Praful Carlo Saracino
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ISCJELJITELJI I ISCJELJENJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 20 Feb, 2010 01:14 am    Naslov: Praful Carlo Saracino
Odgovoriti sa citatom

.
Praful Carlo Saracino

Praful

Pročitavši Dajbogovu preporuku za ovaj seminar-radionicu,
ovde - http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=69406#69406
otišla sam na seminar gospodina Prafula.

Šta reći o gospodinu Prafulu ?
Čovek jednostavno pleni svojim šarmom, prijatnim glasom i toplim osmehom.
Juče sam prisustvovala njegovom seminaru-radionici ,,Uhvati život’’,
i kao i većina učesnika, imam samo reči hvale za njegov terapeutski rad,
kao i za sjajno prevođenje gospođe Žane Borisavljević.
Iako je ovo jednodnevni seminar, njegovi efekti su ravni višednevnom seminaru.

Veoma je hrabro i rizično organizovati jednodnevni seminar, a da efekti budu zadovoljavajući,
i to naravno mogu uspešno da odrade samo najbolji.
A gospodin Praful je jedan od njih.

Vešto i uspešno je u svom radu iskombinovao različite tehnike,
Počev od zagrevanja plesom i muzikom, pa preko fizičkih vežbi i vežbi disanja,
pa sve do uspešnog meditativnog završetka.
Neki od učesnika su veoma emocionalno reagovali, i oslobodili su se višegodišnjih
energetskih blokada, nastalih kao posledice doživljenih trauma.

Ja lično sam imala veoma jasne vizije nekih događaja iz svog detinjstva,
koje sam bila potpuno zaboravila, a sada su mi objasnili neke stvari
na koje nisam imala odgovor.

Veoma sam zahvalna gospodinu Prafulu i gospođi Žani na odgovorima koje sam dobila,
i želim im još puno ovako uspešnih radionica.
Bravo! king queen

.
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 20 Feb, 2010 01:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
INTERVJU SA GOSPODINOM PRAFULOM
(Autor: Žana Borisavljević)
07 februar 2010 07:44

Poruka je jednostavna: Uhvati život!

Da li ste spremni da u potpunosti iskoristite sopstveni potencijal?
Danas u svetu ima puno ljudi koji vode programe za lični razvoj. Nekima je to zanimanje a nekima životni poziv. Praful Karlo Saracino je jedan od onih koji je rođen da radi to što radi, sa dubokim poštovanjem za iskustva ljudi koje vodi kroz proces transformacije, i autentičnošću sa kojom odgovorno i svesno stoji pred učesnicima programa koje vodi.

Ovaj vrsni terapeut poslednjih petnaest godina pomaže ljudima širom sveta da ostvare bliskost sa samim sobom i da pronađu načine da potpunije ispoljavaju sebe u svim sferama svog života. Italijan koji živi u Rimu, a vodi programe ličnog razvoja širom sveta, ove godine prvi put gostuje u Beogradu.

Ž.B: Kako Vi definišete to čime se bavite? Šta je suština vašeg rada?

Praful: Ja doživljavam da je velika čast da imam priliku da svoje iskustvo, znanje i veštine stavim u službu pomoći ljudima koji putuju stazom samospoznaje i transformacije. Postoje različiti izrazi koji se koriste da iskažu šta je to transformacija, ali to je suštinski produbljivanje dimenzija naše ljudskosti.

Ž.B: Koliko dugo se bavite ovim poslom i kako ste počeli?

Praful: Meni se čini da sve nas život od detinjstva priprema za ono čime se bavimo. Ja sam odrastao u porodici u kojoj je otac bio veoma agresivan i od malena sam preuzimao brigu o drugim članovima porodice, sam sebi sam nekako dao ulogu spasioca u kojoj sam štitio druge i pomagao im, a zapravo sam tako pokušavao sam sebi da pomognem. Puno mi je vremena trebalo da se oslobodim tog uslovljavanja i da naučim da izgrađujem odnose u kojima ne „nosim“ ljude već hodamo jedno uz drugo. Danas pomažem drugima iz jednog drugačijeg mesta u sebi u kojem prepoznajem da smo jedni drugima potrebni i da dajući i primajući zajedno rastemo.
Odrastao sam izložen hrićanskoj veri i od malena sam imao duboko poverenje u Hristovu ljubav. Kao tinejdžer sam osetio potrebu da iskusim nove stvari i proširim vidike, krenuo sam da putujem po svetu, susrećem šamane, sufi učitelje... Učio sam masažu od monaha u Aziji, proučavao budizam, nutricionizam, nekoliko godina proveo u Ošo centru u Indiji gde sam učio metode dinamičke meditacije, i prošao program ličnog razvoja zasnovan na radu na otpuštanju emocija. Sve to me je vodilo kroz proces transformacije na telesnom i duhovnom nivou. U početku sam kroz ta iskustva prolazio samo radi svog napretka a onda sam prepoznao da je to put kojim želim da idem da bih pomagao i drugim ljudima. Usledile su godine obuke u programima za izlečenje od trauma, NLP, rad sa porodičnim konstelacijama, za neo-rajhijansku terapiju zasnovanu na radu sa pokretom i dahom... Pre 15 godina sam počeo da vodim programe ličnog razvoja u jednom centru u Oslu a danas vodim programe širom sveta. Uživam u tome što radim, veliko je zadovoljstvo biti svedok nečijeg rasta i razvoja.

Ž.B: S obzirom da radite sa ljudima širom sveta, da li smatrate da su problemi sa kojima se ljudi suočavaju u svom procesu razvoja različiti u različitim kulturama, ili tu ima više sličnosti?

Praful: Mislim da kao ljudska bića, svi imamo iste izazove sa kojima se suočavamo u svom procesu razvoja. Naravno, postoje neke kulturološke razlike koje nas uslovaljavaju, na primer, ljudi koji su odrasli u Kini su verovatno uslovljeni komunizmom, u Japanu je bliskost važna tema sa kojom mora da se radi, italijanska mama je često veoma prisutna u životu i izobrima svoje odrasle dece…. Ali ispod tih kulturoloških razlika postoji ono što je svim ljudima zajedničko: potreba da volimo i budemo voljeni, da osećamo da pripadamo, da doživljavamo smisao u onome što radimo, da stvaramo....

Ž.B: Šta mislite da su najveći izazovi u ličnom razvoju za ljude današnjice?

Praful: Jedan od najvećih izazova je to što ima tolko puno stvari koje nam skreću pažnju sa rada na sebi. Naš um uvek može da nađe puno razloga zbog kojih je važno da radimo nešto drugo, da budemo negde drugde, a ne duboko u sebi. Živimo u vreme kada su nam čula bombardovana sa svih strana, toliko nas stvari mami da budemo što dalje od svoje suštine, odvojeni od sebe i od izvora života. Ali u prirodi ljudskog bića je da oseća potrebu za jedinstvom sa sobom i sa izvorom života, pa se tako stvara ta dinamika patnje: želimo da budemo celoviti, a u isto vreme bežimo od sebe. U tom begu od sebe, naravno, otuđujemo se i od drugih. Sve više se dešava da smo sa članovima porodice i prijateljima povezani rutinama a ne osećanjima bliskosti. Očuvati bliskost je, po meni, najveći izazov za ljude današnjice.

Ž.B: Puno ljudi kaže da nam je vreme problem, da imamo malo vremena da odvojimo za sebe. Većini ljudi posao uzima puno vremena. Imate li neki savet kako da uspemo da ostanemo fokusirani na svoje potrebe u ovom brzom ritmu kojim živimo?

Praful: Posao je veoma važan aspekt života odrasle osobe, ali u životima mnogih ljudi poprima negativnu ulogu. Ima ljudi koji koriste posao da bi „pobegli“ od odnosa koji traže bliskost, ili da bi dokazali sebi i drugima da su vredni i da zato zaslužuju ljubav i poštovanje, ili jednostavno misle da moraju da rade puno jer se to od njih očekuje. Vremenom, ukoliko ne ostavimo prostora za sebe u smislu bavljenja sportom, meditacijom, nekim hobijem i druženjem sa prijateljima, jednostavno ispadnemo iz ravnoteže. Previše smo zauzeti, postajemo kao neka ostrvca koja plutaju sama, bez istinskog odnosa sa sobom i sa drugima. I dok nam um biva prepunjen informacijama, srce postaje sve praznije i sve mu je teže da uživa u darovima života. Što se saveta tiče, ja sam primetio da kada smo povezani sa sobom doživljavamo sreću, kada doživljavamo sreću osećamo ljubav, tako da ljubav i povezanost idu jedno uz drugo. Ako želimo ljubav, da volimo i da budemo voljeni, potrebno je da izađemo iz izolovanosti, iz otuđenosti od sebe, od delova svog tela, od svojih osećanja, od prirode.... Potrebno je da naučimo korak po korak da razvijamo i produbljujemo osećaj povezanosti sa sobom i sa drugima, i onda nam se razvija doživljaj ljubavi. Neke od stvari koje nam mogu pomoći u ovom procesu su odvajanje vremena u toku dana za meditaciju ili molitvu, šetnje po prirodi, slušanje muzike, slikanje ili bilo koje umetničko izražavanje, a takodje i svestan izbor da svakog dana nekome kažemo da ga volimo, da nekog zagrlimo. Naravno, puno pomaže ako imamo prilike da se uključimo u neku grupu gde se rade kombinacije terapeutskih pristupa koji podržavaju i produbljuju rad na ličnom razvoju.

Ž.B: Kažite nam nešto o tome kako radite, šta se dešava u Vašim radionicama, šta učesnici mogu da očekuju?

Praful: Zavisno od teme radionice, koristim različite pristupe. Ali suština je uvek u tome da se tokom radionice stvara prostor u kojem se učesnicima daje prilika da se u bezbednoj i toploj atmosferi prihvatanja zagledaju u sebe i pronađu prostor u sebi koji je iza površine, u kojem postoji snaga bića da pravi promene i iz kojeg se mogu praviti koraci ka tim promenama. Ja u radu tokom radionice, pored svog psihoterapeutskog iskustva, koristim i sva svoja druga životna iskustva, kao prijatelj, suprug, otac, neko ko već godinama radi na sebi, suočavajući se sa svojim strahovima, prevazilazeći otpor u sebi.... Kroz moje radionice prolaze ljudi raznih zanimanja: učitelji, baštovani, lekari, domaćice, konobari, advokati... i sa svima mogu da se poistovetim, zato što znam šta znači tragati za smislom, truditi se da budem dobar roditelj, prevazilaziti strahove u odnosima sa svojim bližnjima. Radionica „Uhvati život“je jednodnevna radionica u toku koje ćemo koristiti razne tehinke da istražujemo gde pohranjujemo emocije u svom telu. Malo nas je odgajano tako da postanemo emocionalno pismeni kada odrastemo. Jednostavno ne znamo šta ćemo sa raznim emocijama, potiskujemo ih, stvaramo energetske blokove, što utiče na naše disanje, držanje tela, zdravlje. Emocionalna pismenost je nešto za šta moramo da preuzmemo odgovornost da sami sebe naučimo. „Uhvati život“ je radionica u kojoj pravimo male korake u tom pravcu, kroz rad sa pokretom, dahom, meditaciju, razgovor, stvaranje energije podrške, radosnu proslavu druženja....

Ž.B: Imate li neku poruku za ljude u Srbiji?

Praful: Radujem se da upoznam neke od vas,
a svima želim da naprave svakog dana po jedan novi korak na putu ostvarivanja bliskosti sa sobom i sa bližnjima.

Izvor: http://www.zdravzivot.com/Razni-tekstovi/poruka-je-jednostavna-uhvati-ivot.html

.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ISCJELJITELJI I ISCJELJENJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 203904 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 119857 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 151544 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1728807 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 99980 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1440376 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1662384 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)