Hrišćanstvo i Astrologija
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 28 Nov, 2010 22:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Žel El ::

kosmička_beba ::
''MAPA DUŠE. Tako je horoskop nazivao Karl Gustav Jung, tako ga i ja sada od milošte zovem. Ko je upućen u Veštinu Astrologije, umeće ovo da razume i ceni. Astrologija priča jezikom univerzalnih simbola, i možda će zvučati pretenciozno, ali celu kreaciju možemo nakačiti na ove simbole. Baš zato jer su univerzalni. Sve što je stvoreno i u čoveku i van njega. Sve Mitologije, sve Religisko, Filozofske, Magijske Sisteme, sve, sve, sve pod kapom nebeskom. No, da bi to učinili prvo se moramo upoznati sa svim tim stvarima, što je, složićete se, neizvodljivo za jedan ovozemaljski život, pa se zato opredeljujemo za ono ka čemu nas vuče lični afinitet, duša, srce.''

VERSUS

„Ja znam tvoje nevolje, tvoje patnje, tvoje borbe i slabosti tvog života. Ja znam tvoj kukavičluk, tvoje grehe i uprkos njemu kažem ti: "Daj mi srce tvoje, ljubi me kakav jesi!" Ako čekaš da postaneš anđeo da bi se predao ljubavi, onda me nikad nećeš ljubiti. Ako si slab u ispunjavanju svojih dužnosti i u vežbanju svojih vrlina, a ako često padaš u one grehe koje ne želiš više da činiš, Ja ti dopuštam da me voliš. Ljubi me takav kakav jesi!“

Prava mudrost je kada ne postoji VERSUS, već kada se obe stvari primenju, a svaka u svoje vreme.

ZLATNA SREDINA između puta kontemplacije (intelektualnog) i puta ljubavi (vere, služenja) je ono žemu težim.

Nadam se da možete prizvati ili zamisliti osećaj kada vas ispuni milost i ljubav, a vi još pritom imate i razumevanje. E to ja nazivam rajem na zemlji.

U tamnim časovima moga bića, ništa osim predaje Bogu ne pomaže. Ja to znam i ne pokušavam na drugi način rešiti problem.

Ali kada putem astrologije, religije, psihologije, filozofije, itd, polmalo, a onoliko koliko mogu da pojmim, razumevam velelepne mehanizme stvorenog, ne mogu a da ne zanemim i ne osetim ogromno strahopoštovanje. Ali isto tako osećam i veliku radost, jer sam svaki put, za nijansu bliži sebi. Bliži Bogu.

Yoga ima nekoliko pravaca. Dva osnovna su đana joga (razumevanje Boga putem metafizičke spekulacije i kontemplacije) i bakti joga (služenje i ljubav prema Bogu). Cilj je isti, BOG. Samo su putevi različiti.

Onako kako ja vidim današnje Hrišćanstvo, ono je mnogo srodnije pravcu bakti joge, a nedostaje malo ovog drugog. Mnogima je to dovoljan preduslov za veru, ali će mnogi drugi odgovore potražiti i na drugoj strani, u pravcima đana joge.

Put je opasan i pun opasnosti. Ali opasno je i prelaziti ulicu, a đavo neće nestati ako mu samo okrenemo leđa.

Ja kontemplaciju uzimam kao izraz za puštanje u funkciju desne moždane hemisvere.
Za mene to nije intelektualni proces.

Nisi primetio da uopšte nisam izkomentarisala sopstveni post.
Nemam neko mišljenje niti o jednom niti o drugom.
Ja imam svoje postulate ponašanja.Vrlo dobro osećam na koži i opažam šta je dobro a šta je destruktivno i nekreativno.
Nisam ljubitelj niti jednog krutog sistema na ovoj planeti.
Da smo imali neke koristi od njih , oni bi nam osvetlili planezu ekološkom i besplatnom energijom.
Moje je pravo da imam mišljenje, kao svako na ovoj planeti, i ja ne verujem niti u jedan sistem koji je postavljen .

Ja verujem u ono što ostvaruje rast drveta iz jedne jedine semenčice života.
Ja verujem u sebe , ja verujem u žive ljude, a što se tiče simbola , od njih je bilo koristi - i vrlo se dobro zna koje.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Žel El

Pridružio: 26 Nov 2010

Poruka Poslao: 29 Nov, 2010 02:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja verujem u ono što ostvaruje rast drveta iz jedne jedine semenčice života.
Ja verujem u sebe , ja verujem u žive ljude.

Blago meni, onda verujemo u isto.

Poljubac
Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 01 Dec, 2010 08:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Prava mudrost je kada ne postoji VERSUS, već kada se obe stvari primenju, a svaka u svoje vreme.

ZLATNA SREDINA između puta kontemplacije (intelektualnog) i puta ljubavi (vere, služenja) je ono žemu težim.

Nadam se da možete prizvati ili zamisliti osećaj kada vas ispuni milost i ljubav, a vi još pritom imate i razumevanje. E to ja nazivam rajem na zemlji.

U tamnim časovima moga bića, ništa osim predaje Bogu ne pomaže. Ja to znam i ne pokušavam na drugi način rešiti problem.

Ali kada putem astrologije, religije, psihologije, filozofije, itd, polmalo, a onoliko koliko mogu da pojmim, razumevam velelepne mehanizme stvorenog, ne mogu a da ne zanemim i ne osetim ogromno strahopoštovanje. Ali isto tako osećam i veliku radost, jer sam svaki put, za nijansu bliži sebi. Bliži Bogu.

Yoga ima nekoliko pravaca. Dva osnovna su đana joga (razumevanje Boga putem metafizičke spekulacije i kontemplacije) i bakti joga (služenje i ljubav prema Bogu). Cilj je isti, BOG. Samo su putevi različiti.

Onako kako ja vidim današnje Hrišćanstvo, ono je mnogo srodnije pravcu bakti joge, a nedostaje malo ovog drugog. Mnogima je to dovoljan preduslov za veru, ali će mnogi drugi odgovore potražiti i na drugoj strani, u pravcima đana joge.

Put je opasan i pun opasnosti. Ali opasno je i prelaziti ulicu, a đavo neće nestati ako mu samo okrenemo leđa.

Dobrodošlica Žel El i od mene Smile

Možeš li mi objasniti šta si pod ovim poslednjim mislio?
U kom smislu je put opasan?

Paralela između bakti joge i danasnjeg hriscanstva je zaista odlična!
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 01 Dec, 2010 21:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alphilda ::

Dobrodošlica Žel El i od mene Smile

Možeš li mi objasniti šta si pod ovim poslednjim mislio?
U kom smislu je put opasan?

Paralela između bakti joge i danasnjeg hriscanstva je zaista odlična!
Ako okrenemo leđa nekome, onda smo na istom putu kao i kada ga pratimo. Ignorisati ga i biti mu sledbenik, isto je - on postoji. Exclamation
Treba mu se okrenuti licem, dok je bolje da Bogu ne stajemo na put - zar ne radimo upravo suprotno?

Što se tiče poređenja sa Jogom, mislim da nisu adekvatna, jer i hrišćanstvo podrazumeva put Vere, Nade i Ljubavi. I ja sam tek odnedavno saznao šta to ustvari znači.
Vladika Nikolaj je imao ovaj moto: " Право мишљење кроз ВЕРУ у Христа; чисто осећање кроз НАДУ у Христа и добро дело кроз ЉУБАВ у Христа"
Ako je ovo previše zamršeno, ima i ovaj moto sv Grigorija Niskog: "Znanje (Gnosis) ljubavlju postaje "

Htedoh reći, ne samo hrišćanstvo već i Islam imaju razrađene sveobuhvatne sisteme koji podrazumevaju i unutrašnji i spoljni-vidljivi vid. Mi, međutim sudimo o našoj duhovnosti samo prema našim zaostalim babama, jer druge primere i nemamo.
Odgovorno tvrdim, da sada već gotovo svi monasi pravoslavnog sveta upražnjavaju najsnažniju moguću meditaciju preko Isusove Molitve, a i sve više laika isto to čini.

I da se vratim na naše babe - je*eš put do Boga koji nije za sve, već samo za probranu obrazovanu intelektualnu i biznis elitu.
Žel El

Poruka Poslao: 02 Dec, 2010 03:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala na dobrodošlici.

Nisam mislio na hrišćanstvo gnoze (znanja) kada sam poredio sa Bhakti jogom.

Ali u ova dva navoda, bar kako ja to razumem, "Право мишљење кроз ВЕРУ у Христа", i " "Znanje (Gnosis) ljubavlju postaje ", put ka Bogu ide preko ljubavi (Hrista), to je primarno, a odatle zatim stičemo znanje i razumevanje. I to je ono što je slično bhakti yogi. Ako se ne otkrije znanje, nema ni potpune spoznaje Boga. U indiji, se tvrdi da je ovaj put najbolji i da se Krišna (Bog) otkriva svom bhakti i bez pročitanje knjige, samo ako ga verno služi, misli na njega i obožava.

Drugi put, koji ide od znanja ka Bogu, takođe u jednom svom delu nužno traži sjedinjenje, sa putem ljubavi, jer se uviđa i dolazi do razumevanja da je Bog u srcu čoveka i da je njegov jezik, jezik Ljubavi. Ako ostanemo samo na nivou znanja, onda je teško da će se Svevišnji otkriti. Ovaj put sam uporedio sa Đana Yogom.

Odredište je potpuno isto, samo je polazna stanica, i prevozno sredstvo drugačije.

Sufizam, kao mistični pravac Islama, imao sam prilike malo proučavati, i toplo preporučujem knjigu Mudrosti Sufista, gde su sakupljeni biseri Sufizma. Čini mi se da je ovaj pravac, mnogo poznatiji od njegovog drugara u Pravoslavnom Hrišćanstvu. Ako postoji neka literatura vezana za takav pravac kod nas voleo bih da mi je preporučite.

Mentalitet nacije, i sveštenika koje vode istu utiče i na njen duhovni nivo.

Kao što ljudi vide razne likove koji se bave astrologijom i naružuju je, tako ima i vernika i sveštenika koji su vrlo fanatični i daleko su od suštine Hristovog učenja, iako s pozivaju na Hrista. Ako broj ovakvih pređe kritičnu masu u bilo kojoj religiji, onda ode mast u propast. Onda nema druge sem Sodome i Gomore Very Happy

Poznata je moć molitve i mantre. ono što je Isusova molitva za monaha ili narod, La ilahe ilalah, za sufiju ili muslimana, Harekrišna za Bramana ili Indusa, to je ponavljanje božanskih imena za Kabalistu ili Magičara. Suština je ista. Ponavljanje Božanskog imena, ili nekog Božanskog atributa, dovodi do čišćenja srce i bića osobe koja se moli, izgovara ili mantra. Možda će da zvuči bogohulno, ali gledanje u jednu tačku, slušanje reke, usmereno disanje, ako ih primenjujemo da disciplinom i folusom, kao i monah molitvu dovešće na kraju do istog: Usmeravanje na unutra i otvaranje Bića, otkrivanje Boga.

Kaže Hrist:" Carstvo nebesko je u vama"

ili

Ili kako kaže jedna jedna sufi mudrost: """Alah (Bog) je rekao: Ne mogu me obuhvatiti ni nebo ni zemlja, ali može srce iskrenoga vernika"""

Stoga, sretan put putnici... Very Happy

.................................................

Kada sam rekao da je put opasan, mislio sam na dve stvari prvenstveno.

Prvo, što se tiče Astrologije, redovno proučavanje i posmatranje natalnih karti dovodi do buđenja energija koje su u čoveku, a simboli planeta su nešto nalik ključevima za određene energije. Tako Simboli Plutona, Saturna, Urana, Neptuna, Lilita i sl, bude one energije koje im odogovaraju, a unose u život osobe potrebu da ih realizije i shvati. Ali one predstavljaju i ono što današnji čovek smatra kao suštinu zla (smrt, ludilo, porok, destrukciju, agresiju itd). Ovi simboli bude našu senku, animu i amimusa, bude našeg zmaja koji u normalnim okolnostima uspavan. Potrebno je iskreno srce i moć razumevanja da bi se ovo podnelo.

To me dovodi i do druge stvari. Put je opasan, jer kako se približavamo Bogu, to su iskušenja veća, a samim tim Đavo je moćniji, Mrak tamniji, tuga tužnija. Kako koračamo ka većoj svetlosti i ljubavi, kako rastemo ka nebu, korenje koje puštamo ide sve jače u zemlju, do našeg primalnog, htonskog, do životinje u nama, do samog pakla. Jung je ovo divno objasnio u svojim radovima.

Ali ovo ne govorim samo kao priču, već navodim kao nešto što sam iskusio i nastavljam da iskušavam.

Zato mnogi govore da je bolje da ne znaju. Saznanje (krađa vatre od bogova) je Prometeja odvelo na stenu da mu orao beskrajno kljuca jetru, ali su zato ljudi dobili vatru.

Saznanje jedne oslobađa, ali druge proklinje. Zaista treba imat JETRU za ovo i osećaj kada da krenemo i stanemo. U suprotnom, možda i ne ukrademo ništa od bogova, ali se nađemo na istoj steni kao Prometej, samo zbog pokušaja krađe.

Pitanje je da li ćemo se žrtvovati ili ne?
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 02 Dec, 2010 04:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Saznanje nije krađa po default-u .
Izvini štose ne slažem sa tobom.

Imaš dva pricipa po kojima hodi posle saznanja-

upotreba i zloupotreba.

U principu ovo jeste nesrećno izražavanje,

jer ne otkriva bit-suštinu .

Zlloupotrebe su igre koje se odvijaju u uzročno-posledičnoj ravni.

Tamo gde se nadilazi uzročno- a samo je jedan način za to U ČISTOTI-

tamo je ''upotreba''.

Priča o žrtvi je nesrećan rep koji vučemo iz dogmatizma.

To je moj odgovor u kontemplaciji.

Izvini, ali upalio se triger kod mene kad si spomenuo tu reč.
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 02 Dec, 2010 12:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

''MAPA DUŠE. Tako je horoskop nazivao Karl Gustav Jung, tako ga i ja sada od milošte zovem. Ko je upućen u Veštinu Astrologije, umeće ovo da razume i ceni. Astrologija priča jezikom univerzalnih simbola, i možda će zvučati pretenciozno, ali celu kreaciju možemo nakačiti na ove simbole. Baš zato jer su univerzalni. Sve što je stvoreno i u čoveku i van njega. Sve Mitologije, sve Religisko, Filozofske, Magijske Sisteme, sve, sve, sve pod kapom nebeskom. No, da bi to učinili prvo se moramo upoznati sa svim tim stvarima, što je, složićete se, neizvodljivo za jedan ovozemaljski život, pa se zato opredeljujemo za ono ka čemu nas vuče lični afinitet, duša, srce.''

VERSUS

„Ja znam tvoje nevolje, tvoje patnje, tvoje borbe i slabosti tvog života. Ja znam tvoj kukavičluk, tvoje grehe i uprkos njemu kažem ti: "Daj mi srce tvoje, ljubi me kakav jesi!" Ako čekaš da postaneš anđeo da bi se predao ljubavi, onda me nikad nećeš ljubiti. Ako si slab u ispunjavanju svojih dužnosti i u vežbanju svojih vrlina, a ako često padaš u one grehe koje ne želiš više da činiš, Ja ti dopuštam da me voliš. Ljubi me takav kakav jesi!“

Evo , danas kupih Astrologos, nisam odolela.

Uprkos svemu , jednostavno ja moram da istražujem.

Ono što piše na početku 22 strane kod mene jednostavno mora da izazove osećaj ''Zone sumraka''.

Ako je neko kupio nek pogleda šta znače sinhronizacije čitavih godinuipo dana na svakodnevnom nivou.

Život je čudo kada se pustiš sopstvenom osećaju da te vodi.
 Nazad na vrh »
Žel El

Poruka Poslao: 02 Dec, 2010 13:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Contemplation - Kontemplacija

1.The act or state of contemplating. "Delo ili stanje kontemplacije"

2. Thoughtful observation or study. !!!

"Misaono posmatranje i proučavanje" - u ovom sam je značenju ja upotrebio....

3. Meditation on spiritual matters, especially as a form of devotion.
"Meditacija na spiritualne stvari, naročito kao oblik pobožnosti."

4. Intention or expectation: sought further information in contemplation of a career change.
"Namera ili očekivanje"

Krađa Saznanja je upotrebljena samo kao alegorija. Smisao je sledeći. Ako se širi svetlost u našem biću, to podrazumeva osvetljivanje onih delova našeg bića koja su bila u mraku. Ali mrak mora da izlazi kao mrak, a fekalija kao fekalija. E to je ono što je opasno kada čovek srlja. Spoznaja unutražnjih kompleksa i demona, i njihovo osvetljivanje, dovodi do toga da glavu više ne možemo da okrenomo i da se sakrijemo u siguran kutak našeg ega, već demone vidimo kakvi jesu. Svetlost je jača, ali time i senka. Ove dve suprotnosti, po mom mišljenju i razumevanju, spaja ono treće, ljubav, ili ti 5. elament. Very Happy
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 03 Dec, 2010 09:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ove dve suprotnosti, po mom mišljenju i razumevanju, spaja ono treće,ljubav, ili ti 5. elament.

Zgodna prilika da se vratimo na temu. Very Happy

1.Mojsijeva:
Citat:
22. И рече Господ Бог: Ето, човек поста као један од нас знајући шта је добро шта ли зло; али сада да не пружи руку своју и узбере и с дрвета од живота, и окуси, те до века живи.
23. И Господ Бог изагна га из врта едемског да ради земљу, од које би узет;
24. И изагнав човека постави пред вртом едемским херувима с пламеним мачем, који се вијаше и тамо и амо, да чува пут ка дрвету од живота.

I tako taj heruvim (4 elementa) ne dopušta povratak u raj, ali nam 5. element to omogućuje. Very Happy

IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 03 Dec, 2010 09:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo je freska iz manastira Lesnovo koji pripada SPC. Crkva je podignuta u 14. veku, ne znam da li je i živopis iz tog perioda, verovatno par vekova kasnije.

Zanima me, da li je ovde u pitanju astronomija, ili astrologija?
Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 03 Dec, 2010 23:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Astronomija sta bi drugo? Laughing
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4
Strana 4 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ŠAUMBRA SIMPTOMI 73 Vakan Tanka 44599 13 Jul, 2011 00:09 am
one Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KO SU BILI HIPERBOREJCI ? 4 Vesna 7162 06 Maj, 2010 00:42 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Jesmo li ZAISTA bili na Mesecu? 18 BelaGalaktickaDamo 11082 26 Feb, 2010 16:49 pm
BelaGalaktickaDamo Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35321 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Spiritualno buđenje ili ludilo ? 31 easy 13160 17 Nov, 2008 22:16 pm
Nema novih poruka ČISTILIŠTE ILI SVETIŠTE ! 0 biblijski-hriscanin 4206 20 Avg, 2008 20:23 pm
biblijski-hriscanin Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MAMOGRAFIJA - DA ILI NE 0 Vesna 4451 02 Jul, 2008 12:15 pm

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)