MESEC
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Miodrag

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 10:59 am    Naslov: MESEC
Odgovoriti sa citatom

Link

Link

Link

Link

Link

MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 11:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

hehehe, pa danasnji naucnici smatraju rahu mesecom..
Ne moze niko otici na mesec osim ako to ne zasluzi, slicno je i sa ostalim visim planetama.
Svi pokusaji naucnika da odu na vise planete ce se vracati podbacajima jer su one nedostupne takvim nitkovima i budalama.

Mistici koji napuste svoje telo kontrolisuci svoj dah umecem yoge uzdignu ga do 7me cakre i napuste telo odlazeci na mesec.. ovi mistici su radili velike strogosti i pokore da bi otisli na mesec gde je zivotni vek 10 000 godina i ima dosta uslova za culno uzivanje.

Ali ovi nitkovi ne shvataju da su im cula defektivna, stoga nemogu videti vise stvari.
Sta vredi slepom coveku fotoaparat i teleskop kada je idalje slep?

Ne vide ni toliko stvari oko sebe a pricaju o visim planetama..
Miodrag

Poruka Poslao: 06 Apr, 2010 19:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 07 Apr, 2010 08:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Marko Jaksicu, lepo, lepo, lepo...
Mesec je tih. U njemu nema buke. Culni Mesec je nesto sasvim drugo od culne Zemlje.
Miodrag

Poruka Poslao: 06 Jun, 2010 03:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

Link

Link

Link

Link

Link

Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 07 Jun, 2010 16:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Lepo Miodraže.

Dva neobična pristupa temi, pa ko voli nek izvoli.
Onu emisiju sa Kosave, o tajanstvnom Mesecu, svakako vredi pogledati.
A onu o Ickeu...

Imamo mi na Morkoj Gori deda Iliju,
98 godina, samouk čovek, zna sve priče od nastanka Zemlje pa do danas.
Sve ih pamti.
Oni Zulu indijanci mogu iz ruke da mu jedu.

Još nešto važno: naš deda Ilija nema mobilni! Šta će mu?

Koliko puta se desilo da neko podje na Mokru Goru da nadje Iliju, ali kako?
Sa ludom nadom da će se tamo naći neko da uputiti na starinu, namernik luta, zapitkuje, sumnja…kad tamo na putu Ilija stoji i maše kvrgavim štapom.
Još uvek snažnim glasom, od kojeg gora odjekuje, viče:
- E hej, tu sam…aman ljudi…dokle da vas čekam?
Kako on to predoseti, niko pojma nema.

Skoro je bilo, pošaljem ja njemu goluba pismonošu sa urolanom ceduljicom u kojoj ga otvoreno pitam za Ickea, šta misli o Ickeu i njegovim teorijama.
Oni iz expresne kurirske službe jedva ga nadju na planini, u nekoj zabiti sa ovcama.
Udari on iksaču na prijemnicu, primi paket, otvori ga, izvadi goluba i oko noge vidi urolanu ceduljicu.
Nije mu dugo trebalo da mi odgovori.
Posle dva dana neko mi stidljivo kuca na prozor.
Pogledam, a tamo dostavljač expresne kurirske službe. Kaže, paket za mene.
Jasno! U paketu golub, oko njegove noge urolana ceduljica.
Ilijin odgovor.
To me oduševljava kod njega. Iako ima toliko godina nevidjeno je ekspeditivan.
Na ceduljici piše:
- J..eš Ickea!
Cool

I još, kao dobar i obziran domaćin, Ilija mi poručuje da ne moramo ubuduće da koristimo golubove pismonoše, možemo umesto njih da korstimo pileći batak, cena pošiljke je ista, a mnogo veća ceduljica može da se omota oko noge.

Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 07 Jun, 2010 17:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosime,

šta ti nije jedna Zlatna palma dovoljna ??? Very Happy
hehe
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Miodrag

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 13:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da ,vidis Zosime,interesantno je to da bas zahvaljujuci tom Ickeu si ti komunicirao sa Deda Ilijom i saznao jako bitne informacije.Tako da si i mene povukao na tu stranu da i ja pitam Iliju za mudrost.

Interesantni su njegovi odgovori ,poput da je Zulu pleme ustvari ostatak jednog od 17 srpskih plemena koja su se naselili na podrucijima severne i severozapadne Afrike i kao takvi su se pomesali sa miroljubivim domorodcima od kojih su kasnije nastala ratnicka plemena i koristila su prastaro srpsko pismo koje je i do danas ostalo i moze se prepoznati (za one koji znaju ),po intonaciji vokalnog izraza.

Zatim Ilija nesto napominje,da su ta srpska praplemena cak dali i genetski materijal odredjenim vrstama dvonoznih dinosaurusa,jer jebali su sve sto stignu,a stigli su i ove reptilne zivotinje,tako da danas imamo ove reptile koje vise manje poznajemo kao citaurije,a koje navodi ovaj zulu srpski saman.Iz ovoga se namece zakljucak da su Srbi kreatori ili bogovi ovim ratobornim reptilima.Jer nikad ne bi bilo ovo sto su da ih Srbi nisu stigli.
I za kraj Ilijinog izlaganja o nepoznatoj istoriji,napomenuo je nesto i o srpskim plemenima na Mesecu,sto je od kljucnog znacaja za dalje razumevanje mesanja rasa i izvornog uticaja prastarih srpskih plemena na svekoliki Suncev sistem pa i sire.

Ali Ilija je tu stao,jer ,kaze :"nije je jos doslo vreme da se otkrivaju ove nepobitne cinjenice.Jer svest covecanstva jos nije dostigla kriticnu masu upoznavanja sebe i svoje okoline u prostoru ,a kamoli u vremenu!"

Zato je i tebi porucio ono za Ickea,jer je na samom pocetku saznanja...........i tek kad dodje u Srbiju slozice puzle.

Pozdrav i svako dobro.
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 08 Jun, 2010 14:56 pm    Naslov: društvance
Odgovoriti sa citatom

Mićoni Razz
Sinoć se sa Petrovaradina video lep crveni mesec tj deo mesečka,pa naranđasti pa žuti...baš se fino prelamala svetlost.. Very Happy
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 09 Jun, 2010 08:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U isto to vreme nad Beogradom je bio pun mesec i prelivao se u bojama kao što si navela.
Kako je to moguće, nemam pojma!
Mora da se Nosferatu igrao sa sprejovima. Cool
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 09 Jun, 2010 08:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Miodraže,

a što se mi zevzečimo ovde po forumu umesto da se latimo pisanja
Velike istorije sveta?
Very Happy
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 09 Jun, 2010 09:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo, upravo raspredam činjenice oko najvećeg evolutivnog skoka ikada načinjenog, a to je kada je prva ćelija, upravo ona koja je želela da bude drugačija od svih ostalih, da bude nešto više, da bude iznad, da bude bolja, jača, da bude jedna naspram celoga sveta, elem, kada je ta prva buntovna, drčna, i mora se priznati izuzetna ćelija, usisala u sebe bakteriju mitohondriju i time ugradila u sebe izvor energije, bateriju, elektranu.
To je bila prva nervozna ćelija na svetu, prva sa viškom energije. Zvala se Srb.
I nećeš verovati, nastala je u nekoj barici, na zemlji koja je danas poznata kao Balkan.
Ona je utemeljila sav poznati život, koji je bio i koji će biti.

I danas se u nekim zaostalim plemenima, koja još nisu imala kontakt sa civilizacijom, koja žive životom od pre par hiljada godina, a ima ih po Africi i Balkanu, i opstaju kao skupine sakupljača i žive od onoga što nadju u prirodi, kontejnerima i sl. i danas se u takvim zajednicama za prvo, primarno, za prauzrok svega koristi izraz Srb.
Znaći ne Alfa, ne spiritus movens, nego Srb!
Da se zna.
A što se tiče pismenosti…i dan, danas bi koristili prvo, prastaro srpsko pismo, samo da ga neko nije maznuo.

Ako neko sumnja u rečeno nek se javi na pm, daću mu broj mobilnog telefona od tamošnjih poglavica pa neka se sam uveri.
 Nazad na vrh »
filip
Tragalac

Pridružio: 05 Maj 2010

Poruka Poslao: 09 Jun, 2010 10:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
Evo, upravo raspredam činjenice oko najvećeg evolutivnog skoka ikada načinjenog, a to je kada je prva ćelija, upravo ona koja je želela da bude drugačija od svih ostalih, da bude nešto više, da bude iznad, da bude bolja, jača, da bude jedna naspram celoga sveta, elem, kada je ta prva buntovna, drčna, i mora se priznati izuzetna ćelija, usisala u sebe bakteriju mitohondriju i time ugradila u sebe izvor energije, bateriju, elektranu.
To je bila prva nervozna ćelija na svetu, prva sa viškom energije. Zvala se Srb.
I nećeš verovati, nastala je u nekoj barici, na zemlji koja je danas poznata kao Balkan.
Ona je utemeljila sav poznati život, koji je bio i koji će biti.

I danas se u nekim zaostalim plemenima, koja još nisu imala kontakt sa civilizacijom, koja žive životom od pre par hiljada godina, a ima ih po Africi i Balkanu, i opstaju kao skupine sakupljača i žive od onoga što nadju u prirodi, kontejnerima i sl. i danas se u takvim zajednicama za prvo, primarno, za prauzrok svega koristi izraz Srb.
Znaći ne Alfa, ne spiritus movens, nego Srb!
Da se zna.
A što se tiče pismenosti…i dan, danas bi koristili prvo, prastaro srpsko pismo, samo da ga neko nije maznuo.

Ako neko sumnja u rečeno nek se javi na pm, daću mu broj mobilnog telefona od tamošnjih poglavica pa neka se sam uveri.

Nema sanse...
Goldy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 09 Jun, 2010 12:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
U isto to vreme nad Beogradom je bio pun mesec i prelivao se u bojama kao što si navela.
Kako je to moguće, nemam pojma!
Mora da se Nosferatu igrao sa sprejovima. Cool

Djizzzz koja konstatacija...moraš bolju foru da smisliš.... Ahh! Yes
Blazenstvo
Ajde potrudio si se za Srb sad još moraš da nađeš marketinšku podršku pa da proizvod ubaciš na tržište. Time
 Nazad na vrh »
Bradati Simche
Na duhovnom putu

Pridružio: 31 Maj 2010

Poruka Poslao: 15 Jun, 2010 01:07 am    Naslov: Re: MESEC
Odgovoriti sa citatom

Hvala Miodraze na ovim interesantnim klipovima.
Oba videa su me bacila u duboko razmishljanje...
chak mislim da sam preforsirao vijuge i da mi pulsira glava od kolichine informacija hahahah:)
i bilo bi dobro da odmorim jedno 12 sati i pogledam sve iz pochetka Smile   

http://www.youtube.com/watch?v=MpItXkwKrcw
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Soul connection and YouTube 3 Vakan Tanka 5288 04 Maj, 2011 20:35 pm
kosmička_beba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zajednička putovanja na Mesec 390 talerman 88540 20 Okt, 2010 09:52 am
talerman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MESEC 55 Marija 18247 28 Avg, 2010 16:09 pm
Starcy Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LILIT - Crni Mesec 44 Starcy 22076 22 Jun, 2010 22:01 pm
Almsivi Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vreme Hristovog rodjenja -- mesec i godina ! 27 biblijski-hriscanin 11404 30 Jan, 2010 14:48 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)