Simfonija sfera
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » VEŽBE VEZANE ZA ASTRALNU PROJEKCIJU
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 28 Apr, 2010 13:46 pm    Naslov: Simfonija sfera
Odgovoriti sa citatom

Možemo, ako hoćete, da raspravljamo o muzici, ali ne ovoj mundanoj, već o onoj nebeskoj, a pošto je u pitanju praksa, ne moramo samo da pričamo, već možemo ponešto i da uradimo na sebi kako bi smo dosegli za nečim što je Betoven opisao ovim rečima: "Muzika je otelotvoreni ulaz u viši svet znanja koje je čovečanstvu dostupno, ali kome čovečanstvo ne može da dostupi."

Postoji čitav jedan pravac u mističnoj filozofiji, počev makar od Pitagore (a sigurno i pre njega), koji se naziva muzikom sfera.

Postoje i nebeski muzičari čiji je, prema Hindusima, jedini zadatak da daruju muziku ljudima, pa su iz tog razloga i došli na ovaj svet. Takvi se obično nisu snalazili u ovozemaljskim stvarima, živeli su nesređeno i umirali siromašni, ostavljeni, zapušteni, zaboravljeni i često mladi.

Drevni hermetisti, kako proizlazi iz nekih njihovih spisa ako se oni pažljivo čitaju,
dali su uputstva kako doći do sfere gde posvećenika dočekuje hor anđela, kako bi učestvovao u Liturgiji Hermesa Trismegistosa.

Pa, da probamo?

P. S. Moj princip je da ne pišem ništa od onoga što već sam nisam probao.

Poslednji izmenio talerman dana 28 Apr, 2010 16:18 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 28 Apr, 2010 15:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bilo bi lepo da probamo.Sigurno je lekovito po ljudski duh cuti simfoniju takve vrste,zainteresovana sam.

Iz mog iskustva zvukovi iz praralelnih sfera prozimaju osobu u potpunosti a zanimljivo je da su jakih frekvencija koje nekad ne mogu da se podnesu,uprkos tome sto su prijatni.
Govorim samo o zvuku jer se do sada nisam susrela sa simfonijom.

Sto se zvuka tice,mene interesuje da li glas coveka ima odredjenu frekvenciju koja odgovara nekom specificnom zvuku u onostarnom?Cini mi se da je tako.

Zvuk je sastavni deo muzicke harmonije,a ne moramo ici u onostrano da bi smo shvatili znacaj zvuka.Sve je vise aparata poput vitafona koji lece ljude upravo zvukom odnosno frekvencijama zvuka.

Pozdravljam ideju za ovu lepu temu.
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 28 Apr, 2010 15:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

SiMfonija...
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 28 Apr, 2010 16:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Valen, mozemo probati. Mozda ce nekome biti potrebno par dana, a drugim par godina.

Hvala na paznji Plavi zrace.

OK, ovo su dve hermeticke rasprave koje nam mogu posluziti kao putokaz.

Naziv prve rasprave je Poemandres. Mislim da se obe rasprave mogu pronaci negde na Objavama.

U njoj su opisana otkrića koje je Poemandres – Pastir ljudi – (Nous) ili oličenje Uma Boga, obznanio Hermesu Trismegistosu i koja sadrže vizije stvaranja sveta, prirode i sudbine čovečanstva, koja su delom u saglasnosti a delom u kontradikciji sa knjigom Postanja Starog zaveta. Pad je opisan kao spuštanje iskonskog čoveka niz sfere planeta u svet prirode što nije bila posledica neposlušnosti, već akt ljubavi praćen Božjim blagoslovom.
Čovek je prošao niz nebesku sferu zvezda i planeta, sve dok nije došao do Meseca, najniže planete. Kada je odatle pogledao u vodu, ugledao je sopstvenu senku, zaljubio se u nju, pa ga je tako privukla iracionalna sfera materije i jednom polovinom postao božanstvo, a drugom životinja.
Sedam gospodara sudbine koji okružuju čulni svet su arhonti sedam planeta koji se, takođe, pojavljuju kod Platona i u ranohrićanskim gnostičkim spisima. Oni predstavljaju snagu harmonije, ali isto tako i izvor tendencija koje ljude vode prema zlu. Ljudi koji znaju da je telo prolazno, mogu da se posle smrti uzdignu iznad sedam sfera i uđu u osmu sferu gde će cuti himnu Oca i postati deo snage njegovog Uma (Nous). Poemandres opisuje kako u času smrti duša askete ostavlja za sobom sve što je smrtno i uništivo i kako se uzdiže kroz sedam sfera i pridružuje drugim duhovima koji provode večnost „umilnim glasom pevajući Boga“.

Druga rasprava koja nas interesuje u okviru ove teme je iz
Gnostičke Nag Hamadi biblioteke, otkrivene 1945. godine, a koja sadrži, takođe, jedan hermetički tekst pod nazivom Rasprava o Osmom i Devetom (Ogdoad i Ennead).
Glavna poruka ovog teksta je ista kao u raspravi Poemandres, a tiče se našeg uzdizanja do sfere gde nas dočekuje nebeska muzika. Taj tekst opisuje hermetičku inicijaciju u kojoj posvećenik (katekhumen), najpre studira hermetičke spise i sluša javna predavanja, potom napreduje kroz sedam sfera Hebdomada, doživljava viziju kako započinje putovanje sa Zemlje i odlazi u svet koji je oslobođen primalnih kosmičkih uticaja i prevazilazi planete koje imaju ograničavajuća dejstva.
U osmoj sferi, iskušenik prepoznaje prisustvo univerzalnog Uma i peva tihu himnu u njegovu slavu. On može da dosegne do devete sfere, tek kada iskusi jedinstvo sa univerzalnim umom i kada odatle primi povratnu viziju pesme zbora osme sfere, što je “liturgija misterija Hermesa Trismegistosa.” Hermetista bi sada bio spiritualno “ponovo rođen” u transcedentalnoj realnosti iznad sedam planeta i tako doživeo stanje pneumatika, spiritualnog čoveka.
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 28 Apr, 2010 18:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mada mi ovo trenutno nisu glavna interesovanja, da skromno nabacim informacije koje imam negde u (individualnom) umu...

U jednoj od objava (koje uz Učenje BHS smatram dosta dobrim izvorom onostranih informacija) V. Esen i E. Valentajn, "Silazak goluba" ili "Kosmičko otkrovenje" - Zemlja nosi drugačiji naziv: "C-TON".

Iz fizike mi je (nejasno) poznato da samo Zemljino kretanje, i oko ose, i oko Sunca - proizvodi određene vibracije, dakle i zvuk.

U nekoj od navedenih objava takođe se povezuju boje i zvuci, svaka boja ima svoju frekvenciju-zvuk.

Treba pogledati i fizička istraživanja S. Vlajića, koji je našao (opet - detalji su mi izvetreli) vezu između boje i zvuka, te iz, čini mi se, frekvencije našeg imena izvlači neke suštinske informacije o nama samima, tj. naše ime je njihov nosilac.

Ako Zemlja samim svojim kretanjem proizvodi zvuke, to čine i sva tela u Sunčevom sistemu (naravno, uopšte sva kosmička tela), onda eto male simfonije Sunčevog sistema.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 28 Apr, 2010 18:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Divna tema!

Ajde da probamo!!!

Mundana stručna javnost odavno je iz sasvim i krajnje profanih razloga zainteresirana da ćirne na ovaj forum, tko zna? Možda nešto i naučimo, a u svakom slučaju - ne postoji razlog da ne probamo.

Naime, osim bizarnih snova i putovanja, evo: ponekad, a ne znam o čemu to ovisi - kad legnem u krevet i kad sam u onom omamljenom stadiju izvan sna i jave, čini mi se da čujem prekrasan zbor, nalik dječjem, koji izvodi divne ajmo reć kantate.
to je tako prekrasno i onda znam da će ta noć bit mirna i dobra...

Moja prijateljica, koja je inače operna pjevačica, rekla mi je jednom prilikom da često zna čuti zbor anđela kako izvodi pjesme.
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 28 Apr, 2010 20:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Talerman
već možemo ponešto i da uradimo na sebi kako bi smo dosegli za nečim što je Betoven opisao ovim rečima: "Muzika je otelotvoreni ulaz u viši svet znanja koje je čovečanstvu dostupno, ali kome čovečanstvo ne može da dostupi."

Simfonija sfera - simfonija univerzuma. Svaki broj ima svoj zvuk, svaka sfera, planeta...svoju simfoniju. Po simfonijama se mogu razlikovati i cuti sta se tamo desava.
Covecanstvu to nije dostupno. Betoven nije cuo ono sto mi cujemo, ali je cuo predivne simfonije sfera , andjela.... i podario nam ih.
Te simfonije lece covecju dusu, ali kako ih cuti. Onaj ko dostigne takvu harmoniju, on je daleko otisao.

Pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 28 Apr, 2010 20:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kad se Talerman bude raspisao kao Plavi Zrak docicemo do saznanja, neverovatnim precicama kao i uvek, i komentarisacemo.

Inace,zanimljiv opis covekovog pada.
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 29 Apr, 2010 13:39 pm    Naslov: Re: Simfonija sfera
Odgovoriti sa citatom

Ne znam kako vi ovo opisujete o kakvoj muzici pricate, al ok. Smile Muziku volim.

Citiracu nesto vrlo kratko.
"63.2 billion years ago all snakes were purple and played mandolin"
Dreammer
Gost

Poruka Poslao: 29 Apr, 2010 15:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zdravo!

Da, ova tema je vrlo zanimljiva.
Kod nas grupa Vedun (staroslovenski vidovnjak, šaman) svira na trad instrumente takvu muziku. Dr. Mira Omerzel-Mirit ćuje takvu muziku, kaže da sve stvari imaju zvuk, oddajaju zvuk, da zvuće.
Link: http://www.vedun.si/
http://www.veduna.si/

Meni je njena muzika jako izrazna, jako snažna.
Ali nekvi, koji istotako znaju svirati na trad instrumente, su je rastrgali, kao da je obićni njuejž varalica, da ne svira ništa neobićnog, da samo holistićkim sempljanjem stvara nešto, što nema ni repa ni glave. Da takvu muziku može da svira svaki i nije nešto neobićno. To mi je rekao meni vrlo dragi dugogodišnji prijatelj.

Ne znam ko ima prav, ali mene je njena muzika povukla zaista sa sobom daleko unutra.

Pozdrav! Smile

Ovaj post je izmenjen!
Možete pogledati prethodne verzije...
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » VEŽBE VEZANE ZA ASTRALNU PROJEKCIJU
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 202102 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ZAŠTO JE SRUŠEN DREVNI ŽRNOV ? 10 Vesna 11691 10 Maj, 2011 15:53 pm
kosmička_beba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KO SU DREVNI ILIRI ? 2 Vesna 6488 08 Maj, 2011 04:59 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 150537 23 Dec, 2010 05:49 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1715190 08 Nov, 2010 01:48 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1427656 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1646927 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)