LIMBO i AP
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » VEŽBE VEZANE ZA ASTRALNU PROJEKCIJU
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 01 Jan, 2010 05:20 am    Naslov: LIMBO i AP
Odgovoriti sa citatom

Limbo je neophodna etapa koja mora da se predje na putu duhovnog razvoja. Sa ovom činjenicom će se pre ili kasnije upoznati svako ko se bavi astralnim projekcijama, lucidnim snovima ili nekim ostalim vidovima projektovanja svesti. Ukoliko bi se moglo reći da je Malkut Spoljašnji Omotač Zemlje, utoliko je Limbo Unutrašnji Omotač Zemlje. To je zapravo najviši sloj pakla, veoma sličan fizičkoj ravni zemlje, s tom razlikom što u Limbu nema Sunčane svestlest. Jedini izvor svetlosti Limba su veštačka osvetljenja. To je mesto u kojima vladaju demoni. Demoni Limba su u ljudskom obliku. Uglavnom su ljudskog porekla. Ko traži čudovišta, treba da udje u neki niži sloj pakla. Demoni Limba su policajci, sudije, adokvati, vojnici i slični predstavnici vlasti.

Ne kažem da treba svesno da idemo u Limbo. Ali, sam siguran da će nas put u Limbo puno puta povesti. Mnogo je lakše otići tokom AP u Limbo nego na Malkut zbog toga što je svest sklonija padu nego podizanju. Nije sad da će nam se u Limbu nešto loše desiti. Neće, andjeli čuvari i duhovni vodiči idu u stopu snama makar pošli i u sam centar pakla. U svakom slučaju, duhovna iskustva sa Limba su snažna. U njemu se suočavamo sa demonima, od kojih su mnogi unutrašnje prirode i predstavljaju naše mračne dvojnike. Ima medju njima i mnogo naših bivših neprijatelja iz prošlih života. U Limbo idemo, takodje, kada želimo da iscelimo neku osobu, zato što u Limbu borave duhovi različitih bolesti.

Otvaram ovu temu za sve one koje put tokom AP ili neke druge vrste projekcije svesti, svesno ili nesvesno navede u Limbo.

Mislim da je ova tema neophodna i da će mnogima značiti.
Pozdrav!
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 01 Jan, 2010 13:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tale, ima li i u Limbu dvorac, do kojeg vodi drveno-kameni most?
analogno Malkutu (vanjski i unutarnji omotač) ...

NG nam je donijela kišu, kišu, kišu, kišu......u potocima.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 01 Jan, 2010 14:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kroz lucidne snove, sanjala sam svog pokojnog dedu i verovatno da su bili vezani za Limbo.
Njega sam posebno volela, kao i ostala deca , jer je uvek imao strpljenja za nase decje ludorije. Od kako se razboleo, sve je vise tonuo u postelju i venuo samo se cekao dan njegove smrti.
Sve vreme mi je nesto govorilo da ce umreti za mesec, dva, na dan mog rodjendana i svima sam to pricala , ali mi nisu veroveli jer su mislili da nece izdrazti dotle.
Nije bas tako bilo, umro je vece pre, ali mu je sahrana bila tada.
Od kako je otiso, ja sam ga cesto sanjala. Kad kod bih ga vidla , ja bih se prenula iz sna, ne probudila , ali se u snu probudila i zelela da sto vise vremena provedem sa njim.
Poslednji san je verovatno oznacio njegov odlazak, tj povratak u novi zivot.

Bilo je u bolnici, nosio je pidzamu, ali je sad bio zdrav i trebalo ja da podje samnom.
Dosli smo do dvorista kuce , bilo je vece i cekali smo da dodju ostali.
Jas sam ih pozvala, seli smo na zelmlju u krug , prekrstenih nogu (kad sam se probudila to me je cudilo, zasto smo bas tako sedeli), pozdravili se sa njim jer je nekud odlazio , a meni nije bilo zao sto odlazi.
Da, u svim snovima kada sam ga sanjala, nije bilo sunca, samo je bilo vestacke svetlosti.
Primetila sam da je uvek izgledao onako kako je izgledao pre svoje bolesti.
Inace je bio vesele prirode, cesto se smjeao, a u snu je uvek bio ozbiljan, ponekad tuzan, ali se nikad nije smejao kao obicno.
Ono sto sam tada sigurno znala je de se negov borvak (gde , tada nisam znala) posle smrti zavrsio tu i da je odlucio da se ponovo rodi.
Ono sto me interesuje je , kad sanjamo druge koji su zivi, da li su to oni - njihovo neko JA iz ovog zivota, ili su to i njihovi snovi kojih se ne secaju.

Pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 01 Jan, 2010 15:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
Tale, ima li i u Limbu dvorac, do kojeg vodi drveno-kameni most?
analogno Malkutu (vanjski i unutarnji omotač) ...

NG nam je donijela kišu, kišu, kišu, kišu......u potocima.

Zvončice, videli smo kako Malkut ima više slojeva i da se tek na onom najvišem nalazi Sandalfonov dvorac.

Analogno tome, dvorac gospodara Limba bi trebalo da se nalazi u najnižem sloju Limba.

Najniži sloj Malkuta~fizička ravan ~ najviši sloj Limba su na prvi pogled copy~paste,

što se odatle ide prema višim ili nižim slojevima, to su razlike veće.

Sandalfonov dvorac je na najvišem Malkutu,
a da bi se do njega došlo potrebno je preći različite prepreke.

Inače, nisam do sada imao prilike da vidim taj dvorac u Limbu.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 01 Jan, 2010 15:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

sneguljica ::
Kroz lucidne snove, Da, u svim snovima kada sam ga sanjala, nije bilo sunca, samo je bilo vestacke svetlosti.
Primetila sam da je uvek izgledao onako kako je izgledao pre svoje bolesti.
Inace je bio vesele prirode, cesto se smjeao, a u snu je uvek bio ozbiljan, ponekad tuzan, ali se nikad nije smejao kao obicno.
Ono sto sam tada sigurno znala je de se negov borvak (gde , tada nisam znala) posle smrti zavrsio tu i da je odlucio da se ponovo rodi.
Ono sto me interesuje je , kad sanjamo druge koji su zivi, da li su to oni - njihovo neko JA iz ovog zivota, ili su to i njihovi snovi kojih se ne secaju.
Pozz

Sneguljice, po tvom opisu, verujem da je u pitanju Limbo. Još jedna karakteristika Limba je u tome da tamo nema smeha. Svi su ozbiljni. To je verovatno zbog toga što u Limbu ljudi jasnije uvidjaju ozbiljnost situacije u kojoj su se našli od nas na Zemlji. A sa druge strane, energetska struktura Limba je jednostavno takva da tamo smeh nije moguć. Ljudi su potišteni, ozbiljni, a ponekad tužni. U svakom slučaju, tamo ima veliki broj izuzetno duhovnih ljudi. Kao i ovde, i ljudi Limba pokušavaju da probude druge ljude. Neki ljudi su u Limbu toliko uspavani da njima još uvek nije ni jasno da više nisu živi. Nije čudno što ste sedeli prekrštenih nogu... Mnogo toga se zna u Limbu o duhovnosti...Što se postigne veći duhovni napredak u Limbu, time su bolje početne pozicije novog radjanja na Zemlji. Većina nas je došla na Zemlji iz Limba. Dovoljno je samo korektno pogledati većinu ljudi oko nas, pa i same sebe, pa neće tako uopšte biti sumnje da smo iz pećine Limba izašli na svetlost dana. Ljudi Limba i ljudi Zemlje se ne razlikuju uopšte. Jedino smo mi u ovom trenutku u nešto boljoj situaciji u odnosu na njih, zato što imamo veću slobodu delovanja i zato što imamo bolje mogućnosti da dosegnemo prosvetljenje. Što se tvog dede tiče, sigurno ti je svojim postupkom pokazao da se neće dugo zadržati u Limbu i da je možda već potražio mogućnost da se ponovo rodi.
Kada sanjamo druge koji su živi, mi sanjamo tragove njihove svesti. Ta svest nije isto što i njihov um. Naš um bi voleo kada bi to bio i njihov um. Ali nije. U snovima se ne susreću umovi, već nešto što je više od toga, u snovima se ukrštaju različite svesti.
To što se oni ne sećaju da smo ih sanjali, govori o tome da neko od nas nije bio lucidan u snovima. Ukoliko bi se desilo da dvoje lucidno sanjaju i lucidno odluče da se prepoznaju u snu i ukoliko sebe nateraju da se toga sete, nema sumnje da bi se takav susret u lucidnom snu i ostvario. Ukoliko nema jednog od ova tri elementa, ne postoji nikakva šansa da se ljudi prepoznaju u snovima. Za to je potrebna vežba.
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 02 Jan, 2010 12:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa, ne znam, ali čini mi se da sam možda jednom davno, prije dese godina u snu posjetila Limbo...

Bila sam s dva prijatelja s posla, vodili su me u neki dvorac, bio je mrkli mrak, kao tamo je super!!!!!!
Ušli smo preko nekog kamenodrvenog mosta, koji je iznad provalije povezivao tlo sa tim dvorcem. Dok smo ulazili čula se buka i žamor, bančilo se u dvorcu, međutim, sve kao da je bilo prožeto, dakle atmosfera, i taj mrak i zrak koji udišeš, sva čula su mi se izoštrila i primala te neke impulse negativne, izvorne loše vibre...

Recimo, to u realnosti nisam nikada okusila, osjetila.
Ušli smo u dvorac, ali ja sam sve vrijeme jedva čekala da odem ali nisam mogla bez njih. Tamo se odlazi na pozivnicu, ali i odlazi.

Bila sam sama jer su oni nestali u masi...NIkog nisam poznavala, ali sam zato vidjela hrpu ljudi koje mislim da nisam nikada srela...osim ako nekad u snu ne sanjaš čak i prolaznike koje vidiš na cesti.

Uglavnom, mora da je sodoma i gomora tako izgledala prije Božije intervencije...Tako nekako.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 02 Jan, 2010 13:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zvončice,

Atmosfera površinskog Limba je potištenost, tuga, teška melanholija...

Tamo gde si ti bila je, čini mi se, dublji krug pakla. Tamo je atmosfera baš takva kakvom si je opisala ~ to je atmosfera zla.

Tako nešto ne postoji na fizičkoj ravni i to si isto super primetila.

Pre nedelju dana sam bio u tom dubljem paklu, pa mi je zato sada ta atmosfera u svežem sećanju. Tamo naprosto svaka čestica isijava zlim. Vazduh je prožet zlim.

Mislim da si bila u dvorcu jednog od gospodara zemaljskog pakla ( Izvrnutog Qlippotha Malkuta ) koji se zove Nahemah.
On voli da priredjuje slične gozbe na kojima se često pojavljuje Lillith.

Nahemaha sam imao prilike jednom da sretnem.

A Lillith sam vidjao mnogo puta.
ana43
Na duhovnom putu

Pridružio: 21 Dec 2009

Poruka Poslao: 02 Jan, 2010 14:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo je jedan san koji mislim da se dogodio u Limbu.
Ja i moja prijateljica nalazili smo se na zeleznickoj stanici, spavali smo na prugu a na 2-3 metara od nas stajao je neki voz. Onda sam se probudila i rekla sam joj da moramo da se sklonimo sa pruge,voz moze da krene svaki tren.Ustali smo i hodali ali svuda oko nas je bilo blato,nesto kao snjeg koji se topi.Digla sam pogled i videla kako je nebo puno oblaka bili su tako blizu iznad nas.
Molim te Tale reci mi dali je to Limbo.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 02 Jan, 2010 15:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ana,
verovatno to jeste bio Limbo. Ako je atmosfera odisala potištenošču i nekom tugom, onda bi to trebalo da bude Limbo.
Limbo "može da se pohvali" sjajnom železničkom infrastrukturom. Čini se da je tamo jedan od glavnih načina transporta preko železnice. U suštini, železnička mreža odlično pokriva svih 11 kontinenata Limba. A sudeći prema iskustvima nekih ljudi, vozom se može otići i u samo središte pakla.

Ali, to ne znači naravno da je Limbo uvek tamo gde vidimo železničku prugu.
Niti to znači da kada gazimo po blatu da je to uvek Limbo.
Niti kada vidimo oblake koji se kotrljaju nisko ispod nas, da je to Limbo.

Po mnogo čemu, ovo bi mogao da bude i Netzach (Venera). Više puta sam vidjao vozove po Netzachu i sa veselim seljanima Venere gacao po blatu dok su se iznad mene kovitlali oblaci. Ali, atmosfera je bila razdragana, idilična, laka, prozračna, vesela, sa laganim primesama raskalašnosti ~ takva je Venera.

Zaista, sve zavisi od toga kako se osećaš, kakva je atmosfera tog područja u kome si se našla. Obično tvoj duh poprima odlike te atmosfere, pa ako je atmosfera ozbiljna i tužna, onda se i ti osećaš ozbiljno i tužno, u tom slučaju, to jeste Limbo.
ana43
Na duhovnom putu

Pridružio: 21 Dec 2009

Poruka Poslao: 02 Jan, 2010 15:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala ti na odgovoru,znaci to je najverojatnije bila Venera, jer nisam se osecala tuzno i ozbiljno,vise sam bila razdragana i vesela ,zelela sam dohvatiti oblake rukama a i blato je bilo u boji sto me jako zbunjivalo.

Zelim ti sve najlepse u Novoj Godini!
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 02 Jan, 2010 15:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ha, pretpostavio sam da bi to pre mogla biti Venera nego Limbo!

I tebi sve najlepše u 2010.
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 03 Jan, 2010 01:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tale,

možda sam preskočila, ali...Koja bi bila svrha odlaska u Limbo? Svejsnog uz AP?
Jasno mi je da postoji i da se očito događa i spontano posjeta Limbu, pogle koliko samo ljudi sanja vlakove i željezničke stanice, tračnice...a valjda je i blizu taj sektor. Ali zašto svjesno?
Ili, zašto upoznajemo Limbo? Koja je svrha boravka u njegovim slojevima?
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 03 Jan, 2010 02:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
Tale,

možda sam preskočila, ali...Koja bi bila svrha odlaska u Limbo? Svejsnog uz AP?
Jasno mi je da postoji i da se očito događa i spontano posjeta Limbu, pogle koliko samo ljudi sanja vlakove i željezničke stanice, tračnice...a valjda je i blizu taj sektor. Ali zašto svjesno?
Ili, zašto upoznajemo Limbo? Koja je svrha boravka u njegovim slojevima?

Zvončice, navešću nekoliko razloga:

1. Sećam se da sam jedno vreme pre nekih šest~sedam godina, isključivo tokom astralnih projekcija posećivao Limbo. Uopšte nisam bio u mogućnost tada da posetim neko više područje. To me je na kraju uznemirilo. Shvatio sam da sam u tom trenutku bio zakočen u duhovnom razvoju i postalo mi je jasno da nivo moje svesti počinje da korespondira sa nivoom Limba. Da sam, recimo, tada napustio ovaj svet, ne sumnjam da bi svoje postojanje upravo nastavio u Limbu. Uzastotopne posete Limbu su znak upozorenja da se nešto mora menjati u duhovnom razvoju.

2. Mislim da je dobro upoznavati i niže svetove kako bi čovek imao potpuniju sliku svega postojećeg.

3. U suštini, većina ljudi ima svoje više dvojnike u višim, ali i niže dvojnike u nižim sferama. Viši dvojnici nas vuku prema sebi, dok nas niži dvojnici sputavaju u duhovnom razvoju. Neki od tih nižih dvojnika su probudjeni. Ti koji su probudjeni vape za nama. Onako kako mi težimo višim dvojnicima, tako i ovi niži u slučaju da su probudjeni teže nama. Jedan od retkih načina da stupe sa nama u kontakt je kada uslišimo njihovu molbu i spustimo se dole ka njima. Na kraju krajeva, ukoliko nama podje od ruke da se više ne inkarniramo na Zemlji, svoje mesto na Zemlji, ustupićemo tom našem nižem dvojniku sa kojim delimo zajedničku svest.

4. Nije džabe rečeno da put do raja, često vodi preko pakla. Po nekim drevnim mističnim tradicijama, potrebno je bilo prvo sići "descend" da bi se uzašlo "ascend". Na primer grčki alhemičar Zosim je govorio o sedam stepenica koje vode naniže do altara, tamo on čuje mistični glas koji mu kaže, spuštanje je završeno, sada počinješ da se uspinješ 14 stepenica koje vode do vrha. Ovo je samo jedan od brojnih primera. Na primer, stari Egipćani su morali da prodju kroz ogromne prepreke Duata, kako bi došli do "polja trske". Većina ljudi će morati da prodje kroz Limbo posle smrti. Ukoliko se u njemu zaglavi, ostaće tamo neko vreme, dok se ponovo ne rodi. Oni koji uspeju na vreme da izadju iz Limba, nastaviće postojanje u Malkutu. Zbog svega toga je jako dobro poznavati Limbo.

5. Pojedini demoni Limba nas jako dobro poznaju. Povezani smo sa njima karmički. Kada se nadjemo u velikim problemima koje nikako ne možemo da rešimo, potrebno je otići u Limbo, kako bi se na licu mesta ispitali šta se to dešava, preslišali demone i ispravili njihovu ujdurmu.

6. U Limbu postoje duhovi koji izazivaju različite bolesti. Mislim da je povremeno dobro otići u Limbo kako bi se tamo povela i dobila bitka protiv tih duhova, u cilju iscelenja.

7. U Limbu postoji veći broj ljudskih bića koji su tamo došli iz neznanja i nesmotreno. Limbo je tako nisko područje, da ni samim andjelima nije uvek jednostavno da u njemu pronadju nevine. Pravo govoreći, kada se nadjemo u Limbu, mi delujemo kao andjeli tamošnjim bićima i demonima. Naš je zadatak da prepoznamo nevine u Limbu i o tome obavestimo naše duhovne vodiči. Ono što je zaista strašno po pitanju Limba je činjenica da tamo, na primer, ima mnogo nezbrinute dece.

8. Limbo je područje koje sliči zemlji. U njemu ima puno probudjenih i produhovljenih ljudi. Zapravo, tamo se ljudi bave duhovnošću ozbiljnije nego na Zemlji, jer je probudjenima, nekako mnogo jasnija sva težina situacije u kojoj su se našli. Može se tako dosta naučiti od tih mudraca Limba. A i oni teže nama. Svojim silaskom u Limbo, mi njih uveseljavamo, ukoliko je uopšte moguće nekog uveseliti u Limbu. Ne smemo zaboraviti, da mi njima delujemo kao andjeli, kada se pojavimo u Limbu.

9. Limbo je mesto iz kojeg potiče veliki deo čovečanstva koji je sada na Zemlji. Put u Limbo može stoga biti i sentimentalne prirode, nešto poput ponovnog obilaska predjašnjeg života.

10. U tom smislu, mnogo se može naučiti i o našoj karmi u Limbu.

Ima još mnogo razloga. Ali, uprkos svim tim razlozima, ja ne bih preporučio svestan odlazak u Limbo dok se ne mora.
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 03 Jan, 2010 04:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

Nije džabe rečeno da put do raja, često vodi preko pakla. Po nekim drevnim mističnim tradicijama, potrebno je bilo prvo sići "descend" da bi se uzašlo "ascend".

Pa i sam Isus je prvo sišao u Limbo, što se vidi i na ovoj poznatoj slici ,, Hrist u Limbu'', austrijskog slikara Friedricha Pachera

zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 03 Jan, 2010 12:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

a izgleda da je i Pacher posjetio najniži sloj Limba...gle dvorac i kameni most...i ove spodobe...

Tale,
hvala ti na iscrpnom objašnjenju, fakat je sadržajno.

E, sad...čini mi se da svi Ja onda moramo koordinirano radit na duhovnosti.
Primjerice, Ja na ovoj ravni odradi svoju zadaću, ali zabrlja niže Ja,ono u Limbu, koje bi po de faultu trebalo zauzeti u sljedećm krugu mjesto višeg Ja, tj. Ja na ovoj ravni...ali nije zaslužilo. Po tome, onda ni viša Ja ne mogu dalje, nastao bi gap u krugovima?Možda zato skačemo dole-gore, i u snovima...
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » VEŽBE VEZANE ZA ASTRALNU PROJEKCIJU
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 48378 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 30081 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22732 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30424 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16924 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35459 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19885 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)