Molitve iz Učenja Bića Hijerarhije Svetlosti
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 18 Apr, 2010 22:42 pm    Naslov: Molitve iz Učenja Bića Hijerarhije Svetlosti
Odgovoriti sa citatom

.
Molitve iz Učenja Bića Hijerarhije Svetlosti

Član foruma Nele je u "Tihovanju" postavio jedno pitanje u vezi sa molitvama...

Spomenuo sam da molitve iz Učenja BHS predstavljaju molitve koje su u skladu sa senzibilitetom savremenog čoveka, odnosno - u skladu sa novim duhovnim saznanjima koja smo poslednjih godina primili-stekli.

Ne smeta da budu zabeležene, pa - možda se sada ili u budućnosti nađe neko koga će one privući. odnosno - ko će ih praktikovati.

Uz poruke će biti davana i objašnjenja o molitvi i o čitanju molitvi, kao o vidu duhovne prakse.

.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 18 Apr, 2010 22:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, ja pozivam moje JA JESAM Prisustvo, česticu Boga u meni, da bude sa mnom u toku celog današnjeg dana. Ja molim tebe, moje JA JESAM Prisustvo, da uzmeš pod svoju neposrednu kontrolu moja delovanja, postupke, reči, osećanja i misli. Ja molim tebe, moje moćno JA JESAM Prisustvo, da deluješ kroz mene u toku celog današnjeg dana, da rukovodiš mojim životom. Amin.

* * *

Ja znam, da su ova stanja nerealna. Ja znam, da je iluzija jaka, ali ja sam spreman da suprotstavim iluzornim silama svu moć svoje ljubavi, koja se izliva iz mog srca. Ja volim ovaj svet. Ja volim Boga, i Njegovu Tvorevinu, i ja ne dopuštam, da ovaj svet bude razrušen. Voljeni Arhangele Mihailo i Anđeli Zaštite, ja vas molim da iskoristite moj životni tok, za pomoć Legionima Svetlosti. Ja znam, da se ništa neće desiti sa mojom planetom sve dotle, dok makar jedan svetlonoša bude svesno delovao na strani Sila Svetlosti.

* * *

Gospode, ja sam se umorio od bezizlaznosti, ja sam se umorio od nedruželjubivosti i od tmurnih lica ljudi. Ja hoću preobražavanje! Moja duša žudi za obnavljanjem! Moja duša je umorna i potrebno joj je spuštanje novih energija, energija Ljubavi, Druželjublja, Saosećanja i Milosrđa. Pomozi, Gospode, ubrzaj proces preobražavanja planete Zemlje!

* * *

U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, presveta Bogorodice, voljena Majko Marija, ja savijam kolena pred tobom. Ja ne mogu da nađem reči, koje bi mi dozvolile da predam svu Ljubav svog srca, koju osećam prema tebi. Primi moju Ljubav i blagodarnost. Ti znaš, šta je u datom momentu najvažnije za rast moje duše. Ja molim za tvoju pomoć i podršku. Ja se molim, da u svakodnevnoj gužvi ne zaboravim te tihe minute našeg neposrednog opštenja, koje pamti moja duša. Neka me moja neraskidiva veza sa tobom podržava u životu i pomaže, da ne zaboravim na Viši Put, kojim sam nameran da idem u ovom životu. Amin.

* * *

U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, ja te molim da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje, i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima, svuda, gde god se ja budem nalazio: kod kuće i na poslu, na društvenim mestima.

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 19 Apr, 2010 22:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

(VI030109)

„Vama je potrebno da nađete usku stazu, koja vas vodi Božanskom vrhu usred hiljade puteva i magistrala, koje vode u ćorsokak.

Vi morate da shvatite da prava Vera nema ništa zajedničko sa obredima i ceremonijama. Prava Vera se nalazi u vašim srcima. I Bog živi u vašim srcima. I za one ljude, koji su spoznali pravog Boga, koji boravi u srcu, nema razlike, u kakav hram da ide, da bi se pomolio.

Nebitno je, idete li vi u budističku pagodu, u hrišćansku crkvu, u sinagogu, u džamiju ili u molitveni dom. Ako vi tamo idete Bogu, naćićete ga svuda.

A ako idete sa praznim srcem, to vi nećete naći Boga nigde.

Mehaničko ponavljanje rituala i molitvi, bez iskrenosti i unutrašnje Vere – neće vam doneti koristi. Vi možete da se molite hiljadu godina, ali ako pritom budete želeli štetu bližnjemu, to vam je bezvredna vaša molitva i vaši napori.“
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 19 Apr, 2010 22:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

(SP230405)

„Sav smisao molitvene prakse je – u uzvišavanju vaše svesti. Ako vaša usta i vaš jezik izgovaraju reči molitve, a vaš um u to vreme luta po okolini, prateći čime se zanimaju drugi ljudi, to vam je bolje da ostavite molitvu.Vi se bavite besmislenim delom. Molitva je – opštenje sa Bogom, a ne vežba za jezik.“
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 20 Apr, 2010 20:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

(VEM290405)

„Kada vi čitate vaše molitve, to vi privlačite dopunsku Svetlost u vaš svet. I ta Svetlost dolazi u vaš svet kroz vaše čakre. Sada zamislite, koliko biste više Svetlosti vi bili sposobni da sprovedete u vaš svet, kada bi vaše čakre bile u potpunosti otvorene.

I, pošto u tim trenucima, kada se otvaraju sve vaše čakre, vi postajete savršenim Budom, to jest dostižete u svojoj svesti nivo svesti Bude, to vi ne možete dopuštati čak u svojim mislima ništa, što bi nanosilo najmanju štetu svetu koji vas okružuje i živim bićima koja vaas okružuju.

Vi se tada stalno nalazite u molitvenom stanju svesti. I vama čak nije potrebno da izgovarate reči molitve, da biste postojano boravili u molitvenom stanju svesti.“
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 22 Apr, 2010 17:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

(Z081209)

„Govorimo vam o višim stanjima svesti, koja vam moraju biti dostupna. Vi se nalazite u zatvoru od vaših nesavršenih misli i osećanja. Vi morate naći u sebi snage, da se izvučete iz ograničenja, koja su prisutna u vašoj svesti! Vi morate da prevladate u sebi sva nesavršena stanja svesti!

Samo onda, kada osećate Ljubav, radost, uzvišeno stanje svesti postojano, vi se nalazite u Božanskom stanju svesti. Mi pozdravljamo one od vas, koji su sposobni da osećaju takva stanja svesti, makar kratkotrajno!

Ne opredeljuju nivo vaše svesti količina molitvi koje ste izgovorili, ni to, koliko puta ste posećivali hramove i sveta mesta. Nivo vaše svesti određuju savršena stanja radosti, unutrašnjeg mira i smirenosti.

Ali, da biste dostigli takva stanja, vi se morate i moliti, i morate se oslobađati od štetnih navika.“

Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 23 Apr, 2010 23:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

„Sve, što smeta vašem opštenju sa nama, to je nivo vaših vibracija. Zato onda, kada ste vi sposobni da pomoću molitve ili meditacije uzvisite svoje vibracije do tog nivoa, kada vas nikakve ljudske misli i emocije već ne uznemiravaju, tada mi možemo stupiti u kontakt sa vama.“
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 23 Apr, 2010 23:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

„Vaša molitvena praksa mora imati usredsređenost. Ako se vi molite bez neophodne usredsređenosti, to uzalud gubite vreme. I ako vas, u vreme dok se molite ili meditirate posećuju misli o tome, kakav veliki posao za čovečanstvo vi radite, to vaša molitva postaje besmislena.

U vreme molitve vi ste dužni da u potpunosti ostavite svoju ljudsku svest. Kako vi možete da razgovarate sa Bogom, ako se niste podigli do te visine u svojoj svesti, kada Bog može da vas čuje?

Ako vi razgovarate međusobno, to nastojite da priđete bliže čoveku, kojem se obraćate, da bi vas on mogao čuti. Zašto se u vreme razgovora sa Bogom vi ne brinete o tome, da bi vas Bog čuo?

Bog razgovara sa vama na jeziku srca, i On razgovara sa vama u vašem srcu. Zato u vreme vaše molitve ništa ne treba da odvlači vašu pažnju. Vi ste dužni da u potpunosti budete usredsređeni na vaše srce, na osećanja u svom srcu.

Vi čak ne morate pritom obavezno da izgovarate reči molitve. Vi jednostavno objedinjujete svoju svest sa svešću Boga. Vi podižete svoju svest do nivoa vašeg Višeg Ja. I – vi ste u Bogu.“
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 24 Apr, 2010 14:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

„Vi znate, da bolje od svega deluju one molitve, koje vi izgovarate iskreno i nesebično u svom srcu.

Zato, kada je Isus govorio o tome, da ste dužni da se usamite i da zatvorite vrata sobe, u kojoj se molite, to je savršeno ispravan savet. Zato što svaka javna molitva nosi na sebi pečat licemerja.

I mnogi od onih, koji svakodnevno posećuju crkve ili molitvene domove, čine to više iz pritvornosti i licemerja, nego iz tačke prave vere i predanosti.

Umejte da razlikujete unutar sebe ta stanja. Ne lukavite i ne budite licemer pred sobom. Nema u vašem svetu drugog sudije, osim vas samih. I vi sami ste dužni da se naučite da ocenjujete svoje postupke, svoje misli i da se oslobađate od svega onog sujetnog i ljudskog, što smeta vašem napredovanju na Putu.“
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 24 Apr, 2010 14:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

“Vi dolazite u hram Gospodnji tada, kada se suočavate sa bedama i nesrećama, sa bolestima i žalostima. I sve, zbog čega vi dolazite u hram, je da napravite dogovor sa Bogom. Da zapalite sveću i zamolite za srećno razrešenje vaših problema.

Vi se zaista nadate, da će Bog odgovoriti na vašu molbu?

I najveći greh biće vaša želja da naterate Boga da vam služi.

Upravo na tome su skliznule mnoge duše. Vi koristite Božansku energiju za to, da biste ispunjavali prohteve i želje vašeg ega.”
 Nazad na vrh »
pahulja

Pridružio: 08 Feb 2010

Poruka Poslao: 24 Apr, 2010 15:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::
“Vi dolazite u hram Gospodnji tada, kada se suočavate sa bedama i nesrećama, sa bolestima i žalostima. I sve, zbog čega vi dolazite u hram, je da napravite dogovor sa Bogom. Da zapalite sveću i zamolite za srećno razrešenje vaših problema.

Vi se zaista nadate, da će Bog odgovoriti na vašu molbu?

I najveći greh biće vaša želja da naterate Boga da vam služi.

Upravo na tome su skliznule mnoge duše. Vi koristite Božansku energiju za to, da biste ispunjavali prohteve i želje vašeg ega.”
to je tacno,a i ne znamo drugacije,ne dok je ego prisutan,a prisutan je
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 24 Apr, 2010 15:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav, Pahulja!

Thumleft
 Nazad na vrh »
pahulja

Poruka Poslao: 24 Apr, 2010 15:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav, Pahulja!

:thumleft:
pozdrav i tebi plavi,divan si
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 24 Apr, 2010 15:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Embarassed

Thanx
 Nazad na vrh »
pahulja

Poruka Poslao: 24 Apr, 2010 15:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

:oops:

:thanx:
nemoj da se crvenis,i vise si od toga,pogadjas samu srz problema,iako se cini da smo shvatili u cemu je problem,i da je to vec dosadno,nikako to da rijesimo,samo pisi plavi
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 211506 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 123330 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 155604 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1791507 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 102612 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1497491 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1728875 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)