Šredingerova mačka i paralelni svetovi
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 22 Nov, 2010 13:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kosmička_beba ::
Odakle si skinuo tekst-ili je to tvoja teorija???

Teorija nije moja. Izvukao sam ovo iz jedne knjige koju je napisao taj covek koji je istrazivao programe iz proslih zivota. Sam text je duzi i
sadrzi i neke Sajentoloske reci, i ja sam izvukao sustinu i dodao par sitnica kako to ja vidim i opisao sam normalnim recima ovo.
Sajentolozi o ovome nemaju pojma, nego je ovaj covek nakon sto je bio mnogo godina u Sajentologiji, i kada je dosao do vrha (odradio sve levele)
video je kao i mnogi drugi da nesto ne valja, da nije postignuto ono sto je obecano, i dao se u istrazivanje dalje. 2007 godine je bio ubijen,
najverovatnije su losi momci na taj nacin pokusali diskreditirati njegove dve knjige koje je napisao, tj namestili su da izgleda kao samoubistvo,
da ostali ne bi pratili njegov primer.

Covek se zvao Ken Ogger. Dok je pisao te dve knjige koristio je pisacki nadimak - Pilot.
Knjige su mu dobre, ali su uglavnom tehnicke, namenjene za rad, a imaju tu i tamo objasnjenja o istoriji kosmosa i slicnih pojava.

Cudno je kako svi koji nesto vazno otkriju bivaju brzo uklonjeni. Dali su losi momci onda tu neki sitni Illuminati, ili neko izvan ovog sistema koji
ne dopusta da se ljudi izvuku?

Za neke, ovakav zatvorski pritisak moze biti dobar u vezi duhovnosti, ali za ostale je to velika prepreka.

Citat:
Kosmicka beba:
Šta mislite o sledećoj rečenici:
koja je postavljena namerno bez smisla u jednom drugom cilju-
''prostorna deset jedan sedam sto put puteva Krsta sedmice puteva,...''
???

Sta mogu misliti. Ne znam. Smile

Citat:
Starcy:
Tekst je vrlo zanimljiv ali mi ne izgleda kao da je prepisan od negde, već kao Almijeva retrospektiva proučavanja Sajentologije i ličnog viđenja.
U svakom slučaju, meni deluje savršeno istinito, mada ne znam odakle mi takav utisak...

Smile Nije moja teorija, samo sam opisao svojim recima ono sto je Ken pisao.

Ako zelite i imate vremena da pogledate, evo nesto lepo sto je napisao ovaj covek, a sto je lako razumljivo i nije mnogo dugacko.
Principles of Existance
http://www.sgmt.at/pilot/PrinciplesOfExistance.htm

Citat:
To mi liči na teoriju o matriksu.
Zato pitam.Zašto baš retrospektiva sajentologije?
Po čemu je ona značajna u razvoju ljudskog duha,
zar to nije još jedna religija-i to religija bogatih.

Mislim, ne želim nikoga da uvredim,Travoltu obožavam.

Mislis teorija i film Matrix? Smile Vrlo je moguce da je film Matrix potekao iz Sajentoloskih ideja, jer Hubbard je jos dok je bio ziv pisao o
tom "body in pawn" mehanizmu, tj o tome da u ovom svetu mnogo ljudi imaju na nekom drugom mestu telo koje spava u nekim vecim
ili manjim laboratorijama, i da su silom prisiljeni da se inkarniraju ovde u novom telu. Znaci imaju 2 tela istovremeno, jedno spava negde
drugde, a ovo budno je u operaciji na ovoj planeti.

SN je postala religija bogatih nakon sto je sabotirana. Nije bilo tako od pocetka. I to je jako lepa i prijateljska religija, osim sto je toliko
degradirana da izgleda da je suprotno, nazalost. Dzon Travolta i Tom Kruz su odlicni i zanimljivi glumci. Smile

Kosmicka beba, hvala za text, procitacu ga. Smile (Ja imam vrlo retko DejaVu, pa ne znam kako ostali)
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 22 Nov, 2010 16:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

tema je jako interesantna i vreme je da se bavimo pitanjima relativnosti vremena.
sa jedne strane kazu da je vreme vecno i da kao takvo postoji u tenutku, vecnom sadasnjem trenutku, KOMPLET, a sa druge strane je ono - dvostrano, t.j. proslost i buducnost.
sa te pozicije bi moglo da bude potpuno normalno da sve postoji u isto vreme, bezvremeno SADA, ali ujedno i na raznim nivoima dvostranosti i visestranosti.
Tako da postoji ideja da mi ziviomo ko zna koji put isti ili slican zivot, vracajuci se da nesto iskusimo malo drugacije. Neko ce reci da napredujemo duhovno, ili u ljubavi, ili izgladimo neke odnose, neke ne - celine, t.j, razdvajanja u spajanje, jedinstvo...
zabavno, zar ne?
ono sto mene zanima i jeste to putvanjce kroz vreme, na tome i radim, kroz regresoterapiju, u proslost, buducnost... malo manje, pa kombinacije. Ili ulaskom i izlascima iz raznih lutaka, tela, i dogadjanja, sa nekim iskustvima, malo barem brze nego normalno.
i nadam se, verujem, da ce sve vise i vise da nam se pokazuju odgovori na sva nasa pitanja, kao i da cemo da imamo sve intenzivnija i bogatija iskustva.
a, nadam se, opet, i tom kvantnom skoku, ili skokovima, koji se vec desavaju.
maaaa... svasta ima.
samo se treba setiti.

pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 22 Nov, 2010 16:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::

U svakom slučaju, meni deluje savršeno istinito, mada ne znam odakle mi takav utisak...

I ja imam takav utisak, takođe.

,,Život svakoga od nas,
sa svim svojim momentima,
uvek je isti, ponavlja se
iz egzistencije u egzistenciju,
tokom mnogobrojnih vekova.”
( Samael Aun Weor )

.

Poslednji izmenio Vesna dana 22 Nov, 2010 16:29 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 22 Nov, 2010 16:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna, imamo li otvorenu temu o Sajentologiji? Mogli bi smo tu da pišemo svoja zapažanja ili pitanje. Almi bi mogao da je pokrene ukoliko je nema.
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 22 Nov, 2010 18:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almi,

i ja volim odmetnike od tvrdih sistema,
one koji prate svoje srce.

Čovek mi se odmah dopao,
pročitala sam tekst koji si predložio,
sjajno je. Cool Wink Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 22 Nov, 2010 20:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ok. Smile

Ne mora se otvarati tema o Sajentologiji. Ja kad imam nesto da kazem sto mislim daje jako interesantno onda napisem.
A inace sam toliko otpora svuda dozivio u vezi SCN da prosto mi je nezamisljivo da na nekom forumu sada neko kaze "WOW ovo je interesantno". Cool
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 25 Nov, 2010 21:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ostatak teme, koji je promenio pravac premešten je na temu PERCIPIRANJE ČETVRTE DIMENZIJE.

Nastavljamo tamo.
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 26 Nov, 2010 00:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy

Citat:
Ostatak teme, koji je promenio pravac premešten je na temu PERCIPIRANJE ČETVRTE DIMENZIJE.

Nastavljamo tamo.

hahaha... tako nam i treba, kada nismo bili dobri.
Interesantno, kako deluje prebacivanje u cetvrtu dimenziju. Lako i jednostavno.
Dodje neko odozgo, i ne pita da li mi to hocemo ili necemo, samo - cap, i - gotovo.
prebaceni smo.
a moj duh, i dalje luta, po secanju, tamo gde je bio... poslednji put, t.j. ovde.
i spoznaje, da vise nije onako ziv, kao pre, t.j. da nema vise tela.
znaci, Sredingerova macka je ipak - mrtva. U ovoj dimenziji.
samo da saznamo u kojoj je, sada, dimenziji, t.j. gde je prebacena?
Sta kazes, Starcy - u kojoj je sada doimenziji maca?
Wink

pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 26 Nov, 2010 13:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alex Very Happy izgleda da je ovo "dokaz" da nas niko ne pita želimo li ili ne prelazak u drugu dimenziju, želimo li da pređemo u paralelni svet ili ne. Jednostavno nam se dogodi Very Happy
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 26 Nov, 2010 13:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy
Citat:
Alex Very Happy izgleda da je ovo "dokaz" da nas niko ne pita želimo li ili ne prelazak u drugu dimenziju, želimo li da pređemo u paralelni svet ili ne. Jednostavno nam se dogodi Very Happy

da, slazem se, potpuno.
ovde se postavlja sve na duhovni nivo, pa i sreding. maca.
samo sto je maca, sada, simbol... u ovom slucaju za pitanje - slobodne volje, i samostalnog izbora, odluke.
Da li smo mi doneli slobodnom voljom, odluku, i izbor, u nekoj paralelnoj dimenziji, pa se, u ovoj, toga ne secamo?
i onda smatramo da nesto tako kao slobodna volja i izbor - ne postoji? samo zato sto se ne secamo te druge dimenzije.
to me podseca na detinjstvo i preuzete uloge. Dete je dete, i prirodno je da raste i spoznaje svoje telo i prostor i vreme u koje je uslo, zarad necega. Ali zato ima roditelje da ga vode tim putem, jer ono je u ulozi pocetnika.
Ali, mnoge odluke su vec donete. Jer da nisu, ne bi ni postojala takva realnost.
a, sredingerova maca je ziva, u obe realnosti, hahaha
cak iako je mrtva.
nisam siguran ni da je Sr. pitao svoju macu za odobrenje, za ovaj experiment, cak i u mislima.
a ni da je njega neko pitao, hahaha
zato tipujem: prihvatam obe varijante.

pozz
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 02 Sep, 2011 18:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako se malo zamislite, shvatićete da je naša legenda o caru Trojanu, da onom sa kozijim ušima, preteča Šredingerove mačke.

Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90882 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 41081 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 30061 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35446 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29753 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9793 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25696 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)