Okupljanje Plemena....
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 21 Jan, 2008 23:50 pm    Naslov: Okupljanje Plemena....
Odgovoriti sa citatom

...Na vrhu visokih planina a ispod vodopada, preko jezera, nas je vodio put, mene, moga miloga brata poglavicu, i jednu ljubljenu Indijanku, na Veliki Sveti Savet-Skup svih plemena, a u vezi ujedinjenja u jedan narod.Tada se to nije dogodilo, a ja sam kao Šaman odrzao besedu govoreci:
"Jednom, u vremenu koje ce doci, kada svet bude prestajao da bude ovakav kakvim ga pamtimo, mi cemo se okupiti....iz moje duse je izbijala beskrajna ljubav..."I ja vam obecavam, kunem se, da cemo se poznati. Ja cu vas poznati, mili moji."
I ja i Poglavica smo održali obećanje i sreli se i prepoznali par dana pre izlaska Sirijusa prošloga leta....
I puno, puno sam spoznaja iz tog vremena otkrio
i sa puno dragih osoba se sreo i poznao, a ovo vam govorim, jer u to vreme sam čitao samo ,,Prenose zvezdanog semena'' - nisam ni znao za ostale Kenove knjige, one su me nasle tek posle vipassana meditacije (koja je trajala 11 dana), i potvrdile Iste vizije koje je Ken opisao.
Sve u Svemu, OKUPLJANJE je započelo, i ko god oseća zov u srcu dobrodosao je...
Inače ovog leta će se kod nas u Srbiji odrzati letnji kamp Ratnika Duge.
Ali otom vise drugi put. In la kesh ala kin...
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!

Poslednji izmenio Vakan Tanka dana 09 Dec, 2008 11:06 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 22 Jan, 2008 01:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da ne osećamo zov u srcu, ne bi se ni našli na ovom forumu !
Topli pozdrav, Vesna .
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 21 Jul, 2008 13:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Very Happy
Divan opis, lepo iskustvo.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Vakan Tanka
Hodočasnik

Poruka Poslao: 09 Dec, 2008 11:23 am    Naslov: Posveceno Dajbogu i Plemenu Duge....
Odgovoriti sa citatom

...Poglavica i Ja se pogledasmo u oci...i znadosmo da smo Jedno,da je Veliki duh u nama...da smo Veliki duh...i znasmo da cemo se jednom u buducem vremenu ponovo okupiti...voljah tog Brata neizmernom ljubavlju jer duse nase isti duh ispuni...i gledasmo se sa osecanjem u srcu kako cemo se jednom ponovo sresti i poznati jedan drugoga...
To sam secanje nacrtao negde na nebu,izvan vremena i prostora i ono samo ceka da ga pokupim sto se ja trudim da ucinim....Nimalo nisu bitne malene licnosti starog shamana i niti moja ovozivotska, niti Velikog Poglavice...Jednostavno shaman i Poglavica su znali da ce vreme Velikog Okupljanja doci kao i Vreme Budjenja i povratka Domu...I tada su oboje znali da su deo i delo tj.sami Vakan Tanka i da se u ovoj kosmickoj slagalici ne srecu po prvi put....Takodje shaman je svestan da su ga ljubav i seta pre kraja sveta,ovakvimm kakvim ga pamtimo,povukle da dodje i odradi svoju negativnui karmu-sankare.
Celokupni zapis je ostavljen na nebu i necu se smiriti dok sve ne procitam....
Setite se....
Svog porekla...
Svog Plemena...
Ljubavi...
Poglavice,Shamana...
Sebe...
Dolazi vreme Naroda Duge...
[img=http://img241.imageshack.us/img241/1821/dscn0713zb6.th.jpg]
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 19 Dec, 2008 23:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa eto onda da iskoristim priliku pa da sve pripadnike plemena ptica , kao i sve druge prijatelje sa ovog foruma pozovem narednog leta u Istocnu Srbiju i selo Planinicu
---
NA OKUPLJANJE

Zivece se kao nekada...
Volece se kao nekada...
Pevace se kao nekada...
Plesace se kao nekada...

Secacemo se kao nekada i od sada...

Vakan Tanka
Hodočasnik

Poruka Poslao: 20 Dec, 2008 23:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tako se moja dusha raduje....Jako bih voleo da se na leto okupimo,mozda odemo na Rtanj,na jezera,do Manastira,ali da svakako naparvimo jedan Veliki Savet u vezi gradnje kuca,hrane,konja,predstojecih dogadjanja...Plemenski Savet i Savez....ima jos puno Brace i Sestara koji ce nam se pridruziti kako dolazi Veliki Skok...

URL=http://img181.imageshack.us/my.php?image=000jffa5ax7320sxmcr5.jpg][/URL]

Poslednji izmenio Vakan Tanka dana 14 Maj, 2009 08:42 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Mirko
Gost

Poruka Poslao: 06 Mar, 2009 00:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Indijanska mudrost

INDIJANCI, ZA USVOJITI !!!

Kad bi svi razmišljali kao Indijanci i držali se toga, ovaj bi svijet bio mnogo ugodnije mjesto za život. Evo etike severnoameričkih Indijanaca u 20 tačaka - poučna je i lepa!

---------------

1. Ustani sa Suncem i pomoli se. Moli se sam. Moli često. Veliki Duh će slušati, ali moraš govoriti.

2. Budi tolerantan prema onima koji su se izgubili na putu. Neznanje, ljutnja, ljubomora i pohlepa izlaze iz izgubljenih duša. Moli se za to da pronađu vodstvo.

3. Traži sam za sebe. Ne dozvoli drugima da upravljaju tvojim putem. To je tvoj i samo tvoj put - drugi mogu ići s tobom, ali nitko ne može ići umjesto tebe.

4. Goste primi u kuću s puno obazrivosti. Posluži ih najboljom hranom, daj im najbolji ležaj, odnosi se prema njima s poštovanjem i čestitošću.

5. Ne uzimaj ono što nije tvoje, od neke osobe, zajednice, iz divljine ili nečije kulture. Nije zasluženo, niti ti je poklonjeno. Nije tvoje.

6. Poštuj sve što postoji na Zemlji - bilo ljude, bilo životinje, bilo biljke.

7. Poštuj tuđa mišljenja, želje i riječi. Nikada ne prekidaj nečiji govor, nemoj prigovarati ili grubo oponašati mimikom izrečeno. Dozvoli svakoj osobi pravo na osobno izražavanje.

8. Nikada ne govori loše o drugima. Negativna energija koju time odašilješ u svemir vratit će ti se višestruko.

9. Svi ljudi čine pogreške. Sve pogreške mogu biti oproštene.

10. Negativne misli uzrokuju bolesti uma, tijela i duha. Vježbaj optimizam.

11. Priroda nije naša, ona je dio nas. Ona je dio naše svjetovne obitelji.

12. Djeca su sjeme budućnosti. Sadi ljubav u njihova srca i zalijevaj ih mudrošću i učenjima života.

13. Izbjegavaj ranjavanje srca drugih. Otrov te boli vratit će se tebi.

14. Uvijek budi iskren. Iskrenost je ispit nasljeđa i dosljednosti unutar ovog univerzuma.

15. Drži sebe u ravnoteži. Svoje umno ja, duhovno ja, emocionalno ja i telesno ja. Sva trebaju biti jednako snažna, čista i zdrava. Jačaj tijelo da ojača um. Rasti bogato u duhovnosti, da izliječiš emocionalne rane.

16. Donosi svjesne odluke o tome što ćeš i kakav biti, kako ćeš djelovati i nositi se sa svojim djelima. Budi odgovoran za svoja dela.

17. Poštuj privatnost i osobni prostor drugoga. Ne diraj tuđe vlasništvo, pogotovo ne diraj svete i duhovne relikvije. To je zabranjeno.

18. Budi prvenstveno iskren prema sebi. Ne možeš biti pažljiv i pomoći drugima, ako nisi pažljiv prema sebi i ne poma-žeš prvo sebi.

19. Poštuj tuđa vjerska opredjeljenja. Ne sili druge da vjeruju u tvoja .

20. Dijeli svoju sreću. Pomozi onima koji je imaju manje od tebe

Brate Vacane evo malo teksta za tebe
 Nazad na vrh »
Vakan Tanka
Hodočasnik

Poruka Poslao: 06 Mar, 2009 15:14 pm    Naslov: ПИСМО &
Odgovoriti sa citatom

Велики бели поглавица из Вашингтона Френклин Пирс, четрнаести председник Сједињених Америчких Држава, замолио је 1854. године Абрахама Линколна, вођу новоосноване Републиканске странке, да у његово име понуди индијанском поглавици Сијетлу откуп земље његових саплеменика. За узврат, обећао је индијанском народу миран и безбедан живот у резерватима.

Сијетл је био поглавица мањих и мање познатих племена Дувамис и Суквамис који су живели у живописној области Падзет Саунд на западној обали САД, недалеко од данашње границе с Канадом, у савезној држави Вашингтон. Године 1851. ту стизу први пионири из далеког Илиноиса, предвођени извесним Артуром Денијем. Индијанска племена, на челу са поглавицом Сијетлом, дочекала су их пријатељски. Сијетл је рођен вероватно око 1790. године. Његов савременик, сенатор Бентон, сећао га се као гордог стаситог човека кога су поштовали сви, без обзира на боју коже. Људи су долазили издалека да га поздраве и чују његову реч.

Кад је примио понуду од председника САД, мудри Сијетл је закључио да за индијанска племена долази тешко време. Његов одговор Абрахаму Линколну, односно председнику Пирсону гласи:
Земља нам је мајка, а небо отац.

Како можете купити или продати небо, топлину земље? Та идеја нам је страна.

Ако ми не поседујемо свежину ваздуха и бистрину воде, како ви то можете купити?
Сваки део те земље свет је за мој народ. Свака сјајна борова иглица, свака пешчана обала, свака магла у тамној шуми, сваки инсект, свети су у памћењу и искуству мога народа. Сокови који колају кроз дрвеће носе сећање на црвеног човека. Мртви бели људи заборављају земљу свога рођења када оду у шетњу међу звездама.
Наши мртви никада не заборављају ову лепу земљу јер је она мајка црвеног човека.
Ми смо део земље и она је део нас. Мирисно цвеће наше су сестре, јелен, коњ, велики орао, сви они су наша браћа. Стеновити врхунци, сочни пашњаци, топлина тела понија и човек - сви припадају истој породици.

Тако, кад Велики поглавица из Вашингтона шаље глас да жели купити нашу земљу, тражи превише од нас. Велики поглавица шаље глас да ће нам сачувати место тако да ћемо ми сами моћи живети удобно. Он ће нам бити отац и ми ћемо бити његова деца. Ми ћемо разматрати вашу понуду да купите нашу земљу. Али то неће бити тако лако. Јер та земља је света за нас. Та сјајна вода што тече брзацима и рекама није само вода, већ и крв наших предака. Ако вам продамо земљу морате се сетити да је то свето и морате учити вашу децу да је то свето и да сваки одраз у бистрој води језера прича догађаје и сећања мога народа. Жубор воде глас је оца мога оца.
Реке су наша браћа, оне нам утажују жеђ. Реке носе наше кануе и хране нашу децу. Ако вам продамо нашу земљу морате се сетити и учити нашу децу да су реке наша браћа, и ваша, и морате од сада дати реци доброту какву бисте пружили свакоме брату.

Ми знамо да бели човек не разуме наш живот. Један део земље њему је исти као и други, јер он је странац који дође ноћу и узима од земље све што жели. Земља није његов брат него његов непријатељ и када је покори он креће даље. Он за собом оставља гробове отаца и не брине се. Он отима земљу од своје деце и не брине се. Гробови његових отаца и земља што му децу рађа заборављени су. Односи се према мајци-земљи и према брату-небу као према стварима што се могу купити, опљачкати, продати као стадо или сјајан накит. Његов апетит прождерат ће земљу и оставити само пустош. Не знам. Наш начин је другачији него ваш. Изглед ваших градова боли очи црвеног човека. А можда је то јер црвени човек је дивљи и не разуме. Нема мирног места у градовима белог човека. Нема места да се чује отварање листова у пролеће или дрхтај крилаца инсеката. А можда је то јер сам дивљи и не разумем. Бука једино делује као увреда за уши. И шта је то живот ако човек не може чути усамљени крик козорога или ноћну препирку жаба у бари?

Ја сам црвени човек и не разумием. Индијанац више воли благи звук ветра кад се поиграва лицем мочваре као и сам мирис ветра очишћен подневном кишом или намирисан боровином. Ваздух је скупоцен за црвеног човека јер све живо дели једнаки дах - животиња, дрво, човек. Бели човек не изгледа као да опажа ваздух који дише. Као човек који умире много дана он је отупио на смрад. Али ако вам продамо нашу земљу морате се сетити да је ваздух скупоцен за нас, да ваздух дели свој дух са свим животом који подржава. Ветар што је мом деди дао први дах такође ће прихватити и његов последњи уздах. И ако вам продамо нашу земљу морате је чувати као светињу, као место где ће и бели човек моћи доћи да окуси ветар што је заслађен мирисом пољског цвећа. Тако ћемо разматрати вашу понуду да купите нашу земљу. Ако одлучимо да прихватимо, поставит ћу један услов: бели човек мора се односити према животињама ове земље као према својој браћи. Ја сам дивљак и не разумем неки други начин. Видео сам хиљаде распадајућих бизона у прерији што их је оставио бели човек устреливши их из пролазећег воза. Ја сам дивљак и не разумијем како димећи гвоздени коњ може бити важнији него бизон кога ми убијамо само да останемо живи. Шта је човек без животиња? Ако све животиње оду, човек ће умрети од велике усамљености духа. Што год се десило животињама убрзо ће се догодити и човеку. Све ствари су повезане. Морате научити своју децу да је тло под њиховим стопама пепео њихових дедова. Тако да би они поштовали земљу, реците вашој деци да је земља с нама у сродству. Учите вашу децу као што чинимо ми с нашом да је земља наша мајка.

Што год снађе њу снаћи ће и синове земље. Ако човек пљује на тло пљује на себе самога. То ми знамо: земља не припада човеку; човек припада земљи. То ми знамо. Све ствари повезане су као крв која уједињује породицу. Све ствари су повезане. Што год снађе земљу снаћи ће и синове земље. Човек не тка ткиво живота; он је само струк у томе. Што год чини ткању чини и себи самоме. Чак и бели човек, чији Бог говори и шета с њиме као пријатељ с пријатељем, не може бити изузет од заједничке судбине. Ми можемо бити браћа после свега. Видећемо. Једну ствар знамо, коју ће бели човек једног дана открити - наш Бог је исти Бог. Ви сада можете мислити да га ви имате као што желите имати нашу земљу; али то не можете. Он је Бог човека и његова самилост једнака је за црвенога човека као и за белога. Та земља је драга Њему и шкодити земљи јест презирати њеног Створитеља.

Бели такође требају пролаз; можда брже него сва друга племена. Запрљајте ваш кревет и једне ноћи угушићете се у властитом ђубрету. Али у вашој пропасти светлећете сјајно, потпаљени снагом Бога који вас је донео на ту земљу и за неку посебну сврху дао вам власт над њом као и над црвеним човеком. Судбина је мистерија за нас јер ми не знамо кад ће сви бизони бити поклани и дивљи коњи припитомљени, тајни делови шуме тешки због мириса многих људи и поглед на зреле брежуљке замрљан брбљајућом жицом. Где је гуштара? Отишла је. Гдје је орао? Отишао је. То је крај живљења и почетак борбе за преживљавање
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 01 Maj, 2009 08:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gledao sam juce film Legend of the fall sa Bredom Pitom...
MAlo drugaciji pogleda na divlji zapad i indijance kao i americku vladu tih vremena...
Dobra prica...
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 05 Maj, 2009 08:41 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bas mi nešto padaju na pamet pirati. Pa zar nisu oni bili slobodni mornari? Pa zar nisu oni po demokratskim načelima birali svog kapetana? Pa zar nije taj kapetan bio najbolji među njima? Pa, nisu li ti pirati postali odmetnici zbog toga što su i inače veoma često nasilno bili mobilisani u zvanične mornarice velikih monarhija i imprerijalističkih sila u kojima su služili godinama za mizernu platu i u kojima su mogli da očekuju da budu bačeni ajkulama za neposlušnost? Pa zar nisu gusari bratski delili plen, dokle je u zvaničnim mornaricama plen išao samo bogatima?
I posle svega, u nama je izgrađivan stereotip o piratima ubicama, koji ništa drugo ne rade, nego siluju, kradu, otimaju, ubijaju, zastrašujućeg izgleda, sa povezom na oku i sa odsečenom rukom ili nogom.
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 05 Maj, 2009 13:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I svi znamo KO je nametnuo taj stereotip o piratima...
Vakan Tanka
Hodočasnik

Poruka Poslao: 14 Maj, 2009 08:26 am    Naslov: Ratnici Duge
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=utBkbJIYMy8&feature=PlayList&p=8A84C576A9B4A6D3&index=4
Pozivam svaku dusu dobre volje i zeljnu svetlosti i ljubavi nove zore da nam se pridruzi ovog proleca leta u timockoj krajni na zajenickoj putesestviji u sopstveno srce/Jedno,Jedinstveno srce zivota....

http://www.neogen.rs/audios/by/majanac/listen/vfjtx5k4d1avksxvg9my4vtqrbxshkac
listen to Your heart

http://www.youtube.com/watch?v=59anLLEgPp4
 Nazad na vrh »
Vakan Tanka
Hodočasnik

Poruka Poslao: 05 Jun, 2009 19:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=eBr7ITrS5Ug&feature=related
 Nazad na vrh »
Vakan Tanka
Hodočasnik

Poruka Poslao: 17 Jul, 2009 09:07 am    Naslov: Carolija DUNAV
Odgovoriti sa citatom

...
ČAROLIJA DUNAV

Nazad na vrh »
Vakan Tanka
Hodočasnik

Poruka Poslao: 25 Avg, 2009 15:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hajde u subotu 29.og da se druzimo u Bgdu....
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12437 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MOLITVA ... 91 Vakan Tanka 39581 26 Apr, 2011 01:33 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 69656 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90010 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 47641 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22636 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25602 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)