Ljubimci ili korisne domace zivotinje...
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » KONKRETNE STVARI U VEZI ŽIVOTA U ZAJEDNICI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 22 Apr, 2010 21:00 pm    Naslov: Ljubimci ili korisne domace zivotinje...
Odgovoriti sa citatom

Evo da iznesem jedno moje zivotno iskustvo...
Oduvek sam ziveci na selu i u zajednicama imao prijatelje-zivotinje i nikada nisam pomisljao da ih iskoristavam uzimajuci od njih nesto(tipa mleko, vuna, meso...)
Tako dodje da bi po meni bilo lepo da ljudi imaju prijatelje zivotinje-oko sebe iu takvim zajednicama, a ne domace zivotinje koje iskoristavaju...

Ako mogu zivotinje da vole jedne druge, zasto mi to isto ne bismo mogli??

VIDITE KAKO JE OVO DIVNO....

Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 23 Apr, 2010 08:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

edit: eh da i ovaj video klip je jako lep :)

Link

Slonic i kuce najbolji prijatelji :)

Link

Eto cak i zivotinje mogu prevazici telesnu koncepciju :)

Lepa tema mada mislim da nema nista lose ako se kozica malo omuze ona i tako moze davati koliko sam cuo do 3 litre mleka dnevno, a coveku je dovoljno litar ili manje a nekome nista x)

Pozdrav iz Panceva :)
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 23 Apr, 2010 09:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Divno! Smile

Da, ja mislim da muzenje koza i krava nije lose, ali treba ih odrzavati NE vezana, i u prirodi, mozda samo ogradjeno
podrucje da ne bi begali po celoj njivi. Smile
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 25 Apr, 2010 09:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Krava koja je rodjena tu oko te kuce gde se gaji, nece nikuda da ode. Vidjao sam po Hercegovini gde ljudi samo otvore ujutro kapiju od stale i krave izadju same napolje i predvece se same vracaju u stalu... DIVNO...
Koze su malo zeznutije, one pojedu sve zivo...
Poz
segrt
Hodočasnik

Pridružio: 26 Jun 2008

Poruka Poslao: 25 Apr, 2010 16:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

pozdrav svima
dobih danas jednu zanimljivu peticiju na FB...mislim da joj je mesto ovde
glasi ovako:

ВРАТИМО ВУЧИЦУ МОНАХУ АМВРОСИЈУ
Поштовани господине Иринеј,

Пишем Вам поводом вести да је ВУЧИЦА из манастира Ковиље одведена у прихватни центар Ђурђево. После репортаже о заиста чистој и наjискренијој љубави вучице и монаха Амвросија доста људи је дошло да види ово Божје дело. Захваљујући овој заиста реткој и несвакидашњој љубави многи наши суграђани су први пут чули, а и посетили манастир Ковиље.
Међутим, због људске злобе и глупости, вучицу су по наређењу владике рашко призренског одвели у азил. Разлог је био ,,да ће она да доведе чопор вукова који ће да поједу неку бабу из села". Ако је неко иоле упознат са ћудима вука знаће да ће вучица, што је у овом случају, када достигне полну зрелост, са две године, сама отићи на територију мужјака а неће довести чопор. Друго, обзиром да је она одрасла са људима врло је велика вероватноћа да никада неће напустити манастир и ,,свој чопор" чији је вођа монах Анвросије. Ово Вам пишем као неко ко је проучио сву могућу светску литературу о вуковима и као власник вука који је 4 године живео са нашом бебом и спавао са нама у кући у центру Крагујевца.
Велики грех је направљен према невином Божјем бићу јер никакав прихватни центар не може да замени љубав и СЛОБОДУ коју је она имала. Њен живот ће се свести само на узимање хране и спавање. Док је жива патиће за својим монахом. Вукови су животиње које живе и умиру за свој чопор, а њен чопор и њен вођа је управо овај монах. Ово Вам пишем из личног искуства и из искуства најбољих светских стручњака за вукове.
Као што је Господ рекао да смо сви ми Божија бића тако је и ВУЧИЦА Божије биће, неискварено, чиста срца. И Свети Сава је имао свог вука, Свети Илија гаврана. Зашто Срби и манастир Ковиље не би имали своју ВУЧИЦУ?
Пишем Вам са молбом да вратите ВУЧИЦУ манастиру Ковиље и да вратите божију љубав и светлост у њено срце јер ће она само тако моћи да живи. Овако, у азилу, у њеној души биће само мрак. Знајте да никога неће повредити и неће довести чопор вукова. У најгорем случају ће отићи у шуму и неће се враћати.
Молим Вас не дозволите да људска глупост и незнање униште ово БОЖЈЕ дело и ову чисту љубав јер је оваквих примера мало у свету а посебно у овим тешим временима и посебно међу Србима, који су нажалост заборавили шта је чисто срце, искрена душа и права љубав.
Молим Вас да погледате у своје срце и не дозволите да једном невином Божијем бићу, ВУЧИЦИ, живот прође у болу, патњи и мраку у души за својим монахом.
Не заборавите да су чудни путеви Божији и да нас је Господ и послао на овај пут да је спасемо и да спасемо своју душу угледавши се на њу и на то да љубав треба да живи не само у срцу животиња већ и у срцу људи.
Ово писмо Вам пишем у име свих људи који још увек верују да добро постоји, да су сва искушења које нам Господ шаље са неким разлогом као што је и овај, односно да покажемо како смо људи великог и чистог срца и како смо сви Божија бића па и ова ВУЧИЦА.

Молим Вас да вратите ВУЧИЦУ у манастир Ковиље. То је жеља не само моја већ и великог броја људи који покрећу акцију на интернету.

СА БОЖЈОМ ВЕРОМ У ВАС И ВАШУ СВЕТОСТ И ЧИСТОТУ СРЦА, унапред захвални сви ВУКОВИ И ЉУДИ.

[img] http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs511.snc3/26819_357029429363_621169363_3212210_3861659_n.jpg [/img]
 Nazad na vrh »
segrt
Hodočasnik

Pridružio: 26 Jun 2008

Poruka Poslao: 25 Apr, 2010 17:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=uNk1v7I1XrQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=yGLSRYJi1BI&NR=1
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 26 Apr, 2010 08:38 am    Naslov: Re: Ljubimci ili korisne domace zivotinje...
Odgovoriti sa citatom

STRATKO ::

Dragi Dajbog-Stratko,

postavio si jako snazne fotografije.
Na prvi pogled su predivne, na drugi pogled zastrasujuce, na treci pogled prelepe, na cetvrti pogled uzasavajuce....
Na Bozic 1914. godine, na Zapadnom frontu, doslo je do Bozicnog primirja izmedju nemackih i francuskih vojnika, kada su oni poklanjali jedni drugima poklone, jeli i pili zajedno, da bi se sutradan ponovo klali medjusobno. Slicno je bilo i na Solunskom frontu izmedju srpskih i bugarskih vojnika...

Jedino sto mogu da kazem je da je u svima nama usao jedan kvar kosmickih razmera...

I da smo spusteni na bazicni nivo egzistencije, jer smo tako hteli.

U pojedinim lucidnim trenucima, isijavamo Bozanskom ljubavlju,
da bi smo u sledecem momentu, cim ogladnimo, postali spremni da prozdiremo jedne druge...Nema u tome bitne razlike izmedju leoparda, coveka i antilope...

Tako funkcionise bazicna priroda... Licemerno.

Medjutim, postoji nesto sto se zove duhovna priroda...

Tamo treba da idemo.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » KONKRETNE STVARI U VEZI ŽIVOTA U ZAJEDNICI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 209169 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 122225 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 154258 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1776533 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 101764 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1484353 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1710561 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)