MOLITVA ...
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 19 Jun, 2010 09:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Rezultat redovnih molitvi nije novac i bogatstvo, vec cistoca srca!
Ako smo idalje uznemireni nakon mantranja onda to nije pravo mantranje.

Syam Shobhit Rastogi prabhu
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 17:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Покојни Отац Тадеј Витовнички је говорио да је најбоља молитва кад све што радимо радимо од срца.
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 25 Jun, 2010 19:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::
Покојни Отац Тадеј Витовнички је говорио да је најбоља молитва кад све што радимо радимо од срца.

:) lepo je rekao ali treba prvo da znamo sta je dobro da bi smo cinili dobro i srce da se ocisti.. tek onda mozemo zaista raditi od srca, inace ce to biti nesto drugo.

Bog je u srcu svakog zivog bica i sve se za Njegovo zadovoljstvo treba ciniti a kada spoznamo da On je najbolji prijatelj, vrhovni uzivalac, vrhovni vlasnik onda dostizemo savrsenstvo zivota.
rale
Mistik

Poruka Poslao: 27 Jun, 2010 07:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Не слажем се да је потребно знање шта је добро а шта зло да би смо радили од срца тј.с вољом.Јер радити од срца значи радити с вољом.
Јер се не стиче знање па искуство него се стиче знање кроз искуство.
Потребна је само воља да се ради с вољом а онда ћемо кроз искуство видети дали је то добро ли лоше.И неможемо стећи знање да је нешто добро или лоше док то не пробамо.
Неможемо рећи да је неко јело добро само зато што нам је неко рекао да је оно добро.
Већ ако га пробамо ми ћемо видети дали је оно стварно добро.
Господ Бог нам је кроз пророке рекао-Искушајте ме у добру па ћете видети.
Значи треба пробати јер знање Богу неће доћи ако га не ставимо на пробу кроз дела.
Јер Господ Бог нам кроз наш ум објављује тајне али ако ми то не пробамо,па се кроз искуство не утврдимо да је то то.тајна која нам је објављена ће остати као семе које је бачено у суву земљу и не доноси род.
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 27 Jun, 2010 07:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Isus je dao ucenje sopstvenim primerom kako treba ziveti.. to je za njegove ucenike i sledbenike.

Naravno ima mnogih koji smatraju da su pametniji i bolji od Isusa, prosveceniji i cistiji te oni su spoznali "bolje" nacine samospoznaje i povoljnih aktivnosti.

Naravno svako ima slobodnu volju da sluzi koga god.. "hoce".. odnosno "moze" ....
Svaki korak ima svoju posledicu na takvom putu.

Vecina koja govori da moze ici bilo kojim pravcem da bi stigla na vrh planine (sto nije bas inteligentno) odmah s velikim olaksanjem potrci nizbrdo.. izlome se i postanu bogalji u jarugi.. posle jako tesko da skupe snage za penjanje.

edit: potrebno je raditi s dobrom voljom.. znas kako monasi kazu "ljudi dobre volje"..
jer oni koji su lose ili zle volje, ne mogu raditi dobre stvari..

-bitno je kakve ciljeve ima osoba i kakve zelje to je osnova volje..

Ranije sam dosta radio na tome da unistim citavu planetu i donesem svim zivim bicima patnju i bol.. naravno tada nisam radio nikakav dobrotvorni rad. to je samo jedan licni primer velike i jake volje..
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 19 Jul, 2010 14:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Interesuje me sta vi mislite,kada se,recimo dobije molitva,kako treba da se molis,u meditaciji ili snu,npr.,da li je treba i korististi s'obzirom da se u Pravoslavlju to ne preporucuje.Kaze se da to ne dolazi od Boga vec...i da se treba drzati vec postojecih religijskih molitvi.Dugo razmisljam o jednoj molitvi iz sna,lepo zvuci..
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 19 Jul, 2010 17:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dvojak je pristup Valen.
ako uzmemo u obzir činjenicu da sve civilizacijske pohrane i promišljanja oko upućivanja želje Apsolutu podudarno naglašavaju kako je izuzetno bitan raspored glasova, tzv. formula i da se pritom ljudi strogo moraju držati formule izgovarajući molitvu, kako ne bi došlo do neželjenih efekata u slučaju improvizacije - tada ima smisla preporuka konfesijskih čelnika.

S druge strane - iskustva nam govore, da bez obzira kojoj vjeri pripadali, svi ljudi vjeruju. I u onim trenucima kada iskreno zavape iz dubine duše, oslanjajući se tada bez uzmaka jedino na Apsoluta da im usliši želju, pomogne ili jednostavno sasluša - da bez omaške takva molitva donosi rezultat, bez obzira kako je forulirana. najčešće bude to vrlo jednostavno i precizno, iz srca.

Dakle, iz srca formula.

Na tvome mjestu, ja bih osobno, ako je riječ o tome da si ti sanjala odnosno u snu primila tu molitvu, formulu, onda bih jednostavno testirala: izgovarala bih je onda i na način na koji meni odgovoara najbolje. I vidjela kako se osjećam nakon toga, kako funkcioniram dalje. I prema rezultatima, donijela zaključak.

Tuđe nikako ne bih bez nekog testa aplicirala.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
valen
Majstor

Poruka Poslao: 19 Jul, 2010 19:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala ti Zvoncice na razmatranju prisupa.
Meni fino zvuci i mislim da pozitivno vibrira,ima smisla sto je najbitnije.

Pozdravcic i oces ti skorije u Bgd.kao sto smo se dogovarali,cisto da se isricamo,provedemo i usput malo ogovaramo Talera (sada kad sam ga i ja upoznala). :foodsmi Dancee ley:
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 19 Jul, 2010 20:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ah, moja Valen... Hoću, doći ću u Bg ako Bog da, možda narednog mjeseca pred kraj. Ljeto je ovdje užasno zabavno, ima toliko zbivanja a sve su na par sto km i manje oko nas i puno mojih prijatelja je u njima, pa onda je to i prilika da se vidimo, a da ne pričam i da u mom gradu je svaku večer neki koncert ili predstava, pa Opatija....u stvari, ja ne stignem sve što bih htjela a htjela bih se i malo odmorit, ić svako jutro na more da se malo isplivam. Sve su to ljepe muke, ja sam toga svjesna i cijenim ono što imam - volim ljeto, volim što se ujutru probudim, stavim na sebe kupaći, haljinu i odlepršam i iza svakog ugla je neko iznenđenje...
Ali, isto tako jedva čekam da vidim svog dedicu i jedva čekam, on nažalost sada ne može putovati, premda znam da bi on i te kako uživao u svemu ovome a možda ovdje ima još njegovih prijatelja...tako da i jedva čekam da dođem u Bg.

TRebala sam doć na vikend prije desetak dana jer je jedan moj frend imao koncert u Kolarcu, ali eto... pa sam na kraju odustala.

Ja ću ti se svakako javit kad budem znala točan datum, pa ako si negdje blizu....super! Ima da padne jedno druženje !!!!

A što se Taleta tiče, ja njega ne mogu ogovarat Smile s onim svojim okicama, kad zatrepće (trep-trep) i onako milog...jednostavno, to sam već i rekla, njega treba čuvati i paziti, i dobro sam to sve locirala i samo preko foruma, prije susreta....
Takvi su ljudi endemske vrste i takve osobe volim imati kao prijatelje.
Eto, istračala sam ga. Javno.
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Poruka Poslao: 19 Jul, 2010 22:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Samo ti javi,tu sam,ne mrdam iz Srbije.
Pa da,leto u Rijeci,o cemu li sam samo razmisljala...kad prodje zabava,dodji kod nas!
A sto se Talera tice,shvacam te ovako opcenito,no bar cemo ga pominjati da bi stucao u Kini ili tako nesto.. Very Happy
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 19 Jul, 2010 22:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ma ima da štuca ma gdje bio Smile nije to problem. Mi smo profesionalci u izazivanju štucanja.
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Poruka Poslao: 20 Jul, 2010 16:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

valen ::
Interesuje me sta vi mislite,kada se,recimo dobije molitva,kako treba da se molis,u meditaciji ili snu,npr.,da li je treba i korististi s'obzirom da se u Pravoslavlju to ne preporucuje.Kaze se da to ne dolazi od Boga vec...i da se treba drzati vec postojecih religijskih molitvi.Dugo razmisljam o jednoj molitvi iz sna,lepo zvuci..
Замисли да си гладна ко вук и да видиш неког ко има вишка хране.
Зар га неби замолила онако искрено Дај ми мало,умирем од глади.
Тако и у молитви Богу.Никад се нетреба молити по шаблону. Већ ако видиш да ти нешто треба и верујеш да ти он то може дати,онда га онако из срца замолиш да ти то да.
Кад се молиш,никад се не моли само речима које излазе из уста,већ гледај да и твоја мисао подржава молитву.Ако приметишда су ти у току молитве мисли одлутале врати се на почетак и понови молитву при пуној концентрацији.
Бога себи представи као неког ко све чује па самим тим и твоју молитву.Дакле моли се ономе ко те чује као да је ту пред тобом.
Никад не стварај слику ди би преедставила себи оног који је невидљив као видљивог,да би ти било лакше за молитву.
Не моли се за материјалне ствари јер ћеш увредити Оца који очекује од тебе да се родиш као Син у Духу.
Ти си женско па ћеш помислити да треба да се родиш као кћи у Духу али није тако,ти треба да се родиш као Син.Тело не одређује човека већ добро које је у њему.
Своју молитву одреди према ономе што ти треба а не према томе дали ти она добро или лоше звучи.
Човек се од срца моли једино за оно што му је неопходно.
rale
Mistik

Poruka Poslao: 24 Jul, 2010 20:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Једном сам приликом прочитао негде да се треба молити духом али се треба молити и Умом.
Већина људи прочита Оче Наш или а изрецитује и то сматра молитвом.
Када то урадимо ми се молимо духом а остављамо могућност да ум лута што ћемо приметити по мислима које се јављају док се молимо а нису везане за молитву.
Да бисмо се молили умом ми морамо да мислимо то што се молимо а да би смо мислили то ми опет морамо да разумемо шта се то ми молимо.
У случају Оченаша,сваки стих је нова мисао па и посебна молитва.
Кад кажемо. Оче наш који си на небесима
Треба да мислимо баш то да се обраћамо Оцу који нас чује.

Да се свети Име твоје

Заправо се молимо да оно што мислимо добро и учинимо.
Јер ми хоћемо да учинимо добро али се ђаво у нама буни и кроз помисли нас наводи да то не учинимо.И падајући пред ђаволом ми остајемо без добрих дела која би чинили.
Име Божје је Син а кроз Исуса Христа смо сви синови.Свест која смо ми као Синови(имена Божја)би да учини добро али неможе да се одупре ђаволу и зато се молимо да нам Бог помогне да оно што би сно Хтели добро да учинимо изађе у свет,Да постане дело у свету.

Да дође Царство Твоје

Царство Божје је царство мира и љубави ,па се молимо да оно влада у нама а да влада и у свету,али превасходно у нама.

Да буде воља твоја и на земљи као што је на небу.

Ми се умом молимо да буде воља Божја,на тај начин свој ум уводимо у стање послушности нама као свести која му је предпостављена.Практично припремамо се кроз ум да кад мислимо нешто добро да учинимо да то наш ум не саботира лошим мислима већ да то спроведе у дело.
Дакле кад мислимо добро да учинимо,ми то радимо на небу у свету мисли а кад то заживи као дело онда је Божја воља дошла и на земљу у материјални свет.

Хлеб наш насушни(надсуштни)дај нам данас.

Молимо се да нам кроз наш ум Отац покаже тајне царства небеског.

И опрости нам дугове наше,као што и ми опраштамо дужницима својим.

Овде показујемо да смо свесни да кад год попустимо ђаволу који нас кроз ум вара ми грешимо Богу Оцу.

И не уведи нас у искушење,но избави нас од злога.

Показујемо да знамо да без Божије помоћи неможемо победити ђавола.

Јер је твоје царство и сила и слава и векове Амин.

Признајемо да је његова сила ако је у нама,и слава ако нам ју је дао и да без њега неможемо ништа добро чинити.И да је његова Власт и на Небу и на Земљи.

Све ово треба да мислимо док се молимо да би молитва била како треба.
Ово би требало да се примењује и у другим молитвама.
bbrozo12
Napredni tragalac

Pridružio: 17 Jun 2010

Poruka Poslao: 25 Jul, 2010 05:51 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro je prije molitve samovati, tihovati, smiriti misli 10-15 minuta, pa onda izgovoriti riječi. Naša frekvencija se približi Božjoj frekvenciji, ili tako nešto. Govorim iz vlastitog iskustva.
Pozdrav!
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 27 Jul, 2010 15:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gospodin cuje i vidi sve sto cinimo ili kazemo ili pomislimo.. tako da naravno cuje svaku molitvu ali i sve ostalo zato je takodje bitna kultura govora uma i dela.. da sve bude u dobroj volji sve sto cinimo.. Najbolja molitva je bezuslovno davanje drugima znaci ne ocekivati da nam kazu hvala a kamoli nesto za uzvrat.
To je najbolja molitva. Na primer Iskopati bunar ili graditi kucu.. zasaditi malo vocki.. itd.

Ovo je samo mali savet prosjaka koji se upravo vratio sa Nindza kampa pa ce 1og opet na drugi kamp na sluzbu pa onda na planinicu i Rtanj pa i tamo neku malu sluzbu :)

Pozdrav iz Panceva
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 5 od 7

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 36041 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 95731 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 44009 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31273 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43811 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11902 11 Apr, 2008 02:22 am
Nema novih poruka PARABOLE ISUSA IZ NAZARETA 1 adminfob 5427 26 Feb, 2008 02:53 am

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)