MOLITVA ...
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 27 Jul, 2010 16:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MarkoJakšić ::
Gospodin cuje i vidi sve sto cinimo ili kazemo ili pomislimo.. tako da naravno cuje svaku molitvu ali i sve ostalo zato je takodje bitna kultura govora uma i dela.. da sve bude u dobroj volji sve sto cinimo.. Najbolja molitva je bezuslovno davanje drugima znaci ne ocekivati da nam kazu hvala a kamoli nesto za uzvrat.
To je najbolja molitva. Na primer Iskopati bunar ili graditi kucu.. zasaditi malo vocki.. itd.

Ovo je samo mali savet prosjaka koji se upravo vratio sa Nindza kampa pa ce 1og opet na drugi kamp na sluzbu pa onda na planinicu i Rtanj pa i tamo neku malu sluzbu Smile

Pozdrav iz Panceva
Да ли се варам или си нешто научио?
Панчево више није смрдоград.
WORLDGENESIS
Tragalac

Pridružio: 25 Maj 2010

Poruka Poslao: 28 Jul, 2010 01:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Brate Rale jel' smem sad ja da probam:

Oče naš koji si na nebesima:
-TI koji si Sve što postoji iz čega smo i mi nastali

Nek je Sveto ime tvoje:
-nek se širi SVETOM ime tvoje jer i to jesi Ti

Nek dođe Carstvo tvoje:
-nek bude sve kreacija

Nek bude volja tvoja:
-nek sve kreacije budu u skladu sa voljom tvojom

Na nebu kao i na zemlji:
-dopustimo da Božanska ideja bude jedno s materijom

Hleb naš nasušni daj nam danas:
-daj nam stvoriteljsku energiju od koje živimo,
jer hleb je samo ono što dolazi od Tebe,
jer si nas stvorio nalik tebi

Oprosti nam dugove naše:
-oprosti nam što smo zaboravili sve razloge zbog kojih si nas stvorio

kao što i mi opraštamo dužnicima svojim:
-neka nestanu svi karmički dugovi da bi mogli da dođemo do svoje suštine.

I ne uvedi nas u iskušenje,
no izbavi nas od zla,Amin:
-i pomozi svojoj deci koja se Tebi prepuštaju
da nikad ne zaborave odakle potiču i neka tako bude
u beskraju.

Smile
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 31 Jul, 2010 07:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/user/adraganz#p/u/19/IT78d5C1N2E

Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 31 Jul, 2010 12:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

‎~~ "O my mind, vibrate the Lord’s Name, and all your affairs shall be resolved... Make me the slave of the slave of the slaves of the Lord; bless me with Your Mercy, O Lord of the Universe..." ~~
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 02 Avg, 2010 09:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

valen ::
Interesuje me sta vi mislite,kada se,recimo dobije molitva,kako treba da se molis,u meditaciji ili snu,npr.,da li je treba i korististi s'obzirom da se u Pravoslavlju to ne preporucuje.Kaze se da to ne dolazi od Boga vec...i da se treba drzati vec postojecih religijskih molitvi.Dugo razmisljam o jednoj molitvi iz sna,lepo zvuci..

Треба разликовати личну од заједничке молитве која је сасвим унифицирана у свим религијама.
На пример, Литургија, Опело или призивање кише подлеже строгим правилима, јер су то ритуали (обреди).

Лична молитва је краћа и слободнија - личнија.
Важно је само знати коме се молиш. Лично молитвено правило се врши тајно, редовно, са вером и "од срца" како већ рекоше у претходним порукама.

Осим на личну и групну, молитва се дели и на:
1. Слављење
2. Молбу
3. Захваљивање
Ово одговара симболима 1.Вера 2.Нада 3.Љубав

Има и четврти начин који би могли назвати "тужаљка" или преиспитивање у тешким животним тренуцима.
Све су то Молитве, односно "дијалози са Богом".

Стога Вален, ако си "добила" своју молитву - само напред!
contractions_of_universe
Iskušenik

Pridružio: 24 Avg 2009

Poruka Poslao: 28 Avg, 2010 21:00 pm    Naslov: Sincere prayer straight from the heart....
Odgovoriti sa citatom

....

Link

contractions_of_universe
Iskušenik

Pridružio: 24 Avg 2009

Poruka Poslao: 01 Sep, 2010 07:21 am    Naslov: moje srce je Tvoj hram...
Odgovoriti sa citatom

Neka me svetlost, ljubav i snaga Svevisnjeg ispune. Vodi Me svojom mudroscu, osnazi Svoju iskru u meni, dodirni Svojom miloscu sve sto moja ruka dodirne. Jer moje je srce Tvoj hram...
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 02 Sep, 2010 11:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Srecan rodjendan starino, evo ti lepe pasuljcine!

xP
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 02 Sep, 2010 12:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MArko, MArko, ne kaze se PASULJCINA..
NEGO PASULJICA...

PA ti bar znas sa recima...
I TO JOS ZA RODJENDAN... Question Rolling Eyes
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 02 Sep, 2010 17:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da bilo bi pravilnije reci 5litara pasulja ali s Krishnom uvek moze da se sali pogotovo kada mu je rodjendan :)
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora Yahoo Messenger MSN Messenger
Mystic_Storm
Hodočasnik

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 02 Sep, 2010 22:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MOLITVA ČINI ČUDA

Molim, jer znam da Bog poseže u moje ljudske probleme kada se molim.

Biblija govori da je nebo Božje, a da je zemlju dao čoveku. Kad ju je jednom dao čoveku, više nije mogao neposredno uticati na nju. Adam je svu slavu zemlje, kroz svoju neposlušnost Bogu predao sotoni. Dakle, Bog je Adamu dao zemlju i od njega je očekivao odgovorno ponašanje, koje nije dobio.

Ispričaću vam jedan događaj. Mogu vam reći da kad imate veliku crkvu, imate i mnoga svedočanstva, no ovaj je događaj vrlo ličan.

Govorio sam jednom na sastanku "Udruženja poslovnih ljudi punog evanđelja", kad sam primio hitan telefonski poziv od kuće. Žena mi je jecajući govorila: "Naš mlađi sin umire! Umire, čuješ li me? Odmah se vrati kući!"

Požurio sam kući i našao sina kako umire. Ležao je na stomaku, na mojem krevetu i tresao se. Nikada nisam video, da neko dok umire se tako trese. Dečak se otrovao. Neko je u hranu koju su deca kupovala za užinu u školi ubacio veliku količinu insekticida. Tridesetak dece je odmah umrlo. Moj je sin pao u nesvest i neko ga je dovezao kući. Očajan, zvao sam po redu sve lekare iz crkve, a oni su mi odgovarali: "Pastore, nema mu više pomoći. Ne postoji protiv-otrov za taj insekticid." Bojali su se uopšte doći i gledati kako moj sin umire. Već se osećao težak zadah smrti. On je poslednjim dahom je izustio: "Tata, tata, pomozi mi!" Srce mi se slomilo, te sam molio: "Gospode, molim Te, daj da ja umrem a ne on. Živeo sam više od četrdeset godina i svoj sam život proživeo, a on je tek na početku. Zašto da umre radi tih zlikovaca? Molim Te, daj da ja umrem umesto njega!"

No, takvo jadikovanje nije imalo nikakvog smisla. Bio sam sav slomljen!

Na kraju sam se sabrao: "Moram se boriti. Sigurno nije volja Božja da moj sin umre. A ako nije volja Božja, onda je sotonina. A ako je to volja sotonina, onda se moram boriti i ne smem dopustiti da me pobedi." Otpustio sam kravatu i skinuo sako. "Dobro, boriću se!" rekao sam. "Nebeski Oče, molim te, daj mojem sinu život. Ako mu ga ne daš, i ja ću umreti u postu."

Počeo sam priznavati sve svoje grehe kojih god sam se setio i tražiti Isusovu krv koja ih može očistiti. Bio sam pod takvim pritiskom da sam mislio da moja molitva ne ide dalje od plafona. Sotonina je sila bila snažna, i gotovo je nisam mogao slomiti. Moja je molitva bila prava borba, ali borio sam se svake sekunde u ime Isusa Hrista. Molio sam i otvorio šesnaesto poglavlje Evanđelja po Marku: "A ovi znaci će pratiti one koji poveruju... ako i popiju što smrtonosno - neće im naškoditi."

"To je Reč Božja, obećanje", rekao sam, "i ja ću je se držati". Imao sam sve razloge za veru, te sam se bez obzira na ono što vidim i što osećam, čvrsto držao te Reči i molio se. Bila je to borba. Bio je to pravi rat. Činilo mi se da ću umreti. No, ništa se nije dogodilo. Molio sam dva sata. Molio sam tri sata. Obuzela me prava smrtna borba.

Digao sam se i pogledao sina. Prestao je disati. Bio je bled kao zid. Tada je došao sotona i rekao mi: "Tvoj sin je mrtav. Nema više pomoći. Ujutro ćeš videti u novinama velike naslove: "Umro sin Božjeg iscelitelja!" Svuda širom Koreje propovedao si evanđelje koje govori o ozdravljenju. A sada vidi! Tvoj je sin mrtav a tvoja služba Bogu je gotova!"

Moje se srce sledilo, ali sam rekao: "Ništa od toga! Ne! Nebo i zemlja će proći, ali Reč Božja ostaje doveka. Biblija govori: ako i popiju što smrtonosno - neće im naškoditi. U ime Isusa Hrista, pobediću!"

Borio sam se, borio i borio. A zatim, kao da se nešto slomilo i u moje je srce ušao dubok mir. Osećao sam se kao da sam vraćen u život. Vera, mir i radost silno su mi ispunili srce. Znao sam da sam pobedio. Počeo sam klicati i smejati se, a moja žena se užasnula. Moj je sin umro, a ja se smejem i skačem. Mislila je da sam "prolupao". Došao sam do sina i rekao: "Sine moj, Samuele, u ime Isusa Hrista digni se i hodaj." Kad sam to izgovorio, mislio sam da će se možda za sat ili dva dići. No, on se odmah digao. Otvorio je usta i počeo povraćati smrdljiv plavi sadržaj svoga želuca. Kad se smirio, rekao je: "Tata, vratio sam ti se; Isus me vratio! Isus je tu! Zahvali mu!" Širom sam otvorio oči pokušavajući videti Isusa. Nisam ga video, ali sam ipak rekao: "Isuse, hvala Ti. Hvala Ti."

Kasnije mi je sin ispričao svoje iskustvo: "Kad si se ti najviše borio, ja nisam mogao više ni disati. Osećao sam nepodnošljivu bol po čitavom telu. A onda sam u sledećem trenutku osetio da sam slobodan. Video sam da me Isus drži u svome naručju. Video sam anđele i ljude koji su već umrli. Bilo mi je čudesno. Rekao sam: 'Ovo je sigurno nebo. O Gospode, uspeo sam!' Ali mi je Isus rekao: 'Znaš, moraš se vratiti. Tvoj otac, te ne pušta ovamo.' Zatim me uzeo i vratio natrag."

Moj sin je danas veći od mene, snažan i mišićav. Kad god ga vidim, ne mogu Bogu dovoljno zahvaliti za njega. Da sam tada u molitvi odustao, izgubio bih ga. A s obzirom da sam se pozvao na Reč Božju, dobio sam svoga sina natrag iz smrti.

Naša generacija prebrzo odustaje, prebrzo se obeshrabri. Ljudi izmole neku lepu molitvu i odmah odustaju, a zaista moliti znači boriti se. Molitva je rat protiv samog sotone. Kad jednom uđemo u tu borbu, moramo ustrajati do pobede. Sotona je već pobeđeni neprijatelj, no, još uvek potkopava hrišćane na zemlji i pokušava ih uništiti. Ako odlučiš boriti se i pobediti, onda ćeš ga morati i savladati. Ali ako usred borbe odustaneš, izgubićeš. No, pobeda je unapred osigurana, zbog Hrista.

Molitva menja tok istorije nekog naroda. Zbog toga vas podstičem, braćo i sestre, molite svakoga dana barem jedan sat. Barem jedan sat. Tada ćete videti ruku Božju koja deluje u vašem životu, u životu vaše porodice, u životu vaše crkve i vašem narodu - zemlji.

Kao hrišćanin, šta drugo možete raditi? Naša je prva odgovornost moliti se. Molitva pokreće ruku Gospodnju i On uklanja ono što stoji na putu u našem životu.

Bog je svemoguć! Isus Hrist, koji je isti juče, danas i doveka, sa nama je; a ako molimo, već sada možemo uživati u plodovima carstva Božjeg, i svojoj generaciji možemo doneti carstvo Božje. Svome naraštaju možemo doneti veliko probuđenje. Sve to možemo postići molitvom. MOLITVA je ključ za krajnje i veliko probuđenje Božje!

http://isusspasava.blogspot.com/2009/02/molitva-cini-cuda-da-li-imas-nekoga-ko.html
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 09 Sep, 2010 03:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
,,RAZGOVOR S ANĐELOM''
Stevan J. Thayer & Linda Sue Nathanson

(ODLOMAK O VREDNOSTI MOLITVE)

ARIJEL:
MOLITVA

79. Linda: Je li molitva način uspostavljanja veze s vašom stvarnošću?

Ariel: Molitva je najmoćnije oruđe. Čak i kad bismo vam danima govorili o tome, ne bismo uspjeli ni približno objasniti vrijednost, dragocjenost i izuzetnu moć koju vam može pružiti to što nazivate molitvom.

Jednostavno rečeno, da biste molili, vaš ego u određenoj mjeri mora priznati da postoji nešto čemu će se moliti.

To je ključ moći molitve. Kada molite, vaš ego priznaje da izvan njegovih granica, izvan njegovih određenja samoga sebe, postoji nešto. I to nešto ne samo da postoji, već može pomoći u obliku smjernica, iscjeljenja, razumijevanja ili mnogih drugih oblika koji su vašem egu potrebni. Tako vaš ego iskoračuje iz svojih pojmovnih okvira i moli to nešto za pomoć. Kada god se to dogodi, vaš se ego nalazi u stanju oslabljene obrane.

Slabljenje obrane ega najčešće se događa zbog straha. Opažamo da ljudi najviše mole u trenucima velikog straha, a u doba velike snage zaboravljaju tu aktivnost. No, u tim trenucima straha, moć čina molitve, čovjekovo posezanje prema gore, otvara put kroz koji mi možemo posegnuti prema dolje. Ta »pukotina u oklopu ega« omogućuje nam preplaviti ga bujicom energije, sviješću, mislima i predodžbama. To su također trenuci u kojima, na neizravan način, možemo poduprijeti molitve u kojima se nešto traži i uslišati takvu molitvu.

Molitve su moćne, transcendentalne jedinice energije utemeljene na mislima usmjerenim prema van. To su sastavni dijelovi onoga što se događa u ovom iskustvu koje poznajete kao univerzum.

Vi ste blagoslovljeni mnogim utjecajnim učiteljima koji zamisli pretaču u razumljive riječi. Jedan takav učitelj [Deepak Chopra] nadahnuto je izjavio da sama materija ovog univerzuma u kojemu živite, sama tvar od koje se materija sastoji, odgovara na misao. To je točno. Jednako je tako točno i da je univerzum stvoren iz misli.

Univerzum je stvoren pomoću onoga što okvirno nazivate mišlju. Cijela struktura života, materije, odgovara na misao. Ona je stvorena i istodobno se sama stvara te se neprestano razvija i mijenja. Molitva je način na koji um može posegnuti prema Bogu, povezati se s njime i sudjelovati u tom procesu stvaranja. Moliti treba stalno, a ne samo u trenucima nevolje proizašle iz straha, jer to je vrlo ograničena uporaba tako moćnog oruđa. Moliti treba i u trenucima velike radosti, ispunjenosti i zahvalnosti.

Budite svjesni da će ego odbaciti oruđe molitve. Ego ne želi priznati, osobito u razdoblju kada se osjeća snažnim, da postoji nešto izvan njega što mu može pomoći u određenom pitanju ili situaciji. Zbog toga će jednostavno zaboraviti koristiti se molitvom.

Vrlo je korisno to što su religije u strukturu života i obitelji uvele svakodnevnu obrednu molitvu. Ako se moli na način koji nije tek isprazno ponavljanje riječi, molitva donosi iznimne dobrobiti. Redovita molitva u određenim trenucima tijekom dana - u vrijeme obroka, po ustajanju, po odlasku na počinak, po svršetku posla, na početku posla, kao zahvala za neki čudesan događaj, prilikom izlaska i zalaska sunca — vrlo je moćno oruđe za slamanje otpora ega prema korištenju tog najdjelotvornijeg dara.

Najdjelotvorniji oblik molitve jest onaj u kojemu molite da vaša vlastita moć, moć volje vašega ega ili vaša samovolja, bude usklađena s voljom univerzuma, strujom života ili, kako to neki nazivaju, Božjom voljom. Molite da vaša i Božja volja budu u savršenom jedinstvu i skladu te da usklađivanjem tih volja Božja volje bude ostvarena i očitovana u vašem životu. U tom se trenutku oslobađate svih ograničenja i sputanosti te si dopuštate uskladiti se sa suglasjem i strujom života, poći svojim putem te primati smjernice i pomoć. To je molitva koju vam savjetujemo moliti mnogo puta dnevno.
Zahvaljujemo ti na ovom pitanju.''

Izvor: http://www.atlantidaforum.com/forum/viewtopic.php?p=2936#p2936
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 10 Sep, 2010 22:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

О МОЛИТВИ - патријарх српски Павле

Молитва је побожно управљање душе човекове Богу, или беседа срца са Богом, кроз коју, представљајући невидљиво Бога пред собом, човек излива пред Њим осећања своје душе. Она је уздизање ума и срца Богу; њоме човек узлеће у хорове анђела и постаје учесник њиховог блаженства. Молитва је тамјан најпријатнији Богу, најсигурнији мост за прелаз преко искушења таласа живота, необорива стена свих који верују, мирно пристаниште, Божанска одећа која облачи душу великом добротом и лепотом. Молитва је мати свих добрих дела, чуварка чистоте тела (невиности), печат девојаштва, сигурна ограда против свих лукавстава вечитог непријатеља нашег - ђавола. Гони непријатеље именом Христовим, јер јачег од овог средства нема ни на небу ни на земљи. Молитва је утврђење света, умилостивљење Бога за грехе, пристаниште које таласи не могу обурвати, просвећење ума, секира очајању, разбијање туге, рађање наде, ублажавање гнева, заступница свих којима се суди, радост оних који су у тамници, спасење онима који гину. Она је кита учинила да постане дом Јонин, Језекију је вратила од врата смртних животу, вавилонским младићима пламен је претворила у росу. Молитвом је свети Илија затворио небо, те не паде киша на земљу за три године и шест месеци (Јаков. 5:17). Кад ни сами апостоли нису могли изагнати нечисте духове, Господ им је рекао: Овај се род изгони само молитвом и постом" (Мат.17:21).

Нема ничег драгоценијег од молитве у животу човечјем. Она и немогуће чини могућим, тешко чини лаким, неугодно претвара у угодно. Молитва је толико потребна човековој души, колико и ваздух дисању. Ко се не моли, тај је лишен разговора са Богом, сличан је неплодном дрвету које се сече и у огањ баца (Мат.7:19).

"Када управљаш ум и мисли ка небу", вели свети Макарије Велики, "и хоћеш да се сјединиш са Господом, тада велико мноштво злих духова као црни облак надноси се над тобом да би ти спречИли пут небу. Но, као што су стари зидови Јерихона пали од силе Божје, тако ће и сада стене зла, које спречавају ум твој, бити оборене силом Божјом. Кад си на молитви, сети се пред ким стојиш. Буди глув и нем за све Што те окружава, призивај Господа у помоћ и Он ће ти помоћи. Потребно је из корена ишчупати свако осећање гнева и потпуно очистити убиствено осећање телесне жеље, ма чему она била управљена."

Учитељи Цркве и свети оци саветују да за време молитве сваки има смирење и скрушеност у срцу због својих грехова. Јер, ако човек у срцу не осећа да је грешник, Бог неће услишити његову молитву. То се види и из молитве фарисеја и цариника. Молитва орошена сузама смирења и покајања, одмах бива услишана. Изливајући се из смирене душе она, по речима премудрог Соломона, пробија облаке и не задржава се док не дође до Господа.

Када је време молитви, не бави се никаквим послом, јер се ђаволи о томе и старају да нас у време молитве забаве каквим било послом. Ако се каквим речима молитве услади твоја душа, продужуј молитву, јер се тада твој анђео хранитељ моли заједно с тобом. Свети Нифонт виде једанпут једног монаха како идући чита молитву. Његова молитва, као пламен огњени, излазећи из уста, дохватала је небо. Монах је ишао, но и анђео Божји ишао је, спроводећи монаха са огњеним копљем у руци, којим је ђаволе одгонио од монаха.

"Непрестано молите се" рекао је свети апостол, да не паднете у напаст. Непрестана молитва састоји се у томе, не само да се ми свагда молимо, већ стално Бога да се сећамо и осећамо Га увек пред собом како гледа на сва дела, намере и помисли наше. Према томе, дивна је навика обраћати се Господу од срца и кратким молитвама у свакој прилици и послу, у почетку са напр: Боже, помози! Господе, благослови! На крају: Слава Ти, Господе! Благодарим Ти, Боже! У изненадним неприликама, каквом било искушењу: Господе, спаси! Боже, милостив буди мени грешнику! Господе Исусе Христе, Сине Божји, помилуј ме, грешног! Пресвета Богородице, спаси нас!

Потребно је молити се не само тада, када се осећамо расположени за молитву, него молити се и тада, када немамо тежње ни наклоности за молитву, када нас леност, сан, заборав и остало, удаљује од молитве. Ако, не гледајући на све ово тамно збориште препрека, принуђавамо себе и боримо се са собом у молитви, таква молитва узлеће на небо да би стала пред престо Господњи. Ноћ је врло подесна за усамљену молитву. Тада се све стишава, умирује, а молитва која се узноси Богу у ноћној тишини из дубине срца, бива услишена и на душу се спушта двострука благодат Божја. За време такве молитве свезлобни враг са нарочито великом силом устаје и удара у богомољце многим искушавањем, страхом и напастима, но тада се и благодат Божја умножава ради духовне помоћи.

По општем мишљењу светих отаца, молитва, као кћи испуњавања заповести Светог Јеванђеља, у исто време је и мати свију врлина.

Да бисмо се сачували од расејаности ума у молитви, свети оци поручују да се ум - разум што више везује за речи молитве. Отуда, боље је да се молитве читају из молитвеника, а не да се говоре напамет. Ово нарочито важи за почетнике и слабе. Зато у Православној цркви све што се чита или пева обично, ма како се знало напамет, пева се читајући из књиге. Овако удубљен ум у молитвене речи лако не бежи на разне стране. Ако ум не може да се задржи и удуби у речи светих отаца, онда треба тихо читати на глас колико да сам себе чујеш. Нарочито оваква молитва вреди кад се молиш насамо.

У молитви не треба много напрезати своје живце, нити сувише дубоко уздисати, увлачећи ваздух, нити главу држати подигнуту и забачену, јер је све то штетно. Ваља се тихо молити, с дубоким, али нечујним уздасима, оборене главе земљи, смирено, а с времена на време бацити поглед на свете иконе, као они који се стварно осећају грешни пред Богом.

У друштву наша молитва треба да буде нечујна, да ничију молитву не би реметила.

Ако би у молитви твој ум ишао на разне стране, а не небу и Богу, ипак не падај духом, него га увек враћај и везуј за речи молитвене. Ипак, таква молитва неће остати без плода, ма да и није сва чиста.

За човека у тузи нема бољег утешитеља од молитве. Мучи ли се ко међу вама, нека се моли Богу (Јаков 5:13).

Болести и остале несреће наше, последица су греха. Зато смо дужни молити Господа да нам опрости грехове, да би заједно с тим исцелио нас и од телесних болести и несрећа земаљских. Када Бог пусти глад, рат, кише у невреме, суше, град, земљотрес и осало, то долази од греха народа. Зато узрок свих зала лежи у нама самима. Отуда опет, јавља се потреба да се молимо Богу за опроштај греха, да би, ослободивши се овога корена свих несрећа, били избављени и од свих природних зала, која на нас долазе у виду страшних природних појава.

Ако и бива да понеки проси од Бога штогод, а не добије, то може значити: да Бог услишава ту молитву, но по увиђавности својој испитује богомољца у трпљењу, па кад овај издржи трпљење до краја, онда у већој мери добива од Бога оно што је тражио; или значи да богомољац није добио оно за што се молио због тога, што би му то послужило на зло.

Но молећи се Богу појединачно, насамо, по наредби Господњој (Мат.6:6), не треба сматрати да је то довољно. У разним приликама и потребама живота: рођењу, смрти, женидби, градњи дома, сетви, поласку на дужи пут, болести итд., поред личне молитве, треба се обраћати благодатној и молитвеној помоћи цркве и свештеника, јер Свето Писмо и на то упућује (Јак. 5:14). Уз то не заборављати редовно учествовање на заједничкој молитви у светом храму, што су вршили апостоли и сви свети (Д.ап. 1:14, 12:12), јер је и то воља Божја (Мат. 18:20).

Не можемо да пропустимо без пажње ни то, да се при молитви треба ограђивати крсним знамењем. Прекрстити се треба правилно, а не као они који, као да се стиде крста Господњега, па мотају пред лицем и грудима, ни прсте правилно не сложивши, ни метнувши их где је одређено. Немарно стављање Крста на себе ожалошћава Господа, и богомољцу се узима за грех. Такав Крст не само да нема никакве силе, но још радује ђаволе, јер тада није најстрашније оружје против њих. Грешник се не плаши толико места казне, колико ђаво дрхће од Крста и у страху бежи, не смејући ни да погледа на његову силу (јер је сила Крста сам Господ Исус Христос) који га пече као огањ. Наоружавши се светим Крстом мученици су ишли без страха на најужасније муке. Светитељи су силом Крста Христовога исцељивали болесне, васкрсавали мртве, без опасности испијали отров, пролазили кроз огањ и воду.

Један од старих Хришћанских писаца, из првих векова Хришћанске цркве, сведочи да су ондашњи Хришћани, следујући апостолској уредби и предању, при сваком раду или покрету ограђивали себе крсним знаком. То су чинили при поласку, облачећи хаљине, обувајући обућу, при умивању, пред јелом и после јела, ложећи ватру, лежући у постељу, седајући после пута, једном речју: при сваком послу, покрету и догађају. А садашњи Хришћани обузети некаквим стидом, долазећи пријатељу на Славу и седајући за обед, чак и не мисле да се прекрсте, као да не знају шта је рекао Господ: "Јер ко се постиди мене и мојих речи у овом роду прељуботворном и грешном, и Син Човечји постидеће се њега кад дође у слави Оца својега са светим анђелима!" (Марко 8:3Cool.

Sa sajta
http://www.molitvenik.in.rs/molitve_detaljnije.html
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 14 Okt, 2010 17:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo mnogo molitvi za sve prilike i neprilike za sve Hrišćane. Ima dosta kategorija za svaki problem, ovo su zvanične molitve. Neke su stare vekovima.
Ja primanjujem neke od njih i deluju na mene jako mirno, za samo 5 minuta se jako opustim a sasvim spontano sam najviše u životu napredovao na fakultetu za vreme zadnjih meseci u kojima se češće molim. Fenomenalna kolekcija

http://www.molitvenik.in.rs/molitve_index.html
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 21 Okt, 2010 20:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Isus rece:

[1] \"Obratite pažnju da ne činite milostinju pred ljudima, da vas ne vide; jer inače nemate nagradu kod svog Roditelja koji je na nebesima. Zbog toga kada činite svoju milostinju, ne oglašavajte na sav glas pred drugima, kao što čine licemjeri u svojim sinagogama i ulicama, da bi ih ljudi slavili. Zaista vam kažem, oni imaju svoju nagradu.\"

[2] \"Ali kada dajete milostinju, neka vaša lijeva ruka ne zna šta čini desna ruka, i obratite pažnju da su vaše milostinje u tajnosti; i Tajni Jedan koji ih vidi u tajnosti će ih otvoreno odobriti.\"

[3] \"A kada se molite, ne budite kao licemjeri; jer oni vole da se mole stojeći u sinagogama i uglovima ulice, da bi ih ljudi vidjeli. Zaista vam kažem, oni imaju svoju nagradu.\"

[4] \"Ali vi, kada se molite, uđite u svoju prostoriju i kada zatvorite vrata molite se svom Ocu-Majci koji je u tajnosti; i Tajni Jedan koji vidi u tajnosti će ih otvoreno odobriti.\"

[5] \"I kada se zajedno molite, ne koriste isprazna ponavljanja, kao što neznabošci čine; jer oni misle da će biti uslišeni ako mnogo govore. Ne budite tako kao oni; jer vaš nebeski Roditelj zna što vama treba, i prije nego što zatražite. Na ovakav način vi se molite, kada se zajedno sastanete:\"

[6] \"Roditelju naš koji si na nebesima; Sveti se Ime Tvoje. Dođi kraljevstvo tvoje, neka se čini Tvoja volja; na Zemlji kao što je na Nebesima. Daj nam iz dana u dan naš svagdašnji hljeb, i plod Živuće Vinove Loze. Kao što nam Ti opraštaš naše grijehe, neka i mi oprostimo tuđe grijehe. Ne ostavljaj nas u iskušenju. Izbavi nas od zla. Jer Tvoje je Kraljevstvo, Moć i Slava, za uvijek i uvijek, Amun.\"

[7] \"Jer ako vi drugima oprostite njihove grijehe, vaš nebeski Roditelj će isto tako oprostiti vama; ali ako ne oprostite drugima njihove grijehe, neće ni vama vaš Roditelj na nebesima oprostiti vaše grijehe.

[8] \"Isto još kada postite, ne budite kao licemjeri sa žalosnim držanjim; jer izobličavaju svoja lica, da izgledaju tako pred ljudima kao da poste. Zaista vam kažem, oni su imaju svoju nagradu.\"

[9] \"I ja vam kažem, ako ne postite od svijeta i njegovih zlih puteva, nećete naći Kraljevstvo; i ako ne budete držali Sabat i ne zaustavite svoju užurbanost da sakupite bogatstva, nećete vidjeti svog Oca-Majku na nebesima. Ali kada postite, pomažite svoju glavu i operite svoje lice, da ne izgledate pred ljudima kao da postite, i Sveti Jedan koji vidi u tajnosti će odobriti vama otvoreno.\"

[10] \"Isto tako činite, kada žalite za mrtvima i tužni ste, jer vaš gubitak je njihov dobitak. Ne budite tako kao oni koji tuguju pred drugima i glasno oplakuju i trgaju svoju odjeću, da bi ih ljudi vidjeli da tuguju. Jer sve duše su u rukama Boga, i one koje su činile dobro, počivaju sa vašim precima u zagrljaju Vječnoga.\"

[11] \"Molite se bolje za njihov počinak i napredak, i smatrajte da su u zemlji počinka, koju je Vječni pripremio za njih, i imaju poštenu nagradu za svoja djela, i ne gunđajte kao oni bez nade.\"

[12] \"Ne sakupljajte sebi blaga po Zemlji, gdje moljac i rđa kvari, i gdje lopovi provaljuju i kradu; već sakupljajte sebi blaga na nebesima, gdje ni moljac niti rđa kvare i gdje lopovi ne provaljuju niti kradu. Jer gdje god je vaše blago, tu će isto biti vaše srce.\"

Evandjelje svete dvanaestorice 26ta lekcija, propoved na gori
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 6 od 7

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 36041 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 95731 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 44009 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31273 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43811 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11902 11 Apr, 2008 02:22 am
Nema novih poruka PARABOLE ISUSA IZ NAZARETA 1 adminfob 5427 26 Feb, 2008 02:53 am

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)