REIKI
Idi na stranu
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 22 Jan, 2008 10:04 am    Naslov: REIKI
Odgovoriti sa citatom

...Sve mi se više sviđa Reiki i zato bih vas molio za točno značenje prvog principa, misli samo na sadašnjost. Može li se to shvatiti kao: misli na ono što sada radiš pa ćeš tako poboljšati budućnost ili...?
to znači to, i više...Ne misliti na budućnost znači ne imati očekivanja. Prepustiti se višim silama da te vode. Ne brinuti o budućem ishodu tvojih sadašnjih radnji: Energiju usmjeriti na obavljanje sadašnjeg posla, i dati sve od sebe u sadašnjem trenutku. Tada je logična posljedica takvog djelovanja dobar ishod u budućnosti.
Ne misliti na prošlost, znači ne biti opterećen prošlim uspjesima i neuspjesima. Dati sebi šansu d ovaj put napraviš kako ti vjeruješ da treba. Ne biti opterećen odnosima iz prošlosti s drugim ljudima. to znači i da si oprostio ljudima za povrede koje su ti nanijeli, i da si zahvalio za dobro koje su ti donijeli, da nikome ništa ne duguješ i da tebi nitko ništa ne duguje, i da nemaš neriješenih računa koji bi te vukli natrag u prošlost.
Biti u sadašnjosti znači odagnati sve ometajuće misili, znači isprazniti glavu i um, a to je meditativno stanje.
biti ovdje i sada znači u potpunosti doćivjeti sadašnji trenutak, u svakom pogledu i aspektu. Potpuno doživjeti sve što se može osjetiti čulima i s osjećajima biti u situaciji. To znači da nisi "izvan sebe" (taj izraz ima mnogo značenja, vjerujem svima razumljivih), nego u sebi i sa sobom. sa svojim istinskim Ja. To znači da ti poznaješ svoje sitinsko Ja, da ne živiš neko tuđe nametnuto Ja, da misliš svojom glavom, da si to što jesi.

I još ima značenja..
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 22 Jan, 2008 14:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

O tome upravo i govori kultna knjiga sa ovog sajta - Ekhart Tol : "Moć sadašnjeg trenutka",
koja je svakom ko je pročitao prilično promenila način života, pa i meni.
Pozdrav, Vesna.

.

Poslednji put izmenio Vesna dana 29 Sep, 2008 14:22 pm, izmenio ukupno 2 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
jagoda

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 25 Jan, 2008 18:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Koga zanima Reiki ipak mora posjetiti radionicu i tako nači učitelja-majstora Reikija. Reiki inače spada u nivo alternative, to je univerzalna energija, koja pripada svakome, mi nismo njezin proizvođać, već samo prenosnik. O Reikiju postoji ogromno literature i to ljepo i jednostavno napisano:

http://www.liberatapublishers.com/reiki.html

http://www.vmagdic.htnet.hr/simboli.htm

pozdrav Jagoda
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku AIM Adresa MSN Messenger
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 22 Jun, 2008 21:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

--
NAUČITE REIKI

Vidite muškarce i žene kako opunomoćuju jedni druge da žive dostojanstveno...
(Louise L. Hay)

Reiki je predivan poklon koji možemo svi da delimo.

Naučiti Reiki je veoma lako, jednostavno i brzo, a pri tom daje rezultate tokom celog Vašeg života. Ne treba Vam nikakav poseban talenat ili sposobnost, a daje trenutne rezultate. Korišćenje Reikija ne zavisi od intelektualne sposobnosti ili duhovnog razvoja i stoga ga mogu koristiti svi i svako. Reiki su naučile stotine hiljada ljudi različitih starosti i obrazovanja širom sveta.

Jednom "naštimovani" da primite i koristite Reiki, sposobnost primanja i davanja Reikija ostaje s Vama tokom celog Vašeg života. Ne možete je nikada izgubiti, i možete je koristiti uvek kad god to poželite.

Stoga, svako bi trebalo da nauči Reiki, i da na taj način može da pomogne i sebi i drugima bilo gde, bilo kada, samo sa svojim rukama.

Više o tome na sajtu -
http://www.reikimagic.com/srb/kursevi.htm
 Nazad na vrh »
Ana
Gost

Poruka Poslao: 23 Jun, 2008 15:37 pm    Naslov: ......
Odgovoriti sa citatom

...... O Reikiju mogu da kažem da mi je bio najljepši poklon koji sam mogla dobiti u momentu kad sam se razboljela.....kada mi je bilo najteže i kada sam se ''ukočila'' srela sam svog majstora ,uveo me je u Reiki kad sam bila u najgorem mogućem stanju i zdravstveno i mentalno .... već u samom startu sam odmah primjenjivala Reiki i naravno došao je i prvi ''rezultat''tj.moje ozdravljenje. Od tada ne koristim ljekove i ako me glavobolja ili bilo koja vrsta bolest uhvati primjenjujem isceljenje. Reiki mi je
takodje bio način da pomognem i mojoj majci i ocu koji su bili bolesni .....takodje i nekim mojim prijateljima uradim tretman kad oni to požele....uglavnom to je za napisati knjigu o tome. Nisam ni slutila da ću jednog dana isceljivati al sada mi je jasno zašto mi se dlanove od kako znam za sebe s vremena na vreme ''upale''....pogotovo ljeti....nekad sam uzimala led i držala ga u rukama da lakše zaspim. Sve u svemu mogu da dodam da je zaista tačna ona izreka ''kada je učenik spreman pojavljuje se majstor-guru''!!! Pozdrav Smile
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 29 Sep, 2008 01:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Reiki je dobar kanal sto se tice lijecenja, no, kao i svaki kanal, sklon je manipulaciji. Nemojte biti toliko sigurni i uljuljkani u New Age flufy filozofiju kako "sam Bog odasilje reiki energiju". Oni koji se hrane nasom energijom vole ovaj kanal..to je sve sto cu reci na tu temu.
 Nazad na vrh »
Ana
Gost

Poruka Poslao: 29 Sep, 2008 09:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Slažem se Enoch sa tobom da je prisutno manipulacije na Reiki kanalu....ali postavlja se pitanje gdje je zapravo nema? Gdje se god covjek okrene na svakom koraku vreba manipulacija ! A to za reiki kao veoma rado posjećen od raznih manipulatora je i tekako poznata stvar,lično sam se uvjerila u nekim slučajevima ali na svu sreću oko sebe. Za sebe mogu reći da je najveći manipulator na početku posle prve inicijacije dakako definitivno bio moj UM,morile se me pogrešne dezinformacije,pa onda su se dešavale i prave informacije ,pa razna moja razočarenja u pogledu ''očekivanja'',teška ali poučna iskustva,pa prosvetljenja,pa onda opet sumnje i tako u krug...ali šta reći,nego da je to danas i te kako ''umanjeno''....mada mi se ponekad desi i da zalutam ali to nije tako kobno da se to srediti.Ovo naravno je moje iskustvo,da se ne uplaše ovi koji počinju,možda nekima neće biti tako,moja krama je bila prilično teška,sada je znatno pročišćena. Mada dugo nisam radila kroz Reiki kanal mogu da se složim djelimično sa ovom Enochovom tvrdnjom,iako bi još dodala da ako je neko stvarno cijelim svojim bićem odlučio krenuti duhovnom stazom sa tim stiže svakako Božija zaštita sa čitavom legijom andjela,vodiča,čuvara itd. Svi smo mi ''naivusi''kad nešto započinjemo po prvi put ili kada kročimo na nepoznato područje....ali to nije razlog da se ne ide naprijed u nove spoznaje i iskustva! Niko se nije rodio a da odmah sve zna u startu....zato hrabro naprijed svi koji ste kročili na duhovnu stazu!!! Pozdrav Enoche Very Happy
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 29 Sep, 2008 12:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav i tebi Wink

Samo kazem da se bude oprezan. Mi svi u sebi nosimo vitalnu energiju koja nas pokrece i na koju djeluju razni vanjski (i unutarnji) faktori koji nas na raznim razinama pokusavaju odvajati od nje. U tim slucajevima, djeluje se iznutra prema van, svojim vlastitim snagama i svojom vlastitom energijom, a ne izvana prema unutra raznim supstitutima energije. Ljudi koji se dugi niz godina bave supstitutima energije postaju, ne mudri ili prosvijetljeni, nego pasivne biljke koje su isprogramirane samo na ednu stranu: "j..ite nas u dupe dok smo sa glavom u pijesku i koljenima na zemlji naguzeni prema zvijezdama i uljuljkani u pseudo koncepte `beskrajne ljubavi, jedinstva, univerzalne dobrote...`i ostalih (da citiram jednog kolegu) `cvjetic leptiric`bajki, i brijuci na 1000 stepenicu iznad nas (tj. ono kako bi mi htjeli da izgleda 1000ta stepenica) dok smo potpuno nesvjesni one prve iznad (ili "iznad") nas". I jedna bitna napomena..sve sto je iskomercijalizirano nije iskomercijalizirano bez razloga.
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 29 Sep, 2008 13:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Prije nekoliko sam mjeseci jednoj osobi, koja je aktivna na tom podrucju na svaki moguci nacin, rekao sto mislim o tome (naravno, uz naznaku da je to samo moje misljenje) rekavsi manje vise to sto sam gore opisao. Interesantno kako ljudi odmah pocnu skakati u vis ko da im je netko zarac stavio u dupe, vicuci: "neznalico, nemas pojma o cemu pricas, milioni ljudi diljem svijeta su kao glupi a ti si kao pametan" itd. (interesantne izjave jedne osobe koja je do tog trena bila puna "ljubavi i razumijevanja"). Zatim sam rekao da nema problema, posto moje misljenje i nema ocito neki kredibilitet, da li bi onda mogao na forumu te osobe napisati sto mislim o tome, pa da me...naravno, drugi ismiju. E na to sam dobio odgovor da bi u tom slucaju, da napisem kako je "reiki kanal sklon manipulaciji i koji je djelimice demoniziran", istoga trena bio banan sa foruma. U cemu je onda kvaka? Ako pricam gluposti, cemu onda strah od iznosenja istih gluposti??? Znaci o cemu se radi (iako je opisan dogadja presturi i prerijedak da bi se mogao na njemu gradit neki model...iako nije jedini)?!. Sve sto se iskomercijalizira i prihvati unutar neke zajednice dovodi do stvaranja dogme, bila ona ocita ili suptilna i upakirana, i ljudi se emotivno vezu uz neki koncept za koji su spremni i "zivot dati" ako ustreba. E, u tom grmu lezi zec. Svaka emotivna vezanost uz neki koncept je stvar manipulativne prirode. Dakle, u sklopu supstitutne religije (new age) ljudi prakticiraju razne oblike supstituta energije (transcedentalna meditacija, reiki, DNK tehnike, theta tehnike, razni oblici yoge, vizualizacije, mantre itd.), sto samo po sebi nije lose, no, ukoliko to postane JEDINI nacin prakticnog djelovanja i shvacanja, na stetu i zatomljavanje one nase istiske energije koja uspavana lezi u nama (a koja se potpuno probudjena naziva "kundalini") i jos da se za supstitute sprema i "zivot dati" i krenuti u "progone nevjernika, lazova i heretika", e to je vec samo po sebi vrlo lose.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 29 Sep, 2008 14:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Pozdrav Enoch, potpuno se slažem sa tobom.
I ja sam za potpunu slobodu mišljenja.
Zar nije dovoljno što imamo totalnu blokadu medija...
Pa nećemo valjda i na forumu praviti JEDNOUMLJE,
kao što ti kažeš - tipa Galaksiopeje.
Na ovom forumu nisam nikog do sad banovala, kao što i sam znaš,
premda mi neki zameraju da sam preblaga, i da sam trebala.

.
Ana
Gost

Poruka Poslao: 29 Sep, 2008 18:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ljudi koji se dugi niz godina bave supstitutima energije postaju, ne mudri ili prosvijetljeni, nego pasivne biljke koje su isprogramirane samo na ednu stranu: "j..ite nas u dupe dok smo sa glavom u pijesku i koljenima na zemlji naguzeni prema zvijezdama i uljuljkani u pseudo koncepte `beskrajne ljubavi, jedinstva, univerzalne dobrote.

Moguće je .... ja sam ovo za sada vidjela samo na filmovima...možda ih ima u našoj neposrednoj okolini,sve je moguće. Za sada znam za neke koji se samo''bave supstitutima energije''...i uglavnom većina i prodje kroz taj put a pogotovo na početku stupanja na stazu? Baš bi voljela da upoznam nekog ko je sve to prevazišao...možda ti Enoch?
Citat:
Svaka emotivna vezanost uz neki koncept je stvar manipulativne prirode. Dakle, u sklopu supstitutne religije (new age) ljudi prakticiraju razne oblike supstituta energije (transcedentalna meditacija, reiki, DNK tehnike, theta tehnike, razni oblici yoge, vizualizacije, mantre itd.), sto samo po sebi nije lose, no, ukoliko to postane JEDINI nacin prakticnog djelovanja i shvacanja, na stetu i zatomljavanje one nase istiske energije koja uspavana lezi u nama (a koja se potpuno probudjena naziva "kundalini") i jos da se za supstitute sprema i "zivot dati" i krenuti u "progone nevjernika, lazova i heretika", e to je vec samo po sebi vrlo lose.

Ma sve je to ok....ali ima li uopšte takvih koji su uspjeli ostvariti taj ideal koji si opisao?....mislim za početak na ovom forumu Very Happy ? I slažem se sa tobom da sve te new age tehnike kako ih ti nazivaš dakako ne trebaju da budu jedini način ispoljavanja i shvaćanja naše istinske prirode
...i sama sam prevazišla kanal reikija te ga i mjesecima ne praktikujem,jer sam ojačala u onom sopstvenom ispoljavanju no opet na nekom nivou,...ali znatno jačem i višem nego kad sam praktikovala Reiki.
 Nazad na vrh »
Ana
Gost

Poruka Poslao: 29 Sep, 2008 18:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
E na to sam dobio odgovor da bi u tom slucaju, da napisem kako je "reiki kanal sklon manipulaciji i koji je djelimice demoniziran", istoga trena bio banan sa foruma. U cemu je onda kvaka? Ako pricam gluposti, cemu onda strah od iznosenja istih gluposti??

Dodajem da je vrlo moguće da se itekako mješaju ''crni''na kanal reikija,no svakako ne mogu da tvrdim da je demoniziran...nisam sigurna za to.
Enoch svako dobro i zdravo Wink i pozdrav!
Vesna i ja se slažem da je potrebna sloboda mišljenja onda se taman i žito odvaja od kukolja!
Pozdrav i za tebe Vesna i sve najbolje Very Happy !
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 29 Sep, 2008 22:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Hvala Ana,
i od mene jedan topli pozdrav za tebe i Sarajevo ! Laughing

.
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 29 Sep, 2008 23:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vesna ::
...

Pozdrav Enoch, potpuno se slažem sa tobom.
I ja sam za potpunu slobodu mišljenja.
Zar nije dovoljno što imamo totalnu blokadu medija...
Pa nećemo valjda i na forumu praviti JEDNOUMLJE,
kao što ti kažeš - tipa Galaksiopeje.
Na ovom forumu nisam nikog do sad banovala, kao što i sam znaš,
premda mi neki zameraju da sam preblaga, i da sam trebala.

.

Draga Vesno, najbolje je ostaviti neka se vidi ko kako razmislja i na koji nacin djeluje. Ukoliko je netko neugodan, nakon ignora osvjestenije zajednice sam ce se pritajiti, povuci ili jednostavno maknuti. Kod Galaksiopeje je problem bio taj sto su se poistovjecivali sa dogmom pa su suvisni bili oni koji se sa njome nisu slagali. Da ne oftopicarim... Ionako je forum dobar pokazatelj vjezbanja tolerancije i mudrosti - kad reagirati a kad..jednostavno pustiti Wink
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 29 Sep, 2008 23:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ana ::

Ma sve je to ok....ali ima li uopšte takvih koji su uspjeli ostvariti taj ideal koji si opisao?....mislim za početak na ovom forumu Very Happy ?

Ima. Troje za koje sam siguran. Ukljucujuci sebe. Vjerujem da ih ima jos.

Citat:

I slažem se sa tobom da sve te new age tehnike kako ih ti nazivaš dakako ne trebaju da budu jedini način ispoljavanja i shvaćanja naše istinske prirode
...i sama sam prevazišla kanal reikija te ga i mjesecima ne praktikujem,jer sam ojačala u onom sopstvenom ispoljavanju no opet na nekom nivou,...ali znatno jačem i višem nego kad sam praktikovala Reiki.

Ne bi se slozio sa izrazom: "prevazici reiki", nego ga shvatiti kao jedan vid energije koju nosimo u sebi ali je vecina ne zna koristit, pa mora (i ocito - zeli) ostavljat pare "majstorima", posto ionako nitko od sve te new age branse ne vjeruje da bilo sta lezi u nama...nego da sve dolazi "s neba" (psihologija bi rekla: prepustanje odgovornosti i inicijative drugima).
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 1 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89946 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29747 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42378 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22627 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35309 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42743 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Duboko se upustite u sadašnji trenutak 1 adminfob 5039 31 Jan, 2008 21:56 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)