REIKI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
lazicmaja
Gost

Poruka Poslao: 01 Okt, 2008 12:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Slazem se Jasna, ne mogu nesto da vratim mail, pozdrav
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 01 Okt, 2008 14:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kaliopa ::
Pozdrav svima! Ja bih malo da se ubacim na vaše ,, frekvencije,, i da kažem neko svoje mišljenje. Very Happy

A kakve su to - "nase" frekvencije?! Ili mi govoris "Vi" iz respekta? Ne moras, nije potrebno Very Happy

Što se tiče reiki kanala, po mom mišljenju tu ne može teći nikakva negativnost ili se kroz kanal davaoca miješati negativan entitet, ako je naravno čovjek koji daje reiki pravilno prvo očistio sebe, potom prostor u kojem radi i tražio reiki zaštitu za sebe kad radi tretman, kao i zaštitu prostora i te osobe.
ako čišćenje sebe ili prostora , kao i zaštita nije adekvatna , onda su moguća miješanja neg. entiteta. Pa ti entiteti se mješaju u sve tehnike.

Ne slazem se. To je ono o cemu sam gore u par postova pisao. To je ona duboka zabluda praktikanata reikija da "sam Bog salje energiju i stiti od bilo cega". Prvo: mi smo manje vise nesvjesni vlastitih energetskih tokova u sebi i svojih pravih potencijala. Ono sto propagiraju razne skole za bavljene supstitutnim vidovima energije, je manje vise, po mom misljenju - BULLSHIT. Vecina reiki majstora ionako gleda samo onu "flufy cvjetic leptiric" stranu medalje i uopce negativnost i zlo uzima kao paradigmu: "ako ja u to ne vjerujem, toga nema" ili "ako u to i vjerujem, ici cu po nekom sistemu simpaticnosti i eliminirati sto mi se ne svidja". Tu, po meni, najprosjecniji proucavatelj magije, teurgije, teozofije, theleme i slicnog., ima sto puta otvoreniji pogled na nekakvu (nazovimo je) "astralnu objektivnu stvarnost". To ako se netko nakon reiki tretmana osjeca "blazeno", "opusteno", "lelujavo"...ne znaci nuzno da je iznutra prociscen 100 i jedan posto. Moze znaciti i da je 50 posto prociscen a 50 posto isisan. Moze biti da je 90 posto prociscen a moze biti da je 90 posto isisan. Odakle tolika sigurnost da je to nemoguce? Da li je mjerilo komercijalnost samoga reikija, broj "ucitelja" i "majstora" koji iniciraju ili male zajednice "reiki kolektiva" u kojima su se "otkrile sve tajne samog Izvora" or what? Sama filozofija reikija je gotovo nepostojeca i vise manje egzistira na obrascima plitke zapadne surogacije i distorzije istocnih doktrina (kod kojih je takoder sve "skoro pa divno i krasno", gdje je negativnost negdje "tamo daleko" kao kod krscana na misi "sotona", koji "je tu negdje" i "vreba iz prikrajka" ali kojeg "Univerzalna Inteligencija" to jest "Svemoguci Bog" drzi podalje od nas). Tako da... "napunimo reikijem mobitel", "procistimo svoj prostor" (sto mi zvuci kao: pozovimo doktora da otjera skupinu gerilaca; a kad se ovi nasmiju i posakrivaju iz shale, kazemo: "pobjegli su, nego sta"), "reiki mozemo slat i teladi i ovcama ako zelimo" (sto pise u jednoj knjizi...nije iz glave), mene ostavlja prilicno ravnodusnim prema tome, kao i prema vecini istocnih tehnika koje su na velika vrata usle u ovaj nas neosvjesteni psihopatski zapadni svijet. Opet napominjem, da nemam nista nacelno protiv reikija, ali da se bude svjestan da nije sve sjajno i bajno, kao ni kod bilo koje supstitutne tehnike / discipline. Osnova u svemu mora biti nasa potpuna osvjestenost, potpuna pozornost na sve aspekte sebe i okoline, potpuna svjesnost nasih unutarnjih potencijala i potpuna odgovornost za nas same, a ne prepustanje svega "odgovornima", "prosvjetljenijima", "ucenijima" jer vecinski same sebe i svoju energiju stavljamo u ruke onih koji nacelno mogu biti gori od nas samih, zarobljeni u bazicnim okovima ego tripa i neosvjestenosti, kao i elementarnom nepoznavanju uzroka i posljedica.

Reiki tehniku, često znaju prikazivati kao,, instant tehniku,,ili ,, tehnika sa diplomom iscjeljivanja za široke narodne mase,, pa je usljed toga ljudi olako tako počnu i shvatat.
I za reiki treba mnogo rada na sebi, bez obzira što to ljudi shvataju, kao kanal je otvoren i to je to, ili u radionici sam naučio tu zaštitu i to je to.
Lično sam se uvjerila u rad nekih majstora ili iscjelitelja koji po meni nije bio adekvatan, jer iste te ,,lole,, nisu znale očistiti ni sebe, a kamoli one što su došli
po pomoć, a o zaštiti da ne pričam, i naravno onda se dešava svašta.
Po meni , otvaranje kanala i dobivanje stepena ili majstorstva nije za svakog, ne samo u reikiju nego u bilo kojoj tehnici, ako čovjek doista nema predispozicije za to, jer danas se sve kupuje , diploma reikiste, auto mehaničara, električara itd, ili još gore završi se tečaj za reikistu ili majstora reikija, ili škola za auto mehaničara, ekonomistu itd, a te osobe po primitku diplome nemaju pojma i ako su redovno išli na kurs ili u školu.

Vidim da se nacelno slazemo. I ja bih isto poistovjetio reikistu sa automehanicarem i ekonomistom. Upravo u tom grmu lezi zec. Osvjestenijoj duhovnoj osobi, ili onima koji tome teze, kako ti kazes - na "nasim frekvencijama" (ukoliko sam onaj pokusaj implikacije shvatio ispravno), sam naziv "reikist" oznacava obrtnistvo a ne stanje svijesti. Tako da, stvarno moram pohvalit tvoju parabolu reikist - automehanicar / reikist - ekonomist, er sustinski se radi o istoj stvari - obrtu, bio on duhovan ili ne. Zbog duhovnog obrtnistva i jesmo tu gdje jesmo. U nekakvom stvarnom duhovnom svijetu, nazivi oznacavaju samo pripadnost vecem ili manjem kolektivu, a posto je kolektiv iluzoran (jer smo svi individualni..ma koliko se vecina grozila te pomisli) onda e sam naziv za nesto - nepostojeci.

Zato po meni ljudi treba da dobro razmisle, kada se upuštaju u kupovinu novog ,, alata ili spravice,,, jer ,, alat,, u svačijim rukama , ne popravlja isto.
Imati ,, alat i diplomu,, ne znači i da ste majstor, pa bez obzira kome to radili sebi ili drugom, samo prirodna predispozicija i velika vježba čini majstora ili iscjelitelja.
Pošto je reiki ,, svjetlost i ljubav,,, moja topla preporuka ako u tretmanu sebi ili drugom osjetite bilo kakvu nelagodu, strah ili bilo šta drugo osim osim lijepih i uzvišenih osjećanja razmislite jeste li dobro očistili i zaštitili prostor i potražite vođstvo svjetlosne inteligencije, a ako osjetite da vas i dalje ,,vozi ,,u ružan osjećaj jednostavno se zahvalite i prekinite tretman.

Kada prođe izvjesno vrijeme pokušajte ponovo, prvo reiki tuš ,čišćenje sebe i prostora, ZAŠTITA,poziv za vođstvo itd Very Happy
A ako ni tada nije ok, onda definitivno trebate potražiti, pomoć nekog stručnijeg. Smile Very Happy Laughing

Draga Kaliopo. Put duhovnosti je put boli i srece, put i ruznih ali i lijepih osjecaja koji dovodi do unutarnjeg (i vanjskog) balansa. To je ona nacelna razlika izmedju "flufy new age" obrasca i nekakvog "prizemnijeg" pogleda na samu duhovnost. Castaneda je jednom divno primijetio: "ono sto te naizgled crpi ustvari te moze puniti a ono sto ne naizgled puni ustvari te moze crpsti". Zato, ako netko osjeti da ga "vozi ruzan osjecaj", neka u sebi preispita taj "ruzan" osjecaj i da li je to nesto gomilano u nama kroz cijeli zivot, sto smo odbacivali jer nam nije "u nasoj savrsenoj percepciji nas samih, svijeta i svemira" odgovaralo; da ne bi ispalo da u nasoj "savrsenoj percepciji nas samih, svijeta i svemira" ne postajemo samo "duhovni narkomani" koji "u potrazi za samo lijepim osjecajima" negiramo stvarnost oko sebe i prigrljujuemo somnambulizam kao trajno stanje svijesti.

Sto se tice "strucne pomoci", hvala lijepa. Svi "strucnjaci" do jednog koje sam kroz zivot upoznao su samo, IMO, neosvjestene biljke na ego tripu, najveci licemjeri koje je moderno drustvo iznjedrilo. Ne vecina. SVI.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 01 Okt, 2008 16:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

enoch :Sto se tice "strucne pomoci", hvala lijepa. Svi "strucnjaci" do jednog koje sam kroz zivot upoznao su samo, IMO, neosvjestene biljke na ego tripu, najveci licemjeri koje je moderno drustvo iznjedrilo. Ne vecina. SVI.

Bravo, Enoch cini mi se ko' da citam Tarabica jer i on rece nesto slicno tebi:
bice ih toliko laznih, da se u tom moru prevare i lazi, pravi nece ni primetiti...
Ako je neko lazan-cini mi se da su to Reiki majstori...
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 01 Okt, 2008 22:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch, probat ću ono što si mi predložio. S druge strane, kao što već znaš, mene su napadali i napadali...dok se nisu umorili...ili bili rastočeni...I na osnovu tog ranijeg iskustva, mogu samo iznijeti sljedeće: napadi koje sam vrlo konkretno osjećala, poput onog groznog lijepljenja energije duž lica, ruke i najčešće lijeve strane tijela, te osjećaj nekakve prljavosti koja zađe u tvoj želudac pa onda još masa drugih signala, gotovo uvijek su se dešavali kad sam ulazila u meditaciju a znali su se dešavati i na ulici, dok hodam između ljudi...
Ne bih sad dulje opisivala kakve sve vrste napada sam preživljavala, kakve su im karakteristike i u kojim sve okolnostima su se dešavali, ali svako ko je barem imao 2-3 takva u životu, zna o čemu pričam. No, kad god sam kretala da radim sebi isceljivanje ovom kosmičkom/božanskom energijom, još nikada za 13 godina nisam doživjela napad. Dakle, ovo govorim potpuno iskreno i otvoreno - uostalom, laž mi se gadi i uvijek mi se gadila u svakom obliku.

Sad, dragi moj Enoch, kreće novo pitanje: ZAŠTO ja nikad nisam doživjela napad tokom reiki tretmana? Nemoj mi samo reći da ga možda nisam znala prepoznati, jer to naprosto neće biti tačno. A znaš i sam to bez da ti to ovdje kažem.
Dakle, ili sam ja iznimka ili nešto s tom tvrdnjom da su reiki kanali masovno izmanipulisani nije uredu, ili ona ne vrijedi za mnoge ljude? A vrijedi za tebe! Ja bih onda postavila sljedeće pitanje: A zašto Enoch doživljava napade dok sebi radi reiki? I naravno, zašto su napade doživjeli neki drugi ljudi dok su ga radili, ako su ih doživjeli? Koje su to "kvalifikacije", principi po kojima zlo djeluje u ovakvim slučajevima? Ako djeluje i upada u reiki kanale, zaista bih iskreno željela znati.

Dajbog reče: "Ako je neko lazan-cini mi se da su to Reiki majstori..."

Dobro, to je tvoj stav na osnovu tvog horornog iskustva. No, ja se i dalje ne osjećam "lažnom". Wink
I još jednom ponavljam svoju molbu tebi ovdje javno: kaži nam ime i prezime reiki majstora koji ti je stvorio tako užasno iskustvo. I ponavljam i ovo: ako baš imaš neki debeo razlog zašto ime nećeš da pomeneš ovdje, molim te da mi to kažeš na pp. Istine radi!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 01 Okt, 2008 22:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jasna ::

Dajbog reče: "Ako je neko lazan-cini mi se da su to Reiki majstori..."

Dobro, to je tvoj stav na osnovu tvog horornog iskustva. No, ja se i dalje ne osjećam "lažnom". Wink
I još jednom ponavljam svoju molbu tebi ovdje javno: kaži nam ime i prezime reiki majstora koji ti je stvorio tako užasno iskustvo. I ponavljam i ovo: ako baš imaš neki debeo razlog zašto ime nećeš da pomeneš ovdje, molim te da mi to kažeš na pp. Istine radi!

Poslao sam mail direktno tebi ovde na forumu -a ti ga iscitaj...
Taj covek vise nije bitan, najverovatnije je daleko sada od Srbije...
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 01 Okt, 2008 23:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dajbog, nisam primila nikakvu poruku ovdje na pp. Molim te da ponoviš svoj mail.

Hvala ti.
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 02 Okt, 2008 00:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jasna ::

Sad, dragi moj Enoch, kreće novo pitanje: ZAŠTO ja nikad nisam doživjela napad tokom reiki tretmana? Nemoj mi samo reći da ga možda nisam znala prepoznati, jer to naprosto neće biti tačno. A znaš i sam to bez da ti to ovdje kažem.
Dakle, ili sam ja iznimka ili nešto s tom tvrdnjom da su reiki kanali masovno izmanipulisani nije uredu, ili ona ne vrijedi za mnoge ljude? A vrijedi za tebe! Ja bih onda postavila sljedeće pitanje: A zašto Enoch doživljava napade dok sebi radi reiki? I naravno, zašto su napade doživjeli neki drugi ljudi dok su ga radili, ako su ih doživjeli? Koje su to "kvalifikacije", principi po kojima zlo djeluje u ovakvim slučajevima? Ako djeluje i upada u reiki kanale, zaista bih iskreno željela znati.

Jasno, samo si okrenula pitanja koja sam ja vec prije postavio:

Citat:
Ovo dalje vuce potencijalnu polemiku oko toga sto je istina u svemu tome. Ili ja lazem i izmisljam stvari i dogadjaje, ili nesto stvarno "plazi" supstitutnim energetskim kanalima; ili sam ja dozivio nesto sto me udaljilo od supstituta, ili me nesto izmanipuliralo i obmanulo do te mjere da mi supstituti energije postanu prijetnja poput poroka (cigareta, kava, marihuana itd.), ili sam presao na tamnu stranu pa reiki dozivljavam kao prijetnju (kao i mnoge druge stvari koje prije nisam kao takve dozivljavao) ili u svemu ima nesto istine ali ima jos puno toga da se doda?! Uglavnom, ja svoj pogled na to imam ali svejedno sam otvoren za sve opcije Wink

Ja znam sto sam dozivio i nitko me nece razuvjeriti u to. Takodjer, neke moje spoznaje preklapaju se sa mojim dozivljajem. Nadalje..vec samim time sto netko ide braniti neki "nevidljiv" izvor i 100 posto se kunuti u njegovu pozitivnost i ispravnost, govori u prilog pretjerane emotivne vezanosti uz taj izvor. A dobro se zna kuda vodi pretjerana emotivna vezanost. Mene ne zanima da li se netko necim bavi 13, 30 ili 300 godina. Ako ja nesto osjetim i ako to nesto nije nimalo (iz moje perspektive) pozitivno, onda ne vidim razlog zasto bi svoje iskustvo trebao "staviti pod tepih". Ukratko: prije je reiki na mene, kao sto rekoh, djelovao pozitivno, u vrijeme kada je na mene djelovalo kao takvo maltene sve - od poroka do hipersvemirskih tehnika. Najednom, ja dozivim poviseno stanje svijesti, pocinjem osjecati nasitnije nijense energije oko sebi i u sebi,moram se ostavljati svih supstituta i poroka jer na mene vise ne djeluju pozitivno..I sta sad? Mozda sam jedinka ili jedan od malobrojnih koji osjeca stvari onakvima kakve one u stvari jesu a ne kakve mi zelimo da one budu? Ovo je jako "sklisko" podrucje gdje svatko ima zadrsku prema nekom ko tvrdi suprotno, iako sami volimo uvjeravati sebe da smo to prevazisli Wink Mozda sam skrenuo na potpuno pogresan kolosjek i sve sto je pozitivno dozivljavam ko negativno? A mozda sam postao demoniziran (iako zivim potpuno zdravim zivotom BEZ APSOLUTNO ICEGA IZVANA, jer sam postao hiperzenzibilan na bilo kakav supstitut energije...bio on tekuc, dimovit ili eterican...), samo zato jer se moje iskustvo sa reikijem, nakon opisanog trenutka ekspanzije, vise ne poklapa sa mojim starim iskustvima i sa dozivljaima i iskustvima drugih?!?!?!

Znam samo jedno: drugi ne zive u mojoj kozi a kriteriji od strane bilo koga u vezi reikija i svih duhovnih disciplina su samo stvar ovozemaljske percepcije i svojevrsnog "duhovnog institucionalizma", a zna se kome isti taj "duhovni institucionalizam" ide na ruku, tako da bih ovdje stao jer sam u veze ove teme rekao sve sto sam mislio. Ili sam lud, ili zabrijavam ili sam napravio "korak dalje" cega reiki vise nije dio. Eto.

Zavrsit cu ovo sa jednim razgranatim pitanjem: tko od vas koraca izmedju dimenzija i svakodnevno se bori da ostane na zemlji na nogama i u prividnom vlastitom tijelu? Tko od vas ne osjeca vlastito tijelo oko sebe? Tko od vas osjeca da dnevno mora izbaciti iz sebe enormne kolicine energije samo da bi zadrzao zdrav razum? Tko od vas mora dnevno odbiti nekoliko energetskih uzurpacija u obliku napada i kradje energije? Tko je od vas okruzen "vanzemaljskim" entitetima koje cijelo vrijeme osjeca culima za koje nije ni svjestan / na da ih ima? Ko od vas osjeca da ce mu se cijeli svijet rasprsnuti pred ocima i da se ispariti u vidu magle..svakog trena? Tko od vas svakodnevno vidi da mu se ljudi pocinju jednostavno "rastapati" pred ocima? Tko od vas pocinje gledati "necim" sto nisu oci, tj. tko od vas pocinje gledati (doslovno, ne simbolicki ili pjesnicki) cijelim bicem? Tko od vas osjeca da nista vise nema smisla a da sve opet ima savrsenog smisla? Tko je od vas ziv usran jer prolazi nesto na sto ga APOLUTNO nista nije moglo pripremiti? Koliko od vas misli da su sve manje i manje ljudska bica i da se u njima budi nesto sto nadilazi sve granice ljudskog postojanja?

Pozdrav od ludaka Cool
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 02 Okt, 2008 11:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jedan prijateljski savet-idi se baviti malo organskom poljoprivredom, guraj sto vise ruke u zemlju...
Izvan ravnoteze si, a to nije lako stanje...
Trebas se razviti do te mere da po sopstvenoj volji-mozes ukljucivati ili iskljucivati sva ta stanja koja navodis.
Na zalost ili na srecu skoro sva sam ih dozivljavao ili ih i danas dozivljavam, pa znam sa cime se nosis.
Poslusaj drugarski savet-zagnjuri ruke do lakata u zemlju i uzivaj...

Vise niko nece inati moc nad tobom...

NIKAD...
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 02 Okt, 2008 12:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nasa sopstvena volja podlozna je nasem stupnju percepcije. Kada nam se dogodi nesto sto nam podize percepciju i svijest, nasa slobodna volja postaje sastavni dio naseg viseg bica. Podsvijest zeli "dalje". Svijest ne da. I tu dolazi do disbalansa. Ljudski oblik opire se celestijalnom obliku; duh predvodi, um i tijelo pokusavaju slijediti. Znaci...pocinjemo se spajati sa simultanim aspektima sebe ("visim"). Energija koju pritom primamo u sebe je strahovito jaka i potresna. Mi ju dozivljavamo kao kozmicku energiju. Vezanost uz zemlju je dio materije i taj se proces treba prijeci. Mislis da se nisam do sada sjetio ovog sa zemljom? Wink Sve to drzi vodu do jedne granice. Malo umiri jer se frekvencija spusti na nekakvu prividnu materijalnu razinu. Pocne opet PRIVIDNI i PRIVREMENI povratak u staro stanje, koi traje nekoliko trenutaka. Gledaj - ovo sto se dogadja, nije stanje da netko ima ili nema kontrolu nad tobom. To je novo stanje svijesti i to je nova frekvencija na kojoj svijest pocinje egzistirati. POVRATAK NA STARO JE NEMOGUC iako dio nas svom silinom zeli na staro jer je ko grlica usran novog i neistrazenog. jebi ga...put "dalje" je put novog izlaska iz maternice i udisanja novog zraka. Ovaj put..maternica je fizicko postojanje a zemlja je materijalno / zemaljsko obiljezje maternice. Konstantno stremljenje ka "uzemljenju" znaci nista drugo nego zelja novorodenceta da jos malo proboravi vremena u maternici. Unutra je "sigurno" dok su vani "svakojaka stvorenja" i jedan mnogo veci svijet. Tako je i ovdje. Prije je blo sigurno, sada su okolo svakakve sile i svakakvi entiteti sa kojima se neprestano "sudaram". I edan mnogo veci "svijet". Jel sad jasnije??? Tako da, nikakva "meditacija na balans", "guranje ruku u zemlju", "vizualizacija uzemljenja" tu ne pomaze (ili "pomaze" jako kratko i jako slabo), jer se u biti to stanje treba prevazici..taj.limb..Put Transfiguracije u gnostici...Proces Transmutacije u alkemiji...stanje Objesenog Covjeka u tarotu...ulazak u Makuth u kabali itd. Jos jednom...ovo je novo STANJE a ne posljedica, samo sto smo mi "programirani" da ga dozivljavamo kao neugodnu posljedicu "neceg nad cime moramo povratiti kontrolu", ma sta to da znacilo...
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 02 Okt, 2008 14:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Off topik pitanje : Put Transfiguracije u gnostici - bilo bi zanimljivo kada bi Enoch nesto o tome napisao na eventualno novoj temi.
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 02 Okt, 2008 14:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch ::
To je novo stanje svijesti i to je nova frekvencija na kojoj svijest pocinje egzistirati. POVRATAK NA STARO JE NEMOGUC iako dio nas svom silinom zeli na staro jer je ko grlica usran novog i neistrazenog. ...Prije je blo sigurno, sada su okolo svakakve sile i svakakvi entiteti sa kojima se neprestano "sudaram". I edan mnogo veci "svijet". Jel sad jasnije??? Tako da, nikakva "meditacija na balans", "guranje ruku u zemlju", "vizualizacija uzemljenja" tu ne pomaze (ili "pomaze" jako kratko i jako slabo), jer se u biti to stanje treba prevazici..taj.limb..Put Transfiguracije u gnostici...Proces Transmutacije u alkemiji...stanje Objesenog Covjeka u tarotu...ulazak u Makuth u kabali itd. Jos jednom...ovo je novo STANJE a ne posljedica, samo sto smo mi "programirani" da ga dozivljavamo kao neugodnu posljedicu "neceg nad cime moramo povratiti kontrolu", ma sta to da znacilo...

Prijatelju moj, nije ti lako! Ozbiljno! Ostavila sam za kasnije da pročitam tvoj predzadnji post no ovaj zadnji mi u dobroj mjeri objašnjava ono što ti se dešava. Dakle, mogu reći samo ovo: potpuno si u pravu kad kažeš da je ovo novo stanje i da se iz njega NE TREBA VADITI! To prepoznajem i kod sebe. Ja sam pokušavala mjesecima pa čak je možda i čitavu godinu trajalo to moje nastojanje da se vratim, prizemljim, uštekam u materijalno, prizemno, jer sam mislila da je to moje novo stanje - neki disbalans, da nije "normalno" /u starim terminima/ i da podhitno trebam nešto raditi sa sebe samo da "dođem sebi"...I tako sam mjesecima se batrgala između neba i zemlje, ako mogu tako reći, više bivajući gore nego dole...i dalje pokušavajući tvrdoglavo da se vratim na staro stanje. Dok jednog dana ne dođe porukica: ti i ne trebaš da se vraćaš na staro, ti sad samo treba da se PRIVIKNEŠ da živiš u tom stalnom povišenom stanju svijesti/bića. Ovo me je srušilo sa stolice!
Ali, zaboga kako da se naviknem kad ja stalno plutam, kad mi se dešava da slušam ISTOVREMENO četiri kanala komunikacije odozgo i u sva četiri simultano učestvujem i SVE ih čujem i punom svješću memorišem ono što mi se kaže. Uz sve to, moji prijatelji - duhovnjaci stalno su zabrinuto klimali glavama i govoril ida se podhitno moram spuštati, preporučilvali meditacije za prizemljenje, uzemljenje, uštekavanje, tovarenje težine na sebe itd...Ali, avaj, NIŠTA nije pomagalo.

Eto,jesam li te sad utješila, bar malo?

Dakle, vidiš zašto se u potpunosti slažem sa tvojim stavom. No, o onim tvojim doživljajima koje si opisao u predzadnjem postu ću kad malo razmislim i vratim film...Šta inače da ti poručim na sve ovo što si napisao? Drži se i hajde da zajedno tražimo načine kako da se odomaćimo u toj novoj frekvenciji i novom NAČINU i STANJU BIVANJA...

Šaljem ti pregršt pusa i veeeeeeliki zagrljaj.
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 02 Okt, 2008 18:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala prijateljice. Pusa i tebi Wink Znam da prolazimo sustinski iste stvari uz povrsinske anomalije Wink

Talermane, Put Transfiguracije je stanje koje covjek pocinje osjecati kada mu se svijest pocinje uzdizati iznad materijalnog. Taj put vodi do Celestijalnog Puta. Isus Put Transfiguracije opisuje rijecima: "mnogobrojni ce se osjetiti pozvanima, malobrojni ce se odazvati a rijetki ce ga prijeci". Dakle, sam Put Transfiguracije nije "karta" za dalje, vec poziv, tj. stanje, za koje osobno smatram da moze potrajati i zivotima, iako energije djeluju na takav nacin da vecina tijekom jednoga zivota rascisti sa stvarima koje ga / ju jos drze za materiju. Put transfiguracije je Put prema Nietzsche-ovom Natcovjeku ili tarotskom Magu. Dakle covjek zadobije neke sposobnosti jer se energija u njemu pocinje buditi i kristalizirati. Granice fizikalnog su slabije. Izmedju zelje i ostvarenja kraca je "distanca". Odgovornosti su vece. Itd. Itd.
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 02 Okt, 2008 19:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch ::

Ja znam sto sam dozivio i nitko me nece razuvjeriti u to. Takodjer, neke moje spoznaje preklapaju se sa mojim dozivljajem...

Dakle, idemo redom:
Ja i dalje namjeravam braniti taj "nevidljivi izvor" reikija Wink Laughing A nisam "pretjerano emocionalno vezana za taj izvor" . Svoje iskustvo ne trebaš "stavljati pod tepih", nipošto! Ono je dobro, čak odlično jer nas možda upućuje na nešto što mnoge od nas tek čeka, a ti si to već doživio. Zato ti i kažeš:

Mozda sam jedinka ili jedan od malobrojnih koji osjeca stvari onakvima kakve one u stvari jesu a ne kakve mi zelimo da one budu? Ovo je jako "sklisko" podrucje gdje svatko ima zadrsku prema nekom ko tvrdi suprotno, iako sami volimo uvjeravati sebe da smo to prevazisli Wink

Zatim, ti JESI postao hipersenzibilan u ovom vremenskom periodu i to dobro kažeš. Ako se tvoje iskustvo reikija više ne poklapa sa tvojim ranijim iskustvom a ni sa sadašnjim iskustvom drugih, to je dobro, a pogotovu je logično. Jer, ako si počeo nadilaziti stanja svijesti u kojima si donedavno bio, onda SVA tvoja iskustva postaju drugačija, a ne samo ovo sa reikijem. I ako ti tvrdiš da ti u tom novom stanju imaš rupe kroz koje ulijeću entiteti i ostali napadači, onda ti ja vjerujem da ti to doživljavaš.

Jedino kad spominješ duhovni institucionalizam, ako referiraš na ovo što sam rekla o reikiju, onda to ne stoji. BTW, veliki sam protivnik svakog institucionalizovanja bilo čega što ima veze sa duhovnošću, i možda baš zato i nisam bila zvanični član bilo kakve grupe, pa čak ni ove reikističke.

Eh, sad idemo na ona tvoja pitanja koja objašnjavaju tvoje trenutno stanje.

1.tko od vas koraca izmedju dimenzija i svakodnevno se bori da ostane na zemlji na nogama i u prividnom vlastitom tijelu?

Odgovor: DA.

2.Tko od vas ne osjeca vlastito tijelo oko sebe

Odgovor: NE

3.Tko od vas osjeca da dnevno mora izbaciti iz sebe enormne kolicine energije samo da bi zadrzao zdrav razum? Tko od vas mora dnevno odbiti nekoliko energetskih uzurpacija u obliku napada i kradje energije? Tko je od vas okruzen "vanzemaljskim" entitetima koje cijelo vrijeme osjeca culima za koje nije ni svjestan / na da ih ima? Ko od vas osjeca da ce mu se cijeli svijet rasprsnuti pred ocima i da se ispariti u vidu magle..svakog trena?

Odgovor: uglavnom NE

4. Tko od vas svakodnevno vidi da mu se ljudi pocinju jednostavno "rastapati" pred ocima? Tko od vas pocinje gledati "necim" sto nisu oci, tj. tko od vas pocinje gledati (doslovno, ne simbolicki ili pjesnicki) cijelim bicem?

Odgovor: Uglavnom DA.

5. Tko od vas osjeca da nista vise nema smisla a da sve opet ima savrsenog smisla?

Odgovor: NE

6. Tko je od vas ziv usran jer prolazi nesto na sto ga APOLUTNO nista nije moglo pripremiti?

Odgovor polovičan: Usrana - NE, prolazim kroz to na što me ništa nije moglo pripremiti - DA (samo se ne slažem da nismo pripremljeni!)

7. Koliko od vas misli da su sve manje i manje ljudska bica i da se u njima budi nesto sto nadilazi sve granice ljudskog postojanja?

Odgovor: DA.

"Završne napomene": Strah je nešto što pomalo govori iz ovih tvojih redova, a to jei prirodno, jer doživljavaš ono za šta "nimalo nisi pripremljen" kako ti reče. Jedini izlaz koji vidim za tebe, za sebe i sve druge koji ovo doživljavaju u manjem ili većem obimu je - PRIHVATANJE. Prihvatanje svog novog stanja, korak po korak (dobar stari isprobani metod) Danas ću prihvatiti da mi se tijelo rastapa...(prekrasno!). Sutra prihvatam da vidim entitete o kojima nisam ni sanjao da postoje i pored sve moje načitanosti i znanja...(još ljepše!)

I korak 2: podhitan rad na eliminisanju straha od svega novog doživljenog, pogotovu mislim da je bitno nastojati da se oslobodimo straha od tog stapanja dimenzija, koje i mene dosta "muti"...Poznato je da
u stanju straha ne možemo pravilno zaključivati ni o čemu, možemo samo naslućivati.
I korak 3: pružiti ruku nekom ko nam u tome može pomoći, (mislim na konkretnu osobu u fizičkom tijelu), ne misliti da sve možemo sami...Nađi tog nekog i to što prije.
To je sve.

Ajd polako...odoh!
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 02 Okt, 2008 21:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nasa sopstvena volja podlozna je nasem stupnju percepcije.
NETACNO - NASA VOLJA JE ESENCIJALNA SILA I NEMA VEZE SA PERCEPCIJOM !
Kada nam se dogodi nesto sto nam podize percepciju i svijest, nasa slobodna volja postaje sastavni dio naseg viseg bica. Podsvijest zeli "dalje". Svijest ne da.
I tu dolazi do disbalansa. Ljudski oblik opire se celestijalnom obliku; duh predvodi, um i tijelo pokusavaju slijediti. Znaci...pocinjemo se spajati sa simultanim aspektima sebe ("visim"). Energija koju pritom primamo u sebe je strahovito jaka i potresna. Mi ju dozivljavamo kao kozmicku energiju. Vezanost uz zemlju je dio materije i taj se proces treba prijeci.

NETACNO - MATERIJA NE POSTOJI - SAMO TALASICI, TALASICI...
Mislis da se nisam do sada sjetio ovog sa zemljom? Wink Sve to drzi vodu do jedne granice. Malo umiri jer se frekvencija spusti na nekakvu prividnu materijalnu razinu.
NETACNO-NE SPUSTAS SE UOPSTE NA MATERIJALNU RAZINU(KOJA U STVARI I NE POSTOJI), NEGO SE SPAJAS SA ENTITETOM MAJKE ZEMLJE - ONA JE NAJACE DUHOVNO BICE OVDE STALNO PRISUTNO..Pocne opet PRIVIDNI i PRIVREMENI povratak u staro stanje, koi traje nekoliko trenutaka. Gledaj - ovo sto se dogadja, nije stanje da netko ima ili nema kontrolu nad tobom. To je novo stanje svijesti i to je nova frekvencija na kojoj svijest pocinje egzistirati. POVRATAK NA STARO JE NEMOGUC

SLAZEM SE U POTPUNOSTI...
iako dio nas svom silinom zeli na staro jer je ko grlica usran novog i neistrazenog. jebi ga...put "dalje" je put novog izlaska iz maternice i udisanja novog zraka. Ovaj put..maternica je fizicko postojanje a zemlja je materijalno / zemaljsko obiljezje maternice. Konstantno stremljenje ka "uzemljenju" znaci nista drugo nego zelja novorodenceta da jos malo proboravi vremena u maternici.

GRESKA-SUVISE SMO MI PUNI NEZNANJA DA NE BISMO JOS DUGO MOGLI UCITI OD NASE "MAJKE"...
Unutra je "sigurno" dok su vani "svakojaka stvorenja" i jedan mnogo veci svijet. Tako je i ovdje. Prije je blo sigurno, sada su okolo svakakve sile i svakakvi entiteti sa kojima se neprestano "sudaram". I edan mnogo veci "svijet". Jel sad jasnije???
Tako da, nikakva "meditacija na balans", "guranje ruku u zemlju", "vizualizacija uzemljenja" tu ne pomaze (ili "pomaze" jako kratko i jako slabo), jer se u biti to stanje treba prevazici..taj.limb..
REKAO SAM DA SE TREBAS URAVNOTEZITI I OSTAJEM PRI TOME...
NEMO' OMA DA SE LJUTKAS...
URAVNOTEZICES SE TI TO HTEO ILI NE...

Put Transfiguracije u gnostici...Proces Transmutacije u alkemiji...stanje Objesenog Covjeka u tarotu...ulazak u Makuth u kabali itd. Jos jednom...ovo je novo STANJE a ne posljedica, samo sto smo mi "programirani" da ga dozivljavamo kao neugodnu posljedicu "neceg nad cime moramo povratiti kontrolu", ma sta to da znacilo...

MA KAKVA KONTROLA-VECINA LJUDI NE MOZE DA KONTROLISE NI SVOJE NOZNE PRSTE-
MISLIM DA IH POMERA POSEBNO, A KAMOLI STA VISE...

SAMO OPUSTENO...

Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 03 Okt, 2008 00:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jasno...nabojevao sam se astralnih bojeva, bas kao i ti Wink U nekim trenucima malo je falilo da izgubim zdrav razum. Bio sam otvorena meta za razne svite demona i crnih zmajeva. Preko svake druge / trece osobe napadalo me se svim raspolozivim sredstvima. To su bila teska razdoblja. Gledajuci iz sadasnje perspektive...ako onda nisam odlepio od straha...
Znas..u teoriji sve to ljiepo zvuci - bez straha itd. U praksi, psihijatrije bi bile pune ljudi da im se pocne nesto od toga desavati - i energetske promjene...i promjene u percepciji...i promjene u osjecajima i mislima...kao i po drugoj strani svakojake uzurpacije u obliku astralnih napada, ulazenja entiteta u tijelo, pokusaji opsjedanja, enormna sisanja energije, napadi magijom, koristenje bliskih osoba za manipulacije i uzurpacije itd. itd.

Ali naravno, kome ja to uopce pricam?! Pa svi su to ovdje prosli Twisted Evil I dosli do nevjerojatnih zakljucaka Twisted Evil
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE I SVJETOVNE TEHNIKE SAMOPOMOĆI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 3 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 93101 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 30810 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42872 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22996 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35871 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43205 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Duboko se upustite u sadašnji trenutak 1 adminfob 5272 31 Jan, 2008 21:56 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)