GENERALNA DISKUSIJA
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » RIZNICA NEAKTIVNIH TEMA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 13 Dec, 2008 22:58 pm    Naslov: GENERALNA DISKUSIJA
Odgovoriti sa citatom

Otvaram generalnu diskusiju ponovo, da nam se Prota, Aleksandra i svi drugi koji su odustali od teme "Pod tačkom razno" vrate u okrilje naše energetske razmene...
DOBRODOŠLI...
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 13 Dec, 2008 23:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Želim prva da ti kažem : SVAKA TI ČAST DAJBOŽE ,

i da ti poželim SREĆU .... Srce si!

I naravno VOLIM TE !!!
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 13 Dec, 2008 23:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sto se tice ljubavi,
svako od nas ima svoj stav prema svakom pojmu i reci koju cuje i koji je JEDINSTVEN ZA TU OSOBU.

Za pojam kao sto je LJUBAV, to se potencira negde na deseti stepen.

Dakle ovde niko od nas ne prica o jednom pojmu LJUBAVI, nego o stotinama predstava koje ona zauzima u nasim umovima.
A prica o njoj je esencijalna i vrlo prosta...

ONA JE POTKA KOJA DRZI SVE-MIR...
(ovo je samo mali nistavni stav moje malenkosti povodom ove tematike..)

Ovo si tako lepo rekao Dajbože , da nemam šta da dodam herc Poljubac... Bravo!

Thanx
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 14 Dec, 2008 03:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nemam nista protiv ovakvih tema, ali je problem u tome sto se ovakvim temama, ostalih 400 tema zapostavljaju.

Ja mislim da bi svako trebalo da ulozi malo vise napora kako bi usao u neke od tih zapostavljenih tema. Mnoge teme nismo ni zapoceli:

Da li smo pricali o alhemicarima? Zar nismo stare gnostike tek ovlas dodirnilu? Zar ne zaobilazimo teme Plavog Zraka? Zar nisam hteo da pisem mnogo toga na temu Lestve? Zar nisam od te teme odustao jer ne postoji interesovanje?

Zar nije Vanka Tanka postavio divnu temu o konjima?

Zar nisi ti Dajboze postavio stotine intrigantnih pitanja o kojima bi se mogla povesti fantasticna diskusija da su ljudi spremni da se u tvoja pitanja udube?

Zar nije Vesna postavila na stotine interesantnih delova knjiga o kojima je izostala diskusija i razmena misljenja?

Na neki nacin, to sve obeshrabruje.

Ljudi citaju to sto im najlakse pada i idu linijama manjeg otpora. Biraju nezahtevne teme. Ostavljaju komentare "volim te", "volimo vas", i stancuju smajlice.

Opet kazem, nemam nista protiv toga, ali mi je zhao sto mnoge druge teme propadaju ili cekaju na neke eventualne nove clanove koji ce se njima pozabavitii.

Ja cu se u buduce kretati po zanemarenim a kvalitetnim temama.

Mene ovo caskanje ne interesuje.

Dajboze, bratski pozdrav.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 14 Dec, 2008 16:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tale
Sasvim si u pravu za ovo što pišeš. ja mislim da je problem u tome što svi mislimo da smo stekli mudrost da budemo učitelji a ne učenici. I da niko nije spreman da sagleda tudje mišljenje ukoliko se kosi sa njegovim. Ja prvi svaki atak na hrišćanstvo doživljavam kao atak na sebe. možda je takav stav i ispravan ali onda nema rasprave.
Eto Plavi Zrak se zabio u svoj deo foruma, piše knjigu čovek.
Šta će on da se bakće s nama, ima preča posla,imam utisak da ga naše mišljenje i ne zanima.
Ponekad se pitam dal baš toliko nazadujemo za njim.
Ajde sad i ti podji njegovim putem, evo Prota se ne javlja. ovaj forum je mrtav ako se svi ponesemo tako.
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 14 Dec, 2008 16:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 20 Jul, 2009 15:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 14 Dec, 2008 21:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zaista ne mogu da „ispratim“ sve što se pojavi na forumu, na ovo „prozivanje“ sam slučajno naleteo...)

Ne znam da li je situacija na forumu baš za „hehe“...! Mislim... volim ja i „hehe“-komentare, učestvovao sam sa takvima u meri u kojoj mi je „hehe“ polazilo za rukom... Ovde je u pitanju nešto drugo... Malo sam sinoć prelistavao veći broj strana iz tema koje su u poslednje vreme najaktivnije, i nekako mi postaje jasnijom „duhovna situacija u mojoj zemlji“. Posebno što se u jednoj od njih pomalo govori i o nekom... duhovnom seminaru.

Kada je u pitanju forum: pristajete li na opkladu...? Da izvestan procenat „izabranih“ tekstova iz raznih tema pokažemo nekome „sa strane“. DA LI BI MOGAO DA PREPOZNA O KOJEM TIPU FORUMA SE RADI?!

Ne mislim da na forumu o duhovnosti treba da se vode samo ozbiljne i dubokoumne rasprave. Niti smatram da treba da se oglašavaju samo oni koji su vešti u pisanju i diskutovanju. NAPROTIV! Ali U MNOGIM RASPRAVAMA ZAISTA NE MOGU DA UČESTVUJEM, tek radi ispraznog ubeđivanja i polemisanja. Ne zato što ja želim da izigravam nekakv nivo, nego zato što se takve rasprave ne uklapaju u moje predstave o duhovnosti, ili zato što se suštinski ne uklapam u tip rasprave o određenoj temi.

Na primer: tamo gde se koriste vulgarizmi i psovke. Ne radi se o moralizatorskom „popovanju“, o tome da po moralnim principima treba biti „kulturan i fin“. Radi se o nečem dubljem, van moralizatorskih šema. Jednostavno, ne razumem da možemo težiti duhovnosti i unutrašnjem harmonizovanju, smatramo, na osnovu sopstvenih izjava, da smo negde na duhovnom putu, a da ne vidimo tu zamku u sebi. Jer nije stvar u samim rečima... Kao što reče Vuk Karadžić (koji nije imao veze sa duhovnošću): nisu proste reči koje koristimo, već misli koje te reči izražavaju.
Ne smatram da je moja misija da druge u tom smislu „ispravljam“. Svako ide svojim putem, verovatno će naići na tom putu na signale koji će mu skrenuti pažnju na ono što očigledno nije duhovno svojstvo ili duhovni kvalitet.

Ili: rasprave o seksualnosti... Ne bežim ni od jedne teme, sve teme su deo našeg ovozemaljskog funkcionisanja. Ali, opsednutost seksualnošću ili davanje većeg značaja seksualnosti – takođe se ne uklapa u moju predstavu o duhovnosti. Tj. možemo mi i treba da otvorimo temu o odnosu sekasualnog zadovoljstva i duhovnosti. Ali, jedno je otvoriti raspravu o tome, a drugo razmenjivati poruke SA SHVATANJEM SEKSUALNOSTI U SMISLU U KOJEM SE ONA SHVATA U SVETU KOJI NAS OKRUŽUJE, kao jedna od dve-tri vrhunske ovozemaljske vrednosti-zadovoljstva (novac + moć + seks).

Ne smatram da oni koji teže duhovnosti treba u startu da se odreknu seksualnog zadovoljstva – jedna od zabluda zvaničnih religija je što odricanje od seksualnog zadovoljstva, u manastirima, vide kao uslov za duhovni razvoj, a ustvari je suprotno. Jer seksualni nagon je deo našeg psihofizičkog funkcionisanja, i ne možemo ga se, za sada, sve i da hoćemo, tako lako osloboditi. Tj. dobro je ko to može. Ali, umesto, ako smo okrenuti duhovnosti, da razmenjujemo, između ostalog, mišljenja i o tome kako i na koju meru da svedemo seksualni odnos (jer je valjda jasno da odnos koji je svojstven životinjama ne može biti Božanski deo u čoveku) – nižu se aluzije o seksu i seksualnom zadovoljstvu, kakve svakodnevno čujem od ljudi oko sebe, koji se bar ne zalažu za duhovnost. Da ne ispadne da morališem i izigravam duhovno uzvišenu osobu... I ja imam, kao i svako psihofizički normalan, ko još nije ovladao funkcijama svog tela, impulse seksualnog nagona, ali tome nastojim da dam meru i smisao koji proizilaze iz Učenja koje prenosim u „svojoj“ temi. Takođe, to smatram duhovno marginalnom temom, u odnosu na mnoga važnija pitanja i važnije probleme.

Dakle, kako da se uključim u te rasprave, kada se suštinski ne uklapam u njih? Zar treba sve koji su učestvovali u toj temi da ubeđujem u te svoje, bitno drugačije stavove?!

Na svako reagovanje na moje poruke, to se može proveriti, ja sam odgovarao. Da li ja, kao i svako od nas, uz mnoštvo drugih životnih i duhovnih obaveza, imam vremena da „jurim“ po forumu i raspravljam? Kada je forum u pitanju – smatram bitnjim da predstavim Učenje za koje znam da nije kod nas predstavljeno (u temi i, valjda – budućoj knjizi, „Praktična Uputstva...“).
Pitanje je šta preovlađuje na forumu: korisna razmena mišljenja ili ubeđivanje. Često se dešavalo i sa porukama koje sam ja slao – da se neko „zakači“ za marginalni detalj u poruci, i onda nas rasprava odvuče na stranu, van jasno formulisane teme. I tu je vrlo često očigledna želja da se nadmudrujemo, a ne da razmenjujemo mišljenja. To ne znači da treba u svemu da se složimo, i ja sam se uvek izjašnjavao kada se sa nečim slažem, a kada se ne slažem. Ali se pravi motiv uvek oseti, makar u „intonaciji“ neke rečenice.

Postoji i tu nešto dublje...
Mada ovde ispadam kao neko ko voli da teoretiše više od mnogih – ja se trudim, ustvari, da u svemu u životu budem sasvim praktičan. Svako duhovno učenje sa kojim sam se upoznavao – ja sam, onako kako sam umeo i mogao, praktično isprobavao, od „Kursa o čudima“, pa nadalje... Možda grešim, čini mi se da na forumu ne dominira taj praktični duh. Ja nisam naišao na primer da je više njih neku ideju isprobalo, pa da onda navode svoja iskustva (ne kažem da toga uopšte nije bilo, jer ipak ne pratim detaljno sve poruke, ovde govorim o svom utisku). ILI, DA JE VIŠE NJIH ISKAZALO SVOJA ISKUSTVA I MIŠLJENJA O ODREĐENOJ TEMI. To se može videti po temi koja je bila, čini mi se, praktično vrlo značajna, i mislim da će u budućnosti takođe biti vrlo značajna – „Muke Doba preobražaja“.

Svako se smatra učiteljem...
Možda to samo po sebi nije loše... Naravno, dobro je da ima otvorenosti za nove ideje. Ali, ako već svako od nas ima formiran svoj sistem duhovnih ideja i lietaraturu koja mu je duhovna osnova, i ima svoj nivo svesti koji je dostigao – uz malo veću zatvorenost, nove ideje teško ulaze u već formirani sistem. Loše je ako nema namere da se razmene mišljenja i iskustva u vezi sa onim što se postavi kao tema. Već ako se upustimo u polemike i rasprave koje su sebi same svrha, što se često dešavalo (ne kažem da i ja nisam bio ponekad uvučen u to). Kao da mi možemo jedni druge u oblasti duhovnosti tako lako u nešto da ubedimo!

Da budem iskren, po raspravama na ovom forumu, a on je svakako reprezentativan za Srbiju, ne vidim da smo kolektivno baš na nekom zavidnom duhovnom nivou. Neka mi se oprosti na iskrenosti, podrazumeva se da i ja želim sve najbolje najpre ljudima u svojoj zemlji, jer sam za njih karmički vezan, ali to je moj utisak. Jedini sajt za duhovnost, koji osim ovog posećujem, je ruski sajt „Sirius“. Na ovom sajtu, doduše, nema foruma, ali, svejedno, uz objave Tatjane Mikušine, ima dosta „ovozemaljskih“ knjiga i tekstova (na ruskom), na osnovu kojih može da se izvede zaključak o nivou duhovnosti koji tamo dominira. I sigurno nije slučajna najava po kojoj je Rusiji dodeljena uloga zemlje-predvodnice u duhovnom preobražaju Zemlje.

Sve ovo kažem zbog toga što možda kolektivno treba da se potrudimo da sa malo više koncentrisanosti težimo duhovnosti. DA U PRAVOM SMISLU RAZMENJUJEMO SVOJA DUHOVNA ISKUSTVA I MIŠLJENJA, a da se ne ukopavamo u često jalovim raspravama.

Na primer... Takoreći cela tema „Praktična Uputstva...“ sastoji se od praktičnih životnih i duhovnih preporuka (uzimam kao primer svoju temu, nije bitno o čijoj ili kojoj temi se radi). Kada sam otvorio ovu temu ja sam znao da, bar za sada, neće biti interesovanja za nju. To je nebitno. Ali, nema duhovne klime u kojoj bi se u vezi sa tim razmenjivala iskustva i mišljenja. Da se dvoje-troje jave i kažu: to i to smo isprobali, nije išlo, ili: iz iskustva znam da sam se loše osećao kada sam to i to probao, itd. DAKLE, MENI SE ČINI DA ĆEMO U KOLEKTIVNOM SMISLU NAPRAVITI KORAK NAPRED AKO U VEĆOJ MERI BUDEMO POKUŠAVALI DA U DUHOVNOSTI BUDEMO VRLO PRAKTIČNI I PREDUZIMLJIVI.

Pozdrav svima!
Da nisam želeo da moj odgovor bude dobronameran – ne bih trošio ovoliko vremena da ga napišem!
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 14 Dec, 2008 21:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 20 Jul, 2009 15:41 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 14 Dec, 2008 21:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

easy ::
hehe... bravo plavi zrače...

Ne ljuti se zbog pitanja (pošto si uvek bio "protiv"): da l ovo nije ironično...?
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 14 Dec, 2008 21:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Poslednji izmenio easy dana 20 Jul, 2009 15:40 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 14 Dec, 2008 21:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro vece radni narode, o cemu se diskutuje?

Inace onako usput ja se osecam Srce si! Cool Poljubac... herc Compress kaktus , a vi?
 Nazad na vrh »
nocnavila
Gost

Poruka Poslao: 14 Dec, 2008 21:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Cool

Poslednji izmenio nocnavila dana 22 Jan, 2009 01:37 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 14 Dec, 2008 21:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sam u jednom komentaru nazvana "cuvarom razuma", a to je verovatno sto ostavim komentar samo kad zaista imam nesto da kazem ili kad smatram da nesto nije u redu. Ovoga puta je drugacije.

Plavi zrace, tvoj komentar je sasvim na mestu. Potpuno si u pravu. Objave su forum duhovnosti gde imamo razllicitih tema, mnoge su u suprotnosti jedna s drugom, mnoge druge se preplicu medjusobno. Trebalo bi da svako komentarise svoja iskustva samo u onim oblastima u kojima se i sam/a nalazi, a ne da svi pametuju o svacemu. Narocito su izjave ljubavi, naglasene velikim crvenim slovima, nepotrebne i nesuvisle na ovom mestu, preterivanje sa desetak smajlija za redom takodje.

Mislim da je generalni problem duhovni elitizam, sto svi koji zakorace na Stazu smatraju da su bolji od drugih, od onih "obicnih". Ovde imamo duhovnost na razlicitim nivoima, a srodni nivoi duha se razumeju medju sobom.

S druge strane, "prizvati clanove pameti" je nemoguce. Stoga, neka se svako od nas bavi svojim temama, a komentare koje smatram(o) nametljivim jednostavno treba preskociti.

Ja sam pokusala da Talermanu ukazem da gresi, a onda sam shvatila da ja zapravo gresim mesajuci se u njegov Put. Isti taj Talerman nam je lepo rekao da na ovom Forumu ima dosta dobrih a zapostavljenih tema, dok se mi bavimo trivijalnim temama (ko je sta kome rekao i ko je koga ogovarao i kod koga).

Nastavi tako kako si zapoceo, a "svaka ce ptica otici svome jatu".
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 14 Dec, 2008 21:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zockey ::

Inace onako usput ja se osecam Srce si! Cool Poljubac... herc Compress kaktus , a vi?

Citas li ti sta?
Zockey
Gost

Poruka Poslao: 14 Dec, 2008 21:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::
Zockey ::

Citas li ti sta?

Naravno da citam nego to je dolazni pozdrav, sto ste nervozni?
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » RIZNICA NEAKTIVNIH TEMA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Sledeci
Strana 1 od 56

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 244710 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13713 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 26559 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58317 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 14006 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19908 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16911 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)