Seksualno zlostavljane osobe
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
pahulja

Pridružio: 08 Feb 2010

Poruka Poslao: 06 Jul, 2010 13:53 pm    Naslov: Seksualno zlostavljane osobe
Odgovoriti sa citatom

.
Seksualno zlostavljane osobe

Zanima me da li da li se neko od vas susretao sa ovakvim problemom,
i da li je moguce uopste izbrisati te tragove traume.

.
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 07 Jul, 2010 20:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja se nisam susreo stim.

Ali sigurno je moguce isprazniti negativnost iz tih dogadjaja.

Smile
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 10 Jul, 2010 08:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postoji jedna prastara mudrost:

I TO CE SE PROMENITI...

Potrebno je samo vreme i da ta osoba svojim mislima ne hrani dalje to negativno iskustvo.. Laughing
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 10 Avg, 2010 21:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Imala sam iskustva u radu sa seksualno zlostavljanom decom.

Verujem da svi ljudi,pa i oni, mogu ostvariti svoje potencijale da zive kvalitetnim zivotom.

I takve traume su vrsta iskustva na kojima se mora raditi i koja se moraju prihvatiti. To je uslov za kvalitetan zivot.
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 11 Avg, 2010 07:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Secam se kada sam bio zaljubljen u jednu devojku i imao 18godina.. ili 16 ne secam se sada dobro.. nazalost nju je zlostavljao ocuh i nisam nista mogao da uradim povodom toga sto mi je dosta tesko palo.. posle sam izgubio kontakt s tom devojkom i nisam je nikada vise cuo.. ni dan danas ne znam dali je ziva, odavno umrla, ili je postala prostitutka ili sta vec..

Poznajem jednu drugu devojku koju je silovao ocuh pa je postala prostitutka..

U svakom slucaju, smatram da pedofiliju ne treba legalizovati.
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 11 Avg, 2010 10:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

O legalizaciji pedofilije ja jos nisam cula neke ozbiljnije price.

Mislim da do njih nece ni doci, narocito ne kod nas.

Ali, zakon o pedofiliji treba mozda malo izmeniti.
Trenutno je svaki seksualni kontakt sa osobom mladjom od 16 godina pedofilija.
Pa tako, ako imamo dvoje 15-godisnjaka koji tu nesto istrazuju, roditelji jednog mogu podneti prijavu protiv drugog, sto direktno ide na teret roditelja drugog deteta...

Idealan nacin da se deca ne nauce odgovornosti.

Price koje ti pominjes prilicno su ceste. Zlostavljani mladi ljudi uvek imaju problema da uspostave koliko toliko trajan odnos sa ljudima iz 'druge grupe' - grupe ljudi koji nisau imali takva traumaticna iskustva.
Kada tada dodje do svesti ono 'oni mene uopste ne mogu da razumeju'. A ko moze? Mogu ih razumeti jedino oni koji su i sami imali nekakvu traumu u zivotu. I koja je ostavila podjednako veliki trag u njima, i koji se na isti nacin ne snalaze sami sa sobom.

Tako ostaju u svom svetu i u odnosu sa ljudima bliskim sebi tesko napreduju i prevazilaze, izgradjuju se dalje od svog iskustva koje ih koci. Zato je tesko sa njima odrzati odnos.
 Nazad na vrh »
pahulja

Poruka Poslao: 12 Avg, 2010 15:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alphilda ::
O legalizaciji pedofilije ja jos nisam cula neke ozbiljnije price.

Mislim da do njih nece ni doci, narocito ne kod nas.

Ali, zakon o pedofiliji treba mozda malo izmeniti.
Trenutno je svaki seksualni kontakt sa osobom mladjom od 16 godina pedofilija.
Pa tako, ako imamo dvoje 15-godisnjaka koji tu nesto istrazuju, roditelji jednog mogu podneti prijavu protiv drugog, sto direktno ide na teret roditelja drugog deteta...

Idealan nacin da se deca ne nauce odgovornosti.

Price koje ti pominjes prilicno su ceste. Zlostavljani mladi ljudi uvek imaju problema da uspostave koliko toliko trajan odnos sa ljudima iz 'druge grupe' - grupe ljudi koji nisau imali takva traumaticna iskustva.
Kada tada dodje do svesti ono 'oni mene uopste ne mogu da razumeju'. A ko moze? Mogu ih razumeti jedino oni koji su i sami imali nekakvu traumu u zivotu. I koja je ostavila podjednako veliki trag u njima, i koji se na isti nacin ne snalaze sami sa sobom.

Tako ostaju u svom svetu i u odnosu sa ljudima bliskim sebi tesko napreduju i prevazilaze, izgradjuju se dalje od svog iskustva koje ih koci. Zato je tesko sa njima odrzati odnos.
da to jeste,tesko je sve to,donekle sam prihvatila sve to,ali ipak i nisam,citala sam dosta o regresiji,pa sam mislila da probam tako da rijesim svoj problem,ne znam
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 12 Avg, 2010 18:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hajde da probamo da definišemo šta je problem o kome govoriš.

Kažeš da još postoje tragovi traume?

Pretpostavljam, a ti me ispravi ako grešim, tragovi u emocijama, u odnosima, neki obrasci mišljenja i osećanja koji ti ne dozvoljavaju da izađeš iz nekog kruga u kome se priče stalno ponavljaju?

Ili je to više u racionalnoj sferi? Kao stalno razmišljanje o tome i traženje odgovora na "zašto, koji je uzrok tome?"

Naravno, ne moraš da odgovoriš ako ne želiš.

Ja ću ti, svejedno, dati jednu sugestiju: regresija ima smisla, kada može dati odgovor na neko pitanje.
Ja je svakako preporučujem, mislim da svako ko se bavi duhovnošću kad-tad treba da sazna nešto više i o ranijim životima.

Ono što bi saznala na regresiji moglo bi da da odgovor na tvoje pitanje "zašto", ali i nakon toga, može biti potrebno da radiš na tome, suočavaš se sa time, i opet, da donosiš odluke u sadašnjem životu, sprovodiš ih i nastaviš život, sa onime što si doživela u ovom životu uz dodatak onoga što ćeš saznati o prethodnom.

Mislim da ti to može dati mogućnost da se negde integrišeš, prikupiš rasutu energiju, ali i da može biti veliki izazov za tebe. Naravno, sve pod pretpostavkom da regresja bude uspešna.

Zato, jednostavno malo promisli, stavi i na papir ako treba - šta ako ne uspe? šta ako dobiješ nejasnu sliku? nešto što ti je teško da povežeš' Probaj da se pripremiš za različite izlaze, i ako osećaš strah pri tome - sačekaj još malo.
(Naravno, ne mislim da čekaš ne radeći ništa po tom pitanju. Probaj da meditiraš na tu temu, da kada si najopuštenija vidiš gde te najviše dotiče. Na taj način strah i slične emocije će se umanjiti, dovoljno da možeš da ideš dalje u rešavanje svog problema, regresijom ili na neki drugi način).
 Nazad na vrh »
pahulja

Poruka Poslao: 13 Avg, 2010 14:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

problem je u obrascima i situacijama koje se ponavljaju,i zidovi koji se automatski podizu oko mene i tada se zatvaram i bjezim sama od sebe.nije mi bitno da saznam zasto se to desilo,nego da to rijesim koliko se moze i da krenem dalje,to je negdje bas duboko u meni i nosim ga kao tezak teret i smeta mi u svakom odnosu
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 13 Avg, 2010 19:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Cesto se desava da ljudi nesto sto je duboko u njima, pokusavajuci da ga izbace napolje, i ograde se od njega, bas i prave zidove oko sebe. A ti zidovi su isti to.

Oni teraju ljude da se skupe i budu manji nego sto jesu, jer i ti zidovi, koje sami pravimo, se polako suzavaju.

Ne znam da li si se uopste bavila duhovnoscu, nekim vezbama, meditacijama ili vec nekim tehnikama koje pripadaju ovoj sirokoj oblasti. Pretpostavljam, da ako si ovde, nisi potpuno neupucena, ali ne znam jesi li sta do sada sama ili uz neciju pomoc radila.

Ipak, opet cu se osvrnuti na nesto sto si rekla:

'zidovi se automatski podizu oko mene...i bezim sama od sebe'

Automatizam, sustinski, ne postoji. Narocito ne u nama i u odnosima koje mi pravimo.
Kada kazem 'sustinski' ne mislim da on uopste ne postoji. Ono sto sam htela da kazem je da svako moze da ga 'razgradi', i ako zeli, napravi novi 'automatski program'.

Ako zelis, pisacu jos o tome.

Ali ne bih da pisem suvise apstraktno, jer od toga neces imati puno koristi. Verujem da si dosta apstraktnih stvari vec cula ili procitala.

Zato ne bi bilo lose da probas da kazes, svojim recima kako si pokusavala da se sa time izboris do sada, i ako imas ideju, zasto tako nije uspelo.
 Nazad na vrh »
pahulja

Poruka Poslao: 14 Avg, 2010 13:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

nisam nista radila osim molitvi,zasto ne uspjeva ne znam,mozda treba vremena,dugo sam bila ljuta zbog toga tek prije 2 godine kako sam pocela da se zanimam za duhovnost,sam rjesila taj bijes,i pitanje zasto ja,pa sad idemo dalje.nikada nisam ni pricala ni sa kim o ovome,evo sad sa vama to dijelim,jer mislim da ce se naci neko da mi da smjernice neke,i hvala ti sto se trudis oko mene .nisam radila nikakve tehnike,osim sto se trudim da budem u sadasnje trenutku,to mi je nekako najrealnije,za sada bar,jer od ovih silnih tehnika sam zbunjena,a i negdje sam procitala da ipak trebas imati nekoga strucnog pored sebe.bila sam zainteresovana za thetu,ali to je preskupo, zelim da nastavis da pises,naravno,i hvala ti za ulozenu energiju,jer ja sam beba u dohovnosti ,i ne snalazim se bas
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 14 Avg, 2010 16:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

pahulja ::
problem je u obrascima i situacijama koje se ponavljaju,i zidovi koji se automatski podizu oko mene i tada se zatvaram i bjezim sama od sebe.nije mi bitno da saznam zasto se to desilo,nego da to rijesim koliko se moze i da krenem dalje,to je negdje bas duboko u meni i nosim ga kao tezak teret i smeta mi u svakom odnosu

Cao, Pahulja,
ja imam jako puno primera sexualnog zlostavljanja sa ljudima koji dolaze kod mene na seanse regresoterapije,ili sada i putem interneta.
Neka zlostavljanja su bas gruba, najgrublja, imam cak i duhove koji su silovani i pretuceni do smrti, ili silovane i vezane za drvo i ostavljene da je pojedu zivotinje, divlje, a ispalo je da su pojedeni do smrti od insekata... itd...
dakle pricam o onim zenama koje su posle zlostavljanja zavrsile i zivot= ubijene...
a mnoge druge su ostale u zivotu sa teskim posledicama, psihickim, naravno. I sa teskim igrama u musko - senskim odnosima.
Mnogi od nas smo prosli takva iskustva u ovom zivotu, a mnogi, mnogi... u proslim inkarnacijama.
O ovome bi mogle da se pisu knjige i knjige...
i kako je to i kvaka za manipulaciju ljudina na veoma suptilnim nivoima... zahvaljujuci energijama i moci koje postoje vezano za sexualnost. Od raznih strahova, zabrana, kaznjavanja... u normalnom zivotu i normalnim, prirodnim potrebama... do izvitoperivanja i preuzimanja kontrole i ucene ljudi na svesnom i nesvesnom planu.
Resenja, naravno, mogu da budu i globalna i pojedinacna.
Neka resenja su pitanja kulture,religija, karme, obicaja, vacpitanja... i tu ima pooodosta da se uradi na ravnotezi...
sa druge strane, pojedinacni slucajevi, na zalost, uglavnom ostaju - pojedinacima.
Drustvo se brine prevashodno o kaznjavanjima i zabranama... a ovo dodatno izaziva i strahove i probleme, i igre krivice, ali ne resava bolove, patnje, i mnoge druge licne traume, kao posledica sexualne manipulacije i maltretiranja.
Pogledaj nesto na temi regresija i regresoterapija, mozda ces naci neke primere na ovu temu, kao i rasenje, barem teorijski, svojih problema.
I budi slobodna obrati mi se licno, na mejl, ili zakazi seansu, jer ovo je nesto sto se normalno razresava putem regresoterapije.
daqkle, moze i preko interneta.
Jednostavno, lako i bezbolno.
bez ulaska u dodatne traume prethodnih zivota, osim ako bas nisu neophodne informacije u vezi sa uzrokom, jer sve ima svoj uzrok. Resenje je jednostavno: dodje se do svog andjela cuvara, on te zaogrenei udje u tebe svojim duhom, pa tako ti postajes kao on...
onda ide OPROSTAJ... sebi i toj osobi... isvima koji su povezani sa tim problemom.
oprostaj PRIMAS OD ANDJELA, JER GA ON VEC IMA... i tako on samo dolazi, ulazi u tebe... bez ikakvog tvog nekog rada, ili patnje... i tako se to razresava, jer on preuzima sve demone vezane za taj dogadjaj na sebe... i transformise ih.
pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 23 Nov, 2010 16:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pahuljo,
ima li te jos tu?
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 23 Nov, 2010 16:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zaboravili ste je!?
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 23 Nov, 2010 17:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

naravno da nismo zaboravili.
Pahulja nema internet i ima posao u drugoj drzavi.
Radi na sebi.
Dozvolite joj malo vremena, da se spuste neke stvare, u njen svakodnevni zivot.
nadam se da razumete to sto je potrebno.

pozdrav

p.s. kao nadoknadu cu napisati deo jedne seanse u vezi sa sexualnim zlostavljanjem neke druge osobe, i kako se problem razresava.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka SOLARNA YOGA 288 TATA SINANA 115048 28 Avg, 2011 21:48 pm
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ko je pravi Bog? 22 WEISHAUPT 13783 13 Maj, 2010 22:54 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 60645 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Secanje da je -- 1 biblijski-hriscanin 3855 28 Dec, 2009 22:47 pm
reborn Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je neko čuo za fakultet homeopatije u NS 11 zvezdica 10439 26 Nov, 2009 23:59 pm
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19675 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KO JE TRENUTNO NA FORUMU 23 Dušan 18690 24 Maj, 2009 02:16 am
Giba Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)