HCA,PAH,HGE-Štetnost kuhane hrane
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » NAUČNA ISTRAŽIVANJA I SLUŽBENA MEDICINA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
nardo
Tragalac

Pridružio: 25 Maj 2009

Poruka Poslao: 29 Avg, 2010 06:57 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Moje je mišljenje da bi mi trebali ići prema prirodi, prema našem pravom poretku.Ko danas zna što je prirodno.Kako bi mi trebali živjet,hraniti se,što piti itd.Mi više ne znamo ni najosnovnije stvari.... Kako jesti?,Što jesti? Što piti? Kako disati? misliti,govoriti...itd da ne nabrajam ostalo, sami već znate na što ciljam.

Sigurno da je kuhanje neprirodno....e sad miješati kuhano i sirovo naravno da je bolje nego samo kuhano.Mi sad možemo govoriti...ali moj dida je jea sve kuhano i doživia je lipe godine skoro isto kao i oni što su pazili što i kako jedu.Po meni, to je samo Um i njegovo djelovanje ...ali stoji njegovo djelovanje.......Ne kažem da nije istina...sigurno postoje mnogi mehanizmi u našem tijelu i načini hranjenja pranom,fotonskom energijom itd.....ali je jedno sigurno...prirodno je prirodno a neprirodno je neprirodno.E sad....sljedeće bi bilo odrediti Što je Prirodno? Što je Neprirodno?
Kako da znamo?

U interviju kod onog poljaka na prani,..... on kažei da dijete već u maternici...a ako ne i prije usvaja programe o ishrani.....Sad što je prirodno za dijete koje dolazi ''jedačima'' ili za dijete koje dolazi ''nejedačima'

Eto materijala za razmišljanje i za raspravu.Što vi mislite...... ?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
nardo
Tragalac

Poruka Poslao: 29 Avg, 2010 07:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

daya ::
Interesantno je i da puno dece ne vole kuvano povrce ili voce,dok sirovo rado jedu.
Da li je za nas organizam,enzime, u redu mesati kuvano i nekuvano u jednom obroku?
Da li je eticki jesti klice,proklijala zrna,posto je njihov zivot tek na samom pocetku ?

Daya,da li je etički jesti bilo što što je živo, a sve je živo......je pitanje jedenja i nejedenja tj.... OPS-a i OPD-a.Po meni, do god mi jedemo i hranimo se drugim ''živima'' bilo to životinje ili biljke mi smo OPS(okrenutost prema sebi...za one koji ne znaju što je ops).I kao takvi smo predatori. E sad neko će reći da nam je Bog dao pravo da jedemo to što jedemo.A što ako nam je dao pravo da i nejedemo, a mi izabrali da jedemo.I što ako i nas neko jede da li će nam to smetati, ako mi ljudi nismo na vrhu hranidbenog lanca.Ili, ako tigar pojede čovjeka..... oćemo li se zgroziti ako pojede npr.....dijete. A mi pojedemo tele i nikom ništa, dok će tigar platiti glavom....
Možemo i konstatirati to je prirodno....postoji hranidbeni lanac i mi smo na vrhu njega.Hranidbeni lanac je prirodan jer je svugdje oko nas......i to stoji.....
Ali to je OPS, i mi smo u njemu i dok smo u njemu ništa od OPD-a....
E sad ko hoće u više dimenzije u kojem nema hranidbenog lanca, trebalo bi postepeno uvoditi sve više sirovog u ishrani tj.voće povrće... itd ...hranu sa višim vibracijama...( ili podizati svoju svjesnost) do onog dana kada ćemo zakoračiti u OPD dimenziju i tada zbogom OPS hranjenje.....ali nije samo uzimanje krute hrane hranjenje tako da ćemu u OPS,i OPD dimenziji morati naučiti da se čovjek hrani svim čulima i mislima i vibracijama ali do tad riješimo mi OPS.Korak po korak kažu mudraci ili i najduži put započinje prvim korakom....iako i to je samo još jedna od iluzija OPS-a....

Na kraju svega..... Što mi znamo o OPS-u Ili OPd-u?
O OPS-u bi mogli i nešto reći jer živimo u njemu.O OPD-u znamo ono što su rekli mudraci ili kanaliziranjem.....Što ako je istina potpuno drukčija.Ako smo mi samo svijest jedna sve prožimajuća.Ista svijest koja je i u onome koji jede i u onome kojega se jede.

Dok to SVJESNO ne OSVJESTIMO izvucimo se mi iz ovoga gdje smo sad zapeli......kako?...ne znam....za početak.......vjerovatno SVJESNOŠĆU.

Poslednji izmenio nardo dana 29 Avg, 2010 07:31 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Pridružio: 26 Dec 2008

Poruka Poslao: 29 Avg, 2010 07:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Poenta je smanjiti nepotrebno nasilje.. ako mozete da budete vegan budite.
Kod vecine povrca i voca ne mora da se ubije biljka vec se samo uzima plod.
Inace najzdravija ishrana (osim ishrane samo pranom iz vazduha) jeste samoniklo jestivo bilje. Idite u sumu i sami naberite. Ni kopriva se ne ubija vec joj se samo vrh otkine odakle posle dva nova izrastu.

http://www.zdravakrava.hr/clanak/561/sumski-cvijet-na-tvojem-tanjuru
nardo
Tragalac

Poruka Poslao: 29 Avg, 2010 08:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Je Marko u pravu si....to je manje loše.
Npr.neko nam otkine glavu a nama izrastu dvi.... Laughing ....s jedne strane dobro, bit ćemo valjda pametniji ali šta ćemo ako dobijemo dva uma oliti ega Laughing Laughing

Šalu na stranu....i ja sam primjetio da ako podbiremo biljku i ako to napravimo sa ljubavlju da biljka se brani tako da se još više okiti sa listovima,još se više razvije...e sad ko je čitao knjigu tajni život biljaka bit će mu jasno da biljka reagira sa užasom kada joj se priđe npr.sa upaljačem u namjeri da joj sprži list.Međutim ako je to samo radi šale ne reagira jer nam čita misli.....
Kada joj priđemo sa namjerom da joj uzmemo lišće sigurno ne reagira sa veseljem...zato jedino možemo zamoliti je da nam da koji listić.... Laughing Laughing

Ali idalje ostaje činjenica da je nehranjenje najbolje....ali do tad, jebi ga, platit će koja biljka i njeni djelovi glavom a kada mi umremo i mi ćemo postati hrana biljkama kroz gnojivo....i zemlju u koje će se naše tijelo pretvoriti....
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 30 Avg, 2010 07:47 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da.. bhakte sve sto koriste prvo ponude Krishni tako da te biljke posle dobiju Gospodinovom miloscu ljudsko telo. Tako da zapravo biljke dobiju dobrobit kao i sve ostalo sto se iskoristi u predanoj sluzbi. Ako se kupi povrce od prodavca pa se od tog povrca napravi prasadam onda i taj prodavac kao i onaj ko je uzgajao biljku svi dobiju dobrobit. Jer su posredno ucinili sluzbu.
Licno trudim se da makar jednom ili dvaput nedeljno ponudim bogu, jer preporucuje se da se ne jede nista drugo osim prasadama(ponudjene hrane).
U suprotnom, jede se samo greh.. Mada posto smo svi jako pali onda to i ne primecujemo.

Zamolio bih te jedino da ne koristis psovke, bolje dodji udari me pesnicom u stomak takvo nasilje mi lakse pada.

Jutros sam bio s Vladanom u berbi pa smo uzeli malo nekih starih kopriva kupih malo pasulja i imam jednu tikvicu i par krompira pa cu skuvati lep pasulj, ponuditi i onda svi dobiju dobrobit :)

Puno zdravlja i pozdrav iz Panceva

p.s. vede kazu da biljke imaju culo vida.

nardo
Tragalac

Poruka Poslao: 30 Avg, 2010 19:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Oprosti, Marko....loša navika u žargonu ovdje kod nas u Dalmaciji...morat ću malo pripazit šta mi sve izleće iz usta.....ovdje je to normalno....a kad malo razmislim što je god normalno kod većine to je višem manje nenormalno u pravom poretku.
 Nazad na vrh »
MarkoJakšić

Poruka Poslao: 30 Avg, 2010 19:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

:)

nego da se vratim na temu..

Vladana lepo komunicira s biljkama :)

Oseti se, nisu potrebne reci.. Ljubav se oseti, misli se osete, osecanja se osete..
Ono sto blokira "saosecanje" jeste pohlepa i necistoce.
daya
Tragalac

Pridružio: 14 Dec 2009

Poruka Poslao: 31 Avg, 2010 08:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako doktor Roso leci bolesti dijetom sa sirovom hranom(+ciscenje organizma),onda sudeciii po rezultatu trebamo dati prednost sirovoj hrani nad kuvanom.
Negde sam citala da se sirova hrana lose kombinuje sa kuvanom u istom obroku,posto im je potrebno razlicito vreme varenja;sa manjim izuzetcima lako varljive sirove hrane...
Dobro je da hrana bude sezonska i iz regiona,jer sve uvezeno se zraci...
Slazem se da je hranu najbolje"ponuditi",blagosijlati,molitvom se zahvaliti...
ta pozitivna energija svesti moze i otrov da neutralise,verujem.
I da ne zaboravimo one sirom planete koji nemaju ni sirovo ni kuvano za jesti
 Nazad na vrh »
daya
Tragalac

Pridružio: 14 Dec 2009

Poruka Poslao: 01 Sep, 2010 21:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jako dobro obradjena tema sa puno vrednih informacija i recepata ,linkova,na galaksija forumu:
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?f=6&t=2409

http://www.sirovahrana.com/forum/

Sledece mi ima dosta smisla:(od clana galax.forma ,pod nikom dzabaludin)
"I zapamti, covjek ne zivi od onoga sto jede i stavlja u sebe, nego od onoga sto mu tijelo moze probaviti."absorbirati!
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » NAUČNA ISTRAŽIVANJA I SLUŽBENA MEDICINA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90000 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40599 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34105 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29406 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42754 11 Maj, 2008 23:06 pm
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11262 11 Apr, 2008 02:22 am
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25602 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)