MISAO
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
aurra
Na duhovnom putu

Pridružio: 11 Jul 2010

Poruka Poslao: 27 Jul, 2010 18:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da se osvrnemo na temu, ona jeste misao, sama po sebi, i kao takva ume da bude predivna ... ali i ... Biti iznad tih misli, e to je vec nesto! ENYA u meni budi uvek predivne misli, iz tog razloga joj se uvek vracam.
blagovest

Pridružio: 22 Apr 2010

Poruka Poslao: 30 Jul, 2010 16:14 pm    Naslov: vera
Odgovoriti sa citatom

Ti koji nas gledas sa visine i nocu cuvas nam san ti koju kao vetar se vines i od noci naptavis dan ti koji kao majka deci svojoj blagoslov dajes ti na visini sto gleds greh moj i uvek prastas ti gospode ISUSE nas .
aurra
Na duhovnom putu

Pridružio: 11 Jul 2010

Poruka Poslao: 30 Jul, 2010 20:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

UZDIGNI SRCE I VECNO ZAHVALJUJ STO ZNAS KOJA JE TVOJA ULOGA, IDI NAPRED I ODIGRAJ JE !
blagovest

Poruka Poslao: 01 Avg, 2010 02:51 am    Naslov: osmeh
Odgovoriti sa citatom

nasmej se oseti smeh zavoli oseti ljubav veruj oseti svetlist vere svoje oseti toplotu ljubavi svoje posalji osmeh bliznjem svome Smile))))))) to je najmanje sto mozes Very Happy
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 10 Avg, 2010 12:27 pm    Naslov: Re: rec je mudrost
Odgovoriti sa citatom

whitesnake ::

blagovest ::
Da svakao ali ipaki neki biseri nisu za svinje milim da je to svima ponato .

Molio bih vas za vase MISLI a ne citate iz knjiga ili od drugih ljudi samo svoje iz duse zamisli oseti i napisi . HVALA

Srela sam se mnogo puta sa: ne bacaj bisere pred svinje!

Pa sad, malo teska izreka! Koliko ljudi toliko cudi! Ko je za tebe/mene svinja? I zasto? I da li ti/ja imamo bisere ili samo mislimo da ih imamo!!!
.

Kada sam jednog dana resio da prestanem da bacam "bisere pred svinje", ponestalo mi je bisera.
blagovest

Poruka Poslao: 10 Avg, 2010 20:52 pm    Naslov: neo
Odgovoriti sa citatom

ja sa tek sada poceo da ih skuplajm Smile
blagovest

Poruka Poslao: 20 Dec, 2010 04:36 am    Naslov: blagovest
Odgovoriti sa citatom

Evo mene ponovo u svom svom sjaju nosim odelo od ciste ljubavi smirenost mi pokazuje put , zivotom koracak kao prisjak a nosim blaga kovceg pun . Evo mene opet na licu mi sija osmeh svaki pogled siri zrak ljubav je moja cista svuda ostavlja trag . Evo mene opet koracam kroz zivot uci me vaskoliko nebeski svod svaka zezda neko znanje pise cuvar znaja tog .
blagovest

Poruka Poslao: 05 Jan, 2011 07:13 am    Naslov: blagovest
Odgovoriti sa citatom

Dodjoh do kapije sa sedam brava kroz gustu sumu misli i znjanja poznajem reci coveka mudrog secanja davna otvorise prvu bravu izlazi snce na istoku obasjava lice moje i ja ga molim zivotnu sangu mi daj i gle durga brava sada otvorena sa zapada mesec nesto sapuce ima nesto sto samo on znam nesto mi kaze znanje mi da a to je sada treca brava otkljucana onda gledam u nebo orla cujem krik siroka krila ponosno lete pozdravlja ratnika otvara mi novi cetvrte brave vidik sada ratnik u svom sjaju ponosa zemlje stojim iz ociju ponosa blista sjaj otvara petu bravu ponosni srca otkucaj trazim znanje buducih dana tragaoc u meni se budi lista knjige novih mudraca u seti kljuc u njima stoji a onda kao kroz svetlosti blistavi saja stoji predamnom ona ljubav vecnosti poslednji kljuc mi da hodi ratnice u nova znanja svetove svetla i ljbavi davanja.
sfera
Tragalac

Pridružio: 20 Dec 2008

Poruka Poslao: 03 Feb, 2011 00:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Puno je lepih, pozitivnih, korisnih i poučnih misli napisano na našem forumu.

anđela ::
Samo duša vidi poruke ljubavi...

jimiboy ::
Odlutao sam daleko u barci prema pucini trazeci korake istine, a ona zivi u srcu covijekovom i dusi, koja jeste odasiljac za konekciju sa Tvorcem Istine.

Drexel ::
Niko nikom ne brani da kreira svoje male svetove unutar velikog sistema, i da u svojim duhovnim grupama ide ka nekom svom uzvišenom cilju..

Giba ::
Najbitnija je duboka iskrenost prema samom sebi. Svi mi posmatramo sebe u manjoj ili vecoj meri, ali ozbiljno samoposmatranje je proces koji traje do god smo u stanju da mislimo.
Mi smo ovde zarad iskustva, pod vodjstvom naseg bica, a po zamisli vise inteligencije.

Yarilo ::
Za mene je tolerancija jedna od samo par najvrednijih ljudskih osobina. To je sposobnost dozvoljavanja drugima da budu ono sto jesu. To je jutarnja rosa koja otvara najlepse latice cvetova, gde je ljubav to najlepse cvece. U suprotnom, kad nje nema, ni pcele nemaju iz cega da uzimaju polen, gde su pcele ljudi a polen je radost. Kad nema polena, nema ni meda, gde je med blagodet.

ema ::
Danas si ateista, sutra možeš biti Budista ili Hrišćanin, a prekosutra bolji od svakog Budiste i Hrišćanina !

Dejjan ::
Put mudrosti neznači da ćemo automatski biti oslobođeni patnje.To znači samo da ćemo patnju lakše podneti.

Solare ::
Kada sve što radimo,radimo sa radošću,kada smehom talasamo nebesa,kada gajimo samopoštovanje i volimo svako živo biće na zemlji,krize će biti kraće i laganije..

Zosim ::
Slaveći tako život i lepotu mi se na najbolji način odužujemo za milost
koju smo i sami doživeli…
i spoznali u jednom čarobnom, najčarobnijem trenutku od svih.
A budući da smo mi ljudi skloni zaboravu,
svaki novi dan treba započeti tako što ćemo prvi poljubac uputiti sebi…
i podsetiti se zaveta koji smo prihvatili…birajući Boga!

Olivera Stevanovic ::
Svoju dušu ne možeš da vidiš u ogledalu.

ENEMOON ::
Bolje je izaci medju ljude,osmehnuti se,oprostiti kome treba,pomoci nekome,udahnuti vazduh punim plucima,osetiti Boga u svemu sto nas okruzuje ,zeleti svima dobro.
Sve sto covek radi ,sebi radi i treba da bude dobar radi svoga dobra .

Litlneks ::
Jedino energija ljubavi je kadra da sama zaustavi energije mržnje,zlobe,prezrenja..
Dušu učite i hranite čistim mislima a telo održavajte čistim elementima prirode!!

talerman ::
Jedino sto je relevantno je LJUBAV PREMA BOGU.
LJubav prema Bogu bez ikakvih ocekivanja.

IIpotoMajctop ::
Traži STALNU vrednost, a ne promenljivu i prolaznu. Stvoritelj je stalan, a tvorevina smrtna i propadljiva.

Ovo je samo mali delić...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 03 Feb, 2011 18:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Je si li sigurna da sam ja to rekao ?

Neliči mi na mene da spajam te dve reči, da "Put mudrosti" upotrebim u bilo kom kontekstu.
To mi ne liči na mene nikako Laughing
Ej,put mudrosti,kakva patetičan i pompezan spoj reči Laughing
Pitija
Hodočasnik

Pridružio: 31 Jul 2009

Poruka Poslao: 03 Feb, 2011 20:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"...Sa vodama mutnim iz moje blizine otplovio je pogled jedan,tražeći put,taj maleni otvor kroz koji će svjetlost vidjeti i ljubavlju svojom,davati joj snagu da se u plamen pretvori, da može svjetlost dalje dijeliti i da mu niti jedan škorpion neopaženo ne može prići,radujući se malim osmjesima,ako su ga veliki zaobišli....."
 Nazad na vrh »
sfera
Tragalac

Pridružio: 20 Dec 2008

Poruka Poslao: 04 Feb, 2011 10:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dejjan ::
Je si li sigurna da sam ja to rekao ?

Neliči mi na mene da spajam te dve reči, da "Put mudrosti" upotrebim u bilo kom kontekstu.
To mi ne liči na mene nikako Laughing
Ej,put mudrosti,kakva patetičan i pompezan spoj reči Laughing

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=960&postdays=0&postorder=asc&start=135

Very Happy
 Nazad na vrh »
Dejjan

Poruka Poslao: 04 Feb, 2011 15:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A gde tu piše da sam spomenuo Put mudrosti ?
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 04 Feb, 2011 16:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Погледај 13-и пост на тој страни што ти је свера оставила.

Изгледа да је Бог твојом руком написао мудрост коју ти ниси способан да схватиш.
Ето Бог је учинио да испаднеш паметан иако то ниси.
Кога хоће узвиси а кога хоће унизи.
Dejjan

Poruka Poslao: 04 Feb, 2011 17:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E,svaka ti je ko' Njegoševa Laughing

Ja i dalje neverujem da sam to ja piso il' sam bio zaposednut nekim new age duhom Very Happy

Mada,gledajući vreme kad je to napisano,a to je bilo skoro pre 2 godine svašta je moguće,jer sam za ovo sve vreme abnormalno nenormalno duhovno napredovao.

I u moje biće su se instalisale raznorazne instalacije Razz

Put mudrosti kao takav nepostoji,to je bwe nonsens.
Ko je taj ko određuje da li je nešto mudro ili ne ?
Mi smo ti koji najmanje to možemo za sebe da kažemo i potvrdimo.
I bez obzira koliko se trudili da nešto budemo mudri,uvek ćemo praviti gluposti i previde,možda manje nego drugi,ali opet pravimo.
Jedino se možemo truditi da budemo smireni,svesni i da analiziramo naše misli,postupke,dela,a iz toga se i stvori pokoja mudra Very Happy
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Strana 2 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 200591 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tetoviranje maštom... Stihovi članova Foruma 228 Vakan Tanka 88180 01 Maj, 2011 00:16 am
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka U vezi knjige "Spoznaj samog sebe" 5 sofija 7180 02 Mar, 2010 07:04 am
sofija Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 98931 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podzemni grad ispod Višnjice... 12 TATA SINANA 8098 27 Sep, 2009 11:42 am
Miodrag Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka " Spoznaj samog sebe", Slavica Stevanovic 30 sofija 22268 03 Avg, 2008 00:43 am
sofija Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42754 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)