VILINSKA BIĆA
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
pan
Tragalac

Pridružio: 15 Okt 2008

Poruka Poslao: 18 Okt, 2008 00:17 am    Naslov: VILINSKA BIĆA
Odgovoriti sa citatom

...
VILINSKA BIĆA

Vilinska bića.... huh, odakle početi?!Smile
Hajde da napravimo neki uvod, pa neka se svi polako okupe oko vatrice i neka svako počne da iznosi svoj dozivljaj i misljenje, onako kako on oseti da je potrebno.
Svi ih dobro poznajemo preko mnogih bajki, legendi, mitova, drevnih predanja....Zanimljivo je da nas prate u sve vekove i da smo se u plimama i osekama nase svesti na razlicite načine družili.

Vec dugi niz vekova je ovim bicima nanosena velika nepravda i steta i to uglavnom od strane covekove nemarnosti i sebicnosti. Kako ne bi krenuli sa kritikom ljudske (ne)svesti u ovom trenutku, jer mislim da nije ni vreme, a vala ni mesto, dobro bi bilo da se osvrnemo na pravu prirodu ovih divnih komsija iz prirode analizirajuci razna iskustva i prikupljena znanja svakog od nas.
Ne zelim da se osvrcemo na eventualnu ignoranciju klera ili bilo kakvo shvatanje priznatih religija jer cemo time neminovno zaci u neku drugu temu iako gajim duboko postovanje za verska ubedjenja svakog od vas. Mnogi su ih dakle karakterisali kao đavolji nakot, ili decom koju je Eva od Boga krila i zato mislim da bi sasvim fino bilo da ovakve komentare zaobidjemo u sirem luku osim ako ih ne navodimo kao misljenja, a ne kao licne stavove!
Pre no sto bilo ko pocne, zelim da naglasim da iskustava ima zaista puno u svetu i da je potpuno apsurdno voditi verbalnu bitku sa sagovornikom oko toga ko je u pravu i cije je iskustvo ili znanje tacnije! Ukoliko je iskustvo, svacije je tacno! Jedino postoji greska u tumacenju iskustva ili u percepciji, ali to je vec nesto drugo, za to je potrebno vise glava kako bi se priblizili istini:) Na kraju, to bi i trebalo da bude svrha ovakvih portala i sajtova.
Svi za ruke zajedno, pa do Istine !

NAŠI VILINSKI SUSEDI

Pre no sto bilo sta kazemo o njima, valjalo bi ih podeliti ( sto je vrlo karakteristicna ali i olaksavajuca taktika za prihvatanje ljudskom umu) u cetiri osnovne grupe. Zemlju, vodu, vatru i vazduh.
Vec je medju prvima ovu podelu napravio dobro poznati svajcarski lekar i alhemicar iz XV veka Paracelzus te je naveo podelu na gnome(zemlja), undine(voda),salamandere(vatra) i silfe(vazduh), ali ja bih bio vrlo zahvalan ako bi ih oslovlajvali kao vile elmenta vode ili zemlje, ili vazduha i vatre, a ne na nacin na koji ih je gore spomenut mistik izneo jer mi je njegova podela, uz sve duzno postovanje, prilicno neprecizna iako ju je u svojim radovima i istrazivanjima koristio i sam Rudolf Stajner(osnivac Antropozofije).
Ako mene pitate, ja ih sve zovem 'vile', bilo da se radi o gnomima ili o nimfama, oni ipak nisu predstavnici svojih elemenata vec samo pripadnici istog.
Postoji zaista ogroman broj podela i vrsta medju elemetarnim svetom i bicemo prilicno u pravu ako kazemo da svaka vrsta flore na ovoj planeti ima svog zastitnika u vilinskom svetu i vise, oni se ne zadrzavaju samo na flori. Kasnije cemo videti da ovih bica ima u razlicitim sferama ljudskih aktivnosti koja nisu nuzno vezana za prirodu.
Neka ovo bude mali uvod uvoda posto nemam trenutno vise vremena, a posle cemo videti kako ce se prica dalje razvijati.

P.S. Zamolio bih samo da se ne postavljaju textovi copy/paste 'tehnikom' vec da se iznose misljenja na osnovu pročitanih. Ukoliko neko zeli da ukaze na zanimljiv sajt ili text neka pusti link. Thanks !
Drugari, krenimo vilin stazom, avanture čekaju!!!!
-"--"-
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 18 Okt, 2008 02:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Meni je dosta dugo bilo potrebno da udjem u taj vilinjski svet i kada sam jednom usao, dobio sam od njih lekciju koju cu pamtiti s pravom ceo zivot.
Zbog cega ja volim kabalu? Zato sto se uz njenu pomoc, izmedju ostalog, mogu precizirati i lokalizirati razlicite dimenzije, pa i ta u kojoj zivi vilinjski svet.

Vilinjski svet zapocinje u istocnom delu Malkuta, ali njegovo carstvo nalazi se u Netzachu.

Vise puta sam hodeci po istocnom delu Malkutu, zastajao pred ogromnim Zelenim kapijama Netzacha, ali pre nego sto bi zakucao, desavalo mi se uvek nekako da se vratim u ovaj nas svet bez obavljenog posla.

Jednom prilikom, usao sam u uz pomoc svog duhovnog vodica direktno u Netzach,
i onda sam doziveo zaista jedno od najlepsih putovanja koje se moze zamisliti kroz bajkovite predele u pratnji vila i vilenjaka. Pokazivali su mi svoj svet koji nije bio ni malo drugaciji od sveta koji su prikazivali bajkopisci, usao sam u bajku, sa svim onim zamkovima, malim okurglim kucicama, bistrim potocima, sumama cija aura puca od energije.

Tada sam usao ushicen u jednu kucu koja je delovala kao da je bila napravljena od ljudskih bica. I u jednoj od prostorija, ugledao sam jednog coveka kako lezi u krevetu.
Ushiceno sam mu poceo govoriti kako je divan taj vilinjski svet, kako su to draga bica,
htedoh mu jos reci da mi je to jedan od najlepsih dogajdaja u zivotu,
ali me je on prekinuo sledecim uzasnim recima:

- Te vile i vilenjaci me ovde drza u zarobljenistvu vise od 20 godina. Bezi odavde koliko te god noge nose, dok nisu i tebe zatocili!

Kada sam to cuo, sav uzasnut, iskocio sam kroz prozor i poceo da bezim, razmisljajuci u sebi: "Sta ako me uhvate? Sta ako i mene zatoce ovde 20 godina? Ako bi me zatocili u tom Netzcachu, to bi onda podrazumevalo sigurnu smrt mog fizickog tela. To znaci da se vise nikada necu probuditi u fizickoj ravni!"

I dok sam tako bezao gonjen strahom od smrti, sav uzbudjen razmisljajuci o svojoj naivnosti,
stao je iznenada preda mnom arhandjeo Hanijel, vladar Netzacha,
koji mi je rekao strogo:

" Zasto bezis iz Netzcaha bez obzira na sve lepote koje si ovde video? Zar tako uzvracas vilenjacima zahvalnost na svemu sto su ti pokazali? Onom coveku si poverovao i to samo iz jednog jedinog razloga - zato sto je i on sam ljudsko bice kao sto si i ti!"

Onda sam se konacno povratio u ovu svest,
razmisljajuci o ovoj velikoj lekciji: Ne treba verovati ljudima samo zato sto su ljudi i samo zato sto smo i mi ljudi, za verovanje ljudima je potreban veci razlog nego samo to sto su ljudi i sto smo mi ljudi.

Zato ja sve vreme i govorim da se mi kroz nas duhovni razvoj, zapravo oslobadjamo ljudskosti, makar onog njenog nizeg dela, i sto se vise budemo toga oslobadjali, to cemo biti u boljoj mogucnosti da komuniciramo sa ostalim bicima koja nisu ljudska po svojoj prirodi.

Hvala Pane na ovoj predivnoj temi.
Jedva cekam dalji razvoj ove diskusije.
Poz.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 18 Okt, 2008 06:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U intermecu, ja bih zeleo da pozdravim novog clana Pana jednom predivnom pesmom,
koju je napisao Edmond Bordeaux Szekely. Posto nije prevedena na srpski, prenecu ovde original na engleskom jeziku:

THE GREAT PAN IS DEAD

Great Pan, God, of the Forests!
You said it is a crime not to love life.
And we deserted you.
We destroyed your forests
And tried to build Paradise with concrete.
And we had nightmare after nightmare:
The burning stakes of the Spanish Inquisistion,
the gas chamber of Hitler,
the frozen labor camps of Stalin,
And the nightmare of nightmares -
The Great Mashroom, to end all.
Great Pan!
We can worship you
Only in the lucid intervals of our dreams.
We know you can never return.
But can you forgive us?
pan
Tragalac

Poruka Poslao: 18 Okt, 2008 13:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hey, divan text Talerman:) i hvala za pesmu...zaista je jaka..Smile
Iako nisam poznavalac kabale, ovi termini koje si naveo na pocetku su mi poznati.
Vilinska bica naravno postoje na energetskom planu, nevidljivom za nase fizicke oci. Namerno necu precizirati je l' to astralni ili etericni, mentalni ili duhovni nivo, iz prostog razloga sto ima onih koji postoje na mnogim vibracionim razinama. Svuda je prisutna hijerarhija pa i tamo. Zanimljivo je mozda znati da i za vile postoje vile koje oni ne mogu uvek videti.
Svima je verujem dobro poznata cudljiva, vragolasta i divlja strana vilinskog sveta. Mnogi narodi smisljali su i izmisljali razne nacine kako da zastite sebe, stoku, svoj posed i porodicu od raznih nevaljalastina tih sicusnih stvorenja koja su u najvise slucajeva samo zelela igru.
Nas narod je npr. smatrao da su vile duse umrlih devojaka koje za veka nisu prosle neke vazne obicajne trenutke kao sto je krstenje ili svadba i da su nakon te smrti one postale zle i jedino sto ih je cinilo srecnim jeste da nanose coveku stetu u 'gluvo doba noci'.
Naravno, ovakve tvrdje i jos mnoogo slicnih su kompletne besmislice jer vile nemaju u tom smislu apsolutno nikakve veze sa zivotnim Putem coveka. Istina je da se neke mogu inkarnirati kao covek i tako doprineti svom daljem razvoju ali to je neka druga tema. Sustina price je da su vile najcesce pogresno shvacene i da je to shvatanje efektom gluvih telefona kroz vekove i narod samo doprinelo jos vecem nerazumevanju i pogresnom tumacenju cak i od strane mnogih etnologa.
Ovo svakako ne znaci da i u ovom slucaju ne postoji ona druga strana medalje. Vilinski svet cuva kako dobre tako i one manje dobre entitete ali dobro je imati na umu da su to, upravo ono sto sam sada rekao, samo dve strane jedne medalje. Nije u zivotu sve tako crno i belo kako ljudi cesto imaju obicaj da postavljaju stvari.
Istina je da se desavalo da mladici opcinjeni lepotom vila napuste ovaj svet FIZICKI i odu u onaj ili pak da vila (sve uz saglasnost vilinskih staresina naravno) dodje u ovaj i izgubi moci koje je nekad posedovala. To se zaista desavalo.....ali kako vreme odmice, te su 'kombinacije' sve manje ucestale.Wink
-"--"-
 Nazad na vrh »
segrt
Hodočasnik

Pridružio: 26 Jun 2008

Poruka Poslao: 18 Okt, 2008 18:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav za Pana, Talermana ali i ostale posjetioce.
U poslednje vrijeme intenzivno razmišljam o vilenjacima, nabasao sam i na jedan forum gdje se pričalo o vilenjačkim simbolima. Podesilo se da sam nedavno pročitao Hobite, knjigu koju sam dobio prije nekih 7 godina,a i tamo se spominju vile i vilenjaci.
Ja ih još nisam vidio, ili barem ne mogu da se pohvalim da se to u ovom životu desilo. Vjerujem duboko da ta bića postoje ali da još nemam razvijena ili probuđena ta duhovna čula kojim bi ih vidio.
U svakom slučaju žao mi je što smo mi ljudi doveli prirodu u takvo stanje u kakvom jeste, i gdje lagano nestaju čitave biljne i životinjske vrste.
Moje pitanje, da li vilenjaci izumiru sa vrstama? Da li im se broj smanjio pa ih nema toliko, ili smo mi ljudi otupili a oni su tu oko nas, samo ih ne vidimo?
 Nazad na vrh »
pan
Tragalac

Poruka Poslao: 19 Okt, 2008 01:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Segrt:)
Pu, pu, daleko bilo da izumiru!Smile Tu su oni Segrt uvek, taman koliko treba da ih bude pa i jos malo vise:) Problem je jedino u nasoj otupeloj percepciji kako i sam kazes.
Znam za forum i znam za simbole. Imao sam prilike da kontaktiram devojku iz Slovenije koja je izdala tu knjigu o vilinskim simbolima i dala opise za svaki i mogu ti reci da deluju i da je devojka na mestu sto se toga tice. Ali tih simbola ima zaist apuno i daleko od toga da su ti, koje je dobila u dubokoj meditaciji kako mi je sama rekla, jedini.
Ako si procitao 'Hobita' kreni na 'Gospodare'Smile Moja topla preporuka:)
pozzi
p.s.Uskoro nastavljamo dalje sa opisima..Ljudi, slobodno pisite:)
-"--"-
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 19 Okt, 2008 02:51 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovako nekako ja mislim:

1. Vile i vilenjaci naseljavaju etericni i astralni svet (Istocni Etericni Malkut i Nrtzach). Oni ne naseljavaju fizicku ravan. Zbog toga ih je jako tesko videti. Mogu ih videti samo oni retki pojedinci sa razvijenim trecim okom. Etericna ravan je najbliza i jako slicna fizickoj ravni. Zbog toga je ponekad moguca vilinja projekcija u nas svet. Tada vile i vilenjaci postaju mnogo dostupniji culima kod veceg broja ljudi. Bas kako mi nesvesno ulazimo u etericni svet kroz nase snove, isto tako vile i vilenjaci ulaze u nas svet kroz svoje snove. Tu su neke dodirne tacke izmedju nas i njih.

2. Ljudska bica koja naseljavaju etericnu i astralnu ravan imaju za svoje komsije vile i vilenjake. Oni su u stalnom neposrednom kontaktu. Vile i vilenjaci su za ljudska bica u tim ravnima postajanja uobicajan prizor koliko je mineralni, biljni i zivotinjski svet uobicajan nama u ovoj nasoj ravni postojanja.

3. Cilj kako ljudskih tako i vilinjih bica je istovetan - duhovan razvoj kroz nadilazenje etericne i astralne sfere postojanja, u pravcu mentalnih, duhovnih i na kraju bozijih sfera postojanja. Ljudska bica imaju svoj put, a vile i vilenjaci svoj poseban put razvoja. Retka su medjusobna ukrstanja, u smislu ljudskih inkarnacija u vilenjake i obrnuto.

4. Posebno je interesantno to sto vile i vilenjaci jos uvek nisu osetili potrebu da se materijalizuju kako bi kao ziva bica zivela, poput ljudi, na Zemlji. Na taj nacin, to samo znaci, da vile i vilenjaci, nisu doziveli toliki pad poput nas ljudi. To ne znaci da se jednog dana to nece dogoditi. Moguce ce je sasvim da cemo mi ljudi, kada zavrsimo potrebu za ovozemaljskom misijom, ustupiti nase upraznjeno mesto vilama i vilenjacima, da nastave misiju u pokusajima ozdravljenja zemlje i prirode koju cemo mi unistiti zajedno sa sobom.

5. Vrlo brzo ce se, kao i u slucaju coveka, priroda pobrinuti da stvori kalupno vozilo kojim ce se vile i vilenjaci kretati u ovom svetu. U ovom konkretnom slucaju, primecuje se koliko je Darvinova teorija besmislena. Kada se i ako se dogodi pad vila i vilenjaka, priroda ce se odmah postarati da napravi fizicki okvir tela unutar kojih ce se oni kretati. Svakako, nece do toga doci sa 10000 godisnjom evolucijom, vec ce se telo stvoriti u jednom momentalnom dogadjaju kome ce prethoditi pad.

Iskreno se nadam da nece doci do pada vila i vilenjaka i da nece morati da prolaze kroz ovu fizicku realnost, skuupljajuci odatle iskustva, poput njihovih komsija ljudskih bica.

2.
pan
Tragalac

Poruka Poslao: 19 Okt, 2008 12:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa, ja iskreno izbegavam tu klasifikaciju o nivoima jer su oni slobodni da putuju kroz vecinu, ali evo jedne od autoriteta iz ove oblasti, podele koju je napravio Marko Pogacnik u svojoj knjizi 'Elementarna bica' u kojoj se bavi procesom lecenja planete koju je nazvao litopunktura(lithos-kamen i punctura-ubod):

DUHOVNI NIVO:covek, andjeli
MENTALNI NIVO:covek
EMOCINOLANI NIVO:zivotinje, elementarna bica, covek
VITALNO-ENERGETSKI NIVO:biljke, zivotinje, elementarna bica, covek
MATERIJALNI NIVO:minerali, biljke, zivotinje, covek

Ali kako god bilo, ja volim da kazem da oni u odnosu na nas postoje u tom duhovnom svetu, za ljudsko oko nevidljiv. Istina je da se mogu materijalizovati, zgusnuti svoja energetska tela do vibracije koja je bliza materiji i da se u tom trenutku ucine vidljivim za nas, ali to retko cine i kada cine to NE CINE KADA SPAVAJU KROZ SNOVE:) Ne odvija se taj prelaz na taj nacin.Wink Svejedno, mi mozemo u toku snova zaci u astralne sfere u kojima oni obitavaju ali to ne znaci da oni isto cine kada se odluce za pocinak jer se njihovi snovi i sam proces sanjanja odvija na nesto drugacijem i svesnijem planu.
Nije istina da malo toga mozemo uciniti jedno za drugo kao sto to navodi i ovaj C.W.Leadbeater u svojoj knjizi 'Astralni svet' kada daje opise vilinskih bica. Naprotiv!!! Istina je da postoje oni koji i ne vole bas kontakt sa covekom ali karaktera ima mnogo pa cak i u ovom slucaju tako da se na mnogim mestima mogu naci prilicno druzeljubiva stvorenja spremna za nova prijateljstva!
To sto smo mi malo svesni jednog dela nase zivotne okoline ne cini taj deo 'palim' ili 'izumrlim'.Problem je samo u nasoj percepciji odnosno svesti. Vilinska bica su oduvek bila ovde i uvek ce ih biti:)
Amin!SmileWink
-"--"-
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 20 Okt, 2008 11:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da li znate da su ljudi u nasim krajevima sva ta bica nazivali jednostavno --- DŽINI ?

Cuo sam pricu od jednog dede iz Bosne koji je imao tu srecu da ih je sve-ama bas sve video obicnim ocima.
On ih je sistematizovao po nekom svom sistemu, ali to nije bitno, bitno je da je rekao nesto sto je bilo fascinantno u to vreme za mene..

Rekao je da su ovi sto zive u nasim sumama, livadama, pored izvora i uopste oko nas veoma dobri i lepi, ali da su se pocetkom sedamdesetih godina -sa dolaskom stranih turista automobilima ka Jadranskom moru-odjednom pojavili neki novi-neki od njih vrlo ruzni i zli, i da ih je vidjao na nekim kolima "zakacenu" citavu gomilu...
Pricao je o tome kako ih ovi "nasi" ne vole i da su ti sa zapada "grđi da grđi ne mogu biti"... Rekao je da tu vise dobra biti nece...
Svi znamo sta se sve posle izdresavalo...

Ko ono rece da je dobro da idemo u Evropsku uniju?
.
pan
Tragalac

Poruka Poslao: 20 Okt, 2008 11:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zanimljivlo, samo sto su dzini iz islamske i arapske mitoloske tradicije i predstalvjaju u najvise slucajeva lose demone, a nemaju veze sa vilama. To svakako ne znaci da deda nije video vile, samo ih je imenovao kako je njegovom verovanju bilo najblize verujem.
Muslimani odlicno znaju kako da potcine ove duhove svojoj volji. Dobar red tih duhova moze sluziti coveku ili magicaru kako to zapad ume da kaze, ali posledice su manje poznate....ili mozda nisu:)
Svakako, dzini nisu vile:)
-"--"-
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 21 Okt, 2008 04:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pane, nestrpljivo ocekujemo da nam navedes najavljene podele i vrste medju elemetarnim svetom.

I jos jedno opste pitanje:

Odakle nama ideja da ljudska bica generalno gledano imaju vecu inteligenciju od elementarnih bica?

Da li su to vec neki naucnici uspeli da izmere EQ i IQ vilama i vilenjacima, da li to vec postoje neke usporedbne analize izmedju stepena inteligencije ljudi i gnoma, da nisam ja to nesto u medjuvremenu propustio?
pan
Tragalac

Poruka Poslao: 21 Okt, 2008 15:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

heh, cudno pitanje, ali ja nisam naisao na podatak da neko tvrdi da je pametniji od vila ili obrnuto...Mozda su neki tvrdili da oni pripadaju 'nizim' bicima planete pa su u to podrazumevali i stepen inteligencije ali kako god da gledas, problem je totalno apsurdan.
Postoji ogroman broj vilinskog zivlja koji je daaleko ispred coveka, vec sam naveo da tu, kao i svuda na svetu, postoji hijerarhija, ali isto tako napominjem da je potpuno besmisleno porediti inteligenciju bilo koje vrste izmedju bica koja zive u prilicno drugacijim svetovima. Recimo da je njima, kao i vecini duhovnih bica, svest daleko sira nego nama u trodimenzionalnom svetu, oni imaju jaci uvid ono vecno 'sad' nego mi koji vreme posmatramo kao nesto linearno...Dakle, to je prvi problem koji sam po sebi otvara mnoge nove. Za njih vreme ne postoji, bar ne onako kako ga mi shvatamo u ovom zivotu.
Mogu slobodno reci da je cak besmisleno meriti i inteligenciju ljudi onako kako to mi danas cinimo jer je to stvar duhovnog, a duhovno NIKADA ne mozete meriti pogotovu ne na materijalan nacin. Istina je da se moze uociti jedan deo snalazljivosti nasih hemisfera u ovom svetu, ali daaaleko od toga da neciji trenutni kapacitet mozete izmeriti cifrom.

Negde se moze pronaci da su vile elementa zemlje najdruzeljubivija i najvise sklona coveku, medjutim i to je individualno....Od jednog diva u nasem gradu, moja drugarica i ja smo dobili podatak da su duhovi vazduha zapravo najstrpljiviji i najmiroljubiviji od svih, a da su na poslednjem mestu u tom slucaju vile zemlje...Izgleda da ce to svako pojeidnacno morati da sazna na osnovu svojih iskustava..
Gnomi, goblini, kucaci, pixii, leprikoni,brauni,zeleni covek,satiri,koboldi samo su neki pripadnici elementa zemlje cija su imana danas manje ili vise poznata.

o vodi,vatri i vazduhu drugom prilikom:) mada nismo ni zavrsili o zemlji..krenite i vi sa nekim svojim saznanjima;)
-"--"-
 Nazad na vrh »
pan
Tragalac

Poruka Poslao: 21 Okt, 2008 18:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo, u nameri da osvezim ovu temu, predstavljam vam radove izuzetnog ilustratora vila koji bolje od bilo koga u svetu umetnosti ume da predstavi ova draga stvorenja! Ovo je najblize sto moze da se dodje fizickim okom;)
Brian Froud-licno:)

-"--"-
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 21 Okt, 2008 18:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav za tebe, Pan! Pozdrav Pozdrav
Meni su vile , vilenjaci , a i patuljci, oduvek bila draga stvorenja,
mada ih ne poznajem lično. Upoznala sam njihov svet kroz predivne bajke.
Divne su ti fotke.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 22 Okt, 2008 04:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pane, ko pita ne skita. Zar nisi sam izlistao ovakvu podelu:

"DUHOVNI NIVO:covek, andjeli
MENTALNI NIVO:covek
EMOCINOLANI NIVO:zivotinje, elementarna bica, covek
VITALNO-ENERGETSKI NIVO:biljke, zivotinje, elementarna bica, covek
MATERIJALNI NIVO:minerali, biljke, zivotinje, covek "

Prema ovoj podeli, elementarna bica nastupaju tek sa pozicija emocionalnog nivoa,
dok ljudska bica imaju tu privilegiju da nastupe zajedno sa andjelima sa duhovnog nivoa.
TO mi nije jasno.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37  Sledeci
Strana 1 od 37

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12488 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40900 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42463 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30342 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35393 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42816 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9772 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)