Letači kroz istoriju
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 25 Maj, 2009 12:03 pm    Naslov: Letači kroz istoriju
Odgovoriti sa citatom

...
LETAČI KROZ ISTORIJU

Ovde možemo pisati o letačima kroz istoriju.
Postoje, koliko je meni poznato, pet vrsta letača.

Prvi su takozvani astralni letači -oni lete u svom astralnom telu dok im je fizičko telo na zemlji. Takvih je danas sve više. Sve više ljudi veruje da je to u njihovoj moći, te zaintrigirani iskustvima drugih ljudi, skloni su sami da probaju i posle odredjenog vremenskog perioda, postižu u tome uspeh.
Drugi su oni koji levitiraju u svom fizičkom telu nekoliko santimetara ili nekoliko metara iznad zemlje u svom fizičkom telu. Mislim da je danas i takvih sve više.
Treći su mnogo redji u odnosu na one prve i druge, a to su oni koji mogu da lete kao ptice u svom fizičkom telu.
Četvrti su letači koji lete, poput Ikara, uz pomoć veštačkih pomagala.
Peti su oni koji su stekli toliki stepen prosvećenosti da su vaskrsli u svom fizičkom telu. Naravno, najpoznatiji je medju njima Isus Hrist.

talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 25 Maj, 2009 12:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

1. PINDOLA BHARADVAJA

Pindola Bharadvaja je bio Budin učenik. Voleo je ljudima da pokazuje kako ume da leti, zbog čega ga je Buda često grdio. Jednom prilikom Pindola je otišao u selo na vašar. Upitao je seljake, da li smatraju da je letenje nešto naročito, a kada su mu oni odgovorili da jeste, onda ih je pozvao: "onda dodjite da me gledate, videćete spektakt"! Potom je skočio sa kamena i počeo da leti. Dok je leteo, istovremeno je izvodio brojne druge magične stvari, pa je seljake učinio privremeno vidovitim, tako da su mogli da čitaju jedni drugim misli i da zapažaju stvari koji su se dešavale u drugim svetovima. Kada je ta vest došla do Bude, izgrdio je svog učenika Pindolu.

Drugom prilikom, Pindola je održao predavanje u kraljevoj palati. Bio je jako lep muškarac, pa su tako njegova predavanja privlačila žene. Pošto je održao predavanje pred skupinom od 500 žena, medju kojima su bile princeze, plemkinje i ostale dvorjanke, one su mu oduševljeno ponudile darove za njegovo monaško bratstvo. Pindola im je odgovorio da nema potrebe za hranom i za lekovima, ali da neki monasi nemaju dovoljno odeće, pa ih je zamolio da mu daruju svoju odeću, na šta su se svih 500 žena odmah skinule gole. Na to je naišao kralj. Zapanjen prizorom 500 golih žena, zapretio je Pandoli da će da ga zatoči i pogubi. Na to se Padnola nasmejao, pucnuo prstom i nestao u vazduhu. Dočekao ga je Buda i ponovo izgrdio.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 25 Maj, 2009 13:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

2. ARYU NAGARJUNA

Nagarjuna je bio toliko značajan indijskim budistima, da je proglašen ocem Mahayane i drugim Budom. Živeo je u prvom veku. Njegove knjige su stekle veliku popularnost a u mudrosti nisu zaostajale za Budinim sutrama. Puno puta je leteo pred svojim učenicima, kako bi ih time inspirisao ka prosvetljenju. Nekoliko puta je svoje letenje izveo javno. Jednom prilikom je odleteo kod indonežanskog kralja kako bi ga zamolio za hitnu pomoć Indiji koja je umirala od gladi. Jednom prilikom je odleteo u zemlju Kurava, za koju neki stručnjaci smatraju da predstavlja današnji Jukatan ili Gvatemalu. Tamo je mnogim mestima i ljudima dao budističke nazive. Po nekim mišlenjima, Gvatemala pitiče od budističke reči Gautama što je drugi naziv za Budu, a narod Maja je dobio ime po Budinoj majci Mahamaji Shocked
Pošto je postigao siddhi besmrtnosti, mogao je da živi večno da je tako hteo. Znao je za više tehnika letenja. Najviše je voleo mantra tehniku. Stalno je nosio sa sobom vlasi trave koje bi prethodno osnažio kroz mantru. Čim bi poželeo da se vrati u konvencionalno stanje gravitacije, stavio bi travu u cipelu i tako sleteo.
.

Poslednji izmenio talerman dana 25 Maj, 2009 13:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 25 Maj, 2009 13:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

3. Shantideva, indijski monah, živeo u sedmom veku, ismejavan od ostalih monaha da je lenj i da voli da jede, doživeo jednog dana prosvetljenje, izrecitovao na izust hiljadu stihova pesme koja će kasnije ostati upamćena kao Vodič puta bodisatve, i dok je tako recitovao pred zapanjenom grupom monaha, počeo je da levitira, sve više i više, dok mu se na kraju nije čuo glas, pa kada je završio, pružio je ruke kao ptica i odleteo u nebo. Kasnije su ga našli u džungli okružen tigrovima koje je privukao svojom smirenošću i sjajem. Zamolili su da im oprosti što su mu se rugali i da se vrati u manastir ali je to odbio, ali je ponovio lagano stihove svoje pesme tako da su monasi stigli da ih zapišu. Izmedju ostalog, izrecitovao je i sledeće stihove:

"Površina zemlje ima mnogo trnja
i prevelika je da bi se prostrla kožom,
ali obuci par kožnih sandala
i dobićeš isti efekat...

U ovom svetu besova ima puno
i nemoguće ih je sve pripitomiti,
al kad pripitomiš svoj um od besa
ceo svet će biti kao pripitomljen."
.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 25 Maj, 2009 13:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

4. Ghantapada je živeo povučenim životom u jednom manastiru u Istočnoj Indiji sve dok ga nije omrzeo lokalni kralj. Taj kralj je hteo da naruši Ghantapadin ugled tako što je poslao lepu kurtizanu da ga zavede. Ghantapada je odeleo, ali se zaljubio u kurtizaninu kćerku. Kralj se razbesneo kako su se stvari izokrenule, te je doneo odluku da ode sa vojskom do Ghantapade kako bi ga kamenovali na smrt. Kada je video kralja, Ghantapada se nasmejao, pa je uzeo u naručje svoju ženu, počeo sa njom da vodi ljubav i zajedno sa njom tako uzleteo u nebo. Pre nego što je poleteo, ljutito je razbio bokal vina o stenu, pri čemu je izazvao poplavu reke što je dovelo u opasnost celu kraljevinu i koja je sprečena intervencijom samog Avalokitershvare, Bude milosrdja. Kralj i njegovi ministri u znak pokajanja i poštovanja podižu ruke prema nebu, tražeći od Ghantapade oproštaj.
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 28 Jun, 2009 22:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

eh, Tale, ne znam jel ti spamam temu, ali ovdje se jedino spominje u nazivu "letenje" a i ne da mi se više tražit gdje bi koji post najbolje "sjeo", u koju temu, kad su granice tako fluidne...

Kad se vraćaš iz astrala, leteće šetnje, u svoje fizičko tijelo, jel to uvijek prođe mirno?

Mislim, desi li (ti) se nekad da zapravo "pljusneš" u njega, pa onda to doslovce izgleda da odskočiš pola metra od kreveta?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 29 Jun, 2009 04:48 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zvončice,
nikada mi se tako nešto još nije desilo.

Opisaću ovde šta mi se stalno dešava.
Kada završavam posetu u nekoj od onostranih ravni, imam osećaj kao da odatle gubim svest ili kao da odatle odlazim na spavanje, da bi se odatle probudio u ovoj ravni.
Kada sam u završnoj fazi posete u onostranom, imam osećaj kako me moj ovostrani um privlači nadole i to otpirlike doživljavam kao da mi se mnogo spava.

U par navrata mi se, medjutim, dogodilo da sam pobegao odatle suočen sa demonima koji su prevazilazili moju snagu.

Nikada moj povratak nije bio bolan. Nikada mi se nije dogodilo da imam nekakvih problema u povratku.

Obično se čovek vraća u fizičko telo u istoj stotinci, makar se vraćao sa samog ruba univerzuma.

Kretanje kroz onostrano je mnogo drugačije od kretanja u fizičkom svetu.
Kroz onostrano putuje svest, a ovde nas pokreću noge ili različita druga vozila.

Imao bih još mnogo toga da kažem o načinima kako se sve može putovati kroz onostrano.
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 29 Jun, 2009 07:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa reci, ako nemaš ništa protiv.

Možda sam u krivu, možda to nema veze jedno s drugim uopće.
Međutim, tvoji su odlasci u onostrano koliko sam shvatila donekle kontrolirani u smislu želje: ti prije spavanja poželiš otići "tu i tu" u određenu sferu i zamoliš svoje duhovne vodiče da ti pomognu i pokažu put.
S tog aspekta, moguće je da se i proces odvija na miran način, dakle, počinje ti se spavati kad dođe vrijeme transfera.

kako ja većinu šetnji po koječemu doživljavam po principima nekog kauzaliteta zauma, u kojima nemam kontrolu, teoretski razmišljam - možda nekad ti povratci, ako to oni uopće i jesu, budu praćeni naglim buđenjem u milisekundi...

Ne znam...
 Nazad na vrh »
michelle
Hodočasnik

Pridružio: 19 Sep 2008

Poruka Poslao: 29 Jun, 2009 08:41 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Kad se vraćaš iz astrala, leteće šetnje, u svoje fizičko tijelo, jel to uvijek prođe mirno?

Mislim, desi li (ti) se nekad da zapravo "pljusneš" u njega, pa onda to doslovce izgleda da odskočiš pola metra od kreveta?

Zvoncice,
meni se ovo cesto desava, da tako naglo udjem u telo ili sta vec, da ponekad pomislim da cu slomiti krevet, haha..
Kazu da to ,ustvari, fizicko telo brzo pozove astralno telo, kada je ovo prvo na neki nacin ugrozeno..

Inace, ovo kako Tale opisuje svoj povratak je bas kao u onom filmu "Sabirni centar"...kad covek sto je doziveo klinicku smrt se nadje "gore" i odjednom mu postaje lose, pada u nesvest, a zapravo se budi na ovom svetu..
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 29 Jun, 2009 11:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ista stvar.
Nisam obraćala pažnju na to sve do prije desetak dana, kad sam se istovremeno probudila, dok sam pljuskala natrag na krevet: Čini mi se da sam bila pola metra iznad, baš sam onako lupila natrag...

Pomalo mi je neugodno, mislim, nije to onako kao kad se trzneš....pašću na nekog!
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 29 Jun, 2009 12:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jednom mi se dogodilo da u želji da što pre izadjem iz tela, udarim astralnu glavu u eterični kredenac. Bolelo. Inače, stvarno nisam imao problema da ateriram, ali uzletanje ume da bude problematično.

Inače, Zvončice, tvoj komentar ne može da bude spam. Kada imaš četiri prva komentara od jednog te istog postavljača, to znači da tema nije pobudila interes ili da je promašena, pa stoga bilo kakav komentar koji bi je oživeo ne može nikako biti spam.

Hvala vam Zvončice i Michelle,

hvala vam što ste toliko hrabre, pametne, lepe, dobre i produhovljene.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 29 Jun, 2009 13:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa da nastavim,

U pravu si Zvončice,
moji su odlasci u onostano kontrolisani. Ne idem tek tako bilo gde, već imam plan gde želim da putujem.

Dosta je lako posetiti područja u kojima si već ranije bio,
ali za posetu neke sfere u koju još nisi bio,
potrebne su odredjene pripreme... Svakim svojim ulaskom u neku povišenu sferu, svest se podiže za taj jedan stepen.
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 29 Jun, 2009 19:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi moj Tale,Blizanče,

naravno da nije spam, ali dozvoli mi tu kurtoaziju u obraćanju...koja je posljedica čistog poštivanja autora postavljene teme i ničeg više.
Ovo je bio kompliment.

Inače, osjećam se opet ratnički, kao da imam ratničke boje na licu
( nemam), ali u takvom sam raspoloženju.

Stoga vas molim da vi koji ovo čitate ne zamjerite na manjku mjere ukoliko je osjetite.
Teško je kontrolirati adrenalin i strasti, čak i kad im nije mjesto, kao ovdje...

Ali, da sam sad Patton i da moram povesti trupe u borbu - sigurno bih nadmoćno pobjedila!!!
Nedvojbeno je to taj osjećaj -pravične mjere koja je napokon na mojoj strani.

E, sad, nakon intermezza iz realnog životnog konteksta - idemo u astral.

Ja i dalje, nakon što se s vama družim skoro pola godine, ne znam šta da radim kad dođe do "frke."(što nema veze s vama, to je moja odgovornost što izbjegavam suočavanje s neizbježnim).

Činjenica jest da sam dosta toga osvijestila, isto tako i da znam ponekad u snu da je san i naredim sama sebi da se probudim, ali postoji taj element "opijata" koji se javi -i tada ne želim upasti u snu u stanje u kojem znam da je san, već ga želim nastaviti zato jer se družim, vidim,čujem, osjećam ljude kojih više nema, a koje volim i koji mi nedostaju...

i Onda opet otplutam...
Upravo su te situacije one koje na javi želim razriješiti. Možda kontrolirati. Možda intervenira um.

to što u zadnje vrijeme vidim da padam, na krevetu koji dijelim s drugom osobom, meni i nije toliko čudno...ali ne znam kako bih mu objasnila da je to sve zapravo - normalno.
Uglavnom, nije problem u meni koliko u komunikaciji s drugima, koji još uvijek na to gledaju kao na nešto što treba "sanirati".

Moj farsični, licemjerni pristup proizlazi iz čiste komocije i lijenosti: rađe prihvaćam odlazak na masaže i odmore, nego da pokušam voditi kontruktivan razgovor sa osobom koja bi trabala biti moj soul mate.

eto, to je sva istina.

Inače, u svemu tome postoji neka bolna ljepota od koje mi se plače...Mislim na ta iskustva.
Ti ih, Tale, kontroliraš.
Možda je došlo vrijeme da i ja počnem aktivno sudjelovati u onome što mi se ionako dešava, ali moj inertan Um i dalje želi sjediti na dvije stolice. I ja to znam. I zapravo, muka mi je što to dopuštam.
 Nazad na vrh »
istrazivac
Tragalac

Pridružio: 11 Feb 2009

Poruka Poslao: 29 Jun, 2009 19:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo i mene idemo na Astral..........
Znate li kako se moze spontano doziveti astralna projekcija ?
Odsustvom sna - jednostavno nespavati nocu, fizicko telo vapi za odmorom, i tu polako svest počinje da se mimoilazi sa telom.
Sticajem okolnosti, zbog prirode mog posla koji sam ranije radio a uglavnom je bio nocni, te osudstvom sna, počelo mi se dešavati nesto slicno pocetku astralne projekcije ili vantelesnog iskustva. Ali ne u potpunosti odvajanje, recimo uhvati me jako spavanje, a ja se na silu borim da ne zaspem, nego samo malo u odmoru pridremam. Bila je to neudobna stolica, jednostavno izgubim osecaj za telo, i svest krene polako da nadvisuje telo, uglavnom je to kretalo iz predela ociju. Ali se uvek javljao veliki strah kod mene, tako da nikad nisam imao hrabrosti da se prepustim do kraja tom fenomenu.
Kada sam prestao sa nocinim radom sve je prestalo, kada mi se to desavalo nisam znao ni sta je AP ni sta vantelesno iskustvo, tek kasnije kad sam se zainteresovao i pronasao literaturu o tome, i shvatio sam o cemu se tu radi.

To je neko moje skromno iskustvo, pozdrav Taletu i Zvončici.

haker
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 29 Jun, 2009 21:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hello Istraživaču,

imaš plamteći avatar. Novi!

ma meni se sve čini i da nam je barijera ovaj jezik, ljudski, pa još u pisanom obliku...nikako da dohvatim onu srž, esenciju koja me prati nakon tih epizoda, baš u tom obliku pa da prenesem vjerno...

Izgleda mi to užasno uzbudljivo, opipljivo, gotovo materijalno i ponekad sam potpuno pod dojmom epizode, više nego jave.

Ne znam što si točno proživio, ali mislim da znam da čovjek živi u zabludi, kada je u pitanju njegovo fizičko tijelo.
Čini mi se da vjerujemo kako puno manje možemo podnijeti od onoga što doista možemo.
Granice se neprekidno pomiču, osobito kad fizikus izvrgnemo testu i tada, postajemo svjesni koliko smo veliki i moćni. I krhki.

Znam da sam nakon brojnih oluja na moru, a fakat sam znala bit povrijeđena, slomljenih rebara, kičme, rascopane glave, bez sna i hrane 24 sata...uvijek ispočetka s divljenjem zaključila kako na ovom svijetu nema jačeg i postojanijeg bića, satkanog od pregršt finih niti, od čovjeka. Kao ni krhkijeg.
Ono što mi možemo - ne može nitko.
Kao što nas može slomiti samo ružna riječ. Ili tuga.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 244446 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tetoviranje maštom... Stihovi članova Foruma 228 Vakan Tanka 88950 01 Maj, 2011 00:16 am
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 118771 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58282 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vreme naše danas !... 6 biblijski-hriscanin 10761 03 Jun, 2010 20:03 pm
TATA SINANA Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19904 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16908 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)