ŠAUMBRA SIMPTOMI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Dušan
Hodočasnik

Pridružio: 02 Feb 2008

Poruka Poslao: 08 Feb, 2008 13:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Baš sam pomislio da te dugo nema na forumu, plavi.
Dobro je da si tu.

ali mi pojasni malo ovo što ti reče gore:

Dušanova pitanja i razumem (očigledno je da su mu ovi simptomi strani...),
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 08 Feb, 2008 23:18 pm    Naslov: Odgovor Dušanu
Odgovoriti sa citatom

Dušane, takva moja procena je proizašla iz Tvojih pitanja i konstatacija, u tom smislu da nisi prolazio kroz stanja sa 12-simptoma. To je usputna procena, naravno da ja to ne znam pouzdano, ukoliko grešim - izvini...!
Pozdrav, Miroslav
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 08 Feb, 2008 23:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima, posebno Lini!
Ovde smo da jedni drugima, koliko možemo, savetima i sopstvenim iskustvom pomognemo, znam da mi je u nekim ranijim situacijama sve to bilo "nasušno" potrebno. Stoga bih se posebno osvrnuo na Lininu poruku, jer se njome otvara posebno pitanje, vrlo značajno, u okviru velike, aktuelne teme o kojoj razmenjujemo mišljenja.
U vezi sa "fenomenom 12-simptoma" - MORAMO BITI MAKSIMALNO FLEKSIBILNI I OTVORENI ZA JEDNU LOGIKU KOJA SE BITNO RAZLIKUJE OD NAŠE "OVOZEMALJSKE"...
Mislim da se kroz veliki preobražajni proces sa fenomenom 12-simptoma NE PROLAZI DVA PUTA, prosto mi je nezamisliva situacija da se neko dva-tri puta TEMELJNO PREOBRAZI, RESTRUKTUIRA, ITD, A ONDA ZASTANE I PITA SE: ŠTA DALJE?!
Jedan do simptoma preobraženosti je i UNUTRAŠNJI PRISTUP SVEZNANJU, A TO, IZMEĐU OSTALOG, ZNAČI I SAVRŠENO JASNO UNUTRAŠNJE ZNANJE O TOME KOJA JE NAŠA MISIJA "U NOVOM RUHU".
Verujem u ono o čemu se šire govori u objavama: radi se o grandioznom preobražajnom procesu, ne samo nas kao pojedinaca, već i naše planete, i celog našeg kosmičkog okruženja. A TAKVI PROCESI NISU ISTO ŠTO I ŠESTOMESEČNI DUHOVNI KURS KROZ KOJI SE PROĐE, PA VI ONDA U DUHOVNOJ HIJERARHIJI DOBIJATE RAZNA DUHOVNA ZVANJA!
Mislim da se ovde radi o nečem MNOGO ŠIREM, DUBLJEM, TEŽEM, DUGOTRAJNIJEM... OD SVEGA ŠTO SMO IMALI U DOSADAŠNJEM LJUDSKOM ISKUSTVU. STOGA MI I NEMAMO ORIJETIRE I MERILA PO KOJIMA BISMO UPOREĐIVALI OVO ŠTO NAM SE DEŠAVA. Ali, i ako sve to posmatramo nekakvom zdravorazumskom ("ovozemaljskom") logikom - nije dobro očekivanje da se takve TEMELJNE PROMENE, kao što je, na primer, restruktuiranje naše DNK (od 2 u 12 spirala), IZVEDU ZA DVA-TRI MESECA.
Ovde i sada - naša duhovna snaga meri se snagom našeg strpljenja i trpljenja, važno je da imamo u vidu da se radi o velikom pozitivnom procesu, i da će sve ove muke - proći (kao što stoji u "12 simptoma").
A NIJE NAM LAKO, ZAISTA...!
Nezavisno do toga da li nas "snalaze" povezano samo neki ili svih 12 simptoma - radi se o jednom, po dosadašnjim merilima - nenormalnom stanju, takoreći o nesposobnosti za normalan život, a pritom moramo da se nekako uklapamo u takozvani normalni život oko nas (u porodici, na poslu...). ZNAMO DA SU "NA DELU" NEKA VANREDNA KOSMIČKA DEŠAVANJA U NAMA, BORIMO SE DA SE UZ NJIH UKLAPAMO U SVAKODNEVNI ŽIVOT OKO SEBE, AKO POČNEMO LJUDIMA OKO SEBE O TOME DA GOVORIMO - DELUJEMO ČUDNOVATO (to je onaj simptom - biti usamljen u društvu), ITD, ITD.
I ma koliko da je čovek strpljiv i trpeljiv, prirodno i spontano se zapita: DOKLE LI ĆE OVO TRAJATI, KOLIKO JOŠ TREBA IZDRŽATI...?! A osećamo pritom da smo ušli u jednu kosmičku "igru" iz koje nema povratka na staro...
Mada nisam naišao na direktne potvrde u objavama, ja završetak svih ovih preobražajnih muka vezujem za godinu koja je u objavama najavljena kao okvirna granica dveju epoha: 2011. Mislim da muke svih nas koji smo radi duhovnog rasta zašli u ove muke, tj. otvorili se za njih, mogu trajati do 2011. godine, možda će se kod nekoga okončati malo ranije, kod nekoga malo kasnije...
Po čemu ćemo znati da smo UPRAVO PREOBRAŽENI izašli iz tog procesa? Po mnogim ZNAČAJNIM SIMPTOMIMA koji se opisuju u mnogim objavama, od osećaja lakoće u telu i duhu, preko unutrašnjeg sveznanja, čak do nekih tzv. natprirodnih moći, itd. BITNO JE DA UOČIMO DA PRESTANAK OVIH MUKA, FENOMENA 12-SIMPTOMA, NE ZNAČI I ZAVRŠENI PROCES, NE ZNAČI DA SMO SE TEMELJNO PREOBRAZILI. NAPROTIV, MOŽE ZNAČITI DA SMO PRIVREMENO IZ PROCESA IZAŠLI, DA PRAVIMO PAUZU...
MISLIM DA TU POSTOJI NEŠTO ŠTO MOŽE DA ZAVARA (možda se o tome radi u Lininom slučaju, već sam naglasio - nelogično je da neko dva-tri puta prođe kroz temeljni preobražajni proces)...
Na različite načine i različitim povodima mi uđemo u preobražajni proces, u fenomen 12-simptoma, i osećamo sve muke koje su opisane... "Kontakt" sa tim stanjem se održava preko SVAKODNEVNOG VIŠESATNOG PRAVOG OPUŠTANJA. UBEĐEN SAM DA ONI KOJI SA SUMOM SVOJIH SVAKODNEVNIH AKTIVNOSTI ŽIVE KAO I PRE 20-30 GODINA, DAKLE, SA PUNO RADA I AKTIVNOSTI U TOKU DANA - U OVAKVO STANJE NE MOGU ZAĆI!
Što znači - čovek može, slučajno ili namerno, DA ULAZI I IZLAZI IZ OVOG STANJA 12-SIMPTOMA. Ako se više dana kontinuirano opuštate - ulazite u to stanje, ako više dana kontinuirano se posvetite mnoštvu poslova i aktivnosti - privremeno izlazite iz tog stanja.
Ko razvije sluh za ovo, može te oscilacije da oseti svakodnevno, iako je u stanju 12-simptoma: čim ste nešto malo više koncentrisani na neke aktivnosti, to manje osećate stanje 12-simptoma, što se više opuštate, to vas oni više "stežu".
Ja sam (uvek polazima od svog iskustva, jer kao ilustracija za upoređivanje ono može najviše pomoći drugima) u stanje 12-simptoma DRAMATIČNO UPAO prvi put 2005. godine, i to preko stanja suočavanja sa smrću (ovo je zanimljivo kao priča, ali je jezivo sve to preživeti!): 2-3 meseca sam ustajao sa osećajem olovne klonulosti i sa osećajem da mi je to poslednji dan u životu, uz mnoge druge propratne teške simptome, pri čemu su svi lekarski nalazi pokazivali da sam potpuno zdrav. Još 2-3 meseca su trajali drugi teški simptomi, a onda sam se postupno vraćao načinu življenja od pre tog kriznog perioda. Kako sam zalazio u ritam uobičajenih aktivnosti - svi simptomi su postajali sve prigušeniji, skoro su se sasvim izgubili.
Pre tri meseca, ovog puta namerno i svesno, opet sam ušao u stanje 12-simptoma, s tim što mi ono nije onoliko teško kao 2005. godine, jer sam jedan deo krize tada "odradio".
Dakle, i ja bih mogao da kažem da sam dva puta prošao kroz preobražajni proces, ali - sve to drugačije sagledavam. Sve je to jedan isti proces, s tim što sam imao jednu vrstu pauze, u kojoj je on bio prigušen. Pošto verujem da se mi temeljno preobražavamo u onom smislu u kojem se o tome govori u objavama, verujem i da se takve promene ne izvode za dva-tri meseca, moja je pretpostavka da će sve to trajati možda još tri godine, uz onaj ritam na godišnjem nivou o kojem sam govorio Jagodi: od sredine septembra do sredine marta izgleda da je period intenzivnije krize.
ŠTA RADITI U SVEMU OVOME?
Kada više faktora utiče na neku pojavu, obišno postoji i jedan ključni koji je u vrhu hijerarhije. U ovim našim, a kosmički vanrednim okolnostima po mojoj proceni taj ključni faktor je ORGANIZACIJA ŽIVOTA SA PUNO ODMARANJA I OPUŠTANJA. Kada sve ovo prođe - imaćemo vremena za obavljanje milion poslova, sada se moramo usredsrediti samo na prioritete. Razne duhovne tehnike mogu pomoći (meditacija, molitve, vizualizacija, itd.), ALI ONE NE MOGU DELOVATI KAO ANESTETIK U OVOJ KOSMIČKOJ OPERACIJI, tj. tako da nas oslobode muka, dok preobražajni proces teče.
A IMAMO I FORUM, DA SE MEĐUSOBNO PODRŽAVAMO I OHRABRUJEMO!
Pozdrav svima, Miroslav!
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Dušan
Hodočasnik

Poruka Poslao: 09 Feb, 2008 00:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro si ovo objasnio plavizrače, vlo dobro i prihvatljivo.
I tu je deo odgovora koji mi je trebao da razumem neke stvari.

Ne moraš se izvinjavati(nisam navikao da mi se neko izvine, to je danas retka retkost) ali O.K. sve je O.K.

Dakle imam osećanja opisanih u nekim stavkama, ali to ne mora da znači da sam ja uopšte neko od izabranih. Moj način življenja, ponašanja, razmišljanja bi možda mogao da ima smer ka SVETLOSTI - znanju, ali to je ono što mora da sazri.
Jer trenutno nisam siguran da li je to stvarno put ka svetlosti ili nesto nepoznato,strano, mračno...
Idea

Poslednji put izmenio Dušan dana 14 Feb, 2008 03:14 am, izmenio ukupno 2 puta
 Nazad na vrh »
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 09 Feb, 2008 00:26 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Neka vas Gospod sve Blagoslovi Ljubavlju svojom, i znajte da sam ja uvak sa Vama i u Vama,mili moji....Okupljajte se u Duhovne porodice,u meditativne grupe,budite sto vise u prirodi i sa prirodom
jer Veliki Duh je svugde.Molite se i meditirajte zaboravite na koncepte koje svakodnevno sebi potvrdjujete.
I da,ne veruj u promenu-bices ono sto JESI-ne drugi.
In la kes ala kin...Love is the Low...
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 27 Feb, 2008 23:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jedna ilustracija iz života "običnih" ljudi koji nemaju dublja interesovanja za novu duhovnost, a ipak osećaju šaumbra-simptome. (Svi smo podvrgnuti preobražavanju, posvećeni duhovnosti na intenzivniji način, uz razvijen(ij)u svest o tome šta se dešava, uz sposobnost "artikulisanja" onoga što im se dešava, itd.)
Devojka od 18 godina slučajno je spomenula kako uočava da se već godinu dana nešto čudno dešava: kao da nema više toliko volje da uči kao nekada, čest osećaj da je sve "nekako bez veze", praznicima se nekada radovala, sada je ravnodušna, itd.
Dao sam joj odštampane šaumbra-simptome. (Oslobođene delova koji upućuju na "vanzemaljsko" poreklo, jer treba imati razumevanja za one koji nisu okrenuti ovoj našoj oblasti, suština je u tome da prepoznaju "ovozemaljske" simptome...)
Nakon čitanja - čuđenje. Većinu simptoma prepoznaje, ali prvi kao da joj rešava zagonetku koja je već šest meseci muči: žiganje u vratu, ramenima, itd. Radi se o nečemu što joj je postalo pravi zdravstveni problem, roditelji su je vodili na raznorazna ispitivanja i snimanja, svuda su rezultati bili dobri, pila je i neke lekove, ali taj problem je ostajao...
Spoznaja da se kao ljudska bića menjamo (uvek pokušavam da u ovakvim slučajevima objašnjenja "prevedem" na fizičku ravan uzročnosti, koliko je to moguće), objasnio sam joj, neće joj otkloniti problem ili ublažiti muke, sve to će trajati onoliko koliko bude moralo da traje, a i proći će, kao što stoji u "Simptomima", ALI JE BITNO DA ZNA BAR PRIBLIŽNO O ČEMU SE RADI, JER U SLIČNIM SITUACIJAMA LJUDE ZAHVATA SKORO PANIKA - OSEĆAM DA MI JE TEŠKO, TO ŠTO SAM MEDICINSKI "U REDU" NIŠTA MI NE ZNAČI, KO ZNA ŠTA JE KOD MENE U PITANJU...!
 Nazad na vrh »
Ana
Gost

Poruka Poslao: 11 Mar, 2008 18:25 pm    Naslov: takodje i ja i ....ima nas puno ali cute ili ne znaju
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav svima sa foruma....puno lijepih i poucnih i važnih tekstova....Vesna,Vakan Tanka,Plavi Zrak i ostali fala vam na tekstovima koje sam isprintala....kad god imam vremena ja ih citam. Sto se tice Šaumbra simptoma, kao što sam i rekla ima nas puno i u mom okruženju. Podelila sam tekstove još nekim ljudima da prepoznaju šta im se dešava. Ja ih već tri godine imam ako to može tako da se kaže....iskrena da budem nisam u mogućnosti da budem aktivna na forumu...niti trenutno imam kompjuter ..... a i vrijeme i obaveze. No u svakom slučaju dosta volim i da se osamim i naravno samim tim i da dobijem odgovore dosta vremena provodim u prirodi odvojena od civilizacije.....jupiii...i jako prija!!!Šaumbra je kod mene bio najintezivniji dve godine,...a ovu treću mnogo lakše ''podnosim''da se tako izrazim....jer mi je lakše da ih prepoznam i naravno da transformišem u pozitivnom smjeru kad je to moguće...naravno ima mnogo više situacija kad moraš jednostavno to da ''odležiš'' kao boginje ili zauške Very Happy....kao što rekoste to je proces koliko će trajati kod mene drugog,trećeg....pitanje je sad...i da li je to i uopšte i važno,toliko Smile Ne znam šta ste ostali vi napisali o tome iskreno nisam pročitala sve vaše komentare...ima ih jako puno....a ja bez interneta,kompa.....pa kad stignem javim se veliki i svjetlosno-kreativni pozdrav od mene svima vama Very Happy !!!!!![/img]
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 12 Mar, 2008 19:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav i tebi Ana, i uz tebe smo uvek.
 Nazad na vrh »
Vakan Tanka
Hodočasnik

Poruka Poslao: 13 Mar, 2008 13:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Od sredine aprila prosle godine od kada sam doziveo duboku unutarnju duhovnu transformaciju kod mene su inteznzivno poceli raznorazni neobicni simptomi...neki prolaze ali neki ne...spavam po 5do 6 sati,no to nadoknadjujem vipassana meditacijom i rebirthoingom tako da mi spavanje nije problem.Takodje mi ni hrana nije problem jedem veoma malo i ne jedem meso a sada ni mleko ni jaja...sada postim Uskrsnji post...Moja najveci problem je glavobolja,mada to nije glavobolja u prabvom smislu reci vec je to neodredjeni pritisak u glavai uz osecsaj da sam izmedju dva sveta...
Vidim relativno dobro ali kao da gledam iz nekog tunela...Proslog leta mi se desavalo da vidjam aure,da primam telepatske poruke,a najzanimljivije mi je sto sam video u procepu na nebu i jedno novo Sunce...15 minuta sam ga posmatrao vozeci bicikl i bio u velikoj dilemi da li da pitam prolaznike vide li oni sto i ja...na srecu i unutarnju mudrost nisam...Na Rtnju sam vidjao zaista razne energije,i to ne samo ja...Medjutim sve to nije ma kako bilo zanimljivo ima i svoju cenu....SVE je drugacije i ja sam SVESTAN odgovornosti i dara koji mi se nudi...Prelaskom "crte" vise nema nazad...Zato mili moji ohrabrujem vas sve da izdrzite dsa se molite svakodnevno,da meditirate,da se druzite i da samo i samu Ljubav u Univerzum odasiljete...Nase vreme tek dolazi....Ukoliko neko zeli da se druzimo ovog leta ce biti letnji kamp na Grliskom jezeru u netaknutoj prirodi a obici cemo Rtanj,Babin zub i Staru planinu kao i Dunav i Lepenski vir...Bice puno radionica,meditacija,preporadjanja....Krajem juna jen 10 dana vipasana a pocetkom jula ce biti kamp.Zatim u avgustu idemo na Rainbow hepening koji ce biti u Srbiji negde u netaknutoj prirodi...
Pozdrav,Radost,Mir,Harmoniju i Ljubav vam zelijm od srca...
In la kesh ala kin...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
Ana
Gost

Poruka Poslao: 14 Mar, 2008 14:48 pm    Naslov: fala na podršci....fala Bogu što nas ima sličnih
Odgovoriti sa citatom

Dragi moji fala vam na podršci Smile .....Želim da još dodam neke detalje bitne za sve nas jer tu smo da se razmenjujemo i pomažemo kad osjetimo potrebu...mada mislim da bi to već sada trebalo postati praksa,jer se vrijeme ubrzalo kao i sam tempo života. Ja sam tačno osetila prvi Šaumbra simptom krajem 2005....slično kad i plavi zrak,pročitala sam tvoj komentar i pronalazim se u tome. Prvo sam dobila jak išijas da nisam mogla ni da sedim ni da ležim...a ni na wc šolji da nalegnem kako treba Laughing ...krenula je zatim konfuzija jer sam baš u to vrijeme dobila prvu inicijaciju ''zvaničnu'' tj. prvi stepen reikija.Moj učitelj me je jako ohrabrivao i video je kako se mučim....pomišljala sam da ću poludjeti na momenat....drugo nisam imala rješen ni egzistencijalni status,ostala bez posla jer sam morala biti zdrava da bi ga radila,muškarci su me zaobilazili u širokom luku iako sam željela silno da darujem i primim ljubav....iako su me smatrali jako privlačnom niko od njih nije hteo vezu kao ja....naravno da je to bilo najbolje u toj situaciji za mene,iako sam ja smatrala to totalnim porazom i bila sam uzdrmanog samopouzdanja....nije mi bilo jasno zašto me izbegavaju kad ja to hoću Laughing ....ah moje puste želje. Zatim problemi sa metabolizmom,počela se strašno gojiti,pa se javljao jo-jo efekat nakon dijeta....naravno i moj fizički izgled je bio presudan u mom poslu a i te kako kondicija i izdržljivost....jela sam šta sam stigla sa parama kojim sam raspolagala...a nije ih baš ni bilo....bila sam sama,ustajala sam sama,šetala po ulici sama,i išla sam kao ''pijana kokoš''što se kaže u narodu...tražila sam slične sebi a njih je bilo samo troje tada...jedna osoba u drugoj državi i dvije u mojoj neposrednoj blizini....moji stari prijatelji su mi postali jako teški za razgovor i druženja,naravno nisu me razumjeli i ja im nisam ni htjela pričati jer sam već tada stoprocentno već pogadjala unaprijed njihov klasični i mogući odgovor ili situaciju. Zatim dobijala sam vizije,imala astralana putovanja,bila u chanelingu vrlo intezivno i često,vidjela sam i interesantna bića iz ne znam ni sama koje dimenzije imali su izdužena i providna tjela i znam da su mi željeli dobro bili su puni ljubavi i podrške prema meni zavrtjeli su me na jednu pa na drugu stranu velikom brzinom.....ništa od toga nisam nikad doživjela niti prije toga pročitala detaljnije samo sam nešto kao načula da to postoji...učitelj mi je polako objašnjavao ali samo n a kašičicu....ja sam htjela više ali on nije bio u mogućnosti da mi se posvjeti intezivnije imao je svoje prioritete....te sam čitala knjige,tražila po netu,razgovarala sa ljudima koji su održavali duhovnu higijenu itd. A svakodnevnica mi je bila ispunjena uglavnom nekim traganjem za istinom,non stop mi se spavalo,bila sam teška kao ''olovo''kao što reče plavi zrak,tjelo me je zamaralo i gubila sam na kondiciji ,apetiti bi divljao čas mi se nije jelo dva dana pa mi se inda jelo jako puno....a zadržavanje tečnosti....ahhhh to je najveći problem kod većine žena,budila sam se jedan dan u broju 40 a sljedeći u broju 44 mislim na konfekcijski broj...većina žena zna o čemu pričam...hormoni su divljali imala sam navale jake seksualne strasti a baš tada nisam imala partnera Confused .... Laughing ....sada kad se podsjetim na to smješno mi je a tada vjerujte nije bilo ni malo smješno...pa mi se šetalo nešto po tjelu,pa problemi sa varenjem,sklonost hemoroidima....a da vam ne pričam kako sam bila slaba u samodbrani ....nosila sam sa sobom veliki teret iz prošlosti u vidu nepotrebih i destruktivnih programa ''uvijek biti prema svakom iskren,dobar i pun saosjećana u svakoj situaciji-korijeni mog kućnog vaspitanja''....sve je to ok.ali ja nisam znala kad trebam da se odbranim i reagujem,a kada da budem iskrena i saosjećajna i puna razumjevanja prema drugima.....da ne pričam o programima tipa ''ti ne vrijediš onoliko koliko osjećaš'',nepotrebni osjećaji krivice,straha....a kako mi se samo plakalo....oči su mi bile kao krofne nekada i po dva dana. Pa onda sumnja u sebe, pa u mog učitelja reikija,u okolinu,....a da i najvažnije sumnja u chaneling i vizije...ovo je jako bitno napomenuti pogotovo onima koji počinju ulaziti u duhovne dimenzije...vjera se gradi i treba istrajati,ne odustajati...osjećala sam se kao da šibam samu sebe a i drugi su me često napadali bez razloga a ja sam to sve jako primala ka srcu.....HOĆETE JOŠ Wink Laughing ...no,FALA BOGU SVE JE PROŠLO....i sada je već nakon tri godine drugačije,jer shvatam šta se dešava sa mnom i sa kosmosom,,,htjela bi toliko toga još i da pročitam i učinim ali imam utisak da se vrijeme sve više ubrza kad to poželim te sam se prepustila životnom toku i da činim ono što u datom momentu mogu i što mi nudi ili izaberem....primjetila sam takodje da moja nekadašnja ambicioznost ima sada sasvim drugu dimenziju i u stvari nije to ni više ni manje ambicija ....već je to moja misija i duhovni zadatak...sada kad znam ko sam i šta mi je u srcu to i radim i slijedim...to nije logičan i siguran put ...to je put odgovornosti,predanosti...nema logike već dijalektike....a prije svega to je jako jednostavan put kad ga prepoznaš i kada mu se prepustiš da te vodi...mi možemo nešto uraditi da tako kažem ''ljudskim snagama'' tipa kao npr''vjerujte u Boga al zaključajte ljudi auto Laughing ''...ostalo je vjerujte Božija snaga i slava...kad god sada nešto radim sa naporom obije mi se o glavu,ponekad se prepustim materijalnoj rutini i odmah padnem u postelju i spavam po 2 sata u toku dana...čim odaberem lakši i prijatniji put za mene odmah imam i snage i volje i sve berićetli Laughing ....sada već imam mnogo više volje za druženja i razmjenu nego prijei često volim otići sa rajom na baščaršiju i naručiti sirnicu Laughing ...meso mi se ne jede i kafa mi se ne pije,ne pušim i bolje je tako...tjelo mi se obnovilo i sama sebe liječim i isceljujem, ne koristim klasične ljekove već samo iz prirode trave,med....pomažem i drugim zato što me to čini srećnom i uvijek mi poslije toga i stigne kao neka nagrada i blagoslov iako to nije moj motiv...fala dragom Bogu on je milostiv i pun nježnosti prema nama...mi smo jedno ... i nema razloga za velike brige...može po nekad neka manja Laughing ...to je to. A poslovna sfera se takodje iz dana u dan mjenja i dobija različite smjerove i pomalo nepredvidljive i nelogične...no najbolje je samo se prepustiti i slijediti intuiciju to je najbolji put...bar za mene...vjerujem i da ostali to osjećaju...ovaj ''matrix'' naravno samo ispira mozak i uzima ljudima njihovu prirodjenu slobodu i snagu....mi smo kraljevska djeca a ne neki prosjaci...neka se zamisle neki nad ovim....to je veoma bitno...osvjestiti moći koje nam Bog daruje...neprekidno...pitanje je da li ih prepoznajemo. Ovdje u Bosni se kaže ''Nafaka'' a to je ono što te sleduje u materiji misli se na novac,kuće tj materijalno bogastvo...ovdje kažu da Bog ili Allah poručuje nama da nas Nafaka neprestano traži...al izgleda da je većina odbacuje ili ne prepoznaje i ne vidi. Toliko od mene za sada ako se sjetim jos nešto napisaću,jer znam da ima njih dosta koji se ustručavaju da otovoreno pričaju o svemu a bitno im je pomoći...kao što reče plavi zrak ima ih dosta koji nisu zainteresovani za duhovni put ali im se ipak dešavaju Šaumdra simptomi...zato hajde da im pomognemo vjerujem da ih svi imamo u svojoj okolini,do susednih vrata,ili u banci,prodavnici,fitnesu...vjerovali ili ne u glasnim diskotekama i zadimljenim pabovima..grijeh je zadržavati to u sebi iz straha i stida...Bog je uvijek uz nas da hrabri i daje vodstvo ..... nije duhovnost i istina povlašćena samo na one koji nešto znaju o tome ona je da se prenese i ostalima koji ne znaju ništa o tome...ja vjerujem da dosta njih ni nema vremena da to čitaju pa se obeshrabre...pa ja koja redovno održavam duhovnu higijenu ne stignem sve to pročitati a htjela bi žarko to..... niti biti često na ovom ili drugom trećem forumu...a ima ih vala baš Laughing ...Vakan Tanka vjerujem da ću se i ja pridružiti tvom kampu no javim još....puno Svjetlosnih pozdrava od mene Very Happy Laughing [/url][/list][/list][/code]
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 14 Mar, 2008 23:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ana, hvala ti na opsirnom i veoma iskrenom postu. Verovatno ce se mnogi posetioci ovog foruma prepoznati u tvojim iskustvima.
Vecinom smo svi prosli kroz te simptome, neki mozda tek sad prolaze.
Kako smo po Majanskom kalendaru sad u "5. noći", tj. Desetim nebesima, prema tome je u ovoj godini SVE MOGUČE ostvariti!
Mozda sad onda imamo šansu da promenimo tok događaja?
Pozdrav, Vesna.

Poslednji izmenio Vesna dana 28 Mar, 2008 00:38 am, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Vakan Tanka
Hodočasnik

Poruka Poslao: 15 Mar, 2008 19:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da iz Ane je govorio Veliki duh,ja sam se osecao dok sam citao njeno iskustvo kao da me tako dobro poznaje i da opisuje moje sopstveno...
Pozdran svima,neka ste Ljubavi Sveprisutnog uvek svesni...In la kesh ala kin...Svakako se vidimo na leto.... Very Happy
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 27 Mar, 2008 20:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

SVE Šaumbra simptome sam osjetila na svom tijelu i u svom životu. Zato sam ih i prevela ( a Vakan Tanka objavio) da bi pomogli i drugima da shvate šta im se to dešava, jer sam i sama bila u velikoj nedoumici kad se sve počelo događati. Ovi simptomi obično se javljaju kada u pojedincu krene proces Buđenja.
Dakle, evo nekoliko "nepisanih pravila" vezanih za Šaumbra simptome. U dosadašnjem razvoju i rastu, mogli ste da imate samo jedan ili tri simptoma a da vas oni drže već godinama. Druge simptome profurali ste za par mejseci ili dana, samo, a ostatak ćete možda tek doživjeti.

Suština je u sljedećem: kada imate INFORMACIJU, tada slijedi TRANSFORMACIJA, odnosno prvo ide razumiejvanje stanja na osnovu primljene informacije, a onda i transformacija vašeg vanjskog i unutarnjeg bića. TO je glavni razlog zašto brojni ljudi treba da pročitaju ove Šaumbra simptome. Inače, postoji i mnogo duža verzija, koju zaista nisam željela prevoditi jer je suština sažeta u ovom kraćem opisu koji je ovdje prezentovan.

SAVJET za nošenje sa ovim Šaumbra simptomima: POSMATRAJTE sebe dok ste u procesu proživljavanja bilo kog od njih, ne morate ništa činiti
samo POSMATRAJTE kako se to odvija u vama, jer tehnika samo-posmatranja pomaže da simptom brže prođe. I naravno, skoro da ništa ne možete učiniti, osim ovoga što sam već pomenula - posmatranja. I ne bojte se, nego se radujte, jer kad god se osjećate turobno i prepoznajete u sebi neki od ovih simptoma, znajte - VI BAŠ TADA NAJVIŠE NAPREDUJETE.

Stoga, za kraj, sjetite se: I TO ĆE PROĆI.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 27 Mar, 2008 20:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dušane, kažeš da nisi prepoznao simptome 7, 8, i 9- nema veze, to te može i "mašiti" a može i da dođe kasnije. Stoga, "enjoy the ride" i ne brini, ovo nisu opisi bolesne osobe, već osobe koja se počela buditi. Ali, u jednom si u pravu: početno oduševljenje vlastitim Buđenjem bude zamijenjeno čuđenjem što sad stalno kreću neke tjelesne neugodnosti, manje bolesti, žigovi i bolovi u tijelu, umjesto da se osjećamo sve zdravijima. Jer, naša je najveća zabluda da će ulazak Duha u naše tijelo biti bezbolan i da će posle toga sve biti divno i krasno. Naprotiv, kad Njegovo Veličanstvo ulazi u vaš mali život, tada se
sve što je prljavo mora brzo skloniti, staza tj. crveni tepih očistiti i uglancati da Veličanstvo može dostojanstveno njime proći.

Pusa i ne brini....I to će proći!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Dušan
Hodočasnik

Poruka Poslao: 27 Mar, 2008 23:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pozdrav Jasna,
upravo ono što pominješ kao početno oduševljenje buđenjem koje spoznajemo,vrlo brzo splasne i onda se osećanja i emocije tako brzo i naglo menjaju od pozitive ka seti, melanholiji pa i do neke tihe blage tuge.
A da se ne zna zašto, to jest da nema nikakvog realnog razloga i objašnjenja za takve nagle promene raspoloženja, nelagodnosti, apatije, konfuzije, usporenosti, nezainteresovanosti za neke do sada vazne stvari i još toga ...
Plus neke nove pojave kao sevanje i bolovi po telu, opet nepoznati do tada. Ajde da to pripišemo pročišćavanju tela i duha - proći će - rekoše.

A zna li neko kada će proći ? Confused

Pročitao sam i test o INDIGO AURI.
Svaki detalj se uklapa.
Ali šta sa tim čovek da radi kad se takav i rodio?
To nije nekoliko zadnjih godina - to sa indigo je oduvek tako .
I čitavog života sledim teži put i način da nešto postignem ...

pa ti sad budi faca pa i dalje NEŠTO čekaj...iščekuj...očekuj da dodje...
prodje ovozemaljska prilika u nekakvom čekanju.
Hvala ti na podršci. Very Happy

Ali uz pusu ću već lakše čekati ... čekam ... kad bih još znao šta čekam?
Wink
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOLITVE, MEDITACIJE, MANTRE I SNOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 2 od 5

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 34786 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 93290 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 30841 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42885 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30805 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35881 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43215 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)