Tarot i duhovni razvoj
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » TAROT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 01 Sep, 2010 03:17 am    Naslov: Tarot i duhovni razvoj
Odgovoriti sa citatom

.
Tarot i duhovni razvoj

Ovo su samo neka od mnogih pitanja na koja mozemo raspravljati na ovoj temi:

Kako i u cemu tarot moze da nam pomogne na duhovnom putu?

Kako transformisati Ludu u prosvetljenog coveka?

Na koje nacine mozemo uci u ambijente velikih arkana, ko su nam tamo ucitelji i kakve su lekcije koje tamo ucimo?

Da li i na koji nacin mozemo povezati tarot sa ostalim duhovnim disciplinama?

.
Yin

Pridružio: 30 Avg 2010

Poruka Poslao: 01 Sep, 2010 21:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tarot je odličan za svakodnevnu praksu. Na početku svakoga dana je povoljno izvući po jednu kartu i pratiti koja nam upustva šalje tokom dana. Bez naprezanja i analiziranja karte i njenih detalja. Dovoljno je samo je izvući i njeno značenje će se manifestvovati tokom celog dana. Sa svim nijansama...

Ukoliko se neka karta stalno ponavlja, onda je dobra meditacija i zapitanost na nju. Zašto nam se ukazuje i šta pokušava 'reći'.

Luda mora da prolazi put sazdan od naredne 21 karte. Tek onda kada dodje do kraja tog ciklusa ona može sebe da preobrazi. Medjutim, ako Luda ne ume da pojmi svaki stepenik od tih karata, vraća se u ponovne cikluse.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 08 Nov, 2010 23:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo, da postavim pitanje ovde.
Ako mu nije mesto, kazite, pa da ga brisem/pomeram.

Ne razumem se u Tarot. Nikada nisam ozbiljnije procavala, a smatram ga veoma lepom karikom u jednom razvoju. Znam da hocu jednog dana koji je sve blizi.

Ali hajde neka me neko uputi u osnove rada sa njime.

Imam nekoliko nasledjenih spilova. Kako su svi zavrsili kod mene - duga prica. Da li da popcnem sa nekim od njih, ili ipak treba da nabavim svoj?
Sta se uopste radi sa tarot spilom ljudi koji su umrli, i koji su radili sa njima?

Takođe, imam i nekoliko karata koje su raspoređene u nekim knjigama, sveskama...nisam dirala do sada...ali fizicki svet zahteva sredjivanje...ne znam odakle da krenem Embarassed

Cak i ako resim da se tome ne posvetim, nekako mi deluje u redu da sa njima uradim ono sto bi po pravilu trebalo...zavrsim nesto sto su poceli ljudi pre mene na nacin koji bi trebalo...iz poštovanja prema njima.
Moze li pomoc? Savet?
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 08 Nov, 2010 23:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ne razumem se u Tarot. Nikada nisam ozbiljnije procavala, a smatram ga veoma lepom karikom u jednom razvoju. Znam da hocu jednog dana koji je sve blizi.

Za proučavanje Tarota nabavi svoj špil, jer je važno da samo tvoja energija bude povezana s tim špilom.

A što se tiče nasleđenih špilova, ja bih uradila sledeće: svaki špil bih uzela u ruku i zapitala se šta da radim sa njim. I uradila bih prvo što mi padne na pamet, jer to je pravi odgovor. Sve posle toga je racionalno zaključivanje, koje nije veza sa Tarotom.
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 10 Nov, 2010 21:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala Starcy!

Da li je bitno koji Tarot je u pitanju? Na osnovu cega se bira svoj Tarot?
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 10 Nov, 2010 22:54 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I to ćeš osetiti.

Naime, između Tarota i njegovog vlasnika javlja se bliska veza. Interakcija energija. Ne znam kako to da objasnim. Ti puniš Tarot svojom energijom i on puni tebe. I tako povezani zajedno dajete određeni efekat. Bilo da ga koristiš za meditaciju, bilo da ga koristiš za neki vid pomaganja drugima. Zato se zabranjuje da tvoj špil dodiruje bilo koja druga osoba.

Ako pri predloženom postupku sa Tarotom, u prethodnom postu, osetiš neki špil na poseban način, to znači da te je odabrao.

U svakom slučaju osloni se na unutrašnji osećaj, jer to ne može rečima da se objasni.
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 11 Nov, 2010 08:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hm.
Ako krenemo od toga da se Tarot kupuje u prodavnici, ili jos cesce - koliko sam uspela da registrujem - narucuje preko interneta...onda bi to znacilo da prakticno nikakvog kontakta nema izmedju karti i onoga ko sa njima treba da radi pre nego sto se odluci za odredjeni spil.
Da li se tu ljudi uzdaju u neki univerzalni sistem, po kome ce pravi spil doci do njih u svakom slucaju?
 Nazad na vrh »
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 11 Nov, 2010 13:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja imam jedan iz knjiga, ali nije potpun. Koliko vidim tesko ih je naci u prodavnici, jedina mogucnost je kupovina preko interneta.

Da li se tu ljudi uzdaju u neki univerzalni sistem, po kome ce pravi spil doci do njih u svakom slucaju?

Univerzalni sistem sigurno postoji, ali mi je teze da odlucim koji spil da odaberem, od koga da narucim....verovatno jos nije stiglo pravo vreme za moj izbor.

Pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 11 Nov, 2010 19:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alphilda ::
Hm.
Ako krenemo od toga da se Tarot kupuje u prodavnici, ili jos cesce - koliko sam uspela da registrujem - narucuje preko interneta...onda bi to znacilo da prakticno nikakvog kontakta nema izmedju karti i onoga ko sa njima treba da radi pre nego sto se odluci za odredjeni spil.

Mislim da je opet osećaj u pitanju, ovoga puta osećaj naklonosti odnosno dopadanja. Ja sam svoj špil dobila od oca i odmah mi se dopao, na prvi pogled.

No, knjige o Tarotu kažu da je najbolji i najefikasniji onaj špil koji nacrtamo sami, prateći obaveznu simboliku. Recimo, karta 18 - Mesec kao obavezan deo ima Mesec, kulu i dva psa, jednog crnog i jednog belog.

Ja sam svoj špil fotokopirala i zalepila na obične igraće karte, a zatim ga delimično obojila i to prema trenutnoj inspiraciji... neke karte sam obojila potpuno, neke tek ovlaš. I još uvek koristim taj špil.

Poslednji izmenio Starcy dana 11 Nov, 2010 19:07 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 11 Nov, 2010 19:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

sneguljica ::

Univerzalni sistem sigurno postoji, ali mi je teze da odlucim koji spil da odaberem, od koga da narucim....verovatno jos nije stiglo pravo vreme za moj izbor.

Pozz

I ja mislim tako Smile
I.M.I.

Pridružio: 03 Nov 2010

Poruka Poslao: 27 Nov, 2010 17:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jedan problem mi ne da mira već nekoliko mjeseci, um mi je često okupiran razmišljanjem o pravcu koji treba da poduzmem vezano za to itd. Prije nekoliko dana sjetio sam se svog zaboravljenog Tarot špila koji nisam ozbiljnije koristio. Ni sam ne znam zašto sam bio privučen da uzmem velike Arkane, promješam ih i izvučem 3 karte, pa sam onda po netu čitao o značenjima tih Arkana na nekoliko sajtova i vrlo brzo su mi počeli da se slažu neki uvidi vezani za taj konkretan problem.

Pišem ovo zato što od tad često razmišljam o svom Tarotu, volio bih da počnem da ga koristim a nemam ni približnu ideju odakle da počnem... Svašta mi pada na pamet, pa čak i da nosim karte u krevet kad idem na spavanje Laughing Inače, radi se o standardnom Rider-Waite kompletu. Može li mi neko preporučiti kakvu dobru knjigu o Tarotu za početak, ili napisati koju pametnu da me malo uputi Very Happy Nadam se da ne tražim previše... Smile
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 28 Nov, 2010 16:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja mislim da ti uopšte nije loša ideja da izdvojiš određenu kartu sa sobom kada ideš na spavanje. Tokom uspavljivanja bi trebalo sebi da kažeš da hoćeš da se konektiraš sa tom kartom, da usniješ san prema kom je napravljena konekcija i da se setiš tog sna. Ovo što sam sada napisao je veoma zahtevan nivo, ali mislim da je dobar i za početnike u tarotu. Postoje brojne vrste različitih snova. Tarot nam je od velike pomoći ako želimo da znamo koju vrstu snova sanjamo, šta je to što sanjamo, gde je to što sanjamo, zašto baš to sanjamo, koga to sanjamo i kako bi se ti snovi mogli odražavati na našu javu. Umesto da se "bezveze" ode u san kao što to većina ljudi radi, potrebno je samo, dok tonemo u san, usredsrediti našu svest prema tarot karti koju smo izabrali...
I.M.I.

Pridružio: 03 Nov 2010

Poruka Poslao: 29 Nov, 2010 12:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sinoć sam izvukao jednu kartu i uradio to, ujutro sam se sjetio nekoliko zanimljivih snova i naravno zapisao sam ih. Prethodno pročitam na netu o značenju te karte. Nastaviću s tom praksom, baš mi djeluje privlačno.
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 30 Nov, 2010 21:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tarot je fantastičan kad se povežeš s njime Smile
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » TAROT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 200512 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 118367 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 149799 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1702147 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 98914 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1412625 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1634482 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)