RAZGOVOR S BOGOM, 1. DEO - NIL DONALD WOLS
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 04 Nov, 2010 21:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Кад би сте знали како се све то самном издешавало,знали би сте да то није моја заслуга,већ ствар Божје воље.
Рађе хвалите Бога који ми је тако дао,без обзира на рђав живот који сам водио.
Ето он је мене недостојног удостојио спасења.
Једно сам научио да би се човек променио споља мора прво да се промени изнутра.
Спољње је само последица унутрашње промене.
А што се тиче хране
Шта је горе од бобове сламе?

Празне јасле
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 07 Nov, 2010 11:45 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da cujemo sta Vladimir Megre kaze .
Na ruskom je ali moze da se razume .

http://www.anastasia.ru/

Pozdrav ! Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 11 Nov, 2010 16:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ovde smo malo zastali, pa da obnovim obecanje.

- Ti si imao 647 prošlih života, pošto insistiraš na preciznosti. Ovo ti je 648. Bio si u
njima sve. Kralj, kraljica, rob. Učitelj, učenik, majstor. Muško, žensko. Ratnik, mirotvorac.
Heroj, kukavica. Ubica, spasilac. Mudrac, glupak. Bio si sve to!
Ne, ne postoji nešto tako kao što je karmički dug - ne u smislu na koji ti misliš o
ovom pitanju. Dug je nešto što se mora ili treba isplatiti. Vi niste obavezni ni na šta.
Ipak, postoje izvesne stvari koje želite da uradite, koje izabirete da iskusite. I neki
od tih izbora zavise - želja za njima je stvorena - od onoga što ste ranije iskusili.
To je najbliže što se rečima može prići toj stvari koju nazivate karma.
Ako je karma uronena želja da se bude bolji, da se bude veći, da se napreduje i
razvija, i da se protekli doganaji iskustva posmatraju kao mera toga, onda, da, karma
postoji.
Ali, ona ništa ne zahteva. Ništa se nikada nije zahtevalo. Ti si, kao što si uvek bio,
biće slobodnog izbora.

- nil: Ponekad se osećam veoma parapsihološki obdareno? Postoji li nešto tako? Da li sam ja
takav? Da li ljudi koji tvrde da su parapsihološki obdareni "opšte sa djavolom"?

- Da, postoji takva osobina kao što je parapsihološka obdarenost. Ti je poseduješ.
Svako je poseduje. Ne postoji osoba koja nema ono što nazivaš parapsihološkom
sposobnošću, postoje samo ljudi koji je ne koriste.
Korišćenje parapsihološke sposobnosti nije ništa drugo nego korišćenje šestog
čula.
Očigledno, to nije "trgovanje sa navolom", jer vam Ja inače ne bih dao to čulo. I,
naravno, ne postoji djavo da sa njim trgujete.

...

ovo trazi razmatranja, mislenja... objasnjenja ili razumevanja, sta hoce da nam kaze, kome, kojoj grupi ljudi, i na koji nacin.
i kako KO to ili sta - razume.
I, naravno, jos bolje, kako to da se iskoristi za svoj zivot, sebe, celinu...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 13 Nov, 2010 23:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

172. Naravno da je "seks" u redu. Ponavljam: da Ja nisam želeo da se bavite izvesnim
igrama, ne bih vam dao igračke. Da li vi vašoj deci dajete stvari sa kojima ne želite da se
igraju?
Igrajte se seksa. Igrajte se njime! To je divna zabava. To je bezmalo najzabavnija
stvar koju možete raditi sa svojim telom, ako govorite o isključivo "fizičkim" iskustvima.
Ali, zaboga, ne uništavajte seksualnu nevinost i zadovoljstvo, čistotu zabave i
radost, zloupotrebljavajući seks.
Ne koristite ga za nametanje sile ili sa prikrivenom
namerom; za samopovlanivanje ili dominaciju; u bilo koju svrhu sem najčistije radosti i
najvišeg ushićenja, koje dajete i delite - a to je ljubav, i ljubav iznova stvorena - u vidu
novog života! Zar nisam izabrao divan način da stvorim više vas?

Kada je reč o odricanju, to sam već razmatrao. Ništa sveto se nikada nije postiglo
kroz odricanje. Ali želje se menjaju kada se sagledavaju veće stvarnosti. Zato nije
neobično da ljudi jednostavo žele manje ili nimalo seksualne
aktivnosti - ili bilo koje druge
telesne aktivnosti. Za neke, aktivnosti duše postaju najvažnije - i daleko najmilije.
Svako prema svome, bez prosunivanja - to je moto.
Odgovor na završetak tvog pitanja je sledeći: Vi ne morate da imate razlog ni za
šta
. Samo budite uzrok.
Budite uzrok vašeg iskustva.
Setite se, iskustvo stvara pojam o Sebi. Spoznaja pojma stvara kreaciju, kreacija
stvara iskustvo.
. Sve zabavne
stvari nisu nemoralne, nezakonite ili kalorične. Vaš život je, menutim, interesantno iskustvo
u odrenivanju onoga šta je zabava.
Za neke "zabava" predstavlja telesne osećaje. Za druge, "zabava" može biti nešto
sasvim drugačije. Sve zavisi od toga šta mislite ko ste i šta ovde radite.

Ima još mnogo više da se kaže o seksu nego što je ovde rečeno - ali ništa nije
bitnije od ovoga: seks je radost, a mnogi od vas su učinili seks svakakvim samo ne takvim.

Seks je takone duhovan. A radost i duhovnost se slažu (oni su, u stvari, isto), mada mnogi
od vas ne misle tako.
Vaši stavovi o seksu predstavljaju mikrokosmos vaših stavova o životu. Život bi
trebalo da je radost, slavlje, a on je postao iskustvo straha, napetosti, "nedovoljnosti",
zavisti, besa i tragedije. Isto se može reći i za seks.

Vi ste potisnuli seks baš kao što ste potisnuli život, umesto da Sebe njime potpuno
izrazite sa strašću i radošću.
Vi ste posramili seks, kao što ste posramili život nazivajući ga zlim i poročnim,
umesto najvišim darom i najvećim zadovoljstvom.

auuuu, sta ovaj prica, sram ga bilo, hahaha...
salim se.
rekli bi neki, drma ga Kundalini, kao i Alexa, kad god pomene ovu bogobojazljivu rec.
ne znam kako je to u Americi, zemlji koja se dici - slobodom... nesto sam cuo, citao i gledao o Hipicima, svojevremeno, deci cveca i ljubavi... ali su ih Ameri ukinuli, jer su bili previse - opasni...
u Srbiji vidim neki prosek, ali ima sasvim drugacijih frekvencija u drugim karma - zemljama, drzavama, narodima... u kojima sam ziveo, ili barem delimicno ih upoznao.
secam se jednog uporedjivanja: dok sam vodio agenciju za foto modele i manekene, u Bratislavi, kao i skolu za to...
delio sam komplimente i inspiracije devojkama recima: ala si - s...... ili izgledas s......
na sta su mi devojke odgovarale sa: HVALA.
mozda je to i deo neke kulture, opste, a mozda i samo odnos prema sexualnosti.
Kada sam, jednom, jednoj devojci kod nas rekao istu stvar, ala si s...... ona mi je uzvratila vrlo frustrirano:
mars, bitango jedna.
hahaha
slatka mala
jer, iskreno, izgledqala je vrlo s....
Da li je stvar u meni, ili je stvar u dvolicnosti, pretvaranju, ili u karmi, kulturi, ili... ostaje pitanje.
sve, sve... ali na forumu objave cim se pomene rec eejsex, i to jos od Alexa... to automatski znaci
preterivanje... u negativnoj konotaciji.

pa - ZIVELI...!!!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 14 Nov, 2010 13:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

-U svemiru postoji samo jedno vazno pitanje ,a ono se odnosi na tvoj IDENTITET.
Znas li ko si ti zapravo ?
Ako to znas ,onda se sva razmatranja pretvaraju u CUDA.
-Neki kazu da moraju videti da bi verovali .Ja ti kazem moras verovati kako bi video.
-Nije rec o necemu sto moras napraviti ,nego o necemu sto odaberes iskusiti .
-Ako ste ti i Bog jedno tada nista ne moras napraviti .Svaka tvoja odluka izvire iz Slobodne Volje .Svaki tvoj odabir ocituje tu tvoju slobodnu volu.
-Dosao si u telo kako bi iskusio neki vid sebe .Mozda taj vid sebe iskusis nesto sto radis ,kroz fizicku aktivnost ,ili kroz osobiti nacin postojanja ,cak i ako zapravo nista ne radis .
-Nije moguce objektivno promeniti stvari .Promatrac deluje na sve sto posmatra.
-Ne mozez prpmeniti krajnju stvarnost ali mozes promeniti iskustvo te stvarnosti
-Istina ne postoji kao objektivna stvarnost .Glediste srvara opazaj ,a opazaj stvara iskustvo.Iskustvo koje nastaje na temelju opazaja za tebe je ono sto ti nazivas "Istinom "
Ti zapravo dozivljavas vlastitu istinu.Sve ostalo je nesto sto je iskusio neko drugi .to nema nikakve veze sa tobom.
-Sve je onakvo kakvim se doima .A izgled se temelji na opazaju .A opazaj se temelji na gledistima ,a gledista nisu objektivna .Ona nisu nista sto dozivljavas ,nego nesto sto odabiras.
-Iskustva su vrata izrazavanja ,izrazavanja su vrata postojanja ,postojanje je aktivnost sveukupna Zivota i jedina Bozja funkcija .
-Naposletku ces poverovati u ono cemu se nadas,naposletku ces spoznati ono u sta verujes ,naposletku ces stvoriti ono sto znas ,naposletku ces iskusiti ono sto stvaras ,naposletku ces izraziti ono sto iskusis ,naposletku ces postati ono sto izrazis .To je formula sveukupna zivota.Posve jednostavno .
(Stvarno je jednostavno , Smile.Ovo je moj komentar ).
-UOCI SAVRSENSTVO !
-Mi stvaramo vlastitu istinu .A to cinimo svakoga dana onim u sta verujemo .

Citati Iz knjige ,
S BOGOM KOD KUCE

Very Happy
 Nazad na vrh »
Šomika
Tragalac

Pridružio: 27 Jan 2009

Poruka Poslao: 22 Nov, 2010 15:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A ja sam svoje knjige N,D. Walscha odneo u biblioteku,
Nek uče drugi kad meni nije pomoglo da se prisetim ko sam, gde sam i kuda idem...
A mozda i grešim...
U svakom slucaju sam na pocetku, samo sto sam blize kraju...
Laughing
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23
Strana 23 od 23

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE KRITIKE 42 adminfob 33610 01 Maj, 2011 08:43 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90919 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 30072 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42519 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30422 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35456 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42871 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)