,.-`PATULJCI`-.,
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Nosferatu
Majstor

Pridružio: 12 Apr 2010

Poruka Poslao: 04 Nov, 2010 23:11 pm    Naslov: ,.-`PATULJCI`-.,
Odgovoriti sa citatom

.
Evo pronasao sam jednu interesantnu pricu o patuljcima.Very Happy O malom patuljku Imorliu.

http://www.povratakgaji.com/NasaIskustvaFiles/MojaPrica.htm

Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 05 Nov, 2010 01:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ma, baš je neobična priča...Fora je. Doima mi se istinitom, vidi se da autorica nema želju da ikoga ubjeđuje u priču, nego je samo ispričala.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 05 Nov, 2010 12:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mnogo su drugaciji od nas, a opet su slicni nama. Njihova energija jednostavno nije na istoj frekvenciji kao nasa. A opet, i mi smo, poput njih, humanoidi...znaci delimo istu spiritualnu duhovnu granu...Nadam se da ce se pojaviti kad tad novi Darvin...Taj novi Darvin ce, verujem, svrstati vilinja bica i ljudska bica u dva ogranka iste grane...Ali, zaista, otom potom...

I taj ogranak gde su vilinja bica deli se na mnogo grancica - a u jednoj od njih su i ti patuljci.

Ono sto nas, uzasava, ali nas isto tako i fascinira, kada se pogodi da se, na ovaj ili onaj nacin, sretnemo sa vilinjim bicima - jeste to sto smo toliko puno slicni, ali smo ipak, istovremeno toliko mnogo razliciti...

Jednostavno, postoji osecaj, da nesto ne stima...

Energija koju osetimo prilikom susreta sa njima je mnogo drugacija...

Banalno receno, to bi isto bilo kao kada bi smo mi voleli da slusamo i da se stalno krecemo tamo gde je hip hop, a nasli se u okruzenju gde se slusa Bah. Ne bi nam bilo prijatno, ukoliko nismo ranije imali prilike da se sretnemo sa bilo kakvom drugom vrstom muzike osim hip hopa...

I tako...prilikom susreta sa patuljcima i ostalim vilenjacima, nesto skripi...u nasoj glavi nesto skripi...vibracije su drugacije, a oni su toliko slicni nama...

Mnogo je lakse kada se sretnemo sa nekom zivotinjom koja je potpuno zivotinja, bilo o kojoj zivotinji da se radi, nego kada se sretnemo sa vilenjakom - jer vilenjak toliko mnogo podseca na nas, a ipak isto toliko je drugaciji od nas...

Mi smo mnogo komplikovani u odnosu na taj bozji i jednostavni svet vilinjih bica. Mi smo toliko strasno civilizovani i materijalni, mi toliko uzasno puno volimo ugodnost i tako zudimo za komforom - kod njih toga nema....

Oni su izvorna bica priroda. Oni su dobri, lepi, pametni, neobicni, osecajni, mudri...

Oni su deo onoga najlepseg sto je priroda dala, ali su nevidljivi nasem oku, sve dok ne otvorimo ono trece...

Predivni su...ali su i strasni istovremeno...

Mnogo puta, kada se pogodi, da sanjamo klaustrofobicne snove, da smo u nekim cudnovatim kucama, a da nam je u njima tesno, a da pritom osecamo nekakvu cudnu energiju, kao da nas bocka noz po celom telu, to je odlican pokazatelj da smo bili u gostima kod nekog vilenjaka...ali da ga nismo prepoznali...i da mu se nismo zahvalili na njegovom gostoprimstvu.
Nosferatu
Majstor

Poruka Poslao: 05 Nov, 2010 15:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Korene vuku iz nordijske mitologije.Oni su poznati kovaci oruzja.Thorov cekic se zove Mjöllnir.Odin je dobio od njih koplje Gungnir.Patuljcima daju karakteristiku da su upoznati u zemljine tajne.Povezuju se sa magijom prirode i uvrstavaju u ogranak vilenjaka.Oruzje koje su pravili je bilo nesalomivo i posedovalo je odredjenu magijsku moc.Za njih se isto prica da su vrsne zanatlije.Pored oruzja pravili su i razne stvari od drveta,kamena i voleli su da ukrasavaju svoje pecine sa draguljima i dragim kamenjem.Za Freju su napravili brod Skioblaonir.Tako da su oni bili prave zanatlije i magovi.Pravili su oruzje za ljude i bogove ali i za sebe.Svako bi sigurno zeleo da nadje kapu od patuljka koja ga je cinila nevidljivim:D ili mantil.
Ali pricalo se i o jednoj njihovoj mani.Thor je jednom nagovorio patuljka Allvisa da mu isprica svoje kosmicko znanje,ali kad je sunce izaslo,patuljak se pretvori u kamen.Tako da ovim saznajemo da su osetljivi na sunce. Very Happy
 Nazad na vrh »
Nosferatu
Majstor

Poruka Poslao: 05 Nov, 2010 16:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jednom davno se covek vracao nocu sa posla.Prolazivsi pored sume ugleda malog crvenog patuljka koji mu je mahao.Covek zaustavi kola,spusti prozor na kolima i upita ga sta zeli.Mali Patuljak odgovori:Ja sam crveni patuljak,peder sam i gladan sam jako.Covek odma uhvati komad hleba koji je nosio usput i da mu.Patuljak zgrabi krisku i pobegne u shumu.Covek se zacudi i krene dalje.Utom se pojavi jedan drugi zeleni patuljak.Covek opet stane i upita ga sta zeli.Patuljak odgovori:Ja sam zeleni patuljak,peder sam i jako sam zedan,pomozi mi.Covek dohvati Radenska tri srca i pruzi patuljku,Patuljak otrgne flasu i pobegne u zbunje bez da se zahvali.Covek se namrsti i krene dalje.Utom ugleda plavog patuljka koji mu mase.Covek stade,spusti prozor i vikne:A sta ti sad hoces pederu jedan?Patuljak mu odgovara:Dozvolu i vasu licnu kartu molim! Very Happy
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 14 Dec, 2010 11:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Srodni patuljcima su gnomi,
Dejvid Bovi je izgleda jos krajem sezdesetih godina stupio u kontakt i sprijateljio sa jednim od njih kojeg je nazvao Laughing Gnome (Gnom koji se smeje). To prijateljstvo je opisao i u ovoj pesmi koja je objavljena 1973. Ova pesma nikada nije bila hit. Ne radi mi jutube, pa mi je besmisleno da postavljam taj link, ali mislim da je relativno lako pronaci tu pesmu koga interesuje:

I was walking down the High Street
When I heard footsteps behind me
And there was a little old man (Hello)
In scarlet and grey, shuffling away (laughter)
Well he trotted back to my house
And he sat beside the telly (Oaah..)
With his tiny hands on his tummy
Chuckling away, laughing all day (laughter)

Oh, I ought to report you to the Gnome office
(Gnome Office)
Yes
(Hahahahaha)

CHORUS
Ha ha ha, hee hee hee
"I'm a laughing Gnome and you can't catch me"
Ha ha ha, hee hee hee
Said the laughing Gnome

Well I gave him roasted toadstools and a glass of dandelion wine (Burp, pardon)
Then I put him on a train to Eastbourne
Carried his bag and gave him a fag
(Haven't you got a light boy?)
"Here, where do you come from?"
(Gnome-man's land, hahihihi)
"Oh, really?"

In the morning when I woke up
He was sitting on the edge of my bed
With his brother whose name was Fred
He'd bought him along to sing me a song

Right, let's hear it
Here, what's that clicking noise?
(That's Fred, he's a "metrognome", haha)

Ha ha ha, hee hee hee
"I'm a laughing Gnome and you don't catch me"
Ha ha ha, hee hee hee

(Own up, I'm a gnome, ain't I right, haha)
"Haven't you got an 'ome to go to?"
(No, we're gnomads)
"Didn't they teach you to get your hair cut at school?
you look like a rolling gnome."
(No, not at the London School of Ecognomics)

Now they're staying up the chimney
And we're living on caviar and honey (hooray!)
Cause they're earning me lots of money
Writing comedy prose for radio shows
It's the-er (what?)
It's the Gnome service of course

Ha ha ha, hee hee hee
"I'm a laughing Gnome and you don't catch me"
Ha ha ha, oh, dear me

(Ha ha ha, hee hee hee
Ha ha ha, hee hee hee
"I'm a laughing Gnome and you can't catch me")

(One more time, yeah)
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 14 Dec, 2010 11:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kad smo vec kod Bouvija, ljudi macke su nesto drugacija vrsta etericnih humanoida u odnosu na gnome i patuljke:

Cat People (Putting Out The Fire)"

See these eyes so green
I can stare for a thousand years
Colder than the moon
It's been so long
And I've been putting out fire
With gasoline

Feel my blood enraged
It's just the fear of losing you
Don't you know my name
Well, you been so long

See these eyes so red
Red like jungle burning bright
Those who feel me near
Pull the blinds and change their minds
It's been so long

Still this pulsing night
A plague I call a heartbeat
Just be still with me
Ya wouldn't believe what I've been thru
You've been so long
Well it's been so long
with gasoline
putting out fire
with gasoline

See these tears so blue
An ageless heart
that can never mend
These tears can never dry
A judgement made
can never bend
See these eyes so green
I can stare for a thousand years
Just be still with me
You wouldn't believe what I've been thru

You've been so long
Well, it's been so long
with gasoline
putting out fire with gasoline
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 14 Dec, 2010 19:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DA li znate da je film ljudi macke pravljen po scenariju koji se bazirao na pricama iz Homolja?
I onda neko neka kaze da Homolje nije pagansko?
PA do pre dvesta godina imal smo carobnjake koji su se pretvarali u sta hoce...
A onda Kastaneda pise o Don Huanu???

Da li je neko video nekog naseg carobnjaka iz prirode?
CUO SAM DA POSTOJI TAJNO BELO BRATSTVO I U SRBIJI, TU NEGDE BLIZU NAS, ALI SKRIVENO?
ZANIMLJIVO VRLO ZAR NE TALE?
AJDE DA IH NADJEMO???? Question
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 15 Dec, 2010 09:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vrlo je zanimljivo što si Tata rekao.
Nisam ništa od toga što si rekao znao.
Naravno, bio bih oduševljen da otkrijemo postojanje Belog bratstva u Srbiji. Ja se pomalo nadam da ni naši napori nisu ostali baš neprimećeni, te da će nam to olakšati ostvarivanje kontakta.
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 15 Dec, 2010 10:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U Beogradu postoji Ulica Belih vila... Laughing pa sam se pitala šta li je bila inspiracija za to ime.
Ime je sasvim Ok, avangardno za jednu ulicu, ali razmišljala sam otkudbaš Belih vila? Zašto nije recimo šumskih vila, rasplesanih vila, nego baš - Belih vila.
Ima i ulica Veštih pletilja. To mi je jasno.
Ali Belih vila....

Možd je to relikt poganskih vjerovanja, i danas zadržan kroz predaju, pa se nekome slučajno omaklo, jer mu je zvučalo lijepo...
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 15 Dec, 2010 19:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Vrlo je zanimljivo što si Tata rekao.
Nisam ništa od toga što si rekao znao.
Naravno, bio bih oduševljen da otkrijemo postojanje Belog bratstva u Srbiji. Ja se pomalo nadam da ni naši napori nisu ostali baš neprimećeni, te da će nam to olakšati ostvarivanje kontakta.

Jedan moj prijatelj , koji se vec dugo bavi antropozofijom, pricao mi je kada je bio mladji-pre dvadesetak godina, da mu je jednom prilikom kada je bio u posteti svome selu, u suton prisao jedan starac i rekao mu da ako zeli moze mu se te noci pridruziti u jednoj specijalnoj misiji.
KAda ga je pitao kakva bi to misija bila, ovaj mu je odgovorio da bi trebalo da ga upozna sa jos nekim carbnjacima, jer on vidi po njegovoj auri da je on osoba koja je u tom trenutku bila spremna za to.
Rekao mi je da se nakon tog razgovora vratio kuci i dugo razmisljao da li da im se te noci pridruzi ili ne, ali je ipak ostao kuci.
KAze da ga vise nikada nisu pozvali...
Zamolio sam ga da me odvede u njegovo selo kod tog starca koji ga je pozvao, ali mi je rekao da je taj covek umro pre nekih desetak godina i da on sada kada bi zeleo da se sastane sa tim bratstvom carobnjaka ne moze vise ni na jedan nacin da dodje do njih.
OCIGLEDNO JE DA ONI SAMI BIRAJU KOGA CE DA POZOVU.
DA SU DOVOLJNO JAKI, VIDOVITI I DA ZNAJU PUNO TOGA...
Ostaje nam samo da cekamo da se nekome OTVORI TAJ KANAL....

Laughing
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 16 Dec, 2010 10:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja bih se pojeo živ da sam na mestu tvog prijatelja antropologa. Ali, ko zna, možda sam i ja imao sličnih prilika, a uopšte ih se ne sećam? Verovatne se mnogim ljudima svakodnevno tako nesto po svetu desava, ali oni jednostavno ne obracaju pažnju na to. Kažu u Kini da ima još uvek puno besmrtnika. Kolaju legende da ih ljudi vidjaju po planinama, ali i po gradovima.
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 16 Dec, 2010 11:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

NAravno da ih ima kada je Tibet jos uvek pod jurisdikcijom Kine koliko mi je poznato?
Znas li koliko ima Samadhi pecina tamo?
I ko zna koliko besmrtnika tamo meditira za sve nas??
Da li mozes da dodjes do tih informacija?Mislim do lokacija naziva tih pecina?To bi bila avantura-obici ih redom??
Citao si nadam se onog Rusa Muladasheva i njegova iskustva sa ulazskom u jednu od tih pecina?
On je pisao kako su za vreme kineske revolucije komunisti vesali ogromne ljude ispred tih nekih pecina...
Ipak u vecinu nisu mogli ni da udju zbog zastitnih polja koja su postavljena u njima.
Radi se o visokofrekventnim zastitama koje samo izuzetne aure mogu da podnesu(bas one koje i trebaju...)
napisi par redi...
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 16 Dec, 2010 11:08 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislim da ćeš me odmah baciti u nova istraživanja. Pa, hajde onda, nema druge, krenimo u potragu za njima. Ko traži, taj će i naći.
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 16 Dec, 2010 11:21 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Za tako nesto se ispalti doci do Kine i Tibeta..
A znam najmanje jos 5 ljudi koji bi sutra posli sa nama u jedno takvo istrazivanje...
Hvala ti unapred.Znam da si vrlo temeljan...
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Najlepše Ljubavne Pesme i Priče 250 BelaGalaktickaDamo 101308 26 Avg, 2011 10:12 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA... 1551 vasudeva 926910 30 Apr, 2011 14:49 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 69618 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 246237 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Objavljujem da sam Živ...Vakan Tanka 9 Vakan Tanka 11897 20 Jan, 2010 18:48 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA kao sam zavrsetak Spiritualne Staze… 30 Vijaya 20804 22 Dec, 2009 10:48 am
Vijaya Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Došao sam donjet mač i knjigu 10 Ramzes13 10904 03 Nov, 2009 16:33 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)