Pravoslavne molitve za razne prilike i svaki dan
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ПРАВОСЛАВЉЕ
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Mystic_Storm
Hodočasnik

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 05 Nov, 2010 15:07 pm    Naslov: Pravoslavne molitve za razne prilike i svaki dan
Odgovoriti sa citatom

.
СВАКОДНЕВНЕ МОЛИТВЕ

Идеја теме је у наслову, нема скривених мистерија.
Нашао сам много молитви за све прилике у животу које хац сналазе али баш све.

Крећем редом. Молитве су најчешће са сајта

http://www.molitvenik.in.rs/molitve_index.html

Категорије и молитве су :

СВАКОДНЕВНЕ МОЛИТВЕ

• Mолитве јутарње (по Молитвенику преподобног авве Јустина Поповића)
• Mолитва јутарња Филарета, московског митополита
• Две јутарње молитве (молитва Господу за опроштај и помоћ и молитва за заштиту од напада ђавола)
• Четири свакодневне молитве
• Mолитва у свако доба
• Mолитвено правило о Ускрсу (од Ускрса до Томине недеље)
• Молитве пре почетка и по свршетку рада
• Молитва пре почетка и на крају рада
• Молитве пре и после доручка
• Молитве пре и после ручка
• Молитва пре и после вечере
• Молитве вечерње

ОПШТЕ МОЛИТВЕ

• Молебан и поклоњење Господу Исусу Христу
• Молитва Мајци Божјој из Горничког зборника
• Молитва покајника светог Симеона Новог Богослова
• Покајна молитва светог Јефрема Сирина
• Покајна молитва
• Молитвено правило пред Свето Причешће
• Молитвено правило после Светог Причешћа
• Молитве уз Велики пост
• Великопосна молитва светог Јефрема Сирина

МОЛИТВЕНА ПРАВИЛА

• Богородичино Правило по Уставу Светосерафимовско - Дивјејевског манастира
• Кратко молитвено правило за мирјане светог Серафима Саровског
• Молитвено правило за спас српског народа

МОЛИТВЕ СВЕТИМА

• Молитва мистична којом се призива Дух Свети
• Молитва Часном Крсту
• Молитва Богородици Гетсиманској
• Молитва Пресветој Богородици за оне који страдају од страсти дроге
• Молитва Пресветој Богородици у невољи
• Молитве светим Архангелима за сваки дан
• Молитва анђелима и свима светима
• Молитвe Анђелу Чувару
• Молитва светом патријарху србском Павлу
• Молитве светом Симеону Мироточивом и светом Сави
• Молитва светом Петру Цетињском
• Молитва светом Роману - свети Николај Жички
• Молитва светој великомученици Марини - Огњеној Марији
• Молитва светој Петки Београдској - Трновској
• Молитва светом Јоасафу, епископу белгордском
• Молитва светој праведној Јулијани Олшанској
• Молитва преподобној Алипији

МОЛИТВЕ СВЕТИХ

• Молитва светог Саве Србског
• Молитва светог Саве Србског пред упокојење
• Молитве светог Симеона Мироточивог
• Молитве Богородици за сваки сат светог Јефрема Сирина
• Сузна молитва светог Јефрема Сирина Пресветој Богородици
• Сузна мољења светог Јефрема Сирина
• Двадесетчетири молитве светог Јована Златоустог
• Молитва јутарња светог Јована Кронштадског
• Молитва благодарна Господу светог Јована Кронштадског
• Молитвена песма светог Амвросија, епсикопа медиоланског
• Молитва митрополита московског Филарета, Чудотворца
• Молитвено размишљање светог Димитрија Ростовског
• Молитва светог Дионисија Ареопагита
• Молитва старца Сампсона
• Молитва преподобних Оптинских стараца
• Молитве краљице Јелене

МОЛИТВЕ СВЕТОГ НИКОЛАЈА ЖИЧКОГ

• Молитва Богу
• Молитва Господу Исусу Христу
• Молитва Светом Сави
• Молитва покајна
• Молитва за србски народ
• Молитва за народ наш
• Молитва за старешине народне
• Молитва за непријатеље наше
• Молитва за безбожнике
• Молитва за мир у свету међу људима и народима
• Молитва за умножење љубави
• "Молитве у сенци немачких бајонета"
• Молитва мученицима велике љубави
• Молитва за децу
• Молитва за спасење од расејаности ума
• Молитва за спасење од страха
• Молитва Небесној Јерархији
• Молитва свецима Божјим

МОЛИТВЕ СВЕТОГ НИФОНТА, епископа Константијане Александријске

• Молитве светог Нифонта - I део
- Мала молитва Богородици
- Молитва болесиика пред Божанственим Причешћем
- Молитва исцељенога пред Божанственим причешћем
- Молитва за опроштај
- Молба за помоћ против искушења
- Молитва за избављење од сујете
- Молитва у помислима неверја
- Молитва покајања и повратка
- Молитва за врлине
- Молитва за избављење од страсти
- Молитва христословна
- Молитва скрушености и покајања
• Молитве светог Нифонта - II део
- Молитва славословља
- Молитва за непријатеље
- Мољење за спасење од пакла
- Молитва за опроштај у распаљивању плоти
- Молитва покајања Богу Оцу
- Мољење за заштиту од демона
- Молитва за помоћ против демона
• Дугачка скрушена молитва
• Молитва при одвајању душе од тела и у ропцу
• Молитва за читав свет
• Велико мољење
• Велико славословље

НАМЕНСКЕ МОЛИТВЕ

Молитве за брак, породицу, децу, ближње

• Молитва за умножење љубави
• Молитва за умножење љубави и искорење мржње
• Молитве за свету тајну брака (за женидбу и удају) и за оне који су у браку
• Молитва усамљенога
• Tропар чудотворној икони Мајке Божије која помаже при рађању
• Молитва породиље
• Молитвено уздисање жене у време трудноће
• Молитва труднице за успешан порођај
• Молитва за нерођена чеда
• Молитвено уздисање мајке за своју децу
• Материнска молитва
• Молитва за децу
• Mолитва за пријатеље
• Молитва о братској љубави

Молитве за утеху у очајању и потиштености, и оних који тугују због губитка ближњих

• Молитва удовице
• Молитва удовца
• Молитва у тузи душевној

Молитве у болести

• Молитва за болесника
• Молитве за болесне
• Молитва за болесно дете
• Молитва за духовну обнову
• Молитва за умно оболелог човека
• Молитва када се здравствено стање погоршава
• Молитва у време епидемије
• Молитва пред операцију
• Молитва пред смрт
• Молитва против напада ђавола
• Молитва у болести

Молитве за српски народ

• Молитва Србаља
• Молитвено правило за спас србског народа
• Молитва свенародног покајања
• Молитва за србски народ
• Молитва за спас земаља православних

Молитве у разним приликама

• Молитва за свог духовног оца
• Молитва за усрднију и топлију молитву
• Молитва за отворење ума (пре читања Светог Јеванђеља и житија светих)
• Молитва пре и после читања Светог Писма
• Молитва Светој Тројици пре читања Псалтира
• Молитва пре и после појања
• Молитва пре и после учења
• Молитва за живе - поменик
• Молитва при изласку из куће (пред полазак на пут, за оне који путује и за возаче)
• Молитве при узимању богојављенске водице
• Молитва пре узимања нафоре и свете водице
• Молитва при упаду непријатеља
• Молитве против страсти (против стомакоугађања, пијанства, гордости, среброљубља...)
• Молитве против блудних страсти
• Молитва Пресветој Богородици за оне који страдају од страсти дроге
• Молитва прогоњеног човека
• Молитва против ружних помисли
• Moлитва против оскрнављења
• Молитва за заштиту од нечисте силе
• Молитва за кућу где има злих духова
• Молитве у разним приликама I део (кад се пали свећа или кандило, пре узима ња просфоре и свете воде, пре читања житија светих)
• Молитве у разним приликама II део (за непријатеље, за завиднике и клеветнике, за опседнуте демонима, за избављење од хулних помисли, за обраћење и привођење вери, за спасење ближњег)
• Молитве у разним приликама III део (за сиромашне, за истраживаче, пре биткe и после битке, за рањену браћу, за међусобни мир)
• Молитве у разним приликама IV део (за измирење завађених, за оне који нас мрзе и вређају, за помирење оних који су у завади, за повратак мирних времена, за учвршћење у вери Православној)

Молитве за упокојене

• Молитва за покојене са молитвом светог Нифонта у смртни час
• Молитва за почившу децу
• Молитва за преминуле родитеље
• Молитва за умрле изненадном смрћу
• Молитва за упокојене Пресветој Богородици
• Молитва за упокојене
• Молитва за упокојене учитеље и васпитаче
• Молитва за упокојење православних војника
• Молитва по исходу душе Ангелу Хранитељу

.

Poslednji izmenio Mystic_Storm dana 05 Nov, 2010 15:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 05 Nov, 2010 15:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

СВАКОДНЕВНЕ МОЛИТВЕ

Списак молитви које ће бити написане...

• Mолитве јутарње (по Молитвенику преподобног авве Јустина Поповића)
• Mолитва јутарња Филарета, московског митополита
• Две јутарње молитве (молитва Господу за опроштај и помоћ и молитва за заштиту од напада ђавола)
• Четири свакодневне молитве
• Mолитва у свако доба
• Молитве пре почетка и по свршетку рада
• Молитва пре почетка и на крају рада
• Молитве пре и после доручка
• Молитве пре и после ручка
• Молитва пре и после вечере
• Молитве вечерње
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 05 Nov, 2010 15:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

МОЛИТВЕ ЈУТАРЊЕ
Mолитвеник - Каноник, превод о. Јустина Поповића

Пренувши се од сна, устани одмах, и сабравши ум, реци ово са побожношћу и страхом Божјим, крстећи се:

У име Оца, и Сина, и Светога Духа.Амин.

Затим постој мало ћутећи док се не умире сва твоја осећања, и тада начини три поклона, говорећи:

Господе Исусе Христе, Сине Божји, помилуј ме грешнога.

А ако је свештеник, говори:

Благословен Бог наш...

Ако није свештеник, почиње овако:

Господе Исусе Христе, Сине Божји, ради молитава Твоје пречисте Мајке и свих Светих, помилуј нас. Амин.

затим:

Слава Теби, Боже наш, слава Теби.

Царе небесни, Утешитељу, Душе Истине, који си свуда присутан и све испуњаваш, Ризнице добара и Даваоче живота, дођи и усели се у нас, и очисти нас од сваке нечистоте и спаси, Благи, душе наше.

Свети Боже, свети Крепки, свети Бесмртни, помилуј нас. (трипут)

Слава Оцу и Сину и Светоме Духу, и сада и увек и у векове векова. Амин.

Пресвета Тројице. помилуј нас; Господе, очисти грехе наше; Владико, опрости безакоња наша; Свети, посети и исцели немоћи наше, имена Твога ради.

Господе, помилуј. (трипут)

Слава Оцу и Сину и Светоме Духу, и сада и увек и у векове векова. Амин.

Оче наш који си на небесима, да се свети име Твоје, да дође царство Твоје, да буде воља Твоја и на земљи као што је на небу; хлеб наш насушни дај нам данас; и опрости нам дугове наше као што и ми опраштамо дужницима својим; и не уведи нас у искушење, но избави нас од нечастивога.

Затим ове тројичне тропаре:

Тропар, глас 1:

Уставши од сна, падамо пред Тобом, Благи, и узносимо Ти анђелску песму, Моћни: свет си, свет, свет, Боже, помилуј нас Богородицом.

Слава:

Из постеље и сна подигао си ме, Господе; ум мој просвети и срце, и усне моје отвори да Те славим, Света Тројице: свет си, свет, свет, Боже, помилуј нас Богородицом.

И сада: Судија ће доћи изненада, и откриће се свачија дела, но са страхом вичемо у поноћи: свет си, свет, свет, Боже, помилуј нас Богородицом.

Господе, помилуј. (12пута)

И молитву ову:

Уставши од сна, благодарим Ти, Света Тројице, што се због Своје велике доброте и дуготрпељивости ниси разљутила на мене лењивог и грешног. нити ме погубила због безакоња мојих, него си показала Своје уобичајено човекољубље и подигла мене који сам лежао несвесно, да Ти јутрењујем и славим моћ Твоју. И сада просвети моје духовне очи, отвори моја уста, да се поучавам речима Твојим и разумем заповести Твоје и творим вољу Твоју и певам Тебе у срдачном исповедању и славим пресвето име Твоје, Оца и Сина и Светога Духа, сада и увек и у векове векова. Амин.

онда:

Слава Ти, Царе, Боже, Сведржитељу, који си Твојим Божанским и човекољубивим промислом удостојио мене грешног и недостојног да устанем од сна и да погледам Твој светли дан. Прими Господе, глас молитве моје као и светих Умних Сила Твојих, и дај да Ти чистим срцем и смиреним духом приносим хвалу са не-чистих усана мојих, да и ја грешник будем са упаљеном свећом душе моје у реду са мудрим девојкама, славећи Тебе у Оцу и Духу Светоме слављенога Бога Сина. Амин.

Ходите, поклонимо се цару нашем Богу!

Ходите, поклонимо се и припаднимо Христу, цару нашем Богу!

Ходите, поклонимо се и припаднимо самоме Христу, цару и Богу нашем!

Псалaм 50.

Помилуј ме, Боже, по великој милости Својој и по обилном милосрђу Свом очисти безакоње моје. Опери ме добро од безакоња мога, и од греха мога очисти ме. Јер безакоње своје ја знам, и грех је мој стално преда мном. Теби јединоме сагреших, и зло пред Тобом учиних, а Ти си праведан у речима Својим и чист у суду Своме. Гле, у безакоњима се зачех, и у гресима роди ме мати моја. Гле, истину љубиш, и јављаш ми непознатости и тајне свемудрости Своје. Покропи ме исопом, и очистићу се; умиј ме, и бићу бељи од снега. Дај ми да слушам радост и весеље, да се прену кости потрвене. Одврати лице Своје од грехова мојих, и сва безакоња моја очисти. Срце чисто сагради у мени, Боже, и Дух прав обнови у мени. Не одгурни ме од лица Твога, и Духа Твога Светога не одузми од мене. Дај ми радост спасења Твога, и духом владалачким учврсти ме. Научићу безаконике путевима Твојим, и безбожници ће се обратити к Теби. Избави ме од крви, Боже, Боже спасења мога; обрадоваће се језик мој правди Твојој. Господе, отвори уста моја, и она ће казивати славу Твоју. Јер да си хтео жртве, ја бих Ти принео; за жртве паљенице не мариш. Жртва је Богу дух скрушен; срце скрушено и смерно Бог неће одбацити. По доброти Својој, Госоде, чини добро Сиону, и нека се подигну зидови јерусалимски. Онда ће Ти бити миле жртве правде, приноси и жртве паљенице; тада ће метати на жртвеник Твој теоце

Символ вере

Верујем у једнога Бога Оца, Сведржитеља, Творца неба и земље и свега видљивог и невидљивог.

И у једнога Господа Исуса Христа, Сина Божјег, Јединородног, рођеног од Оца пре свих векова, Светлост од Светлости, Бога истинитог од Бога истинитог, рођеног не створеног, једносуштног Оцу, кроз Кога је све постало;

Који је ради нас људи и ради нашег спасења сишао с небеса, и оваплотио се од Духа Светога и Марије Дјеве и постао човек;

И Који је распет за нас у време Понтија Пилата, и страдао и погребен;

И Који је васкрсао у трећи дан као што је писано;

И Који се узнео на небеса и седи с десне стране Оца;

И Који ће опет доћи са славом да суди живима и мртвима, и Његовом Царству неће бити краја.

И у Духа Светога, Господа, Животворнога, Који од Оца исходи, Који се заједно са Оцем и Сином обожава и слави, Који је говорио кроз пророке.

У једну, свету, саборну и апостолску Цркву.

Исповедам једно крштење за отпуштање грехова.

Чекам васкрсење мртвих.

И живот будућега века. Амин.

Затим молитва 1: св.Макарија Великог

Боже, очисти ме грешнога. јер никакво добро не учиних пред Тобом. него ме избави од Злог, и нека буде у мени воља Твоја. да неосуђено отворим своја недостојна уста и прославим Твоје свето име, Оца и Сина и Светога Духа, сада и увек, и у векове векова. Амин.

Затим молитва 2: св.Макарија Великог

Уставши од сна, поноћну песму приносим Ти, Спаситељу, и падајући пред Тобом вапијем Ти: не допусти да заспим у греховној смрти, него ме обаспи милосрђем Ти који си се добровољно распео, и похитавши подигни мене који у лености лежим, и спаси ме у бдењу и молитви, и после ноћног сна заблистај ми дан безгрешан, Христе Боже, и спаси ме.

Затим молитва 3: св.Макарија Великог

Уставши од сна, Теби прибегавам, Владару човекољубиви, и милосрђем Твојим полазим на дела Твоја. Молим Ти се, помози ми у свако доба у свакој ствари, и чувај ме од свега рђавог у свету, и од ђаволске брзоплетости, и спаси ме, и уведи у Твоје вечно Царство. Јер си Ти мој Створитељ, и свакога добра промислитељ и подаритељ, и у Тебе је све уздање моје, и Теби славу узносим сада и увек и у векове векова. Амин.

Затим молитва 4: св.Макарија Великог

Господе, који си Својом великом добротом и Својим великим милосрђем, дао мени слуги Своме. да прошло време ове ноћи пређем без опасности од ма каквог зла Противниковог, Ти сам Владару, Творче свега, удостој ме да Твојом истинском светлошћу и просвећеним срцем творим вољу Твоју, сада и увек и у векове векова. Амин.

Затим молитва 5

Господе Боже Сведржитељу који од Твојих Небеских Сила примаш Трисвету песму, прими и од мене недостојног слуге Твог ово ноћно мољење. и дај ми да свих дана живота свог и свакога часа узносим хвалу Теби, Оцу и Сину и Светоме Духу, сада и увек и у векове векова. Амин.

Молитва 6: св.Василија Великог

Господе Сведржитељу, Боже сила и сва-ког тела, који на висинама живиш и на смерне гледаш. а који срца испитујеш и оно што је сакривено у људима унапред знаш, беспочетна и вечна Светлости. у које нема промене или сенке измене. Сам, бесмртни Царе, прими наша мољења, која Ти сада упућујемо од прљавих усана ослањајући се на велико Твоје милосрђе, и опрости нам сагрешења наша која учинисмо делом и речју и мишљу свесно или несвесно, и очисти нас од сваке прљавштине тела и духа. И даруј нам да бодрим срцем и трезвеном мишљу пређемо сву ноћ овога живота, очекујући долазак светлог и предсказаног дана Јединородног Сина Твог, Господа и Бога и Спаса нашег Исуса Христа, у који ће Судија свих доћи са славом да свакоме да по делима његовим, да нас не затече пале и разлењене него бодре, орне за делање и готове да уђемо са Њим у радост и божански дворац славе Његове, где је непрестано ликовање оних који празнују и неисказана сладост оних који гледају неизрециву лепоту лица Твога. Јер си Ти истинита светлост, која просвећује и освећује све и сва, и Тебе пева сва твар кроза све векове. Амин.

Молитва 7: св.Василија Великог

Благосиљамо Те превишњи Боже и Господе милости, који увек чиниш с нама оно што је велико и неиспитљиво, славно и неизмерно; који нам дајеш сан ради окрепљења слабости наше и одмора тела од тешких послова. Захваљујемо Ти што нас ниси погубио са безакоњима нашим, него си показао Своје свагдашње човекољубље и подигао нас који смо спавали, да славимо моћ Твоју. Стога молимо Твоју неизмерну доброту, просвети наше мисли, отргни из тешкога сна лености очи и ум наш, отвори наша уста и испуни их Твоје хвале, да бисмо мог-ли нерасејано певати и исповедати се Теби, у свима и од свих слављеном Богу, беспочетном Оцу, са јединородним Твојим Сином, и свесветим и благим и животворним Твојим Духом, сада и увек и у векове векова. Амин.

Молитва 8: Поноћна песма Пресветој Богородици

Благодат Твоју певам, Владарко, и молим Те, ум мој облагодати. Научи ме да идем право путем Христових заповести. Оснажи ме да стражим у славословљу, сан мрзовоље одгонећи. Свезана оковима греха, раздреши ме молбама Твојим, Богоневесто. Чувај ме и ноћу и дању, избављајући ме од непријатеља који војују против мене. Оживи ме умртвљеног страстима, Ти која си родила животодавца Бога. Просвети душу моју ослепљену, Ти која си родила незалазну Светлост. О дивна палато Господња! учини ме домом Духа божанског. Ти која си родила Лекара, излечи давнашње страсти душе моје. На стазу покајања упути мене, кога витла животна бура. Избави ме огња вечнога, и црва злога, и тартара, да не постанем радост ђаволима ја који сам подлегао многим гресима. Свебеспрекорна, начини новога човека од мене, који сам остарео кроз неосетљива сагрешења. Удаљи ме од сваке муке и умоли Владара свих. Удостој ме да са свима Светима добијем небеско весеље. Пресвета Дјево, услиши глас непотребног слуге Свог. Пречиста, дај ми често бујицу суза која очишћава прљавштину душе моје. Непрестано Ти приносим јауке од срца, одобровољи се, Владарко, прими моју молитве ну службу и принеси милосрдном Богу. Ти која си изнад анђела, учини ме вишим од овога света. Светлоносна сени небесна, руководи у мени духовну благодат. Свебеспрекорна, подигнућу на похвалу руке и усне. упрљане прљавштином. Избави ме душегубних злоба, молећи усрдно Христа, коме приличи част и поклоњење, сада и увек и у векове векова. Амин.

Молитва 9: Господу нашем Исусу Христу

Многомилостиви и свемилостиви Боже мој, Господе Исусе Христе, из велике љубави сишао си и оваплотио се, да би спасао све. И опет, Спасе, спаси ме по благодати, молим Те. Јер ако ме спасеш због дела, онда то није благодат и дар, него дуг. О, велики у милосрђу и неисказани у милости, Ти си, о Христе мој, рекао: Који верује у Мене, биће жив и неће видети смрти вавек. Ако дакле вера у Тебе спасава очајнике, ево верујем: спаси ме, јер си Ти мој Бог и Саздатељ. Нека ми се место дела урачуна вера, Боже мој, који не тражиш дела која ме оправдавају. Но ова вера моја нека замени све, нека она одговара, нека ме она оправдава, нека ме она покаже учесником Твоје вечне славе, да &#
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 05 Nov, 2010 15:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

МОЛИТВА ЈУТАРЊА Филарета, митрополита московског

Господе, дај ми да мирно примим све сто ми данашњи дан донесе, и да се потпуно предам Твојој светој вољи. Упућуј ме и помажи свакога часа у току овог дана. Управљај мојим мислима и осећањима у свим делима и речима. Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе.

Научи ме да се правично односим према ближњем, да никога не разгневим и не ожалостим. Господе, дај ми снаге да поднесем замор данашњег дана, и све што се у току дана догоди. Управљај мојом вољом и научи ме да се молим, да верујем, да се надам, да трпим, праштам и волим.

Господе, дај ми да будем ОРУЂЕ ТВОГА МИРА : ДА ТАМО ГДЕ ЈЕ МРЖЊА СЕЈЕМ ЉУБАВ, ГДЕ ЈЕ ВРЕЂАЊЕ - ПРАШТАЊЕ, ГДЕ ЈЕ РАЗДОР - СЛОГУ, ГДЕ ЈЕ ОЧАЈАЊЕ - НАДУ, где је тама - светлост, где је жалост - радост.

О, Божански Учитељу, немој никада да мене теше, него да ја друге тешим; немој да мене разумеју, него да ја друге разумем; не да мене љубе, него да ја друге љубим. Јер када праштамо, онда се нама прашта, када дајемо, онда добијамо, а када умремо, онда се рађамо за живот вечни.

Душе Свети, буди ми на помоћи да данашњи дан посветим Господу и Спаситељу.

Господе Исусе Сине Божији, боље је не живети, него живети без Тебе и против Тебе. Захваљујем Ти, Боже, за дар овога дана и за све добро које ћеш ми помоћи да данас учиним.

Избави ме, милостиви Боже, од жеље за угодношћу и удостој ме да у сваком тренутку будем спреман да се ради Тебе и ближњега одрекнем себе, јер си ми за ту службу и дао живот. Помози ми да одбацим од себе све што није Твоје, а што је Твоје да примим у дубокој вери, нади и љубави.

Дај ми храбрости да Ти постојано служим: да ставим правду изнад користи, да ставим остварење племенитих дела изнад тренутних задовољстава, да ставим друге изнад себе и испуним Твоју заповест о љубави.

Учини да светлост Твоје лепоте, доброте и љубави засја у мојој души. Амин!
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 05 Nov, 2010 15:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ДВЕ ЈУТАРЊЕ МОЛИТВЕ

Молитва Господу за опроштај, заступништво и помоћ

У руку Твог превеликог милосрђа, о Боже мој, предајем душу и тело моје, осећања и речи, савете и мисли моје, дела моја и сва кретања моје душе и тела. Мој почетак и крај, веру и живот мој, ток и крај живота мојега, дан и час издисања мог, престављење моје, упокојење душе и тела мога. Ти, о Свемилостиви Боже, чију Благост и Незлобивост не могу да превазиђу ни сви греси света, прими мене, од свих људи најгрешнијег, у руку заштите Твоје и избави од сваког зла, очисти многобројна безакоња моја, подај исправљење злом и окајаном мојему живљењу и избављај ме од будућих тешких грехова, како ничим не бих повредио Твоје човекољубље. Њиме покривај моју немоћ од бесова, страсти и злих људи. Непријатељима видљивим и невидљивим запрети, руководећи ме путем спасења, доведи ме к Теби, пристаништу мојем и завршетку жеља мојих. Дај ми кончину хришћанску, мирну, сачувај ме од духова злобе, и на Страшном Твом Суду, буди милостив рабу Твојем и присаједини ме са десне стране заједно са Твојим благословеним овцама, да заједно с њима славим Тебе, Творца мога, у векове. Амин.

Молитва која се чита на почетку дана за заштиту од ђавола

Теби, Богу и Творцу моме, у Тројици Светој прослављеном Оцу и Сину, и Светом Духу, клањам се и предајем душу и тело моје и молим се: Ти ме благослови, Ти ме помилуј, и од сваког овоземаљског, ђаволског и телесног зла избави. И дај ми да у миру, без греха проживим овај дан, у Славу Твоју, а на спасење душе моје. Амин.

(из књиге „Замке злих духова” од jеромонаха Пантелејмона (Ледина), превод Радмилa Максимовић)
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 05 Nov, 2010 15:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ЧЕТИРИ СВАКОДНЕВНЕ МОЛИТВЕ

Moлитва за отворење ума

Господе Исусе Христе, учитељу мудрости, молим Ти се, отвори очи срца мог, да бих слушао реч Твоју и разумео је, и творио свету вољу Твоју која је у њој откривена нама грешним и безумним људима. Господе Боже Спаситељу мој, пошто си дошао на земљу да тражиш и спасеш пропале, не скривај од мене заповести Своје, јер и ја пропадам у тами незнања закона Твога: него отвори очи ума мога да бих разумео чудеса учења Твога, и кажи ми непознатости и тајне мудрости Твоје. У Тебе се уздам, Боже мој, да Ти светлошћу знања Свога просветиш ум мој и разум, да бих не само читао написано него га и вршио. Молим ти се, и са сузама припадајући вапијем Ти: Господе, просвети ме, научи ме, уразуми ме, да свету реч Твоју и житија Светаца Твојих читам не на грех, него на обновљење и просвећење, на освећење и спасење душе моје, и на наслеђе вечнога живота. Амин.

Молитва Филарета, митрополита московског чудотворца

Господе, не знам шта да молим од Тебе. Ти једини знаш шта је мени потребно. Ти љубиш мене више него што ја умем љубити себе. Оче, дај слузи Твоме оно што ја сам и искати не умем. Не усуђујем се искати ни крст, ни утеху, само стојим пред Тобом: срце је моје отворено Теби. Ти видиш потребе, које ја не знам: види и поступи са мном по милости Својој. Порази и исцели, обори и подигни ме; ништаван сам и нем пред светом вољом Твојом и недокучивим за мене судовима Твојим. Приносим себе на жртву Теби; предајем се Теби. Немам жеља, осим жеље да испуним вољу Твоју. Научи ме молити се. Сам у мени моли се. Амин .

Свакодневне молитве

Господе, дај да мирно примим све што ми донесе данашњи дан, и да се потпуно предам Твојој светој вољи.
Упућуј ме и помажи сваког часа у току овога дана. Било какве вести да добијем, научи ме да их примим мирно и с чврстим уверењем да све бива по Твојој светој вољи. Управљај мојим мислима и осећањима и у свим делима и речима.
Не допусти да у непредвиђеним случајевима заборавим да све долази од Тебе. Научи ме да се правилно односим према својим родитељима и својим ближњима, да никог не разгневим и ожалостим. Господе дај ми снаге да поднесем замор данашњега дана и све што се у току дана догоди. Управљај мојом вољом и научи ме да се молим, да верујем, да се надам, да трпим, да праштам и волим. Амин.

Молитва покајника: св.Симеона Новог Богослова

Господе, Ти све видиш, и нема ничега што Ти не би видео. Ја, иако сам дело руку Твојих ипак нисам чинио дела по заповестима Твојим, него сам по великом безумљу свом чинио свако зло, не помишљајући да си Ти, Творац мој и Бог, колико добар толико и правосудан. А сада, сетивши се тога, мене спопада страх, и ја не знам шта да чиним. Осећам осуду Твоју, и не налазим речи оправдања у устима својим. Немам никакве врлине и нисам учинио никакво дело покајања, које би заслуживало да ми се због њега опрости макар једна празна реч уста мојих. Осим тога, и онај који има све врлине и чини сваковрсна добра дела, чини то као слуга и дужник; у свему томе он неће наћи откуп за Грех свој: ту једино милост Твоја притиче. Грех је смрт, и ко од оних који су кроз њега умрли може васкрснути сам себе? Ваистину нико. Једини си Ти умро и васкрсао, зато што греха ниси учинио и превара се не нађе у устима Твојим. И ето, Господе Сведржитељу, починивши много злих дела, ја се кајем. Али само покајање немоћно је да ме оправда. Покајање је познање грехова својих, а скида их милост Твоја. Ти видиш, Сведржитељу Господе, да ја сада ништа немам осим тела; но за мене нема никакве користи од тога што сам оставио свако богатство. Ја сам сав - једна рана; у мени није остало никакве наде на спасење, и пакао је готов да ме прогута живог. Ти ме једини можеш спасти и излечити патње срца мога. Рука Твоја може све; она досеже до самих дубина бездана, и све бива по мигу Твоме. Не усуђујем се говорити: помилуј ме, Господе! Јер сам недостојан милости Твоје, као онај који с правом заслужује сваку муку. А Ти, Господе, знаш све, и како зна Човекољубље Твоје поступи са мном, недостојним и самог живота.
Да буде света воља Твоја у свему. Амин.
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 05 Nov, 2010 15:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

МОЛИТВА У СВАКО ДОБА

Христе Боже, коме се у свако време и сваког часа клањају и кога славе на небу и на земљи, Дуготрпељиви, Многомилостиви, Многосажаљиви, који преведнике љубиш, а грешнике милујеш и све зовеш спасењу обећањем будућих добара. Ти, Господе, прими и наше у овај час молитве и управи живот наш заповестима Твојим, душе наше освети, тела очисти, расуђивања исправи, мисли разбистри и избави нас од сваке жалости, зла и бола; огради нас светим Твојим анђелима, да њиховим мноштвом чувани и вођени стигнемо до јединства вере и познања неприступне Твоје славе, јер си благословен у векове векова. Амин.
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 05 Nov, 2010 15:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Za sada je dovoljno nastaviću drugi put dalje, sve molitve su na sajtu

http://www.molitvenik.in.rs

Tu ima mnogo kategorija molitvi za sve prilike, sve molitve u ovoj temi će biti uglavnom odatle.
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 16:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

МОЛИТВЕНО ПРАВИЛО О УСКРСУ
(од Ускрса до Томине недеље)

Полуноћница, Јутарње молитве, Часови, Повечерје, Молитве пре спавања и Келејно (молитвено) правило врше се по овом правилу:

Благословен Бог наш...

Христос васкрсе из мртвих, смрћу смрт уншити, и свима у гробовима живот дарова. (трипут)

Видевши Васкрсење Христово, поклонимо се светоме Господу Исусу, јединоме безгрешноме. Крсту Твоме клањамо се Христе и свето Васкрсење Твоје певамо и славимо; јер си Ти Бог наш, осим Тебе другога не знамо, име Твоје именујемо. Ходите сви верни, поклонимо се светом Васкрсењу Христовом. Јер, гле, кроз Крст дође радост целоме свету. Увек благосилљајући Господа, певајмо Васкрсење Његово; јер ради нас претрпевши Крст, смрћу смрт разруши. (трипут)

Ипакој, глас 4:

Претекавши јутро Мироносице с Маријом, и нашавши камен одваљен од гроба, слушаху од Анђела: Што с мртвима као човека тражите, Онога који је у вечној светлости? Видите погребне повоје, трчите и свету проповедајте: да је васкрсао Господ, умртвивши смрт, јер је Он Син Бога, који спасава род човечански.

Кондак, глас 8:

Ако си и у гроб сишао, Бесмртни, но адову си силу разорио, и васкрсао си као Победитељ, Христе Боже. Женама Мироносицама рекавши: Радујте се! и Твојим Апостолима мир дарујући, палима дајући васкрсење. У гробу телесно, у аду с душом као Бог, у Рају с разбојником, и на Престолу био си, Христе, са Оцем и Духом, све испуњујући, Неограничени.

Слава: Гроб Твој - извор васкрсења нашега, Христе, показа се као живоносан, као лепши од Раја, ваистину светлији од сваке царске одаје.

И сада: Вишњега си освећено Божанско насеље, радуј се, Богородице, јер се Тобом даде радост онима који кличу: Благословена си Ти међу женама, Свебеспрекорна Владичице.

Господе помилуј. (40 пута)

Слава: и сада: Часнију од Херувима...

Именом Господњим благослови...

Христос васкрсе из мртвих. (трипут)

Отпуст.
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 16:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

МОЛИТВЕ ПРЕ И ПОСЛЕ РАДА

Пре почетка рада

Многомилостиви Господе, Ти који си и Сам рекао да без Тебе не можемо чинити ништа добро, буди и мени милостиви помоћник и учини да овај рад мој и дело које започињем буде по вољи Твојој светој. Дај, Господе, љубитељу поштених трудбеника и добротворних радника, да благодат Духа Твога Светога, укрепи ово дело руку наших, да оно буде на славу светог имена Твог, а на корист и добро наше и ближњих наших. Јер се свако добро дело утврђује вољом Твојојм и благословом Твојим, Благословени Господе, водитељу нашега спасења и напредка. Благослови стога, Господе, да овај рад наш успешно приведемо крају и завршетку, на славу светога имена Твог и на спасење душа и тела наших. Теби, Даваоче свакога добра, и Делатељу нашега спасења, слава и хвала у све векове. Амин.

По свршетку рада

Нека је благословено свето име Твоје, Господе Исусе Христе, Боже и Спасе наш, који си укрепио наше слабе снаге да данас завршимо овај посао наш и труд наш. Ти си, Христе Многомилостиви, пуноћа свакога добра и награда свакога богоугодног труда и рада: испуни радошћу и весељем срца наша и дела руку наших укрепи и благослови, на славу светога имена Твог, и Беспочетног Оца Твог, и Божанског Духа Твог. Амин.

МОЛИТВЕ ПРЕ И ПОСЛЕ ОБРОКА

Молитва пре доручка

прекрстивши се, реци молитву:

Пресвета Тројице, помилуј нас; Господе, очисти грехе наше; Владару, опрости безакоња наша; Свети, посети и исцели немоћи наше, имена Твога ради.

прекрстивши се, седи за сто.

Молитва после доручка

уставши од стола, прексти се и реци молитву:

Достојно је ваистину блаженом звати Тебе, Богородицу, увек блажену и пренепорочну и Матер Бога нашега. Часнију од Херувима и славнију неупоредиво од Серафима, Тебе што Бога-Реч непорочно роди, ваистину Богородицу величамо.

и прекрсти се.

Молитва пре ручка

У име Оца и Сина и Светога Духа.

Оче наш који си на небесима, да се свети име Твоје, да дође царство Твоје, да буде воља Твоја и на земљи као што је на небу; хлеб наш насушни дај нам данас; и опрости нам дугове наше као што и ми опраштамо дужницима сво јим; и не уведи нас у искушење, но избави нас од нечастивога.

(затим) Слава Оцу и Сину и Светоме Духу, и сада и увек и у векове векова. Амин.

Господе помилуј. (трипут)

Молитвама светих Отаца наших Господе Исусе Христе Боже наш помилуј нас. Амин.

потом се прексти и седи за сто.

(ако је присутан свештеник , по : Господе помилуј, реци : Оче Благослови!; ако је присутан епископ: Владико свети благослови!, а свештеник благосиља: Христосе Боже, благослови јело и пиће слугу Твојих јер си свет свагда,сада и увек и у векове векова. Амин.)

Молитва после ручка

Благодаримо Ти, Христе Боже наш, што си нас нахранио земаљским Твојим добрима; не лиши нас ни Твог небеског царства , но као што си дошао међу Твоје ученике, дарујући им мир, дођи и нама и спаси нас.

(затим) Слава Оцу и Сину и Светоме Духу, и сада и увек и у векове векова. Амин.

(и остало као на крају молитве пре јела)

(ако је присутан свештеник, завршава: Благословен Бог који нам је милостив и од својих богатих дарова нас храни својом благодаћз и човекољубљем свагда, сада и увек и у векове векова. Амин.)

Молитва пре вечере

Јешће убоги и наситиће се, и прославиће Господа који Га траже; жива ће им бити срца у векове векова. Слава Оцу и Сину и Светоме Духу, и сада и увек и у векове векова. Амин.

(као на крају молитве пре ручка)

Молитва после вечере

Твоја утроба, Богородице, поста света трпеза са налази небесним хлебом, Христом Богом нашим; сваки који једе од њега не умире, као што је рече Хранитељ свију.

(затим) Часнију од Херувима и неупоредиво славнију од Серафима, Тебе што Бога - Слово непорочно роди, сушту Богородицу ми Те величамо.

(потом) Развеселио си нас, Господе, творевинама Твојим и делима руку Твојих обрадовасмо се. Светлост лица Твога поста знак на нама, Господе. Дао Си ми весеље у срце. Од плода пшенице, вина и уља свога умножише се*. У миру ћу и лећи и заспати, јер ме Ти Сам, Господе, настани у поуздању. Слава Оцу и Сину и Светоме Духу, и сада и свагда и у свевекове векова. Амин.

(ако је присутан свештеник, завршава: С нама је Бог Својом благодаћу и човекољубљем сада и свагда и у векове векова. Амин.)
* непријатељи моји
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 16:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ОПШТЕ МОЛИТВЕ

• Молебан и поклоњење Господу Исусу Христу
• Молитва покајника светог Симеона Новог Богослова
• Покајна молитва светог Јефрема Сирина
• Покајна молитва
• Молитве уз Велики пост
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 16:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

МОЛИТВА МАЈЦИ БОЖИЈОЈ ИЗ ГОРНИЧКОГ ЗБОРНИКА
старца Никона Јерусалимца (XV век)

Прими свеблагомоћна, Пречиста Владичице Богородитељко, часне дарове. И теби јединој прикладне, од нас недостојних слугу Твојих; од свих покољења изабрана, која си се од свих створења небеских и земаљских узвишенија јавила, светија од херувима, и од серафима славнија, од памтивијека скривена тајна, и анђелима непозната, која си од анђела радост примила!

Коју похвалу да ти принесемо, Пречиста? Како да те назовемо, Богородице?

Јер Пророчких ријечи сагласје слушали смо ми о Теби, анђелско стајање пред Тобом (гледали) са страхом и трепетом, чедно (родивши (зачелом)), јер носиш тијело човјечје [примившега] и оног који носи све и сва, и који је проповиједи свих светих о теби испунио. Владичице, не презри мало мољење моје, сагријешисмо, да не погинемо.

Ти си заступница роду човјечијем, јер си родом милостива и која си милостивога родила. Пречисте усне отвори и милостивом молитвом умоли Га за нас.

Ти која си чистија од сунца и која си засијала да нас огријеш, нас који сједимо у тами, Твоје најмилостивије заступништво пред Њега стављамо, да нас пречистим Твојим молитвама избави оне грозне и страшне муке у Дан његовог (другог) Доласка.
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 16:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

МОЛИТВА ПОКАЈНИКА
светог Симеона Новог Богослова

Господе, Ти све видиш и нема ничега што Ти не би видео. Ја, иако сам дело руку Твојих ипак нисам чинио дела по заповестима Твојим, него сам по великом безумљу свом чинио свако зло, не помишљајући да си Ти, Творац мој и Бог, колико добар толико и правосудан. А сада, сетивши се тога, мене спопада страх, и ја не знам шта да чиним. Осећам осуду Твоју и не налазим речи оправдања у устима својим. Немам никакве врлине и нисам учинио никакво дело покајања, које би заслуживало да ми се због њега опрости макар једна празна реч уста мојих. Осим тога, и онај који има све врлине и чини сваковрсна добра дела, чини то као слуга и дужник; у свему томе он неће наћи откуп за Грех свој: ту једино милост Твоја притиче. Грех је смрт, и ко од оних који су кроз њега умрли може васкрснути сам себе? Ваистину нико. Једини си Ти умро и васкрсао, зато што греха ниси учинио и превара се не нађе у устима Твојим. И ето, Господе Сведржитељу, починивши много злих дела, ја се кајем. Али само покајање немоћно је да ме оправда. Покајање је познање грехова својих, а скида их милост Твоја. Ти видиш, Сведржитељу Господе, да ја сада ништа немам осим тела; но за мене нема никакве користи од тога што сам оставио свако богатство. Ја сам сав - једна рана; у мени није остало никакве наде на спасење, и пакао је готов да ме прогута живог. Ти ме једини можеш спасти и излечити патње срца мога. Рука Твоја може све; она досеже до самих дубина бездана, и све бива по мигу Твоме. Не усуђујем се говорити: помилуј ме, Господе! Јер сам недостојан милости Твоје, као онај који с правом заслужује сваку муку. А Ти, Господе, знаш све, и како зна Човекољубље Твоје поступи са мном, недостојним и самог живота.

Да буде света воља Твоја у свему. Амин.
 Nazad na vrh »
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 21:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

МОЛИТВA МАЈКЕ ЗА СВОЈУ ДЕЦУ

Оче свети, Бесмртни, из кога излази сва доброта и благост, скришено Ти се молим за децу коју Си ми подарио да родим.

Сачувај их у Твојој милости и светости, да би се Твоје Име прослављало у њима.

Упути ме Твојом милошћу, како да их подигнем за слављење Твога Светог Имена, а на корист осталих људи.

Обдари ме потребним стрпљењем и снагом за то - О Господе, просвети разум моје деце Твојом Премудрошћу, да науче душом и мишљу да Тебе воле.

Усади у срца њихова стах и одвратност према сваком пороку, да би могли ићи правим путем без гресности.

Украси душе њихове чистотом, добротом, понизношћу марљивошћу, стрпљењем и сваком врлином.

Чувај усне њихове од свих клевета и лажи.

Благослови моју децу, да би могли напредовати у врлинама и светости и расти под Твојом заштитом, а у љубави поштених људи.

Нека би њихови Анђели чувари били са њима и чували их у младости од варљивих помисли, злих и грешних кушања овога света и од замки нечистих духова.

А кад моја деца погреше пред Тобом, не орени Своје Лице од њих, него, према твоме великом Милосрђу буди милостив и њима, јер Ти си једини који чистиш људе од сваког греха.

Награди моју децу свим земаљским добрима и свим што им је потребно за спасење.

Сaчувај их од разјарености, гнева, несреће, зла и мука кроз све дане живота њиховог.

О, Добри Господе, ја Ти се молим, награди и мене радошћу и весељем од моје деце.

Сачувај ме у честитости и праведности да са својом децом могу стати пред Тебе у дан Страшног Суда Твога, и да Ти без стаха кажем: Ево ме Господе, са децом коју си ми дао, да заједно са њима величам Твоје најсветије Име Оца и Сина и Светога Духа, све док траје овог света АМИН.

Боже, Творче свих ствари!

Додајући милости милост, Ти си ме учинио достојном да будем мајка породице; благост Твоја подарила ми је децу, и ја се усуђујем да кажем: они су Твоја деца! Јер си им Ти даровао живот, оживео их бесмртном душом, препородио их крштењем за живот, који је у складу са Твојом вољом, усвојио си их и примио у недра Своје Цркве.

Господе! Сачувај их у благодатном стању до краја живота, удостој их да буду причасници тајни Твог завета.

Осветљуј их Твојом истином.

Нека је свето у њима и кроз њих свето Име Твоје!

Пошаљи ми Твоју благодатну помоћ у њиховом васпитању за славу Имена Твог и за корист ближњих!

Даруј ми за то начине, стрпљење и снагу!

Научи ме да усадим у њихово срце корен истинске мудрости - Твој страх!

Озари их светлошћу Твоје премудрости, која управља космосом!

Да Те заволе свом душом и мишљу својом.

Да се приљубе уз Тебе свим срцем и целог свог живота да се плаше речи Твојих!

Даруј ми разум да их уверим да се истински живот састоји од поштовања Твојих заповести.

Да рад, који се учвршћује побожношћу, пружа у овом животу оно што им треба, а у вечности, неизречено блаженство.

Откриј им разумевање Твог закона!

Нека до краја својих дана раде у осећању Твоје свудаприсутности!

Усади у њихово срце презир и гнушање према сваком безакоњу.

Нека буду непорочни на путевима Твојим.

Да имају на уму увек да си Ти, Свеблаги Боже, Ревнитељ закона и правде Твоје.

Сачувај их у целомудрености и страхопоштовању према имену Твом!

Да не срамоте Цркву Твоју својим понашањем, него да живе по њеним упутствима!

Дај им полета у жељи за корисним учењем и учини их способним за свако добро дело!

Да стекну праву представу о оним предметима, чији су подаци неопходни за њихов положај; да се просветле знањима благотворним за људски род.

Господе! Умудри ме да утиснем неизбрисивим цртама у уму и срцу моје деце мудрост да беже од пријатељства са онима који не знају за Твој страх, да им усадим мудрост за одлучно удаљавање од сваког савеза са безаконицима.

Да не слушају покварене разговоре.

Да не слушају лакомислене људе.

Да их не сврате са Твога пута ружни примери.

Да се не саблазне тиме што је понекад пут безаконика успешан у овом свету.

Оче Небески!

Даруј ми благодат да свестрано пазим да не саблазним децу своју мојим поступцима, већ, стално имајући у виду њихово понашање, да их одвраћам од заблуда, исправљам њихове грешке, обуздавам њихову тврдоглавост и самовољу.

Да се уздржавају од тежњи ка сујети и лакомислености.

Да се не заносе безумним помислима.

Да не иду за својим срцем.

Да се не погорде у својим помишљањима.

Да не забораве Тебе и Твој закон.

Да безакоње не уништи њихов ум и здравље.

Да греси не ослабе њихове душевне и телесне снаге.

Судијо праведни, који кажњаваш децу за грехе родитеља до трећег и четвртог колена, одврати такву одмазду од деце моје; не кажњавај их за моје грехе, већ их покропи росом благодати Твоје, да напредују у врлини и светости, да узрасту у благонаклоности Твојој и у љубави благочестивих људи.

Оче штедрости и сваког милосрђа!

По родитељском осећању ја бих желела својој деци свако изобиље земаљских блага, желела бих им благослов од росе небеске и од земаљског ђубрива, али нека буде с њима света воља Твоја!

Уреди њихову судбину по Твојој благонаклоности:

Не лиши их у животу насушног хлеба.

Пошаљи им све неопходно време за стицање блажене вечности.

Буди милостив према њима, кад сагреше пред Тобом.

Не окривљуј их за грехе младости и незнања.

Учини њихова срца скрушеним кад се буду противили руководству Твоје благости.

Казни их и милуј, упућујући их на пут, благоугодан Теби, али их не одбаци од лица Свога!

Прихвати са благонаклоношћу њихове молитве, даруј им успех у сваком добром делу.

Не одврати лица Свог од њих у дане њихове жалости, да их не снађу искушења која премашују њихове снаге.

Осени их Својом милошћу, нека иде Твој анђео с њима и сачува их од сваке несреће и злог пута.

Свеблаги Боже!

Учини ме мајком која се весели због деце своје, да она буду моја срећа у све дане живота мог и ослонац мој у мојој старости.

Удостој ме, мене која се уздајем у Твоје милосрђе, да станем с њима на страшном суду Твом и да са недостојном одважношћу кажем: ево мене и деце моје коју си ми Ти дао, Господе!

Да заједно с њима, прослављајући неизречену благост и Твоју вечну љубав, хвалим пресвето Име Твоје, Оче, Сине и Душе Свети, у векове векова. Амин.

Very Happy
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 21:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Prelepa molitva Saro Very Happy
Malo je dugačka ali kad zatreba nije dugo Laughing

Pozdrav.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ПРАВОСЛАВЉЕ
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeci
Strana 1 od 7

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89946 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22627 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka I... "NEKA DISKUSIJA TEČE" 296 Dušan 85650 02 Feb, 2010 09:34 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZNANJE NA DAR, onome ko hoće da zna. 2214 Vera Bojičić 750569 08 Jan, 2010 00:07 am
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Maye na Balkanskoj Piramidi... 3 Vakan Tanka 5078 12 Dec, 2009 14:11 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Psihicko zdravlje na Forumima... 108 TATA SINANA 31963 12 Apr, 2009 17:16 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka " Spoznaj samog sebe", Slavica Stevanovic 30 sofija 22250 03 Avg, 2008 00:43 am
sofija Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)