Moderna i/ili tradicionalna astrologija
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 04 Nov, 2010 23:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Otvaram ovu novu temu da bi smo na njoj diskutovali, raspravljali i uporedjivali dva trenutno dominantna pravca u astrologiji.
Kako se diskusija spontano razvila na drugoj temi, prebacicu prvo neke stvari koje smo vec izneli, a pre toga da navedemo sta se najcesce i navodi kao razlika izmedju tradicionalne i moderne astrologije.

1. Postojanje jasnog kosmološkog poretka i doslednost u njegovom tumačenju. Moderna astrologija o ovom poretku ne vodi računa zbog čega su tzv. transsaturni (Uran, Neptun, Pluton i asteroidi) bez osnova našli svoje mesto u njoj.

2. Striktno razdvajanje zodijačkih kuća (znakova) po pitanju aspekata koje postoji u tradicionalnoj astrologiji, dok u modernoj astrologiji nije neophodno te prirodni kvaliteti planeta koji se u delu moderne astrologije poistovećuju sa zodijačkim znacima.

3. Upotreba specifičnih astroloških elemenata koje moderna astrologija ne poznaje ili ne primenjuje dosledno i celovito. Medju najvažnijima su: zodijačka i mundana dostojanstva i debilitacije, planetarne recepcije, primogeniture, detaljna, na mitologiji zasnovana tumačenja zvezda nekretnica i dr. Pored navedenih elemenata, tu su i neke zaboravljene metode prediktivnih ciklusa poput firdarija, ingresija, profekcija itd.

4. Najvažnija razlika između tradicionalne i moderne astrologije je u predmetu ove discipline i razumevanju prirode astrološke veze izmedju neba i Zemlje. Tradicionalna astrologija ima tačno definisan predmet dok moderna o ovome ne vodi računa jer se predmet moderne astrologije menja i proširuje sa gotovo svakim novootkrivenim objektom u bližem kosmosu. O prirodi astrološke veze astrolozi koji se bave modernom astrologijom, takodje, ne vode računa pa tako, ukoliko uopšte govore o ovoj temi, ovu vezu, kao što smo videli u tekstu, objašnjavaju kao uzročno-posledičnu, najčešće je opisujući kao silu koja nauci još uvek nije poznata i koja tek treba da bude otkrivena. Osnovno obeležje moderne astrologije je pored odsustva doktrinarne utemeljenosti i odsustva definisanog predmeta i nestabilna metodološka osnova koja se stalno menja i proširuje.

(Navedeni odlomak je najcesce navodjen na internetu. Svake dopune i objasnjenja su dobrodosli)

Posto ce prvi naredni post biti Majstorov, da zalutalom citaocu ne bi bilo nejasna njegova prva stavka...da kazem i to da je ona odgovor na jednu moju konstataciju na temi Hirona...dakle rekoh tamo da uzimam sve u obzir, i znanja moderne i znanja tradicionalne astrologije, a da se pri tome ne osecam licemernom, jer to donosi dobre rezultate...

Poslednji izmenio Alphilda dana 06 Nov, 2010 13:09 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 05 Nov, 2010 18:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

1.
Да се разумемо, никог ја овде нисам прозивао нитиетикетирао. Прозивао сам ликове који пишу и продају уџбенике о Астрологији. Мислим да они слуђују (манипулишу) из врло приземних побуда.
Како може неко написати смислену књигу о Хирону? Одакле му подаци, искуство, истраживања?

2.
Можда сам мало претерао у вези Урана, Нептуна и Плутона. То сам намерно урадио јер је ,по мом мишљењу њихов утицај предимензионисан. Они се као владаоци у хороскопу могу тумачити само као секундарни, док је утицај Марса, Јупитера и Сатурна примаран. Чини ми се да 90% модерних признатих астролога мисли обрнуто, а практиканти чак потпуно избаце из тумачења ове три потоње планете.
То не ваља (моје категоричко мишљење).

3.
Кад смо код прозивки, хајде баш да прозовем тај ваш конзензус о „развоју људске свести“.
Нема никаквог развоја људске свести! Нема никакве узлазне линије, заправо кроз историју увиђамо само поједине развојне циклусе у поднебљима и вртимо се укруг. Друшва достижу врхунац и пропадају – ништа генерално еволутивно.
А поготово не стоји ово што Камилица каже да ће Јупитер утицати више код свесно развијане особе. Звезде напротив неће ништа утицати на самосвесну особу, али ништа! Слободна воља увек побеђује датости код високо развијених појединаца.
Вероватно се овде мисли на виши и нижи тип утицаја, односно да ли Јупитер помаже да имамо 132 килограма као ја, или да завршимо неколико факултета као неко други. И за ово вреди оно што сам горе навео –од нас зависи. Зато и тешкоће у тумачењу и измишљања нових и нових теорија.

4.
Јако важну ствар за тумачење сазнао сам пре 17 година. Била је прослава Нове године на којој сам упознао своју садашњу жену. Питао сам је за податке и пошто смо славили у стану мог другара, такође астролога, одмах сам отишао по ефемериде и схватио да је то моја жена!
То није занимљивост о којој сам хтео да пречам већ ова друга. Наиме њој је већ раније хороскоп радила нека циганка Ружа и све јој испогађала, чак и такве појединости да ће јој муж имати ожиљак на десној подколеници. Ја нисам имао тада ожиљак, али већ након пар месеци средио сам и ту препреку (има га заувек).
Најчудније у свему је било што је та Ружа погрешно урадила наталну карту, заправо није рачунала средњеевропску корекцију што је променило чак и подзнак.
Али то њој није сметало јер је интуитивно тумачи.
То је свим астролозима циљ, не толико се држати научне стране већ запловити (с правом ћу рећи) тамном страном. Ухватити везу са духом за погађање. То је погрешно, то није интуција већ демонизација које се после тешко отрести. И сам сам имао тај идеал, али управо јер сам био слуђен тим новим и новим информацијама у којима се немогуће снаћи. Хирон је добар пример за то, мислим да нема оправдања за бављење њиме.

Зато Астрологију и не називају науком, ми астролози смо најодговорнији за то.
Ако кажемо да ћелав мушкарац у 99% случајева има ватрени знак, или подзнак – то је статистички доказиво. То је блиско науци.
Ако причамо приче о Хирону као некој рани за одушак кармичког гноја па то је неозбиљно, у најмању руку.
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 05 Nov, 2010 19:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Proto, generalno se slažem sa tvojim tekstom jer se vidi da ga je pisao znalac Astrologije. No, jedino se ne slažem sa poslednjom rečenicom.

Citat:
Ако причамо приче о Хирону као некој рани за одушак кармичког гноја па то је неозбиљно, у најмању руку.

Smatram da je klasična astrologija sasvim dovoljna za tumačenje, Uran, Neptun i Pluton tumačim samo ako su naglašeni, jer u protivnom se njihovo dejstvo ne oseća. Lilit i Kiron sam preskakala, jer sam ih smatrala marginalnim tačkama, koje mi neće reći mnogo više o osobi od onoga što karta pokazuje na prvi pogled.

No, tumačenje Kirona, koje su mi dali na ovoj temi, mi je zaista pomoglo da dodam još jednu kockicu u mozaik razumevanja. Stoga ću (ako me ne bude mrzelo da tumačim nečiji horoskop Laughing ) obratiti pažnju na položaj Kirona i to kako se uklapa u ostatak natalne karte. Smatram da ništa ne treba odbacivati, sve treba uzeti u razmatranje a govoriti samo ono što se uklapa u celu kartu.

Ipak je zadatak astrologije da pomogne čoveku da spozna svoju sopstvenost. Tačnije, ona je samo alat koji služi za početne korake. Kasnije se odbacuje kao nepotrebno pomagalo.
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 05 Nov, 2010 19:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

IIpotoMajctop ::
1.
Да се разумемо, никог ја овде нисам прозивао нитиетикетирао. Прозивао сам ликове који пишу и продају уџбенике о Астрологији. Мислим да они слуђују (манипулишу) из врло приземних побуда.
Како може неко написати смислену књигу о Хирону? Одакле му подаци, искуство, истраживања?

U krajnjem slučaju, odakle potiču znanja vezana za Mars, npr ili Merkur, ili za neku drugu ličnu planetu? Pošto tvrdiš da samo te planete deluju.
Ne vidim šta je loše o tome ako neko napiše knjigu o Hironu. Pa bez te jedne knjige, koja možda i greši u nekim stvarima, ne bi ni počelo da se otkriva njegovo značenje.
Razvoj svesti ima uticaja. Pa niko se nije rodio skroz završen i kompletan, bez potrebe da uči i da se razvija. Svaka nauka se razvija i uči sama o sebi, pa tako i Astrologija.
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 13:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

1.

3.
Кад смо код прозивки, хајде баш да прозовем тај ваш конзензус о „развоју људске свести“.
Нема никаквог развоја људске свести! Нема никакве узлазне линије, заправо кроз историју увиђамо само поједине развојне циклусе у поднебљима и вртимо се укруг. Друшва достижу врхунац и пропадају – ништа генерално еволутивно.
А поготово не стоји ово што Камилица каже да ће Јупитер утицати више код свесно развијане особе. Звезде напротив неће ништа утицати на самосвесну особу, али ништа! Слободна воља увек побеђује датости код високо развијених појединаца.
Вероватно се овде мисли на виши и нижи тип утицаја, односно да ли Јупитер помаже да имамо 132 килограма као ја, или да завршимо неколико факултета као неко други. И за ово вреди оно што сам горе навео –од нас зависи. Зато и тешкоће у тумачењу и измишљања нових и нових теорија.

Dragi Majstore...izgleda da se nas dvoje ne mozemo ni sloziti - a ni ne slagati se.
Opet, delimično.

Da, kružna putanja razvoja ljudske svesti. Ali ne kružna u istoj ravni.
Smatram da je univerzalni princip razvoja - spirala.
Krug koji se opise tokom jednog ciklusa jeste krug, ali u odnosu na ravan, on mora biti pomeren, inace bi smo zaista tapkali u mestu. Kako svaki pojedinac za sebe, tako i civilizacija u celini. A to nije tako.
Pokusacu da objasnim na astroloskim i psiholoskim primerima.

Kada se dete rodi, ono je mesec. Pravi brze spiralne krugove (kao sto se mesec krece brzo, najbrze od svih u astrologiji). Napreduje kroz spiralu. U pocetku njegov svet se svodi na kontakt sa majkom i na hranu. Posle prvog kruga, kada iz toga nesto stigne, ima potencijal da razvije odnos i sa jos jednom osobom - ocem, nekim drugim. Nakon toga sa jos ljudi. A bebeca licnost se razvija kroz te odnose, kroz iskustva bliskosti i distance.
Kada jedan bebac postane dete - postaje merkur. Opet krugovi. Ovog puta malo sporiji. A i struktura nije vise meseceva, samo upijajuca i emotivno reaktivna, vec je to struktura koja i sama deluje na druge. Sada, svaki put kada se vrati na isto mesto u kruznici samo malo iznad tacke sa koje je krenuo, merkur (dete) vec moze da vidi sta je proslo, i sta naucilo.
Onda razvoj ide dalje...venera/mars...i tako do kraja. Ali svaki novi korak odrazava princip razvoja po spirali. Jer da nista ne ucimo, ceo zivot bi smo bili onaj mesec na prvom, najnizem nivou (najnizem u ovom svetu) - mesec koji upija i nema mogucnost da odgovori, osim praznjenjem emocija.

Ako se manemo na cas psihoanalize, spiralu mozemo naci i u mundanoj astrologiji. Uzmimo Englesku. Njena planeta je vekovima bila mars. Ima li zemlje koja je upadala u vise glupavih konflikta i koja je tvrdoglavije osvajala od nje? Ima li zemlje sa vise legendi o hrabrosti i casti? Ratnik, hrabrost i lojalnost, cast su reci koje najbolje opisuju vrednosti koje su nosene u ovoj zemli kroz istoriju. (iako cast potice od sunca - koje je u ovnu egzaltirano, ostali, slozices se sa mnom mogu poticati samo od marsa)
Medjutim, kroz dugotrajni proces, beskrajno vrtenje u krug, svaki put za stepenicu blize daljem razvoju, dolazimo do engleske koja danas postoji - do marsa u egzaltaciji - odnosno saturna. Najjaca tradicija, najpoznatija istorija, i...najhladniji ljudi. Ovde pisem o opste prihvacemim stavovima, prvim stvarima koje saznamo kada kao dete citamo, slusamo ili ucimo o njima.
Sta se dalje desava sa jarcem? Saturn se, da bi dostigao dalji razvoj mora opet egzaltirati - u vagi. I nastaviti svoj spiralni put.
Gde je kraj? Ne znam.
Indija je najpoznatija zemlja jarca. Neegzaltiranog saturna. Ne moze se reci da su na putu ostvarenja egzaltacije, ali svako ko se nadje na saturnovom putu, pozeli da ode tamo.

Mozemo o mundanoj astrologiji pisati puno...a ja se rasplinjavam kao i cesto, zbog merkura u ribama.
Ali htedoh napraviti par paralela.
Niko ne kaze da se u spirali stvari ne ponavljaju. Zato i jeste spirala, a ne prava strela koja ide na gore. Ali svaki put kada se sretnemo sa istim problemom, na istom mestu u krugu razvoja, mi imamo potencijal da ga resimo na jednom visem nivou. Nas je izbor hocemo li to i uraditi - ili necemo.
Prirodna je reakcija da probamo na isti nacin. Ali prirodno je i da nas nesto u tome ometa, jer u automatizmu nema razvoja.

Dakle, da zakljucim.
Verujem da se ljudska svest pomakla za malo od srednjeg veka.
Verujem da su mnoge stvari dostupnije vecem broju ljudi. Krenimo samo od astrologije. Nastavimo preko znanja koje je nekada bilo jako skupo, pre svega u vremenu koje je trebalo izdvojiti za njega. Dodjimo do potencijala za razumevanje i koriscenje raznih duhovnih tehnika.

Vidim da sve veci broj ljudi ima potencijal da ide dalje na putu duhovnog razvoja, i da im se sve više prilika pruža u životu da nesto o tome nauče.

Za mene je to znak da su dosli na jedan stepen iznad onoga na kome su nekada bili.
A planete poput urana, plutona i neptuna...samo jos jedan izvor mogucnosti koji im je dat, ili ako hoces, koji su ostvarili, osvojili, na svom putu, i koji mogu koristiti dalje za novi krug ucenja, razumevanja, shvatanja i prihvatanja, da bi ostvarili jos i vise.
 Nazad na vrh »
Alphilda
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 14:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kada je u pitanju koriscenje principa tradicionalne i/ili moderne astrolgije - koristim sve.

Smatram da je bez provere dostojanstava planeta po ptolomejevoj tabeli gotovo nemoguce napraviti dobru analizu.
Uzmimo, recimo ginekoloska oboljenja. Mesec u skorpiji kod zena. Deluje opasno. Ali ako je pri kraju skorpije, potencijal za sredjivanje situacije je gotovo zagarantovan, jer je mesec u jakom dostojanstvu i pod utiacjem venere (ako je i ona dobro postavljena).

Dalje, analiza horara je prakticno nemoguca bez tradicionalne. Ukljucivanje moderne u horarnu je u vecini slucajeva, sasvim suvisno, jer su pitanja, po pravilu, licna.

U analizi natala koristim i recepcije, i simboliku legendi. Arapske tacke mnogo vise u horarnoj.
Ekvidistance i antisicije obavezno.
Planete - sve. Asteroide, takođe, ali samo kada imam konkretno pitanje (npr Ceres za majcinstvo ili odnos sa majkom), ili kada su sami po sebi izrazeni.

Od aspekata koristim sve. Pored glavnih aspekata, posebno mi pomazu inkonjukcije i aspekti iz serije kvintila. Valjda zato sto sam mnogo u kontaktu sa ljudima koji se bave duhovnoscu, na sta kvintili i usmeravaju - pokazali su mi se kao znacajni.

Za predikcije uglavnom pogledam sve, ali se oslanjam najvise na tranzite, direkcije i progresije.
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 22:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Камилице,
У ово модерно време склони смо да сумњамо у све, чак и у вредности које издржавају миленијумску пробу времена и називамо их стереотипима.
Међутим нисмо ни у томе доследни. Неко ће радо рећи да је Библија фалсификат и пре веровати у неку "нетакнуту" изворност која се тобож крила по окултним друштвима, а која се ето баш у последњих 100 година наметнула као истина.
Ја мислим да свака ствар треба да прође пробу времена, такође мислим да су људи некад били исто паметни и разборити као и ми данас.
Разлика је у технолошком прогресу и количини информација. Овде већ одговарам и Алфилди.
Епикур је имао сјајну изреку: Паметан човек никада неће умножавати своје потребе јер тако умножава изворе свога бола.
Ми данас развијену свест често замењујемо са количином информација и овладаваењм вештина за постизање лагодног живота. Данашње друштво нам само и нуди пуњење хард-диска неселективним и небитним бајтовима.
Константин Леонтјев, руски фолозоф с краја 19. века рекао је да се цивилизације развијају тростепено, баш исто као и природа и тако у круг.
1. Почетна једноставност семена
2. Бујање, цетање и развој
3. Пропадање и повратак једноставности
Верујем да је исто и са свешћу човечанства. Чак ни данашњи појединци нису одмакли онима из прошлости. Дајте неко име ако мислите другачије.

Шта је рецимо са Кинезима? Где им је данас Лао Це и Конфучије? Па они су живели још пре више од 2,5 миленијума. Данас имамо комунизам у Кини.
Шта је са Индијом, са Русијом, са Америком? Да не помињем Блиски Исток, Африку и Јужну Америку.
Какав је напредак Срба, Лапонаца, Ескима, Абориџина?

Где су данашњој Европи један Галилеј, Лајбниц, Лутер или Рафаело?
Где су данашњим Јеврејима један Исаија, Језекиљ, Петар и Павле?
Где су Грцима Платон и Аристотел?
Где су хришћанима Ориген, Григорије Ниски, Августин или Дамаскин?

Ти људи нису никад летели авионом, нити су правилно познавали соларни систем, али су били СВЕСНИ!

Зар није себично мислити да је наше време у нечему посебно? Не прозивам никог овде већ указујем на заблуду модерног времена. Заблуда модерног времена је у индивидуализму, а то је показатељ јако ниске свести – по мом мишљењу.

У реду, спирала - ту се слажемо. То је добра мисао.

Да се вратим на тему.
Гласам за традицију и то што једноставнију, само нека делује. Убиће нас вишак информација.
Тек сада увиђам колики сам аматер кад прочитах шта све Алфилда узима у обзир приликом тумачења.
Ионако се све мање занимам за Астрологију и све мање фактора узимам у обзир.
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 22:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Naše vrijeme je jedino posebno po BROJU svesnih pojedinaca.
Ne znam da li će to sveukupno da koristi...ali se nadam.
Ovo je sve tako istinito, po mojim shvatanjima, i logično, Protomajstore.
Ali i Astrologija je put pa je svo to usložavanje prirodni tok...
Ipak, u tom povratku, nije preporučljivo odmah se vratiti do huligana Very Happy
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 22:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

О томе ја и говорим, о БРОЈУ. Одакле ти идеја је да је данас број већи?

И какве сад везе имају хулигани? То ти је англиканизам од речи "Holy gun" Smile
Прихватам све те етикете. Испрали су нам мозак, зомбирали нас медијима и једино нам остаје ова очајничка борба. То је стање свести нашег времена.
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 23:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Broj je veći zato što je pritisak na svest veći nego ikada.
Taj pritisak i stvara visokosvesnog pojedinca ,ali nažalost stvara i tiranine.
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 23:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Pala mi na pamet ta ideja Very Happy

Ili ajde proročki-Ja to vidim...

Srećem djelove toga svuda, a čitajući autore iz prošlosti i istoriju iz raznih uglova i još ponešto, sklopio sam takvu sliku isključivo na osnovu logike, koliko sam ja u mogučnosti da prosuđujem naravno...

Ne etiketiram te, šalim se jer mi se uklopilo sa tvojom pričom i onim što piše negdje u tvome profilu čini mi se...a tu su i tvoje aktivnosti od skoro Very Happy

Daleko je od očaja...to su samo svjetovne stvari...,,mali" ljudi brinu o svjetovnom, veliki o onome što je ispred njih...

Very Happy
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 23:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nema sada više već su se ovi iz azije malo raštrkali... Smile
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 23:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Не мислим ја Петре на твоју, већ на медијску етикету.

Дејјане како је притисак на свест данас већа него икад, на шта конкретно мислиш?
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 23:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pritisak na svest je isti, samo je način drugačiji. Nekada nije bilo televizije, kao masovnog manipulativnog sredstva, ali čovek uvek i u svakom vremenu oseća pritisak na svest poznat kao patnja.

A astrologija je tu da mu, na svaki mogući način, pomogne da spozna uzroke svoje patnje koje su u samom nosiocu svesti. Svaka manipulacija može da uspe samo ako ima podlogu u neosvešćenoj svesti jednog čoveka.
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 23:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Не мислим ја Петре на твоју, већ на медијску етикету.

Дејјане како је притисак на свест данас већа него икад, на шта конкретно мислиш?

Mislim na pritisak kroz medije,internet (forumi,fajsbuk,društvene i nedruštvene mreže,raznorazna učenja na dohvat ruke),milion kanala na TV koji nude milion vrsta manipulacija,farma,bib brader,crtaći za decu i odrasle sa milion trigera,filmovi za decu i odrasle sa milion trigera,furanje nikad lošije muzike kao normativa,prevrtljivi političari,lažni i pravi proroci koji se smeškaju i neskidaju sa TV-a,tarot majstori,bioenergetičari,zombi majstori (Ljubiša St.Ojanović)Svima dostupna literatura.
Sve to doprinosi ili dubljim uvidima,ili postajanjem žrtve te mašinerije
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 47625 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40571 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16718 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35315 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka METAFIZIKA ASTROLOGIJE 5 Vesna 4064 08 Feb, 2008 13:22 pm
Dušan Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Galaktički Plimni Val Svjetlosti 2 adminfob 15878 28 Jan, 2008 02:24 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9734 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)