UPUTSTVO ZA UPOTREBU
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 19:37 pm    Naslov: UPUTSTVO ZA UPOTREBU
Odgovoriti sa citatom

...

Po mišljenju mnogih naučnika, a dosta prihvaćeno i logično, ljudsko tijelo se u zadnjih 100 000 godina jako malo mijenjalo, i to u veoma malim varijacijama.
Predpostavimo da je to tačno.
100 000 godina jurnjave za hranom, vodom, bježanja od neprijatelja i zvijeri, pravljenja skloništa, seoba i ko zna još kakvih napora...
Da li je sve to bilo zdravo za ljudsko tijelo...pa ne baš Very Happy
Ali se adaptiralo da sve to podnese i funkcioniše izloženo svim naporima i promjenama.
I sve tako manje više do nekih 50-100 godina unazad.
Tada je tijelo naišlo na - FRIŽIDER!

...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 19:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

..u potpunosti se slažem i još bi dodala..uz frižider i zadnjih 50 godina..televizor.

Nekada su ljudi jeli isključivo hranu koja je svježe pripremljena od svježih ( i ponekad sušenih) namirnica,koje su još uvijek pune životvorne energije.
Stavljanjem hrane u frižider (pa još u plastičnim posudama koje otpuštaju plinove u hranu)
ona gubi životvornost i postaje put u propadanje organizma. Very Happy
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 20:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Savršena mašina kao što je ljudsko tijelo, sa svim mogućnostima adaptacije i mogućnostima da prilagođava mnogo toga na šta naiđe, krenulo je da i ovu prepreku riješi na najbolji način koji umije.
Ispočetka je išlo dosta dobro, ali frižider nije bio sam kao prepreka na tom novom putu modernog vremena otkrića i promjena.
Ljudi su tijelo, tu savršenu za njih mašinu, ostavili da samo vodi bitku protiv svih tih novih mašina i inovacija.
I tijelo je počelo da gubi bitku...

Ovo je priča o ljudskom tijelu, strancu u novoj zemlji, i kako mu pomoći da se prilagodi i nauči jezik nove zemlje, brzinom na koju ono nije naviklo...jer najvjerovatnije neće biti povratka na staro...
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 21:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

5.element ::
..u potpunosti se slažem i još bi dodala..uz frižider i zadnjih 50 godina..televizor.

Nekada su ljudi jeli isključivo hranu koja je svježe pripremljena od svježih ( i ponekad sušenih) namirnica,koje su još uvijek pune životvorne energije.
Stavljanjem hrane u frižider (pa još u plastičnim posudama koje otpuštaju plinove u hranu)
pa da , u robovlasni;kom dru[tvu је рецимо била обавеза робовласника да обезбеди здраву храну за своје робове. или би у противном био кажњен по међународном праву.
ало бре!!!!!!!
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 21:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petar iz Podgorice ::
...

Savršena mašina kao što je ljudsko tijelo, sa svim mogućnostima adaptacije i mogućnostima da prilagođava mnogo toga na šta naiđe, krenulo je da i ovu prepreku riješi na najbolji način koji umije.
Ispočetka je išlo dosta dobro, ali frižider nije bio sam kao prepreka na tom novom putu modernog vremena otkrića i promjena.
Ljudi su tijelo, tu savršenu za njih mašinu, ostavili da samo vodi bitku protiv svih tih novih mašina i inovacija.

Ovo je priča o ljudskom tijelu, strancu u novoj zemlji, i kako mu pomoći da se prilagodi i nauči jezik nove zemlje, brzinom na koju ono nije naviklo...jer najvjerovatnije neće biti povratka na staro...
Ово тело није странац
Оно је спремљено да ову битку добије!
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 21:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::

5.element ::

pa da , u robovlasni;kom dru[tvu је рецимо била обавеза робовласника да обезбеди здраву храну за своје робове. или би у противном био кажњен по међународном праву.
ало бре!!!!!!!

Very Happy Very Happy Nekada je bilo mnogo teško u tom pogledu skoro svima. I danas je teško na velikom dijelu planete, jer nemaju ni frižider ni šta da stave u njega...
Elementica će shvatiti koja je ovo priča, siguran sam, kako ona bude dalje odmicala... Very Happy
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 21:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Samo polako rale.

Znam tvoj stav o duhovnosti, ali dok se svi prosvijetle, pokušao bih da dam par savjeta o onome što znam i kroz šta sam prošao...

Vjerujem da promjena navika i usklađivanje sa fizičkom prirodom tijela, takođe vodi ka usklađivanju sa cijelim planom za nas.
barem jednim dijelom...
..pa pošto ne može da škodi, a ja vjerujem da će da koristi,
nastaviću.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 22:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::

Petar iz Podgorice ::
...

Ово тело није странац
Оно је спремљено да ову битку добије!

Duša koja čini telo, drži čelije na okupu u ovome vremenu će dobiti bitku
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 06 Nov, 2010 23:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kao prvo, ljudsko telo, odnosno tela- su drugačija od ostalih... mi nepripadamo ovde, na zemlji... jasno je ko dan da je bilo nešto, ili intervencija ili nešto drugo... verovatnije intervencija...
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 07 Nov, 2010 01:01 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pu,pu,pu...

U zadnjih tjedan dana - a intenzivno vježbam zadnjih dva mjeseca, fizički, psihički sačuvajmebože- riknuo mi je televizor, mašina za veš a shvatila sam da je svo zlo krenulo do - frižidera !!! Pa sam mu sama skončala život nogom u vrata, uz sočni pozdrav i povratnu kartu do izvorišta.

Ne šalim se. Ovo je za stvarno.
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 10 Nov, 2010 16:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Masne naslage. Salo. Rezervna energija.
Logična adaptacija prilagođena uslovima u kojima je tijelo bilo vjekovima.
Ali sada su dostupna 3 obroka i više na dan.
Salo je postalo nepotrebno.
Vrijeme za adaptaciju prekratko.
A sala više nego ikada...
Milion savjeta stručnjaka, dijete, časopisi se utrkuju pišući o idealnim rešenjima.
Hirurgija?
A sala je sve više?
Gdje je problem i kako pomoći svome tijelu dok samo ne izmijeni gen koji će to regulisati u novim uslovima?
Rešenje je logično i lako u teoriji.
I nimalo nalik složenim i radikalnim metodama koje se sve više nude.

Rešenje je duhovne prirode naravno! Very Happy

Nisu to nikakve tehnike ili rituali, ali nije da ne bi mogli biti posrednici u tome.
Jer i mnogi duhovnici se slažu, da je podvig-POMIJENITI NAVIKE.

U ovom slučaju malo je lakše.
Radi se o prilagođavanju...
 Nazad na vrh »
5.element

Poruka Poslao: 10 Nov, 2010 18:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="5.element"]       [quote="Petar iz Podgorice"]...

Masne naslage. Salo. Rezervna energija.
Logična adaptacija prilagođena uslovima u kojima je tijelo bilo vjekovima.
Ali sada su dostupna 3 obroka i više na dan.
Salo je postalo nepotrebno.
Vrijeme za adaptaciju prekratko.
A sala više nego ikada...
Milion savjeta stručnjaka, dijete, časopisi se utrkuju pišući o idealnim rešenjima.
Hirurgija?
A sala je sve više?
Gdje je problem i kako pomoći svome tijelu dok samo ne izmijeni gen koji će to regulisati u novim uslovima?
Rešenje je logično i lako u teoriji.
I nimalo nalik složenim i radikalnim metodama koje se sve više nude.

Rešenje je duhovne prirode naravno! Very Happy

Nisu to nikakve tehnike ili rituali, ali nije da ne bi mogli biti posrednici u tome.
Jer i mnogi duhovnici se slažu, da je podvig-POMIJENITI NAVIKE.

U ovom slučaju malo je lakše.
Radi se o prilagođavanju...[/quote

Sve je to vrlo jednostavno..kad sam gladna jedem..kad nisam prođe i dan da ne stavim ništa u usta..ali zadnji i ponekad jedini obrok mi je oko 2 u noći..često sastavljen od luka i špeka..Bez mesa mogu al bez čvaraka i špeka malo teže..pretežno jedemo povrće kuhano na pari sa maslinovim uljem i češnjakom i inčune ili srdelice..bar tri dana u tjednu..ostale dane špagete sa šalšom ..variva..i obavezno Juhe..od sveg što mi dođe pod ruku..i salate svaki dan.Sad više kiseli kupus..jedem podosta a imam 55 kila.Dva puta sam tijekom trudnoće došla na 85 kila ..i za mjesec dana se vratila na staru kilažu. ..bez ikakvih dijeta..kad jedem zahvalim se hrani što mojem tijelu daje SAMO ono što mu je u tom momentu neophodno ..i tijelu što ne gomila zalihe.
( 5.element )
 Nazad na vrh »
5.element

Poruka Poslao: 10 Nov, 2010 18:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petre nisam ti mijenjala post nego sam nešto krivo pritisnula. Very Happy
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 11 Nov, 2010 00:02 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Samo ti vježbaj! Very Happy
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 11 Nov, 2010 16:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Tijelo je prilagođeno za puno fizičkih aktivnosti.
Kosti stopala na primjer.
Prilagođene su svim vrstama terena.
Svi sistemi imaju velik raspon koji se ne koristi, osim u suženim okvirima.
Mišići gube svoju masu, kosti čvrstoću, pluća kapacitet, a organi za varenje i organi za prečišćavanje su maksimalno opterećeni.
Prvo što možemo i moramo, to je da jedan dio dana prilagodimo svome tijelu i njegovim potrebama, u vidu fizičkih aktivnosti.
Mnogo je preporuka kakve fizičke aktivnosti su najbolje i najpraktičnije, u odnosu na uobičajeni način življenja, za zdravlje našeg tijela.
U moru informacija na ovu temu, na osnovu svoga iskustva i znanja, naišao sam na mnogo predrasuda i pogrešnih informacija, komplikovanih savjeta, komercijalizovanih programa sa često kontraproduktivnim efektima.

Pokušaću ovdje da izdvojim i napišem nekoliko osnovnih savjeta, za početak, za one koji misle da su zapostavili taj dio svog života, ukažem koliko je to bitno i na razvoj duhovnosti, a možda zajedno i riješimo neke tabue na ovu temu.

...
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » LJUDSKO TELO I NJEGOVE POTREBE
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2  Sledeci
Strana 1 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka PREDSTAVLJANJE NOVIH ČLANOVA 690 Vesna 202825 24 Avg, 2011 17:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ORGONIT - lek za sve bolesti? 18 ENEMOON 22906 28 Maj, 2011 18:44 pm
orgonitmaker Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka U mojoj glavi stanuješ.... 8 Vakan Tanka 10064 01 Maj, 2011 09:19 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŠALJIVI TEKSTOVI 34 Zockey 24341 07 Mar, 2011 14:31 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE POHVALE 79 Mladen 47641 07 Jan, 2011 11:12 am
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVEJEDNO, SVE JE JEDNO 175 Analeta 50525 13 Apr, 2010 17:56 pm
Ans i Eva Jargi Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Iluzija - sve je iluzija 2 Zockey 7748 30 Dec, 2008 22:37 pm
Zockey Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)