Astrologija poznatih
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 02 Feb, 2011 22:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Serije su, cini mi se Ismiragicevi brojevi.

Kako svakoj kuci odgovara neka planeta, neki znak i neki broj, ljudi su pocelu da te skupine nazivaju serije.

Znaci, serija 1 odogovara:
1. kuci
Znaku ovna
marsu kao prirodnom vladaru
i, naravno broju 1.

serija 2:
druga kuca
bik
venera broj 2

serija 3:
3. kuca
blizanac
merkur
broj 3

itd.

Ako krenemo redom po tvojim kartama - imamo
u prve dve karte vladara Asc-a merkura, a Dsc-a (polje javnosti) u ribama - koje odgovaraju seriji 12. Simbolika cele serije 12. je, verovatbo znaš - duboko, nesvesno, ali i skrivanje, gluma - neptun je planeta glume, maskiranja. Ribe na vrhu sedme kuće mogu (u određenim okolnostima)govoriti o tome da oni izlaze u javnost preko svojih likova, da iskrivljuju realnost, prikazuju je na određen način.

U trećoj karti nemamo vladara Asc-a, ali imamo izuzetno jakog merkura, u znaku svoje egzaltacije, i mesec u ribama (serija 12)

U četvrtoj imamo situaciju da je vladar Asc-a u 12. kući, i imamo jaku celu 12. kucu. Ona takođe počinje u strelcu, njom vlada jupiter koji je u njoj. Kako je jupiter ujedno i tradicionalni vladar riba, on ima izuzetno jako dostojanstvo. Ribama počinje i četvrta kuća, a npetun pravi odlične aspekte na MC i Asc. Merkur je, čini mi se na 29 stepenu jarca...a oko tog 29. stepena ima punooo priča.

U petoj su i sunce, kao vladar Asc-a i merkur u 12. kuci.

U šestoj je situacija još izraženija - 12. kuća je izuzetno naglašena, i opet se tu nalaze i merkur, koji je ujedno vladar Asc-a (i samim tim naglašen) i sunce.

U sedmoj imamo specifičnu situaciju - asc je u ribama (serija 12), a Dsc u devici. Ovo je izgleda obrnuta situacija od onih prvih. Nije osoba koja je u sustini detaljista, satirista, a to prikazuje na prikriven način, nego osoba koja ima jaku simboliku neptuna - dibokog razumevanja, pa to pretiče u sitne detalje, kako bi ih približio publici. Npetun je u lavu, i visoko postavljen, pa ima težnju prikazivanja toga (lav -serija 5 - pozornica). Pri tome je posebno i što je merkur u znaku svog izgona. Zato moram da vidim šta je čovek radio i kako da bih bolje razumela....Ali neptun i merkur imaju kontakt..,.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 02 Feb, 2011 22:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alphilda ::

Ja sve nekako cekam da sakupim malo vremena i procitam vise o tim ljudima...

Ne moraju sve teme biti ozbiljne i ozbiljno shvaćene. Neke mogu da postoje iz čiste zabave. Nije toliko važno da znaš o puno o tim ljudima.
Meni su oni bliski s obzirom da sam odrasla sa njima i mnogo ih volim. Često sam im se prepuštala onda kad nisam baš bila supersrećno raspoložena i znali su da pomognu.
Ono što je karakteristično za Franquina, Gochinija, Uderza, Peya i Morisa je da su pripadnici francusko-belgijske škole stripa, a ona je takva duhovita i šašava. Takođe je interesantno da nisu imali puno uspeha van Evrope, valjda Amerika ima svoju školu, Marvel stripove, superheroje i slično, pa i samog Diznija, te nije ni čudo što ovi ljudi nisu stekli popularnost tamo. Ipak ovde u bivšoj Jugoslaviji, ostavili su traga na mnoge generacije, izdavali su ih Dečje Novine.
Ja stvarno volim da se bavim glupostima i nevažnim stvarima, to sam rekla onako u šali, ali i jeste teko, pa mi je palo na pamet da im zavirim malo u karte. Srećom onaj sajt Astrotheme, je Francuski, pa se mogu naći njihovi podaci, inače sumnjam da bi neki američki sajt to imao.
Ne znam da li si nekad čitala Alana Forda? Nisam uspela da nađem podatke za Magnusa i Bunkera (italijanski strip, takođe nepoznat dalje od Italije i Jugoslavije).
Uglavnom humor je u pitanju, ja nisam neki ljubitelj umetničkih stripova, ako se tako mogu nazvati (pomalo su dosadni).
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
kamilica
Hodočasnik

Pridružio: 29 Dec 2008

Poruka Poslao: 02 Feb, 2011 22:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alphilda ::

Ribe na vrhu sedme kuće mogu (u određenim okolnostima)govoriti o tome da oni izlaze u javnost preko svojih likova, da iskrivljuju realnost, prikazuju je na određen način.

E, da! Ovo je nešto što se i moglo naslutiti, i čak bi bilo interesantno uporediti horoskope ovih ljudi u nekoj analogiji sa likovima koje su stvorili. Mada nisam vešta toliko u astrologiji, ali eto zabave za mene, na duže staze! Very Happy

E, da, zaboravila sam da kažem: ti si genije!!!
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 04 Feb, 2011 03:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Marija ::
vodite racuna o podatcima... asc je najvaznji, ipak...
KB gde je asc Tesli i zasto si ga izostavila?

Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 04 Feb, 2011 04:22 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne bih ja MOJE SUNCE izostavila ni za šta na svetu, nego sam kontala da svaki pravi astrolog već ima njegovu kartu.
To se zove egoizam projektovan na drugu ličnost.
 Nazad na vrh »
Marija
Napredni tragalac

Pridružio: 04 Jan 2009

Poruka Poslao: 04 Feb, 2011 07:25 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kosmička_beba ::
To se zove egoizam projektovan na drugu ličnost.

Question
Tesla je UVEK interesantan Very Happy
Mislis li da je Bik na asc-u?
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 04 Feb, 2011 13:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja ne mislim ništa u vezi sa njim.Mi u sinastriji imamo egzaktne dve konjukcije(Mesec+Jupiter, Venera+Sunce.....)

Ja ne mogu objektivno da dajem ikakvo mišljenje.
Da ne spominjem silne kvintile i bikvintile.
 Nazad na vrh »
Marija
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 09 Feb, 2011 15:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja ne mislim ništa u vezi sa njim.Mi u sinastriji imamo egzaktne dve konjukcije(Mesec+Jupiter, Venera+Sunce.....)

Ja ne mogu objektivno da dajem ikakvo mišljenje.
Da ne spominjem silne kvintile i bikvintile.

Je l' sve u redu?!
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 09 Feb, 2011 17:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pobogu, a zašto ne bi bilo sve u redu???

Jel' treba da pričam o beloj golubici koja cele godine spava u krošnji tik do moje terase???
 Nazad na vrh »
Marija
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 11 Feb, 2011 15:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pobogu, a zašto ne bi bilo sve u redu???

Jel' treba da pričam o beloj golubici koja cele godine spava u krošnji tik do moje terase???

I ja se pitam zasto ne bi bilo sve u redu...
Ne treba da pricas o golubici, sto se mene tice ne treba ni da pricas, ako ces nastavljati ovim tonom...
Marija
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 11 Feb, 2011 15:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tesla nikako ne moze biti Bik na Asc-u!
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 11 Feb, 2011 16:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Reci to Nikoli Stojanoviću a ne meni.
To su njegovi podatci.Koliko sam uspela da primetim čak je i uveo novo tumačenje stepenova od 24-30-tog.

Možda sad shvatiš odakle taj moj ton.
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 11 Feb, 2011 16:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Možda je moj ton takav kakav jeste, ali sad kad se ja i ti slažemo u jednom, porazmisli koliko astrologa se upravo učilo od njega.
Jer da sam ja izjavila ono što si upravo ti, konstatacija bi bila-mahh...to je beba, ona se fajta sa svima i neuračunljiva je.
 Nazad na vrh »
Marija
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 18 Feb, 2011 21:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I Dupor kaze da je Tesla bio Bik na asc-u, sto je jos vaznije, ali bitno je da se masa astrologa ipak, u poslednje vreme slaze, da su Blizanci na asc-u i to na 9, vernija slika...
Pa, ako si raspolozena... Ja uvek Smile
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 18 Feb, 2011 22:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Marija ::
ali bitno je da se masa astrologa ipak, u poslednje vreme slaze, da su Blizanci na asc-u i to na 9, vernija slika...

Evo, i potvrde tvog mišljenja sestro Marija, Predrag Petković je došao do neverovatnog otkrića !
Uostalom, pročitajte ovo, stvarno je zanimljivo:

Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ASTROLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeci
Strana 8 od 9

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 241926 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90009 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ECKHART TOLLE 24 divinesound 24459 12 Jan, 2011 23:42 pm
sofija Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22636 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka I... "NEKA DISKUSIJA TEČE" 296 Dušan 85809 02 Feb, 2010 09:34 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Maye na Balkanskoj Piramidi... 3 Vakan Tanka 5082 12 Dec, 2009 14:11 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka " Spoznaj samog sebe", Slavica Stevanovic 30 sofija 22271 03 Avg, 2008 00:43 am
sofija Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)