ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.)
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ZORAN IZ ZEMUNA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 12:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
Da, ali ta igra "jedne svesti" se odvija po zamisli "jedne svesti".
Koja je to zamisao??

Mislim, spoznaja čulima i razumom.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 12:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A sta kada se na nasih pet Fizickih cula dodaju i sesto, sedmo... Kada pocne da se objedinjuje svest iz svih sfera naseg postojanja?
Sta kada razum postane sredstvo, a ne diktator?
I tada ostaje secanje na dublju zamisao, zov zamisli...
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 12:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A sta kada se na nasih pet Fizickih cula dodaju i sesto, sedmo... Kada pocne da se objedinjuje svest iz svih sfera naseg postojanja?

Mislim da se čula ne dodaju, nego lagano nestaju kad ispune svoju svrhu.

Tako mislim da u "višim svetovima" npr. nema toliko potrebe za njuhom, recimo, i čulom ukusa...

Kada sva čula ispune svoju svrhu, i kada je to prožeto razumevanjem - svest se vratila u Izvor.

Poslednji put izmenio easy dana 13 Nov, 2008 12:34 pm, izmenio ukupno 2 puta
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 12:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

- TADA SE VRAĆAMO NAZAD KUĆI , OCU NAŠEM NEBESKOM ...

Sta kada razum postane sredstvo, a ne diktator? - TO JE USLOV ZA VRAĆANJE KUĆI ... KROZ NAŠ UM TREBA DA ZASIJA BOŽANSKA SVETLOST ... Cilj nam je DA ISPOLJIMO NAŠE " VIŠE JA " U FIZIČKOM SVETU ...

I tada ostaje secanje na dublju zamisao, zov zamisli... - TAJ ZOV JE UGRADJEN U SVAKOG ČOVEKA , JEDINO ŠTO GA NEKI LJUDI ČUJU , A NEKI JOŠ UVEK NE ČUJU ... ALI ČUĆE JEDNOG DANA ...

Pozdrav Giba ! Pozdrav
easy
Majstor

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 12:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

easy ::

Tako mislim da u "višim svetovima" npr. nema toliko potrebe za njuhom, recimo, i čulom ukusa...

Kada sva čula ispune svoju svrhu, i kada je to prožeto razumevanjem - svest se vratila u Izvor.

„Posle dugog niza godina ručnog kopiranja drevnih tekstova, jedan već stariji monah postao je iguman u svom manastiru. Shvativši da njegov red već vekovima pravi kopije kopija, odlučio je da preispita manastirska originalna dokumenta. Posle mnogo dana, monasi su ga pronašli u podrumu kako plače nad trošnim rukopisima mumlajući: "Piše celebrate (slaviti), a ne celibate (uzdržati)!""
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 12:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Cula su odredjeni vid percepcije jednog istog. Da tako kazem razliciti uglovi dozivljaja. Pre nego sto se nadju u ovoj nasoj formi dozivljaja mirisa, zvuka, vida... U mentalnoj sferi su oni samo koncepti. Bas iz dozivljaja u toj mentalnoj sferi sam dosao do uvida da je sve to jedno isto. Osecaj se nemoze opisati, ali moze se "prevesti" na bilo koje od pet cula da bismo mogli da ga razumemo iz fizicke ravni. Jedan koncept moze se predstaviti i kao slika i kao miris... ali on je vise od toga.

Ali to nije ono na sta sam ja mislio. Ja govorim o vezi naseg postojanja i zamisli ispoljavanja istog. O konceptu te zamisli.
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 12:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

„Posle dugog niza godina ručnog kopiranja drevnih tekstova, jedan već stariji monah postao je iguman u svom manastiru. Shvativši da njegov red već vekovima pravi kopije kopija, odlučio je da preispita manastirska originalna dokumenta. Posle mnogo dana, monasi su ga pronašli u podrumu kako plače nad trošnim rukopisima mumlajući: "Piše celebrate (slaviti), a ne celibate (uzdržati)!""

Vriiiiiiištim od smijeha! Bravo! Bounce Cool

naime, i ja izgleda pogrešno pročitala Embarassed Wink Laughing
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
Giba
Mesija

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 12:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

aleksandra-caca ::
- TADA SE VRAĆAMO NAZAD KUĆI , OCU NAŠEM NEBESKOM ...
Ali kada se setimo zamisli, ostajemo tu dok je neispoljimo uz budnu svest...
Sta kada razum postane sredstvo, a ne diktator? - TO JE USLOV ZA VRAĆANJE KUĆI ... KROZ NAŠ UM TREBA DA ZASIJA BOŽANSKA SVETLOST ... Cilj nam je DA ISPOLJIMO NAŠE " VIŠE JA " U FIZIČKOM SVETU ...
Da li je ispoljavanje "Viseg Ja" u fizickom cilj ili propratno dejstvo svesti u fizickom?I tada ostaje secanje na dublju zamisao, zov zamisli... - TAJ ZOV JE UGRADJEN U SVAKOG ČOVEKA , JEDINO ŠTO GA NEKI LJUDI ČUJU , A NEKI JOŠ UVEK NE ČUJU ... ALI ČUĆE JEDNOG DANA ...
Da, vidis kada se ciklus priblizava kraju zov se "bolje cuje"... A zamisao postaje jasnija... Kada bismo samo tu zamisao jasno emitovali...

Pozdrav Giba ! Pozdrav

Caco, pozdrav i tebi! Smile
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 12:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Cula su odredjeni vid percepcije jednog istog. Da tako kazem razliciti uglovi dozivljaja. Pre nego sto se nadju u ovoj nasoj formi dozivljaja mirisa, zvuka, vida... U mentalnoj sferi su oni samo koncepti. Bas iz dozivljaja u toj mentalnoj sferi sam dosao do uvida da je sve to jedno isto. Osecaj se nemoze opisati, ali moze se "prevesti" na bilo koje od pet cula da bismo mogli da ga razumemo iz fizicke ravni. Jedan koncept moze se predstaviti i kao slika i kao miris... ali on je vise od toga.

Ali to nije ono na sta sam ja mislio. Ja govorim o vezi naseg postojanja i zamisli ispoljavanja istog. O konceptu te zamisli.

Giba, jednom davno pročitala sam objašnjenje zašto se duša uopšte inkarnira i šta mi ovdje radimo u cjelokupnom postojanju. Dakle, generalna zamisao je u tome da dok smo dio Jednote, mi smo savršeni, blaženi, sveznajući, itd....itd...jedino što nam nedostaje je - iskustvo onog što već znamo...I zato silazimo, da doživimo iskustvo tako ga inkorporiramo u svoje vječno postojanje...
Valja l' ti to kao objašnjenje?
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 12:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam siguran da razumem šta pitaš, ali možda ovo bude od neke pomoći.

“Koncept “ja jesam” dolazi spontano I odlazi spontano.

Čudnovato - kada se pojavi prihvaćen je kao stvaran.

Momenta kada se osećanje “ja jesam” pojavi, svet se takođe pojavi.”

Sri Nisargadatta Maharaj

...

"Tokom dugih i krupnih Promjena postoji vrijeme kada se svijet okreće prema unutra...tada se bića, poput svijetlećih zvijezda, okreću unutra. Ona su od kristalno čistog duha, žive u nenarušenoj radosti, kruže u prostoru blistajući u sopstvenoj svjetlosti, i žive u svojoj ljepoti do beskrajnih vremena. Postoje razdoblja tokom dugih i krupnih promjena kada se vrijeme izvrće prema spolja, a bića tada tonu u život. Još su od kristalno čistog duha, žive u nenarušenoj radosti, kruže u prostoru blistajući u sopstvenoj svjetlosti i žive u svojoj ljepoti do beskrajnih vremena. Tada još nema sunca i mjeseca i zvijezda, i nema dana i noći, i nema sedmica i mjeseci, nema muškarca i žene. A onda, tokom dugih vremena, tek odjednom izdiže se prijatna zemlja, blaga kao skorup i šarena kao duga, i mirisna i slatka kao med. Jedno biće je spopala radoznalost i okusilo ju je; prijala mu je ali je postalo žedno. I ostali su redom okusili zemlju, i svima je prijala, i svi su od toga postali žedni. A kada su bića okusila zemlju, izgubila su sopstvenu svjetlost. I kada su izgubila unutrašnju svjetlost, nastala je spoljna svjetlost – sunce, mjesec i zvijezde, i nastali su dani i noći, i nastale su sedmice i mjeseci. I što su bića više jela zemlju, sve su više gubila svoj kristalno čist duh i ljepotu. I tada je nestala prijatna zemlja, a iz nje su izrasli pupoljci kao pečurke, a bića su jela pupoljke, i što su više jela, tijelo im je postajalo sve grublje i sve se više gubila njihova ljepota. Žito je onda još raslo divlje, bijelo poput brašna, nije ga trebalo mljeti, bilo je slatko, nije ga trebalo peći. Ono što bi uveče pobrali, ujutru je izraslo, što bi ujutru pobrali, uveče bi izraslo. Bića su jela žito, a onda je na njihovom jednom dijelu postalo vidljivo da su žene, na drugom dijelu da su muškarci. I kada su se pogledali, spopala ih je žarka strast i zagrlila su se. Ostali su se sablaznili, i zbog toga su bića počela da grade kuće i da u njih skrivaju svoj stid. Jednog dana je jedno biće ovako proslovilo: Zašto da idem po žito i ujutru i uveče? I ujutru je nabralo i ono što mu je bilo potrebno za uveče. Tada žito već nije sasvim izraslo sjutradan, tek do polovine. I ostali su tako uradili, i žito niđe nije sasvim izraslo, tek samo do polovine. A drugi put je opet jedno biće reklo: Zašto da idem svaki dan po žito? I jednog dana je nabralo onoliko koliko mu je bilo potrebno za dva dana. A žito je tada poraslo samo za četvrtinu, a kad su bića odjednom nabrala za cijelu sedmicu, izrastao je samo osmi dio. Šta bi bilo, rekla su bića, ako bi zemlju podijelili između sebe? I podijeliše zemlju, a onda je nekoliko bića bralo iz tuđeg. Kada su ostali primijetili, rekoše: Izaberimo nekoga između sebe ko će paziti da svako bere samo sa svoje zemlje. I tako nastade vladar, a za njim dođe svještenik, ratnik, građanin, seljak i zanatlija."

Ovo su, kažu, Budine reči.
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 13:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jasna ::

“Buda je govorio o tome da se naš život ne završava smrću. Neutrošena mentalna energija (karma) posle smrti izaziva nastanak novog bića, koje je po tome što preuzima naš "tovar" energije ujedno i naš produžetak, da tako kažem. I tako, iz života u život, taj ciklus se ponavlja u beskraj. Naravno, U skladu sa voljnim delima preporađamo se na različtiim nivoima, od paklova do nebesa. No gde god da se prepordimo, to je još uvek u krugu vremenskog, što znači prolaznog, što znači patnje. I upravo je krajnji cilj budističkog puta izaći iz tog kruga preporađanja (samsara). A kako? Pa jednostavno, nestvaranjem novih karmičkih akumulacija koje će nas vezati za ovu egzistenciju.” ukupno

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=238958&page=7

Pozz i hvala za sličicu Wink
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 13:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nema na čemu, Easy! /A tek da vidiš sličica što sam sad postavila na Duhovitom forumu (članovi Foruma u posjeti Maču Piču i piramidama Južne Amerike)
...Ali ovaj ti citat koji si ovdje naveo priča o onom kad smo već odlučili da krenemo "okretati se na ražnju, pardon, točku", a ja govorim o samom početku ideje da izađemo iz Vječne Jednote i uđemo U POJAVNOST, u materijalni/manifestovani dio univerzuma...
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 13:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="Giba"][quote="aleksandra-caca"]

Da li je ispoljavanje "Viseg Ja" u fizickom cilj ili propratno dejstvo svesti u fizickom?
- NE ZNAM DA LI ISPOLJAVANJE VIŠEG JA U FIZIČKOM SVETU USLOV DA POSLE NAŠE FIZIČKE SMRTI NAPREDUJEMO KA VIŠIM DUHOVNIM SFERAMA ( NA PUTU KA BOGU ) ... ILI JE CILJ DA " OSVEŠĆIVANJEM " NAŠIH POJEDINAČNIH SVESTI PODPOMOGNEMO DOLASKU DRUGE DUHOVNE INICIJACIJE ... DRUGOM HRISTOVOM DOLASKU - KADA OVAJ PRVI ZAKON VIŠE NEĆE BITI NA SNAZI , JER ĆE SE DESITI PONOVNO UJEDINJENJE UNIVERZUMA , I SVIH SVETOVA ... ! ? ...kada ćemo se svi izmeniti i kada će se ovo raspadljivo telo obući u neraspadljivo ...

Giba
Mesija

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 13:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba, jednom davno pročitala sam objašnjenje zašto se duša uopšte inkarnira i šta mi ovdje radimo u cjelokupnom postojanju. Dakle, generalna zamisao je u tome da dok smo dio Jednote, mi smo savršeni, blaženi, sveznajući, itd....itd...jedino što nam nedostaje je - iskustvo onog što već znamo...I zato silazimo, da doživimo iskustvo tako ga inkorporiramo u svoje vječno postojanje...
Valja l' ti to kao objašnjenje?

He, he... Very Happy
Nisam ja trazio objasnjenje, vec sam imao zamisao da to jasno i glasno pokusamo zajedno da emitujemo kao "zvezdu vodilju"...

O budnosti smo toliko rekli da bismo svi bili odavno Jedno da samo zivimo to sto smo kazali...

A tvoje objasnjenje rezonujem, samo kada bi bilo malo preciznije i jasnije za sve!

Pozdrav!
 Nazad na vrh »
easy
Majstor

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 13:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

“Buda je govorio o tome da se naš život ne završava smrću. Neutrošena mentalna energija (karma) posle smrti izaziva nastanak novog bića, koje je po tome što preuzima naš "tovar" energije ujedno i naš produžetak, da tako kažem. I tako, iz života u život, taj ciklus se ponavlja u beskraj. Naravno, U skladu sa voljnim delima preporađamo se na različtiim nivoima, od paklova do nebesa. No gde god da se prepordimo, to je još uvek u krugu vremenskog, što znači prolaznog, što znači patnje. I upravo je krajnji cilj budističkog puta izaći iz tog kruga preporađanja (samsara). A kako? Pa jednostavno, nestvaranjem novih karmičkih akumulacija koje će nas vezati za ovu egzistenciju.” ukupno

http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=238958&page=7

Pozz i hvala za sličicu Wink

“Prostor između neba i zemlje je poput mijeha.
Izgledom prazan, ali ništa mu ne manjka.
Ispunjava se pražnjenjem.”

PRIRODA APSOLUTNOG I RELATIVNOG, Lao Ce
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ZORAN IZ ZEMUNA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153  Sledeci
Strana 81 od 153

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 211349 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 123201 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA (2010.) 246 Starcy 177510 29 Dec, 2010 15:24 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 155440 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 102494 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1496437 08 Okt, 2009 02:46 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1728005 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)