ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.)
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ZORAN IZ ZEMUNA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 19:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

easy ::
rale ::
Bog je Lucifera, naš UM, prvenstveno stvorio da bude prenosilac Svetlosti.
ali se on otrgao kontroli i postao đavo, satana.

"Satana je ohlađeni Lucifer."

Danas dok sam šetao, ovo mi je „palo na pamet“.

Pošto često posmatram sve kroz prizmu „svetlo – tama“, i „razlika u temperaturama“, moguće da je ova „poruka“ otud dobila takav oblik.

To me dalje navelo na razmišljanje koje izgleda otprilike ovako:

Stanje „Lucifer“ je stanje komunikacije, razmena energije, svetlo koje cirkuliše između „razdvojenih“ jedinki, stanje jedinstva individualnih jedinki, recimo - ljubav među stvorenjima.

Stanje „Satana“ se javlja kada se stvorenja otuđe jedna od drugih, prestaje komunikacija, prestaje podgrevanje uma, prestaje razigranost života.

To su stanja uma, kolektivnog i ličnog.

...

Sva stanja postoje da bi se iskusila.

Tako da, ne bih rekao ni za jedno od njih da je "zlo".

...

To što ti zoveš Bog, ja zovem Duh - to je matica, osnova iz koje se manifestuju sva stanja uma, um.

...
Tako nekako i ja vidim stvari
Medjutim u poslednje vreme saznanja mi govore da je um nešto kao softver a telo hardver. Mi smo u toj priči nešto kao administrator.

E sad kad admin. primeti da mu suftver funkcioniše na njegovu štetu on će da ga reprogramira, ali će predhodno da nauči programski rečnik i programiranje.
U prilog ovome govore i istraživanja Ruskih naučnika koja govore da geni u DNK prate gramatička logiku i da govorom može da se utiče na nju.

Reklo bi se da ako povedemo računa šta pričamo život bi mogao da nam bude mnogo bolji ili bar bolje da ga doživimo.

Izgleda da se um ne krije u mozgu nego u DNK

Čitajući Dobrotoljublje naišao sam da je neki od svetaca pravoslavne crkve rekao nešto ovako:Kao što brod, mala krmica okreće kud krmanoš poželi tako i jezik, mali ud ali ko njega zauzda vladaće svetom.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
easy
Majstor

Pridružio: 27 Jan 2008

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 19:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nije ti, rale, loše to o jeziku.

Mada, meni se sviđa i drugo načelo Zena: Neovisnost o rečima i slovima.

Za Cacu: Cmok HI! Srce si!
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 19:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Za Cacu: Cmok HI! Srce si!

Hvala Srce si! hvala Srce si! hvala Srce si!

Poljubac...
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 21:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi moji Svetlosni Ratnici !

Mislim da je došlo krajnje vreme da počnemo da , diskutujući , dodjemo do odgovora na neka pitanja od kojih ćemo svi imati PRAKTIČNIH KORISTI !!!

Najbitnije je pitanje : ŠTA TREBA UČINITI , PA DA SE VIBRACIJA POJEDINCA PRILAGODI NOVONASTALOJ PROMENI . Ova promena nije ustvari nova , jer se dogadja već dugi period , mereno našim vremenom – ali pošto je sada očigledno da se bliži kulminacija te PROMENE , sada je na nama pojedincima da vidimo šta treba činiti da se prikopčamo na priključak koji nam je ispred nosa , ali ga ne prepoznajemo !

Trebamo odgovoriti na pitanja :
- Kako zaobići UM ,
- Kako uroniti u ono BOŽANSKO U NAMA , koje čeka da ga otkrijemo !?

Po meni , najbitnije je BITI U SADA , NE OSVRĆATI SE VIŠE U NAZAD !!!

Um previše gospodari , a kako je on van i daleko od SADA ( bilo da je u prošlosti ili budućnosti ) , naša kuća je bukvalno bez domaćina !

Problem je veliki , pošto se UM žestoko BORI DA SE NE SETIMO , I DA NE ZAVIRIMO DOVOLJNO DUBOKO I DOVOLJNO DUGO UNUTRA ( u ono BOŽANSKO U NAMA ) !!!
Tu leži odgovor na sva pitanja ! Ali trebamo doći do toga ... Evo ja sam krenula ... sad vi ...

Shocked
vericaizvor
Na duhovnom putu

Pridružio: 23 Okt 2008

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 22:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bravo draga CACO!
Nisi bez razloga dobila naziv Ratnica svetlosti Bravo!
To je ujedno i tema i rad; to je nas zadatak, rekla bih prenet iz prethodnog semestra. Rolling Eyes Kako krenuti? Pitanje je odakle ko krece? Nije svo nama raspolozivo znanje za sve nivoe duhovnog ucenja. Na ovom forumu ima dosta onih, koji bi trebalo pocetne lekcije da preskoce, ali ima i onih kojima su potrebne. herc
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 22:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Najbitnije je pitanje : ŠTA TREBA UČINITI , PA DA SE VIBRACIJA POJEDINCA PRILAGODI NOVONASTALOJ PROMENI .
- Kako zaobići UM ,

Um previše gospodari , a kako je on van i daleko od SADA ( bilo da je u prošlosti ili budućnosti ) , naša kuća je bukvalno bez domaćina !

Problem je veliki , pošto se UM žestoko BORI DA SE NE SETIMO , I DA NE ZAVIRIMO DOVOLJNO DUBOKO I DOVOLJNO DUGO UNUTRA ( u ono BOŽANSKO U NAMA ) !!!
Tu leži odgovor na sva pitanja ! Ali trebamo doći do toga ... Evo ja sam krenula ... sad vi ...

Shocked[/quote]

DRAGA CACO odgovor je vrlo jednostavan====
Treba meditirati ili ti tihovati najmanje 2-3 sata dnevno-sve dok to ne postane prirodno stanje===
onda vise nema problema da se odrzi sve ono sto si malopre napisala...

zNACI SVAKI POJEDINAC SE MORA ODLUCITI DA LI CE SVOJ ZIVOT POSVECIVATI tome ILI ce i dalje vreme "trositi" na raznorazne "sporedne " aktivnosti...
IZBOR JE U SVAKOM OD NAS...
Cini mi se da ces se ti relativno lako opredeliti za meditaciju umesto za novu kupovinu zimskih cizmica/....
U pravu li sam???

IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 22:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zoran iz Zemuna ::
Ali više ništa nije kao što je bilo, pročitajte ponovo neku mudrijašku knjigu i biće vam odmah jasno šta ste sve propustili.
Ovo je tačno kada sam ja u pitanju!
Šetam ulicom i buljim u golubove na nebu iznad zgrada, čitam jednu stranicu knjige (Mića i dalje) već danima i posle svake rečenice preplavi me more asocijacija...
Imam ono što bi mi Hrišćani rekli umiljenje!
Srećan sam i van sam svih zbivanja.
Ili što bi mi rekli:
Aзъ ЕсмьSrce si!

DAJBOG ::
Ko si ti Istino ?
Kako je moguće da ovo sve znaš?
Smrznuo sam se kada sam ovo pročitao...

michelle ::
Poludela jesam, al`to sto srcu prija ne moze da steti Very Happy
Inace, vidim da se bavis astrologijom, kao i moj tata, koji nikako da mi rastumaci natalnu kartu i kaze- nije stvar u tome da se rukovodis prema zvezdama, vec da sedis na njima Very Happy
Stvarno lepe reči! Bravo!
I pozdravi tatu mnogo. Very Happy

aleksandra-caca ::
Evo , već si popularan astrolog ...

Podhitno ću morati da ti uručim CARSKU krunu,

i da te razrešim posla astrologa ! Razz Laughing
Hvala na unapređenju i razrešenju!
A ovu nenaručenu reklamu uslužnog astroznanca računaću kao posledicu 3. Njutnovog zakona.
Evil or Very Mad Very Happy

Protomajstor ::

Pobediti aždaju = pobediti ego... (to je moje shvatanje)
Evo ga Arhanđel u istoj akciji!

pobediti ego = prihvatiti ego...

svetlost = svesnost
(to je moje shvatanje)
Dobre misli, to smo i očekivali od tebe.
Obrati pažnju na mač. Šta on predstavlja? ZNANJE? U nekim prikazima on je vatreni mač. Ovo u drugoj ruci su lanci kojima je zarobio nešto što je u njegovoj vlasti. Takođe on u ruci najčešće drži terazije, kojima vaga DOBRO i ZLO (objektivno?)! Ovaj kantar je u ravnoteži bar likovno.
Ovaj Arhanđel je predstavljen kao vatreni trigon (uspravni muški), otuda je i ono oko u trouglu. Boje su mu od Ovna (crvena), Lava (naradžasta/žuta) i Strelca (plava)...Da ne preterujem, ovo su sve tajne u mnogim hermetičkim redovima. Ima još toga dosta, a neke stvari sam rekao i pogrešno. Shocked
Šta je, izgubio je tekst energiju? Sve sam rekao tačno i onako kako znam. Nisam ništa prećutao.

Praznik je ustanovljen u novembru, jer je to 9. mesec nakon marta, kada je bilo stvorenje sveta. Tako devet meseci predstavlja devet činova angelskih. Ti činovi su: šestokrili Serafimi, mnogoočiti Heruvimi i bogonosni Prestoli, Gospodstva, Sile i Vlasti, Načela, Arhangeli i Angeli. Vojvoda cele vojske angela je arhistratig Mihail. Kad je satana, Lucifer, otpao od Boga i povukao u propast jedan deo angela, tada je Mihail ustao i poveo preostale angele.

Za kraj uvećao sam ovaj detalj sa ove slike Gvida Renija, Danas sam dobio uvid (setio se) da sam prošle godine buljio u original u crkvi sv Petra u Rimu!
Kojeg je pola ovo biće i da li se vidi nekakva borba i neizvesnost ishoda?

Easy, jel me voliš? Very Happy

Protomajstor ::
Šta predstavlja broj 108?
Čekaj, a ovaj novembar od marta, pa puta četiri?
Nije loš pokušaj, ali pogrešno!
Žao mi je...
nono
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
daniel
Na duhovnom putu

Pridružio: 07 Sep 2008

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 22:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dajbog, koju meditaciju preporucujes?

tj, koje tipove meditacija ti koristis??

poz
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
istina
Gost

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 22:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dragi moji, POŠTOVANI PRIJATELJI ...

da nebi doslo do većih ZABUNA.

Sve ovo, zadnje što sam pisao odnosilo se na::

Veliku piramidu u Egiptu

O vec otvorenoj križnoj gori ... jednoj od tri ...

O Braci sa Srebrenjaka

Iz prve ruke .. vam je napisano nešto .. na energetska mjesta ...istina pseudonim

Ukucajte gos. DUŠAN NINIĆ - NAPISAO knjige o tome sto vas zanima

Biti cete više nego oduševljeni.

Srdačan pozdrav
 Nazad na vrh »
Zoran iz Zemuna
Hodočasnik

Pridružio: 28 Jul 2008

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 22:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tako je Dajbog. I čudna koincidencija - baš sam hteo da vas pozovem da zajedno meditiramo Subotom u 22 h, makar pola sata. Princip je isti - šaljemo ljubav kroz 7 čakru itd...
Rale, nije um u genima, ali mnogo toga jeste. I u pravu si da se geni mogu rečima zameniti, aktivirati i reprogramirati i to se radi u pinealnoj žlezdi, tačnije u morfogenetičkom polju.
Daniel, javi mi se sutra na pp
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 22:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

DAJBOG ::
Posto je istina predlozio-da nastavim-
Da li bi dosao tamo sa mnom od 22.11-24.11.
pa da ispunimo to njegovo PROROCANSTVO...

A inace -- evo Proto sta se vidi kada dodjes do MENE...

NADAM SE DA CU SADA USPETI DA POSALJEM NAJZAD i prvu SLIKU...

Fenomenalno!

Dolazim na jedan dan sigurno!
Evo moje slike da me prepoznaš u šumi.

Nešto mi se javlja da će biti susnežice, a ja tihujem u svim okolnostima.

Evo OVAKO!
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 22:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zoran iz Zemuna ::
Tako je Dajbog. I čudna koincidencija - baš sam hteo da vas pozovem da zajedno meditiramo Subotom u 22 h, makar pola sata. Princip je isti - šaljemo ljubav kroz 7 čakru itd...
Rale, nije um u genima, ali mnogo toga jeste. I u pravu si da se geni mogu rečima zameniti, aktivirati i reprogramirati i to se radi u pinealnoj žlezdi, tačnije u morfogenetičkom polju.
Daniel, javi mi se sutra na pp

Na ovo već moram da odgovorim. Svaka ćelija u genima ima um, jer da nema ne bi znala da proizvede celog čoveka. Znanje u genima je sve što nas okružuje. Problem je što naš um nema vezu sa njime. A kada se uporedi znanje onoga što mi pričamo i jedne ćelije, razlika je ogromna.
Mi znamo samo da nacrtamo, a ona da stvori biće.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 23:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

vericaizvor ::

To je ujedno i tema i rad; to je nas zadatak, rekla bih prenet iz prethodnog semestra. Rolling Eyes Kako krenuti? Pitanje je odakle ko krece? Nije svo nama raspolozivo znanje za sve nivoe duhovnog ucenja. Na ovom forumu ima dosta onih, koji bi trebalo pocetne lekcije da preskoce, ali ima i onih kojima su potrebne. herc

Draga naša VericeIzvorska !

Da li možeš da nam objasniš :

- šta treba konkretno da preduzmu oni koji su početnici , u smislu duhovnog razvoja ?
- a koje tehnike da primenjuju oni malo napredniji ?
( nadam se da su svi ,bar od prilike , svesni toga na kom su nivou duhovnog napretka !? )

Znači , pored meditacija u Izvoru , koje možemo da radimo i od kuće subotom u 22h , da li postoji još neka tehnika koju bi ljudi sa foruma mogli da primene u cilju duhovnog napredka ?

Ps . meni je Zoran zadao jednu tehniku da radim , kao domaći zadatak Rolling Eyes ovo te pitam više zbog ostalih forumdzija Shocked

Poljupčiće ti u Izvor emitujem ! Poljubac... Srce si! Poljubac...
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 23:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

aleksandra-caca ::
Dragi moji Svetlosni Ratnici !

Mislim da je došlo krajnje vreme da počnemo da , diskutujući , dodjemo do odgovora na neka pitanja od kojih ćemo svi imati PRAKTIČNIH KORISTI !!!

Najbitnije je pitanje : ŠTA TREBA UČINITI , PA DA SE VIBRACIJA POJEDINCA PRILAGODI NOVONASTALOJ PROMENI . Ova promena nije ustvari nova , jer se dogadja već dugi period , mereno našim vremenom – ali pošto je sada očigledno da se bliži kulminacija te PROMENE , sada je na nama pojedincima da vidimo šta treba činiti da se prikopčamo na priključak koji nam je ispred nosa , ali ga ne prepoznajemo !

- Kako zaobići UM ,

Shocked
Kolko vidim tvoj um baš super funkcionise, lepo se provodiš. uvek dobro raspoložena. ti ako budeš pravila neke intervencije mogla bi da prodješ lošije nego sad.
Evo deca na pr. ona nemaju izgradjen um i njihov doživljaj sveta je takav da su uvek srećna. i ako im se nešto loše desi ,deca oproste i opet su srećna.
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 13 Nov, 2008 23:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

rale ::

Kolko vidim tvoj um baš super funkcionise, lepo se provodiš. uvek dobro raspoložena. ti ako budeš pravila neke intervencije mogla bi da prodješ lošije nego sad.
Evo deca na pr. ona nemaju izgradjen um i njihov doživljaj sveta je takav da su uvek srećna. i ako im se nešto loše desi ,deca oproste i opet su srećna.

Rale , u pravu si potpuno !!!

Ali , vidiš Rale , BAŠ ZBOG TOGA ŠTO SE JA SUPER PROVODIM , ŠTO SAM UVEK RASPOLOŽENA , VESELA , MIRNA , BLAŽENA , ŠTO SAM KAO DETE ... BAŠ ZBOG TOGA BIH ŽELELA DA I DRUGIMA BUDE TAKO LEPO KAO ŠTO JE MENI !!!
JA SAM NA VIBRACIJU NOVE ENERGIJE VEĆ PRIKOPČANA ... I ŽELIM DA ,KOLIKO JE GOD U MOJOJ MOĆI , POMOGNEM DRUGIMA , DA SE I ONI PRIKOPČAJU ... ZATO I POSTAVLJAM SVA OVA PITANJA NA KOJA ZNAM ODGOVOR - ZBOG DRUGIH !!!

TRGNITE SE BRE LJUDI VEĆ JEDNOM !!!

Sve vas voli vaša Caca ! Srce si!
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ZORAN IZ ZEMUNA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153  Sledeci
Strana 83 od 153

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 204003 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 119908 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA (2010.) 246 Starcy 170709 29 Dec, 2010 15:24 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 151575 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 100008 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1440950 08 Okt, 2009 02:46 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1662945 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)