ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.)
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ZORAN IZ ZEMUNA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 30 Avg, 2008 21:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Otvaranje srčane čakre rezultat je tvojih svih pređašnjih napora, duhovnih stremljenja, a tek potom i upotrebljavanja nekih tehnika u bilo kojoj oblasti duhovnosti.

Srčana čakra i njeno otvaranje tajmirani su sasvim drugačije od onog kako mi to zamišljamo u početku. I možeš upotrebljavati bezbroj tehnika, vjeruj, ona se neće u cjelosti otvoriti, sve dok nisi i u svim ostalim oblastima dovoljno toga očistio/la da se onda kao rezultat može pojaviti otvaranje srčane čakre.

Dakako, postoje ljudi koji naoko nemaju veze sa duhovnošću, priprosti, slabo obrazovani, ali kojima je srčana čakra u cjelosti otvorena a što duguju nekim sasvim drugim stvarima....

Dakle, ovim želim reći da nema pravila za otvaranje srčane čakre, pa ni garancije od bilo kakve primjene tehnike, koaj bi podrazumjevala prizivanje onog ili ovog arhanđela ili neko drugo duhovno biće. Naime, to se jednostavno - DESI i to u onom trenutku života kada je to i "planirano" da tako kažem.

No, jedno mogu reći: nakon toga zaista više ništa nije isto. Promjenu nećete primjetiti odmah, ona će doći postepeno, ali će biti sve veća iveća u narednim mjesecima kako sve više napredujete na stazi primanja i odašiljanja Neuvjetovane Ljubavi. Jer, to i jest najvažniji "produkt" - početno osjećanje LJubavi za sve i svja, prestanak stanja ne-opraštanja bilo kome ili čemu, prestanak emocionalnog bola (mada mali emocionalni bolovi još postoje, ali oni veliki su nestali), i što je najvažnije -prestaje "drama" u vašem životu. Život poprima mnogo mirniji i uravnoteženiji tok. Naravno, sve to pod uslovom da se i vi "otvorite" za otvorenu srčanu čakru, odnosno nova iskustva koje takvo stanje donosi.

I na kraju, pod potpuno otvorenom srčanom čakrom ne podrazumjeva se samo njena očišćenost od negativnih energija ili završetak procesa opraštanja svima, to je mnogo više stanje i zahtjeva zaista puno rada na sebi.

Mislim da je za početak dovoljno.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 31 Avg, 2008 01:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jasna ::
Otvaranje srčane čakre rezultat je tvojih svih pređašnjih napora, duhovnih stremljenja, a tek potom i upotrebljavanja nekih tehnika u bilo kojoj oblasti duhovnosti.

Dakle, ovim želim reći da nema pravila za otvaranje srčane čakre, pa ni garancije od bilo kakve primjene tehnike, koaj bi podrazumjevala prizivanje onog ili ovog arhanđela ili neko drugo duhovno biće. Naime, to se jednostavno - DESI i to u onom trenutku života kada je to i "planirano" da tako kažem.

Jasna, u principu slazem se sa tobom,

ali mi je doslo eto da dam jedno banalno poredjenje,

gol ne pada tek tako,
ipak fudbalska ekipa treba da zna neke tehnike i da ima dobrog trenera,
da bi postigla zgoditak.

Na kraju krajeva,
svi moji postovi koje sam do sada napisao,
imaju neku verifikaciju u mojim licnim iskustvima.

Ne vidim tako nikakvu svrhu da pisem o pojedinim meditativnih tehnikama
a da kroz njih nisam iskustveno prosao.

Sto se tice ove Meditacije o budjenju srcane tacke,
postavio sam je na ovom mestu,
zato sto mogu iskustveno da potvrdim da funkcionise.
Iako nisam jos uvek uspeo da je izvedem do kraja,
prosao sam kroz neke njene elemente,
pa mogu da tvrdim da je istinita.
...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Zoran iz Zemuna
Hodočasnik

Pridružio: 28 Jul 2008

Poruka Poslao: 31 Avg, 2008 11:07 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Po ovim postovima ispade da je srčana čakra najvažnija, što nije tačno.
Ni jedan praktičar mentalnih vežbi ne treba da se plaši da će otvoriti čakre tek tako. Kao i obično, nesporazum je u terminologiji. Kada kažemo otvoriti, mislimo - do one mere koliko je to moguće u datom trenutku, tj. na stepenu duhovnog razvoja. Potpuno otvaranje bilo koje čakre je nemoguće za "prosečnog" čoveka, ma kakav umetnik, naučni genije ili filozof bio. Za tako veliko postignuće je neophodno da je personalnost pročišćena u potpunosti, što uglavnom kod ljudi nije slučaj. Ono što potpuno otvara čakre je kundalini, tačnije njen ženski aspekt (Shakti) koji se u krunskoj čakri konačno spaja sa muškim aspektom (Shiva) kreirajući potpuni balans. I ovo ide redom, ne može ona iz baze da preskoči u srčanu čakru. Za nas je mnogo bitnija činjenica da čakre mogu biti zatvorene ili neizbalansirane. Ovo se sve uklapa i sa konceptima iz literature i Hindu religije, ali ima nešto što se i ne uklapa (bar ja ne znam) i to ću izneti u sledećim redovima.

Pre toga, izneću šta mi se događalo u stanju potpuno nebalansiranih čakri jer će možda neko naći odgovor za sebe. Čak i tako polu-otvorene, neke čakre se mogu napuniti energijom do krajnjeg stepena, a to pored privlačenja nezemaljskih entiteta može dovesti do čudnih događanja u našoj okolini. Pođem da sednem na stolicu, a ona se okrene pun krug (stolica na okretanje). Ovo izaziva veliki šok i kod vas i kod ljudi u blizini i desilo mi se mnogo puta, pa sam počeo da koristim stolice koje su stabilne. Padne mi novčić od 2 dinara na rame, iz vazduha i u zatvorenoj prostoriji. Kad uđem u prostoriju često eksplodira sijalica ako je upaljena. Ne da pregori, nego baš eksplodira. Kanali na TV se sami menjaju, ili se jednostavno isključi. Ako gledam u jako svetlo ono počne da me usisava iz čela, i znam ako dozvolim, da će doći do nevoljne projekcije. Ovo mi se jednom desilo dok sam gledao u Mesec za vreme šetnje i to je jedini događaj na otvorenom prostoru. Da ne govorim o bezrazložnim i naglim promenama raspoloženja. Nisam znao uzrok tim pojavama, ali mi je čovek objasnio i ponovo sam krenuo sa intenzivnim povećanjem pažnje i to je prestalo.

U pravu je Enoch da ne treba o svemu pričati, da reči nisu dovoljne i da proizvode iliziju, ali ipak ću pokušati da opišem jedan fenomen koji nisam našao u literaturi, a ako neko zna, neka odmah šalje link.

Upućen sam u tehniku u kojoj mentalno putujete u centar Zemlje i upijate njenu energiju. Zatim se dižete do stopala, ulazite u telo i penjete se duž linije čakri. Na kraju se ponovo izlazi iz tela kroz krunsku čakru. Energija Zemlje vuče kundalini u vis, ali to je nekako "slaba i tanka" kundalini, ni nalik onoj iz literature, ili možda neki njen podaspekt o kojem zaista ništa ne znam. Ali kad dođe do krunske čakre onda ste zaista u mogućnosti da činite jako čudne stvari. Svest tone u dubine i to stanje je varijabilno. Od mogućnosti da još uvek možete da mislite, pa sve do totalnog potonuća u nekakve fantastične slike i do prestanka svake vibracije i aktivnosti, kada više nemate nikakvu kontrolu i morate sačekati da samo prođe. Tada se personalnost i dualnost potpuno izgube i može se prvi put reći sa sigurnošću: ja sam jedno sa jednim.

Ako ikako možete sebi da predstavite ovu situaciju, jasno vam je da se ne radi o projekciji ili prosvetljenju kako je ono opisano u literaturi, već samo o nepojmljivom stanju svesnosti, o kome zaista ne treba trošiti reči. Ali kao što reče Jasna - više ne možete biti isti. Čakre se ne otvaraju skroz, ali se otvaraju sve više tokom vremena.
Iz ovog stanja se ne smemo naglo buditi jer je veoma bolno, već idemo unazad - u krunsku čakru, pa dole do centra Zemlje gde opet upijamo njenu energiju koja će nam trebati za "uzemljenje" inače budemo ko pijana kokoš. Ali ono što je sad čudno je i da se taj "podaspekt" kundalini ponovo vrati u baznu čakru i sve se vraća u pređašnje stanje, ali ste obogaćeni iskustvom. Ovo je nemoguće samostalno izvesti prvih nekoliko puta, već samo uz prisustvo učitelja i inicijacijom, tj uz pomoć njegove snage.

Ne znam kako bih ovo nazvao. Falš prosvetljenjem, stepenikom ka prosvetljenju ili sl. Činjenica je da nije trajno i da vam ostaju samo zamagljena sećanja, ali i sposobnost da to stanje sve brže proizvedete.
Ujedno i objašnjava koliko je daleko od svega toga neko ko vežba početne mentane tehnike.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 31 Avg, 2008 12:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Talermane, oprosti ako sam zvučala preoštro u vezi sa korištenjem tehnika za otvaranje srčane čakre. Vjerujem da su neke od njih jako djelotvorne, a zašto i ne bih vjerovala kad osjetim dobronamjernost u tvojim riječima dok opisuješ svoja vlastita iskustva!

No, stvar je zaista u tome da ne moraš znati nikakvu tehniku za to, a da ti se desi otvaranje 4. čakre. I ja, Talermane, također govorim iz vlastitog iskustva. Dakle, ja nikad nisam vježbala specifično neku tehniku da otvorim tu jednu jedinu čakru. Ja sam vježbala otvaranje i uravnoteženje SVIH čakri a nikad nijednu pojedinačno, (Hm, sad vidim da sam možda trebala! Rolling Eyes )

Ima jedna kad već spominjemo tehnike, jako dobra i zove se Meditacija ujedinjenja čakri. Ne znam je li postavljena ovdje na forumu, ali ako nije, onda ću je ja staviti. Tom tehnikom se zaista uravnotežuju, pročišćavaju i ujedinjuju energetska polja u našem organizmu i oko njega.

Pozdrav i pusa.
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 31 Avg, 2008 12:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Što se tiče ovog Zoranovog tumačenja,slažem se sa većinom stvari. Naravno, otvaranje srčane čakre i nije najvažnija od svih stvari na svijetu, ako kundalini nije probuđena, ako i ostale čakre nisu uravnotežene bar u sličnom omjeru itd...itd...

No, ja sam upravo na nekom drugom forumu pričala o Neuvjetovanoj Ljubavi i načinu - tehnici liječenja putem upotrebe i zračenja Univerzalne Ljubavi. I tamo sam (zanimljiv sinhronicitet) također objašnjavala da se prvo mora srčana čakra u potpunosti očistiti, uravnotežiti i napuniti a to znači s druge strane - čitavo more drugih stvari, da je bolje da ja ipak ovdje također stavim taj mali dio teksta o temi Ljubavi i liječenja s pomoću nje, pa da više ne zvučim ovako konfuzno...

Dakle, bila sam upitana kako se liječi Ljubavlju i šta treba za to. Evo i odgovora, a stavljam ga ovjde samo zato da bih upotpunila predstavljanje vlastitog viđenja i iskustva koje sam imala s ovim procesom.
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Poruka Poslao: 31 Avg, 2008 12:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dakle, evo i malo priče o Univerzalnoj LJubavi i kako ona može biti djelotvorna u liječenju:

"Liječenje Univerzalnom LJubavlju došlo mi je nenadano prošle godine i počelo me se o tome podučavati sa "gornjih planova-ravni". Na ovom mjestu ipak ne bih o imenima onih koji me tome podučavaju, (čisto da ne stvaramo predrasude da su ti duhovni učitelji "namijenjeni" samo za ovu tehniku) ali mogu reći toliko da dolaze iz "viših duhovnih ravni". Tehnika je vrlo jednostavna i nisam je nigdje pročitala nego sam je dobila procesom kanaliziranja.

Prvi preduslov za njeno korištenje je da je osoba do te mjere očistila sva svoja četiri tijela, što znači i emocionalne i mentalne blokade i entitete iz svoje aure i sve ostalo, da te one više ne mogu u tolikoj mjeri sprečavati da se povežeš sa Izvorom Sveukupne Ljubavi. Dakle, i dalje imaš neke svoje blokade, i dalje dakako ne znaš odgovore na hiljadu pitanja, ali si ipak, nekako i negdje uspjela očistiti te barem najveće prepreke da sada zaista i uistinu možeš osjećati Univerzalnu Ljubav(naravno, ne 24/7, ali što više to bolje...)

Uslov za ovo je naravno potpuno otvorena srčana čakra, ali i još mnogo drugih naoko "sitnih elemenata". Kad kažem "potpuno otvorena srčana čakra" time mislim da ste uspjeli razriješiti barem one glavne i najveće emocionalne blokade (koje ionako ne stoje u srčanoj već u 2. čakri) da ona onda može otvoreno primati i odašiljati frekvenciju Neuvjetovane Ljubavi.

I dakle, konačno, kako se izvodi ta "tehnika"? Jednostavno: kad osjetiš (ili dobiješ uputu/savjet iznutra da to trebaš početi činiti) otvoriš svoju srčanu čakru i počneš doslovce osjećati Ljubav za sve...bukvalno za sve...da sad ne nabrajam. No, da bi mogla ovo osjećati, morala si to prije već više puta imati u svom iskustvu kroz npr. meditacije, kontakte sa duhovnim učiteljima ili u bilo kojoj situaciji, kako bi mogla prepoznati taj osjećaj i pravilno "uštimati" svoje feelinge da budu na frekvenciji Ljubavi. Dodatnu ili početnu pomoć može ti pružiti ako se na samom početku prilikom otvaranja srčane čakre, mentalno povežeš sa Izvorom Sveukupne LJubavi (Univerzuma).

Potom, kada si nekoliko minuta kontinuirano u tom osjećaju Neuvjetovane Ljubavi za sve...ona se, čudesno, sama počne širiti izvan tvoje aure u okolno energetsko polje i veoma brzo doseže, (rekla bih trenutačno), "tvoj objekt" zračenja. I onda - zračiš - jednostavno "upuhuješ" Ljubav u: bića, mjesta, situacije, itd...Moram reći i to da se nekad dešava da čestito i ne sjednem u meditaciju, već sam prije toga samo pomislila da ću sad toj i toj osobi poslati liječenje u ovom obliku zračenja U. Lj. i već osjetim kako mi se razljeva srčana čakra i kako istog trenutka počinjem se stapati sa neopisivim osjećajem Blaženstva, Nježnosti, Radosti i neke iskonske, djetinje Nevinosti. Eto, na taj način (mada vrlo grub i nedostatan) jedino mogu opisati osjećaj koji imate kada počnete zračiti Univerzalnu Ljubav.

Dakako - gornji opis "tehnike" vrlo je "tehnički",ali riječima se može zaista malo teže opisati. To naprosto moraš osjećati...I ovo je prvi puta da je objašnjavam bilo kome osim sebi.

Naravno,sve je ovo vrlo šturi i nabrzinu napabirčeni opis onog što se radii kako se postupa s ovom, inače, najmoćnijom frekvencijom u Kosmosu, ali da ne bih sad pisala "traktate" o ovoj temi, nastojala sam to svesti na najmanju moguću mjeru.

Ono najvažnije ipak nisam rekla, a trebala sam na početku. Koliko mi je objašnjeno "odozgo" liječenje Neuvjetovanom Ljubavlju ustvari ne spada u "tehniku iscjeljivanja" već predstavlja stadij duhovnog razvoja neke osobe. I zato o tome nikad nisam ni pisala, jer sam smatrala da je ova informacija nešto što postoji između mene i Učitelja, i da nije bitno ni za kog drugog.

Inače, na netu se može naći nešto o ovim tehnikama, a u to sam se uvjerila kada mi je tek poslije par mjeseci (što brzo palim, ha?) palo na pamet da nešto o tom potražim i na netu. No, ono što sam pronašla uglavnom je - zamotano u cijenu seminara ili iscjeliteljskog tretmana i dakako, ogromna većina tekstova i linkova je isključivo na engleskom."
 Nazad na vrh »
Zoran iz Zemuna
Hodočasnik

Poruka Poslao: 31 Avg, 2008 13:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovakvu tehniku si "dobila". Skidam kapu i ljubim ruke po cijelom tijelu. Razz
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 31 Avg, 2008 14:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jeste, dao sam generalno preteranu vaznost srcanoj cakri, ali za to sam imao licnih razloga.

To sto ti rece Zorane,
meni se cesto desava kada pocnem da pricam o duhovnim temama,
i kada sam jako raspolozen i motivisan da o tome pricam,
da pukne nesto u kuhinji, padne casa, eksplodira lampa, iskoci macka,
cuju se neki zvukovi...

Bilo bi lepo od tebe kada bi otvorio temu o kundalini.

Jasna, bravo,
ja se tebi radujem kada te citam

u mom slucaju najneophodnije je da radim bas na svojoj srcanoj cakri.

Ja sam neke stvari spoznao o polozaju i nivou ovog naseg sveta i nas ljudskih bica,
a to sto sam spoznao,
delovalo je uzasavajuce i porazavajuce u meni.

Znas kako, nije lako imati srce prema svim Demijurskim kreacijama,
a ja se prilicno cesto osecam kao mracni gnostik.

Demijursku ravan sa svim svojim demijurskim principima voleti punim srcem,
to moze samo jedan Prosvetljen covek.

Eto, ja se trudim, jer ne vidim svrhu ziveti u demijruskoj ravni bez ljubavi prema svim kreacijama makar one dosle ovde iz mracnih kosmockih dubina.

Nije cudo sto su mnogi gnostici umirali mladi i sto su se dali iskorenjivati.

Nisu jednostavno videli razlog za svoj opstanak u ovom svetu koji je podvrgnut demijurskim zakonima.

E sada,
ja se trudim da napravim iskorak u tom pravcu da mogu da sejem oko sebe ljubav i srecu.

Jer to je zaista jedino smisleno cime se treba baviti u ovom matrixu u kome smo se zasluzno nasli da zivimo.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 31 Avg, 2008 14:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da probam da sazmem to u jednoj recenici,

gnostici su covecanstvu doneli jednu lepu i jednu losu vest:

lepa vest je da smo svi mi Bozje iskre,

a losa vest je da smo mi kao Bozje iskre zatoceni u Demijurskoj materiji.

Ako je to tacno,
a ja osecam da jeste,
pitam se gde je izlaz iz te situacije?

Pa jedini izlaz je u prosvetljenju.

A kako doci do prosvetljenja?

O tome i diskutujemo na ovom forumu Smile
 Nazad na vrh »
Zoran iz Zemuna
Hodočasnik

Poruka Poslao: 31 Avg, 2008 16:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Bilo bi lepo od tebe kada bi otvorio temu o kundalini.

Previše apstraktna (čitaj: dosadna) tema. Mnogo su lepši ovi tvoji opisi razuzdanih čakri: da pukne nesto u kuhinji, padne casa, eksplodira lampa, iskoci macka, cuju se neki zvukovi...
Oduvek sam više voleo da čitam takve stvari. Dajte joooš...
Evo ceo dan na National Geographic kanalu tema Misterije.
Kakva uživancija Very Happy
Još da nije reklama... (mada ima i krajnje zanimljivih sa lepim curama)
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 31 Avg, 2008 17:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Talermane, potpisujem tvoj zadnji post.

Zorane, jesi li dozivio kundalini?
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 31 Avg, 2008 18:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zoran iz Zemuna ::
Ako gledam u jako svetlo ono počne da me usisava iz čela, i znam ako dozvolim, da će doći do nevoljne projekcije. Ovo mi se jednom desilo dok sam gledao u Mesec za vreme šetnje i to je jedini događaj na otvorenom prostoru.

ja sam muku mucio sa mjesecom punih godinu dana. strahoviti naleti energije i i pokusaji da me se "izvuce van" kroz trece oko. sad smo mjesec i ja u jako dobrim odnosima. jednom mi se desilo sa Jupiterom dok sam se povezivao sa njegovim energetskim poljem da me njegova energija pocela isisavati. umalo da nisam pao na pod od enormne kolicine energije koja je izlazila iz mene. onda sam fino pogledao Jupiter, zarezao na njega i rekao mu: "e jebat cu ti sve po spisku". Isti tren je stalo. Sada me stalno Jupiter "prati" i "smije mi se" sa neba radostan sto smo stekli uzajamno postovanje Wink

Sta da kazem...svasta se dogadja tamo gore Wink
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 31 Avg, 2008 18:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Pozdrav Enoch,
znači tako treba s Jupiterom !
he,he... Laughing
 Nazad na vrh »
Zoran iz Zemuna
Hodočasnik

Poruka Poslao: 31 Avg, 2008 19:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Šta li tek radiš sa Venerom Very Happy Ne, nisam doživeo i prestao sam davno sa tom praksom. I ne stidim se da priznam da me je hvatao panični strah.
Misliš li da je OK raditi s mesecom?
 Nazad na vrh »
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 31 Avg, 2008 19:48 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[Da probam da sazmem to u jednoj recenici,

gnostici su covecanstvu doneli jednu lepu i jednu losu vest:

lepa vest je da smo svi mi Bozje iskre,

a losa vest je da smo mi kao Bozje iskre zatoceni u Demijurskoj materiji.

Ako je to tacno,
a ja osecam da jeste,
pitam se gde je izlaz iz te situacije?

Pa jedini izlaz je u prosvetljenju.

A kako doci do prosvetljenja?

O tome i diskutujemo na ovom forumu :)[/quote]DOBRA VEST JE TA DA SMO SVI MI IZABRALI DA BUDEMO U KAKO TI KAZES "ZATOCENI U DEMIJURSKOJ MATERIJI.."
MATERIJA NE POSTOJI !!!
sAMO TALASICI SVETLOSTI I LJUBAVI SPOJENI U PREDIVAN PLES-TO MOZES OSETITI-NEKI TO NAZIVAJU PROSVETLJENJEM...
Izlaz je da i ti imas izbor-ponovo se i iznova reinkarnirati u ovom obliku, ili kada skupis dovoljno znanja u nekom drugom (ili vratiti se ka praiskonu...)
Sve je stvar izbora..
Ako ti se ovde toliko ne svidja -onda pojacaj meditaciju i eto te ubrzo za par godina u nekim sasvim drugim ravnima..
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ZORAN IZ ZEMUNA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40,
41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60,
61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80,
81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100,
101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120,
121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140,
141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153  Sledeci
Strana 18 od 153

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 211349 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 123201 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA (2010.) 246 Starcy 177510 29 Dec, 2010 15:24 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 155439 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 102494 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1496433 08 Okt, 2009 02:46 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1727995 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)