CELESTINSKO PROROČANSTVO
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Miki
Iskušenik

Pridružio: 21 Nov 2008

Poruka Poslao: 01 Feb, 2009 19:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Milica-mici ::
Nemojte ih čitati samo kao knjige, u pitanju je priručnik.Morate biti obazrivi,mogu se koristiti za ispunjavajnje želje,ali postoji princip žetve i setve.Pazite šta želite. [/img]

pojasni malo o ispunjavanju zelje i Celestina! princip zetve i setve ok a i da se treba paziti sta se zeli i to mi je jasno!!!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
jadranka
Iskušenik

Pridružio: 21 Jul 2008

Poruka Poslao: 16 Mar, 2009 22:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://www.youtube.com/watch?v=wu1WYeeWpdA

zanimljiv link za pogledati
aurra
Na duhovnom putu

Pridružio: 11 Jul 2010

Poruka Poslao: 04 Avg, 2010 20:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Interesuje me da li je neko licno primenio u praksi nesto iz Prirucnika za Celestinsko prorocanstvo, i do kakvih saznanja je dosao? Navesti licno iskustvo ...
bbrozo12
Napredni tragalac

Pridružio: 17 Jun 2010

Poruka Poslao: 07 Nov, 2010 11:00 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Čitam knjigu Celestinsko proročanstvo. Znam da je Vesna već napisala sve o svim uvidima, ali ako mogu ja još jedanput. I tako istine ljudski mozak ne može najednom upiti. Mora pomalo i mora ih iskusiti.
1. uvid- krajem 20. st. i početkom 21. st. na Zemlji se stvara kritična masa svjesnih ljudi koji će onda promijeniti svijet.
2. uvid- povijesni. Prije tisuću godina svakim životom je upravljala Crkva. Onda su ljudi počeli sumnjati u Crkvu, pojavio se protestantizam, znanost. Odjednom ljudi su počeli tražiti načine kako da poboljšaju život na Zemlji. Tome su se potpuno posvetili i zaboravili zašto su na Zemlji, odnosno svoju duhovnu stranu.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 07 Nov, 2010 13:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

bbrozo12 ::
Čitam knjigu Celestinsko proročanstvo. Znam da je Vesna već napisala sve o svim uvidima, ali ako mogu ja još jedanput. I tako istine ljudski mozak ne može najednom upiti. Mora pomalo i mora ih iskusiti.

2. uvid- povijesni. Prije tisuću godina svakim životom je upravljala Crkva. Onda su ljudi počeli sumnjati u Crkvu, pojavio se protestantizam, znanost. Odjednom ljudi su počeli tražiti načine kako da poboljšaju život na Zemlji. Tome su se potpuno posvetili i zaboravili zašto su na Zemlji, odnosno svoju duhovnu stranu.

Pa, dobro, Brozo, verovatno si mislio na nešto drugo, nije se pojavio protestantizam pre 1000 godina, nego pre 500, a znanost nikada nije ni prestajala da postoji, samo što je ranije postojala u okviru hrišćanske, od 15. veka i hermetičke misli, a kasnije se, za vreme prosvetitelja, odvojila od njih i time postala ateistična, s čime se mi ne slažemo i sada pokušavamo da je vratimo tamo gde joj je i mesto, u zajedništvu sa duhovnošću.
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 07 Nov, 2010 13:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A i nije to neka većina ljudi na svetu, samo evropsko orijentisana populacija. Ostatak sveta, koji je ipak većina, ima svoju duhovnu tradiciju koja je duga mnogo hiljada godina...

Al nama to nesmeta da ih gledamo ko da nemaju pojma i da se to neračuna...

Svašta ćemo pronaći u nju ejdžu... Treba biti priseban i svestan- i neverovati svemu i svačemu, a opet proučiti sve dovoljno otvoreno da se pronadju pouke.

I nezaboraviti da je iskustvo i sopstvena spoznaja jedini izvor pravog smisla.
 Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 07 Nov, 2010 21:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, to sam mislila...Prije tisuću godina Crkva je imala glavnu riječ, prije petsto pojavio se protestantizam, poslije velik razvoj znanosti sve u cilju da se poboljša i olakša život na Zemlji. Ali pritom smo zaboravili svoj pravi cilj, uništavamo prirodnu Zemlju i bitan je profit.
Da, sve to vrijedi za zapad. Kakva su shvaćanja u "zaostalijim" civilizacijama ne razumijemo. Nikad i nismo razumjeli.

3. uvid- "ljudi će otkriti novu energiju koja je osnova svih stvari i koja zrači iz svega, pa i nas."
"čovjekovo zamjećivanje te energije počinje s povećanim osjećanjem ljepote."
"Možda je osnovno djelovanje svemira mehanicističko, ali možda i suptilno odgovara na suptilnu energiju koju u njega odašiljemo."
 Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 08 Nov, 2010 08:09 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

4. uvid- "S vremenom će ljudi sagledati kako se svemir sastoji od jedne dinamične energije, energije koja nas održava i koja odgovara na naša traženja. No, vidjet ćemo i da smo bili isključeni iz tog većeg izvora energije, da smo se otkinuli od njega i zato se osjećali slabima, nesigurnima, kao da nam nešto nedostaje.
Suočeni s tim nedostatkom, mi ljudi uvijek smo tražili način kako da povećamo našu osobnu energiju na jedini nam poznati način: psihološki je kradući od drugih- kroz nesvjesnu borbu koja leži u osnovi svih sukoba u svijetu."
"Bez obzira na pojedinačnu situaciju ili temu razgovora, pripremamo se reći što god je potrebno kako bi u razgovoru prevladali. Svatko od nas traži nekakav način kontrole kako bi stekao prednost pri susretu. Ako smo uspješni, ako naš pogled prevlada, ne osjećamo se slabima, već doživljavamo psihološki poticaj."
Katkad dobrovoljno dajemo energiju drugima (npr, kad smo zaljubljeni), ali to ne traje dugo. "Većina ljudi nije dovoljno jaka da nastavi davati energiju. Zato se i većina ljudskih odnosa pretvara u borbu za moć. Ljudi spoje energije i onda se bore tko će to kontrolirati. A gubitnik uvijek plaća cijenu."
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 08 Nov, 2010 13:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ove knjige su jako inspirativne, i toplo ih preporucujem svima.
Podizu frekvencije, svest...

pozz
Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 08 Nov, 2010 14:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

5. uvid :"To je razlog molitvi prije jela. Nije stvar samo u zahvali, već treba jelo učiniti svetim iskustvom kako bi eneregija iz hrane mogla ući u vaše tijelo."
"Ali uzimanje hrane tek je prvi korak. Nakon što se osobna energija poveća na taj način, postajete skloniji za energiju u svim stvarima. Sve oko nas sadrži energiju. Ali svaka stvar ima posebnu energiju. Zato neka mjesta povećavaju energiju više od drugih. To ovisi o tome kako se vaš oblik energije slaže s energijom na tom mjestu."

"Uloga ljubavi dugo je vremena bila krivo shvaćena. Ljubav nije nešto što bismo morali raditi kako bi bli dobri ili kako bi svijet učinili boljim iz nekakve apstraktne moralne odgovornosti ili kako bi se otarasili uživanja u životu. Povezivanje s energijom osjeća se poput uzbuđenja, zatim euforije i na kraju, ljubavi. Kad se pronađe dovoljno energije za održavanje tog stanja ljubavi to svakako pomaže svijetu, ali najizravnije pomaže nama. To je najhedonističkija stvar koju možete učiniti."

"Svemir nam može pružiti sve što trebamo, samo ako se možemo prema njemu otvoriti. To je otkrivenje petog uvida.
...doživjeli ste mistično iskustvo koje vam je omogućilo da nakratko sagledate veličinu energije koju čovjek može primiti. No, to je stanje nalik skoku, kojim preskačete sve i svakog i pritom sagledavate budućnost. To stanje ne možemo održati dugo. Kad jednom pokušamo razgovarati s nekim tko djeluje u normalnoj svijesti, ili kad pokušamo živjeti u svijetu gdje još uvijek ima sukoba, bivamo izbačeni iz tog naprednog stanja i padamo natrag na naš stari nivo."
 Nazad na vrh »
Vakan Tanka
Hodočasnik

Pridružio: 21 Jan 2008

Poruka Poslao: 08 Nov, 2010 23:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Draga mi je ova tema...ja sam tragao za desetim i jedanaestim uvidom,aonda su pceli da mi dolze kroz literaturu i snove...i,tek onda sam dosao i do oficijelne knjige....
Gde je nesloga da donosim Jedinstvo!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora MSN Messenger
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 09 Nov, 2010 18:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

6. uvid: Postoji alternativni izvor energije, ali ne možemo ostati priključeni na njega dok se ne oslobodimo toga da crpimo energiju od drugih ljudi. To se zove nesvjesna drama kontrole koju smo naučili u djetinjstvu i stalno je ponavljamo. Crpiti energiju od drugih ljudi možemo na četiri načina (kao zastrašivač, jadnik, ispitivač ili kao nedostupan). Moramo shvatiti kojem mi tipu pripadamo i to prekinuti. (O tome je pisala Vesna)

Prekinuti dramu možemo kad shvatimo svoje roditelje. Moramo pokušati otkriti što vas je vaša majka/otac naučila, a istodobno i što je ona/on mogla sa svojim životom bolje napraviti. Ono što biste promijenili kod svoje majke/oca je dio onoga na čemu radite u svom životu.
"Mi nismo samo tjelesni plod naših roditelja; mi smo i njihov duhovni plod. Rodili ste se kao dijete tih dvoje ljudi i njihovi su životi imali neopoziv učinak na to tko ste vi. Da biste otkrili svoje pravo ja, morate priznati da je vaše pravo ja počelo iz položaja između njihovih istina. Zato ste tamo rođeni: da bi stekli viši pogled na ono što oni zastupaju. Vaša životna staza vodi do otkrivanja istine koja je viša sinteza onoga u što je njih dvoje vjerovalo."
"-Od majke ste preuzeli spoznaju da je život duhovan. Od oca ste naučili da se život sastoji od uzdizanja samog sebe, zabave, pustolovine.
-Znači moj život je nešto što bi trebalo spojiti ta dva pristupa?
-Da, za vas je duhovnost ključno pitanje. Čitav vaš život sastojat će se od traženja življenja u kojem ćete sami sebe moći oplemeniti. To je problem koji vaši roditelji nisu bili u stanju razriješiti, već su ga ostavili vama. To je pitanje vaše osobne evolucije, vaše potrage u ovom životu."

Moja situacija: tata je radišan, posvećen poslu; mama traži dublji smisao u svemu, proučava ljudske odnose, pravdu i nepravdu. Prema tome, ja moram biti spoj fizičkog posla i umnih napora.

Ja-beskrajno poštena, ali jadna i slaba; moj muž - beskrajno nepošten, ali jak i lukav. Znači, moja djeca trebaju postati spoj poštenja i snage.

Ratnici svjetla, opišite svoju situaciju ili je bar priznajte samima sebi.
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 09 Nov, 2010 18:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ako si beskrajno poštena, onda ne možeš biti slaba.
Slabost je kada nisi u pravu.
Ako ti je muž beskrajno nepošten i lukav, pošteno je prema sebi da to ne trpiš.
ne teba to da riješe tvoja djeca, već ti.
Ti budi poštena i jaka.
 Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 10 Nov, 2010 10:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hvala, Petre! Baš su mi te riječi bile potrebne. Smile

7. uvid: "Udisao je duboko i svjesno, zadržavajući svaki dah otprilike pet sekundi prije nego što ga je izdahnuo. Slijedio sam njegov primjer.
-Kad zorno zamislimo- reče on- da svaki udisaj uvlači energiju u nas i ispunjava nas poput balona, uistinu postajemo nabijeni energijom, te se osjećamo lakšima i olakšanima.
Poslije nekoliko udisaja, počeo sam se osjećati upravo tako.
-Nakon udisanja energije provjeravam da li se dobro osjećam. Kako sam vam već prije kazao, to smatram pravim mjerilom jesam li uistinu povezan."

Kad se povežemo s energijom, onda nam je hrana valjda manje potrebna. O tome je govorila Vera (hrana hrani naš ego i parazite u nama).
Ja se ne povezujem s energijom pomoću disanja nego: nasamo sam, slušam muziku, ili samo razmišljam, držim oči otvorene, osjećam neki drhtaj u predjelu srca,osjećam se dobro. Tako kontempliram oko jedan sat.
Ako imate neku metodu kojom primate energiju, znat ćete da je dobra ako se pritom osjećate dobro.

"Riječi koje ste navikli koristiti u mislima pri pokušaju da logički kontrolirate događaje, prestanu kolati kad se ostavite svoje drame kontrole. Kako se punite unutarnjom energijom, druge vrste misli vam ulaze u um iz višeg dijela vašeg ja. To su vaša naslućivanja. Pojavljuju se u pozadini vašeg uma, ponekad poput sanjarenja, ponekad kao male vizije i dolaze ravno k vama da bi vas vodile."

"Zaustavite se koliko je god puta potrebno kako bi se iznova spojili s energijom. Budite puni, ostanite u stanju ljubavi. Upamtite, kad jednom postignete to stanje ljubavi, nitko i ništa neće moći izvući iz vas više energije no što vi možete nadomjestiti. U biti, energija koja teče iz vas stvara struju koja u istom omjeru uvlači energiju u vas. Nikad vam je neće nedostajati. No morate biti svjesni tog procesa da bi on djelovao. To je pogotovo važno kad budete s drugim ljudima."

"Priču iz sna treba usporediti s pričom iz svog života."
"Ne vode nas samo snovi. Vode nas i misli i dnevna sanjarenja."
 Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 11 Nov, 2010 08:18 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

8. uvid: međusobna etika
Ne možeš se baš u svemu složiti sa svima, ali kadgod se pokušaš složiti sa sugovornikom, puniš ga energijom. Zato, ne pokušavaj sagledati problem s druge strane, ne pokušavaj biti pametan, nego najprije reci sugovorniku, ako se već slažeš s njim: Da, u pravu si!
Kad komuniciraš (osobito sa svojom obitelji, do kojih ti je najviše stalo, a i sa svim ostalim ljudima) moraš pkušati biti nježan, strpljiv, razumjeti. Tako puniš energijom druge, ali ta energija se automatski vraća k tebi. I sebe tako puniš.
Kad si agresivan- kradeš energiju,
kad si tobože fin, ali potkopavaš- kradeš energiju,
kad se praviš tajanstven, kad nisi otvoren- kradeš energiju,
kad govoriš kako si jadan i kako su drugi trebali nešto učiniti da ti pomognu- kradeš energiju.

Osobito moramo paziti na djecu. Osim što im moramo pružiti udobnost, obući ih, nahraniti, moramo se beskrajno truditi da se ne ponašamo prema njima na ijedan od ova četiri načina.
Kad jednom prepoznate ove načine na koje se krade energija (potreban je vaš svjestan napor), onda nećete dozvoliti da vam netko pokrade energiju.

"NIje lako ako čovjek mora prekinuti svoju trenutačnu međusobno ovisnu vezu (ljubavnu). To je pravi raskid energije. Boli. Ali mora se učiniti. Međusobna ovisnost nije nekakva nova bolest od koje neki od nas boluju. Svi smo mi međusobno ovisni i sad svi izlazimo iz toga.
Stvar je u tome da se počne eksperimentirati kako bez pomoći postići osjećaj lagodnosti i ushićenja što smo ga iskusili u prvim trenucima međusobno ovisne veze."
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Strana 2 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 89963 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40571 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42380 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka FONTANA MLADOSTI - Tibetanske vežbe za podmlađivanje 19 adminfob 34092 25 Maj, 2010 09:17 am
filip Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35314 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 29396 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42750 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)