PERCIPIRANJE ČETVRTE DIMENZIJE
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 23 Nov, 2010 16:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::

Mislim da postoje paralelni svetovi, ali samo je jedan
glavni a ostali su postavljeni radi gustine, cvrstine i mozda jos par stvari, kao npr raznolikosti i vise verovatnoce.

Nas svemir ima element cetvrte dimeznije. Znate sta je dimenzija, velicina, ili pravac. Prva dimenzija je linija, druga dimenzija je ravan,
treca dimenzija je prostor, a cetvrta dimenzija je kad dodate jednu liniju jos, i na toj liniji su poredjani trodimenzionalni svetovi.
I to je valjda ta stvar u vezi paralelnih svetova.

Nas svemir je tako dizajniran, da ima i 4tu dimenziju, ali koliko sam shvatio, ne potpuno, nego tek toliko da duse u svemiru budu sprecene
da mentalno pomeraju stvari (levitacija, telekineza i slicno). Jer ako zelite pomeriti telekinezom jabuku, onda bi trebali mentalno obuhvatiti
svaki primerak te jabuke iz tih paralelnih svemira. A posto duse cak ni ne znaju za ta druga postojanja, onda ne mogu pomerati mentalno stvari.
Mozda sam pogresno shvatio, ali mislim da je tako nekako.

Danas se u fizici barata pojmom prostor-vreme. To znači da smo stekli dovoljno uvida i dokaza da prostor i vreme tretiramo kao jedan fenomen, sa mnogostrukim pojavnim oblicima. Isto tako tretiramo i materiju-energiju.
Ovaj put dajem akcenat na prostor-vreme.

Prostor opisujemo sa tri koordinate. Odlika tih koordinata je da stoje upravno svaka na svaku.
Nastavljamo tom logikom i vreme isto tako opisujemo sa tri medjusobno upravne koordinate.

Mi smo danas telom prisutni u tri prostorne i delimično u jednoj vremenskoj dimenziji.
Mi ne možemo da se krećemo slobodno napred-nazad po toj vremenskoj dimenziji (koju geometrijski reprezentujemo linijom) već smo zarobljeni u jednoj njenoj tački koja klizi.
Naš život predstavlja orijentisanu duž na toj pravoj liniji, a najviše što ikada možemo to je da budemo tačka na njoj.

Naš svemir ima sve odlike i ustrojstva 6D sveta. Ne smemo da ograničavamo svemir zato što smo mi sami ograničeni svojim telom i čulima.

Npr. da smo u 4D mi bi smo mogli da se slobodno krećemo napred-nazad kroz naš šivot, što mi delimično i činimo zahvaljujući sećanju.
Sedim u sobi. Trenutak sadašnji. To je sve što imam.
Sedeo sam u istoj ovoj sobi, na istom mestu i pre 5 minuta što mi daje privid da pozanjem prošlost. A sedeću i dalje dok ne završim ovaj posao. Projekcija mi daje privid da poznajem i budućnost.

Sve su to samo naše iluzije.

Medjutim, koliko to god neverovatno zvučalo, mi smo svedoci posledica pojava i dešavanja u višim dimenzijama.

Rade1969 je skrenuo pažnju na ovaj divan spot.

Link

Svedoci smo misterije: ispalimo JEDAN elektron na pregradu sa 2 zareza i onda iza pregrade detektujemo da je elektron u isto vreme prošao kroz oba zareza!!!
Znači, čujemo buć, kamen je pao u vodu, pogledamo i vidimo kako se koncentrični krugovi šire. Sve je ok. Sačekamo da se površina vode potpuno smiri.
Drugi put isto tako čujemo samo jedno buć. Pomislimo, opet je kamen upao u vodu.
Okrenemo se i pogledamo kad ono vidimo širenje koncentričnih krugova sa dva mesta.
Bez obzira što smo čuli samo jedno buć mi imamo dokaz da su dva kamena upala u vodu, istovremeno. I to je ok.
A onda dodje nastavnik i kaže vam: ne bacili smo samo jedan kamen u vodu i nemamo pojma kako se na dva mesta stvaraju koncentrični krugovi.
Misterija.

Eto, eksperiment sa ispaljivanjem elektrona kroz ploču sa dva proreza daje uvek taj isti, nezamslivi i začudjujući rezultat. Ali to nije kraj.
Mi sada rešimo da slikamo ili snimimo superbrzom kamerom trenutak prolaska elektrona kroz proreze. Postavimo sve, pokrenemo eksperiment i gle čuda:
Sada kada sve snimamo elektron se ponaša prizemno, kao da ne želi da nam otkrije svoju tajnu, i prolazi samo kroz jedan prorez.
Ako je ono prvo bilo Misterija ovo je Misterija na kvadrat.

To bi odprilike bio dokaz prisustva 5. dimenzije. Paralelnog postojanja u trenutku sadašnjem.

Sedim u sobi je trenutak sadašnji. 3 ipo dimenzije.
Ako se slobodno krećem sa tim sobičkom napred-nazad (prošlost-budućnost) onda sam u punoj 4D.
Ako sam svestan da i ja i sobičak postojimo paralelno, i levo i desno od mene, u mnogo varijateta, onda sam u 5D. U njoj ću ja u isto vreme da budem u dve ili više soba, kao što jedan elektron prolazi kroz 2 proreza u isto vreme.
Biće iz 3ipo tj. 4D može da konstatuje samo jednu sobu u trenutku.
Stigli smo do ograničenja našeg mozga.
Mada ja više volim da mislm da smo stigli do samonametnutih limita našeg mozga.
Mi možemo mnogo više ali iz nekog razloga uveravamo sebe da nam je sadašnje stanje maksimum i limit.

A nije. Evo još jednog dokaza. Rekao sam da su tri prostorne koordinate medjusobno normalne. 4-ta koordinata, koja treba da geometrijski reprezentuje 4-tu dimenziju morala bi stoga da bude normalna (upravna) na prethodne tri. Čini se kao nemoguć zahtev. Ali nije. Postoji dimenzija koja je zaista upravna na sve tri prostorne koordinate, a zove se rast. Rast iznutra. Kao što raste kristal leda. Kao što rastu živa bića.
To je jako teško zamisliti, ali evo jedne fenomenalne animacije kako bi izgledala kocka u 4D.

Link

Šta je onda osnovna odlika svih dimenzija nakon treće, znači 4, 5 itd?
Kretanje. Pomeraj. To nam daje iluziju vremena.

Čim razmišljate o višim dimenzijama kao o statičnim, kao o poštanskim fahovima,
kao o lejerima naslaganim jedan na drugi, budite svesni da ste na pogrešnom putu.
U totalnoj zabludi.
Istina je da mi ne možemo ni da zamislimo pravu prirodu svemira.
Za sada.
Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 23 Nov, 2010 16:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

HVALA ZOSIME!!!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 23 Nov, 2010 16:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Odavno sam pogledao i razmišljao o ovome.
Posmatrač koji mijenja stvarnost ili ograničenje posmatrača da uvidi pravu stvarnost?
Kvantna fizika je zauvijek promijenila svijet.

Ustvari onaj dio svijeta koji razumije i koji to interesuje.

Koliko je kvantna fizika milione nevjernih toma približila osnovama mnogih religija,
rezultat će se tek pokazati.
Jer šta je vjera, pored ostalog, već najava mogućnosti i potencijala, prije nego što su razum i logika to mogli da prihvate.
Sada se stiču uslovi da se razum i intelekt koriste kao alat u svjesnosti.
Uvid u duhovno na osnovu razuma a ne meditacije ili sličnog?
To bi bio brzi preokret Very Happy i revolucija Very Happy
Značajni su bili duhovni uvidi pojedinaca u istoriji i mijenjali su svijet na bolje.
Djelima i vjeron nadahnjivali druge.
Ali njihove poruke su putovale sporo i trpjele zloupotrebe i promjene.
Posle Tesle, Kvantne Fizike, pa i Interneta, sve je drugačije.
Pitanje trenutka je novi svesni tesla i poruke koja stiže nepromijenjene do svih nas.
Vjerujete li u to? Very Happy
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 23 Nov, 2010 17:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja verujem,
navela sam u jednom od mojih postova koliko je potrebno da se duhovnjaci i naučnici pomire, i koliko je važno dati svima priliku da se uvere, pa i ateistima.
Svi smo mi deca Njegova.

PA već ako je nečijem logičkom umu uvek dosadno i uvek je gladan , neka se zabavlja kvantnom fizikom. Very Happy
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 23 Nov, 2010 17:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 23 Nov, 2010 17:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

postavicu ovde jedno drugo razmisljanje, slicno, ali multidimenzionalno.
Sredingerova maska se svodi na izbor iskustva izmedju dve opcije, mogucnosti.
jedna druga meditacija u regresiji je , za neke, malo onako, odmah ce da misle opet na s e -x, ali ima i nema veze.
I vec je Djindjic to pomenuo, nisam prvi.
Zamislite da se vratite unazad, kroz vreme, do detinjstva, onda zivota u materici, i onda u period vremena kada smo bili jedan = spermatozoid. Ideja o jednom POBEDNIKU, za razliku od hiljade, ili miliona - takozvanih gubitnika.
sta se desava u paralelnim svetovima, ovoga puta ne jednom, nego u tim milijardama paralelnih dimenzija.
ovaj jedan je imao iskustvo susreta sa jajnom celijom, i ima svoju zivotnu pricu.
ali kakvu zivotnu pricu imaju ostalih milion spermatozoida?
i njihova zivotna prica - postoji.
u ovoj nasoj dimenziji, oni su svi ziveli kratko, sto je relativan pojam, kao i kvalitativno drugacije.
ali, da li su svi oni ziveli jedan normalan zivot, u nekoj drugoj dimenziji?
u koliko je to dimenzija... ola la?
a ja sam, onda, takodje, ziveo u svim tim dimenzijama, samo sam bio jedan od onih drugih, neuspesnih.
ta druga dimenzija, prva kapija, otvara nebrojene nove dimenzije.
zasto uopste i postoji toliko spermatozoida, ako samo jedan upali kapislu?
ili redje - dva... tri?
i, onda Bucko lazmisla: a u koliko dimenzija ja zivim, samo u ovoj 2 d dimenziji?
kada mogu da budem - bilo ko?
pardon, 3d, hahaha
to ti je kada covek gleda samo jednim okom. Onda ne moze da vidi prostor, t.j. 3d, nego samo ravan, t.j. 2d,
ako sam dobro smislio teoremu, onda, znaci, za cetvrtu dimeziju nam trebaju tri oka.
da li ovo lici na nesto poznato, ili sam na dobrom tripu?

poz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 23 Nov, 2010 19:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 23 Nov, 2010 19:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ја сам мало укључио треће око и оно види да је некако логичније да једна просторна координата треба да буде нормална бар на још две.
Па би време одређивало кружно кретање око своје осе.
Тада би то кружно кретање било нормално на још две просторне координате.и задовоавало би услове да ми живимо у 4Д.
А раст да оставимо за 5Д кад будемо могли да је схватимо или да је смислимо(измаштамо).
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 23 Nov, 2010 19:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Uh, rale, ajde napiši ovo ćirilicom... Very Happy
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Poruka Poslao: 23 Nov, 2010 20:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petar iz Podgorice ::
Uh, rale, ajde napiši ovo ćirilicom... Very Happy

Зезаш ме или је ово што сам написао неразумљиво Question Arghhh!
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 23 Nov, 2010 20:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Iskreno, nisam siguran jesam li shvatio
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Poruka Poslao: 23 Nov, 2010 20:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

На ово сам мислио кад сам писао онај пост  
Zosim ::

A nije. Evo još jednog dokaza. Rekao sam da su tri prostorne koordinate medjusobno normalne. 4-ta koordinata, koja treba da geometrijski reprezentuje 4-tu dimenziju morala bi stoga da bude normalna (upravna) na prethodne tri. Čini se kao nemoguć zahtev. Ali nije. Postoji dimenzija koja je zaista upravna na sve tri prostorne koordinate, a zove se rast. Rast iznutra. Kao što raste kristal leda. Kao što rastu živa bića.
To je jako teško zamisliti, ali evo jedne fenomenalne animacije kako bi izgledala kocka u 4D.

Link

Šta je onda osnovna odlika svih dimenzija nakon treće, znači 4, 5 itd?
Kretanje. Pomeraj. To nam daje iluziju vremena.

Čim razmišljate o višim dimenzijama kao o statičnim, kao o poštanskim fahovima,
kao o lejerima naslaganim jedan na drugi, budite svesni da ste na pogrešnom putu.
U totalnoj zabludi.
Istina je da mi ne možemo ni da zamislimo pravu prirodu svemira.
Za sada.
Very Happy

И ово
[quote=''alex radovic'']ako sam dobro smislio teoremu, onda, znaci, za cetvrtu dimeziju nam trebaju tri oka.
da li ovo lici na nesto poznato, ili sam na dobrom tripu? [/quote]
[quote=''rale'']Ја сам мало укључио треће око и оно види да је некако логичније да једна просторна координата треба да буде нормална бар на још две.
Па би време одређивало кружно кретање око своје осе.
Тада би то кружно кретање било нормално на још две просторне координате.и задовоавало би услове да ми живимо у 4Д.
А раст да оставимо за 5Д кад будемо могли да је схватимо или да је смислимо(измаштамо).[/quote]
Јел сад јасније
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 23 Nov, 2010 20:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znači Talerman je u 4-d?
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 23 Nov, 2010 20:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sad bez šale.
Ako bi osvjestili svoje takozvano astralno ili Gibino mentalno tijelo-eto nas u 4-d.
Je li?
Zosime?
rale?
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Poruka Poslao: 23 Nov, 2010 21:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petar iz Podgorice ::
Sad bez šale.
Ako bi osvjestili svoje takozvano astralno ili Gibino mentalno tijelo-eto nas u 4-d.
Je li?
Zosime?
rale?
Шта за мене значи освестити нешто.
Наше мишљење је наша истина и део је нашег ума тј.једне од две свести које чине нас као божанско биће.Прва свест је ум)не због тога што је по нечему више вредна већ зато што је прву примећујемо,неки људи никад не упознају другу свест)и пошто једна свест не може саму себе да преиспита,ми умом треба да поставимо питање у стилу-дали је ово моје мишљење исправно.Тим гестом ми тражимо одговор од неког другог,ко нисмо ми кад смо у стању ума.Ми заправо тражимо мишљење те друге свести,мишљење разума.
Дакле када видимо да нам нека наша мисао наноси бол,бриге,јад итд.Ми постављајући такво питање тражимо помоћ од разума.и онда нам кроз наш ум у виду мусли дође објашњење од разума који је Господ у нама,шта не ваља у нашој мисли која нам наноси бол.Пошто само објашњење није довољно да би се изборили са злим мислима ми даље тражимо од Господа у нама да нас научи какоса тум мишљу да се изборимо.Тек када се са неком мисли изборимо да нас више не узнемирава,та мисао се може сматрати освешћеном.
Већина људи се упозна са Господом(разумом,како вам је драже)кад неки проблем после многих покушаја не реше, па се на крају препусте.
Дакле освестити нешто значи употребити обе свести у схватању.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Strana 1 od 25

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 91198 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 41286 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42549 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30451 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35500 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42896 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9818 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)