PERCIPIRANJE ČETVRTE DIMENZIJE
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 05 Apr, 2011 23:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Meni se čini, a vi me ispravite ako grešim, da andjeli nemaju slobodnu volju.
Jedini koji se po tom pitanju pobunio je i jedini pali andjeo.

I on sam je, naspram svih drugih, bio dovoljan da podeli svet na dobro i zlo.

Zašto ga mrzimo? Zašto ga odbacujemo? Zašto se ogradjujemo od njega?
Umesto da jecamo u molitvi (kome god): zaštiti me od svakog zla i iskušenja, odbrani me od mog najvećeg, zlog protivnika...zar nije logičnije služiti se upravo najjačim orudjem vere: samilošću, praštanjem i molitvom za spasenje duše.

Jer ceo naš odnos prema palom andjelu je skroz nehrišćanski.
Jedno se propoveda, a drugo se radi.
Još ako uzmemo u obzir da je pali andjeo bio dovoljan da nam pocepa svet na dva,
ja ne vidim vredniji trud od toga da se svi zajedno molimo za spasenje njegove duše i oprost grehova. Time bi trajno uklonili zlo iz sveta. I dokazali da hrišćanski principi vrede i dejstvuju.
I tako bi konačno prestali da cvilimo pojedinačno, svako u svom ćošku.

Uh, al je ovo naporan posao. Nikada kraja pitanjima.

Imaju li andjeli dušu?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 06 Apr, 2011 06:16 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
Mistic,

Gde su u celoj toj priči andjeli?
Imamo slobodnu volju da činimo šta želimo, imamo čistača, ali povrh svega toga kao da nam trebaju i andjeli!
Zašto? Da nas zaštite od samih sebe, da nas zaštite od sopstvenih grešaka!!!
Pazi, mi uvodjenjem andjela ukidamo deo sopstvene apsolutne slobode koju smo imali. Ukidamo deo sebe.
Sve je to malo paradosalno, zar ne?

!

Anđeli su nam potrebni zato što postoje.

Fokusiranjem samo na Hrista, hrišćanstvo se u mnogome lišilo predivnog sveta anđela...Sve se počelo svoditi na dva-tri anđela koja su decidno spomenuta u Bibliji: Mihailo, Gavrilo, eventualno Rafael i Uriel...Jer zaista, andjeli, postaju, po dogmatskom tumacenju crkve, izlisni...Mnogi andjeli su zabranjivani od strane crkvenih sabora...drugi andjeli su odbacivani kao pali...treci su bili cudni jer su sa njima radili magovi, a magovi su bili dugo na losem glasu, a jos uvek su...

Međutim, jevrejski mistici se nisu fokusirali na Hrista, pa su tako nastavili da istrazuju svet andjela, preko merkhabe a kasnije kabale...
Mnogo toga su jevrejski mistici otkrili o andjelima: Baruhova knjiga, Enohova knjiga, Knjiga andjlela Razijela...

Kasnije su jevrejsku kabalu prihvatili i neki hriscanski mistici koji su pri tom, jer su ziveli u renesansi, postovali i paganske bogove - iz toga je nastao hermeticki misticni pokret...Jedan od njihovih najvecih predstavnika je bio Djordano Bruno od filozofa ili Leonardo da Vinci od velikih umetnika...
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 06 Apr, 2011 06:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Meni se čini, a vi me ispravite ako grešim, da andjeli nemaju slobodnu volju.
Jedini koji se po tom pitanju pobunio je i jedini pali andjeo.

I on sam je, naspram svih drugih, bio dovoljan da podeli svet na dobro i zlo.

Zašto ga mrzimo? Zašto ga odbacujemo? Zašto se ogradjujemo od njega?
Umesto da jecamo u molitvi (kome god): zaštiti me od svakog zla i iskušenja, odbrani me od mog najvećeg, zlog protivnika...zar nije logičnije služiti se upravo najjačim orudjem vere: samilošću, praštanjem i molitvom za spasenje duše.

Jer ceo naš odnos prema palom andjelu je skroz nehrišćanski.
Jedno se propoveda, a drugo se radi.
Još ako uzmemo u obzir da je pali andjeo bio dovoljan da nam pocepa svet na dva,
ja ne vidim vredniji trud od toga da se svi zajedno molimo za spasenje njegove duše i oprost grehova. Time bi trajno uklonili zlo iz sveta. I dokazali da hrišćanski principi vrede i dejstvuju.
I tako bi konačno prestali da cvilimo pojedinačno, svako u svom ćošku.

Uh, al je ovo naporan posao. Nikada kraja pitanjima.

Imaju li andjeli dušu?

Mnoga si pitanja postavio, a mnogo toga si lepog rekao Zosima. Slayem se sa tvojim odnosom prema zlu.

Ja sam postao u tom smislu malo radikalniji nego sto sam bio pre recimo godinu dana...

Ja u svemu vidim Boga, pa i u neprijatnim stvarima...

Na primer bol. Bol je neprijatna...ali ja je nazivam svetom...Ja volim da kazem sveta bol. Ili sveta smrt ili sveta materija...

Zapravo sam siguran da nas svet andjeli nazivaju SVETOM MATERIJOM...

Bas kao sto je i Pakao svet.

Sveti pakao...moglo bi se i tako reći.
bbrozo12
Napredni tragalac

Pridružio: 17 Jun 2010

Poruka Poslao: 06 Apr, 2011 10:10 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odličan link koji ja Rade stavio:
http://www.galaksija.com/metafizika/voladoresi.htm

"kao da Voladores sjedi neposredno na glavi i tamo ne samo da srče energiju svoje žrtve, nego joj i došaptava što joj je činiti i misliti."
Zar vas ovo ne podsjeća na crtani filmu u kojem na jednom ramenu stoji đavolak? I zar nije dobro da imamo na drugom ramenu anđelka?
Đavolak govori: Nisi dobra, nemaš šanse, sve će ti propasti.
Anđelak govori (ako mu dopustimo da postoji): Dobra si, pametna i lijepa. Bog pomaže.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 06 Apr, 2011 10:33 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

"Mi oponašamo naše gospodare u izrabljivačkom mentalitetu i potrošačkom ponašanju, dok inače bivamo svedeni na životno najnužnije."
"Osjećamo se kao žrtve, jer to i jesmo, ali umjesto da se pobunimo protiv naših gospodara i jednostavno pobjegnemo iz zatvora, ponašamo se kao ovce, koje i pored otvorenih vrata ne napuštaju sigurnost tora."

Mogli bismo dodati: zajedništvo, podržavanje drugih, pomicanje svijesti... To je kao da jedna ovca proviruje van, druga je slijedi u stopu, i treća. Ostale ovce su daleko u sigurnosti tora, ali prestale su jesti i gledaju što rade one tri ovce...
 Nazad na vrh »
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 06 Apr, 2011 10:37 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ko je i šta je taj andjeo u koji celoga života investirate?
Bez obzira kako nam se prikazivao.

Naravno da odgovor vec znas Zosime,mantalno aktivni vuce.
Ja sam to u sta investiram.
To u sta investiram ceka me u sledecem trenutku,ne treba da cekam 20 godina.
Moze zivot i okolnosti da mi daju izuzetno povoljne uslove za bilo sta a ako ja nemam
snagu i znanje da to i uvidim i podrzim,dzaba mi.
Ta snaga i znanje dolaze bas iz slobode.
Pa sad,ta sloboda koju ja sebi ostvarim moze voditi na pogresnu stranu,
ali ipak imam svest,ja sam to tako uredila,nisam se prepustila na milost i nemilost,
ne znam cemu..A sloboda donosi i mnogo lepe stvari.
Tako je i sa konceptom palog andjela,hteo je da se oseca zivim.

Mozda i bez mog svesnog angazmana kapija rajskog stanja bude otvorena
za mene i mnoge od nas,ali covek ne moze biti marioneta bilo kakve institucije,niti to Bog od nas zeli.
Bog bre ljudi zeli da mi budemo srecni,da se ostvarujemo,da smo ushiceni,tada ga najbolje i osecamo.

"Da li andjeli imaju dusu"
Andjeli umeju da se smeju i pevaju.Valjda onda imaju dusu.

Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 06 Apr, 2011 10:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

bbrozo12 ::
"Mi oponašamo naše gospodare u izrabljivačkom mentalitetu i potrošačkom ponašanju, dok inače bivamo svedeni na životno najnužnije."
"Osjećamo se kao žrtve, jer to i jesmo, ali umjesto da se pobunimo protiv naših gospodara i jednostavno pobjegnemo iz zatvora, ponašamo se kao ovce, koje i pored otvorenih vrata ne napuštaju sigurnost tora."

Mogli bismo dodati: zajedništvo, podržavanje drugih, pomicanje svijesti... To je kao da jedna ovca proviruje van, druga je slijedi u stopu, i treća. Ostale ovce su daleko u sigurnosti tora, ali prestale su jesti i gledaju što rade one tri ovce...

Bbrozo,

Ima mnogo postova na forumu koji se bave tematikom potrosackog drustva.
Bar smo mi ovde na forumu tu, jer smo iskoracili malo iz ogranicenja istog.I da ne forsiram forum,ima mnogo ok ljudi.
Tesko je,grozno je kad coveku "ode' kicma jer je radio jedan isti posao ceo zivot ali je lepo kad taj covek cini napore,radi vezbe,seta,seta do iznemoglosti da bi se osecao dobro.
Mozes da prestanes da se druzis sa ljudima koji forsiraju materijalisticko drustvo i tupe mozak ne znam,kucom od 200000 nekih para Smile ili izaberi ti,neki primer iz okoline.
Pozdrav Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Yahoo Messenger
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 06 Apr, 2011 14:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ljudi su uglavnom ok, ljudi su uglavnom žrtve potrošačkog društva. Nametnuto nam je kupovanje stvari i cjelodnevni rad. Mi smo robovi bez lanaca. Također smo preuzeli mentalitet naših robovlasnika. Gazimo one koje možemo i pokoravamo se onima kojima moramo. Neki strani entiteti crpu našu energiju, a mi crpimo energiju jedni drugima.
Najprije treba definirati protiv čega se uopće borimo, izreći što nam zapravo smeta i što je pogrešno, a da bi onda nešto mijenjali.
 Nazad na vrh »
daya
Tragalac

Pridružio: 14 Dec 2009

Poruka Poslao: 06 Apr, 2011 14:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bbrozo, Marlo Morgan u svom romanu "down under",opisuje svoj walkabout sa jednim domorodackim ,ausrt. plemenom.Izmedju puno interesantnih stavova tog plemena,jedan je i da se oni igraju samo onih igara u kojima su svi pobednici,znaci nema takmicenja.Tako svi mogu uzivati u carima igre,bez vezanosti za rezultat.
licno nemam nista protiv takmicenja=nek najbolji pobedi.
Nazalost realnost pokazuje da je u vecini slucajeva vaznost rezultata iznad same igre.
 Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 06 Apr, 2011 14:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Upravo to, Daya! Bitna je igra, a ne rezultat.

"Kad vladajuća manjina bude suočena s činjenicom da većina ljudi ne mari za njihove kvazi zakone, kvazi lijekove i truli nametnuti sistem, cijeli sistem će sam od sebe propasti u prašinu od koje je i napravljen, a ljudski rod će napokon moći disati slobodno."

http:/2012-transformacijasvijesti.com/alternativna-medicina/vitamin-b17/
 Nazad na vrh »
daya
Tragalac

Pridružio: 14 Dec 2009

Poruka Poslao: 06 Apr, 2011 14:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Na nemackom,der Engel,vec je (clanom)odredjen muski rod andjela;tako je i sa njihovim muskim imenima.Neki kazu da su andjeli androgeni,znaci mogu izabrati pol i pojaviti se u zeljenom obliku,sto govori o nekoj njihovoj slobodnoj pojavnoj volji.Ako je andjeo izabrao mogucnost pobune,pada,znaci da je imao tu mogucnost,slobodnu volju da se odluci.Da li je izbor izmedju opcije A i opcije B (sire,dobra i zla),slobodna volja?
Isto vazi i za nas.

Jedan dozivljaj koji se moze protumaciti kao andjeo na delu,a moze i kao ego-nadego trip:
Noc,spavam.Budi me iznenadan jak pritisak u usima i intenzivno bljestavo svetlo koje ne vidim svojim fizickim ocima,vec nekim unutrasnjim, jer sam kao negde unutar svog tela koje ne osecam.Ritmicno odzvanja zvuk ram,ram,ram...U meni se javlja misao da je vreme da napustim telo.Panika,zasto Ram,zasto ne Krishna?Ako sada umrem mlada(tada 17-18god), moji ce roditelji biti uzasno tuzni,kako da ih unesrecim.Setim se bola moje tetke kada joj je poginula 12-to god. cerka.Ne,nisam spremna.
I kao da sam cula misao: onda moras da ostanes i da patis.
Sa tom misli je nestao pritisak,svetlo i zvuk ;probudila sam se.Od straha nisam smela da otvorim oci,cini mi se da sam se plasila da ne ugledam nekog vanzemaljca,duha... Uhhh!
 Nazad na vrh »
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 06 Apr, 2011 17:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Gibo,

rekao bih da nikada nisi prisustvovao nekom čudu
da bi poverovao (možda se čak i uverio) da nije sve trip.

Tu postoji neka sila, neka energija, koju bi bilo lepo
malo podrobnije definisati.
Što više detalja sakupimo to će nam slika biti preciznija
a onda iz nje i zaključci stabilniji.

Svaka čast na hrabrosti da izneseš tako smeo stav.

Legendo, pa zar ne prisustvujem samom zivotu? Smile

Moji motivi za takve stavove su nesto drugaciji, a gravitiraju ka shvatanju sopstvene odgovornosti i preuzimanju odgovornosti...

Jer smo nauceni, i zivimo u drustvu, gde se odgovornost prevaljuje i ceo sistem uverenja nam je baziran na prevaljivanju odgovornosti- pa nam se samim tim i svaki stav i sve dileme difuzuju kroz te fultere.

Ako i nije sve moja odgovornost, ne mogu da pogresim ako je svejedno preuzmem, a suprotna situacija je mnogo pogubnija i dovodi do cega?

Mada, naravno, ima lepote i u zongliranju sa takvim osecanjima i stanjima gde se uvode strani parametri u jednacinu... ako se zivo igra ta igra...
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 06 Apr, 2011 18:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosime posto si me prozvao da odgovorim.

Citat:
jako cenim tvoj doprinos, premda on neprestano naginje krutom verskom tumačenju, a ja bih voleo da diskutujemo mnogo šire pd toga. I slobodnije.

Unapred sam najavio da je u Hrišćanstvu, tako da nemaš razloga da se buniš, zbog takvih kao ti sam se unapred izvinuo.

Citat:
Ima mnogo ljudi koji nisu kršteni, pa imaju svog andjela. I totalni ateisti imaju andjela. To znači nema veze sa verskim opredeljenjem.

Otkud znaš da svi imaju anđela, čak deluje da tvrdiš?

Citat:
Bog je stvorio čoveka od blata. Dao mu je da vlada zemljom i svim stvorovima. Čovek je spoznavši dobro i zlo spao na sopstveni sud, zadobio je sopstvenu volju.
To je značilo da je dobio mogućnost da greši. Greška je postala sastavni, ako ne i dominantni deo našeg života.
Onda, u jednom prelomnom trenutku, govorim o hrišćanstvu, Bog odlučuje da na zemlju pošalje svoga sina. Hormonalno ili ne, tek on oplodi Mariju.
Isus je stradao na krstu i na sebe preuzeo grehe čovečanstva.

Znači Bog je video da puno grešimo i poslao je nekoga da nam pobriše te grijehove.
Iznad svega, Isus nam je ostavio uzor ponašanja.

Bukvalno shvataš, što nisam očekivao od tebe, Isus nam je primer ka kom trebamo da teživo, a niko ne može svoj greh da obriše osim njega samog.

Citat:

Pazi, mi uvodjenjem andjela ukidamo deo sopstvene apsolutne slobode koju smo imali. Ukidamo deo sebe.
Sve je to malo paradosalno, zar ne?

Ne, imamo slobodu a Anđeli su tu da nam pomognu i da se mole za nas, samo svojim greškama ih možemo i oterati od sebe ali i vratiti ka sebi.

Citat:
A iz molitvi koje si priložio očigledno je da su vam andjeli sluge, iako im se u molitvi obraćate snishodljivo.
Zaštiti me, sačuvaj mi dušu i telo...moli se za mene?
Kome se to „moj“ andjeo moli za mene? Pretpostavljam Hristu.
Zašto mi andjeo posreduje? Zašto se ja sam mojom molitvom ne obraćam direktno Hristu? Da li se Hrist tokom stradanja molio direktno Bogu ili posredno, preko andjela?

Ne shvataš, ova molitva je namenjena isključivo našim anđelim čuvarima, postoje direktne molitve za Isusa.

Citat:
A svi volite da kažete da je božanska čestica u nama. Čemu onda posrednik?

Skup tih čestica je posrednik.

Citat:
Kao da nije dovoljno da ja uputim pismo Hristu, nego to moram prvo da uručim andjelu, da on lizne markicu, zalepi je i onda je on prosledi dalje na konačnu adresu.
Čemu kurir? Čemu posredništvo?
Odgovor je jednostavan. Kako gore, tako dole.
Ako prihvatiš posredništvo na nebu, prihvatićeš ga bezpogovorno i na zemlji.
I šta sad? Da vičemo: Živela crkva!

Anđeo čuvar je deo tvog bića i možeš i njemu da se obraćaš a ne moraš. Svakako dobrim delima se zadržava Anđeo.
Da li ćeš da vičeš je tvoj izbor.
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 06 Apr, 2011 22:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mistic,

hvala na komentaru.
Primio sam k znanju sve što si rekao.
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 06 Apr, 2011 23:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::

Legendo, pa zar ne prisustvujem samom zivotu? Smile

Moji motivi za takve stavove su nesto drugaciji, a gravitiraju ka shvatanju sopstvene odgovornosti i preuzimanju odgovornosti...

Jer smo nauceni, i zivimo u drustvu, gde se odgovornost prevaljuje i ceo sistem uverenja nam je baziran na prevaljivanju odgovornosti- pa nam se samim tim i svaki stav i sve dileme difuzuju kroz te fultere.

Ako i nije sve moja odgovornost, ne mogu da pogresim ako je svejedno preuzmem, a suprotna situacija je mnogo pogubnija i dovodi do cega?

Mada, naravno, ima lepote i u zongliranju sa takvim osecanjima i stanjima gde se uvode strani parametri u jednacinu... ako se zivo igra ta igra...

Gibo,

sve je tako kao što pišeš. Dodaću još neku reč o „prevaljvanju“:

Odgovornost:
Svaki put kada kažemo “Ne interesuje me” ili “Baš me briga” mi prevalimo odgovornost nevidljivom delu našeg bića. I taj stav nam se kad-tad vrati kao bumerang.

Idem tako, hitam negde, i na sred puta vidim kamen i tog momenta se upitam:
- Šta će ovaj kamen ovde?

Ako sam dovoljno priseban, ako sam svestan poruke koju sam dobio, ja pomerim kamen s puta.
U suprotno, ako kažem sebi “Ma, baš me briga!” , desiće se da ću se na povratku baš ja spoplesti o taj kamen.

Mudrost:
Narod kaže: - Kada imaš neki problem, pusti ga neka prespava.
Ili: - Jutro je pametnije od večeri.

Često je svrsishodno prevaliti neki problem mudrosti unutarnjeg bića, našoj višoj svesti.
Ako to uradimo sa puno vere ona nam skoro uvek pruži rešenje koje je delotvornije od svega što nam je dotad palo na pamet, ali i dalekosežnije.
Ali, kao što napomenuh, vrlo često je potrebno puno vere da bi smo prihvatili ponudjeno rešenje jer nam se može učiniti nemogućim, suludim ili ponižavajućim.

Čudni su ti susreti u snu. Zaista mogu izgledati kao trip, ali ako ih stavimo na kušnju otkrićemo da su mnogo više od igre.
A najlepše je kada nam doliju životnu energiju. I probudimo se kao da smo lizali akumulatore!
I eto nama jutarnjih igara!
Pogotovu kada uvedemo bliske parametre u jednačinu.
Very Happy
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20,
21, 22, 23, 24, 25  Sledeci
Strana 23 od 25

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90866 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 41066 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42508 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30400 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35444 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42865 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Virdžinijin Pogovor 1 adminfob 9793 22 Jan, 2008 22:49 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)