ORGANSKI PORTALI I PSIHOPATE
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 19 Jun, 2008 08:59 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ma, hajde Lina, ne mislis valjda da su Indijanci bili budale sto su pusili? Smile

Ja nisam pusio tri meseca, tako da sam sebi dokazao da mogu i bez toga, ali nije problem u duvanu nego u razlicitim hemijskim sastojcima koji se nalaze u cigaretama. Duvan je OK, ali te hemikalije nisu. Zbog ttih hemikalija treba ostaviti cigarete, a ne zbog duvana.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Enoch
Majstor

Pridružio: 10 Apr 2008
Lokacija: ..u prostranstvu simbola i beskonacnosti u jednome trenu...

Poruka Poslao: 19 Jun, 2008 10:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja sam se ostavio svega. Od kada sam, da tako kazem, osvjestio energiju u sebi, tj. otkada se ona osvjestila u meni jednostavno sam bio prisiljen da malo po malo prestajem sa pojedinim porocima. Prvo sam iz upotrebe izbacio alkohol. Iako sam volio popit tu i tamo i to u malim kolicinama. Sa travom je islo malo teze. Stvarno sam s vremena na vrijeme volio zapalit. Sve dok mi se jednom nije digla energija nakon dva dima (a mogao sam se po pitanju toga stvarno nositi sa bilo kojim Jamajcaninom Smile ) i dok nisam zavrsio na Hitnoj usljed hiperventilacije sa tlakom preko 170. Tih dva sata agonije da ne padnem u sok, i jos tresenje na bolnickom krevetu kao da me trese 220, bili su mi pokazatelji da se u meni nesto pocelo desavati sa cime vise nema zajebancije. Tako da sam bio prinudjen prestati. Iako, moram priznati da bi jos i dan danas volio povremeno zapalit, ALI, ja vise nisam isti ko nekad. najteze je bilo ostaviti se kave, pa cigarete. Od pocetka srednje skole i kava i cigareta bli su mi zastitni znak. Iako sam nekoliko puta prestajao i sa jednim i sa drugim, uvijek sam im se vracao prilikom nekog loseg perioda (kako sam to tada percipirao). No, prije godinu dana ostavio sam se kave, jer sam nekoliko mjeseci muku mucio sa konstantnim naletima energije i ciscenjima. Ja bi popio kavu, pa bi osluskivao u sebi kako energija jednostavno mete sve sto mi steti, sto se na fizickom plavu odrazavalo kao lupanje srca, vrtoglavica itd. Cigatetu je bilo najteze ostavit ali eto, i to sam nekao uspio krajem prosle godine. Ove gdine popio sam dva gutljaja kave, od kojih sam mislio da cu pasti u nesvjest i povukao par dimova duhana, od cega su mi istog trena pluca prijetila da eksplodiraju a u glavi su mi poceli igrati indijanski tam tamovi. Uglavnom, nisam kroz zivot imao aureolu oko glave i bio sam, kako se to kaze medju mladjima - "brijac", ali eto, polagano sam se ostavio svega.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Lina
Iskušenik

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 19 Jun, 2008 13:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Normalno, da ne mislim da su bili indijanci budale. Baš naprotiv, posebno Maye. Evo, več više od godine ja "pratim neke njihove kalendare i pomalo pokušavam razumjeti" to znanje ... Ali, šta nama onda preostaje? Ili prestati pušiti ili početi sa proizvodnjom "bio duvana" (moram priznat, da mi se ta pomalo luda ideja mota po glavi več par godina). Ali jedno je sigurno: NAS, ovakve sigurno neče kidnapirati Greysi ili Zetani ili neki slični za "rezervne djelove". (malo humora Laughing ... al crnog)
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email MSN Messenger
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 20 Jun, 2008 04:41 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch,
tvoje reci za mene su prava uteha. Eto, sada imam ziv primer na koga mogu da se ugledam.

Lina, ideja o bio duvanu ti je bas dobra,

Mislim, inace, da je privatna proizvodnja duvana, zakonom zabranjeno u skoro svim zemljama. Malboro, Pall Mall, Lucky Strike i Dunhill ne bi smeli nikako da budu ugrozeni od strhaovite konkurencije koja bi dolazila od obicnog coveka .
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 29 Jun, 2008 12:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nemoj mene ko primjer da uzimas Smile Vec dva tjedna vapim, ali prosto vapim za cigaretom. Ne fali mi ona nego nesto drugo, ali gledam na nju kao na nadomjestak za to. Znam da je iluzorno i znam da vjerojatno necu zapalit jer mi steti, ali to je samo dokaz koliko smo povodljivi za porocima.
 Nazad na vrh »
jasna
Majstor

Pridružio: 26 Mar 2008

Poruka Poslao: 30 Jun, 2008 22:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enoch, kad sam vidjela tvoj odgovor, nasekirala sam se i odmah dohvatila cigaretu i zapalila...

Laughing Embarassed Wink
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Poseti sajt autora
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 31 Avg, 2008 21:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

jasna ::
Enoch, kad sam vidjela tvoj odgovor, nasekirala sam se i odmah dohvatila cigaretu i zapalila...

:lol: :oops: :wink:

Ne se sekiras Jasna- droge i sluze zato da se bolje osecamo...
Samo ti pusi...
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 01 Sep, 2008 14:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Naravno. Smisao svega i jest da se sto bolje izdrogiramo i ostavimo unutarnja stanja nekom drugom da ih rjesava. Preporucljivo je da se pri tome pronadje nekakva moralna rusevina koja se naziva uciteljem / guruom i cije ce nas rijeci, olabavljena novcanika i izmedju dva poroka, drzati u stanju "uzdignuca".

Vesno evo ti ideje da promjenis ime foruma u "Objave i poroci" Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 02 Sep, 2008 00:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Ha,ha,ha... Laughing
Evo već pet minuta ne prestajem da se smejem tvom postu.
Dakle Enoch, hvala ti što me ovako nasmeja !
 Nazad na vrh »
Enoch
Majstor

Poruka Poslao: 02 Sep, 2008 01:30 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nema na cemu. I drugi put Very Happy
 Nazad na vrh »
Satćitananda
Tragalac

Pridružio: 26 Jun 2009

Poruka Poslao: 22 Sep, 2009 12:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Karakteristika ljudskog roda (mislim na one koji poseduju ljudsko telo) je neverovatna raznolikost u pogledu nivoa svesti. Toga, koliko vidim, nema među životinjskim vrstama. Pripadnici neke životinjske vrste su manje više približni. Ali ovde među ljudima, pa to je kao nebo i zemlja. Imate one koji se skoro ni po čemu ne razlikuju od nekih zveri (mada se i gore ponašaju od njih u sličnim okolnostima), a s druge strane imate božanska bića na koja su anđeli i ljubomorni.
Rudolf Štajner je u knjizi “Tajna nauka u osnovama” objasnio postanak ljudske vrste uz pomoć duhova oblika, volje i kretanja (visokih bića od kojih neka obitavaju i u Suncu). Prethodna vrsta (možda je bolje reći: faza u razvoju) čovečanstva je imala slikovitu svest (nešto kao sadašnje više životinje). Oni koji nisu mogli da napreduju do sadašnjeg nivoa se nalaze, koliko se sećam, negde drugde u sunčevom sistemu (možda kao duhovi na Marsu Mojstav ). Opisi organskih portala (po pitanju odsustva viših elemenata) liče na našu prethodnu vrstu, pa možda su neki skoknuli sa druge planete ili Meseca do nas Smile.
Ono što je bitno je sledeći proces. Čovekovo fizičko telo se rađa onim postupkom koji obični ljudi podrazumevaju pod rađanjem. Ali to je tek prvo rođenje. Drugo rođenje je rođenje eteričnog tela (u periodu smene zuba – od mlečnih ka stalnim), treće rođenje je rođenje astralnog tela (u periodu puberteta), a četvrto je rođenje “Ja”. To se rađa čitavog života i to nam je da radimo da bismo se probudili. Razlika među ljudima se upravo ogleda u stepenu osvešćenja tog Ja. Životinje nemaju Ja. Neke su ga razvile u manjoj meri. Osećaj Ja je usko povezan sa pamćenjem. Životinje nemaju pamćenje. Odmah će većina reći: “To nije tačno, npr. pas pamti svog gospodara i tuguje na njegovom grobu i sl.” Ali stvar kod pamćenja je da neko ima pamćenje ako može sebe da projektuje u prošlost kada se desio neki događaj. Životinje imaju instinkt. Kokoška kojoj dajem hranu će dotrčati do mene da joj dam hranu, ali ona ne može sebe da zamisli kako je u prošlosti u toj i toj situaciji na tom i tom mesu ona sama dobijala hranu od mene (nema stvaran osećaj da je u prošlosti ona bila ta koja je dobijala hranu od mene jer jednostavno nema svoje Ja). Ona samo instinktivno zna da sam ja povezan sa hranom i da za nju ne predstavljam opasnost. Od drugih ljudi će instinktivno bežati. Ovaj osećaj Ja je povezan sa elementom Akaša. On je kod ljudi razvijen a kod životinja je u zametku. Zato je i najopasnije (karmički) ubiti čoveka. Ovo sam objasnio u postu o vegetarijanstvu http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=462&start=30, a opis rođenja i načina vaspitanja u određenim životnim dobima je objašnjen u knjizi “Vaspitanje deteta sa gledišta duhovne nauke”, takođe od Rudolfa Štajnera.
E sada dolazimo do pitanja da ako organski portali (ja to tumačim kao ljudi sa nedovoljno razvijenim Ja) postoje, šta raditi sa njima? Koliko sam video, većina tih nazovi duhovnih u pokretu Kasiopejaca gleda na njih sa mržnjom i prezirom. Da li tako gleda i na životinje? Pa onda su oni gori od portala. Opasne su teorije sa mnogo istine i malo laži, ali laži koje su kobne. Životinje se razvijaju kada ih volimo. Tako je sigurno i u odnosu sa portalima (a uostalom i sa običnim ljudima, biljkama i drugim vrstama). Ne moramo (i ne treba) da se družimo sa njima ako nam smetaju ali ako ih mrzimo, štetimo i njima i sebi. Ako hoćemo da napredujemo bitno je da se družimo sa onima razvijene svesti, da se družimo sa Istinom (Satsang).
Pozdrav

Poslednji put izmenio Satćitananda dana 22 Sep, 2009 13:25 pm, izmenio ukupno 2 puta
 Nazad na vrh »
BelaGalaktickaDamo
Gost

Poruka Poslao: 22 Sep, 2009 12:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ne zaborawimo ni čičine reči....
"Što je još gore, vrlo često se događa da suština umre u čoveku dok su njegova ličnost i telo još uvek živi. Značajan procenat ljudi koje svakodnevno susrećemo na ulicama velikih gradova su ljudi koji su prazni iznutra, tj. oni su, u stvari, već mrtvi.

Na svu našu sreću, mi to nismo u stanju da vidimo i znamo. Kad bi mi znali koliko ljudi je stvarno mrtvo i koliko mrtvih ljudi upravlja našim životima, mi bi poludeli od užasa.“G.

Satćitananda ::
Opasne su teorije sa mnogo istine i malo laži, ali laži koje su kobne. Životinje se razvijaju kada ih volimo. Tako je sigurno i u odnosu sa portalima (a uostalom i sa običnim ljudima, biljkama i drugim vrstama). Ne moramo (i ne treba) da se družimo sa njima ako nam smetaju ali ako ih mrzimo, štetimo i njima i sebi. Ako hoćemo da napredujemo bitno je da se družimo sa onima razvijene svesti, da se družimo sa Istinom (Satsang).
Pozdrav

...jeste... love3
 Nazad na vrh »
maximilian
Na duhovnom putu

Pridružio: 18 Nov 2009

Poruka Poslao: 26 Nov, 2009 13:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Organski portali, hm. Susreo sam se s tim pojmom, baš na Galaksiji valjda... Ta teorija je zanimljiva, no pomalo neprihvatljiva! Dobro objašnjava zašto se neki ljudi ponašaju tako kako se ponašaju (politična ponerologija, beskrupuloznost, bezobzirnost, zloba)... no ipak - ako se tako ponašaju - jel to može značiti da nisu ljudi!? I da stvarno nemaju dušu!? Kako netko kaže, zapravo svatko ima dušu: i životinja i kamen... na neki način, a da neki ljudi nemaju dušu i da su samo 'organski portali'. To je malo previše drastično - barem za mene i ne bih nikad baš tako dijeli o ljude, ali, ne mogu tvrditi ništa 100%

Što se tiče pušenja, samo bih se pohvalio Wink da sam prije nekih mjesec dana prestao s tim porokom. Prestajao sam ja već puno puta, ali sada sam ipak odlučio... "Spoznaja" da nekom duhanski dim smeta (vanzemaljci...) i da je tolika kampanja protiv pušenja, me je neko vrijeme držalo da se ne borim protiv toga. No s vremenom sam shvatio da unatoč svemu to ne može biti dobro za duhovni razvoj i da je svakako vrlo štetno (najviše zbog kemikalija i raznih otrova kojim se tretira duhan). I zato sam odlučio prestati! Nije teško, uopće, iako sam pušio 20-ak godina, s malim pauzama Smile
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 26 Nov, 2009 15:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

maximilian ::
.. a da neki ljudi nemaju dušu i da su samo 'organski portali'.. To je malo previše drastično ..

Što se tiče pušenja... svakako je vrlo štetno (najviše zbog kemikalija i raznih otrova kojim se tretira duhan)

Čini mi se da oni što nas ovih dana tako nemilosrdno zaprašuju (chemtrails) stvarno nemaju dušu,
počećemo da dišemo na ,,škrge''. Evo i sad je nebo nad Beogradom potpuno ,,išarano'' mlaznjacima..,

Inače, kad je o cigaretama reč, moje lično mišljenje je da je i marihuana manje štetna nego ove industrijske cigarete.

Pozdrav za tebe brate Maximiliane !
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 26 Nov, 2009 17:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

BelaGalaktickaDama ::
Ne zaborawimo ni čičine reči....
"Što je još gore, vrlo često se događa da suština umre u čoveku dok su njegova ličnost i telo još uvek živi. Značajan procenat ljudi koje svakodnevno susrećemo na ulicama velikih gradova su ljudi koji su prazni iznutra, tj. oni su, u stvari, već mrtvi.

Na svu našu sreću, mi to nismo u stanju da vidimo i znamo. Kad bi mi znali koliko ljudi je stvarno mrtvo i koliko mrtvih ljudi upravlja našim životima, mi bi poludeli od užasa.“G.

Bg Damo,

ovo što si napisala, ovo je jeza...ježim se zato što je taj čiča tko god on bio Smile jaaako u pravu.

To je to upravo što sam htjela reć. Samo, nisam osvjestila. Ali jesam precipirala na drugim nivoima. Valjda: ne znam zašto bi me inače tako taklo.

Mnogi ljudi su mrtvi iznutra.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4  Sledeci
Strana 2 od 4

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 91729 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 41588 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 30322 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42668 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 30547 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 30131 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25791 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)