Sistemi energetskog tela - Čakre, Aura,,, i dr.
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE TEHNIKE
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 26 Nov, 2010 02:33 am    Naslov: Sistemi energetskog tela - Čakre, Aura,,, i dr.
Odgovoriti sa citatom

UVOD

Naša tela izgledaju kao da su čvrsta, medjutim, mi predstavljamo 99,99% praznog prostora ispunjenog energetskim, vibrirajucim atomima, tvrde naši kvantumski fizicari. Nasa tela vibriraju na bazičnoj frekvenciji od otprilike 8 krugova po sekundi. Ovo je takodje frekvencija elektromagnetnih polja Zemlje. Mi smo doslovce podešeni na nju.

Čakre su kružeći koncentrisani energetski centri. One su merljivi načini elektromagnetnih aktivnosti za primanje, čuvanje i transmitovanje životne energije u telo i van njega. Čakre primaju i transmituju energiju sve vreme. Slobodno rečeno, možemo ih zamisliti kao kružne obojene centre, nalik cvetu ili točku.

Čakre se nalaze duboko u centru našeg tela pored hormonskih žlezda uz kičmu. Postoje tri toka ili nadise, koje teku u i oko naše kičme. Tok sa leve strane je Ida, ženska sila strasti i emocija. Tok sa desne strane nazivamo Pingala, ili muška sila intelekta. Čakre se nalaze zakačene za kičmu, na mestima gde se ove dve nevidljive sile ukrštaju.

Čakre koje poseduju životnu energiju (takodje zvanu "ki", "chi" ili "prana"), dovode je žlezdama i organima, a oni dalje prosledjuju kroz krvotok i nervni sistem zarad optimalnog zdravlja i bitisanja.

Čakre koegzistiraju sa telesnim endokrinim sistemom. Svaka od njih ima uticaj u telu, u području gde je locirana i šire.

Čakre takodje povezuju sve ove sisteme sa našim suptilnim telom vibracione energije zvanim bioelektromagnetno polje ili aura. Postoje dva osnovna elektri--na sistema u telu. Prva je sporadična konstanta nervnog sistema i mozga, koja upravlja našim mišićima, hormonima i fizičkim čulima.

Druga je kontinuirana, elektromagnetna radijacija što potiče od naših atoma. Ona nam omogućava energetsku razmenu sa drugima i sa okolinom. Svaka osoba ima unikatno energetsko polje ili auru koju definišu njena fizička, mentalna, emocionalna i duhovna stanja. Naučnici smatraju da ovo energetsko polje sadrži podatke o našem prošlom, sadašnjem i budućem zdravlju.

Učenje o čakrama u Indijskom sistemu lečenja potiču još od 2 500 god. pre Hrista. Jogiji koriste čakra sistem već hiljadama godina kao osnovni sistem lečenja. Svako živo biće, uključujuću i našu Zemlju, poseduje čakre. Postoje stotine čakri unutar i oko nas, ali se većina fizičara i iscelitelja bave samo sa osnovnih sedam.

Neki ljudi su dovoljno osetljivi da ih vide ili osete. Da bi osetili i sami, pokušajte to, prelazeći rukom nekoliko santimetara od tela, od svog pupka, pa do vrha glave. Trebalo bi osetiti se koncentrisanu energiju.

ŠTA SU GLAVNE ČAKRE I KOJA SU NJIHOVA GLAVNA OBELEŽJA?

Osim uloge da održavaju naše zdravlje, čakre imaju uticaja na neka važna zivotna pitanja. Svaka od sedam glavnih čakri reflektuju esencijalne aspekte naše svesti i time upravljaju našim životima, ljubavlju, učenjem i duhovnim budjenjem.

Prva čakra (koren) upravlja fizičkim potrebama i osećajem sigurnosti.
Druga čakra (sakralna), upravlja seksualnošću, emocijama i našim željama.
Treća čakra (solarni pleksus) upravlja našu moć.
Četvrta čakra (srce) upravlja ljubavlju, opraštanjem i saosećanjem.
Peta čakra (grlo) upravlja komunikacijom.
Šesta čakra (obrve) upravlja našom intuicijom i razmišljanjem.
Sedma čakra (kruna) upravlja spiritualnošćuu i razumevanjem.

Čakre su povezane i utiču jedna na drugu. Koren čakra je najniža od svih čakri i okrece se sporije (rezonanaca je na najnižem od sedam vibracionih nivoa). Sedma je najviša i ona se okreće najbrže.

Svaka čakra ima drugačiju boju. Boje su slične bojama koje poseduje duga.
Koren-crvena, sakralna - narandzasta, solarni pleksus – žuta, srce - zelena, grlo - plava, obrva - indigo, kruna - ljubičasta.

Poslednji put izmenio Aleksandra-Caca dana 27 Nov, 2010 03:40 am, izmenio ukupno 3 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 26 Nov, 2010 02:51 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ŠTA SU ENERGETSKE BLOKADE I DISBALANSI (NEURAVNOTEŽENOSTI) U ČAKRAMA?

Disbalansi u čakrama su poznati kao energetske blokade. Kada se nedopuštena emocija kao strah, ljutnja ili krivica akumuliraju iz prošlosti ili kada je postojao manjak pažnje, ljubavi i podrške kroz period razvoja, energija ne protiče slobodno iz čakre i u nju.

Kad god osoba blokira neki dogadjaj, ona ili on blokira protok energije iz ili u čakru. Čakre se blokiraju, postaju ispunjene očvršćalom energijom, ne okreću se kako treba, ili unazad. Mogu postati poremećene ili se rascepati. Kada čakre funkcionisu kako treba, svaka od njih je otvorena i tačno će metabolizovati odredjene energije potrebne za univerzalno energetsko polje.

Ako bi uspeli da razmišljamo samo o ljubavi i veri, naša telesna energija bi tekla spontano izmedju i oko čakri. Verovatno bi se osećali srećni i zdravi. "Strašne" misli negativno utiču na mogućnost čakri da normalno funkcionišu. Takve misli čakre čine nečistim, skupljenim ili naduvenim. Ovo je razlog što se osećamo iscrpljenim ili čak letargičnim. Opsesivne misli čine čakre prevelikim i van proporcija.

Kada postoji energetski disbalans medju čakrama, one nastoje da se zatvore, počevši od krunske čakre na dole. Mnogi ljudi imaju zatvorene gornje tri čakre već od svoje treće godine, zbog predrasuda i neznanja svojih roditelja i društva.

Kroz tinejdzerski period se dešava, vrlo često, zatvaranje četvrte čakre, čakre srca. Ovo se dešava zbog bola ili ne razumevanja roditelja, godišnjaka ili ljubavnika.

Četvrta (solarni pleksus) se u ovim godinama zatvara ili blokira onda kada roditelji i drustvo pokušavaju da smeste ove osobe u kalupe koji njima ne odgovaraju.

Do vremena ulaska u zrelost, mnogi od nas imaju sve osim najniže dve čakre zatvorene, dok ostali često imaju disbalanse i energetske blokade. Ovi poremećaji se uglavnom ne pojavljuju zbog jednog dogadjaja, već zbog ponavljanja jednog, bez rasterećenja. Nakon srednje škole postoji rasterećenje od stalne potrebe ka uklapanju u standarde, te proces biva zaustavljen i mnogi uspevaju da povrate proces načinjen ovakvim greškama. Vrlo često se dešava da se čakre otvaraju redom, mada postoje slučajevi gde to nije tako. Kod osoba čije je detinjstvo bilo zdravo i bezbrižno, imaju balansiran rad čakri.

Jogiji znaju da se bolesti prvo reflektuju na čakre, nego li na fizičko telo. Oni takodje smatraju da niko ne moze biti izlečen ukoliko ima disbalans sistema čakri. Kada postoji blokada ili disbalans jednog dela čakri, to u velikoj meri utiče i na ostale.

Disbalans se javlja kada previše ili premalo energije protiče kroz čakre. Razumevanjem kako svaka čakra utiče na odredjenu telesnu funkciju ili životno pitanje, moguće je shvatiti gde čakra ne funkcioniše. Mnoge tehnike mogu biti upotrebljene da bi se balansirao čakra sistem i time povratilo zdravlje u sopstvenom fizičkom, emocionalnom, mentalnom i spiritualnom smislu.

Zadržavanje negativnih misli čini da čakre postanu nečiste i ispunjene čvrstom, mračnom energijom. Ovo sprečava čakre da obezbede dovoljno vitalne energije telu. Stoga ovakvi poremećaji dovode do čitavog spektra mentalnih, emocionalnih I fizičkih stanja.

Neki smatraju da smo po rodjenju izdefinisani po karakteristikama nekih čakri, te se to odražava na naše stavove i ponasanje.
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 26 Nov, 2010 13:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

tema je interesantna.
ono sto bih napisao, kao licno iskustvo iz svog rada, sa seansi regresoterapija, je da sam bio veoma iznenadjen, prosto nisam mogao da verujem da je to moguce, da nisu sve cakre i kod svih ljudi, u datim bojama, koje se najcesce opisuju, t.j. u bojama duge.
Naravno, ovde se radi o isceljivanju, na neki nacin, ili opravci, da kazem.
Desavalo mi se, posto ovo uvek radim uz pomoc andjela, nikako sam, da neke osobe imaju, na seansama, na primer, srcanu cakru koja je - bele boje, a nigde nema - zelene. Interesantno za razmatranje.
Takodje i da umesto sahasrare, temene chakre, koja je obicno ljubicasta, bude - zlatna temena chakra.
Pa, umesto crvene muladhare, najnize chakre, da bude - srebrna boja.
Ili da se malo i pomesaju boje chakri, pa su zuta i narandzasta zamenile svoje boje, dakle ide druga po redu umesto kod vecine zuta, bude oranz, a sledeca, splarna je zuta... i tako dalje.
Naravno, pretpostavljam da je to neko balansiranje. Mada su mi interesantne ove zamene sa zlatnom, srebrnom i belom bojom.
Da li jos neko ima ovakva iskustva, i kakva su misljenja o tome?

pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 27 Nov, 2010 02:20 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

KOJI SU NAČINI DA IZBALANSIRAMO RAD NAŠIH ČAKRI?

Postoje mnogi načini da se ovaj sistem balansira, očisti energija i bolje razumeju razlozi blokada, kako bi mogli napredovati: balansirajuca terapija, uvodjenje božanske svetlosti, razmatranje detinjstva, vodjena meditacija, duhovno lečenje, regresije…

Takodje postoje:

SNAZNA ODLUKA , ČIST NAUM, LJUBAV I OPRAŠTANJE, MOLITVA, ZVUK, MASAŽA, PLES, JOGA, ASTROLOGIJA, REIKI, MEDITACIJA, VIZUALIZACIJA, MANTRANJE, DIJETA I VEŽBA, MUZIKA, KRISTALI I DRAGO KAMENJE, AROMATERAPIJA, ESENCIJALNA ULJA, MIRIŠLJAVI ŠTAPICI, BOJE, AFIRMACIJA, INTROSPEKCIJA I VODJENJE DNEVNIKA.

Kao što je već rečeno, mi smo sačinjeni od vibrirajućih atoma, koji su pristupni onima koji su prijemčivi na boje i zvuk. Boja i zvuk su vrste energije, koja vibrira. Boja je vidljivi zvuk. Oba ova aspekta utiču na čakre. Posebno ako se koriste zajedno. Svaka od čakri ima svoj specifični ton na lestvici, samim tim i boju. Odredjeni tonovi i muzika mogu pomoći da se prevazidju energetski disbalansi, tako što pomažu telu da otpuste neželjenu misao i osećaj, te tako učine telo opuštenim i mirnijim. Zvuk pravi promene u anatomskom, imunom, endokrinom i neuropeptidnom sistemu.

Kvarcni kristali privlače, transformišu, čuvaju i fokusiraju energiju. Ovo je razlog zašto se koriste u mikrofonima, radijima, TV tehnici, satovima, laserskim alatima i kompjuterima. Kristali imaju važnu ulogu u organima, tkivima i ćelijama, kao i cirkulacionom, endokrinom i metaboličkom sistemu. Kada se energija misli interaktuje sa kristalom, te misli se menjaju u harmonične forme, koje menjaju moždano talasne frekvencije. Kao takve mogu menjati svest.

Donje čakre se okreću sporije nego one više. Donje se povezuju sa pitanjima materijalnog sveta, a više sa duhovnim pitanjima. One se okreću u pravcu kazaljki na satu, medjutim, mogu se okretati na razne načine u zavisnosti od pola.

Koncept o otvorenosti čakri je pojednostavljenje, jer postoje različiti stepeni otvorenosti koji mogu biti doživljeni u različitim čakrama. Iako smo u mogućnosti da neke bolesti, poremećaje ili emocionalne/metalne disbalansiranosti prepišemo čakrama, ne postoji tačna kategorizacija i za razumevanje se zahteva intuitivno shvatanje.

Kada energija čakre nije dovoljna za pravilno funkcionisanje, može biti tretirana vizuelizacijom odredjene ili suprotne boje koje bi trebale izazvati balans.

Crvenoj je opozit plava i obrnuto. Narandjastoj indigo. žutoj ljubicasto.

PRIMER-Alternativni tretman za ojačavanje solarnog pleksusa: žuta poboljšava kontakt ličnosti sa njenim vrlinama, te pojačava osećaj samopouzdanja. Uz to utiče na potrebu za seksom, umanjujući je.

Personalnost obično reflektuje energiju najviše otvorene čakre ili čakre sa najviše energije ili fokusa.
Bolesti i poremećaji dobro reaguju na tretmane bojom, kombinovane sa drugim metodama.

Drugi načini koji koriste vibraciju boje su nošenje odeće ili nakita koji imaju odredjenu boju, kao i bojenje prostorija u kojima se boravi. Okružite sebe sa različitim bojama prirode i cveća za balansiranje.
Može se konzumirati vibracija boje sa voćem, povrćem i sokovima. Vizualizirajte boje i absorbirajte ih kroz obojenu svetlost. Esencije boje ili vibracije mogu se unostiti u telo kroz aroma terapiju.
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 27 Nov, 2010 02:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::
tema je interesantna.
ono sto bih napisao, kao licno iskustvo iz svog rada, sa seansi regresoterapija, je da sam bio veoma iznenadjen, prosto nisam mogao da verujem da je to moguce, da nisu sve cakre i kod svih ljudi, u datim bojama, koje se najcesce opisuju, t.j. u bojama duge.

Tema je prvenstveno korisna Very Happy

Izneću malo teorije,
a dobro bi došlo i malo pisanja na temu ličnih iskustava.

Veliki pozZ !
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 27 Nov, 2010 02:43 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ŠTA ZNAČI DIZANJE KUNDALINIJA?

Naš telesno energetski sistem je ekstremno moćan, te bi ga trebalo shvatiti veoma ozbiljno. Put energije kroz čakre naviše je tzv. dizanje kundalinija. Indici smatraju da se budjenjem u božanskom ili višem sopstvu, kundalini energija probija od najniže (I čakre/KOREN), pa do najviše (VII cakre/KRUNA). Tada možemo reći da je osoba doživela prosvetljenje. To je otkrivanje i prihvatanje naseg višeg sopstva, pronalazak boga unutar nas. Ovo je najviši cilj putovanja kroz sistem čakri.

Cilj joge je podsticaj kundalinija da krene uz kičmu, budjenje čakri. Kada udahnemo energija ide uvis do Ide, a dok izdišemo kreće se niže do Pingale. Joga uči kako našim disanjem dopreti do centralnog kanala, koji protiče kroz centar kičme. Kundalini se uzdiže i podstiče rad žlezda. Ovo rezultira huljanjem energije i doživljavanjem kosmičke svesti, obično zvanom BELOM SVETLOŠU ILI PURPURNO SVETLO, kao i dobijanje osećaja indetifikovanja sa ONIM ŠTO JESTE. Ovo je predivni osećaj prosvetljenja za one koji su dobro pripremani za ovu vrstu doživljaja kroz spiritualnu disciplinu. Priprema je esencijalna i po mnogim shvatanjima obično zahteva mnoge životne vekove za dostizanje savršenstva. S obzirom da se vreme ubrzava, za ovaj rad biće potrebno sve manje vremena. Po ovom shvatanju razvijanjem svesti i potpunim budjenjem konačno bivamo oslobodjeni ponovnog radjanja i umiranja.

NAMASTE - sanskritska reč koja znači > Poštujem mesto unutar tebe u kome čitav svemir obitava. Poštujem mesto Ljubavi i Svetlosti, mesto Istine i Mira. Kada si unutar tog mesta u tebi i kada sam unutar tog mesta u sebi, tada nas postoji samo Jedno.
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 27 Nov, 2010 10:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Bravo za temu. Smile Bravo4
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 27 Nov, 2010 10:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::
Bravo4

Thema je stvarno dobra ali ne zasluzuje bas toliki histericni aplauz, po meni je ovako prikladnije Bravo!, ipak je ovo duhovni forum Almisivi, a ne igraliste.
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 27 Nov, 2010 10:28 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa kad nema neki smajli koji manje aplauzira. Smile Morao sam da izaberem taj.

Mozda ima i boljih tema, ali ova je sveza, nova i jos ne-zaspamovana, relativno jasna i razumljiva, i zato dajem aplauz. Cool
A Caca treba i ohrabrenje, da pise nesto. Smile

A komentare u vezi chakri i toga ne dajem, da ne zaspamam i da ne skrecem sa teme, plus ja znam stvari samo teoretski, a pratkicno nista.

Sta Tale, citao bih ja i tvoje teme da nisu tako mistificirane. Ja tvoje teme ne razumem, etiri, ketiri, planete kao dimenzije itd, Sandalfoni, Smile
sorry, zbunjeno mogu da piljim i skoro nista ne kapiram kad te citam. Aj ziveo Tale, mi se znamo jos sa Tantrickog foruma. Laughing
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 27 Nov, 2010 10:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znam da se znamo Almsivi već jako dugo...Nisi valjda ozbiljno pomislio da ti zameram na bučnom aplauzu? I slažem se da Caci treba ohrabrenje. Što se mojih thema tiče, baš šteta što ih ne razumeš Sad
Mystic_Storm
Hodočasnik

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 27 Nov, 2010 13:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sjajna tema, sve o čakrama me zanimalo i to je baš falilo na forumu. Podrška Aleks-Caco i samo napred. Goldy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 27 Nov, 2010 22:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mystic_Storm ::
Sjajna tema, sve o čakrama me zanimalo i to je baš falilo na forumu. Podrška Aleks-Caco i samo napred. Goldy

I ja mislim da je tema sjajna .

love3
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 28 Nov, 2010 03:32 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ŠTA UTIČE NA ENERGIJU:

*OKRUŽENJE

*REČI

*ZVUKOVI

*MISLI

*EMOCIJE

*BOJE

*MIRISI

*KRISTALI I KAMENJE

RAZVOJ ENERGIJE TELA ZA PSIHIČKI I FIZIČKI RAZVOJ I LEČENJE

Kako povisiti vibracije:

Povećanje vibracija pomaže nam da budemo više svesni sveta oko nas, kao i u izgradjivanju naših psihičko intuitivnih osećaja.

> OKRUŽENJE

Bitisanje na mestu koje nas čini opuštenim i srećnim. Odlazak u prirodu (baštu, pored vode, u šumu itd.). Odlazak u crkvu, hram, šumu ili kakvo drugo mesto okupljanja koje poseduje visoke vibracije. Bitisanje sa ljudima koji su spiritualni i imaju visoke vibracije.

Poštovanje okruženja je izuzetno bitno za naše celokupno biće. Ukoliko "posedujemo" neki objekat, tj. stvar, a ne koristimo je ili je koristimo za ono što nije njena namena po funkciji za koju je napravljena, zloupotrebljavamo je. Drugačije rečeno, samim posedovanjem nečeg vezujemo našu energiju za predmet i tim rasipamo istu. Stovarištenjem energije posedovanjem manjeg broja stvari dopuštamo telu da ima potencijalnu energiju za menjanje vibracije energije.

> MEDITACIJA

Meditacija ne predstavlja samo sedenje u lotus pozi (turskom sedu) i zamišljanje odredjenih stvari.

MEDITACIJA je SVAKI PROCES KONCENTRISANE MISLI. Čak i čitanje, rešavanje matematičkih zadataka, introspekcija (razmišljanje o svojoj ličnosti), molitva ili vodjenje kvalitenog razgovora predstavlja meditaciju.

>ZVUK – MUZIKA – PEVANJE – ZVIŽDANJE

Kao što je već napomenuto svaki zvuk predstavlja vibraciju koja sadrži svoj odredjeni kvalitet. On uobličava i usmerava energiju u telu. Osećaj nelagodnosti pri slušanju odredjenog zvuka pokazuje da u telu postoji disbalans energije. Proučavanjem ovih osećaja, prilagodjavanju tj. edukovanju svesti da podnese odredjene zvukove jačamo. Takodje, slušanjem ili stvaranjem odredjenog zvuka (muzike) možemo usmeriti energiju tela u odredjenom pravcu. Ovo je izuzetno individualno i zahteva dalju ličnu analizu.

>AFIRMACIJE – MOLITVA

>CILJ –

Energija prati misao. Stvaranjem odredjenog cilja u životu ograničava rasipanje energije tj. fokusira je.

>VIZUELIZACIJA

Isto što i meditacija. Korištenjem moći naše vizuelizacije možemo fokusirati energiju.

> FOKUSIRANJE VOLJE - jedna misao za fokusiranje energije uma.

> BOJE

> KRISTALI I KAMENJE

>MIRISI-

mirisi takodje imaju vibraciju, energija koju nose sadrzi memorije mesta porekla ili nacina nastanka. Mirisi takodje fokusiraju energiju. Ako nismo izvrsili rekapitulaciju nasih secanja(ili licnu psihoanalizu) mirisi evociraju nasa secanja za odredjena desavanja i osobe.

>LJUBAV I SREĆA

Danasnje shvatanje Ljubavi ima ogranicenje. Uobicajeno shvatanje ljubavi vezuje se samo za jednu ili par osoba. Ovo je neispravno. Ljubav nema ogranicenje ni jedne vrste. Bilo kakvo ogranicenje iskljucuje Ljubav. Ljubav je neogranicena i beskonacna. Ona predstavlja slobodan protok energije izmedju bilo koje ljudske jedinke i bilo koje stvari. Svojom ljubavlju prema svetu oko sebe obezbedjujemo slobodan protok energije kroz nase telo i njen povracaj u telo bez prepreka i blokada.
NASA LICNA ODGOVORNOST JE DA ODLUCIMO SVESNO DA VOLIMO SEBE I SVET OKO SEBE, OVIM CEMO ISKLJUCITI STRAH I OVIM CEMO OBEZBEDITI NOVI POREDAK I RADOSNI SVET. SVE RECI SU OGRANICENE, SVA SECANJA PROSLOSTI I BUDUCNOSTI SU NEVAZNA, JEDINO STO JE BITNO JE OVAJ TRENUTAK SAD U KOM MOZEMO ODLUCITI DA VOLIMO SVE I SVAKOG. OVAKAV NACIN ZIVLJENJA CE OBEZBEDITI PROSIRENJE SVESTI NA SVIM NIVOIMA I BOLJU BUDUCNOST. LJUBAV DONOSI OSECAJ JASNE SRECE. AMEN.
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 28 Nov, 2010 03:46 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

KAKO OSETITI ENERGETSKE VIBRACIJE

Mi konstantno primamo informacije energijom oko nas, ali ih uglavnom blokiramo. Moramo koristiti sva naša čula da bi čitali vibracije energije oko nas. Kako fokusiramo našu pažnju na svako od naših čula stišavamo naš um tako da pružamo mogućnost da naše šesto čulo, intuicija i upravljanje može doći do izražaja. Treba biti veoma svestan i pažljiv jer ovo može biti veoma nežno i delikatno.

VEŽBE:

>opustiti se, očistiti svoj um od misli i smiriti ga udišući tri velika uzdaha

>osećati stvari okolo

>obratiti pažnju na svako od pet čula.

Primetiti svaki zvuk, od kucanja srca do pevanja ptica, duvanja vetra ili saobracaja u daljini. Biti miran i obratiti pažnju na jedan zvuk. Praktikovati vežbanje čišćenja uma kroz slušanje bez priče.

>Šta se oseća? da li je osećaj fizički i emocionalan?

Da li se oseća toplina, hladnoća, golicanje, bol ili neprijatnost?

Da li se oseća sreća, tuga, zbunjenost, strah?

>Šta se vidi?

Primetiti detalje oko sebe. Pogledati oko sebe ne primecujuci nista ponaosob. Zatim taj opusten pogled fokusirati na nesto. Pokušati vizuelizirati taj pogled zatvorenih očiju.

>da li se oseca neki ukus?

>da li se oseca neki miris?

Fokusirati se na bilo koji miris iz okoline

Ukoliko se fokusiramo na neku osobu, treba da obratimo pažnju koje nam misli dolaze spontano. Treba obratiti pažnju na bilo koji fizički osećaj koji imamo. Kada se fokusiramo na osobu treba se fokusirati unutar njene aure. Ukoliko ne možete da je osetite ili vidite, zamislite je.

>Najvažniji deo ove vežbe je fokusiranje. Kako se um fokusira na nesto, otvara se kanal za primanje informacija od strane nase intuicije ili duha. Vezbajuci svesnost, mozemo prepoznati informaciju na koju nikad nismo obracali paznju.

NAČINI NA KOJI INFORMACIJA MOZE BITI PRIMLJENA

· fizicki nadražaj

· emocija

· vizija

· glas ili muzika u nasem umu

· imati misao za koju znamo da nije naša

· jednostavmo znati ili imati osećaj

· snovi

· nešto nam moze doci od nekog drugog, slucajni susret, knjiga itd.

IZGLEDAĆE KAO SLUČAJNOST, ALI SLUČAJNOSTI NE POSTOJE

FIZIČKE SENZACIJE KOJIMA SE MANIFESTUJE DIZANJE VIBRACIJA(ENERGIJE) NA VISI NIVO

· golicanje

· jeza

· toplina(znojenje)

· pritisak u vrhu glave

· pritisak u očima

· visoka svesnost čula

· hladljikav tok ili talasanje vazduha u okruženju

· osećaj kao blagi dodir
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 28 Nov, 2010 04:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::
Bravo za temu. Smile

talerman ::
Tema je stvarno dobra

Mystic_Storm ::
Sjajna tema, sve o čakrama me zanimalo i to je baš falilo na forumu.

Sara ::
I ja mislim da je tema sjajna .

love3

Drago mi je ako nekome bude bila od koristi.

A u vezi podške i ohrabrenja, za koju Tale i Almi misle da su mi potrebne da bih pisala,
odgovorila sam im na ovoj temi:
http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?t=3085&start=345
da ne bih ovde spamala Smile
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DUHOVNE TEHNIKE
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 88367 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 39741 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 29046 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 29638 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 28771 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 41936 11 Maj, 2008 23:06 pm
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11000 11 Apr, 2008 02:22 am

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)