KLJUČ ZA PRAVU KABALU - FRANC BARDON
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 28 Nov, 2010 16:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::

Ne znam da li je još neko radio sistem kabalističkih slova. Tražeći po internetu uglavnom sam nailazila na komentare vezane za Inicijaciju u hermetizam, Bardonova prva knjiga. Ovu je čak retko ko i čitao, a rekla bih da radio nije niko.

Retko ko je čitao i drugu knjigu, a kamo li po njoj radio. Treću još manje. Makar ne na Bardonov način. Na drugačiji način sigurno jesu radili jevrejski rabini i njihovi učenici. Bardon se potrudio da prenese znanje, ali eto pedeset godina je prošlo, a ne vidim da je bilo nekog većeg pomaka.
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 28 Nov, 2010 16:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Naišao sam na jednog lika koji je pratio sistem Bardonove inicijacije pa je pokušao kroz svoj uvid u njegov rad da pojasni malo tematiku.

Pošto je Bardon dosta nerazumljiv početnicima- ova varijanta nije uopšte loša.

http://www.abardoncompanion.com/

Pročačkajte malo...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 28 Nov, 2010 17:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Najmanje jedno slovo je podložno da se kritikuje...nego ne mogu sada...

Very Happy

...
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 28 Nov, 2010 19:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Baš me čudi za tebe da imaš kritiku Smile
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 28 Nov, 2010 20:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::
Baš me čudi za tebe da imaš kritiku Smile

A jel?

Kad bolje razmislim više slova je podložno kritici.
Evo čim mi ,,dođe" da ne bi kvario, javljam se...

Very Happy
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 28 Nov, 2010 20:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A ja stajem na bedeme odbrane... Bananallamaq
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 29 Nov, 2010 23:35 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Stracy,
imam sve tri Barodnove knjige. Pocela sam citanje i radom po prvoj, stala, citala po nesto i od druge i trece.
Posto on uvek naglasava da se ide redom, ja sam kod prve.
Svaka cast, ovo je tema koja je za mene posebno interesntna.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 29 Nov, 2010 23:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, i taj isti Bardon kaže da često nije dovoljan samo ovaj jedan život da bi se sve savladalo... pa kako da stignemo do treće knjige ako nam ovaj život nije dovoljan samo za praksu prve knjige? Very Happy

Knjigu "Inicijacija u hermetizam" sam pročitala i zaključila da je dobra, ali preopširna. Za mentalno vežbanje u cilju duhovnog napretka dovoljna je samo trećina onog što je on sve ispisao. Od druge dve trećine se može uzeti ponešto za po neku upotrebu. Jedino treba biti mudar pa odvojiti šta je prioritet a šta ne.

Drugu knjigu nemam, ali sam imala prilike da je prelistam. Govori o duhovima sfera i komunikaciji sa njima. Ta oblast me nije zanimala, tako da nisam ni pokušavala time da se bavim.

U trećoj knjizi - "Ključ za pravu Kabalu" daje metode i tehnike pri čemu (možda) i preteruje kad kaže recimo "praktikovanjem ovog slova ovladaćete sposobnošću levitacije i hodanja po vodi". Možda ovo govori metaforično, ali prvi utisak koji se stiče je da preteruje. Ali jedno stoji: metod je zaista moćan.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 30 Nov, 2010 01:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Po mom ličnom mišljenju, prva Bardonova knjiga osposobljava studenta, pre svega, da ostvari dve stvari: kontolu nad četiri elemenata i ovladavanje sposobnosti svesnog prenosa svesti putem vantelesne projekcije, astralne projekcije, mentalne projekcije i sl. - ovo bi odgovaralo prvoj velikoj arkani Magu.
Druga knjiga je priručnik za ovladavanje evokacija duhova, inteligencija i genija, kao i svesnog prenosa svesti prema onim oblastima gde ona žive - to bi odgovaralo drugoj velikoj arkani Visokoj sveštenici.
Treća knjiga je priručnik za ovladavanje kabalističkih slova - magičnim sistemom pomoću kojeg se mogu stvarati manifestacije po raznim ravnima bezo pomoći duhova, inteligencija i genija - što bi odgovoralo velikoj arkani Carice.
Ako neko nije početnik na duhovnom putu, smatram da nije neophodno ići po redu, jer se tako mnogo vremena može izgubiti, a nema se više vremena za čekanje. Možda se imalo vremena za čekanje pre 60 godina kada je Bardon pisao ove knjige, ali više nema. Naravno, rezultati neće biti time prvoklasni, biće drugačiji, što opet nije loše, jer se baš možda u tome krije pravo blago za naš rast. Ja mislim da je Bardon bio previše strog učitelj. Svakako je u nekim manjim stvarima omanuo, da li slučajno ili namerno, to ne znam...Ali, svakako je bio jedan od dva-tri najveća adepata zapadnog sveta XX veka.
Ja najviše radim po drugoj knjizi jer volim duhove, inteligencije i anđele. Držim se osnove, ali imam i neke sopstvene metode, a mislim da bi svako trebalo da razvija individualne metode u skladu sa svojim afinitetima. Ali, ne na prazno, skroz po svome, već prateći osnovna načela koja su postavljena od onih koji su bili pametniji od nas.
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 30 Nov, 2010 17:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ima li u tim knjigama naznake odakle je Bardon crpio svoja saznanja, tj. na čemu je gradio svoje viđenje i kasnije uputstva i tehnike?
Imate li vi neku ideju, ne mislim uopšte na Kabalu već na uži izvor...
Ima li svedočenja nekoga ko je sve tri knjige uspio da primjeni,
pokaže nekome to...
Šta je Bardon od toga uspio da primjeni u praksi a da je evidentirano?
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 30 Nov, 2010 21:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
Naišao sam na jednog lika koji je pratio sistem Bardonove inicijacije pa je pokušao kroz svoj uvid u njegov rad da pojasni malo tematiku.

Pošto je Bardon dosta nerazumljiv početnicima- ova varijanta nije uopšte loša.

http://www.abardoncompanion.com/

Pročačkajte malo...

Pročačkano Smile

Citat:
A Bardon Companion
Expanded Second Edition
Paperback 520 pages $28.75

Shipping Options

non-US orders (+20,40$) $49,15

Osim informacije da knjiga ima 520 strana i cene, ništa drugo ne možemo da nađemo na toj strani Smile

Pre nego što nas uputiš negde omiriši barem atmosferu, ne moraš da se zadržavaš dugo Very Happy
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 30 Nov, 2010 21:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Ima li u tim knjigama naznake odakle je Bardon crpio svoja saznanja, tj. na čemu je gradio svoje viđenje i kasnije uputstva i tehnike? Imate li vi neku ideju, ne mislim uopšte na Kabalu već na uži izvor...

Po mom ličnom viđenju Bardon se pojavio "niotkuda" i izneo nam na uvid svoje znanje, za koje sam kaže da mu ga je dalo "Božansko proviđenje" i kroz sve knjige mu je neizmerno zahvalan na tome. Pretpostavljam da je imao kontakt sa nekom netelesnom inteligencijom i slično.

Citiraću deo predgovora iz treće knjige:

U čovekovoj istoriji, mnogo je kabalista posvećivalo sav svoj život neumornom ali uzaludnom traganju za neizrecivim imenom Boga koje je ljudski rod izgubio u prošlosti. Kada savesno prođe kroz ovaj treći rad, Kabalista će odjednom imati utisak čuda, ogromne riznice koje mu je Božje Proviđenje stavilo u ruke, kada mu se kao nagrada za neumorne iskrene napore, pored mnogih drugih stvari, sasvim spontano otkrije i pravo ime Boga. A ta izuzetno visoka nagrada obećana je svim tragaocima za istinom za koje ova tri toma, bez paralele u okultnoj literaturi, nisu samo interesantno štivo, već i dragoceni impuls prema praktikovanju Magije i Kabale.

Citat:
Ima li svedočenja nekoga ko je sve tri knjige uspio da primjeni,
pokaže nekome to...

Kakvo svedočenje bi te zadovoljilo?

Citat:
Šta je Bardon od toga uspio da primjeni u praksi a da je evidentirano?

Bardon je bio veoma misteriozan za života - to je ono što sam ja uspela da saznam. A, da budem iskrena, nisam se mnogo ni trudila da saznam više pošto je mene interesovao Rad a ne autor.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 01 Dec, 2010 00:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Postoje brojne legende o Bardonu. Frabato je naziv autobiografskog dela gde se može pročitati da se zavadio sa nekim pronacističkim okultnim organizacijama, da je Hitler hteo da ga unajmi za sopstvenog maga i astraloga (Bardon je Nemac iz Čehosl), da je bio u Dahau pošto je to odbio i da su ga konačno u jednoj čistki dokrajčili češki komunisti 1959. O Bardonovom privatnom životu su dosta pričali neki njegovi učenici. Pisao je o Bardonu i njegov sin. Bardon je pio mnogo kafe i voleo je da puši. Sin ga opisuje da je imao izgled seljaka dobričine i da je tek mnogo godine posle smrti shvatio koliki je Bardon bio veliki adept i na koji način je zadužio čovečanstvo. Po mom mišljenju, bio je fascinantan spoj najizrazitijih i najboljih elemenata germanske rase iz koje je potekao i slovenske rase u čijem je podneblju živeo. Mag treba da ima i izvesnu mekuću u pristupu prema ljudima i duhovima, a to nedostaje mnogim anglosaksonskim magovima.
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 01 Dec, 2010 00:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

...

Da bi nekoga uopšte počeli da slijedimo,
pa čak i kada mu za učenja nisu potrebna tri života,
poželjno je da znamo nešto o ostvarivosti tih učenja,
svrhi i o samom učitelju naravno.
Pa čak i da učenje traje tri dana.

Čim isključimo razum, savjest i slične ograde, podložni smo ogromnom polju
mogućnosti. Možemo uticati na to polje, ali i primati uticaje.
U zavisnosti da li znamo šta radimo.

Ne želim biti paranoičan, a kamoli da širim strah.
Bez hrabrosti nema otkrića,
ali bez razuma i savjesti pitanje je, čemu će ta otkrića služiti.

Da li je ovo kritika?

...
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 01 Dec, 2010 01:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Franc Bardon je pre svega dobar čovek, što se može videti iz skoro svake njegove rečenice i što potvrđuju njegovi saradnici, a ja mislim da je to svakako osnovni preduslov za bavljenje bilo kakvim duhovnim disciplinama. Ipak, njegovo učenje, zaista ne može da bude prihvaćeno od širih narodnih slojeva, makar ne u ovom trenutku, zato što je Bardon adept a pisao je za buduće adepte. Jednog dana, ukoliko ljudska svest evoluira do tačke kada će adepti poput Bardona biti šire prihvaćeni, onda će to to ujedno predstavljati i početak kraja vladavine ovozemaljskih institucionalnih i organizovanih religija, poput sadašnjeg hrišćanstva, ali dotle moramo da se načekamo i bez obzira na to što mnogi veruju da će se 2012. nešto epohalno dogoditi.
Bardona, poput bilo kog drugog visokog adepta, čovek mora osetiti da li mu leži ili ne. Meni je odmah lego. Verujem da potičemo iz sličnog duhovnog miljea.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » SVETA ZNANJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 3 od 5

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka ZAŠTO JE SRUŠEN DREVNI ŽRNOV ? 10 Vesna 11536 10 Maj, 2011 15:53 pm
kosmička_beba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KO SU DREVNI ILIRI ? 2 Vesna 6437 08 Maj, 2011 04:59 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 69641 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka REKONEKCIJA 641 TATA SINANA 246411 09 Mar, 2011 09:20 am
Sagitarius Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka BOG JE SA NAMA, SADA I OVDE 96 Zosim 26508 26 Okt, 2010 13:57 pm
5.element Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Podela troškova prevoza - efikasniji način putovanja 1 segrt 5203 28 Feb, 2010 22:40 pm
TATA SINANA Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - LJUDSKA AURA - dr sci. Ljubiša Stojanović 27 drugar 21276 06 Jan, 2010 13:14 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)