A vi, kako 'te ?
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Olivera Stevanovic
Hodočasnik

Pridružio: 27 Nov 2008

Poruka Poslao: 02 Dec, 2010 13:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Razz Razz Razz
Opet zaboravljam smajlije..

Ja ti lepo rekoh, a ti mi ne veruješ.
I nema tuče. Niko neće da se bije s tobom. Tuče su ovde fenomen. Pera to stalno oće da nam otvori fine arenice da se bijemo po pravilima... al s tobom niko neče da se bije..

Samo te gledamo Razz Razz Razz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 02 Dec, 2010 13:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ooo razume, ti bi saznanje po svaku cenu i to instant.

Još bi da se biješ.

Ma OOPUSTI SE čoveče.
MA opušteno.
Hajde:AAAAAAAUUUUUUUUUUUUUUUUMMMMMMMMMMMMMM
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 02 Dec, 2010 13:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link

Faze- Sad Smile Very Happy
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 02 Dec, 2010 13:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nemoj da ih dovedem ovde da pevaju bluzzzzzz::::::::::::::::::

Link
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 02 Dec, 2010 13:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Druškane - ovo je jedina religija na ovim prostorima koja uzima svima nama srce-

Link

Shhhaaaaalllllyyyyyym se. Wink
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 02 Dec, 2010 14:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da završim današnju inspiraciju:

Link

Život je čudo,

hajde malo uživaj za promenu,

ima dana za megdana.....
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 02 Dec, 2010 16:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

glasrazuma

Citat:
Najpre zelim da se zahvalim svima koji su odvojili deo svog dragocenog vremena da mi nesto i napisu.

Jako mi je drago, iako rezultati pripadaju Bogu, sto su neki ljudi imali dobrobit od mojih odgovora.
Zato cu pokusati jos jednom, mozda na drugaciji nacin, da odgovorim. Svojim nekim iskustvima. I sam sam, na pocetku traganja, lutao, iako je tada ponuda bila daleko manja, pa nisam mogao da vidim sumu od drveta. Danas, pretpostavljam, da nije lako izabrati nesto, od mnostva ponuda i reklama. I znam da me hvatala panika, iako sam mnoge knjige citao, od toliko stvari, knjiga, kanalisanja koje volim, sci - fi ideja, itd, sve dok nisam sve sto je bilo na objavama, u tim kontekstima - procitao. Trebalo mi je par meseci, dok se nisam smirio. Pa onda i neke knjige, po desetak mesecno procitam, nekada i tri u isto vreme.
Sta ti je covek, hoce sve da zna. Ili barem da bude u toku. Po mogucstvu - odmah.
Ali, meni je to i deo posla, pa i radnog vremena, ili slobodnog vremena, pa nekako postizem. Ucim se, ali i zabavljam, u tome, pa i radim neke realizacije, jednu po jednu, najcesce.
Vremena ipak ima - vecnog, za sve.

...
Citat:

1. Da li je covek krojac svoje sudbine? Bog, karma ili slobodna volja...

- zavisi - koji covek. Neki - da, a neki - ne. Kao sto je neki covek krojac, a neki obucar.
ako pitas za sebe - onda sebe i - pitaj, to isto pitanje. Da li si ti krojac svoje sudbine? I, tako, redom, jednog po jednog.
a ako mene pitas, odgovor je: nekada jesam, nekada nisam. Zao mi je sto, mozda, nijedan od ovih odgovora tebi ne odgovara.
Citat:

2. Sta je konacni cilj uzdizanja u duhovnosti (podizanja frekfencije)? Nirvana, samadhi, spajanje sa Bogom, magijske moci, sveta znanja i tajne, dug i zdav zivot, pare, ljubav...

- vec sam pokusao da ti odgovorim prethodnim postom, a cudi me da ga nisi razumeo: NEMA KONACNOG CILJA, pa cu sada velikim slovima. Ovo je samo moje shvatanje.
ZASTO nema konacnog cilja: zato jer je to = OGRANICAVANJE, ZATVOR, KRAJ, i zato sto je konacno i pitanje konacnog vremena, a vreme nije konacno, nego je beskonacno i vecno. PROMENLJIVO. Jednostavno, ili ne bas?
Znaci ili zivis ili ne zivis. Kada zivis, nema konacnosti, kada ne zivis, onda = cekas. I kada i docekas, to sto cekas, a ono se opet promeni, jer zivot je promena. VECNA.
i cilj i put su - jedno.

Citat:

3. Da li sam drazi Bogu ako levitiram, astralno se projektujem, pretvaram olovo u zlato, znam magiju...? Je li to veca duhovnost nego ako ne znam sve to ?

- imas dva pitanja. Ili i vise. NE POSTOJI nesto tako kao sto je konstatacija: 1. drazi Bogu, i 2. veca duhovnost. To su poimanja
uporedjivanja, merenja, takmicenja... dvostranosti, gde se posmatra samo jedan, izdvojeni deo CELINE.
znaci - drag si Bogu kakav god da si.
Budi zadovoljan sobom. I drugima. Sta god da oni rade, cime god da se bave. TO je duhovno, vece ili najmanje, svejedno.
Citat:

4. Cemu znanje? Egu ili postoji stvarna potreba...I koje je pravo?

i ovo sam ti vec odgovorio, ali ponovicu: DA BI GA PODELIO DRUGIMA, T.J. DA BI BIO - UCITELJ. A da bi bio ucitelj, prvo moras da budes ucenik.
OVO je pravo znanje, hahaha.
a usput, zajedno, moze i egu, moze i po potrebi, moze kako god ti hoces. TI BIRAS.
Citat:

5. Moze li se spajati pravoslavlje, islam,budizam, judaizam, anastazija, vedsloveni, panteizam, newage, magija, kabala, vizualizacija, meditacija, joga, vanzemaljci, atlantida,...po izboru ko sta voli neka uzme? Ako moze zasto moze i da li je to po prvom i jedinom zakonu Alistera Kroulija " Radi kako tebi odgovara"( parafraziram)

MOZE. zar jos nisi primetio? Zato sto je - moguce, kao mogucnost izbora. Ne znam da li je po Krouliju, ali vidim da je - po mogucim varijantama.
Citat:

6. Je li istina samo jedna ma sta to znacilo i ma sta da je istina? Kod koga je noz i pogaca?

da, jeste. Istina je da i jeste i nije, samo jedna. U ISTO VREME jJE I ISTA I RAZLICITA.
ne pokusavaj to da razumes razumom, jer ne ide. Kao sto rekoh, treba razviti i drugu stranu, zensku, intuiciju, nelogicnosti, sve je to zajedno.
Citat:

7. Ko je s Bogom i u kome je Bog? Mandrak ili naivcina, Guru ili neznalica. Tj. da li su Bogu blizi oni koji o njemu nikad nisu ni jedan jedini minut ni razmisljali nego samo zive (just live). Bez onih sto, kako, zasto, "a gde sam ja u svemu tome"

- SVI. Ne postoji nesto tako kao: BLIZI BOGU. jer sam vec to napisao, gore. Rastojanje i prostor, ili vreme, uporedjivanje, razdvajanje... NE POSTOJI, U BOGU.
A, gde si ti? - U SVOJOJ GLAVI, pretpostavljam. U razumu.
ali, moje pitanje je: a zasto si, samo, tamo, gde god da si?
zasto nisi i u srcu, i u jetri, bubregu,... pa da nam kazes, koji deo tebe je TEBI blizi?
nadam se da sam zasluzio barem jedan odgovor od tebe, radi ravnoteze.

Citat:

8. Je li neko uspeo da prestane da jede od sungazera? Stvarno me zanima ne mogu vise da citam onaj dnevnik. Moze i na pp.
Izvinjavam se na opsirnosti ali kao sto vidite nije meni lako.

vidim, ali je pitanje - koliko je tebi, zaista, bitan sungazung, u svemu ovome.
Koliko sam cuo, DA, neko je uspeo da prestane da jede, a mnogi imaju manji apetit i potrebu za grubljom hranom.

Citat:

Prihvatam najpre sve pametne i obrazlozene odgovore a u nedostatku istih dobrodosli su i duhoviti ali takodje pametni. Samo da ne bude po onoj Oliverinoj "niko ovde nista ne zna samo se pravimo"

to je vec stvar tvog IZBORA. MOGUCNOSTI izbora su bitni, za tebe kao i za sve druge, da se ne napumpa tvoj ego.
A, Oliverin izbor PRIHVATI kao njen slobodan izbor. MOZDA ona hoce nesto da ti - kaze. Ili Bog, kroz nju. malo drugacije -
ali to treba razumeti, hahaha.

Citat:

Ako ne dobijem trazene odgovore prelazim na fazu 2: Otvaram temu OPSHTA TUCHA gde cemo da se "bijemo" do iznemoglosti pa mozda ja i dodjem do neceg vrednog.

naravno, i to je tvoj izbor. samo, koliko vidim, TI, ipak, NECES, NIKAKO da dodjes do neceg
VREDNOG.
hahaha...
jer neces da dobijes trazene odgovore, a i ako ih dobijes, neces da vidis nista vredno, u njima.
salim se, naravno.
SAMO DA NE BUDE BAS - TO.

pozz

P.S. IZVINI STO TE PITAM: DA LI SI PROCITAO NEKU KNJIGU I DA LI SI NESTO DOZIVEO, OSETIO, KAO SVOJE?
ili se samo bavis - ostatkom sveta? sto je jako lepo od tebe.

pps. ufffffff... smorih se. ali, a kako da spoznamo istinu Oliverinu:???
Samo da ne bude po onoj Oliverinoj "niko ovde nista ne zna samo se pravimo.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
glasrazuma

Pridružio: 30 Nov 2010

Poruka Poslao: 02 Dec, 2010 16:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

@Alex Radovic: Najzad neko i da se potrudi. Alex stvarno ti zahvaljujem jer si u dlaku pogodio sta zelim. Zelim da se i drugi izjasne po tvom modelu.Ako ne smeju ovde moze i na pp. To je ono sto ce mi dati donekle siri i dublji uvid u problematiku. Svaka ti cast na postenju i doslednosti. Pitanja od 1-8 i na svako imam tvoje pravo misljenje a ne neke leve stvari. Zaista hvala na vremenu i zelji da pomognes. A i stil ti je dobar.
Sto se tice ravnoteze prema tebi: ja sam i u srcu i razumu, valjda je to jasno iz prethodnih postova za sada na klackalici. Biju se svakoga dana. A procitao more. I sve dok citam srce treperi a posle razum podmece klipove na gore opisani nacin. Licni dozivljaji retki i povrsni u odnosu na pojedine clanove foruma. A zelje ...
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 02 Dec, 2010 17:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Vidim da tražiš pragmatične odgovore ,

materijalno dokazive.

Sve to određenim redosledom.
Svi koji su ti rekli drugačije , smatram da nisu u pravu.
A redosled je upravo taj koji si naveo.

Da obrazloživ-Viša svest, podvajanje u materijalno-karma(učenje kroz filtriranje)-rezultat je , na zaprepašćenje nekih koji će ovo pročitati, duša ima segmente, dakle segmenti koji padaju u dezintegraciju i segmenti koji su se vratili izvoru (sabiranje daje rezultat u konačnom) , ukoliko je došlo do prosvetljenja, duša iz nulte tačke podiže sve segmente ka VIŠEM , sledeći stepenik je slobodna volja što i predstavlja bukvalni pojam-slobodnu volju ima samo slobodan čovek od uslovljenosti, zato je ona i usklađena sa Božanskim, ostalo što sleduje ne može da se stavi u koncept 3d reči i uma.

Sa napomenom da čovek sve svoje varijante živi paralelno,
i ako je jedna varijanta oživela spoznaju ,
i sve ostale će je oživeti .

Teško za pojmiti, zar ne, rečeno je mojim rečima,
nisam neki pisac.

Ovo je jedino objašnjenje iz kojeg su se razvile mnoge metode prosvetljenja.
Takođe treba biti obazriv u redosledu, jer brisanje programa je takođe i brisanje naših lekcija iz ove ''Škole na Zemlji''.Čovek jednostavno prvo mora da se nauči da izađe na kraj sa svim prethodnim odlukama koje je doneo, sa svim delima koje je učinio, sa hrabro otvorenim očima.Nije cilj brisanje programa , već ''Sabrana dela naših života'' iz kojih je proizašla spoznaja.A najvažnije od svega je upravo to, prosvetljenje se ne živi samo u imaginaciji, ono i te kako AFEKTUJE I 3D STVARNOST.
Zato volim reč multidimenzionalnost zato što ne isključuje niti jednu dimenziju, a to je nešto oko čega se mnogi na ovom forumu ne bi složili samnom.

Evo , otvorila sam se , ne moraš da otvaraš novu temu.
Može i ovde da bude ''frka''.
 Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Pridružio: 17 Jun 2010

Poruka Poslao: 02 Dec, 2010 17:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Kad ja čitam neki tekst drugačije će me se dojmiti nego tebe, a nekog trećeg će se dojmiti opet nešto treće. Drugačije ćemo citate izdvojiti. To je zato što svi imamo različita životna iskustva.
Čitanje bez iskustva, ne znači puno. I borba sa životnim problemima je duhovnost. Dobrodošao!
 Nazad na vrh »
biblijski-hriscanin
Tragalac

Pridružio: 31 Jul 2008

Poruka Poslao: 02 Dec, 2010 17:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da li se treba moliti za svakoga ?...

Da li je Bog u prošlosti sprecavao svoje verne ljude da se mole
za svakoga ?... Kada molitva za pojedine osobe prestaje da bu-
de delotvorna , i time više nije potrebna ?... Biblijsko upozorenje
" Ali hula na Duha Svetoga se nece oprostiti " , i biblijska objašnje-
nja iz prošlih vremena pomažu nam da razumemo...
Kada je narod Božiji u prošlosti toliko kršio Zakon Božiji da je Duh
Sveti od njih odstupio , Bog je naredio svome verniku da se više
ne moli za taj narod !... U Jer. 11,3. Bog kaže : " Proklet da je ko ne
posluša rec ovoga Zaveta "... A u petom stihu verni Božiji sluga
odgovara : - Amin Gospode !... Bog je prokleo svoj narod jer su
kadili idolima , i imali bogova kojiko gradova !...(12.13.)
U cetrnaestom stihu Bog kaže : " Ti se dakle ne moli za taj narod " !....
Šta je sa današnjim Božijim narodom ?... Ako nas Bog na razne
nacine opominje da držimo njegov Zakon , a mi smo deveterci ili
osmerci , i nerazumnom nadom mislimo da je Zakon ukinut , ili deli-
micno ukinut , ili da možemo nekim drugim imenom,sem ISUSA-da se spasimo,
posle dugog upozorenja Duha Svetoga na razne
nacine , On odstupa od takve ljude , i molitva za niih nije više delo-
tvorna , a samim tim i nije više potrebna....
Razmisli,da li u tvojim halucinacijama o mnogim bogovima, je vec
doslo vreme da se, kako kazes -"prelomis"...
Bozja milost za coveka ima pocetak, ali ima i kraj...

Biblijski hrišcanin
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 02 Dec, 2010 18:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

glasrazuma ::
1. Da li je covek krojac svoje sudbine? Bog, karma ili slobodna volja....

Sve su to jako dobra pitanja koje je postavio Glas Razuma, mislim da ce se na osnovu njih, razviti ziva diskusija. Premda se čudim pojedinim našim prijateljima na tako brzim odgovorima. Ne kažem da odgovori nisu dobri. Ali, ja sam pre za varijantu pažljivijeg pristupa. Zato sam za korak po korak. Ja bih tako da započnem što bi odgovorio na prvo pitanje. Odgovor je odrečan. Čovek nije krojač svoje sudbine. Čovek nema skoro nikakve mogućnosti da iskroji svoju sudbinu. Celokupna njegova sudbina je već zapisana u zapečaćena u planetama i zvezdama. Sve se zna kako će mu teći život i to još pre njegovog rođenja. Zna se tačan trenutak rođenja, kao i smrti. Zna se isto tako sve ostalo što će se dešavati u međuvremenu. Stega planeta je tako snažna da se ne dozvaljava nikakva improvizacija. Prirodni matrix zemlje je tako magnetičan da će dati sve od sebe da se ostvari baš to što je čoveku predodređeno da se dogodi. Naprosto, čovek je na Zemlji da bi proživeo, izživeo i odslužio to što mu je bilo namenjeno da odsluži i proživi kao rezultat svih njegovih ranijih delovanja.

I tu bi se priča završila da ne postoji duhovnost, to jest čovekovo nastojanje da povrati sopstveni duh i da ga vrati natrag svom izvorištu. Tek tada on postoje krojač svoje sudbine. Tek u tom slučaju on može da menja svoju sudbinu. Zašto? Pa, zato što njegov duh počinje da upravlja njegovim smrtnim telom. Dokle god smrtno telo upravlja životom, ono ne može da ima slobodnu volju i ono je u apsolutnoj zavisnosti od predodređene sudbine. Ali, kada duh preuzme kontrolu nad telom, onda se duh povezuje sa svojim duhovnim ishodištem, koje se nalazi iznad planeta i zvezda... I tada postaje apsolutno sve moguće...Sve se menja. Sudbina je u tom slučaju nemoćna...

Možda će čak i u tim slučajevima da se čoveku dešava ono što je zabeleženo u zvezdama, ali će ta svoja dešavanja on tumačiti na jedan sasvim drugačiji način.

Što se tiče fizičkog tela i materije sve je zapisano, ali što se tiče duha apsolutno se ništa ne zna, nema ograničenja, sve je moguće...

Ovo je bilo ukratko o prvom pitanju...
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 02 Dec, 2010 20:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

glasrazuma ::

Tema je moj duhovni put. Dakle akcenat je na moj. Ja vama dajem pravo da imate vas put, ma kakav on bio i ma koliko ja mislio da valja ili ne valja, dajte i vi meni isto. Ja sam hteo neke odgovore na pitanja koja mi postavlja moj glasrazuma i stalno me sputava(ovo ti je odgovor Rale otkud taj nick). Naime slazem sa Petrom da su mi najteza ova banalna pitanja ( lako mi je iz sestog u sedmi nivo - stvar tehnike- a ja mali a tehnicar) ali ako njih ne pobedim uz vasu pomoc, posto sam do sada nisam uspeo ( a od citanja nema selameta) nema nista od dalje.
Elem hoce li neko da odgovori:
2. Sta je konacni cilj uzdizanja u duhovnosti (podizanja frekfencije)? Nirvana, samadhi, spajanje sa Bogom, magijske moci, sveta znanja i tajne, dug i zdav zivot, pare, ljubav...
3. Da li sam drazi Bogu ako levitiram, astralno se projektujem, pretvaram olovo u zlato, znam magiju...? Je li to veca duhovnost nego ako ne znam sve to ?
4. Cemu znanje? Egu ili postoji stvarna potreba...I koje je pravo?
5. Moze li se spajati pravoslavlje, islam,budizam, judaizam, anastazija, vedsloveni, panteizam, newage, magija, kabala, vizualizacija, meditacija, joga, vanzemaljci, atlantida,...po izboru ko sta voli neka uzme? Ako moze zasto moze i da li je to po prvom i jedinom zakonu Alistera Kroulija " Radi kako tebi odgovara"( parafraziram)
6. Je li istina samo jedna ma sta to znacilo i ma sta da je istina? Kod koga je noz i pogaca?
7. Ko je s Bogom i u kome je Bog? Mandrak ili naivcina, Guru ili neznalica. Tj. da li su Bogu blizi oni koji o njemu nikad nisu ni jedan jedini minut ni razmisljali nego samo zive (just live). Bez onih sto, kako, zasto, "a gde sam ja u svemu tome"
8. Je li neko uspeo da prestane da jede od sungazera? Stvarno me zanima ne mogu vise da citam onaj dnevnik. Moze i na pp.

Uh... bre... prijatelju... jel imaš ti neko lakše pitanje?

Šalim se.

Svako od nas ima svoj put kome je dosledan, a svi naši putevi vode ka jednom cilju. Verovatno si nas već prilično upoznao i jasne su ti "grupice duša" koje idu "istim"putem. Ponekad se dopunjavamo, iako su naši putevi naizgled različiti, a ono što nam je zajedničko je da svako svakog komentariše, shodno svojim ličnim ubeđenjima. Otuda malo malo pa izbije neki sukob na nekoj temi.

I ajde se pomakni od ove teme, družimo se mi na mnogo strana i na mnogo tema Smile
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 02 Dec, 2010 20:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

glasrazuma
Citat:

ja sam i u srcu i razumu, valjda je to jasno iz prethodnih postova za sada na klackalici. Biju se svakoga dana. A procitao more. I sve dok citam srce treperi a posle razum podmece klipove na gore opisani nacin. Licni dozivljaji retki i povrsni u odnosu na pojedine clanove foruma. A zelje ...

pa, ok, sad smo mnogo blize.
Postoji jedna jednostavna vezba koju radim na regresoterapijama: uzmi rukama svoju glavu i um i skini je, i ostavi negde u blizini.
Ili ih baci u more, delfinima, da se igraju, kao sa loptom, i da se - cisti.'onda sve dozivljavas samo emotivno.
Kasnije mozes lepo da popises, spisak svih argumenata uma ZA i PROTIV.
Um ima funkciju razdvajanja - ili ili, a jako mu je tesko spajanje - I i.
Sve gleda u tim relacijama. Ovo je dobro, ovo nije, itd.
To znaci, ocigledan teror, koji sam i ja imao, od strane uma, dvostranosti i pogotovo - kontrolora.
cim krenes negde, a um vec radi svoj posao i kaze: hej, stani, zasto ides tim putem, a sta ako nije dobro? sta ako nije ispravno,
hoces da POGRESIS?
PA, POGRESI NESTO, SLOBODNO.
ali, nesto iskusi, dozivi, iznutra, bez kontrole i etiketa, vrednovanja.
Posle poradis na oprastanju, ako je nesto nekoga povredilo.
Ti imas licne dozivljaje, i nema potrebe za uporedjivanjem
Ono sto bih ti savetovao je neki ZEN put, zen price, ili meditacije da se um razresi duznosti. Da se zbuni i otkaze program.
jednu vezbu sam juce negde napisao, sa gnjuranjem u vodu, zamislis da si na moru, zagnjuris se, prethodno malo spustis glavu i dignes ruke kao kada se predajes i - buc, u vodu, napravis polukrug, izadjes i kazes: grook.
malo jeste komplikovana vezba, ali nema razuma. T.j. vezba je nerazumna.
samo postoji - iskustvo.
pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
glasrazuma

Pridružio: 30 Nov 2010

Poruka Poslao: 03 Dec, 2010 21:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Malo mi glupo da se opet zahvaljujem (a nije stilski), onima koji su mi odgovorili ali sta cu kad moram. Hvala svima.
@biblijski-hriscanin: pomoli se ti prijatelju za mene slobodno. Mozda tvoja molitva i moj struk luka, budu dovoljni da se ja iscupam. A mozda tvoja molitva za mene vise bude vredela tebi nego meni. Jer se jednog dana na tamo nekom sudu mogu pojaviti i reci lepu rec za tebe:"Dobar je covek. Pomolio se jednom za mene. Ubrojte mu i to gospodine." Pomoli se ti ali da bude iskreno iz srca, a ja tebi s moje strane zelim tvoje spasenje.
@alex radovic: sta reci , opet hvala, za ono "POGRESI NESTO SLOBODNO". Jer : TU JE ZEC. Dobro si osetio.
@starcy: imam. Ko je ubio Loru Palmer?
@talerman: Hteo sam ja gospodine korak po korak ali nece mangupi. "Sve go mangup do mangupa". I onda sam morao ovako. Elem:
ovo Vase pisanije: " Možda će čak i u tim slučajevima da se čoveku dešava ono što je zabeleženo u zvezdama, ali će ta svoja dešavanja on tumačiti na jedan sasvim drugačiji način. " je _____ ( i ovde sedim vec 10 minuta i trazim rec ali ne umem , treba nekad biti Mesa Selimovi pa moci napisati ono sto hoces reci). Znam da moja pohvala, kao ni pokuda, ne mogu dospeti do Vas ali neka je tu, zbog, recimo mene.
Kompletan Vas post je u duhu moje zelje. Kazem sta mislim i to nedvojbeno, bez uvodjena na desetine novih termina i teorija, koristeci se samo onim recima koje svi poznajemo i onim znanjima za koja svi znamo da su tacna, pa odatle dalje da gradimo. Molio bih Vas da mi samo malko detaljnije pojasnite ovaj vas deo " I tu bi se priča završila da ne postoji duhovnost, to jest čovekovo nastojanje da povrati sopstveni duh i da ga vrati natrag svom izvorištu. Tek tada on postoje krojač svoje sudbine." Ovo do zareza je apsolutno jasno, ali dalje nije. Pitam : Kada i kako covek uspeva da povrati svoj duh i da ga vrati svom izvoristu? i dalji deo vaseg posta stoji u celosti i moj glasrazuma ne moze mu nista. Molim Vas. Navijam za Vas.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3  Sledeci
Strana 2 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 99739 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 46204 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Suština vašeg sadašnjeg duhovnog stava, ubeđenja ? 22 plavizrak 33285 08 Nov, 2010 09:22 am
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 44279 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TOČAK MEDICINE VEČNOGA BIĆA 3 adminfob 31950 18 Jan, 2010 10:15 am
Satćitananda Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 37329 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka TRAGANJE ZA ISTINOM 32 plavizrak 33339 07 Sep, 2009 04:30 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)