Ogledalce,ogledalce...
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PSIHOLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 12:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pitanje je od koje premise polazimo.

Onaj kojeg šibaju zemljani vetrovi i ogleda se u onome koga šibaju isti- šta može da ugleda u refleksiji?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 13:27 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I u ogledanju imamo dve dimenzije- jednu u kojoj se krećemo horizontalno i jednu u kojoj se pomeramo vertikalno.

Ako nije uložen svesni napor u ogledanju kome služimo?
 Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Pridružio: 17 Jun 2010

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 19:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="Zosim"]       
bbrozo12 ::

Dobrota, moral su precjenjeni. Svećenik koji je pomogao Žan Valžanu nije bio toliko "dobar". On je samo imao drugačija interesovanja od većine.

Draga bbrozo,

za razliku od tebe ja bih Isusu koji je rekao onoj grešnici "Opraštam ti" odgovorio:
- Ma, nosi se i ti i tvoj oproštaj!
a onom svešteniku bih se poklonio kao pravom Isusu.
Very Happy[/quote

Svećenik i Isus postupaju isto. Isus je oprostio ženi i nije dao da se kazni. Svećenik je oprostio Žanu i nije dao da se kazni. Govorim o tomu da svećenik nije svjesno dobar, visoko moralan lik. Svećenik je promijenjen iznutra (kao i Isus) ,jer molio se, čitao Bibliju ili nešto treće. Svećenikove su sve čakre otvorene, spoznao je Boga ili nazovi to kako hoćeš.

Poslednji izmenio bbrozo12 dana 05 Dec, 2010 19:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 19:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
I u ogledanju imamo dve dimenzije- jednu u kojoj se krećemo horizontalno i jednu u kojoj se pomeramo vertikalno.

Ako nije uložen svesni napor u ogledanju kome služimo?

Misliš, poput križa, horizontalno smo okrenuti prema ljudima, a vertikalno prema Bogu.

Što znači svjesno? Ja želim biti dobra, postupati dobro. Kad naiđe neka kriza, zbog straha, opreza, želje da budem prihvaćena itd. postupit ću loše (izdat ću Žana Valžana). Ako sam povezana s Bogom, razumijem Boga, kontemplirala sam, molila sam, uputit ću se na ispravan put, put Boga (neću izdati Žana Valžana), a nisam o tome dugo premišljala.
Svećenici koji su spaljivali žene kao vještice, vjerjatno su bili vrlo daleko od Boga. Nisu čak ni bili svjesni da čine zlo.
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 19:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

bbrozo12 ::

Dobrota i moral su precjenjeni.

Uh, kakva ubitačna misao. U trenutku mi je promenila fokus.
Hvala ti Bbrozo!
Very Happy

Priča “ISUS, ŽENA I BACAČI KAMENJA...” je divna jer je višeslojna.
Pa sad, ko kakvu dioptriju ima. Ja upravo dobih neku novu.

Jedan od lejera sa skrivenom porukom mogao bi biti i ovo:

Kurvajte se ljudi (mislim na onaj pravi, sočni čin),
niko vam ništa ne može, jer svi smo grešni.

Pored toga što ćete uživati u telesnim nasladama, pola će vam pastve na nedeljnoj misi tj. propovedi zaviditi.
Very Happy
Bogu se služi i kroz dobar orgazam. Možda baš pogotovu tada.
Ako se duša spušta u ljudsko obličje da bi tu pokupila sva moguća iskustva, onda je ovo sigurno šlag na torti.

Da ponovimo neke važne delove priče o bacačima kamena:
======================================
S druge strane, ljudi koji su bili krivi zbog grijeha duha, ponosa i oholosti, su slijepi. Oni ne vide svoje stanje. Oni misle da je moguce voljeti Boga i prezirati ljude. Oni su ustvari mislili da su uzori duhovne zrelosti zato sto su izbjegavali grijehe tijela. Nisu bili svjesni da je njihov grijeh mnogo opasniji jer je unistio njihovu sposobnost da vole. i zbog toga su grijesi duha najopasni i najdestruktivniji grijesi od svih.

“Grijesi tijela su loši, ali oni su najmanje loši od svih grijeha. Sva najgora zadovoljstva su duhovna: zadovoljstvo da ubijedim druge da sam u pravu, da šefujem, da dominiram…

=========================

Znači, bolje je povremeno sagriješiti telom i sačuvati čistotu duha, nego obrnuto, sačuvati čistotu tela na račun duše.
Ako već moramo da budemo griješni, a znamo da moramo, onda je bolje da to budemo telom.

Jer kada sagriješite telom dovoljno je malo duže tuširanje i sve ode.
Ali ako sagriješite dušom, eto nama bičevanja. Cool

Na ovom mestu moram da vam skrenem pažnju na jednu opasnu zamku.
Pročitajte još jednom, vrlo pažljivo, ove rečenice:
(BLINK, BLINK)
“Grijesi tijela su loši, ali oni su najmanje loši od svih grijeha. Sva najgora zadovoljstva su duhovna: zadovoljstvo da ubijedim druge da sam u pravu,

Evo u čemu je zamka:
Ako ja smatram da kurvanje i nije tako loše jer će mi održati sposobnost i formu da volim (kao što se u priči kaže), i time me sačuvati od grijeha duše, a druga strana to ne vidi tako (za pravo kurvanje je još uvek potrebno najmanje dvoje)
NIPOŠTO ne smete ubedjivati drugu stranu da ste u pravu (da je povremeno kurvanje zdravo) jer ćete time uleteti u duhovni grijeh, kao što to gornji BLINK, BLINK paragraf kaže.
Ubedjivanje drugog tj. druge strane da ste u pravu, te da stoga može i treba malo da se prepusti molitvi “ah, moj Bože” je opasno.
Jer u toj situacji ono produženo tuširanje ne vredi.

Zato opušteno. Cvet koji hoće da bude omirisan sam otvori latice.

A usput, filozofirajući mimo kanona, došli smo do još jednog otkrića,
o suštini starenja i starosti.

Idemo kroz život obazrivo i povremenim kurvanjem štitimo dušu kao malo vode na dlanu.
Tuširamo se, naravno!
I ko zna dokle bi mi tako s našim “hedonizam na povocu”, možda bi na kraju i zglajznuli u greh duše da nam u pomoć ne priskače starost koja nas silom prilika odvikava od tih “izleta spasenja”.
Jer kada se sparušamo, smežuramo i onemoćamo, možda bi mi “jopet ko i prije”, al ne ide,
a i ko bi nas sada takve?
To, naravno ne znači da treba da prestanemo da se tuširamo. Naprotiv, treba da se tuširamo isto onako produženo jer sada imamo višak kože.

Znači, starost je vreme za čišćenje. Vreme u kojem nam tvorac ne da da činimo telesne grijehe već nas tada kuša samo duhovnim izazovima. Da vidi šta smo naučili.

Mnogi to ne shvate kako treba nego im tada glavna preokupacija bude dilema
da li da posle svega svoje trošno telo predaju pročišćujućem plamenu
ili da ga ipak prepuste laganom raspadanju na 2 m ispod zemlje.

I misle:
Ako ona ekipa na Objavama, što se okuplja na “Percipiranju četvrte dimezije” ne požuri sa svojim otkrovenjima, moraću da zovem popa.
A to mi se baš ne mili.
Znam ja njega dobro!
Cool

Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 19:44 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U jednoj skoli je uradjen sledeci eksperiment.
Formirana su dva ogledna odeljenja ,u kojima su bila deca ,birana po sistemu slucajnog uzorka .
Profesorima je receno da su ucenici iz jednog odeljenje izuzetno talentovana deca a da su u drugom odeljenje deca prosecnih sposobnosti .Znaci ,ni deca ni profesori nisu znali
nista o eksperimentu .
Na kraju skolske godine ,po sumiranju rezultata deca "izuzetno talentovana "su imala neverovatne rezultate ,mnogo bolje ,nego deca koja su bila "prosecna ".

Ovde nema veze ni molitva ,ni kontemplacija ni ovo ili ono .

O cemu se ovde radi ?

O VERI ,poverenju ?

O ovome mogu da svedocim i iz sopstvene prakse ,zivota.

Very Happy
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 19:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim, Starcy, Alphilda, Protomajstor, bravo na interesantnim idejama koje ste izneli. Very Happy

Zosime, bravo, iako su ti komentari (ideje itd) malo ostriji, ipak imas dobre poente. Samo rokaj. Tako se to elaborira! Smile

Hteo sam nesto i ja da kazem ovde, ali ostavicu to za kasnije.
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 20:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosime, imaš nešto protiv kršćanstva, jer ne želiš vidjeti ono što je dobro u kršćanstvu.

Grijeh tijela, grijeh duše? Nisam baš ja takva konzerva, ali svakom kurvanju prethodi laganje (grijeh duše). Ili lažeš sebi, ili lažeš drugima.

Ako svaku ženu promatraš samo kao seksualni objekt, onda si zapeo na drugoj čakri. Imaš o tome više na svjesnost metafizika duhovnost 2012
Ne znam link.
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 21:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

bbrozo12:

Zosime, imaš nešto protiv kršćanstva, jer ne želiš vidjeti ono što je dobro u kršćanstvu.

Zosim:
Sve ima svoju cenu, pa tako i ta dobrota u kršćanstvu: nekima je ta kršćanska dobrota sve što imaju u životu i ne pitaju za cenu, a neki vide da im se po vrlo visokoj, čak previsokoj, ceni prodaju ruske babuške.

Evo ti još lepši primer:
u prodavnici farmerki (traperica) stoje izložene dve vrste: jedne nove, uglačane, svaki detalj na njima izveden do perfekcije, izvrstan materijal itd.
Na štenderu pored njih stoje druge farmerke, kompletna suprotnost onim prvim:
ofucane, pocepane, dronjave, materijal izjeden kiselinom, znači, pravo pravcato smeće.
I gle čuda, to smeće košta duplo više nego one savršeno uglačane pantalone i što je još čudnije žene prilaze i listom kupuju to smeće.
Sedeo sam 20 minuta u prodavnici i razmišljao ko je ovde lud.
I na kraju bio primoran da isto to smeće platim svojoj kćerci.

bbrozo12:
Grijeh tijela, grijeh duše? Nisam baš ja takva konzerva, ali svakom kurvanju prethodi laganje (grijeh duše). Ili lažeš sebi, ili lažeš drugima.

Zosim:
Lep uvid. Bilo bi lepo da to razradiš i daš nam kao svoje vidjenje situacije.
Very Happy

bbrozo12:
Ako svaku ženu promatraš samo kao seksualni objekt, onda si zapeo na drugoj čakri.

Zosim:
Meni uopšte nije jasno otkud tebi takva ideja?
Zar ti onu moju ANALIZU priče “ISUS, ŽENA I BACAČI KAMENJA...” poistovećuješ samnom?
Čekaj malo, ako ti ispričam neki vic o Muji, jel ti to smatraš da sam ja Muja?
Cool

Obrati pažnju da moja ANALIZA počinje rečima:
“Jedan od lejera sa skrivenom porukom mogao bi biti i ovo:".

Ali hajde, kada si već voljna da mi daš besplatnu zdravstvenu analizu,
reci mi molim te ovo:
- Ako mene žene učestalo gledaju kao seksualni objekt da li sam i u tom slučaju zabrazdio na drugoj čakri?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 21:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sara ::
U jednoj skoli je uradjen sledeci eksperiment.
Formirana su dva ogledna odeljenja ,u kojima su bila deca ,birana po sistemu slucajnog uzorka .
Profesorima je receno da su ucenici iz jednog odeljenje izuzetno talentovana deca a da su u drugom odeljenje deca prosecnih sposobnosti .Znaci ,ni deca ni profesori nisu znali
nista o eksperimentu .
Na kraju skolske godine ,po sumiranju rezultata deca "izuzetno talentovana "su imala neverovatne rezultate ,mnogo bolje ,nego deca koja su bila "prosecna ".

Ovde nema veze ni molitva ,ni kontemplacija ni ovo ili ono .

O cemu se ovde radi ?

O VERI ,poverenju ?

O ovome mogu da svedocim i iz sopstvene prakse ,zivota.

Very Happy

Draga moja, tu se ne radi o nikakvoj vjeri već činjenici da je PROFESORIMA rečeno da su u jednom odjeljenju genijalci a u drugom "šupci"..oni su se tako i postavili prema njima i dobili rezultate koji su unaprijed programirani. Kad nekog okarakteriziraš nečim ti sama šalješ tu energiju prema njemu. Very Happy ..žalosno je što su u tom experimentu dijeca koja su bila najvjerojatnije jednako sposobna u startu imenovana lošijom skupinom.(.pa se prema "iskustvenim uvjerenjima"profesora tako i prema njima odnosilo..tj.nisu u tu djecu profesori vjerovali ko u genijalce)..pa su kao lošiji i završili..ni krivi ni dužni,radi experimenta.

Ovo ti odgovaram iz vlastitog iskustva. Svojevremeno sam u Gimnaziji i sama bila Genijalka..prvu i drugu godinu uz pamčenje na nastavi i redovno pisanje zadaća ,zaredala sve petice..a sljedeće dvije..i bez ovog predhodnog.. Very Happy Very Happy ..petice sjedale ko po navici..jer se znalo da ja sve znam,pa me se ni nije ispitivalo, pa ako slučajno nedajbože nešto neznam..oprašta mi se jer se primjenjuje st.1....ja uvijek sve znam.I tako bila oslobođena Mature..iako iskreno mislim da nisam zavrijedila,jer nisam naučila učiti..što se kasnije pokazalo na fakultetu..kad ne bi išla na predavanja..i morala sama nešto učiti..užas...kad slušam sve pamtim.Kad moram sama..lijenost i tlaka.
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Sara
Hodočasnik

Pridružio: 05 Mar 2009

Poruka Poslao: 05 Dec, 2010 22:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

5.element ::
        Kad nekog okarakteriziraš nečim ti sama šalješ tu energiju prema njemu.

Draga 5.element,
mislim da poenta price lezi u citiranom,ako sam dobro razumela (iskreno i meni se ne dopada eksperimant ).
A to opet znaci da mi itekako mozemo da uticemo na druge a i drugi na nas .
A sve ovo ima veze sa prethodnim postovima ,vezanim za Hrista ,kurve ,osude ,oprastanja ,Zan Valzana ....

Hvala ti !

Very Happy
 Nazad na vrh »
bbrozo12
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 06 Dec, 2010 17:36 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosime, ispričavam se ako sam te nečim povrijedila. Nisam imala lošu namjeru.
 Nazad na vrh »
Olivera Stevanovic
Hodočasnik

Pridružio: 27 Nov 2008

Poruka Poslao: 06 Dec, 2010 21:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Znači, bolje je povremeno sagriješiti telom i sačuvati čistotu duha, nego obrnuto, sačuvati čistotu tela na račun duše.
Ako već moramo da budemo griješni, a znamo da moramo, onda je bolje da to budemo telom.

WOW ! KAKVA UBITAČNA MISAO !!! Ajde Mujo, probaj da budeš malo trudan

Twisted Evil Rolling Eyes Nešto se plašim da destigmatizacija end promocija promiskuiteta neče moči tim putem da se obavi...
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 06 Dec, 2010 22:33 pm    Naslov: Re: OGLEDALCE, OGLEDALCE...
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
IIpotoMajctop ::

Nema idealno ravnog ogledala.

Bolje je kad se ogledamo u reakcijama drugih - to i jeste smisao našeg postojanja.

Svidja mi se ova misao (baš) jer je jako intrigantna,
kao da je pobegla iz Starcinog “Rečnika Alhemije”.
Misao Nr. xx

Znači, rečeno je:

Ogledamo se u reakcijama drugih - to i jeste smisao našeg postojanja.

Ja tu istu rečenicu ovako vidim:

Ogledamo se u reakcijama drugih - to i jeste smisao našeg postojanja ?

A vi?

Ja to gledam ovako:

od 100 % mojih prijatelja, 99 % njih je , ako ne i više, surovo iskreno prema meni.

To surovo znači da sam surovo drugačijih pogleda na život od njih.

0,9 % njih je preblago prema meni , to znači da žive u iluziji idealnog sveta.

Jedan jedini je korektan - u kom smislu - nema reakciju na moje ponašanje, već upućenim rečima pravi formu od onog što mu je ponuđeno tako da uobliči najbolje što može tako da ostavi prostor u kome moja osobenost može ispoljavati kreativnost, delujući u prirodnom toku.
Nemate pojma o čemu pričam?

Do sad ni ja nisam mogla da razumem , sad razumem.

Kakve reakcije ???

NE.

Užasan kamen spoticanja za ljudski razvoj, pogotovo zato što je došlo vreme ČUDA.

Ne kažem da je čovek rođen da živi antisocijalno, daleko od toga, ali ovo je takvo vreme da tražiti od drugih potvrdu sebe, najgora je od svih mogućih varijanti od kojih oni koji se pojavljuju na ovakvim forumima upravo i ''beže''.
Ovaj svet se menja , i dok god čovek ne nauči na poštovanje razlika između ljudi i usklađivanje sopstvenih frekvenci sa ljudsko univerzalnom koja služi za bazične univerzalne ciljeve, nema niđta od duhovnog napretka.

Uticanje na tuđu volju nije ništa opasnije od takvog vida manipulacije ljudima kada se pokušavaš ogledati u tuđim reakcijama jer to znači da od cele te priče tražiš određenu reakciju i pokušavaš da imaš neki vid ''koristi''(reč koja je prvobitno imala normalno i pozitivno značenje, a sada joj se pripisuje nešto drugo).
 Nazad na vrh »
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 06 Dec, 2010 22:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Čuvaj se od toga jednog korektnog!
On nešto hoće od tebe...

...
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PSIHOLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 2 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka SOLARNA YOGA 288 TATA SINANA 123083 28 Avg, 2011 21:48 pm
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ko je pravi Bog? 22 WEISHAUPT 14700 13 Maj, 2010 22:54 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 64598 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Secanje da je -- 1 biblijski-hriscanin 4092 28 Dec, 2009 22:47 pm
reborn Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je neko čuo za fakultet homeopatije u NS 11 zvezdica 10908 26 Nov, 2009 23:59 pm
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 20545 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KO JE TRENUTNO NA FORUMU 23 Dušan 19602 24 Maj, 2009 02:16 am
Giba Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)