Ogledalce,ogledalce...
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PSIHOLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Olivera Stevanovic
Hodočasnik

Pridružio: 27 Nov 2008

Poruka Poslao: 06 Dec, 2010 23:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

http://acidcow.com/pics/20101206/cool_matching_tattoos_09.jpg
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 07 Dec, 2010 07:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petar iz Podgorice ::
...

Čuvaj se od toga jednog korektnog!
On nešto hoće od tebe...

...

Sad bih se nasmejala slatko.

To bi bila istina, ali pošto sam ja rešila na put istine da kročim , evo jedne iskrene opaske na tvoju opasku-to bi bila istina što si rekao , da nisam ja prva prišla i tražila.

Nešto ma nagna da se vratim i osmotrim ovde.

Xa, OGLEDALO?!.

Interesantno.Toliko.
 Nazad na vrh »
Olivera Stevanovic
Hodočasnik

Pridružio: 27 Nov 2008

Poruka Poslao: 07 Dec, 2010 10:54 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa da nam ispričaš kako je bilo na dejtu u onom čardaku .... Very Happy Very Happy Very Happy
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 07 Dec, 2010 11:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Olivera Stevanovic ::

Pa da nam ispričaš kako je bilo na dejtu u onom čardaku .... Very Happy Very Happy Very Happy

Bi ja rado išla na dejt,

međutim, kada se čovek nađe u polju ispunjavanja želja,

treba da razmisli šta su mu misli i izgovorene reči.

Znam da ćete se sad kikotati kao ludi i ne zameram vam ,

jer sam i ja to samoj sebi radila.

Moj kvantni skok se zaista odrazio na fizičku ravan.

Tog istog dana gazda mi je saopštio da mu treba stan,

i da tražim drugi.

Već sutradan sam se ja preselila .

Nije bilo kvantnom brzinom, a u stvari šta je to brzina?

Uglavnom, smejala sam se tako slatko,

zato što je novi stan zaista u zen fazonu sa zen gazdama.

Slobodno se smejte, ali ovo što se dešava u mom životu

zadnjih meseci jeste ubrzanje materijalizacija i ubrzano učenje.

Važno je da pri svemu tome radost življenja koju imam i način na koji živim

jeste nešto o čemu sam nekada davno sanjala.

A što se tiče dejta,

bila ja tamo u 4d.

Da, zaista iz 4d je jako interesantno.

Neko me je nanjušio i nisam mu bila interesantna,

xa xa a xaxax ax axxxxxxxxxxxxxxxxxx ....... joj.. axaxxaxaxaxxaxaxaax...
 Nazad na vrh »
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 07 Dec, 2010 14:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alphilda ::

IIpotoMajctop ::
Negde sam pročitao da se „divlja deca“ (tipa Tarzana) sasvim normalno razvijaju do puberteta, ali onda usled neadekvatne socijalizacije dolazi do postepenog retardiranja.

Ako pre sedme godine ne uspostavi odnos sa ljudima - ne moze se nikada vise nauciti da govori. Osim u nekim slucajevima, kada nauce osnovne stvari - tipa 'da' 'ne' i sl.

Za emotivno vezivanje - ako je kontakt sa ljudima izgubljen pre prve godine - vrlo, vrlo tesko, najcesce nikako ne nauce da zive u zajednici koja nema 'vodju'.

Ako do 11-12 godine ne uspostave kontakt sa ljudima, intelektualnu radoznalost potpuno je nemoguce razviti.

Ono sto je meni jos interesantnije - metakogniciju, ili mogucnost razmisljanja o sopstvenim mislima, osecanjima, shvatanje apstraktnih pojmova - nijedno dete koje je bilo duze od 2 godine u takvim uslovima tokom perida razvoja ne moze vise nauciti.

Takođe, deca sa takjvim iskustvima nikada se ne bave religijom, smislom, visim vrednostima.

Sjajno!

Ja, osim što sam zaboravio gde sam pročitao, zaboravio sam i šta sam pročitao!? Laughing
Srećom, nisam zaboravio smisao pročitanog.

Ako te ne mrzi, napiši nam reference za dalje čitanje, ili nam još malo napiši o ovome – ovo je jako zanimljivo.

Plašio sam se da me ne ismeju što pominjem naučno istraživanje o „Tarzanskoj“ deci. Ti si školovani psiholog?
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 07 Dec, 2010 23:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Baš sam pročitao zanimljivu misao pokojnog Karla Marksa, mislim da je u skladu sa temom, ali i sa onom pričom o kamenovanju.
Moram priznati da mi se nimalo nije dopalo to stepenovanje greha (telesni i duhovni), smatram da stvari stoje potpuno obrnuto, a i Marks to misli.

"Ljudi su ono što čine, a ne ono što misle.
Nije svest ljudi ono što određuje njihovo biće, već je, naprotiv, njihovo društveno biće ono što određuje njihovu svest.
"

Svako od nas drži kamen, sem kad smo u blizini dragih osoba. Njih volimo, prihvatamo i sve im opraštamo.
Dok ne naučimo da volimo, spreman kamen u ruci je neophodno sredstvo za duhovno uzrastanje.
Nema napretka bez razbijenih glava, ali ni bez izljubljenih.
Iliti "Sudi da ti sude i ljubi da te ljube" Smile
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 08 Dec, 2010 01:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nema napretka bez razbijenih glava, ali ni bez izljubljenih.
Iliti "Sudi da ti sude i ljubi da te ljube" Smile

Ili kako reče Broj Jedan kada Grunf polazi u boj: Sa srećom i odrubi više glava nego što oni odrube tebi!
Alphilda
Napredni tragalac

Pridružio: 08 Avg 2010

Poruka Poslao: 08 Dec, 2010 22:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sjajno!

Ja, osim što sam zaboravio gde sam pročitao, zaboravio sam i šta sam pročitao!? Laughing
Srećom, nisam zaboravio smisao pročitanog.

Ako te ne mrzi, napiši nam reference za dalje čitanje, ili nam još malo napiši o ovome – ovo je jako zanimljivo.

Plašio sam se da me ne ismeju što pominjem naučno istraživanje o „Tarzanskoj“ deci.

Potrudicu se da nadjem, i prosledim ti vise.
Bilo je nekih 20-ak najpoznatijih studija u svetu. I sve su dale identicne 'rezultate'. Sada nijedna nije posebna novost, pa se i ne objavljuju vise tako teatralno (u ovim relevantnim naucnim casopisima). Zato su primeri uglavnom do 70-ih godina.

Pratim nauku vrlo temeljno, tako da sam za diskusiju o istrazivanjima uvek raspolozena Smile
 Nazad na vrh »
pluton
Iskušenik

Pridružio: 24 Nov 2010

Poruka Poslao: 09 Dec, 2010 20:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

bbrozo12 ::
Zosime, imaš nešto protiv kršćanstva, jer ne želiš vidjeti ono što je dobro u kršćanstvu.

Grijeh tijela, grijeh duše? Nisam baš ja takva konzerva, ali svakom kurvanju prethodi laganje (grijeh duše). Ili lažeš sebi, ili lažeš drugima.

Ako svaku ženu promatraš samo kao seksualni objekt, onda si zapeo na drugoj čakri. Imaš o tome više na svjesnost metafizika duhovnost 2012
Ne znam link.

a što da smo rođeni u nekom drugom društvu u kojem bi bilo čudno onoga tko ti je drag, lijep ili ti se sviđa, ne dodirnuti, ne poljubiti? možda bi pripadnici toga društva kurvanjem zvali nešto drugo, imali neke druge kriterije.
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 09 Dec, 2010 21:22 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

pluton ::

Zosime, imaš nešto protiv kršćanstva, jer ne želiš vidjeti ono što je dobro u kršćanstvu.

Grijeh tijela, grijeh duše? Nisam baš ja takva konzerva, ali svakom kurvanju prethodi laganje (grijeh duše). Ili lažeš sebi, ili lažeš drugima.

Ako svaku ženu promatraš samo kao seksualni objekt, onda si zapeo na drugoj čakri. Imaš o tome više na svjesnost metafizika duhovnost 2012
Ne znam link.

a što da smo rođeni u nekom drugom društvu u kojem bi bilo čudno onoga tko ti je drag, lijep ili ti se sviđa, ne dodirnuti, ne poljubiti? možda bi pripadnici toga društva kurvanjem zvali nešto drugo, imali neke druge kriterije.

Slažem se u potpunosti. Sve ljudske kategorije lošeg su zapravo dogovorene. Najčešće je ono totalno prirodno zabranjeno ili makar nepristojno. Pokazivanje prstom na nešto, na primer. Nema ničeg prirodnijeg nego pokazati prstom na nešto, o čemu ili o kome se govori, a to su proglasili nepristojnim. Zna li neko zašto?

Isto važi za poljubac ili dodir. Ako je neka osoba draga, sasvim je prirodna potreba za dodirom. I taj dodir ne mora da nosi podlogu seksualnog, to je jednostavno prirodan poriv koji je proglašen nemoralnim.

Kurvanje je uživanje u telesnosti. Zašto bi to bilo zabranjeno? Zašto je neko osuđen na momogamiju ako oseća potrebu za promenom?
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 09 Dec, 2010 23:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Starcy:
Slažem se u potpunosti. Sve ljudske kategorije lošeg su zapravo dogovorene. Najčešće je ono totalno prirodno zabranjeno ili makar nepristojno. Pokazivanje prstom na nešto, na primer. Nema ničeg prirodnijeg nego pokazati prstom na nešto, o čemu ili o kome se govori, a to su proglasili nepristojnim. Zna li neko zašto?

Isto važi za poljubac ili dodir. Ako je neka osoba draga, sasvim je prirodna potreba za dodirom. I taj dodir ne mora da nosi podlogu seksualnog, to je jednostavno prirodan poriv koji je proglašen nemoralnim.

Kurvanje je uživanje u telesnosti. Zašto bi to bilo zabranjeno? Zašto je neko osuđen na momogamiju ako oseća potrebu za promenom?

Lepo receno. Smile

Ovo sa prstom mi je poznato i mene su ponekad tako ucili kada sam bio mali. Jednom, kad sam imao oko 13 godina sam u gradu pokazivao prstom
na nesto, a rodjak mi je rekao da to ne radim, jer mozda ce neko pomisliti da na njega uperujem prst.

Ogledalce, ogledalce. Drugi ljudi itekako mogu da posluze da bolje vidimo sebe.

Forum je meni mesto inspiracije. Cesto kad citam sta drugi pisu, u meni izviru nove interesantne ideje, ili stare ideje dobijaju dublji i finiji smisao.

Forum treba da bude panorama svakakvih ideja, originalnih i ne-originalnih. I onda svako da bira i gleda ono sto mu se svidja, i da doprinosi ako zeli.
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 09 Dec, 2010 23:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Forum treba da bude panorama svakakvih ideja, originalnih i ne-originalnih. I onda svako da bira i gleda ono sto mu se svidja, i da doprinosi ako zeli.

Alal ti vera za ovaj reč. Laughing
pluton
Iskušenik

Pridružio: 24 Nov 2010

Poruka Poslao: 10 Dec, 2010 00:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::

pluton ::

Ne znam link.

po logici bontona, to bi bilo zbog toga što bi pokazivanje prstom na nekoga značilo zadiranje u njegov teritorij, skretanje drugima neželjene pozornosti na njega, što bi "odavalo" našu neobazrivost i nekulturu. tako možeš govoriti što hoćeš o nekoj osobi (npr. nešto ružno), ali prstom ne smiješ pokazivati (ni ono lijepo). nitko nije osuđen na monogamiju. ipak, u društvu postoje jake prešutne zabrane. možemo otvoreno pokazati što želimo ili ne, no ono čega se sramimo kod sebe, što ne prihvaćamo ili nam prema vlastitoj procjeni, bilo objektivnoj, bilo subjektivnoj, donosi veću štetu od koristi, nećemo pokazati ili ćemo iskriviti sliku.
ako se netko ponaša monogamno, a to nije, većinom to radi zbog očekivanja/pritiska drugih ili zbog vlastitih očekivanja naspram drugih ili nije bio u situacijama/mogućnostima u kojima bi razotkrivao drugačije načine. osim toga, ako smo danas monogamni, tko zna što će biti za dvije, tri godine..
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 10 Dec, 2010 21:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Jedinstvenost je osećaj celovitosti, prvo sebe samog u najčistijem obliku, a zatim i doživljaja celovitosti čitavog ispoljenog univerzuma. Osetiti tu jedinstvenost, u njenoj jednostavnosti, znači doživeti život u njegovoj punoj manifestaciji.

Celovitost je bezmernost. Beskonačno se ne može zamisliti, osim kao neprekidno kretajuće. Zato je čovek, u pokušaju da sagleda život, celovitost isparčao, praveći razne podele, kategorije, klasifikacije.

Postoje mnoge podele sveta, počevši od geografskih podela, preko deljenja vremena na sate, pa sve do psiholoških podela na tipove ličnosti. Ono što je zajedničko svim ovim podelama je da su one dogovorene granice nepostojećeg. Granica izmedju država jeste vidljiva ako postavimo graničare, ali ako granica prolazi morem, gde ćemo onda pobosti svoje zastave? Svaka podela je vestačka kategorija u koju verujemo kao u realnu činjenicu, zaboravivši pri tome da smo se jednostavno samo dogovorili da je to istina.

Govoriću o ljudima, jer ovaj svet ne bi postojao ovakvim kakav jeste, kada ne bi bilo ljudi da ga dožive svojom svešću. A pojam "čovek" je neizmeran, jer svaki čovek je svojom jedinstvenošću univerzum za sebe. Stoga ni malo neće biti pogrešno ako uvedem još jednu katerogiju, u bezmerju rasparčane stvarnosti, a to je podela ljudi na tri uloge, koje u životu mogu da budu njihove. Ljudi učestvuju u životu kao: "žrtve", "ubice" ili kao "posmatrači".

Uloga "žrtve", koja jednog trenutka može da dosadi, veoma lako žrtvu pretvara u "ubicu", najčešće sopstvenih ubica, a kasnije i svih drugih žrtvi. Svaki "ubica" u sebi potencijalno nosi osećaj da je žrtva i zahvaljujući ovom jasnom polaritetu čovečanstvo je napravilo mesta za novu podelu - na scenu je stupila psihologija kao nauka. Zato "ubice" i "žrtve" nisu interesantne za posmatranje, jer su čitav vek pod lupom psihologa, a njihova igra je toliko zabavna pa teško da može da dosadi.
Ko posmatra "ubice" i "žrtve", njihovo medjusobno smenjivanje u borbi za prevlast? "Posmatrači"!

Vešto sakriveni iza kulisa naučnog i naučenog znanja, oni posmatraju i procenjuju, postavljaju parametre, norme i merne jedinice vrednosti. Svojom dogovorenom učenošću ocenjuju i procenjuju čitavu dogovorenu stvarnost, proglašavajući je vrednom ili ništavnom, u zavisnosti od toga koliko se nagoveštaj nove stvarnosti uklapa u već prihvaćene obrasce. Opšte prihvaćene etikete, koje prikačinju svemu što su dogovorili da je vredno, najčešće su izražene u titulama, a malo iza tog ranga stoje javne ličnosti. Posmatrači sve znaju o svima koji su iole vredni za posmatranje, a najviše veruju etiketama posmatrača koji i sami imaju etiketu "poznavalaca".

Pored "poznavalaca", medju posmatračima postoje i "ljubitelji", vestački stvorena medju kategorija. To su posmatrači koji bi voleli da su žrtve, a nemaju dovoljno hrabrosti da se etiketiraju kao "posmatrači", pa se zadovoljavaju mrvicama znanja koje "poznavaoci" bestijalno razbacuju oko sebe.

Posmatrači vladaju svetom tako vešto, da su i druge učesnike stvarnosti ubedili da je samo njihov ugao gledanja parametar realnosti. Čak i podela na "ubice" i "žrtve" je kategorija posmatrača, a akteri su je prihvatili da bi se lakše raspoznavali u areni svakodnevnog. Posmatrači su čak i njih, koji su im najdraži, ubedili u valjanost svojih podela.

Posmatrače nema ko da posmatra, jer opet je onaj koji posmatra zapravo pripadnik njihovog tabora, dok su "ubice" i "žrtve" isuviše preokupirani sobom, u pokušaju da predvide sledeći potez protivnika, tako da nemaju vremena da posmatraju ništa drugo.

Jedini problem posmatrača je u tome što oni ne učestvuju u životu, već ga samo posmatraju. Učestvovanje u životu je življenje života, osećaj strujanja krvi, udisanja vazduha, treptaja sadašnjosti. "Ubice" i "žrtve" su oni koji žive život na način na koji to najbolje umeju, jer svako vrebanje mogućnosti novog trena, daje taj neponovljivi osećaj životnosti. Posmatrači mogu samo da posmatraju.

Kada bi neko mogao da posmatra posmatrače, a da se pri tome i sam ne uklopi u njihova pravila stvarnosti, možda bi uspeo da im objasni da ta uloga i nije tako primamljiva, da njihov život sa bezbedne udaljenosti od života ima primese suvoparnog. Ali, pošto se "ubice" i "žrtve" radjaju kao takvi, "posmatrači" takodje, možda je bolje ove poslednje ostaviti u ubedjenju života, jer iz tog, neutralnog ugla, prosto je nemoguće uroniti u neizvesnost neizmerenog i neograničenog života.
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 13 Dec, 2010 13:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starči, Smile nisam bas sve razumeo, ali imas par odlicnih poenti.
_________

Jos da kazem u vezi onog experimenta koje je Sara navela, da je interesantno. I da ako sam dobro shvatio, i da ako je experiment istinit,
da onda znaci da nacin na koji posmatramo druge utice na njih samih.

Vrlo interesantna ideja.

Znaci ako drugog posmatramo kao budalu, budalastiji ce taj i biti. I obrnuto.

Mada, iskustvom sam uvideo da jos vise utice na nas, znaci ako drugog gledamo kao budalu, onda smo mi sami budalastiji.

Ovo je Isus znao, i rekao, nesto u fazonu da "Ne sudimo druge, jer kakvim sudom sudimo drugima, i nama ce biti sudjeno tako" + slicno i za meranje.

Ovaj prirodan zakon je toliko istinit da sam hiljadu puta video kako deluje, i na sebi i drugima.

Ovo vazi i za pozitivne i negativne osude. Primer negativne osude: "Ti si glup". Primer pozitivne osude: "Ti si pametan".

Pa cak i da je osoba koja sudi potpuno u pravu, ovaj zakon jos uvek deluje. Prosto, oni koji su dizajnirali ovaj sistem, chakre, energetske
tokove, - su tako ovo napravili, verovatno sa razlogom da mi jedni druge obezvredjujemo i da tako spiralno svi zajendo polako tonemo.
Sve je povezano, da. Ali nije sve jedno.

Osude se reflektuju postepeno. Osoba koja jednom osudi drugu da je glupa, ce zrno gluposti i sama poceti dramatizovati.
A osoba koja cesto osudjuje dugu (ili druge) da su glupi, ce aktivno i sama poceti dramatizovti glupost, i to upravo tu glupost koju sama osudjuje.

Pozitivne osude uzdizu gore. Pa cak i onda kada su proizvod glumatanja i neiskrenosti. Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger MSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PSIHOLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 3 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka SOLARNA YOGA 288 TATA SINANA 123353 28 Avg, 2011 21:48 pm
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ko je pravi Bog? 22 WEISHAUPT 14728 13 Maj, 2010 22:54 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 64777 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Secanje da je -- 1 biblijski-hriscanin 4101 28 Dec, 2009 22:47 pm
reborn Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je neko čuo za fakultet homeopatije u NS 11 zvezdica 10921 26 Nov, 2009 23:59 pm
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 20567 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KO JE TRENUTNO NA FORUMU 23 Dušan 19626 24 Maj, 2009 02:16 am
Giba Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)