Ogledalce,ogledalce...
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » PSIHOLOGIJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Olivera Stevanovic
Hodočasnik

Pridružio: 27 Nov 2008

Poruka Poslao: 17 Dec, 2010 23:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tako kažu deca koja ne umeju da izgovore slovo r.

Jao što sam se smejla jutros.... greota što obrisa ono Smesno Knockknock
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 17 Dec, 2010 23:39 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nije to prvi put da sam obrisao.

Uvek počnem lepo staloženo, a posle se otme u pismo preteće sadržine.

Onda lepo pročitam, obrišem i miran sam par dana.
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 27 Dec, 2010 15:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Here i am. Smile

Citat:
Starcy:
Celovitost je bezmernost. Beskonačno se ne može zamisliti, osim kao neprekidno kretajuće. Zato je čovek, u pokušaju da sagleda život, celovitost isparčao, praveći razne podele, kategorije, klasifikacije.

Postoje mnoge podele sveta, počevši od geografskih podela, preko deljenja vremena na sate, pa sve do psiholoških podela na tipove ličnosti. Ono što je zajedničko svim ovim podelama je da su one dogovorene granice nepostojećeg. Granica izmedju država jeste vidljiva ako postavimo graničare, ali ako granica prolazi morem, gde ćemo onda pobosti svoje zastave? Svaka podela je vestačka kategorija u koju verujemo kao u realnu činjenicu, zaboravivši pri tome da smo se jednostavno samo dogovorili da je to istina.

Sa ovim se potpuno slazem, lepo si ovo rekla.

Citat:
Ljudi učestvuju u životu kao: "žrtve", "ubice" ili kao "posmatrači".

Starcy, za koga bi ti rekla da su poosmatraci u tvojem textu? Dali mozda mislis na nesto kao Iluminati i oni koji navodno vladaju svetom?

Ova tvoja podela na tri uloge je nekako pogodna, samo sto ja smatram da svaki covek neprestano menja ove uloge, npr neko vreme je "zrtva"
sutradan je "zlostavljac", a za neki dan moze biti i "posmatrac".

Znaci mislim da i "posmatraci" katkad prolaze kroz uloge "zrtve" i "zlostavljaca".
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger MSN Messenger
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 27 Dec, 2010 21:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Podela na "žrtve" i "progonitelje" je klasična psihološka podela a ja sam se sa tim terminom srela kroz Transakcionu analizu. Svako ko je žrtva u sebi nosi i crtu progonitelja, pa dok se nama čini da je osoba jadna i tlačena od strane nekog drugog, a tako nam izgleda kad slušamo jadikovke te osobe, ta ista osoba zapravo "priprema teren" za osvetu svom tlačitelju. Istovremeno, svaki tlačitelj u sebi nosi osećaj ugroženosti, odnosno da je žrtva pa zato maltretira sve oko sebe "za svaki slučaj". Zosim je dobro okarakterisao BGD jer ona je bila klasičan progonitelj jer se duboko u sebi oseća kao žrtva. Napadala je sve redom da ne bib neko napao nju, a kad bi joj napad bio uzvraćen to je u svesti žrtve dovoljan "dokaz" da je svi napadaju i ponovo počinje da proganja...

Ideja o tome da postoji i treći pol ove igre, a to su posmatrači, nije moja. Davno sam gledala neki trećerazredni triler gde je neki mistik jednoj progonjenoj devojci rekao:

- Na svetu postoje tri kategorije ljudi: ubice, žrtve i posmatrači. Ti si rođena kao žrtva, ali u sebi nosiš i klicu ubice.

- Mogu li da budem posmatrač? - pitala je ona.

- Ne možeš. Posmatrači se rađaju kao takvi. Oni ne mogu biti ni ubice ni žrtve, oni mogu samo da posmatraju ali ne mogu da učestvuju.

Tako nekako je tekla diskusija. Gledala sam ga davno, film se zove "Krvavi vikend".

I pošto psihologija uzduž i popreko analizira žrtve i progonitelje (ubice), meni je jednog momenta postalo zanimljivo da posmatram posmatrače. I to nisu Iluminati niti neka svetska organizacija. To je jednostavno svet koji nas okružuje, počevši od našeg komšiluka pa do eminentnih književnih kritičara. Svako od nas ima komšinicu koja posmatra šta se oko nje dešava i kojoj je to smisao života - da bude o svemu obaveštena. A pri tome ona sama nema nikakvih dešavanja u sopstvenom životu.

Setih se jedne svoje komšinice, komentar u vreme dok sam živela sama: "Čula sam te noćas u dva kad si došla kući..." Ja se nisam šunjala po stepenicama kad sam se vraćala, niti sam imala nameru da se krijem od bilo koga, niti sam smatrala da sam učinila bilo kakav nemoral time što nisam spavala pre ponoći. No, ona je taj moj dolazak kući u sitne sate smatrala skandaloznim i njen komentar je bio pun prekora. Ovo je već posmatrač koji je dizajniran progoniteljem. Da sam se osećala kao žrtva, ja bih počela da joj se pravdam, a onda bih čekala neku priliku gde je ona "zgrešila" da bih nju pretvorila u žrtvu... i bila bi igranka bez prestanka.

Dakle, posmatrači su oni koji žive tuđe živote, koji se hrane tuđim utiscima. A ja sam ih dalje delila na "ljubitelje" i "poznavaoce" i svašta nešto.
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 27 Dec, 2010 22:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::
Davno sam gledala neki trećerazredni triler gde je neki mistik jednoj progonjenoj devojci rekao:

- Na svetu postoje tri kategorije ljudi: ubice, žrtve i posmatrači. Ti si rođena kao žrtva, ali u sebi nosiš i klicu ubice.

- Mogu li da budem posmatrač? - pitala je ona.

- Ne možeš. Posmatrači se rađaju kao takvi. Oni ne mogu biti ni ubice ni žrtve, oni mogu samo da posmatraju ali ne mogu da učestvuju.

Starcy,

koja si ti riznica retkih i neobičnih misli !

Very Happy
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 27 Dec, 2010 22:52 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Starcy ::
Dakle, posmatrači su oni koji žive tuđe živote, koji se hrane tuđim utiscima.

Kao biografi i istoričari mogu biti vrlo korisni.

Posmatrač = svedok

Svedok je svedoku svedok da je živ.
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 28 Dec, 2010 13:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::

Svedok je svedoku svedok da je živ.

Baš tako Very Happy
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 28 Dec, 2010 14:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ok, Stracy, sada bolje razumem. Samo sto ja opazam da svi ljudi menjaju uloge izmedju te tri, mada svako ima jednu koja mu je omiljena.
Ja sam npr posmatrac, ponekad sam zrtva, i najredje sam progonitelj. Generalizovano ja sam posmatrac. Smile
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger MSN Messenger
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 28 Dec, 2010 18:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo još malo o progoniteljima i žrtvama...

ISPOVEST No 5
(Opet sam te prevarila)

Šta da ti kažem, pa valjda i sam uvidjaš, ovo je svet muva i paukova.

(Kažeš da očistimo paučinu? Pa kako će muve imati orijentaciju za kretanje?)

Neki od nas su muve, lete unaokolo, naizgled sa ciljem. Pri tome stvaraju veliku buku trudeći se da prikažu sopstvenu važnost. Prepoznaćeš ih, to su zunzare, velike, debele, upadljive. I nadasve dosadne. Pravo je uživanje biti grub prema njima.

Ima i onih sjajnih, zaodenutih u svetlucave oklope, kao okićene zlatom. One su možda najlepše, ali svakako i najprljavije. Kloni se sjajnih muva.

One koje su najtiše, koje skoro bešumno lete unutar sopstvenog roja izgledaju najdobroćudnije. Medjutim, pazi, tu je zamka. Baš one najviše prljaju, ostavljajući za sobom mnoštvo crnih tačaka.

Kažeš, lakše je biti pauk. Razapneš mrežu i čekaš da neka od njih u svom besciljanju uletu pravo u nju. U pravu si. Ono što paukove razlikuje od muva je strpljenje, veština čekanja. Rasprostreš svoju lepljivu mrežu i, dok neprekidno dogradjujući nove niti ispredaš čipkastu zavesu, muva sama uleti u nju. Sa par pitanja navedeš je da se koprca i time se uplete još više, a onda je tvoja.

Potpuno si u pravu. Ali, šta ako ti u mrežu uleti pauk zajedno sa sopstvenom mrežom? Ko će onda preuzeti ulogu žrtve?

Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 29 Dec, 2010 21:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::
evo jednog od TIPICNIH SCENARIJA, PROGRAMA

ZELANKAPA ili NICIJA, hahaha

kao i Crvenkapa, Zelenkapa se igra... na svoj nacin, i price su slicne, ali da preskocim pricu.
klinicka analiza:

Zelenkapa je - siroce ( simbolocki... nema - nikoga, kao zastitu... sama sve mora)
ILI ima razloga... da se tako oseca.
ona je SLATKA MALA, puna mudrih saveta i veselih posalica, ali drugima prepista da realno misle, organizuju stvari i izvrsavaju planove.
Pazljiva je i uvek spremna da pomogne drugima, i zbog toga ima mnogo *prijatelja*, ali, na kraju uvek biva napustena. Onda pocinje da pije, uzima stimulativne droge i pilule za lilule, spavanje, i cesto razmislja o samoubistvu.
Posto kaze - Zdravo, ona napravi nekoliko sala, ali samo da bi nekako ubila vreme, dok ne nadje priliku da upita: Mogu li nekako da pomognem?
ima dubok odnos sa gubitnikom, ali ne moze da se snadje u drustvu pobednika kada jednom izdeklemuje svoje sale.

klinicka dijagnoza: hronicna depresivnost
bajka: zelenkapa
uloge: korisno dete, spremno da pomogne, zrtva, spasilac
preokreti: spasilac - savetodavni, negujuci Roditelj, pa Zrtva - tuzno dete
roditeljsko uputstvo: budi dobra devojcica, pomazi ljudima
roditeljsku obrazac: evo kako se pomaze
roditeljski nalog: nemoj traziti mnogo, nemoj ni uzimat mnogo, a onda odumri i nestani
sloagan detinjstva: ispunjavaj svoje obaveze i ne zali se
stanoviste: ja ne valjam jer se zalim. ono valjaju jer dobijaju ono sto zele
odluka: kaznicu sebe zato sto se zalim
scenario: sveni, sasusi se
antiscenario: nauci kako da pomazes ljudima
dres: prednja strana - ja sam slatka mala, zadnja strana - ali sam siroce
igra: vidis da sam se sasusila
kuponi: depresije
konacna dobit: SAMOUBISTVO
epitafi: bila je dobro dete, a pozadi - dala sam sve od sebe
antiteza: PRESTANI DA BUDES SLATKA MALA
DOPUSTENJE: DA UPOTREBI SVOG ODRASLOG U POSTIZANJU NECEG VREDNOG

klasifikacija:

zelenkapa je gubtnicki scenario, jer sve sto dobije ona mora i da izgubi. To je scenario strukturiran NE MOZES VREMENOM ispunjenja, sa standarnim sloganom:
NE MOZES DA USPES AKO NE NADJES PRINCA, zasnovan na NIKADA osnovi:
NIKADA NE OCEKUJ NIKAKVU LICNU DOBIT I NE TRAZI JE. nAKON STO KAZES = ZDRAVO,
ona DOKAZUJE DA JE SLATKA, KORISNA, MALA.

ovo je samo prikaz, malo dosta komplikovan ko ne razume trans analize, ali za bolje upoznavanje
PROGRAMA... PROGRAMERA... I - OSLOBADJANJA... DETETA U NAMA...

iz knjige:

STA KAZES POSLE ZDRAVO, Erik Bern

pozdarv

Ne treba smetnuti s uma ni ovu igru.
Very Happy
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 29 Dec, 2010 21:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A ni ovu:

(U svojoj knjizi "Koju igru igraš", Erik Bern ženskog igrača, žensku ulogu zove "Bela")

ŽENSKA ČARAPA

Teza. Ovo je igra iz porodice „Femkanja", samošto je njena najupadljivija karakteristika egzibicionizam koji je histeričnog karaktera. Žena dolazi u novo društvo i posle vrlo kratkog vremena podiže nogu, otkrivajući se izazivački, i uzvikuje: „Oh bože, opet mi je pošla petlja na čarapi!"
Ovo je sračunato na seksualno uzbudjivanje muškaraca i nerviranje žena. Svako neodobravanje ovakvog Belinog ponašanja bilo bi, naravno, dočekao dokazivanjem potpune nedužnosti ili protivoptužbama, i otud sličnost sa klasičnim „Femkanjem".

Značajno je primetiti Belino odsustvo prilagodjavanja. Ona će retko sačekati da vidi sa kojom vrstom ljudi ima posla ili u kom trenutku može najefikasnije da plasira svoj manevar.

Stoga je ovaj manevar svima krajnje providan, što ne ostaje bez uticaja na njene odnose sa novim poznanicima.

I pored izvesne površne „pronicljivosti", ona ne uspeva da shvati šta se s njom dogadja u životu, jer ocenjuje ljudsku prirodu sa suviše ciničnog stanovišta. Belin cilj je da dokaže kako drugi ljudi imaju pokvarenu maštu, a njen sopstveni Odrasli je premuntan od strane njenog deteta i Roditelja (obično majka pokvarene mašte) da ne uzme u obzir ni svoje izazivačko držanje, ni zdrav razum velikog broja ljudi sa kojima dolazi u dodir.

Zato ova igra ima tendenciju da bude samouništavajuca.

* * *

Ne poznavati sebe je opasno po život!
Very Happy
 Nazad na vrh »
pluton
Iskušenik

Pridružio: 24 Nov 2010

Poruka Poslao: 30 Dec, 2010 18:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ovo je zanimljivo.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 10 Feb, 2011 08:48 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Šta je to ličnost?
To je nešto što egzistira samo uz postojanje druge ličnosti. Dakle, ne postoji jedna ličnost već uvek dve i više.

U današnjoj globalnoj religiji Novog doba insistira se na neposrednom duhovnom uzdizanju bez posrednika.
To bi se moglo nazvati "Put Individue" - individualizam.

Nasuprot njemu imamo tradicionalni "Put ličnosti" - posredništvo.
Zato se mi stalno ogledamo u drugima, jer bi bez njih postali anonimne individue - pali anđeli.
Jer ljubav, pa čak i mržnja su postojanje (biće), a individualizam je "pakao" (nebiće).

Onaj ko teži ka bezličnosti, u ogledalu ne vidi ništa i ide putem Bude - putem ništavila.
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 11 Feb, 2011 16:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U KOM GRMU LEŽI BOG

Proto, izgleda kao da se slažemo, a vrag bi ga znao! Very Happy

Individualni put je stvarno jadan život, zato sam od malena, intuitivno, one askete i isposnike, što žive kao divlje zveri po izbama i pećinama, i hrane se korenjem i velebiljem, smatrao promašnim ličnostima. To je u biti neprirodno stanje.

Prvi koji je to shvatio bio je Adam.
Iako je umesto korenja i divljih trava imao rajsku baštu na izvolte.
Rajska bašta sa 5 zvezdica, „ultra all inclusive“, podrazumevala je i razgovor sa bogom. Direktno, jedan na jedan.

I pored svega, Adam je osetio da to nije dovoljno. Shvatio je da mu bog nije dovoljan, pa ni vrt prepun izobilja. Zatražio je društvo. Biće slično sebi spram kojeg bi mogao postati ličnost.
Jer, kako biti „ličnost“ spram boga? Zvuči smešno, odista.

Bog mu je udovoljio. Ali kako?
Nije stvorio još jednog muškarca, pa da njih dvojica sada sazidaju crkvu (manastir) tamo u rajskom vrtu, da pokrštavaju zverinje i odaju se obožavanju i hvaljenju tvorca, te da kroz molitve i rituale nekako protegnu svoju dušu do boga.
Čemu? Adam je sve to već imao !

Pokrstio je sve životinje nadenuvši im imena, bio je pastir svega živog u vrtu, i imao je boga na direktnoj liniji. Da li je ikada ijedno ljudsko biće bilo bliže bogu nego što je to bio Adam???

I pored svega, Adam je bio nezadovoljan !!!

To nam mnogo govori i o prirodi boga i o Adamu. Vidimo da je Adam stvarno bio nalik ocu, nezadovoljan i željan promene. Imao je isti onaj impuls zbog kojeg je bog i stvorio svet.

I šta je bog uradio? Bog je stvorio ženu !!!

Da bi usrećio svog sina prvenca, da bi ga učinio zadovoljnim i kompletnim, bog je stvorio ženu.

Gradjevina tj. crkva koji su njih dvoje sada mogli da sagrade zvala se brak.
Brak, kao saživot muškarca i žene.
Eto, ta gradjevina nosi najveću tajnu i mudrost, to je bog namenio čoveku (tj. ljudima).
U tom svetom zdanju je Adam, sa svojom družicom, trebalo da bude potpun, srećan i zadovoljan.

Obratiti pažnju na ono „potpun“.

Idemo dalje.
Bog je stvorio Adamu družicu Evu, razdvojivši pri tome životnu, stvaralačku energiju na dva pola, na dve zmije.
Jedna zmija je, po Adamu, dobila muške sexualne atribute, druga je po Evi dobila ženske sexualne atribute.
Dve strogo razdvojene zmije. Koje su mogle da se spoje samo ako se muškarac i žena spoje.
Stvaralačka energija kod koje je 1+1=3.

Adam i Eva nisu imali ogledalo. Gledajući svoju družicu on je video sebe, gledajući Adama, Eva je videla sebe.
To je bila suština ljubavi, tajna nad tajnama.

Ljudi su slobodno mogli da jedu i uživaju u svim plodovima rajskog vrta. Bili su nalik bogu. Uživali su u svojoj seksualnosti. I bili potpuni.

A onda se desilo nešto neverovatno. Zmija je trčkarajući po raju, bila neoprezna, jedan kamen se odvalio i povredio joj šapu. (Zmija je u raju imala četiri noge, tek je progonom iz raja bila osudjena da se dovijeka valja u prašini).
Počela je da hrama. Povredjena šapa jako ju je bolela. Nije mogla da ide do bistrog potoka da pije vodu, već je morala da se zadovolji vodom iz bare koju sunce još nije posušilo.
I tada je u mirnoj površini bare ugledala biće koje hrama. Dugo je o tome razmišljala i pažljivo posmatrala druge životinje sve dok nije shvatila. Ono po čemu se razlikovala od drugih životinja bilo je to što hrama i na osnovu toga ona je zaključila da je u odrazu na površini bare videla sebe.
Bilo je to prvo biće koje je shvatilo da gleda sebe.

Dugo se borila sa tom spoznajom i kada više nije mogla da je drži u sebi otišla je do uvek radoznale i pristupačne Eve, pronašli su neku baru i zmija joj je otkrila svoju tajnu.
Eva se mučila da shvati o čemu joj zmija priča. Ali konačno joj se desio i onaj „klik“ u glavi, isto kao kod zmije, i Eva je prvi put ugledala sebe.

Kada se kasnije vratila svom čoveku, Adam je odmah primetio da se nešto desilo, jer Eva ga nije gledala predjašnjim očima. Bila je drugačija. Bila je svoja.
Adam, po prvi put od kako je dobio Evu, oseti neku hladnoću oko srca.

Da bi se oslobodila njegovih mučnih pitanja Eva otkri svoju tajnu Adamu, na isti način kako je to zmija i njoj učinila.
Kada je u svojoj glavi začuo ono sudbonosno „klik“ on podiže uznemireni pogled ka svojoj družici i, umesto da kao do tada ugleda SEBE, on ugleda Evu.
Uplašen od toga što vidi, od tolike razdaljine koja se rastvorila pred njim, on koraknu unazad.

Shvatiše da nisu ono što vide. Shvatiše koliko su različiti.

Sve ostalo znate.
Priča se da bog poznade njihovu sramotu te ih svo troje protera iz raja.
Zmija od tih prvih, sudbonosnih dana, nosi obeležje mudrosti. Uistinu, ona je prva sve shvatila.

Ipak su te priče preterane.
Zapravo, Bog nikada nikoga nije proterao iz raja.
Raj se izgubio u onoj provaliji koja se otvorila pred svima koji spoznaše sebe.
Oni spoznaše da nisu ono što su do tada gledali, sjedinjeni sa celim svetom, već malo izolovano ostrvo. Da su drugačiji.
Povratak u raj ne vodi kroz seksulanost (ili obrnutu sexualnost) , kao što to mnogi pričaju, već kroz savladjivanje te razdaljine koja nas deli od sveta oko nas.

Adam je imao i raj i boga, pa nije bio kompletan, nije bio zadovoljan.
Željenu potpunost je stekao tek sjedinjavanjem sa Evom.
Kada se razdaljina otvorila i isprečila izmedju njih, mir i blagostanje jedinstva su nestali.
Bog je i dalje bio tu, ali Eva nije.
Adam žudi za Evom, a ne za bogom.

Zato Adam traga za Evom, i kada je nadje, kada uspe da premosti onaj ambis medju njima, kada gledajući Evu bude video sebe, i obrnuto, svet će opet biti savršeno mesto za život, u kojem jedna jedina misao uskladjena sa ljubavlju može dotaći i objediniti sve što postoji.

Od tih dana ljudi iz neznanja svašta počeše da izmišljaju.
Prvo krenuše da zidaju crkve i manastire i da uspostavljaju posrednike ka bogu, izdvojiše jednu stazu i obeležiše je bezbrojnim ritualima, proglasiše je jedinom ispravnom,
a da vernici ne bi skretali sa staze zališe je krvlju,
onda tumačiše kako u svima nama istovremeno počivaju obe zmije, te da je potraga za onom drugom izlišna i nepotrebna, sex proglasiše prljavim, itd, itd.

A bog se smeje.
I pusti medju ljude običaj kada naidju na baru da je preskoče.

Very Happy Very Happy Very Happy
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 14 Feb, 2011 08:53 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
U KOM GRMU LEŽI BOG

I pored svega, Adam je osetio da to nije dovoljno. Shvatio je da mu bog nije dovoljan, pa ni vrt prepun izobilja. Zatražio je društvo. Biće slično sebi spram kojeg bi mogao postati ličnost.
Jer, kako biti „ličnost“ spram boga? Zvuči smešno, odista.

Читам ја и друге књиге сем Св. Писма тако сам рецимо читао и Корпус Херметикум да познам гностичку мисао,па Куран да видим шта муслимани кажу и још што шта ал' овакву измишљотину још нисам порочитао.
Адам тражио од Бога да му створи друштво.
Дај молим те!
Citat:
15 I uzevši Gospod Bog čovjeka namjesti ga u vrtu Edemskom, da ga radi i da ga čuva.

16 I zaprijeti Gospod Bog čovjeku govoreći: jedi slobodno sa svakoga drveta u vrtu;

17 Ali s drveta od znanja dobra i zla, s njega ne jedi; jer u koji dan okusiš s njega, umrijećeš.

1 Moj. 3:3

18 I reče Gospod Bog: nije dobro da je čovjek sam; da mu načinim druga prema njemu.

1 Kor. 11:9

19 Jer Gospod Bog stvori od zemlje sve zvijeri poljske i sve ptice nebeske, i dovede k Adamu da vidi kako će koju nazvati, pa kako Adam nazove koju životinju onako da joj bude ime;

Psal. 8:6

20 I Adam nadjede ime svakom živinčetu i svakoj ptici nebeskoj i svakoj zvijeri poljskoj; ali se ne nađe Adamu drug prema njemu.

21 I Gospod Bog pusti tvrd san na Adama, te zaspa; pa mu uze jedno rebro, i mjesto popuni mesom;

1 Moj. 15:12, 1 Sam. 26:12

22 I Gospod Bog stvori ženu od rebra, koje uze Adamu, i dovede je k Adamu.

Priče 18:22, 1 Kor. 11:8, Jevr. 13:4

23 A Adam reče: sada eto kost od mojih kosti, i tijelo od mojega tijela. Neka joj bude ime čovječica, jer je uzeta od čovjeka.

1 Moj. 29:14, Sud. 9:2, 2 Sam. 5:1, Efes. 5:30

24 Za to će ostaviti čovjek oca svojega i mater svoju, i prilijepiće se k ženi svojoj, i biće dvoje jedno tijelo.

Psal. 45:10, Mat. 19:5, Mar. 10:7, 1 Kor. 6:16, Efes. 5:28

25 A bjehu oboje goli, Adam i žena mu, i ne bješe ih sramota.

2 мојсијева глава друга

Бог је сам дошао на ту идеју да направи Адаму друштво а није Адам то тражио јер је Адам створен Савршен и није му ништа недостајало док му Бог није узео ребро и створио жену а зашто о томе сам већ писао.
Измишљаш ствари и то овде пласираш као истину.
Овде долазе и деца да читају,Зар те није срамота да та невина створења заводиш на погрешан пут.
Обично људи цитирају Св. Писмо па онда изврну смисао при тумачењу.
Теби изгледа то није довољно па измислиш и ново Св. Писмо.
Бог је морао да уради оно што теби одговара,да би ти могао да га пљујеш.
Ако ни због чега другог припази због Оливере,она ти слепо верује.
Нећу да се упуштам у неку дубљу анализу смо ти скрећем пажњу пошто изгледа ниси ни свестан колико си ушао у лаж.Ти и не примећијеш да измишљаш ствари да би задовољио неку своју истину.
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » PSIHOLOGIJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeci
Strana 5 od 8

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka SOLARNA YOGA 288 TATA SINANA 129311 28 Avg, 2011 21:48 pm
rale Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ko je pravi Bog? 22 WEISHAUPT 15414 13 Maj, 2010 22:54 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 67334 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Secanje da je -- 1 biblijski-hriscanin 4267 28 Dec, 2009 22:47 pm
reborn Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li je neko čuo za fakultet homeopatije u NS 11 zvezdica 11334 26 Nov, 2009 23:59 pm
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 21376 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KO JE TRENUTNO NA FORUMU 23 Dušan 20314 24 Maj, 2009 02:16 am
Giba Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)