Neobjašnjivi i čudesni događaji
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Mystic_Storm
Hodočasnik

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 07 Dec, 2010 16:49 pm    Naslov: Neobjašnjivi i čudesni događaji
Odgovoriti sa citatom

Vrlo često čitamo u novinama ili vidimo na televiziji razne događaje koji baš i nisu sasvim jasni.

Mislim da fali tema za tako neke obične a neobične priče, da ne ih ne bi smo bacali gde stignemo, mogli bi ovde.

Sve o duhovima, životu posle smrti i ostalim pojavama...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 07 Dec, 2010 16:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Splićanka povratila pamćenje slušajući Balaševića

Jedna Splićanka povratila je pamćenje nakon dva srčana udara i to zahvaljujući pesmama Đorđa Balaševića.

Stihovi Balaševićeve pesme "Prva ljubav" izlečili Splićanku

Pedeset jednogodišnja Gordana Mušura iz Splita, preživela je dva teška moždana udara nakon kojih je potpuno izgubila pamćenje.

Međutim, kada je pročitala pesmu “Prva ljubav” Đorđa Balaševića počela je svega da se priseća.

Najpre se setila supruga Ivice, pa potom i dvojce sinova.

- Obožavala sam Balaševićeve pesme. Kad sam uzela dnevnik koji pišem od 1978., naišla sam na stranicu na kojoj je bio tekst pesme “Prva ljubav”. Misli su počele navirati - rekla je žena.

- Zbog toga mu mnogo hvala, jer se moja glava opet puni sećanjima. U tome mi pomaže rad s logopedima i slušanje Balaševićevih pesama.

Splićanka je napisala pismo zahvalnosti Đorđu Balaševiću.

http://www.blic.rs/Vesti/222031/Splicanka-povratila-pamcenje-slusajuci-Balasevica
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 15 Dec, 2010 22:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.
NAOPAKA DUGA NAD UŽICEM!

Nad Užicem nesvakidašnji događaj: kiša nije bilo, a čitav splet duga se pojavio na nebu, neke i obrnute

UŽICE - Neverovatna igra prirode nad Užicem!

Duga posle kiše - u redu, ali Užičani su juče tačno u podne imali priliku da dugu vide na vedrom, hladnom nebu iznad grada, nad kojim u tim trenucima nije bilo ni pomena kiši.
I to ne samo jednu, nego čitav splet duga, čitavu igru boja, neverovatan ples prirode nad gradom.

Na tamnoplavom zimskom nebu najpre se pojavila duga oštrih, jako izraženih boja, u obliku mladog meseca, i to - leđima okrenuta Suncu. Koji minut kasnije, oko samog Sunca, mnogo bliže našoj zvezdi, u krugu, pojavila se još jedna isprekidana duga, a onda u još širem krugu fragmenti još jedne duge...

Na kraju, dve velike duge, ona koja se prva pojavila, i još jedna „leđima“ su se spojile nad gradom, praveći zaista neverovatan i nesvakidašnji prizor.

Fragmente duge, lomljenje sunčevih zraka kroz visoke, prozirne oblake, u ovom kraju zovu i - prisunčićima. Oni, po narodnom verovanju, najavljuju jako nevreme. Retko se viđaju u ovom kraju, uglavnom leti, ali ni u približnom vatrometu kao juče u podne.

Pre nekoliko godina sličan prizor zabeležen je fotoaparatom na zimskom nebu iznad Sibira, a autori su slici tada dali naslov - Dva Sunca nad Sibirom.

Zoran Šaponjić
.
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 16 Dec, 2010 11:40 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Woooooooow za ovo prvi put čujem ikada. A ova duga izgleda jako zanimljivo, ona je dvostruka, kao dve lopte čije ivice svetle i jedna do druge. Very Happy
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 27 Dec, 2010 18:16 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ubio misteriozno stvorenje! (VIDEO)

U američkoj saveznoj državi Kentaki stanovnici jedne planinske kuće poprilično su se iznenadili kada su na svom ranču ispred kućnog praga ugledali misteriozno stvorenje. Šok koji su doživeli teško je opisati, a prvi utisak baš i nije bio najbolji.

Stvorenje koje su ugledali nije bilo nalik ničemu poznatom ljudima a ceo slučaj bio im je prilično stresan. Stvorenje nije imalo dlaku, bilo je potpuno glatko, iako je zima već bila prilično hladna, i imalo je čudan oblik glave.

Vlasnik kuće Mark Kotren munjevito je reagovao i ustrelio je životinju jer se prestrašio i kaže da nije mogao da prepozna o čemu se radi. Dodao je kako je stvorenje došlo iz šume u njegovo dvorište oko tri sata popodne.

-Mislio sam, svaka životinja ima dlaku, i to pogotovo u ovo doba godine. To znači da je ovakvo stvorenje bez dlake uspelo da preživi na jakoj hladnoći. Svako bi se u trenutku zamislio... Čak mi je u isto vreme zazvonio i telefon, tako da je sve to još dodatna misterija, rekao je Kotren, koji je kasnije na nagovor prijatelja stavio sliku životinje na internet.

Stvorenje je bilo veličine veće mačke, imalo je duge nokte, duge uši i dugačak rep.

Vest o misterioznom stvorenju brzo se proširila, a jedna od teorija je da se verovatno radi o čudnoj mutaciji.

Link

http://www.smedia.rs/zabava/detalji.php?id=3819
 Nazad na vrh »
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 30 Dec, 2010 17:06 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I naravno..ODMAH UBIJ..jer kako može živjeti nešto što nas plaši. Sad
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 02 Jan, 2011 12:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Još je tragičnije da ovaj Amerikanac dok priča smeška se zadovoljno kao da je spasao živote milion ljudi Sad
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 03 Jan, 2011 21:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mystic,

imaš kakvu teoriju o pomrlim pticama u Beebu i istovremenom pomoru riba 200 km dalje od Beeba na staru godinu i 1.1. ?
Još mi i ne bi bilo toliko čudno da se dogodio samo jedan izolirani slučaj, ali sinkronicitet me ubija.
Možda neki subliminalni zvučni val? to bi moglo potaracat i u zraku i u vodi...a tko zna kako na ljude djeluje....
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 04 Jan, 2011 11:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nemam pojma o cemu pricas ZVONCICE. Embarassed
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 04 Jan, 2011 13:14 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mystic_Storm ::

http://www.index.hr/vijesti/clanak/misterija-koja-je-obisla-svijet-u-novogodisnjoj-noci-s-neba-pale-tisuce-ptica-u-sadu/531420.aspx

evo, pročitaj...mislila sam da si čuo, jučer je to bila top vijest na svim medijima
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 04 Jan, 2011 13:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mystic Storm, Rade i Zvoncica,

Ukoliko neko od njih nesto slucajno propusti, onaj drugi ce to odmah uhvatiti,
a nama ostalima ne preostaje drugo nego da budemo azurno informisani,

a sada ja njima ovako ukupno bih da im pozelim srecnu 2011.

A Zvoncicu koju sam imao srece da licno upoznam, posebno pozdravljam ovom prilikom.
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 04 Jan, 2011 20:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Mystic_Storm ::

http://www.index.hr/vijesti/clanak/misterija-koja-je-obisla-svijet-u-novogodisnjoj-noci-s-neba-pale-tisuce-ptica-u-sadu/531420.aspx

evo, pročitaj...mislila sam da si čuo, jučer je to bila top vijest na svim medijima

Aha ovo nisam smeo da propustim, jako cudno. Nisam bio aktivan zbog praznika.

Citat:

a sada ja njima ovako ukupno bih da im pozelim srecnu 2011.

Hvala, takodje, neka ti se ostvari sve sto pozelis i puno srece.
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 04 Jan, 2011 23:55 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ćao Tale! Svako dobro i tebi i tvojima, wish you all the luck and love and happiness....
Kao i s Mysticu i Radetu as well.
(moja čestitka visi na Pričaonici, od 31.12. i poželjela dobar provod...)
 Nazad na vrh »
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 05 Jan, 2011 11:34 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mozak se postepeno smanjuje

Ljudski mozak postepeno se smanjuje u poslednjih 20.000 godina, a naučnici se spore oko toga da li to znači da smo postali pametniji ili, jednostavno, gluplji.

Smanjenje veličine mozga usledilo je nakon dva miliona godina tokom kojih se ljudska lobanja postepeno povećavala, što se događalo u celom svetu i odnosilo se na oba pola i sve rase, piše današnji "Dejli mejl".

"U proteklih 20.000 godina, prosečna veličina muškog mozga se smanjila sa 1.500 na 1.350 kubih centimetara, čime je izgubljen deo mozga veličine teniske lopte, a ženski mozak se smanjio u otprilike istoj meri", piše Kejtlin Mekolif u članku objavljenom u američkom naučnom časopisu "Diskaver".

Mekolifova je komentarisala navode antropologa Džona Hoksa sa Univerziteta u Viskonsinu, koji tvrdi da činjenica da se ljudski mozak smanjuje ne mora da ukazuje i na smanjenje inteligencije, već naprotiv, na njeno povećanje. Mozak koristi 20 odsto energije organizma, te veći mozak zahteva više energije i sporije se razvija, smatra Hoks.

S ovim nalazom neki antropolozi se slažu, ističući da su naši mozgovi iako manji, postali efikasniji, dok drugi smatraju da je čovek u toku razvoja postajao gluplji.

"Dejli mejl" je naveo da misteriju smanjenja mozga pokušavaju da objasne razne teorije. Prema jednoj od njih velika glava je bila neophodna za preživljavanje u hladnim uslovima u periodu mlađeg paleolita. Druga teorija kaže da su se lobanje razvijale tako da čovek može da žvaće hranu koju ulovi, kao što su zečevi, irvasi, lisice i konji, a da se njena veličina smanjivala kako je počela da se konzumira lakša hrana.

http://www.021.rs/Zivot/Zdravlje/Mozak-se-postepeno-smanjuje.html
 Nazad na vrh »
rade1969
Napredni tragalac

Pridružio: 13 Sep 2009

Poruka Poslao: 06 Jan, 2011 09:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo sam objavi na drugom mjestu na forumu zaboravivši da je već otvorena slična tema.

Sasvim neuobičajena snimka zaprepastila je rusku javnost. Naime, jedan je Rus tijekom šetnje šumom s psom snimio jednu djevojčicu kako levitira na visini od dva metra. Pored nje je stajala žena koja je s djetetom pobjegla nakon što su ugledale snimatelja.

Na snimci se jasno vidi kako dijete lebdi u zraku. Muškarac se tada nalazio desetak metara od njih.

Snimatelj je priznao da nije mogao vjerovati prizoru te da bi i sam teško povjerovao da nije načinio kratak filmić mobitelom.

Pogledajte video i procijenite o čemu se radi.

Djevojčica levitira
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu
1, 2, 3  Sledeci
Strana 1 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 241797 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13668 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 26418 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 57728 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 13966 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19844 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16880 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)