Neobjašnjivi i čudesni događaji
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 23 Jan, 2011 02:38 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sad se razumijemo.
A čemu služi onda ta igla na magnetu koju staviš pored piramide?

A tko zna, možda je pomicanje polova i izmještanje iz linije pravca piramida neki mehanizam? MOžda kad dođe iz paralele u okomicu na pravac linije piramide...nešto znači? Kao ključ aktivacije.
Nemam pojma, razmišljam na glas. Kasno je.

Ali čudno je to s izmještanjem polova, jako čudno...I po ovome što znam, a ne znam puno, Dajbog je rekao da se pol već pomakao ako se ne varam za nekih 7 stupnjeva-što je jako puno. Dakl,e prema tome- zapravo bitreala nastati žešća frka; međutim, meni se čini da nitko nije previše zabrinut zbog toga.
Mislim u praktičnom smislu.
Doduše, sve su češće kod nas nesreće da putnički brodovi doslovce fulaju kurs i zabiju se u otok; ne u hrid ili siku, dakle, nešto sitno , što bude i ispod vode, pa ajde..nego u veće , prqave otoke....
ali, isto tako to može biti i muljanje sa osiguravajućim društvima, da im se isplati odšteta.
A može biti i da nariktaju kurs na autopilotu i odu spavat...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 23 Jan, 2011 09:51 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Niko ne obraća pažnju na izmeštanje polova jer su tek nedavno shvatili kako teče aj proces.
Dakle , magnetno polje Zemlje prvo mora da oslabi, znači naš štit koji nas čuva od naelektrisanih čestica iz svemira, odnosno od zračenja.To nam je i odgovor na pitanje o ozonskim rupama.
A onda ide proces šifta, jedan period kada će aurore moći da se vide ko zna gde sve, jer će biti i po 2-3 ose polariteta.Pri tome svemu, u samom centru pola , gustina naelektrisanih čestica je najveća, jer je tu ulaz magnetnih linija sila koje povuku te čestice.Odatle u okolini severnog pola i pojava aurore jer su čestice uvučene u polje.Ali ti polovi će se brzo kretati-pomerati, pa će biti o vitalnog značaja znati njihovo ponašanje-predvideti, da bi se sprečile posledice koje ostavlja pojačano zračenje na žive organizme pa i na samu tehnologiju koju smo proizveli.A da je istina da slabi, kao što su dokazali da je istina da se to u istoriji dešavao, jeste.A jedan od sigurnih znakova je upravo pojačano zračenje od kojeg nas je upravo Zemljino magnetno polje štitilo.

Evo za zainteresovane uz izvinjenje što je na engleskom jeziku, jer mi se mukotrpan rad titlovanja obrisao jednim prostim nestankom struje.

http://www.youtube.com/watch?v=BjUlRBZwCfY

http://www.youtube.com/watch?v=huNftnFcF5M

http://www.youtube.com/watch?v=mRFnJiV9VLA

http://www.youtube.com/watch?v=9NYuo8fmuwc

http://www.youtube.com/watch?v=NDApJOPfh98
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 23 Jan, 2011 15:24 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica   
Citat:

Sad se razumijemo.
A čemu služi onda ta igla na magnetu koju staviš pored piramide?

A tko zna, možda je pomicanje polova i izmještanje iz linije pravca piramida neki mehanizam? MOžda kad dođe iz paralele u okomicu na pravac linije piramide...nešto znači? Kao ključ aktivacije.
Nemam pojma, razmišljam na glas. Kasno je. ...

Alex
Citat:

i da je INSTALIRA, t.j. postavi, tako da njena energija deluje, ili deluje maximalno pozitivno.
u tom slucaju, kod postavljanja piramide, svoje, treba je tako postaviti da ivice, dve, donje osnovice, koje se postave na stocic, ili gde vec, budu paralelne sa pravcem, magnetnim, sever - jug.
da li se sada razumemo.

zahebavas?

postoji uputstvo za postavljanje piramide, kao sto i recept postoji za spremanje rucka.
dakle, recept se korisit da se spremi rucak. A KADA SE RUCAK SPREMI - STA RADIS SA - RECEPTOM?
ili sa knjigom - KUVAR, ili kako vec
prvo postavis pravac, jel te, pa onda po tom pravcu postavis piramidu.
a sta ces posle - pa ne treba ti vise kompas. vratis ga u fijoku.
to sam zaboravio da apisem
ovo nisam ja izmislio, to tako je neko odavno napisao.
verovatno ima i na netu, negde, ili u knjigama o piramidama, sigurno.

pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 23 Jan, 2011 16:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zašto bih te zahebavala ?
osim toga, ja ne zahebavam na ovaj način, nije moj stil. Fakat ne kužim; o postavljanju pitamida kući ne znam ništa, nikad nisam posegnula.

Pa mi nije jasno, ne razumijem ima li veze ta igla na magnetu neku korelaciju sa magnetizmom polova. Buni me to što ako ima, a čini mi se da ima, ne razumijem zašto si je stavio na magnet, onda ti se neće okretat.

ali nema veze, ne moraš objašnjavat...očito je dio nekog rituala oko postavljanja piramida a mene ovdje bune čisti zakoni fizike. Pa se zato ne razumijemo.
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 23 Jan, 2011 18:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ја контам да пирамида треба да буде орјентисана север југ да би радила.
Е сад та игла би требало да покаже правац север-југ.
Е сад вероватно постоји нека магија па игла кад је ставиш на магнет увек заузме тај правац.
Ево ћеркица каже да има магнет и иглу па ће видимо.
Иииииииииииии!!!!
Ово не ради чак и кад иглу оставимо да виси на канапу изнад магнета.
Ако неко има још неку идеју па да пробамо?
Ја имам компас ,дал да пробам с њим?
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 23 Jan, 2011 19:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Uzmi neku malu plitku posudicu, napuni je vodom, i položi iglu u vodu. Ona bi se trebala počet okretat nakon par sekudi. kad stane, deblji kraj iglepokazuje sjever (mislim).

Upravo ni meni nije jasno zašto Alex polaže iglu na magnet. Naravno da će se igla okrenut prema najbližem magnetu, što znači da će ignorirati magnetizam zemljinog pola jer je slabiji u odnosu na ovaj koji joj je bliži.
Ali ne znam, možda to ima veze s nekim ritualom....kako rekoh, ovo je fizika, tj u mom slučaju terestička navigacija.
 Nazad na vrh »
Skalder i Moli

Pridružio: 06 Dec 2010

Poruka Poslao: 25 Jan, 2011 07:23 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Evo jednog korisnog sajta koji redovno pratim realtime magnetosphere simulationhttp://www2.nict.go.jp/y/y223/simulation/realtime/home.html
Imate sa leve strane poslednji zapis, ispod imate arhivu ( u kojoj mozete da pogledate po odredjenim datumima kako je izgledala magnetosfera Zemlje)i josh neke korisne stvari.

http://wdc.kugi.kyoto-u.ac.jp/poles/polesexp.html

http://wdc.kugi.kyoto-u.ac.jp/poles/polesexp.html

kmz za googleearth http://wdc.kugi.kyoto-u.ac.jp/wdc/obsdata.html

http://sohowww.nascom.nasa.gov/http://sohowww.nascom.nasa.gov/

Moli
Mystic_Storm
Hodočasnik

Pridružio: 01 Jun 2009

Poruka Poslao: 25 Feb, 2011 11:24 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Srpski dečak svetska senzacija
Njegovo telo se ponaša kao magnet i to ne samo za metal

Sedmogodišnji Bogdan Ivković iz Vlasotinca u Srbiji je postao prava svetska senzacija kada su TV kanal MSNBC i Daily Mail objavili priloge o njemu.

Na prvi pogled običan klinac, ali njegovo telo privlači predmete, ali i ometa rad električih uređaja u blizini. Koliko je sila privlačenja jaka govori podatak da može da drži čak i metalni tiganj da ne padne.

Porodica Ivković kaže da je on takav od rođenja, a doktori nemaju objašnjenje za ovu pojavu. Pogledajte kako to izgleda:

Link

DOMINO magazin
sneguljica
Hodočasnik

Pridružio: 25 Okt 2009

Poruka Poslao: 01 Mar, 2011 10:34 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da, ovaj decak je iz mog kraja i gledala sam prilog o njemu na lokalnoj televiziji.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 03 Mar, 2011 14:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Da li je ovo NLO? (VIDEO)

Na jednom amaterskom snimku se vidi neki tajanstveni objekat koji lebdi i krije se iza oblaka na nebu u blizini grada Agudoša u brazilskoj državi Sao Paolo.

Snimak, koji je nedavno emitovala brazilska televizija G1 pokazuje neidentifikovani leteći objekat, koji se okreće oko svoje ose, svetli i, nakon jednog bljeska, nestaje.
Spektakularan prizor iznad Teksasa! (VIDEO)

Tvorac snimka je ispričao televiziji kako se vozio automobilom sa još jednom osobom, kada su ugledali navodnu vanzemaljsku letelicu. Oni su izleteli iz automobila da bi kamerom snimili misterioznu letelicu.

Link

Prema njihovim rečima, u tim trenucima se i tlo pod njihovim nogama ztreslo.
Jedan stručnjak za fotomontažu je izjavio za televiziju G1 da se radi o prevari, što se može videti u jednom frejmu kada ispred kamere prolazi kamion.

On je, međutim, rekao da se taj trenutak, kada navodni NLO odjednom izgleda drugačije, ne može uočiti golim okom.
Mystic_Storm
Hodočasnik

Poruka Poslao: 27 Mar, 2011 12:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pobune i prirodne katastrofe već mesecima tresu planetu

Pri kraju godine, 2010. je u svetu okarakterisana kao godina prirodnih katastrofa. Nepogode koje su se tada desile odnele su 295.000 ljudskih života i pričinile materijalnu štetu od oko preko 200 milijardi dolara. Međutim, tu nije bio kraj. Nova, 2011. godina, donela je i nove brige.

Poplave, požari i ciklon u Australiji, arktička zima na severnoj Zemljinoj hemisferi, nezapamćeni niz prirodnih katastrofa u Japanu, i politički potresi među Arapskim zemljama sa druge strane, koji su kuluminirali građanskim ratom i zapadnom intervencijom u Libiji, čine zaista nesvakidašnji sled događaja, kakav verovatno ni najveći pesimisti nisu predviđali. Da ne mislite da preterujemo, “Blic” prenosi neke od najvećih događaja koji su se desili u poslednjih šest meseci.

Poplave, cikloni i požari u Australiji

U Australiji je, naravno, za to vreme bilo leto, Ali kakvo! U decembru je proglašena elementarna nepogoda zbog velikih poplava u Kvinslendu, a severni deo zemlje je u februaru je pogodio i ciklon Jasi ostavljajući za sobom pustoš.

U isto vreme, u Pertu su besneli požari, izazvani ekstremno visokim temperaturama. Ljudskih žrtava je bilo malo, ali pričinjena je ogromna materijalna šteta.

Krvavi obračuni u Libiji

Ovaj proces je kuluminirao u Libiji, gde je diktator sa najdužim stažom u svetu (41 godina), pukovnik Moamer el Gadafi, suočen sa narodnim nezadovoljstvom odbio da se povuče, i objavio rat do istrebljenja sopstvenom narodu, ili bar jednom njegovom delu.

Zbog plemenske podeljenosti zemlje sukob se pretvorio u građanski rat, a sa odobrenjem Saveta bezbednosti za nametanje zone zabrane letenja nad Libijom i intervencijom zapadnih snaga, na čije čelo se sada stavio NATO, sukob je poprimio jednu potpuno novu dimenziju i tok, čiji rasplet se još uvek ne nazire.

Zloslutna znamenja

U januaru su pažnju medija privule bizarne i neobične vesti iz američkih saveznih država Arkanzasa i Lujzijane. Iz neobjašnjivih razloga, sa neba su padale mrtve pice, a u rekama su iz nađene velike količine uginulih riba i rakova.

Naučnici su pokušavali da pronađu prirodne i racionalne uzroke ovih pojava, a proroci apokalipse su se javiljali za reč tvrdeći da takvi događaji nikako ne slute na dobro...

Zemljotresi

U oktobru i novembru 2010. zemljotresi snage oko pet stepeni Rihterove skale potresali su po ko zna koji put Krajstčerč na Novom Zelandu, tek najavljujući, kao što sada znamo, pravu katastrofu koja će 23. februara 2011. pogoditi ovaj grad i odneti više stotina ljudskih života.

U novembru je zemljotres snage 5,6 stepeni Rihterove skale pogodio je i naše Kraljevo. Dve osobe su poginule, a mnogi su pretrpeli materijalnu štetu od koje se još dugo neće oporaviti i ostali su bez krova nad glavom uoči duge i hladne zime.

Narodne pobune u arapskim zemljama

Već od januara, godinama gomilano nezadovoljstvo zbog siromaštva i korumpiranih i tiranskih režima u arapskim zemljama počelo je da dobija izraza u masovnim demonstracijama i narodnim pobunama.

Nakon Tunisa, gde je svrgnut dugogodišnji predsednik Ben Ali, na red je došao Egipat i Mubarakov režim, a nestabilna situacija zbog nezadovljstva naroda potresla je, i još uvek potresa, i Sudan, Bahrein, Katar, Irak, Siriju... Nagoveštaja protesta bilo je i u Iranu, ali su energično ugušeni, i opšte mišljenje je da bi ova zemlja mogla izaći kao naveći dobitnik iz procesa smene na vlasti i novog uspostavljanja ravnoteže snaga u arapskom svetu, čije se pune razmere i posledice još uvek ne mogu sagledati.

Arktička zima na severnoj Hemisferi

Polarne hladnoće su od 15. decembra zahvatile istočne delove Kanade i SAD.

U kanadskoj pokrajini Ontario izvedena je dramatična akcija spasavanja oko 300 ljudi koji su 24 sata ostali zavejani u svojim vozilima na autoputu, a Toronto i Otavu je pogodila najsnažnija zimska oluja u proteklih 25 godina. U SAD su najteže pogođene države Njujork i Pensilvanija.

Zemljotres i cunami pogodili Japan

Za kraj smo, naravno, ostavili ono što nas ovih dana najviše potresa, Japan, zemlju koju su tako reći u isto vrme zadesile sve zamislive katastrofe. Zemljotres snage 9 stepeni Rihterove skale, najjači ikad zabeležen u ovoj zemlji, 11. marta je izazvao i razorni cunami, od čijih posledica je oštećena nuklearna elektrana Fukušima, tako da je zemljiu pogodila i nuklearna kriza, koja još uvek nije stavljena pod kontrolu.

Broj poginulih je zvanično premašio 10.000, ali zapravo je više nego dvostruko veći, dok su stotine hiljada ljudi ostale bez krova nad glavom, bez dovoljno hrane i vode i skloništa.

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/243968/Pobune-i-prirodne-katastrofe-vec-mesecima-tresu--planetu
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » OBJAVLJIVANJE SE NASTAVLJA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3
Strana 3 od 3

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 241879 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13669 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 26432 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 57760 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 13968 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19850 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16882 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)