VREME = ... JA JESAM
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 15 Dec, 2010 23:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Starcy ti si potpuno u pravu jer tim razdvajanjem relaksiraš Aleksovu prvobitnu temu.
Ipak to je njegova tema, a on ne želi to, pa bih mu ja na tvome mjestu izašao u susret.
Na temama drugih autora to je već drugo, jer ovo jeste za družionicu...
Moj komentar svakako obriši posle...

...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Starcy
Duhovni učitelj

Pridružio: 09 Avg 2008

Poruka Poslao: 15 Dec, 2010 23:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Alex, žao mi je što si se uvredio, jer imala sam nameru da "relaksiram tvoju temu" kako reče Petar.

No, vraćanje je nemoguće jer ne postoji opcija "undo". Urednici mogu samo da dele teme i brišu postove, ništa drugo.

U svakom slučaju, obe teme su na Duhovnom putu i obe su tvoje. Da sam temu "Alex & Beba" nazvala svojim nickom, kako si to predložio, tek to bi unelo zabunu. Ovako se vidi da si ti autor obe teme.
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 20 Dec, 2010 20:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

hajde malo da se vratimo ozbiljnim temama, vreme je.

o nekim mogucim, pozitivnim promenama, od sutra, sam naveo kanalisanje na temi regresoterapija.

Sara
Citat:
Dragi Alex,
hvala za poklon .
Kako si znao da mi trebaju bas Budine energije?
...
Nema te a ja bas htela da ti kazem poruku, koju sam dobila u snu ,u vezi vremena .

Starcy je samo sistematicna ,kao i svaka Devica i jedna nezna i emotivna Riba.
Poveruj da je imala sasvim dobru nameru!
(moja cerka je Devica a majka je bila Riba )
...
Evo reci cu ti poruku iz sna .
"Pored vremena koje se meri secundama ,satima ,danima, .....svako od nas ima svoje LICNO vreme .Tako da dve osobe, kada se secaju jednog istog dogadjaja ,mogu to da dozive a i dozivljavaju sasvim drugojacije."
Ovo mi je jasno.
"Pored ovoga postoji i Veliko vreme".
To mi nije jasno.

Toliko .

Pozdrav ! Very Happy

Sto se tice Starcy, otvoricemp nov potforum Alex & Starcy, pa cemo da razmenimo misljenja.
za sada neka ostane ovako.
Naravno da razumem da joj je bila najbolja namera, ali je taj cin imao i nekakve druge efekte, pa je to trebalo naznaciti.
...
po pitanju Velikog vremena ne znam jos nista, prvi put cujem taj pojam, ali saznacemo, uskoro.

evo jednog citata, jednog shvatanja vremena po redosledu stvaranja:

Ispitivač: U jučerašnjem materijalu ste spomenuli da je prva distorzija bila distorzija
slobodne volje.
Da li tu postoji neki redosled, prva, druga, treća distorzija?
Ra: Ja sam Ra. Samo do jedne tačke. Posle te tačke mnoštvo distorzija je menusobno
jednako. Postoji druga distorzija, poznata menu vama kao Logos, Kreativni Princip ili
Ljubav
.
Ta kreativna energija onda kreira distorziju poznatu kao Svetlo. Od te tri distorzije
nastaju mnoge, mnoge, od kojih svaka ima svoje sopstvene paradokse, koje treba rešiti
(sintetizovati), nijedna važnija od druge.

Laughing

ako dobro interpretiram RA, prvo je nastala Slobodna volja. posle nje, transformacijom - Logos, Kreativni Princip ili Ljubav, a od Ljubavi, kao treca transformacije - Svetlo.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 20 Dec, 2010 20:42 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo moram da citiram jer mi deluje jako interesantno, isto od RA:

Postoji izvesna
razlika izmenu ljubavi/svetla i svetla/ljubavi, kao što postoji izmenu podučavanja/učenja i
učenja/podučavanja. Ljubav/svetlo pruža mogućnost, ono je moć, daje energiju.
Svetlo/ljubav je manifestacija koja se javlja kada je u svetlo utisnuta ljubav.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 20 Dec, 2010 20:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svi izvori su jedan.

. Fenomen prozora
je fenomen drugog drugih-sebe a ne Čuvara. To deluje sa dimenzija iznad
prostora/vremena, u onome što možete nazvati oblast inteligentne energije

. U slučaju prozora, niko nema
sat.

Zbog toga su oni proizvoljni. To nije proizvoljno u dimenziji koja proizvodi to
balansiranje.

Staza našeg učenja je urezana u sadašnjem trenutku. Nema istorije, kako
mi razumemo vaš koncept. Zamislite, ako želite, ciklus bića. Mi znamo alfu i omegu kao
beskonačnu inteligenciju. Ciklus nikada ne prestaje. On je sadašnjost
:
prvi, ciklus svesti;
drugi, ciklus rasta;
treći, ciklus samo-svesti;
četvrti, ciklus ljubavi ili razumevanja;
peti, ciklus svetla ili mudrosti;
šesti, ciklus ljubavi/svetla svetla/ljubavi ili jedinstva;
sedmi, ciklus prolaska;
osmi, oktava koja se pomera u misteriju koju ne sagledavamo.

Laughing
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 20 Dec, 2010 20:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

. U trećem denzitetu postoji prošlost, sadašnjost i budućnost. Iz perspektive,
kakvu može imati entitet koji je izdvojen iz kontinuuma vremena/prostora, može se videti
da u ciklusu dovršenja postoji samo sadašnjost. Mi sami tragamo za tim razumevanjem.
Na sedmom nivou bi trebalo, ako je naš skroman napor dovoljan, da postanemo jedno sa
svime, bez memorije, bez identiteta, bez prošlosti i budućnosti, jednostavno egzistirajući
u svemu.
Ispitivač: Da li to znači da ćete imati svest svega što jeste?
Ra: Ja sam Ra. To je delimično tačno. Prema našem shvatanju to neće biti naša svest, već
svest Kreatora. U Kreatoru je sve što jeste. To znanje bi bilo dostupno.

Laughing
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Poruka Poslao: 20 Dec, 2010 21:12 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A evo dok cekam na Taleta i njegov opis Drveta vremena, imao sam meditaciju na to, neko, kao, Drvo vremena.

Ali, ovakakv kakav sam, odmah sam to prebacio na malo svoju frekvenciju, pa sam meditirao na ZENU VREMENA.
Kao i obicno, svakodnevno.
Slicno mogu da se verem, po njoj, kao po drvetu, kao Mala Koala. A jos imam i takva i konkretna iskustva.
lepa i korisna.
dakle, nekada, u vremenu, sam ovde, na ovom nivou, mali, kod nogu moje ili opste, Zene Vremena, pa se onda penjem, na stiklu, cipelu, pa po nogama, gore dole. klizim, pa onda predjem kolena, pa na batacice. Gvirnem ispod suknje, jos uvek malecki.
Onda mogu i da oreskacem, da skacem, u vremenu, pa da budem mala beba, koja sisa bradavicu u neznom zagrljaju.
P a se opet vratim na suknju, pa je zadignem malo onako, opasno.
pa, sta da vam kazem, znaci klizim gore dole, a ponekada i skacem.
i, poenta je da se menja i moja velicina, ili velicina necega u cemu sam ja, ili njena velicina.
e, sada, o detaljima bas da ne pisem.
dok se moja ideja o Zeni vremena ne obelezi kao inovacija, sa autorskim pravima.

p.s. za sve zainteresovane, radim i Muskarca Vremena. Ali samo za zene.
jel je imao neko slicna iskustva?

VECNE - ZENE.
SVOJE, LICNE.

Laughing
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 21 Dec, 2010 00:14 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Svaka cast Aleks,

Mislim da lagano ulazis u sustinu kabale, ali na ispravan nacin, kroz praksu i meditaciju, a ne kroz puko intelektualisanje kao sto je cesto slucaj.

Drvo zivota neki kabalisti i zamisljaju kao Adama Kadmona, iskonskog coveka.

Ti si upravo otkrio Evu Kadmonovu Smile
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 21 Dec, 2010 11:12 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::
Svi izvori su jedan.

. Fenomen prozora
je fenomen drugog drugih-sebe a ne Čuvara. To deluje sa dimenzija iznad
prostora/vremena, u onome što možete nazvati oblast inteligentne energije

. U slučaju prozora, niko nema sat.
Zbog toga su oni proizvoljni. To nije proizvoljno u dimenziji koja proizvodi to
balansiranje.

Staza našeg učenja je urezana u sadašnjem trenutku. Nema istorije, kako
mi razumemo vaš koncept. Zamislite, ako želite, ciklus bića. Mi znamo alfu i omegu kao
beskonačnu inteligenciju. Ciklus nikada ne prestaje. On je sadašnjost
:
prvi, ciklus svesti;
drugi, ciklus rasta;
treći, ciklus samo-svesti;
četvrti, ciklus ljubavi ili razumevanja;
peti, ciklus svetla ili mudrosti;
šesti, ciklus ljubavi/svetla svetla/ljubavi ili jedinstva;
sedmi, ciklus prolaska;
osmi, oktava koja se pomera u misteriju koju ne sagledavamo.

. U trećem denzitetu postoji prošlost, sadašnjost i budućnost. Iz perspektive,
kakvu može imati entitet koji je izdvojen iz kontinuuma vremena/prostora, može se videti
da u ciklusu dovršenja postoji samo sadašnjost. Mi sami tragamo za tim razumevanjem.
Na sedmom nivou bi trebalo, ako je naš skroman napor dovoljan, da postanemo jedno sa svime, bez memorije, bez identiteta, bez prošlosti i budućnosti, jednostavno egzistirajući u svemu.
Laughing

To se traži. Nekad su to bili glupi, neobrazovani robovi, danas se traže inteligentni, organski automati. Uključi-isključi. Zavrni-odvrni.

I zato smo mi morali da prodjemo ceo put karmičkog točka, zato smo mi kao mravi skupljali iskustva kroz bezbrojne živote na zemlji, žuljali se u tesnom telu, pržili se u grehu, kurvali se sa molbom za oproštaj na usnama...

Sad mi je smisao karme sasvim jasan !!!
„bez memorije, bez identiteta, bez prošlosti i budućnosti, jednostavno egzistirajući
u svemu“.
Sve sam prošao, scilu i haribdu, da bih jednom bio „sve“???

Zašto me to „sve“ tako neodoljivo podseća na „ništa“?

I na kralja Ibija: - Narode moj, Mi gore Vama dole...u tom smislu, he,he,he!
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 21 Dec, 2010 11:17 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::
.

Ispitivač: Da li to znači da ćete imati svest svega što jeste?
Ra: Ja sam Ra. To je delimično tačno. Prema našem shvatanju to neće biti naša svest, već svest Kreatora. U Kreatoru je sve što jeste. To znanje bi bilo dostupno.

Laughing

Kao ćelija u nešem telu. Ćelija je svesna života, prisutna je u sastavu i funkcionisanju tela ali nije svoja, samosvojna. Zavisi od informacija koje dobija preko drugih ćelija, zavisi od mozga koji na svoj način tumači informacije pa samim tim vedri i oblači nad posmatranom ćelijom.
Jer ako posmatramo ćeliju spermatozoida, zamislimo sledeću situaciju: oči gledaju i vide ispodprosečnu ribu i mozak formira signal: Miruj! Posle dva piva situacija se već dramatično promenila, posle 4 piva ćelija spermatozida je uzavrela od alarmantnih signala koje mozak šalje. Tako ćelija nije svoja, već služi telu, oseća sve u njemu ali joj nisu potrebni ni memorija, ni identitet, ni prošlost, ni budućnost. Vidimo da je ćelija, jednostavno, automat koji reaguje na poticaje i komande mozga, koji je, opet, vrlo gospodarski nastrojen, ali uza sve to vrlo podložan kojekakvim uticajima. Jer ako se pomenuta ćelija pokvari, ubudja i postane egoistična, ako reši da to malo što joj je ostalo proživi na svoj način – uzmi sve što ti život pruža – eto nama raka koji defintivno celo telo vodi u propast i smrt. Jedna ćelija baca celo telo u žrtvenu vatru svog hedonizma.

Sa stanovišta gospodara, ili rase gospodara, to i jeste dugoročan cilj, postrojiti sve vrste sebi u službu i podjarmiti im um tako da su sretni što služe i hropću za naše dobro.
Zato, što pre prihvatite činjenicu da to neće biti naša svest, već svest Kreatora to ćete pre doživeti uzdizanje i prosvetljenje. Cool

A ja sam vas ne tako davno pitao, treba li Bogu inteligencija?
Ako mu treba (i ima je), zašto je stvorio ovako nesavršen svet?
Ako mu ne treba, onda je sve u redu. Znamo zašto je svet ovakav i znamo mnogo toga o prirodi Boga.
Very Happy
 Nazad na vrh »
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 21 Dec, 2010 11:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Idemo dalje.
Pisao sam o problemu koji nastaje iz činjenice da se život zasniva na životu.
Da bi živeli mi konzumiramo druge, tudje živote, i njihovu energiju.

Licemerno je biti vegetarijanac i upirati prstom na one koji jedu meso, kao da biljke i klice nisu žive i nemaju svest, kao da nemaju svoje vibracije, DNK, govor pa i sećanje.
Tu nema pravde. Ko hoće da živi, hrani se životom oko sebe.

A vidi šta kaže Ra: ciklusi.
„Osma oktava koja se pomera u misteriju koju ne sagledavamo.“

A zašto je ne bi sagledali?

Ako je sve ciklus, eto nas na početku. JER TO JE ODLIKA CIKLUSA.
Postajemo elementarni život kojim se druga, razvijenija bića hrane, kao što smo se i mi nekada hranili njima (dok smo bili iznad njih).
Eto vam pravde. Eto vam točka sudbine.
Vreme je tu nebitno. Irelevantno. Ciklus se broji-ili ne ali...
samo se sadašnjost računa.

Ali ja osećam da vam se to ne svidja. Vi bi ste da nakon smrti odete na neko mesto sa 5 zvezdica sa „all inclusive“.
Čitajte zato te almanahe svemirskih glasnika. Oni će vam dati bajke uz koje ćete spokojno moći da umrete.
Dok horda crva, gljivica i bakterija čeka na taj vaš poslednji telesni čin.
Hoćete da ih zajebete i odlućili ste se za kremaciju?
Odlično, još malo materijala za kompost.
Sve je čisto. SVE JE ORGANSKI.

A duša? Duša trči kao pacov u točku, i sve što vidi, sve što oseća to je sadašnjost, veliko večno sada. Još samo jedan korak i biću slobodna, još samo jedan korak i biću slobodan, još samo jedan...

Ako ikada zadjete u četvrtu dimenziju otkrićete nešto fascinantno:
Ona odjekuje od smeha.
Od večnog smeha !
Very Happy
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 21 Dec, 2010 12:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim ::
       Jer ako se pomenuta ćelija pokvari, ubudja i postane egoistična, ako reši da to malo što joj je ostalo proživi na svoj način – uzmi sve što ti život pruža – eto nama raka koji defintivno celo telo vodi u propast i smrt. Jedna ćelija baca celo telo u žrtvenu vatru svog hedonizma.

Very Happy

Zosime, ti si genije Exclamation

No... ako sebe i svoju svesnost svedemo na volju i svest visoko razvijenog spermatozoida u kombinaciji sa jajnom ćelijom... onda čitav život gubi smisao. A mi ipak osećamo da smisao postoji, pa tek onda počnemo da razmišljamo o smislu i da ga tražimo.

Skoro sam gledala neku emisiju o krticama. Njihov smisao života je potraga za hranom. I naš smisao života je na prvom mestu "udobno smeštanje svog tela" - hrana, odeća, udobnost. No, i pored tog smisla svi mi osećamo da postoji neki dublji smisao...

Šta reći na ovo?

U pravu si a nisi.
Zosim
Majstor

Poruka Poslao: 21 Dec, 2010 14:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Link
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 21 Dec, 2010 15:50 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosim jeste genije, ali to nije dovoljno.

Zosim otkriva istine, ali ne nudi resenja.

Zosim jos uvek nije ucitelj.

Ucitelj ce da baci ucenika u blato, ali ce mu pokazati gde je ruka koja ce ga iz blata izvaditi.

Toga jos uvek nema kod Zosima.

Uzmimo za primer drevne mudre gnostike. Znamo da su ovaj svet dozivljavali kao inferiornu sferu. Znamo i to da su telo nazivali mrtvackim sandukom u kome je zatocena dusa.

To je kraj, mizerija, pesimizam do nenaslutljivih granica...Kada se kaze da je telo od djavola, a da je gospodar materijalnog sveta sam Sotona, onda nema vise druge nego da se coveku smuci zivot. Pogotovo kada se uz to doda da imamo nokte i zube kako bi prozdirali druga stvorenja radi sopstvenog opstanka. Dakle, pakao.

Ali, nije to bas tako. Kada ovo sve pojmimo onda jesmo u blatu, ali postoji nesto sto se zove misterija...To je ruka spasa...To je ta ruka koja cini zivot iznova lepim, ali na jednim drugacijim osnovama nego do tada.

To je ono sto fali Zosimu.

Jeste dosao do izuzetno dubokih spoznaja, ali vise ne zna sta ce da radi sa njima.
Ali, kao sto sam jos jednom davno rekao, ja navijam za njega.

Iskreno, Talerman.

Poslednji put izmenio talerman dana 21 Dec, 2010 15:53 pm, izmenio ukupno 2 puta
 Nazad na vrh »
Starcy
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 21 Dec, 2010 15:51 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosime... počinješ da se ponavljaš...

Već drugi put na moje pitanje odgovaraš video snimkom Rolling Eyes A ja više volim da te čitam nego da te tumačim Very Happy
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 3 od 5

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka NAJDELOTVORNIJE TEHNIKE KOJE KORISTITE... 188 Aleksandra-Caca 202102 18 Jul, 2011 22:36 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka NOVO NA SAJTU 69 adminfob 118970 27 Mar, 2011 09:52 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka PUT SRCA... 89 Vakan Tanka 150536 23 Dec, 2010 05:49 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ZORAN IZ ZEMUNA - Čitaocima koje to zanima (2008.) 2294 Vesna 1715179 08 Nov, 2010 01:48 am
Nema novih poruka OSHO - citati 40 Akasha 99353 16 Nov, 2009 16:00 pm
Akasha Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - Sezona proleće/leto 2009. 2184 Starcy 1427656 08 Okt, 2009 02:46 am
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati ČITAOCIMA KOJE TO ZANIMA - 2009. 2462 Aleksandra-Caca 1646920 27 Mar, 2009 11:34 am
Vera Bojičić Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)