SYLPH-e u šoljici kafe i ostala tračarenja
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DRUŽIONICA
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
kosmička_beba
Mistik

Pridružio: 11 Okt 2010

Poruka Poslao: 09 Jan, 2011 02:29 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Neće ostati paradoks.

Čovek je kreator i materijalizator.

Postavlja se sad jedno pitanje:

dakle , dotično biće može egzistirati ovde samo ako zaživi u ljudskom umu???

Šta smo mi?Ko smo mi?

Šta nas definiše?
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 10 Jan, 2011 16:25 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

kosmička_beba ::
Neće ostati paradoks.

Čovek je kreator i materijalizator.

Postavlja se sad jedno pitanje:

dakle , dotično biće može egzistirati ovde samo ako zaživi u ljudskom umu???

Šta smo mi?Ko smo mi?

Šta nas definiše?

Овако како се нас двоје посматрамо као да смо два одвојена тела,немогуће је да ти дам одговоре на ова питања.Ето ја сам само дао сигнал да ту нешто има.
Учитељ који ти може дати одговоре на ова питања налази се у теби самој.
Смисао Христовог учења и јесте у томе да нико не учи другога већ да учитеља морамо пронаћи у себи самима.
Дакле онај ко је мени дао одговор како се то може живети у туђем уму,дао ми га је јер живи у мом уму.
Ако га пронађеш у свом уму,добићеш одговор.
А одговор који сам добио се неможе описати,информација се добије као слика са свим детаљима тако да ти одмах буде све јасно.
А може и овако.
Ако ме пронађеш у себи ,даћу ти одговоре на ова питања.
Питаћеш се зар је могуће да ја живим у теби.
Али ако је овај ванљемаљац изразио жељу да живи у људском уму, зашто ја не бих могао да живим у твом уму.
Пронађи ме у мноштвом својих мисли и даћу ти одговор.
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 16 Jan, 2011 01:27 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Sinhronizacija , odnosno da upotrebim domaći izraz - usklađivanje jeste najvažniji smer delovanja čoveka,nazivao on sebe duhovnim ili ne.
Snovi često znaju da nam daju odgovore na neka pitanja na koja nismo u stanju da odgovorimo u budnom stanju.

Vizija jednog drugog sveta , u časovima sna , donela mi je bujicu razmišljanja i sorzecanja.

Šta se dešava u nastavku najveličanstvenijeg stoleća od kako je otpočela istorija čovečanstva na Zemlji.Za samo par dana, hiljade pitanja prostrujaše kroz glavu, sa prizvukom osnovne nepoznanice-jesmo li duhom različiti od drugih ''civilizacija'' u univerzumu?I da li je iluzija da smo posebni , ili je neka tehnološki razvijenija rasa mogla da posluži kao dokaz da smo zapali u novu vrstu iluzije?

Dokazi da smo ipak nešto više , što prevazilazi i slučajnost i sudbinu kao dva kraja jedne iste motke, našla sam kod dragog Spasoja Vlajića.Količina nepredvidivih, a opet sa druge strane nepogrešivo smisaonih sinhronizacija(jer moje ime ipak nije Rada,Nada,Mira,Svetlana,Višnja,Snežana.........što su najčešča koja se ponavljaju u njegovim sinhronizacijama) meni lično dokazuje i uverava me , kao početnog skeptika, da smo mnogo više od onog što smemo sebi da priznamo , pa se stoga večito vraćam na čuvenu:
“Naš najveći strah nije onaj da smo “neadekvatni”, već onaj da smo kao pojedinci prekomerno moćni. Strah od našeg “svetla” ne od naše “tame” je ono što nas najviše plaši. Često se pitamo: “Ko sam ja da bih bio brilijantan, divan, talentovan i božanstven?” Ustvari, zapitajte se zašto baš to i ne biste bili baš Vi? Vi ste božije dete. Vaša “mala” uloga ne znači ništa svetu.

Nema ničeg “prosvećenog” u strahu da bi se zbog njega ljudi u vašoj okolini osećali nesigurno. Mi smo rođeni sa ciljem da širimo radost i sjaj koji nosimo. Kada dopustimo tom sjaju da “isija”, mi nesvesno šaljemo signal osobama oko nas da urade isto. Kada smo oslobođeni od sopstvenog straha, naše prisustvo automatski oslobođa i ljude oko nas.”

Vizija drugog sveta, duboko je potresla moje trenutno shvatanje sopstvenog bića, ugledavši svoju sopstvenu verziju u jednom drugom planu realnosti, shvatila sam da strah kao hipotetički loše osećanje stvara razliku između te dve verzije mene, i da se bliži ''vreme'' odluke koja će od te dve verzije postati dominantna u mom vrhovnom biću.

Teško mi je da vam opišem , istražujući viziju u mom snu , na koje informacije koje su se preplitale , sam sve nailazila.Moju drugu verziju mene sam doživela u rpvi mah kao pretnju ove verzije kroz koju vam pišem sada.Međutim, analizirajući telepatsko-slikovnu poruku, na kraju sam shvatila da je strah potpuno neosnovan, jer će se ishod ostvarivati iz ove verzije iz SADA, i da ta druga verzija proživljava čekanje usuda koji je posedica moje odluke koju ja donesem.

Na pitanje ''ko smo mi, šta smo mi?'', dobila sam odgovor.

Odluku o tome ko smo , donosimo sami .I dok ne shvatimo šta je ispod nas , i koliko je ono što je ispod nas u našoj vlasti, nećemo biti u stanju da razumemo ono iznad.

U komešanju raznoraznih informacija , došla sam konačno i do odgovora na pitanje - šta je to što dozvoljava pristup vaseljenskom polju podataka.

Sinhronizacija svoje želje-cilja i određivanje svrhe života koja se nalazi na čvorištima u višestrukim presecima u jednoj tački u koju recimo smestim svoje ''ja''.

Šta to znači u prevodu: najkonkretnije-''ako svoj cilj ili svrhu smestim u tački u kojoj se preseca što više tzv linija ''dobrobiti'' posmmatrajući linije pojedinaca , posledica toga je jačanje i sopstvene tačke ''dobrobiti''.Zahtevanje rešenja i podataka koji trebaju da ostvare tu dobrobit baš iz te tačke ima najveću realizacionu moć.

Ne poznajući ovakvu činjenicu, mnoštvo je izmanipulisano.Većina još uvek nije u stanju spoznavanja ovakve činjenice, većina spava i nna javi, većina se pita šta mu je svrha u životu, i većina je pod dejstvom svoji drugih ''ja'' iz drugih planova realnosti, potpuno nesvesna mogućnosti koje poseduje.

Moja lična priča oko kokreacije polako poprima jasnu viziju u glavi.
Opet , želja svakog pojedinca da doprinese sveopštem dobru, definisaće ga kao svečoveka, shvatajući da ''dobro'' može biti samo sveopšte.

Ličnost , a ne ego jeste način kako se vrši izbor delanja svakog pojedinca, jer svaki pojedinac ima izbor, i samo svojim izborom on može svoju volju potćiniti drugome.

Da se vratim na svrhu svog pisanja.

Šta sam htela reći.Vekovima , stvarala se energetska podrška dostupna preko morfogenetskog polja, bilo mislima, bilo ritualnim ponavljanjem radnji , za svaku ljudsku sposobnost, kao i za sve oblike ponašanja čoveka.Morfogenetsko polje je jako finog tkanja i može se dodirnuti samo ''dobrom'' voljom i željom.Kod životinjskog mrfogenetskog polja svaki skok u razvoju u borbi za opstanak vrste se registruje.

Kod čoveka je samo osnovna potka ista, dok je tkanje na jednoj vrlo kompleksnijoj ravni.Čoveku je dovoljna ''dobra'' volja, i nije mu isključivo potreban ritual kojim se stvara energetska podrška za realizaciju.Samo kod čoveka je dovoljna nepokolebjiva vera.

Jesmo drugačiji od svih ostalih civilizacija, predaka koji su se otelotvorili u nekima od nas, verovatno sa različitih krajeva Vaseljene, sa prvobitnom namerom potpuno različitom od onoga što smo uspeli,kurs čuda je uspeo nna planeti Zemlji, stvorio se i i dalje se stvara čovek, jedinstvena oduhovljena jedinična vrednost kreatorskog potencijala, koja svojim razvojem povlači napred i one svetove koji se kroz njega prelamaju isključivo u njegovim vizijama.

Alekse, ima li mesta tu kod tebe u Kovinu, ja bih malo da se odmorim, ali ni snovi mi više ne daju mira???
 Nazad na vrh »
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 16 Jan, 2011 18:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Бебо, ако би могла мало простије да пишеш.
Нису сви интелектуалци овде на форуму.Има нас и мало простијих.
Ја те ништа не разумем. nemoguce
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 20 Jan, 2011 12:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa ovako, ja to drugačije ne mogu pisati.

A eto i Jungov Duh sa kojim je imao dinamičan samorazvoj je rekao:

''Razumeti stvar je most i mogućnost vratiti se na put,

ali objašnjavati suštinu drugome jeste proizvoljnost a nekad čak i ubistvo''-

''Jeste li prebrojali ubice među naučnicima?''

Svoju viziju ne možeš objasniti drugome,

jer ona se oseća a ne saznaje rečima.

Uzalud se ponadah .
 Nazad na vrh »
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 20 Jan, 2011 16:02 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
KBeba:
Svoju viziju ne možeš objasniti drugome,

jer ona se oseća a ne saznaje rečima.

Mozes. Moze se. Moze se objasniti.

Mozda se NE moze preneti dozivljaj 100%, ali barem se moze opisati da bi se dobar deo preneo. Ajmo reci, ako napises svoju poruku
lepo i skladno onda si 60% iskustva prenela drugima.

Ako je napises lose, onda 0% prenosis drugima, jer samo stvaras konfuziju. Ne moze se uhvatiti ni za glavu ni za rep.

Ne ulazim u ove zadnje rasprave ovde, jer ih nisam ni citao, ovo govorim uopste za sve i svih, ne samo za tebe KBeba.
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 25 Jan, 2011 17:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mislim da mi ipak nije mesto u Kovinu.

Gde je ČOVEK

Jednom mora ,

da svane ZORA.
 Nazad na vrh »
kosmička_beba
Mistik

Poruka Poslao: 15 Apr, 2011 03:05 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DRUŽIONICA
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 od 5

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 241755 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Inuraki Reptil Koji Zivi U Meni 0 Branovic 13665 24 Jul, 2011 17:53 pm
Branovic Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka RECEPTI KOJI ŽIVOT ZNAČE 13 Vera Bojičić 26413 12 Jun, 2011 16:58 pm
Bojan71 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 57720 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Seminari i kurseviPozdrav. Da li neko zna koji sajtovi prat 1 krang 13965 18 Jan, 2010 01:39 am
uspensky Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka KYMATICA - KIMATIKA - film koji treba obavezno pogledati!!! 3 ENEMOON 19843 21 Sep, 2009 18:50 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16877 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)