HOPI
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » DREVNE CIVILIZACIJE
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 19 Dec, 2010 15:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Odakle ti ideja da mi kod indijanaca ili kod bilo kojeg drugog naroda nešto smeta?

Pokušavam da budem realan i nepristrasan u komentarima, bilo o čemu da se radi.
Istina, budu nekada oštriji nego što je za većinu poželjno ali tako je za sada, neću valjda da se suzdražavam ovdje.
Ti si Tatko romantičan izgleda, i voliš da maštaš i nemam ništa protiv toga osim što si ponekada nedosledan, ali i to se da oprostiti.
Indijanci i sve to iz daleke prošlosti je jako pogodno za maštanje i idealizovanje.
Ali ako se oslonimo na dostupne podatke i logiku, zdrav razum, jasno je da idealnih vremena i civilizacija nije bilo i neće ni biti, barem još dugo.
Nesporan je genocid nad crvenom rasom kao i njihova drugačija civilizacija u odnosu na prirodne resurse.
Ali je i nesporan njihov primitivizam i surovost kao i manjak radoznalosti tj. inteligencije koja vuče ka napredku. Ne ulazim u to šta je bolje, jer današnja civilizacija, svi to vidimo ima svojih slijepih crijeva...
Ne bih ja idealizovao indijance, slovene, atlantiđane ili sl. već bih potražio zajedničke istine i pokušao da ih živim.
Bajke su, možda, korisne dok smo mali, ali mora se jednom odrasti i suočiti se sa realnošću bez domaštavanja.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 19 Dec, 2010 16:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja mislim da je netko najmanjejednako inteligentan, ako ne i više, ukoliko za predviđanje i planiranje koristi uz iskustvo i intuiciju, Treće oko, snoviđenje ili jednostavno puši lulu da bi komunicirao s višim,a kao što netko korsiti tim stručnjaka, analitičara s više polja koji bi na temleju iskustva i znanja te vlastitih intelektualnih anticipacija mogli dati smjernice šta da očekuje.
Ne slažem se da nisu bili radoznali da bi razvijali inteligenciju. Čim si ljudsko biće, radoznalost ti je imanentna. Stupanja hrabrosti je ono što ralikuje velikane od običnih smrtnika.
Zbog hrabrosti uslijed radoznalosti mnogi su gubili glave...dok su drugi isto radoznali, ali kukavice, poznati kao dupelisci.

I još nešto....Mada je smiješno, ali ima tu nečega, a Jutarnji je slučajno danas objavio ovaj teks:

http://www.jutarnji.hr/saman-hodak--predvidio-pad-sanadera--ministre-u-zatvoru-i-tvrdi--hdz-ce-se-raspasti-/912388/

"Ludi" šaman iz Like, inače član HDZ-a i nekakav prdsjednik općine (sve ex) digao je vigvam negdje u nekom tamošnjem selu a postaje poznat tako što je spalio prijatelja koji je s njim bio jednu noć u vigvamu dok su duvali i pili rakiju. Napili su se i šator je zahvatio plamen....

Tada javnost doznaje za lokalnog funkcionera (HDZ-), koji je btw, da stvar bude bizranija, samoproklamirani šaman. Stranka ga isključuje iz svojih redova , a on tada prognozira....

Sve je to objavljvano prije nego što se desilo.
Jutarnji, koji se oslanja na bizarnosti, sjetio se jučer šamana Luke i njegovih proročanstava i, dok su se ranije svi uglavnom podsmjehljivo odnosili prema tome što je govorio, danas ti isti donose tekst u cjelosti podsjećajući na šamanova pretskazanja, od kojih su se sva ostvarila, a bome vrlo ozbiljno onda treba pročitati i šta veli o vremenima koja su ispred nas...

Pa sad...svatko nek vjeruje šta hoće u ovom slučaju, ali tip je pogodio.
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Pridružio: 08 Jan 2008

Poruka Poslao: 20 Dec, 2010 05:36 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Petar iz Podgorice ::

Nesporan je genocid nad crvenom rasom kao i njihova drugačija civilizacija u odnosu na prirodne resurse.
Ali je i nesporan njihov primitivizam i surovost...

Ovo je tema o Hopi Indijancima, koje su svi njihovi susedi, i prijatelji i neprijatelji zvali ,,Miroljubivi''.
Ne spadaju čak ni u crvenu rasu. Istoričari smatraju da su se Hopi Indijanci selili od Rusije preko Aljaske do Arizone,
i boja kože i kose im nije tamna kao kod ostalih Indijanaca.
Bili su uvek okruženi surovim ratničkim plemenima Navaho i Apači, koji su ih stalno napadali i pljačkali,
pa su zato gradili svoje kuće i naselja na stenovitim vrhovima zvanim ,,mese'', da bi se odbranili.

Pored toga što su Hopi bili miroljubivi, bili su i veoma civilizovani, poznavali su mnoge zanate i ručne radove,
bili vrsni zidari i graditelji, njihovi šamani su veoma uspešno lečili bolesnike, i nikada nisu živeli u šatorima kao ostali Indijanci.
Eto, toliko o njihovoj surovosti i primitivizmu.
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 20 Dec, 2010 09:41 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

[quote="Vesna"]       

Bili su uvek okruženi surovim ratničkim plemenima Navaho i Apači, koji su ih stalno napadali i pljačkali,
pa su zato gradili svoje kuće i naselja na stenovitim vrhovima zvanim ,,mese'', da bi se odbranili.

Moji favoriti su od moje devete godine bili Apači. Već mi je u dvanaestoj godini bilo nekako sasvim jasno da sam u nekom od prošlih života bio Apač ili preciznije Apačica. Voleo sam da čitam knjige o Vinetuu od Karla Maja. Te knjige su mi dobrim delom obeležile detinjstvo. Kasnije bi, kad god bi bilo moguće, suprostavljao rigidnog Karla Marksa, maštovitom Karlu Maju.
TATA SINANA
Duhovni učitelj

Pridružio: 24 Jun 2008

Poruka Poslao: 20 Dec, 2010 14:03 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

MAstao ili ne mastao, sto se tice indijanaca kod mene stoje ovako stvari...

Od malena sam sedeo stalno sa prekrstenim nogama. To nije niko radio u mojoj porodici.
Baka me je stalno grdila da sam sigurno neki Turcin cim tako sedim..
Nije joj padalo na pamet da sam mozda nekada bio Indijanac...

Kasnije kada sam poceo da gledam filmove o kaubojma i indijancima -stalno i iznova sam osecao nepravdu da se stvari ne prikazuju onakve kakve su stvarno bile.
TO JE BIO DUBOKI UNUTRASNJI OSECAJ KOJI NIJE IMAO NIKAKVE VEZE SA TIM FILMOVIMA I NJIHOVOM TEMATIKOM.
KAda sam se igrao sa figuricama kauboja i indijanaca -kod mene su uvek i iskljucivo uvek pobedjivali indijanci...

TAko da me malcice izvinis Petre, ali na ovakvoj temi o Hopi -jima moram biti barem malcice pristrasan u odnosu indijanaca na nas -odnosno na belu rasu.
RAZMISLI KOLIKO SU TE SVI TI FILMOVI I UOPSTE OPSTI STAV NASE RASE (indijanci su prljavi, primitivni, surovi-zato ih treba eliminisati ili barem strpati u rezervate...) NAUCILI DA UPRAVO TAKO RAZMISLJAS O INDIJANCIMA?
NIJE LI IM TO NEGDE I BIO CILJ?

Ti si pametan momak, molim te razmisli malo o svemu tome...

I DA , NE MISLIS LI DA JE ZIVOT OKO NAS TOLIKO REALISTICAN I DONEKLE JOS UVEK SUROV,
DA MU NE BISMO BAREM MI DODALI NEKU LEPSU-BAJKOVITU NOTU? Wink
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 20 Dec, 2010 15:19 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

TATA SINANA ::
KOLIKO SU TE SVI TI FILMOVI I UOPSTE OPSTI STAV NASE RASE (indijanci su prljavi, primitivni, surovi-zato ih treba eliminisati ili barem strpati u rezervate...)
NAUCILI DA UPRAVO TAKO RAZMISLJAS O INDIJANCIMA? NIJE LI IM TO NEGDE I BIO CILJ?

S tim, što su u Evropi ulogu Indijanaca su dodelili Srbima... Sad
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 20 Dec, 2010 16:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Nemam ja ništa protiv mašte a ni protiv simpatisanja određenog načina ili civilizacije.
Samo ako to nije ograničeno, usko i pristrarsno gledanje i doživljavanje.
To je onda skoro uvijek štetno.
I za lični život a i kao uticaj takvog stava.
Uvijek su većina jakih, tlačili slabije.
Uvijek su lukaviji postizali u uticaju više od manje pametnih i lukavijih.
Rijetko je sa snagom išla pod ruku i velika duhovnost.
I uvijek se duhovnost provlačila i pod najvećom silom.
To nema veze sa pojedinim narodima ili pojedinim civilizacijama.
Neki su brzo nestali, neki su imali procvate u duhovnom i materijalnom,
da bi ih zamijenili uskoro neki drugi.
Tu nema mjesta takvom isticanju ili idealizovanju pojedinih naroda, civilizacija ili vremena.
Jednostavno bilo je puno previranja i pokreta da bi se nešto takvo sa sigurnošću tvrdilo.
Ali istine i uvidi do kojih se došlo i u različitim vremenima i u različitim civilizacijama, mogu se uzdizati i primjetiti njihova univerzalnost.
E to bi pravi duhovnjak mogao njegovati i prenositi.
Sve ostaloga umanjuje i ograničava, a često i sputava u razvoju.
Romantika na nivou života, univerzuma, smisla i ljubavi, sa beskrajnom maštom je itekako poželjna na tom putu.
Ali romantika omeđena nekim dobom ili narodom, je i sama bez posebnog potencijala.
Nacionalizam i u svojoj najboljoj predstavi kao ljubav prema svojoj zemlji i narodu,
još uvijek je samo ograničena i sputana ljubav, bez potrebne širine za prave duhovne slobode i put ka njima.

...
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 20 Dec, 2010 16:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Možda ćete se smijat, a možda i ne...ali ove slike Hopi indijanki (one starije s peltenicama i one ispod, mlađe + one prve sa čudnom frizurom) su pljunuta moja pokojna baka !

Osim toga, i ja sam svojedobnod prije nekih desetak godina nosila takvu frizuru, ali to je tada inaugurirala Bjork, pa isplao da se nosi.

Link
 Nazad na vrh »
Vesna
Glavni urednik

Poruka Poslao: 21 Dec, 2010 03:03 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...
Nemam ja ništa protiv mašte a ni protiv simpatisanja određenog načina ili civilizacije.
Samo ako to nije ograničeno, usko i pristrarsno gledanje i doživljavanje.
To je onda skoro uvijek štetno.

Što se mene tiče, moram opet da ponovim, radi se samo o traganju za istorijskom istinom,
jer je očigledno da su mnogi podatci iz prošlosti namerno falsifikovani.
Jedino što je zaista štetno je braniti ljudima da istražuju, i da objavljuju rezultate svojih istraživanja.

,,Budućnost pripada onima koji se najdalje i najduže sećaju prošlosti''
( Niče)
Kublai Khan
Napredni tragalac

Pridružio: 12 Jan 2010

Poruka Poslao: 21 Dec, 2010 14:23 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A propo istorije,ima jedan zanimljiv aforizam "Istoriju ne moze da promeni ni Bog...jedino istoricari" Smile Tako da,bar sto se mene tice,sva vidjenja istorije iz malo drugacije perspektive,koja se razlikuju od konvencionalne istorije(posto je prema mojim istrazivanjima ova uglavnom lazirana) me interesuju...nema potrebe za gusenjem tema kritikujuci stavove onih koji te podatke iznose...i za te stvari ima na forumu dosta mesta Wink
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Poruka Poslao: 21 Dec, 2010 20:34 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Možda se ja nisam dobro postavio.
Ništa ja ne želim da gušim, pokušavam da dam svoje viđenja na temama na ojima mislim da je to potrebno. Učestvujem u kreiranju foruma Very Happy
Neću da neko pomisli kako je ovo nacionalistički ili forum za romantiku Very Happy
Šalim se ljudi, i iznosim svoja mišljenja, zašto bi to nekome smetalo ko zna šta radi i piše.
Nije tema biljka pa da je samo zalivamo.
Neka se mišljenja sukobe pa neka uzme kome šta treba...
 Nazad na vrh »
Kublai Khan
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 23 Dec, 2010 15:40 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Enciklopedijsko odredjenje Hopi indijanaca:

"Hopi, Pueblo indijansko pleme u sjevernoistocnoj Arizoni. Zemljoradnici, imaju kompleksno organizirano drustvo zasnovano na klanovima. Miroljubivi su i duboko religiozni. Duh "Kacina" je centar njihovog nacina zivota. Ima ih oko 6,000."

Bljedunjavo predstavljanje drevne predkolumbove civilizacije sjeverno od Meksika. Mozda usteda u enciklopedijskim redovima. Ono "Pueblo" ("stalno naselje") zvuci korak dalje u odnosu na Apaci Indijance, recimo. Po nasim standardima. Iz udobnih soba unutar nasih superiornih gradjevina.

Frank Waters je bio prvi bijelac kojemu je dozvoljeno da malo ozbiljnije zaviri u tradicije i filozofiju Hopija. Njegova knjiga "The Book of the Hopi" je sa nizom svojih izdanja bila najbolji uvod u prorocanstva Hopija.

"Treci svjetski rat ce zapoceti oni koji su prvi otkrili svijetlo (bozansku mudrost i/ili inteligenciju) u starom svijetu (Indija, Kina, Islamske nacije, Afrika). Amerika ce biti unistena, zemlja i ljudi, atomskom bombom i radioaktivnoscu. Samo ce Hopiji i njihova zemlja biti sacuvani kao oaza u koju ce se sliti izbjeglice... Atomska sklonista su materijalisticka iluzija... Oni koji su u miru sa svojim srcem su u velikom zivotnom sklonistu..."

"To vrijeme nije daleko... Ono se najavljuje u Wuwuchim ceremonijama. O tome je pjevano 1914. neposredno pred pocetak Prvog svjetskog rata... I ponovo 1940. uoci (sic!) Drugog svjetskog rata..opisujuci nejedinstvo, korupciju i mrznju sirom svijeta. Ista pjesma pjevana je 1961... ("Kubanska nuklearna kriza?")

Hopiji govore o devet Svijetova; mi trenutno zivimo u Cetvrtom. Uz kraj Cetvrtog i pocetak Petog Svijeta vezano je devet najvaznijih prorocanstva Hopija:

1. Ovo je prvi znak: Receno nam je da ce doci covjek bijele boje koze, izgledom kao Pahana, ali koji ne zivi kao Pahana ‑ covjek koji ce oteti zemlju koja mu ne pripada i koji ce likvidirati svoje neprijatelje gromom (ocito, puskom);

2. Ovo je drugi znak: Nase zemlje ce vidjeti dolazak tockova koji se okrecu ispunjenih glasovima (Kocije?);

3. Treci znak: Cudna zivotinja nalik bufalu sa dugackim rogovima ce preplaviti prerije (longhorn, vrst volova);

4. Cetvrti: Zeljezne zmije ce prekriti zemlju (pruga);

5. Djinovska paukova mreza ce ispresijecati povrsinu (elektro i telefonska mreza);

6. Kamene rijeke ce biti posvuda (auto‑putevi);

7. Cuces da more postaje crno i da mnoga ziva bica umiru zbog toga (naftne ekoloske katastrofe);

8. Vidjeces mnogo mladih, koji nose duge kose kao mi, i dolaze da se pridruze nasim plemenskim nacijama, i da nauce nas nacin zivota i nasu mudrost;

9. Deveti i poslednji znak: Cuces o prebivalistu u Raju, iznad Zemlje, koje ce pasti sa velikim treskom. Izgledace kao Plava Zvijezda. Neposredno nakon toga, ceremonije Hopija ce prestati.

(Svojevremeno, 1979, americka orbitalna stanica Skylab je pala na Zemlju u blizini australijske obale. Sjecam se pisanja novina nekoliko dana prije i nagadjanja gdje ce, na koji dio Planete, pasti. Australijski ocevici su govorili da je izgledala kao uzarena plava lopta.)

"Ovo je devet znakova velike destrukcije koja dolazi. Bijeli covjek ce se boriti na drugim zemljama... Uskoro, Pahana ce se vratiti. I donijeti sa sobom rodjenje novog, Petog svijeta. Posadice sjemenke mudrosti u nasim srcima.."

Sedmog avgusta 1970. spektakularna UFO svjedocanstva su zabiljezena u lokalnim novinama "Prescott Courier". Neposredno prije ovog dogadjaja Hopi Indijanci su tokom svojih ceremonija najavljivali da ce "istinski Hopi biti odvedeni na druge planete u brodovima bez krila".

Medjutim, najava ovog dogadjaja seze duboko u proslost.

Prezivjeli nakon Velikih Poplava prije 11,000 godina, u stijenama kanjona u kojima Hopi i danas zive, uklesali su slike i petroglife, koje prikazuju "Dan Ciscenja". Pravi Hopiji lete u svemirskim brodovima sa kupolom, bez krila. "Na druge planete..."

U stijenama je najavljen povratak "Pahane", poznatog kao "bijelog brata", sa Istoka. Kroz stoljeca Hopiji su se pitali ko bi mogao biti taj bijeli covjek. Spanski konkvistadori? Anglo? Katolici? Baptisti? Mormoni? Mnoge su testirali, ali niko nije zadovoljio.
Krug sa cetiri slova "O" i krizem koji ih razdvaja ‑ dio je simbolike Hopija. Legenda kaze da on predstavlja cetiri kljucna regiona u kome se americke drzave Utah, Colorado, Arizona i New Mexico srecu. Krug predstavlja beskonacni Duh. Hopi indijanci vjeruju da je nakon sto je Treci svijet unisten, dio Indijanaca koji je slijedio spiritualne norme odveden je u podzemna sklonista. Nakon sto je stvoren Cetvrti svijet, prezivjeli su pozvani da se rasire na sve cetiri strane svijeta. Ujedno cetiri predstavlja i cetiri prirodna elementa: vatru, vodu, zrak i zemlju. I cetiri planetarne rase: crnu, zutu, bijelu i crvenu.

Nadalje, prorocanstvo kaze:

"Bijela rasa je jedna od originalnih koja je otisla na Istok. Kaa se vrati na ovaj kontinent, doci ce u konfuziji i bez znanja o putevima Velikog Duha (dakle, bez "spiritualne mudrosti")... Pokusace da potpuno unisti Indijanski nacin zivota i uzme njegove zemje. Doci ce vremena kada ce Indijanci gotovo u potpunosti biti iskorijenjeni. Ipak, jednog dana, oni ce ponovo nici da predvode spiritualnu revoluciju... tako da ce svi ljudi na ovom kontinentu poslusati puteve Velikog Duha i zastititi cetiri ugla ispod kojih se krije velika spiritualna moc."
Kublai Khan
Napredni tragalac

Poruka Poslao: 23 Dec, 2010 15:43 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Hopiji su se u nekoliko navrata obracali svojim porukama Ujedinjenim Nacijama. Delegacija od sest Hopija je 1959. boravila u "House of Mica " (zgrada UN) i spiritualni lider Dan Katchongva je ispunjavao svoju misiju zapisanu u drevnim Hopi instrukcijama. On je govorio o pomoci nacijama koje su u nevolji ukljucujuci Hopi i druge Indijance kojima se oduzimao njihov nacin zivota.

Drugom prilikom, u svom obracanju Un, Mr. Banyacya je najavio dolazak "pravog bijelog brata sa Istoka", mocnog, koji ce nositi crvenu kapicu i predstavljati veliku populaciju sa vlastitom religijom.

Poglavica Dan Evehema je, pak, pozivao da ljudi "priznaju svoje pogreske i vrate se na istinski pravi put ‑ zivot u medjusobnoj harmoniji, u kome se dijeli Majka Zemlja sa ostalim zivim bicima." Otkrio je da Hopiji "cuvaju tajne kamene tablete i cekaju povratak Istinskog Bijelog Brata".

Medju Hopi indijancima je tradicija koja kaze da su njihovi preci nekada zivjeli u podzemnom svijetu ispod Grand Canyon‑a... Kada je doslo do sukoba dobrih i zlih, ovi drugi su odlucili da izadju na povrsinu... Pored "Crvene rijeke" (Colorado) poceli su uzgajati zitarice. Poslali su glasnika u hram Sunca trazeci da budu blagoslovljeni. Glasnik se nikada nije vratio. Ali i danas u Hopi naseljima se prilikom zalaska sunca mogu vidjeti plemenski ucitelji kako gledaju u daljinu ocekujuci povratak glasonose. Kada ga ugledaju, njihova zemlja i drevno prebivaliste ce im biti vraceno..

Da ova tema "podzemnog svijeta" ne bi ostala na legendi, pobrinula se nasa teorija o podzemnim pecinama, prolazima i Zemlji kao supljoj Planeti. Allan Messehl nam je lani poslao e‑mail sa informacijama do kojih je dosao u proucavanju tradicija Hopija:

"...Hopiji koji prakticiraju staru religiju jos uvijek znaju gdje je tajna tacka prolaza (negdje u Grand Canyon‑u) odakle su njihovi preci dosli (popeli se) u vanjski svijet... Tu oni odrzavaju svoje najtajnije ceremonije i obrede... U mnogim je oralnim tradicijama urodjenickih i plemenskih grupa prisutna teorija o Zemlji kao supljoj lopti... Hopiji znaju da su njihovi preci dosli iz "centra Zemlje"... isto kao sto potomci Maja "znaju" da su njihovi preci otisli natrag u centar zemlje pred naletima konkvistadora "...kada se Zemlja otvorila i rasa giganata ih odvela u tunel... bukvalno hiljade i hiljade Maja je nestalo sa povrsine preko noci. Eskimo indijanci imaju mnoge legende o odlasku unutar Zemlje u vremenima oskudica kada bi u tom "podzemnom svijetu" zivjeli na tropskom vocu uz brigu rase giganata..."

U decembru 1992, dvije godine nakon moje posjete glavnoj dvorani Skupstine UN‑a, odigrao se interesantan dogadjaj. Hopi Oren Lyons, "cuvar vjere sest nacija", tri puta je glasno najavio spiritualnu izjavu koja ce uslijediti. Mr. Thomas Banyacya je prosuo kukuruzno jelo oko govornice podija Generalne Skupstine i zapoceo kratki govor:

"Moje ime je Banyacya i clan sam suverene Hopi nacije. Hopi na nasem jeziku znaci miroljubiv, ljubazan i istiit narod. ... Nas cilj je da promoviramo dobrobit svih zivih bica i sacuvamo Planetu u njenom prirodnom obliku...

Prvi svijet je bio kreiran u perfektnom balansu u kome su ljudi govorili samo jedan jezik... ali su se, vremenom, okrenuli od moralnih i spiritualnih principa. Zloupotrijebili su spiritualne moci za sebicne svrhe. Nisu slijedili prirodne zakone. Taj Svijet je unisten potonucem kontinenata i rascijepljenjem zemljane mase sto je vasa nauka nazvala velikim
zemljotresima...

Samo sacica mirnodopskih ljudi je prezivjela. I zapocela Drugi Svijet.

Ponovili su iste pogreske... i bili unisteni kroz niske temperature... koje vi nazivate Ledenim Dobom.

Nekolicina prezivjelih je startala sa Trecim Svijetom. On je potrajao dugo... ljudi su govorili samo jedan jezik. Izumljene su mnoge masine, visoka tehnologija. Takva kakvu ni ovaj svijet jos nije vidio. Cak su i duhovne moci koristili za dobrobit. Ali su i oni, postepeno, poceli da se udaljavaju od prirodnih zakona i slijedili samo materijalne porive... kockali se... i zanemarili spiritualnu stranu. Niko ih nije zaustavio sa tog kursa i svijet je unisten u velikim poplavama... cije se legende susrecu i danas kod mnogih nacija i religija."

(Lijep opis doba Atlantide i civilizacije Mu.)

"Nasi stari kazu da su male grupe prezivjele i dosle u doba ovog Cetvrtog Svijeta u kome smo sada. Nas svijet je u ocajnom stanju ponovo. Veliki Duh nam je dao razlicite jezike i poslao nas na sve cetiri strane svijeta, ali ni to nije bilo dovoljno."

(U nastavku Thomas govori o zloupotrebi tehnologija, ratovima, gladi, atomskim bombama... o ljudima koji ne slusaju upozorenja iz Prirode, o potrebi da se negativni trendovi zaustave sada.)
"Hopi i druge plemenske nacije drze u svojim rukama balans covjecanstva i svih zivih bica kroz molitve i ceremonije. "Cetiri Ugla" je oblast koja granici sa cetiri svete planine. Spiritualni centar je u okviru svetilista za kojeg nasa prorocanstva kazu da ce imati specijalnu svrhu u buducnosti... za covjecanstvo i njegovo prezivljavanje. Ono mora ostati netaknuto i pod nasom zastitom."

(U tom momentu Thomas i Oren podizu veliku sliku na kome je prikazan crtez u stijeni.)

"Ova stijena prikazuje dio prorocanstva Hopija. Dva su puta. Jedan je tehnoloski, ali odvojen od prirodnih i spiritualnih zakona i vodi ka ovim cik‑cak linijama koje predstavljaju haos. Drugi put je onaj koji prikazuje zivot u harmoniji sa prirodnim zakonima. A ovdje je crta koja predstavlja izbor koji kao most spaja dva puta. Ako se vratimo spiritualnoj harmoniji, dozivjecemo raj u ovom svijetu. Ako nastavimo dosadasnjim putem, on nas neminovno vodi u propast.

Na nama je, djeci Majke Zemlje, da "...clean up this mess..." prije nego sto postane prekasno."
zvoncica
Mesija

Poruka Poslao: 23 Dec, 2010 16:01 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Citat:
Doci ce vremena kada ce Indijanci gotovo u potpunosti biti iskorijenjeni. Ipak, jednog dana, oni ce ponovo nici da predvode spiritualnu revoluciju... tako da ce svi ljudi na ovom kontinentu poslusati puteve Velikog Duha i zastititi cetiri ugla ispod kojih se krije velika spiritualna moc."

Ovo mi se čini intrigantnim. Bitnim. Mislim da tu treba fokusirati pažnju i istraživati dalje.
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 23 Dec, 2010 16:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Mene ova priča vrača unazad 11000 godina kada smo sa Atlantidom, brodom, sleteli na zemlju. Napisala sam je kao priču o Atlantidi.

Citat:

9. Deveti i poslednji znak: Cuces o prebivalistu u Raju, iznad Zemlje, koje ce pasti sa velikim treskom. Izgledace kao Plava Zvijezda. Neposredno nakon toga, ceremonije Hopija ce prestati.

Ovde se govori o kupoli

Citat:
Medjutim, najava ovog dogadjaja seze duboko u proslost.

Prezivjeli nakon Velikih Poplava prije 11,000 godina, u stijenama kanjona u kojima Hopi i danas zive, uklesali su slike i petroglife, koje prikazuju "Dan Ciscenja". Pravi Hopiji lete u svemirskim brodovima sa kupolom, bez krila. "Na druge planete..."

Hopi su takođe izvorni srbi, nebeski narod koi jezdi kosmosom na Atlantidi i ostavlja iza sebe znanje o duhovnoj prirodi čoveka.

Citat:

Ova stijena prikazuje dio prorocanstva Hopija. Dva su puta. Jedan je tehnoloski, ali odvojen od prirodnih i spiritualnih zakona i vodi ka ovim cik cak linijama koje predstavljaju haos. Drugi put je onaj koji prikazuje zivot u harmoniji sa prirodnim zakonima. A ovdje je crta koja predstavlja izbor koji kao most spaja dva puta. Ako se vratimo spiritualnoj harmoniji, dozivjecemo raj u ovom svijetu. Ako nastavimo dosadasnjim putem, on nas neminovno vodi u propast.

Ova dva puta pokazuju događaje koi su u toku, razdvajanje na dva dela. Vodeči lanac vodi u raj a krivudavi u crnu rupu na oporavak kroz večnost.

Još bih nešto dodala o tunelima u zemlji. Ne izgledaju ono kako mi to zamišljamo. Iz centra Zemlje postoje putanje koje izviru do povržine. One su nama nevidljive jer su na drugim nivoima visokih temperatura. Na površini zemlje vidimo samo delove tog uvečanja.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » DREVNE CIVILIZACIJE
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2
Strana 2 od 2

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Izaslanici iz jednog drugog vremena 4 adminfob 12437 15 Jul, 2011 09:39 am
Nosferatu Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VAŠE SUGESTIJE 105 adminfob 90003 26 Mar, 2011 01:56 am
Jazz08 Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 40605 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pra-Stvaratelj na Putu 3 adminfob 22636 13 Feb, 2010 11:11 am
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35321 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42754 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25602 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)