Magični Univerzum
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Almsivi
Majstor

Pridružio: 30 Jan 2008

Poruka Poslao: 29 Dec, 2010 14:58 pm    Naslov: Magični Univerzum
Odgovoriti sa citatom

Magicni Univerzum, ili Magicni Svemir je svemir koji je prethodio ovom Fizickom Svemiru. Magicni svemir jos uvek postoji, ali tamo je ostalo jako malo
zivih dusa, svi su presli u ovaj nas trenutni fizicki svemir. Ova dva svemira nisu paralelni, vec je svaki zaseban za sebe, ali svi smo nekada ziveli
u magicnom svemiru, i sada zivimo u ovom.

Zove se magicni zato sto je su u njemu magija i bajke bile svakodnevna pojava. Zapravo, danasnje bajke su proizvod maglovitog secanja na
dogadjaje iz tog svemira.

Tamo su bile aktuelne stvari kao kraljevi, princevi, princeze, zmajevi, vestice, zamci, zabe koje se poljupcem pretvaraju u princa ili princezu, i tako dalje.

O tom svemiru rekli su nesto poneki ljudi, ali veoma malo. Npr Stewart Swerdlow ga je spomenuo u svojoj verziji Galakticke istorije,
nazvao ga je Starim svemirom. Ron Hubbard je isto negde spomenuo taj svemir, ali neznam gde i sta. Takodje i Pilot je spomenuo, i dao je malo
vise detalja, ali ne dovoljno.

Ne znam jeli se magicni svemir spominje u magijskim sistemima, ili u Kabali.

U magicnom svemiru opsti cilj zivih dusa u njemu je bio hedonizam (uzivancija), znaci to je bio svemir koji je naglasavao hedonizam.

Ali, na samom pocetku tog svemira svako je dobio program, i taj program je cvrsto sugerisao svakoj zivoj dusi da se najsladje zadovoljstvo
postize na ustrob drugih. Ili da kazem prostije, najsladje zadovoljstvo je ono zbog kojeg neko drugi mora da plati.

Ovo je rezultiralo razim sexualnim perverzijama. Svako je mogao da uziva normalna zadovoljstva, ali svakoga je program nagonio da trazi
i ona sladja zadovoljstva, a ta zadovoljstva su trazila zrtve, muke drugih, tudji znoj i tako to.

Taj program jos uvek cuci u nama svima, ali je jako cenzuriran i ogranicen u ovom nasem fizickom svemiru. Sklonili smo ga iz svojih ociju,
ali on puca ponekad iz onih koji ne mogu da izdrze. Pravimo se da ga nema, ali on je jos uvek u nama cvrsto urezan.

Ali oni koji vladaju svetom i imaju moc, oni si dopustaju ta zadovoljstva u tajnosti, te se igraju u gotickim ritualima, sa zrtvama i raznim alatkama.

Taj program je znaci stvorio niz razlicitih ponasanja i stvari, kao sto su npr:
- Silovanje. U ovome silovatelj uziva na racun zrtve koja pati.
- Pedofilija. Slicna stvar.
- Energetski Vampirizam, a verovatno i stvarno pijenje krvi.
- Robovlasnistvo. Da bi gospodar uzivao, robovi moraju da se muce radeci.
- Max s3xy doterana zena, koja se krece medju muskarcima, ne dajuci im nista. Muskarci pate jer je zele, ali ona im ne da i njihova
patnja joj pruza zadovoljstvo.
- Sadomazohizam.
- Zrtvovanje zivotinja i ljudi u ritualima.
- Razne droge.

Ove stvari su mi pale na um. Ako se setite jos kojeceg, mozete dopuniti listu.

To ne znaci da su ove stvari bile obavezno zle, daleko od toga. Ali je program postepeno ucinio ove stvari sve losijim i nepodnozljivijim,
ucinio ih je solidnim. Jer ove ideje su postojale jos u predjasnjijim svemirima, u kojima nije bilo radjanja i umiranja, te je npr silovanje
bila samo obicna zabavna igra za oboje. Ali ovaj program je uvrnut tako da te koncepte ugradi u surovu realnost u magicni svemir u kojem su
duse relativno cvrsto vezane za svoje telo. Iako je tada vezanost za telo bila manja nego u ovom fizickom svemiru.

Ok, bilo je sigurno i predivnih i prelepih stvari u magicnom svemiru, ali je ovaj program bio kazna za sve, i ljudi su postepeno sve vise i vise
poceli da zive razvratno, i onda je stvoren novi svemir (ovaj fizicki) da bi kriminalce bacali ovamo.

Poslednji izmenio Almsivi dana 29 Dec, 2010 15:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger MSN Messenger
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 29 Dec, 2010 15:08 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

E da, Hubbard je rekao da je lokalni prelaz iz tog svemira u ovaj u sazvezdju Orion, u Horsehead nebuli.
Konjska glava, mada je Nosferatu zapazio da to vise lici na Zmajevu glavu. Smile

Link
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Yahoo Messenger MSN Messenger
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 29 Dec, 2010 15:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

OK, Almsivi, dobra tema. O magicnom univerzumu pisem vec par godina na ovom forumu.

Magicni svemir je po kabali Drvo zivota.
Magicni svemir se deli na 10 sefirota.
Magicni svemir su i 22 velike arkane Tarota.
Magicni svemir su i 30 etira enohijanske magije.
Magicni svemir su i 30 gnostickih eona.
Magicni svemir su 10 hermetickih sfera na vrhu sa decadom.

To su otprilike sfere po kojima se krecem u svojim ekstatickim putovanjima.

Ta putovanja bih po utiscima koji oni sa sobom donose, podelio u 10 razlicitih vrsta:

1. vantelesna projekcija - utisak 10 poena
2. putovanje preko meditacije - utisak 9 poena
3. lucidan san - utisak 8 poena
4. dubok san sa snaznim znacenjem, ali nije lucidan - utisak 7 poena
5. fotografske epizode preko meditacije - utisak 6 poena
6. fotografske epizode snaznog znacenja preko snova - utisak 5 poena

Sto dublji utisak, to veca spoznaja, lepsi osecaj i krupniji iskorak prema prosvetljenju.

Inace, ovo sto si ispricao o bajkama, apsolutno je tacno. Bajke se mahom desavaju u Istocnom Malkutu i u Netzachu (na Veneri).
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 29 Dec, 2010 15:26 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ok Tale. Ti imas iskustva, ja ga nemam, tako da ne mogu nista biti siguran. Nego eto razmatram podatke. Hvala na doprinosu. Smile

Ovo za drvo, ja npr mislim da ovaj svemir ima svoje drvo zivota, a magicni svemir ima svoje drvo zivota koje nije isto,
iako moze biti da je vrlo slicno kao ovo drvo ovog svemira. Ili mozda, moguce je da je Keter ovog svemira zapravo Malkut u magicnom svemiru.

I da, mislim da mnogo toga sto si doziveo da ima veze sa ovom temom.
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 30 Dec, 2010 12:13 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

stvarno dobra tema. barem meni...
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 30 Dec, 2010 12:37 pm    Naslov: Re: Magični Univerzum
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::

Magicni svemir jos uvek postoji, ali tamo je ostalo jako malo
zivih dusa, svi su presli u ovaj nas trenutni fizicki svemir. Ova dva svemira nisu paralelni, vec je svaki zaseban za sebe, ali svi smo nekada ziveli
u magicnom svemiru, i sada zivimo u ovom.

O tom svemiru rekli su nesto poneki ljudi, ali veoma malo.

U magicnom svemiru opsti cilj zivih dusa u njemu je bio hedonizam (uzivancija), znaci to je bio svemir koji je naglasavao hedonizam.

Almsivi, ti znaš da si meni posebno drag, ali te moram sada malo opaučiti, što da ne, naši smo, zar ne? Smile

Ako si već rekao da nemaš iskustva sa magičnim svemirom, kako si onda mogao da eksplicitno tvrdiš da je tamo ostalo malo živih duša i da su "svi prešli u ovaj naš trenutni fizički svemir"?

Ti si oprezan i precizan kada pišeš, ali ti se u ovom slučaju provukla neopreznost, nepreciznost i generalizacija Ne .

U magčnom univerzumu ima mnogo više ljudi nego kod ovde kod nas. Nisu su se svi ljudi poveli za padom Adama i Eve, a neki su, bogami, uspešno izveli ponovni uspon do tih viših sfera.

Na primer, spoljašnji omotač Zemlje ili Malkut, obiluje predivnim ljudskim dušama. Neke od njih će se ponovo ovde roditi, a neki od njih neće ovamo više doći nikada.

Istina je da što više idemo u povišenije sfere magičnog univerzuma, da u njima zatičemo sve manji broj ljudskih bića.

O tom magičnom svemiru, mnogi ljudi su mnogo toga pričali, ali ja mislim da magicni svemir nije dobar izraz. Kao što sam u ranijem postu rekao, ne postoji samo jedan "magicni univerzum", već ih postoji, po jednim gnosticima 30. Po drugim gnosticima ima ih 365. Mislim da su najpribližniji tačnosti budisti koji smatraju da ima više biliona različitih univerzuma.

Onako kako je njihov univerzum magičan za nas, tako je i naš univerzum magičan za neke od njih.

Pa, mi smo upravo došli na ovaj svet, zato što nam je delovao magično, zar ne?

Hedonizam postoji u nekim delovima tog "magičnog univerzuma", dok u drugim delovima postoji apstinencija.

Ko hoće hedonizam, valjalo bi mu da poseti carstvo undina Malkuta, društvo boginja Venerinog reda Venere ili mentalne etire boginje Babalon.

Mislim da će ti biti zanimljivo druženje sa mnom, ukoliko si strpljiv, a mlad si, što da ne.
Almsivi
Majstor

Poruka Poslao: 30 Dec, 2010 14:49 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Taj podatak da su skoro svi presli ovamo je Pilot napisao. Smile

Mislim da ovaj nas svemir ima mnogo sfera, podsfera, ravni, pakao, raj itd. Ali sve je to u okviru ovog svemira. A magicni svemir isto tako
da ima svoje sfere, ravni, slojeve itd, ali to je u okviru magicnog svemira. Mozda postoje neke precice i prelazi izmedju ovih svemirova...

Ostalo ok.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 30 Dec, 2010 15:07 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Almsivi ::
Taj podatak da su skoro svi presli ovamo je Pilot napisao. Smile

Mislim da ovaj nas svemir ima mnogo sfera, podsfera, ravni, pakao, raj itd. Ali sve je to u okviru ovog svemira. A magicni svemir isto tako
da ima svoje sfere, ravni, slojeve itd, ali to je u okviru magicnog svemira. Mozda postoje neke precice i prelazi izmedju ovih svemirova...

E, ovo sam sada razumeo i mogu reci da je to bas zanimljiva teza Surprised

Ja mislim da postoji odredjen broj paralelnih svemira koji su bitni nama ljudskim bicima. U tim svemirima se krecemo, zivimo, postojimo, dok u nekim drugim svemirima nema sta da trazimo jer nemaju bas nikakve veze sa ljudskom prirodom i karakteristikama.
Neke stvari u tim "neljudskim univerzumima" deluju potpuno bizarno, tipa zivuci matematicki znaci, civilizacije slova, kultura muzickih melodija i tome slicno.
5.element

Pridružio: 06 Feb 2009

Poruka Poslao: 30 Dec, 2010 17:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Magični svemir ti je bio nešto kao DisneyWorld..sve nešto bajkovito..odmah ostvarivo..sa tek ponekom kućom strave,sve u svemu dosadno ..za Boga..pa kad je vidio da nedostaje adrenalina i prave akcije ..stvorio je adrenalinski park..Zemlju.. Very Happy i naravno ovaj Svemir.
( 5.element )
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Strana 1 od 1

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka MEDITACIJA- OSNOVNI POJMOVI 50 Vesna 41984 16 Nov, 2010 14:55 pm
Aleksandra-Caca Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Interval ne-vremena 4 adminfob 42766 03 Jun, 2010 23:13 pm
zvoncica Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35728 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 43102 11 Maj, 2008 23:06 pm
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Uticaj Fotonskog Pojasa na ljudsko telo 2 adminfob 11511 11 Apr, 2008 02:22 am
Nema novih poruka Galaktički Plimni Val Svjetlosti 2 adminfob 16071 28 Jan, 2008 02:24 am
Nema novih poruka ŽENA TELE BELOG BUFALA 1 adminfob 25867 13 Jan, 2008 00:10 am
adminfob Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)