Yin-Yang u svetlu Hrišćanske vere
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ПРАВОСЛАВЉЕ
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
Dejjan

Pridružio: 19 Apr 2009

Poruka Poslao: 01 Sep, 2011 06:04 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ma kakva crna lula mira ,kakvi bakrači Very Happy
Trebaš sam sa sobom da pripališ lulu mira Laughing
Danko
Iskušenik

Pridružio: 16 Dec 2010

Poruka Poslao: 01 Sep, 2011 06:35 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dejjan ::

Ooo... pa 'de si Dekky. Znaš da sam se bio uplašo. Reko', nema Dekijja, sad Zosim bez veznog igrača mora malo više da se povuče ka sredini terena.

A sad pogledaj kako nastupaš. I onda Oljica mene oplete kako sam nekulturan.

Olja, jel' mogu ja sad da nastupim? Ovaj vaš me izaziva. Pa, pročitajte samo šta je napisao. Čekam vaše odobrenje. Ne bih voleo da se opet naljutite na mene zbog "moje nekulture".
Olivera Stevanovic
Hodočasnik

Pridružio: 27 Nov 2008

Poruka Poslao: 01 Sep, 2011 08:44 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro jutro Danko !!!

Moram da te razočaram, ovde ne postoji FK Zosim, a pogotovo ja ne igram u ničijem klubu, iz prostog razloga jer čistačice ne igraju fudbal. Very Happy .

Ovde ne postoji zavera protiv tebe, samo ćeš svoje tekstove morati da staviš pod mišku i da staneš u red sa ostalima koji su sa svojim tekstovima, saznanjima iz tuđih teksova na istom putu - prema Bogu.

NEMA JEDNE I JEDINE ISTINE O BOGU , a čiji si ti zastupnik i propovednik ovde.
( I Rale, u istom fk klubu ,, pardon, ostali nek se sami dopišu ... )

Ja sve dobre žurke propustim Sad , i uvek se kasno setim šta je trebalo da kažem, šta ćeš, sindrom čistačice , ŽENSKO! .... ali batrgam se nekako ... pa se tako tek sinoć setih, šta me je najviše iritiralo, i šta me oduvek iritira u hrišćanskoj doktrini i praksi, a to je baš to PRETENDOVANJE da je SAMO TO JEDINI ISPRAVNI PUT. O tome sam pisala u svom komentaru, ali posredno, nedostajala je samo ova konkrentna misao..

Hrišćanstvo nije jedini , mogući i ispravni put do Boga.

Moje lično iskustvo je da nije, a krenula sam bila tom stazom, i dovela me je bila do ivice provalije, očajanja i bolesti, jer sam se za hrišćanstvo pridržavala kao za ogradu na stepeništu,tražeći utehu, dok sam hodala kroz životne havarije pre izvesnog vremena...

Tek kad sam se okrenula nekim drugim tekstovima, učenjima i spoznajama moj život je krenuo drugim tokom. Krenula sam na put otkrivanja sebe i drugačijeg sagledavanja i shvatanja okruženja. I zadovoljna sam napretkom, iako ne bih mogla da kažem da sledim neko konkretno učenje ili veru.

U tome je razlika između mene i Vas, pa me doživljavate kao igrača protivničkog tima.
Ja prihvatam Vaše mišljenje i put, ali samo kao jedno od mnogih mišljenja i puteva, a NE KAO JEDNO I JEDINO, KOJE TREBA DA SLEDIM !!! U tome je "kvaka" ..Ovde na sajtu postoje linkovi i kopirani su mnogi tekstovi i učenja, pravci i spoznaje, i NIKO U NASLOVU NIJE ZAKAČIO - UPOZORENJE - DA JE TO JEDAN I JEDINI ISPRAVNI PRAVAC, ISTINA, UČENJE ... samo je dato ljudima da sami procene kome se šta sviđa i odgovara mu.

Ja lično u hrišćanskoj praksi nisam naišla na nešto što bi me ispunilo i zadovoljilo.
Opterećivale su me ispovesti i nisu mi donele ništa dobrog, osećala sam da to nema nikakvog smisla. Čitajući različite knjige, koje sam ovde pronašla, naučila sam kako da se okrenem sebi, kako da prihvatim sebe, razmela sam na novi način kako se ponašamo i zašto, kako nas kroz život vode uverenja koja smo pokupili kroz život, naučila sam da gledam oko sebe širom otvorenih očiju i divim se Božijem delu, i zahvalna sam na novi način na svemu što mi se u životu dešavalo... Ali to je samo jedan od mogućih puteva, ne namećem ga nikome, i poštujem tuđe puteve, ali do granice preko koje se drugima nameću .... U tome je tačka razdora, i ovde i napolju...

Vama Danko hvala na onakvom odgovoru , na moj komentar Vašeg teksta koji je bio impulsivan prilično... neukalupljen u fina civilizacijska pravila komunikacije... Zahvatila sam i previše istorije i geografije ... i generalizovala... mada ... u krajnjoj liniji to sam izvukla iz Vašeg teksta - jer, svaka je žena čistačica - bar pola sata u toku dana, - samo nije tačno da nemaju pojma ....

A ovo što ti čas persiram, čas sam na ti... samo prati oscilacije osećaja... jer ipak smo negde u rezonanci... a negde nismo...

Pozdrav i dobro došao u fk Objave Twisted Evil
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
IIpotoMajctop
Urednik

Pridružio: 30 Avg 2008

Poruka Poslao: 01 Sep, 2011 14:28 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Зосиме,
Ја заиста не знам шта да кажем на твоје писаније сем - Rolling Eyes
Мислим да не познајеш довољно религију, а поготово православље да би тако ауторитативно могао да оцењујеш. Очито је да ниси довољно читао и ослањаш се само на своју импресивну интелигенцију и још импресивнији поетски дар. Ипак то није довољно да би се писало на овако озбиљне теме онако "с висине".
Може свако да пише о свему, али не може да се поставља изнад осталих јер то делује просто смешно, као жаба кад је хтела да буде во те се надимала док није пукла. То је традиционалан начин свих рационалиста - сасвим је легитиман, али мени рецимо смета.

Издвојио сам два карактеристича цитата.    

Zosim ::
     A zašto su žabousti agresivni? Zato što nisu razrešili svoju seksualnost, već ceo život provode izmedju dva kraka makaza: onoga što crkva kaže i onoga što telo ište.
I kada se jebu, jebu se kao da čine greh i odmah sutradan idu u crkvu da se pomole i traže pričest.
По православној догми нема никаквог сукоба са сексуалношћу, то је гностичка заблуда и Платонско учење. У православљу тело се спашава васкрсењем заједно са душом и поклања му се једнака брига. Секс није забрањен, чак је и препоручен.
А о правилима пред Причест ниси ништа читао - такође.
Zosim ::
Ko su ribari duša, ateisti ili vernici? Ko koga pokušava da preobrati?
Znači, da raščistimo: crkva je agresivna, a ne ateisti.
Па не знам, ја сам био Титов пионир, срећа те нисам био Стаљинов. А шта тек рећи о Кинезима против Тибетљана? Хајде да пребројимо жртве у тих мање од столећа и упоредимо. Хајде да се вратимо уназад до доба просветитељства и видимо шта су изнедрили Волтер и другари...Колико револуција, колико неправди?
Можда си очекивао да се Данко, Рале и ја извинимо вама атеистима за (не)дела Ватикана, али немамо ингеренције - немогуће је. Laughing

Ма добро - опуштено. Smile
Читам шта се овде пише јер сам уредник овог подфорума, иначе тешко да бих имао стомак. Дискусија је на ивици ножа али за сада нема отворених личних увреда, што ме радује.
Dejjan

Poruka Poslao: 01 Sep, 2011 15:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Danko ::

Ooo... pa 'de si Dekky. Znaš da sam se bio uplašo. Reko', nema Dekijja, sad Zosim bez veznog igrača mora malo više da se povuče ka sredini terena.

A sad pogledaj kako nastupaš. I onda Oljica mene oplete kako sam nekulturan.

Olja, jel' mogu ja sad da nastupim? Ovaj vaš me izaziva. Pa, pročitajte samo šta je napisao. Čekam vaše odobrenje. Ne bih voleo da se opet naljutite na mene zbog "moje nekulture".

Ja se samo zalažem,da,kada si već izašao do pola,izađeš i ceo Laughing
U tom kontekstu lula predstavlja smetnju,oblak. Very Happy
Dejjan

Poruka Poslao: 01 Sep, 2011 15:37 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

IIpotoMajctop ::

Можда си очекивао да се Данко, Рале и ја извинимо вама атеистима за (не)дела Ватикана, али немамо ингеренције - немогуће је. Laughing

Ovo je lep primer kako razmišlja jedan tipičan hrišćanin.Ako ste protiv Boga kako je prikazan u crkvenim knjigama,ako mislite da je Bibilija bezveze knjiga,ako ste protiv svetaca i crkvenih praznika (ili ste totalno indiferentni ,kao u mom slučaju),onda ste eto ateista.
Kao da van vaše crkvene ideologije,nepostoji druga spoznaja Boga.
Da li bi i ja trebao da kažem da ste vas troje ateisti ,zato što vaša predstava Boga i kako deluje nema skoro nikakve dodoirne veze sa mojom predstavom ?

Ili spoznajom ?

Jel je ogromna razlika između predstave i spoznaje.
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 01 Sep, 2011 16:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dobro, pošto ste se grupisali ovde- odlučio sam da se pridružim i ja- al pošteno bi bilo na strani Hrišćana, da malo izbalansiramo- a i ovo dvoje, Rale i Prota, jedva umeju od vatre i vode da se odbrane, pa da pomognem...

Samo ne znam koje stavove zastupamo?

Vera?

Vera je apsolutno neophodna da bi Čovek upoznao Boga. To je amin. Jer čovek je individua i kao takav znači da je u stanju identiteta, a za to je neophodna vera, odnosno verovanje u ono što se doživljava. To je čista logika. Ono što nije na meti pažnje to se ni nepercipira tako da nepostoji. Ono što se percipira- uliva se vera, odnosno veruje se u to i tako nastaje identifikacija i ono se opaža.

Šta još imamo od teza?
 Nazad na vrh »
Danko
Iskušenik

Poruka Poslao: 01 Sep, 2011 16:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Olivera Stevanovic ::
Dobro jutro Danko !!!

Moram da te razocaram, ovde ne postoji FK Zosim, a pogotovo ja ne igram u nicijem klubu, iz prostog razloga jer cistacice ne igraju fudbal. Very Happy .

Ćao Olja,
Ni ja nisam neki fudbaler, nego sam to koristio po sistemu "timski rad". Znaš ako se na ovom topiku ništa nije dešavalo više od 6 meseci, a onda se pojavi Zosima, a za njim cela ekipa. Hajde, šta ja da mislim?
Ali, OK, razjasnili smo. Prihvatam da nisi deo tima.

Ovde ne postoji zavera protiv tebe, samo ceš svoje tekstove morati da staviš pod mišku i da staneš u red sa ostalima koji su sa svojim tekstovima, saznanjima iz tudih teksova na istom putu - prema Bogu.

Nos problemos, stara sam ja čekalica.

NEMA JEDNE I JEDINE ISTINE O BOGU , a ciji si ti zastupnik i propovednik ovde.
( I Rale, u istom fk klubu ,, pardon, ostali nek se sami dopišu ... )

Istina je uvek jedna (u Bogu), draga Olja, samo je svaki čovek gleda iz svog ugla i onda na kraju ispadne da svako ima svoju istinu. Ako se sećaš one moje priče o stubu na trgu. Ona govori o tome.
A što se tiče Raleta, ako te ne mrzi pogledaj našu raspravu sa strane br. 2. Pa ćeš videti koliko smo mi uigrani tim. S tim što smo ja i Rale to raščistili istog dana. A sa Zosimom, to na žalost traje.

...a to je baš to PRETENDOVANJE da je SAMO TO JEDINI ISPRAVNI PUT. O tome sam pisala u svom komentaru...

Ovo sada ozbiljno pričam: Cilj je jedan, putevi su za svakog drugačiji, individualni.
Hrišcanstvo nije jedini , moguci i ispravni put do Boga.

U pravu si. Ali je nama najprimerenije. Mi smo ga još kao mala deca primili u sebe. Kroz porodicu, školu, društvene odnose, pa čak i kroz konstrukciju našeg jezika. Tražiti drugu neku religiju iziskuje mnogo više napora.

Mada Hrišcanstvo jeste jedinstveno i ima razlog zašto može biti najispravniji, veruj me. Sada baš izučavam Islam i sad bolje razumem šta je to u Hrišćanstvu specifično. Biće jedan tekst uskoro. Ali ne bih sad o tim stvarima.

Moje licno iskustvo je da nije, a krenula sam bila tom stazom, i dovela me je bila do ivice provalije, ocajanja i bolesti, jer sam se za hrišcanstvo pridržavala kao za ogradu na stepeništu,tražeci utehu, dok sam hodala kroz životne havarije pre izvesnog vremena...

Verujem ti. Čovek u psihičkoj krizi traži izlaz i hvata se za prvi koji mu ponudi rešenje. Ali kao što sam rekao ono o verujućima, posle apsolutnog praćenja "by the book" crkvenih pravila koja te podignu do jednog nivoa, dalje moraš sama. Moraš to stečeno znanje da svojim intelektom i svojim iskustvima da razvijaš dalje.

Tek kad sam se okrenula nekim drugim tekstovima, ucenjima i spoznajama moj život je krenuo drugim tokom. Krenula sam na put otkrivanja sebe i drugacjeg sagledavanja i shvatanja okruženja. I zadovoljna sam napretkom, iako ne bih mogla da kažem da sledim neko konkretno ucenje ili veru.

Upravo ono što rekoh. To je i normalno da razvijaš svoj put.

U tome je razlika izmedu mene i Vas, pa me doživljavate kao igraca protivnickog tima.

Ma daj, samo mi se Zosim namestio, a videla si da ja volim takve. Krenu je sa napadima, a u njegovim stavovima se ponegde videlo da slično rezonujemo. Zato sam insistirao da pročita moj tekst, jer bi se onda malo "oladio", ali ako neće... Pa, šta da mu radim. Sam je kriv kad je Very Happy.

Opterecivale su me ispovesti i nisu mi donele ništa dobrog, osecala sam da to nema nikakvog smisla.

Problem sa ispovešću je što je u Hrišćanstvu dobro i greh jedna od glavnih tačaka vere. I to je OK. I sama si svesna da nam se greh za čas predstavi kao dobro. Zbog toga treba da svoj greh otvoreno izgovoriš, prepoznaš i na taj način izoluješ u sebi. E sada o svešteniku, ako se sećaš i drugi su nešto rekli o posredniku da ili ne. Posrednik ti je potreban da bi razumela metod i da bi teuvede u sistem čišćenja sebe. Ali kada jednom to razumeš, posrednik ti više ne treba. Ljudi imaju, pa i ja sam imao, poteškoće. Meni je još sveštenik bio kućni orijatelj. Ali na Crkvu i sveštenstvo ja gledam kao na instituciju škole. Tu su da nas poduče i izvedu na put ka Hristu, ali moramo da budemo svesni da su i sveštenici samo ljudi. Tako imaš sistem boljeg i lošijeg "nastavnika" i ne treba zbog toga da zamrziš nastavni predmet. Pa, opet kažem ono iz moje pesme: Ma, zbog sebe radi ti upali sveću.

Ali to je samo jedan od mogucih puteva, ne namecem ga nikome, i poštujem tude puteve, ali do granice preko koje se drugima namecu .... U tome je tacka razdora, i ovde i napolju...

Tačka razdora je uvek bila i biće ljudska glupost. Kloni se onoga koji se nameće i prihvataj onoga koji prihvata tvoju različitost.

Vama Danko hvala na onakvom odgovoru

Ma daj Olja, nisam te shvatao ozbiljno, a nadam se ni ti mene. Ono je bilo zabave radi. Ovo je sada, nadam se ozbiljno.

A ovo što ti cas persiram, cas sam na ti...

Uvek prihvatam razgovor na TI. Ne što ne poštujem sagovornika, već da mu pokažem da ga računam sebi ravnim. Ono VI od juče je bilo samo da malo podignem svoju kulturu, pošto si inistirala na tome. Wink

Pozdrav!
Danko
Iskušenik

Poruka Poslao: 01 Sep, 2011 16:18 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dejjoj, sad već preteruješ.

Prvo dužno izvinjenje ženskom delu čitalačke publike. Molim vas da zažmurite, a onda:

Pa ako već izlazim, jel to znači da sam ti već bio ušao više od pola?

I da znaš, na ovakve komentare više ne odgovaram. Budi malo kreativniji.
Giba
Mesija

Pridružio: 20 Sep 2008

Poruka Poslao: 01 Sep, 2011 16:21 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Tajmuat ovde, za tim Hrišćana.

Momci, nemojte da ulazite u lične konverzacije. To je ono što oni žele, da nas spuste na njiov nivo, pa da nas dobiju na iskustvo. To su vam okoreli psihoanalitičari, zamlate koje samo gledaju šta mogu da izbunare iz domena ličnosti pa da svedu konverzaciju na taj reon i da vode "demokratsku" bitku pošto ih ima više, pa kao imaju osećaj da su nas preglasali. Tu čorbu nećemo da kušamo.

Mi moramo da se držimo spoznaje i da branimo teze iskustvenim podacima.

Tu nemaju šanse, jer psihoanaliza ne zna šta se nalazi van reona identiteta.

Ajd sad, Hrabro!
 Nazad na vrh »
Danko
Iskušenik

Poruka Poslao: 01 Sep, 2011 16:31 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Giba ::
Dobro, pošto ste se grupisali ovde- odlučio sam da se pridružim i ja- al pošteno bi bilo na strani Hrišćana, da malo izbalansiramo- a i ovo dvoje, Rale i Prota, jedva umeju od vatre i vode da se odbrane, pa da pomognem...

Samo ne znam koje stavove zastupamo?

Vera?

Vera je apsolutno neophodna da bi Čovek upoznao Boga. To je amin. Jer čovek je individua i kao takav znači da je u stanju identiteta, a za to je neophodna vera, odnosno verovanje u ono što se doživljava. To je čista logika. Ono što nije na meti pažnje to se ni nepercipira tako da nepostoji. Ono što se percipira- uliva se vera, odnosno veruje se u to i tako nastaje identifikacija i ono se opaža.

Šta još imamo od teza?

Pozdrav Gibi!
Hajde da te uvedem u temu: Teme nema. Ima Zosima sa svojim timom i pucaju samo pršti. A ne znaju u stvari ni gde pucaju ni zašto pucaju. Totalna ludnica.

Ali izgleda da polako stvari privodimo kraju, hval Bogu. Ostao je samo ovaj slobodni strelac Dejjoj. Ali s njim je lako, jer se uvek sam namesti.
A Zosima sam lepo jutros pitao da li da li zaista želi da mu odgovorim po pitanju vere ili ne? Bolje bi mu bilo da prihvati pruženu ruku.

Hvala na želji da pomogneš.
Dejjan

Poruka Poslao: 01 Sep, 2011 16:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dejjoj, sad već preteruješ.

Prvo dužno izvinjenje ženskom delu čitalačke publike. Molim vas da zažmurite, a onda:

Pa ako već izlazim, jel to znači da sam ti već bio ušao više od pola?

I da znaš, na ovakve komentare više ne odgovaram. Budi malo kreativniji.

Laughing Prvo dužno izvinjenje ženskom delu čitalačke publike. Molim vas da zažmurite, a onda: Razz

Neznači da si ušao nigde,nego da izlaziš,otvaraš se.Ja samo želim da budeš to što jesi...do kraja i da imaš još dosta toga da nam pokažeš Very Happy

Bolje bi mu bilo da prihvati pruženu ruku.

Ili šta ? Otvorićeš se do kraja Laughing

Giba se Danko Laughing
valen
Majstor

Pridružio: 11 Nov 2009

Poruka Poslao: 01 Sep, 2011 17:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

I tako je Danko sva forumska mitarstva prosao polagano i relativno lako.

Gordost je bila malo uporna ali i nju si, Danko, nadmudrio na taj nacin,
da si me podsetio na onu-
-"Nikad ne podcenjuj moc poricanja". Smile Smile Smile

Smile
Zosim
Majstor

Pridružio: 16 Sep 2008

Poruka Poslao: 01 Sep, 2011 17:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Zosime, sa Starcy i Miodragom trenutno pripaljujem lulu mira. Jel' hoćeš da ti odgovaram na ovo tvoje pisanije ili nećeš?

Sam odluči, izbor je tvoj.

Ne gajim naklonost ka opijatima, tako da mi bilo kakva lula ništa ne znači.
Dejjan ti je lepo rekao, da bi bilo najbolje da tu lulu popušiš sam sa sobom.
Mislim da ga uopšte nisi shvatio.
Isuviše si nagao, trčiš pred rudu i promiču ti velike i važne stvari.
To sa čime se ti boriš, to se ne leči na forumu. Ipak je, u celoj stvari, dobro to što si pošao da izučavaš religije na paralelnoj osnovi.
Moram ti napomenuti, da je to, za tebe lično, jako zaobilazan put i puno ćeš vremena izgubiti. Postoje mnogo brži i direktniji putevi koji bi te za života doveli do ličnog spasenja.

Onu pesmu “Ako”, čiji sam deo citirao, je napisao Radjard Kipling i proglašena je za pesmu stoleća.

Danko, dovoljno si se predstavio, za moj ukus čak i previše,
tako da mi ništa ne znači hoćeš li išta više pisati ili nećeš.

Jedan veliki um, kao Kiplingov, je rekao:
- Medved ide šumom, a ispod njega lišće šušti, a njega baš briga što lišće šušti.

Ako se zadržiš nekoliko sekundi nad ovom rečenicom možda i shvatiš šta hoću da ti kažem, jer do sada si ostvario porazan skor, shvatio si manje od polovine svega što sam ti pisao.

Ako se ipak budeš odlučio da bilo šta pišeš, nevezano za ovu našu zakačaljku, bilo bi lepo da to učini onaj najbolji deo tebe, onaj kojeg za sada čuvaš, ko zna za koga.
Jer nije na nama, na bilo kome, da sudimo, već da pružimo novu šansu.
I ako umemo, da motivišemo i podstaknemo.

A mnogi to ne shvate, pa novu šansu iskoriste da se pokažu u još gorem svetlu,
umesto da kažu:
-Videste me u najgorem izdanju, e pa kad to izdržaste, sada ću da vam pokažem najbolji deo sebe.

Ja sam ti poželeo dobrodošlicu, a sada mogu samo da ti kažem: Budi pametan i sretno ti bilo.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
Petar iz Podgorice
Duhovni učitelj

Pridružio: 07 Jan 2009

Poruka Poslao: 01 Sep, 2011 17:46 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

...

Danko sine,
a jel ima negdje da se kupi tvoja knjiga, ili da se uloži nešto u to tvoje učenje...?

...
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ПРАВОСЛАВЉЕ
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Sledeci
Strana 8 od 12

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka Kako ja zamišljam Boga 425 Androgin 117087 30 Jan, 2011 18:01 pm
talerman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sustina vere iskazana kroz kratku pricu 1 SrbinPravoslavac 2839 10 Nov, 2010 16:51 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dr. Zoran Kocic - Rtanj je najveca piramida planete 1/7 10 segrt 6297 30 Avg, 2010 08:35 am
TATA SINANA Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mudrost u 7 minuta:) 2 Kublai Khan 3516 26 Apr, 2010 14:08 pm
Almsivi Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Yemen STARGATE opening 1/5/2010.... World forcing UFO disclo 1 Vakan Tanka 3688 06 Apr, 2010 21:17 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka VIPASSANA MEDITACIJA - Dhamma i umetnost življenja 12 Vesna 9942 20 Jan, 2010 19:38 pm
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVI KOMENTARI I SVA PITANJA ZA ČLANOVE FORUMA 4 Dušan 5916 22 Mar, 2008 17:21 pm
Dušan Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)