ZAMKE - Upozorenje
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 13 Jan, 2011 10:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

neka od pitanja koja sam postavio ispala su nedovoljno jasna...

Da pokušam malo direktnije...

Pretpostavimo da nisam dovoljno očistio svoju svest od karmičkih opterećenja, ta opterećenja mi, naravno, zamagljuju i percepciju, ili - da kažemo: moć shvatanja svega što vidim. Ili: nisam razgradio sve naslage ega.

NE DEŠAVA LI SE, PRI ASTRALNIM PUTOVANJIMA, a, naravno, i u percepciji svega ovozemaljskog, DA JA KROZ MAGLU EGA I KARMIČKIH NASLAGA SAGLEDAVAM SVE NA ŠTA NAIĐEM?

Ako ja smatram da drugima u nečemu pomažem - zato, da bi mi oni bili zahvalni, pa se razočaram ako mi ne iskažu zahvalnost, ne deluje li u tom pomaganju moj ego? Bez ega, zahvaljivali mi se oni ili ne zahvaljivali - ja nalazim zadovoljenje u samoj činjenici da sam pomagao drugima.

Ako sa tim naslagama ega zađem u astral, pa vidim anđele, ili - savršenija bića, koji se, iz razloga koji mi nisu poznati, ne ponašaju u skladu sa onim što ja od njih očekujem - ne deluje li opet u toj percepciji moj ego, koji želi da mu se izlazi u susret, jer smatra da ima dovoljno duhovnih zasluga, da treba sva uzvišenija bića da mu čestitaju i da potrče da mu budu na raspolaganju pri tim putovanjima.

I onda će taj moj ego - da projektuje, da vidi u tim višim bićima: EGOIZAM. Logika njihovog ponašanja može biti sasvim drugačija, može da ima jedno sasvim jasno opravdanje, ali: time što se ne oni ne uklapaju u ono što ja od njih očekujem: JA IH OSUĐUJEM TAKO ŠTO IM PRIPISUJEM EGOIZAM: "Posebna vrsta andjela su visa Ja. Ali ta visa ja su neverovatno sebicna. Doci do nekog od viseg ja je najzahtevniji moguci put, zato sto visa ja se kriju od nas. Visa ja drze svoje visoke pozicije jako cvrsto, dok u nama, u svojim nizim ja, osecaju rivale koji bi mozda mogli da ugroze njihove visoke pozicije." Jer u meni postoji logika egoizma i rivalstva, pa ja preko te logike sagledavam i ponašanje viših bića. Sa stanovišta te logike shvatam, tumačim njihovo ponašanje.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Jan, 2011 10:42 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Još neki primeri mogućeg projektovanja našeg stanja sevsti na ono što vidimo i tumačimo.      

talerman ::
   Ja sam privržen ideji "kako gore, tako dole". U tom smislu, kako je u makrokosmosu, tako je i u mikrokosmosu. Drugim rečima, kako je u spoljašnjem univerzumu, tako je i u našem duhu.

A U ČIJEM NAŠEM DUHU? JER DUH ILI STANJE SVESTI KOJIM MI DOLAZIMO DO SVOG DUHA ILI GA "VIDIMO" - MOGU BITI INDIVIDUALNO BESKRAJNO RAZNOLIKI.

U jednom stanju svesti-tipu duha, usled razgrađene veće količine karmičkih energija i usled, u velikoj meri, savladanog ega - MOGU CAROVATI OPTIMIZAM I ŽELJA DA SE BEZ NAGRADE POMAŽE DRUGIMA.

U drugom stanju svesti-tipu duha mogu čučati još znatne količine karme i još dosta snažan ego, takva osoba može biti sumorna, pesimistična, može brinuti uglavnom samo o sebi (alijas: svojoj porodici i krugu koji smatra delom sebe).

ONDA ĆE IZVOĐENJE ZAKLJUČAKA O MAKROKOSMOSU - KOD OVAKVE DVE OSOBE, SA DOSTA RAZLIČITIM STANJIMA SVESTI, BITI DIJAMETRALNO SUPROTNO.

No, možda je tu na delu princip: NA KAKVU SLIKU KOSMOSA SMO FOKUSIRANI, TAKAV KOSMOS ILI "KOSMOS" NAS PRIVLAČI, ODNOSNO MI NJIH PRIVLAČIMO SEBI, U SMISLU NJIHOVIH UTICAJA NA NAS I NA NAŠ ŽIVOT.
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 13 Jan, 2011 10:58 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::

Pretpostavimo da nisam dovoljno očistio svoju svest od karmičkih opterećenja, ta opterećenja mi, naravno, zamagljuju i percepciju, ili - da kažemo: moć shvatanja svega što vidim. Ili: nisam razgradio sve naslage ega.

Tačno tako. Pođimo od materijalne ravni koju najbolje poznajemo. Sve što vidimo i na drugi način zapažamo na njoj rezultat je naše karme. Dakle, mi ne možemo da vidimo ovde u "normalnom" stanju svesti andjele i vile. Oni su izvan domašaja naših čula i naše karme. OK, nije samo u karmi razlog, postoji i posebna vrsta magije kojim se vilenjaci služe da ih ne bismo opazili, ali to je druga tema.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 13 Jan, 2011 11:11 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

NE DEŠAVA LI SE, PRI ASTRALNIM PUTOVANJIMA, a, naravno, i u percepciji svega ovozemaljskog, DA JA KROZ MAGLU EGA I KARMIČKIH NASLAGA SAGLEDAVAM SVE NA ŠTA NAIĐEM?

Ako ja smatram da drugima u nečemu pomažem - zato, da bi mi oni bili zahvalni, pa se razočaram ako mi ne iskažu zahvalnost, ne deluje li u tom pomaganju moj ego? Bez ega, zahvaljivali mi se oni ili ne zahvaljivali - ja nalazim zadovoljenje u samoj činjenici da sam pomagao drugima.

Ako sa tim naslagama ega zađem u astral, pa vidim anđele, ili - savršenija bića, koji se, iz razloga koji mi nisu poznati, ne ponašaju u skladu sa onim što ja od njih očekujem - ne deluje li opet u toj percepciji moj ego, koji želi da mu se izlazi u susret, jer smatra da ima dovoljno duhovnih zasluga, da treba sva uzvišenija bića da mu čestitaju i da potrče da mu budu na raspolaganju pri tim putovanjima.

.

Ne dešava se da se pri astralnim putovanjima sagledava sve na šta se naiđe kroz maglu ega i karmičkih naslaga, ako se ona izvode preko Drveta života, Tarota i nekih drugih duhovnih sistema. Ovi sistemi su upravo jako važni zbog toga što ne idemo spontano tamo gde nas duša trenutačno povede usled karmičkih i kojekakvih drugih razloga. Ovi sistemi označavaju kraj lutanja. Na primer, ako je moj cilj da posetim astralno veliku arkanu Cara, ja ću tamo otići i videti Cara, razgovarati sa njim i nešto od njega naučiti. To što ću od njega čuti i naučiti, biće svakako i karmičke prirode, ali to je, ako tako mogu da se izrazim, kanalisanje karma, nisam ja tamo otišao bezveze, nisam kod njega zalutao, nije me tamo navukla karma. To isto važi za svaku drugu veliku arkanu i sefiru Drveta života.

Ovo je velika duhovna učionica nenaslutljivih razmera, a ova škola verovatno traje onoliko koliko traje i naše postojanje. To što sam se pobunio, to jeste stvar moga ega, ali ja sam čovek, a nisam anđeo...Moguće je da su iskušenja veća nego što su moji onostrani prijatelji to mogli da pretpostave. U stvari, verovatno nisu mogli da pretpostave da sam toliko slab učenik. Ali, nastavljamo dalje....
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 13 Jan, 2011 11:19 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A U ČIJEM NAŠEM DUHU? JER DUH ILI STANJE SVESTI KOJIM MI DOLAZIMO DO SVOG DUHA ILI GA "VIDIMO" - MOGU BITI INDIVIDUALNO BESKRAJNO RAZNOLIKI.

Pa, kako mi se čini, to je upravo to što si i rekao.

U našem mikrokosmosu postoji i duh i duša i različita stanja svesti,
postoji i ljubav, bes i mržnja...
Postoje različite emocije, različita podsvesna stanja...
Mislim, možemo da nabrojimo šta god hoćeš...Neka stanja svesti smo iskusili, druga još nismo jer ih nismo postigli, ali imamo taj potencijal...

Dakle, i ljubav, bes, mrznja, različite emocije, podsvesna stanja, energije, bol, patnja, sreća, različiti postigniti i nepostignuti nivoi svesti, dakle apsolutno sve što je u čoveku, to isto je i u kosmosu.
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Jan, 2011 11:26 am    Naslov: Re: ZAMKE - Upozorenje
Odgovoriti sa citatom

I, okreni-obrni - projekcija, i jopet, i jopet!       

4. Posebna vrsta andjela su visa Ja. Ali ta visa ja su neverovatno sebicna. Doci do nekog od viseg ja je najzahtevniji moguci put, zato sto visa ja se kriju od nas. Visa ja drze svoje visoke pozicije jako cvrsto, dok u nama, u svojim nizim ja, osecaju rivale koji bi mozda mogli da ugroze njihove visoke pozicije.

Logično je da se bićima i suštinama viših vibracija ne mogu približiti, ne mogu komunicirati sa njima, bar ne u nekom potpunijem, unutrašnjem smislu - BIĆA I SUŠTINE NIŽIH VIBRACIJA.

PODRAZUMEVA SE DA SE MORA PROĆI VRLO TEŽAK I ZAHTEVAN PUT IZDIZANJA SOPSTVENIH VIBRACIJA NA ODGOVARAJUĆU VISINU, DA BI PRAVI KONTAKT BIO MOGUĆ.

To, što je normalan zahtev i put izdizanja svesti, kao uslov za uspostavljanje pravog kontakta - u svesti sa još uvek delujućim silama egoizma i karmičkih opterećenja, može da izgleda, KROZ PROJEKTOVANJE, kao NEDOSTATAK SAMIH TIH BIĆA I SUŠTINA, KOJE VIDI I ČIJE PONAŠANJE POKUŠAVA DA SHVATI: kao egoizam tih bića, kao njihova nepristupačnost, gordost, rivalstvo, itd.

Citat:
6. Nikom od njih ne fali ni kuca, ni vila, ni hram ni palata. Nebesko bogatstvo nadmasuje ovozemaljsko, a njima ne smeta da budu raskalasni i mocni u svom bogatstvu. Izuzetak su prosta elementalna bica kojima je sasvim OK da zive i u zbunu ili na latici cveta. Mocni andjeli sasvim pristojno zive, komotno, lepo i udobno. O bogovima da ni ne govorimo...

Nije li ovo opet projektovanje tipične zapadnjačke hijerarhije vrednosti na ono što se vidi?

Wow, biti bogat, živeti u izobilju! Zapadnjački ideal! Kako psihološki i duhovno funkcioniše osoba koja je usred izobilja - nebitno je. PRIMER "POMEŠANIH LONČIĆA" PROPADAJUĆE CIVILIZACIJE! A kada takvog, ko ima "sve što mu duša poželi" - strefi teška bolest ili razni drugi sudbinski udari, onda se stropošta u pakao svoje duše, u kojem mu to spoljašnje izobilje nije ni od kakve pomoći!

Ideja o izobilju u kojem su viđena viša bića - sasvim je moguća i logična. JER SE U SVIM DOBRIM DUHOVNIM UČENJIMA I KAŽE: UNUTRAŠNJA HARMONIJA, BLAGODET I IZOBILJE IZLIVAJU SE SPOLJA, PRELIVAJU NA OKOLNOSTI U KOJIMA SE ŽIVI.

Ali, to treba konstatovati bez razočaranosti i rezigniranosti (" Nikom od njih ne fali ni kuca, ni vila, ni hram ni palata."), VEĆ PRIHVATITI KAO NADAHNUĆE ZA SOPSTVENO DUHOVNO NAPREDOVANJE. Tj. suština duhovnog napredovanja nije u tome, ali - ako nam se pažnja već zakačila za momenat spoljašnjeg izobilja...

(Taj princip još nemamo delatan na Zemlji, u carstvu sila iluzija: materijalno, spoljašnje izobilje nema nikakve veze sa unutrašnjim zaslugama. ZA SADA...!)

Citat:
7. Prijateljstvo sa onostranim bicima je cesto jednosmerno. Od nas se mnogo zahteva da bi im prisli. Potrebno je biti nadcovek, supermen, nadheroj, ne bi li se jedan andjeo izvoleo ukazati coveku... Jurcao sam za njima decenijama i vrlo ih dobro upoznao...Kada si u nevolji, pricaju o karmi i slicnim sranjima.

ODLIČNO UOČEN KLJUČ! Izdizanje na više nivoe svesti zaista jeste vrlo teško, tegobno, zahtevno... Ali, takvi su ustrojstvo i logika funkcionisanja ove vaseljene. NAŠE PRIHVATANJE TOG SUTROJSTVA I LOGIKE PRVI SU SIGNALI NAŠEG PRIHVATANJA BOŽJE VOLJE, u smislu prihvatanja evolucije, u kojoj pristajemo da se iz eksperimenta sa uranjanjem u karmička opterećenja postupno izdižemo u više sfere Postojanja, koje znači izdizanje u sfere brige o funkcionisanju celokupnog Postojanja, umesto primarne brige življenja za svoj ćef.

A KO TO NEGODUJE? Zbog "zahtevnosti" koju nam viša bića postavljaju, zbog njihove "nepristupačnosti"? EGO! Ja hoću da uspostavim kontakte sa višim bićima, nezavisno od toga da li mi je svest dovoljno pripremljena za to! Ako ti kontakti nisu mogući - NIKAKO NE MOŽE BITI KRIVICA U MENI I U MOJOJ SVESTI, U NEINTERFERENTNOSTI MOJIH VIBRACIJAMA SA NJIHOVIMA, VEĆ - GREŠKA I KRIVICA SU U TIM BIĆIMA. KLASIČNA ZAMKA PROJEKCIJE!
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Jan, 2011 11:39 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Pa, kako mi se čini, to je upravo to što si i rekao.

U našem mikrokosmosu postoji i duh i duša i različita stanja svesti,
postoji i ljubav, bes i mržnja...
Postoje različite emocije, različita podsvesna stanja...
Mislim, možemo da nabrojimo šta god hoćeš...Neka stanja svesti smo iskusili, druga još nismo jer ih nismo postigli, ali imamo taj potencijal...

Dakle, i ljubav, bes, mrznja, različite emocije, podsvesna stanja, energije, bol, patnja, sreća, različiti postigniti i nepostignuti nivoi svesti, dakle apsolutno sve što je u čoveku, to isto je i u kosmosu.

To je u redu, nego - težište mojih pitanja je na nečem drugom...

Ako kažeš da o makrokosmosu sudimo na osnovu mikrokosmosa, onda - imamo individualno različite slike u zavisnosti od karmičke-emocionalne unutrašnje ne-očišćenosti i od ne-slomljenih sila ega.

Onda, na primer, tvoja slika makrokosmosa, koja proizilazi iz tvog mikrokosmosa, nije i moja.

U jednoj slici, na primer, makrokosmos je ovakav: "Bozja kreacija pociva na nasim kostima, mukama, ranama, krvi, kovcezima, kolevkama i grobovima. To je srz istine. To je nasa stvarnost. To je nas pocetak i tu je nas kraj. Mozemo samo da se nadamo da cemo biti izuzeci. Ko zivi u nadi, umire izvizdan i od andjela i od demona podjednako." (Verovatno si čuo za takvu varijantu!)

Drugačija slika makrokosmosa se može iščitavati na jednom drugom podforumu ovog foruma...
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 13 Jan, 2011 11:41 am    Naslov: Re: ZAMKE - Upozorenje
Odgovoriti sa citatom

Logično je da se bićima i suštinama viših vibracija ne mogu približiti, ne mogu komunicirati sa njima, bar ne u nekom potpunijem, unutrašnjem smislu - BIĆA I SUŠTINE NIŽIH VIBRACIJA.

Plavi zrače, zaoštravaš ton i kako vidim igraš se sa mojim živcima. Smile

Ali, ja ću i dalje govoriti vrlo smireno i odmereno.

Moja kritika na račun anđela je bio odraz moje trenutne iznemoglosti i velike slabosti.

Ali, sada da povlačim reč ne mogu, a rekao sam to što sam im rekao, zato što sam želeo da me jasno čuju.

Posle toliko godina provedenih sa njima, mislio sam da imam pravo da iskažem nezadovoljstvo.

Kada kreneš u potragu za višim ja, nije ih jednostavno pronaći...

Neki od njih žive u astralnoj ravni.
Oni što žive u mentalnoj ravni se nikada ne reinkarniraju, ali sve reinkarnacije potiču od njih. Kako to oni izvode, ja to još uvek ne znam. Nisu mi rekli. Ali, njih je jako teško pronaći sve kada se nadješ u njihovoj blizini. Igraju žmurke sa tobom. Pazi Plavi Zrače, ovo nije snovidjenje ili halucinacija, tokom tih doživljaja stvari su realne koliko i na ovom svetu. Kada ih konačno vidiš i porazgovaraš sa nekim od njih, nemaš utisak da su uopšte oduševljeni susretom. Postoje i izuzeci. Postoji i naš predivni mentalni ženski andjeo Madimi koja potpuno shvata sve naše probleme i navija za nas...
Andjeli čuvari...Oni su tek predivni...Oni spajaju sva naša viša i niža ja, oni su kao sprovodnici za struju...
Najteže je doći do sopstvenog Boga, Monade - to možda uspe jednom od milion, ako i toliko.
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 13 Jan, 2011 11:47 am    Naslov: Re: ZAMKE - Upozorenje
Odgovoriti sa citatom

Citat:
6. Nikom od njih ne fali ni kuca, ni vila, ni hram ni palata. Nebesko bogatstvo nadmasuje ovozemaljsko, a njima ne smeta da budu raskalasni i mocni u svom bogatstvu. Izuzetak su prosta elementalna bica kojima je sasvim OK da zive i u zbunu ili na latici cveta. Mocni andjeli sasvim pristojno zive, komotno, lepo i udobno. O bogovima da ni ne govorimo...

Nije li ovo opet projektovanje tipične zapadnjačke hijerarhije vrednosti na ono što se vidi?

Wow, biti bogat, živeti u izobilju! Zapadnjački ideal! Kako psihološki i duhovno funkcioniše osoba koja je usred izobilja - nebitno je.

Ima raznih anđela i puno različitih ljudskih individua...Bezveze je što sam gore napisao. Šta sad da radim, da se pokajem?
Ima i onih koji stvarno žive u udžericama, a sasvim im je lepo u njima...
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 13 Jan, 2011 11:56 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Onda, na primer, tvoja slika makrokosmosa, koja proizilazi iz tvog mikrokosmosa, nije i moja.

Markokosmos i mikrokosmos nam se otkriva u skladu sa našim postignutim nivoom znanja.
To što ti i ja imamo drugačiju sliku makrokosmosa, tačno je da to proizlazi iz našeg mikrokosmosa, ali je tačno i to da se tebi i meni makrokosmos otkriva taman onoliko koliko smo spremni da ga shvatimo. Ko zna ko ima celovitiju sliku? Nije naravno to ni važno. Važno je da se nešto radi. Makar se ne mirimo sa sudbinom.
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Jan, 2011 12:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

To što sam se pobunio, to jeste stvar moga ega, ali ja sam čovek, a nisam anđeo...Moguće je da su iskušenja veća nego što su moji onostrani prijatelji to mogli da pretpostave. U stvari, verovatno nisu mogli da pretpostave da sam toliko slab učenik. Ali, nastavljamo dalje....

Ovo već shvatam kao jedno više sagledavanje problema.

Ako pokušavam da shvatim zamke karmičkih opterećenja i ega, kao i zamke iluzije - ne znači da smatram da sam ja lično sve te probleme prevazišao, nadišao ih. JEDNOSTAVNO, IMAM TEŽNJU DA SE SUOČAVAM SA NJIMA, MOLIM SE ZA UNUTRAŠNJE USMERENJE U VEZI SA TIM. A iz svoje sadašnje pozicije ja ne mogu da procenjujem da li sam i koliko u tome napredovao. Svestan sam svoje težnje ka tome...

ALI, POSTOJI JEDAN MOMENAT O KOJEM TREBA RAZMISLITI, o njemu sam više govorio na svojm temama: MOMENAT OTVORENOSTI ILI ZATVORENOSTI SVESTI ZA NEKE PROMENE.

Otvaranjem svesti za promene - ne znači da će se one odmah i lako i desiti, ali - to znači otvaranje vrata za njih. ONDA, KADA MI MISLIMO DA SE U NEČEMU NE MOŽEMO PROMENITI, MI I NE POKREĆEMO MEHANIZAM PROMENA.

I ja ne smatram da sam anđeo i da sam slomio sve naslage ega i karmičkih opterećenja. ALI IMAM NAMERU I ODLUKU NA NIVOU DUŠE - DA U TOME NAPREDUJEM. Da li će mi, kada, kako, koliko to polaziti za rukom - ne znam. ALI TEŽIM TOME.

Drugačija perspektiva se otvara, tj. zatvara pri SHVATANJU KONSTATOVANOG STANJA KAO KOČANOG I NEIZMENLJIVOG: imam jak ego i karmička opterećenja, tu se ništa ne može izmeniti, krajnji cilj kojem težim je upravo stanje svesti koje sam postigao, tu stavljam tačku.

(Ovde ne govorim o praznoj teoriji, već o nečemu što mi se u praksi pokazalo kao takvo.)

TO PRIHVATANJE POSTOJEĆEG STANJA SVESTI, POSTOJEĆIH ŽIVOTNIH VREDNOSTI I CILJEVA KAO KONAČNIH - INAČE ČESTO MOŽEMO PROČITATI OVDE NA FORUMU. Kao vid svojevoljnog zatvaranja svesti za promene.

Sagledavanje seksualnosti takoreći kao duhovnog puta, pronalaženje opravdanja za usmerenost na sticanje novca radi lagodnog življenja, itd, ZA SVE SE RACIONALIZACIJOM PRONALAZE ARGUMENTI DA SE ONO ŠTO SE ŽELI - PROGLASI ZA DUHOVNO ISPRAVNO. I ja imam seksualni nagon, ali neću da pokušavam da svoje sadašnje želje proglašavam za konačni duhovni cilj i model, pronalazeći nekakve kaobajagi duhovne argumente. Otvoren sam za to da dobijem unutrašnje usmerenje u vezi sa pravim odnosom prema seksualnosti. U vezi sa novcem sitaucija mi je već dosta jasnija...

Ovo se odnosi i na svaki nedostatak koji imamo. Ako mu mi nalazimo kojekava opravdanja, zatvaramo mehanizme za otpočinjanje promena u vezi sa njima. Na primer: pušenje. Po svim objašnjenjima i po svakom duhovnom rezonovanju - ono ne može biti vezano za duhovnost. Ako to priznam kao nedostatak, ako iskažem svoju rešenost da se oslobodim tog nedostatka, ja otvaram svoju svest za promene. Ne znači da će mi se to u skorije vreme i desiti. Možda neću imati snage godinama da u vezi sa tim nešto promenim. Ali, je bitno drugačiji stav ako sebi pošteno kažem: "Ovo je nedostatak, voleo bih da se toga oslobodim, ali - sile koje me na to teraju u meni su još uvek jake, ne mogu im se snagom volje suprotstaviti..." Dakle, da ne osuđujem sebe zbog toga, ALI NE I DA OHRABRUJEM SEBE NA TO.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 13 Jan, 2011 12:45 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A šta misliš Plavi Zrače, pametan si čovek, a pored toga
tvoji saveti su u mnogome na linijama nekih andjela.

Da li treba da živimo u kreiranju ili u napuštanju?

Šta je bolje po karmu?
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 13 Jan, 2011 12:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Po mom mišljenju, najbitnija kreacija bi morala da se odnosi na uspostavljanje atmosfere koja bi omogućila duhovni rad na sebi.
Mogu da kažem da sam to uspeo. Šta god da mi se dešava, ja uvek imam 24 sata na raspolaganju da se bavim duhovnim radom. U tom smislu sam se pokazao kao pravi kreator. Drugo je pitanje da li sam to vreme dobro iskoristio.

Ovo je na neki način bila pobuna ega, urlik pobesnele zveri, ali se ne kajem, zato što u tim urlicima ima gomile istine...

Mi ljudi nismo baš totalni retardi, a to nije ni ovaj naš um, niti ta zver koja je u svakom od nas i kojoj treba pružiti priliku da s vremena na vreme podivlja.

Većina molitvi predstavlja odraz ljudske nemoći.

Nekad treba uzeti u zaštitu i taj ego i tu pomahnitalu zverinu što je u našem umu pomaziti po glavi i dozvoliti je da zaurla.

Na kraju krajeva, taj ego će svakako da umre.

Fizičko telo koje sada imamo će jedino i umreti. Telo astralno, mentalno i duh nadživeće ovo fizičko telo i ovaj naš ego.

To što se ego buni, ima dubokog i dobrog razloga za to...

Umreće, yebi ga...

A dok se to ne desi, želi da se pozabavi malo...makar i pljugama.
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Jan, 2011 16:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Taman sam bio planirao da na "Spiritualnoj pozitivizaciji" sumiram ono što je iz mog ugla neka vrsta ključa za duhovno delovanje u ovom vremenu. A onda su me neka pitanja iz ove tema malo tematski preusmerila... (Taj moj "ključ" kasnije, ako mi ne izvetri iz glave...)

Ako bih nekako iz svog ugla sumirao: kada se raščišćuje tavan-podsvest na koji smo kroz inkarnacije nabacivali stare stvari (karmička opterećenja) - onda to nikako ne može biti kreativna delatnost. Naravno, to ne znači da smo u ovim vremenima bez kreativnih izazova i mogućnosti za kreativno nagažovanje, ali - ono je sigurno u drugom planu. U prvom planu su svi vidovi suočavanja sa karmom. Hvala Bogu, u ovom poslednjem periodu mi se otkrilo, bar mi se čini, da to i nije tako apstraktna delatnost, kao što mi je izgledalo pre, na primer, godinu dana.

Neka objašnjenja jednog psihiloga, inače učenika Babadžija, Dž. Raskina, bili su u zanimljivom saglasju sa mojim traganjima, tako da mi se aktivirao niz uvida, koji su meni lično možda najznačajniji u celom ovom posebno višegodišnjem periodu suočavanja sa raznim problemima.

I ti imaš na jednom mestu neke dobre naznake o području astrala gde se posebno radi sa emocijama, uz jedno, sa mog stanovišta, tumačenje u vezi sa našim ljudskim, ovozemaljskim suočavanjem sa karmom, koje je u našem slučaju nedvosmisleno pogrešan (dakle, ne znam, možda je taj mehanizam delotvoran tamo, u stralu), tj. proizilazi iz nekog civilizacisjkog stereotipa: ta bića, kažeš, otprilike, nisu se još uvežbala da snagom misli kontrolišu emocije. Kod nas: MISLI SE NIKAKO NE MOGU KONRTOLISATI UMOM, NITI UM MOŽE DA PRODUKUJE EMOCIJE.

I SVI PROBLEMI, VEZANI SA PRERADOM KARME, UPRAVO SU NA TIM RELACIJAMA: UM - EMOCIJE (I OSEĆAJI, KAO "EMOCIJE" TELA).

Nama nije neophodno da zalazimo u svoje prethodne živote, da situaciju po situaciju "prelisatavamo", da bismo odrađivali negativnu karmičku energiju koju smo sakupljali u njima. U EMOCIJAMA SU SABIJENA NAŠA KARMIČKA OPTEREĆENJA! ENERGIJE TEŠKIH EMOCIJA SU NEGATIVNE KARMIČKE ENERGIJE SA KOJIMA TREBA DA SE SUOČAVAMO.

DA LI NAM UM U TOME POMAŽE ILI ODMAŽE? Vrlo široka tema, o psihološkim aspektima sam opširnije pisao na "Depresija Forumu" (da li slučajno baš tamo?). MOŽE I DA POMAŽE I DA ODMAŽE, kao što sam spominjao - zavisno od koncepta koji prihvatimo ili formiramo. Nema karme, ili: karma se može preraditi samo meditacijom, molitvama, itd, je jedan koncept, onda mi i smer svog delovanja kreiramo sa stanovišta tog koncepta.

A TADA JE SMER DELOVANJA - SUZBIJANJE EMOCIJA.

A SUZBIJANJEM DOBIJAMO SAMO TO, DA ONE U JEDNOM TRENUTKU MOGU DA BUKNU. NEKA NEKO U TIM TRENUCIMA POKUŠA DA EMOCIJE SUZBIJE SNAGOM VOLJE ILI UMA! VIDEĆE KOLIKE JE SNAGA TE ENERGIJE KOJA IZBIJA IZ NAS. Odnosno - svako može da se uveri kolika je ta snaga, po brojnim porukama baš na spomenutom "Depresija Forumu", tu se radi o raznim načinima nesnalaženja ljudi sa jakim energijama emocija i osećaja, koje su naglo izbile u svest, a onda - sledi pakao, odsustvo želje da se živi, pomisao na samoubistvo, itd.

Ja, naravno, ne mogu da znam o čemu se u tvom slučaju radi, možda dodatno i o nekim negativnim uticajima iz astrala, ali - sigurno da se moralo raditi i tome da je energija suzbijanih ili neprerađenih emocija grunula iz podsvesti (mislim na ono što se donekle otkriva u tvojim porukama iz ovih nekoliko dana).

Dakle, ono što mi je Raskin i svojom psihoterapeutsko-duhovnom praksom, ne samo u ličnom radu, već i u radu sa drugima, samo potvrdio - MI MORAMO DA SE UVEŽBAMO DA ULAZIMO U EMOCIJE I OSEĆAJE, DA IH ISTRPIMO, JER SAMO TO TRPLJENJE JE - PRERADA ENERGIJE EMOCIJA. A EMOCIJE SU, KAO ŠTO REKOH, MOŽDA NAJZNAČAJNIJI VID, A MOŽDA ČAK I SINOMIM, ZA KARMU.

E, U TOM PROCESU SU VRLO OPASNE ZAMKE PROJEKCIJE! KADA MI ZA EMOCIJE OKRIVLJUJEMO DRUGE, LJUDE, OKOLNOSTI, SITUACIJU U DRŽAVI... Razbesni nas nečiji postupak, neka nepravda u državi, itd. I MI PAŽNJU USMERIMO NA ONO ŠTO MI VIDIMO KAO UZROČNIKE: NEKOG ČOVEKA, NEKU SITUACIJU, ITD. I MI TU TROŠIMO ENERGIJU NA MISLI, ANALIZE - TU JE DELATNOST UMA KOJA NAM ODMAŽE... A NE MOŽEMO DA UOČIMO, NA RAZNE NAČINE: DA JE SVE TO SPOLJA SAMO POVOD DA ENERGIJE KOJE NOSIMO U SEBI - IZBIJU U SVEST.

Zar se jednom desilo da nas isti nečiji postupak, u jednom slučaju razbesni, u drugom - izazove blagu reakciju. Itd, ne mogu da se prisećam raznih pokazatelja.

Magnetsko privlačenje drugih, u tom smislu da oni pokažu negativan stav prema nama, potcenjuju nas, ignorišu, itd. - kaže se - i to je vid prerade karme, kroz vraćanje karme drugima. Ako smireno reagujemo - mi im vraćamo karmu. ALI - OPET IMAMO POSLA SA EMOCIJAMA. U redu, neko je nepravedan prema nama. JEDNO JE AKO MU MI SMIRENO OBJASNIMO DA NJEGOV POSTUPAK NIJE U REDU, DRUGO JE AKO I MI NJEGA BESNO NAPADNEMO.

Kako da smireno reagujemo, kada sve vri u nama?! PROBLEM NE REŠAVAMO TAKO ŠTO ĆEMO DOPUSTITI DA SE BES IZLIJE IZ NAS. Tu je jedna od zamki savremene psihologije: ne smemo "gutati" nikakvu emocionalnu reakciju. Ili: treba da je ispričamo nekome. A šta ako smo sami? Šta ako nam je bes izazvala neka emisija na televiziji? Da gađamo televizor, da bismo se smirili? Ili, da se nekome poverimo? Šta ako nemamo nikoga ko bi imao strepljenja za našu priču?

DAKLE, PRAVI POSTUPAK JE - UĆI U EMOCIJE! Učini nam se da je neko izazvao naš bes. Ako i mi besno uzvratimo - znamo dobro da ćemo samo izazvati nove lančane reakcije. Ne, pokušajmo da uđemo u svoj bes. DA SHVATIMO, DA NIJE TAJ ČOVEK UZROČNIK NAŠEG BESa, JER, DA MI TE ENERGIJE BESA NEMAMO U SEBI, NE BI ONE NI IZBILE IZ NAS; DA SE NE BAVIMO ANALIZOM NJEGOVIH POSTUPAKA, VEĆ DA SHVATIMO DA JE TA ENERGIJA BESA ČUČALA U NAMA, ON JU JE SAMO AKTIVIRAO.

I TO JE TEREN PRAVOG, NAJINTENZIVNIJEG DUHOVNOG RADA! SUOČAVANJE SA HILJADU SITUACIJA U ŽIVOTU, U KOJIMA SE AKTIVIRA ENERGIJA NAŠIH EMOCIJA ILI OSEĆAJA.

Meditacija, molitve, čitanje duhovne literature - da. ALI PRETEŽNI DEO DANA MORAMO DA BUDEMO USMERENI NA ENERGIJE EMOCIJA I OSEĆAJA U NAMA. Za to nam nije potrebno da idemo u nekakvu izolaciju, naprotiv, obavljamo sve one dnevne životne aktivnosti koje moramo da obavljamo. A pritom iskrsavaju sve te sittaucije u kojima se obično aktiviraju emocije.

Vreme koje odvojmo za, na primer, duhovnu literaturu - samo nam pomaže da u svest ubacujemo ispravne orijentire za shvatanje onoga što nam se dešava i za ispravno postavljanje prema svemu tome. ALI, TREBA DA NAM JE JASNO, DA UM I TA LITERATURA NE MOGU ZAMENITI NAŠE SUOČAVANJE SA EMOCIJAMA I OSEĆAJIMA. KAO ŠTO IH NE MOGU ZAMENITI NI MEDITACIJA I MOLITVA. U NJIH, EMOCIJE I OSEĆAJE, JEDNOSTAVNO, TREBA URONITI, I TU NAM UM NIŠTA NE MOŽE POMOĆI, TJ. PAZIMO DA NAM SAMO NE ODMAŽE (u smislu koji je već objašnjen). ENERGIJE EMOCIJA TREBA ISTRPETI, I TU DRUGOG PUTA SIGURNO NEMA. SVA NAŠA DOVIJANJA, SVA DOVIJANJA UMA DA SE TAJ PROCES ZAOBIĐE, DA SE IDE NEKIM PREKIM PUTEVIMA, SAMO MOŽE DA ZNAČI ODLAGANJE POTREBE ZA KONAČNIM SUOČAVANJEM, A - ŠTO SE VIŠE ODLAŽE, TO ĆE U BUDUĆIM SITUACIJAMA SUOČAVANJE BITI TEŽE.

Itd, ima tu još raznih, tzv. aspekata, ovo bi u najkraćem bila nekakva suština, u mom viđenju, i sa stanovišta mog iskustva.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 13 Jan, 2011 20:20 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ko u ovome sluti nekakvu logiku, vremenom može sam da se snađe i da postane sve veštiji u suočavanju sa emocijama.

Možda sam na nekoj temi opširnije govorio o svom suočavanju sa fobijom smrti. Ona je sporadično probijala u raznim situacijama kroz moj život, bilo je to najdramatičnije 2005. godine, koja je za mene bile početak dramatičnijih dešavanja, koja su kulminirala poslednje tri godine.

Tada je najintenzivnija fobija smrti krenula sa jakim tahikardijama koje su, ovozemaljski posmatrano imale uzrok u mojim izuzetnim radnim naprezanjima, svakodnevno, skoro ceo dan mi je bio ispunjen radom. Dakle, DO TADA je bila za mene bila faza kreativnosti.

Nekoliko dana, uz tahikardije, javljao se vrlo intenzivan osećaj da "odlazim". Medicinski - svi rezultati su bili u redu.

Vremenom, tahikardije su se izgubile, ali - osećaj da mi je svaki trenutak u kojem sam, možda poslednji u životu, nastavljao se, tokom nekih šest meseci. Uopšte, bilo je to jedno prilično urušavanje na svim poljima u mom životu. Ne samo da nisam bio sposoban za rad van profesije, nego sam oko dva meseca bio i na bolovanju.

Sećam se trenutka kada sam osetio da shvatam one koji se ubijaju, jer ne mogu da podnesu muke koje ih snađu, mada sam znao, u dubini, da ja za tim ipak neću posegnuti.

Snaga energija straha od smrti me je, kao ogromni talas zapljuskivala, ja bih se našao u tom talasu, bio sam svestan samo njega.

U početku je išla delatnost uma: čemu taj strah, pa - rezultati pokazuju da je zdravstveno sve u redu; pa onda iskrsavaju novi razlozi - primeri nekih koji su delovali sasvim zdravo, nisu išli lekaru, a odjednom su umrli; pa onda: ako mi se ta ideja već javila - mora ona biti kao nagoveštaj nečega što slutim; itd. Um, kad krene sa ovakvim preispitivanjima, stalno nalazi razloge i protivrazloge. A JEDNOSTAVNA SUŠTINA JE BILA U TOME DA SE JAKA ENERGIJA STRAHA OD SMRTI IZLIVALA U MOJU SVEST. Tada nisam znao za Učenje BHS, pokušavao sam da nađem neko uporište za to što me je snašlo, u starijim objavama, neka neodređena objašnjenja sam našao u Kerijevim objavama, ali - to nije moglo da mi da orijentaciju.

Vremenom sam nekako intuitivno došao do stava: neka se desi ono što se mora desiti, ja tu i inače ne mogu ništa da promenim. Sećam se: kada bih osetio taj strah, legao bih, zažmurio i pomislio: "U redu, ako mi je tako suđeno, da baš sada "odem", neka se to i desi, ja se ne mogu protiv toga boriti!".

KAKO JE VREME PROLAZILO, TE ENERGIJE SU SVE OČIGLEDNIJE POSTAJALE SVE SLABIJE! JAVLJALE SE SVE REĐE, I POSTAJALE SVE SLABIJE. "Vremenom"... da, to je ta psihološka "klackalica", treba sve izdržavati iz trenutka u trenutak, iz dana u dan...

Ne navodim ovo radi izigravanja nekog herojstva, na "Depresija Forumu" se može videti kako ljudi prolaze kroz još mračnije zone pakla svoje duše.

Međutim, hteo sam samo da malo konkretnije ilustrujem situaciju suočavanja sa emocijama. Ilustraciju za to da mi, ukoliko se ispravnije postavimo prema tom procesu - MOŽEMO JASNO DA PRATIMO KAKO TE ENERGIJE EMOCIJA, KOJE IZBIJAJU IZ NAS, POSTAJU VREMENOM SVE SLABIJE. To sam u poslednje tri godine mogao vrlo jasno da pratim i kod jedne bliske osobe. Ne u vezi sa fobijom smrti, već u vezi sa nekim neobičnim napadima, kroz koje je cele tri godine prolazila. Opet sa vrlo jasnim uočavanjem - napadi su prvih meseci bili zaista strašni, česti i dugi; kako je vreme prolazilo, postupno sve ređi, pa slabiji, itd. Naravno, I TU JE ONAJ MOMENAT: TU POSTUPNOST TREBA IZDRŽATI, ALI, KAO ŠTO SAM REKAO - NE VIDIM DA POSTOJI NEKI DRUGI, PREČI NAČIN SUOČAVANJA SA KARMIČKIM ENERGIJAMA. Za svaki preči način smatram da samo prigušuje ili pokušava da drži pod kontrolom te energije, posledica je - da se može očekivati da one u jednom trenutku buknu, takvom silinom, da ih je teško izdržati. Još jednom - ilustracije za to mogu se naći na "Depresija Forumu".

Naravno, sve zavisi i od plana naše duše. Možda neki i nisu planirali da u ovoj inkarnaciji prođu kroz tu zonu intenzivnijeg suočavanja sa karmičkim energijama. Svejedno, savete o suočavanju sa emocijama-osećajima, kao o suočavanju sa karmičkim opterećenjima, treba imati u vidu, kao teorijsku osnovu za shvatanje tog procesa i za postavljanje prema njemu.
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 3 od 5

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka MOLITVA ... 91 Vakan Tanka 39556 26 Apr, 2011 01:33 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 69633 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16718 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35315 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19674 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka HRAM ČOVEKA 14 Vakan Tanka 6005 25 Sep, 2008 21:56 pm
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42751 11 Maj, 2008 23:06 pm

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)