ZAMKE - Upozorenje
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 13 Jan, 2011 22:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U vezi sa tim je razlika između duhovne prakse u užem smislu (ponegde sam je nazivao i kabinetskom duhovnom praksom) i duhovne praske u širem smislu, dakle - samog svakodnevnog života.

Uvek i svuda - MI SE SUOČAVAMO SA EMOCIJAMA, "SAPLIĆEMO" O NJIH.

Uzmimo situaciju kada odvojimo određeno vreme za meditaciju ili molitvu. Najpre - neko od ukućana nas nešto pozove ili zazvoni telefon... Kakva je naša reakcija? Izađemo posle meditacije: neko od ukućana je neku stvar koja nam je potrebna - zaturio; neko od njih nas okrivljuje za to što je trebalo u prodavnici da nešto kupimo, a nismo; ili mi njih za nešto okrivljujemo; vidimo u vestima nešto što nas takođe, makar u manjoj meri - iznervira; predoči nam se nešto u vezi sa novcem, plaćanjima, u vezi sa nedostatkom novca - kako reagujemo?; opustimo se, ono naiđe neki neobičan, ničim uzrokovan težak osećaj; desi se da naiđu neki bolovi u telu (glavobolja, bolovi u stomaku, itd.). Itd, itd.

SVUDA IZBIJAJU EMOCIJE I OSEĆAJI. KAKO NA NJIH REAGUJEMO?

KAKO SE SUOČAVAMO SA TIM VRLO OPIPLJIVIM, ITEKAKO OPIPLJIVIM ENERGIJAMA KOJE IZBIJAJU IZ NAS?

Sećam se faza, iz peroda pre početka promena o kojima sam pisao u prethodnoj poruci, kada mi se bukvalno dešavalo sledeće: počnem da meditiram, neko naiđe, prekine me - iznerviranost (makar i najblaža, ipak - iznerviranost je iznerviranost); posle meditacije - desi se neka od situacija koje sam nabrojao - opet moja negativna reakcija.

Dodatno, i uz čitanje duhovne literature, PRI SVEMU TOME JA SAM IMAO ILUZIJU DOSTA ZNAČAJNOG BAVLJENJA DUHOVNOŠĆU.

A NAPREDAK JE BIO MINIMALAN.

SVE DOK SE NE UĐE U ZONU SUOČAVANJA SA ENERGIJAMA EMOCIJA-KARME...!

TU POČINJE JEDNA TEŠKA, ALI I DUHOVNO ZAHVALNA PRIČA!
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 14:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Plavi, napisao si jako dobre postove na ovoj temi - pogotovo one postove na temu EMOCIJA jer sadrže i korisna i delotvorna praktična uputstva..
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 16:09 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aleksandra-Caca ::
Plavi, napisao si jako dobre postove na ovoj temi - pogotovo one postove na temu EMOCIJA jer sadrže i korisna i delotvorna praktična uputstva..

Hvala, ukoliko je od praktične koristi. Mada, kao što sam negde već zabeležio: ovih objašnjenja, u vezi sa suočavanjem sa emocijama, ima i na poslednjim stranama teme "Depresija i duhovni rast" ("Depresija Forum"), tamo su data više iz psihološke perspektive

http://www.depresija.org/forum/index.php?showtopic=11902&pid=394103&st=480&#entry394103
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 16:10 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ovo je dobra i korisna tema.
Opisaću kako sam nedavno bila nahebala..

Ima više od godinu dana kako dobila unutrašnji signal da trebam da prestanem da drugima radim isceljivanja, osim u izuzetnim slučajevima- kada dobijem snažni unutrašnji impuls da trebam. Za to proteklo vreme jesam povremeno odradila po koji tretman ljudima iz svoje okoline, ali prevashodno sam se bazirala na to da zainteresovane naučim kako da sami sebe iscele.

01.01.2011. sa društvom sam nastavila Novogodišnje slavlje, u jednom kafiću, posle smo trebali da idemo do diskoteke.. Ali, desilo se da je jedan tip kolabirao i pao u nesvest. Pre toga mi je ispričao da je prethodnu noć spavao samo dva sata. A pio je alkohol. A poznajem ga još iz osnovne škole, išli smo u isti razred.
Nekako smo ga "spakovali" u auto, pa su ga odvezli u Dom zdravlja.
Ostala sam u kafiću, a oni koji su pošli s njim kod lekara javljali su mi kako mu je - vilica mu je bila ukočena, gornji i donji pritisak zamalo da mu se spoje, zapao je u neku vrstu kome... i nikako da se probudi.
Otišla sam u toalet da bi mu odradila tretman na daljinu.
U takvim slučajevima, traži se dozvola od Stvoritelja.
S obzirom na situaciju u kojoj sam se našla, nisam bila u stanju da stignem do 7.nivoa,
nego sam došla do petog.
Pitala sam Više ja od tog dečka, da li imam dozvolu da mu uradim isceljujući tretman.
Dobila sam odgovor da imam dozvolu, ali da ću morati da nešto preuzmem i na sebe (inače, to je jedna od karakteristika Petog nivoa - obično traže nešto zauzvrat).
Unapred sam pristala na moguće posledice, s tim što sam bila ubeđena da ću kao po običaju moći da kao od šale sebi pomognem ukoliko zaista budem nešto pokupila.
Pola sata nakon što sam odradila taj tretman, javili su mi da se tip probudio, čak su ga i kući pustili da ide - a zamalo da ga hitnim kolima odvezu u bolnicu.
Uvek se ograđujem po pitanju toga kolika je realno bila moja uloga kao koiscelitelja, i koliko je doprinela isceljenju - jer ne mogu to utvrditi sa sigurnošću, niti me puno zanima jer je najbitnije da čoveku bude bolje.
ALI, odmah sutradan sam se probudila u strašnim bolovima. Sa bolovima u donjem delu stomaka i leđima - ne znam šta me je više bolelo od čega. Pokušala sam da uđem u Thetu da bih sebi pomogla, ali trt! Malo morgen! Nije bilo šanse pored tolikih bolova ni da se opustim - što je predpostavka da bi uopšte ušla u meditaciju. Probala sam i druge tehnike, i uspela da bolove smanjim na meru tek da ne budu nesnošljivi. Prepustila sam se bolovima, prihvatila sam ih i nisam se bunila protiv njih, nisam bolove doživljavala kao nešto što je nužno loše. Upitala sam bol šta želi da mi poruči - "da se odmorim" dobila sam odgovor. I zaista sam se odmorila.
E, a kada je prijatelj došao da me poseti, u jednom momentu sam primetila da sam se toliko zadubila u razgovor sa njim da sam zaboravila na bol, tačno ga nisam osećala. Eh, šta ti je FOKUS! Samo da znaš da ga koristiš Wink
Onda sam nakon tri dana bolovanja osetila da je vreme da je dosta! Very Happy
Ušla sam nekako u meditaciju uprkos jakim bolovima, došla sam do 7. nivoa i odmah tamo zadremala. (kada zaspiš tada se isceljenje odvija dok spavaš). Nakon jedno pola sata od prilike, probudila sam se u znoju, skroz mokra. Kada sam krenula da se presvučem primetila sam da je sav bol prestao, kao rukom odnešen.
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 16:30 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ne znam da li sam ja dobro razumeo pitanja koja postavlja Profesor ( ako nisam - znam da ce da mi objasni jasnije i razumljivije)
a razumeo sam, otprilike, ovako:

1. blizi se kraj sveta, na neki nacin, ( mislim da je povezano sa 2012. godinom. Ili sa Biblijskom apokalipsom )
2. sve je teze i teze, svakim sledecim danom.
3. sve sto se ne uradi danas, raskrinkavanje karme, rastvaranje, vec sledeceg dana je jos gore, skoro duplo teze. Bice dodatnog opterecenja, tereta, na sve ono od pre, staro.
4. Talerman uopste ili veoma slabo prati predavanja, ne ide redovno na casove
5. casovi, predavanja su na temama: xyz
6. iako ne prati predavanja, postoje i skripta, pa Tale moze da obnovi gradivo, preporuka je – odmah, ili sto pre, vidi tacku 3.
7. Ne zna se tacno, t.j. niko ne zna – tacan datum – Apokalipse, mada je MOZDA to 21.12.2012, ali samo mozda, kao i diplomskog Taletovog, kod Profe.
8. za sada Tale ima sve odgovore, ali ne znamo koliko je Profa – zadovoljan?
9. Ne znamo da li se diplomski polaze i u praksi, ili samo teorija, iz skripata BHS?
10. i da li moze i da se citiraju skripta, ili citati, razni, sa interneta, barem pismeni deo?
11. Da li se predmet ispitivanja zove – teorijska ucenja BHS?

Meni je izzetno drago sto vidim Cara, p[rofu, da je, konacno, izasao iz shupe, salim se, sa svog visoko postavljenog polozaja, pozicije, kao Cara na svojim potforumima, i da je poceo da zalazi i medju nas, medju plebs, obicne smrtnike, koji se zamajavaju svim i svacim, da vidi kako i mi zivimo, konkrento, a ne samo u njegovoj masti.
I to sto se idruzi, sa nama.
E, sad, to sto jos uvek samo ume da ispituje, propituje, to je, vljda, jedini nacin na koji zna da zivi?
Ali, PITANJA JESU – OSLICNA.
Zato me zanima i kolio je on zadovoljan odgovorima, kolio ih – RAZUME?
A KOLIKO SE – NE SLAZE, T.J. KOLIKO BI HTEO DA NAVEDE TALETA DA – PRIZNA – ISTINU, hahaha???

Tale, ne razumem te bas, da si proveo barem 20 – 30 godina nekih spoznaja i jako mocnih vantelesnih iskustava i sa sirokom lepezom znanja, a da si tek sada dosao u situaciju, u svom razvoju,
DA SE POBUNIS, PROTIV BOGA, AUTORITETA, UCITELJA, VODICA…???
Zar ti nemas svog duhovnog ucitelja? Licnog? Ili duhovnog vodica?
Jer ja tako osecam. Posto je to tek pocetak nekog duhovnog puta, da te ucitelj dovede do tog stanja da se pobunis, usprotivis, odbijes nesto, cak se i naljutis, razbesnis,
Ali – OSLOBODIS!!!
Pa to je osnovno pravilo poducavanja svakog duhovnog ucitelja.
Da dodjes do nivoa i da se pobunis, da se – osamostaljujes i rastes.
Naravno, za ovaj nacin, ovaj put, je neophodno da prvo imas ucitelja, pa onda rastes i osamostaljujes se. Kao i sto svako dete ima prvo mamu koja ga uci i stiti, a onda dolazi sexualna energija, oubertet, i ZBUNJENOST.
PA, onda i – POBUNA.
Ali, ukoliko neko POCNE SAM DA RADI, onda nije to po redosledu rasta, kao malo dete, vezano za autoritet, pa dalje.
Onda i nema priliku da se pobuni, jer i nema protiv koga.
Ovo je nesto poimanja odnosa i procesa izmedju personalnog i impersonalnog puta, kao i razlicitosti mogucnosti ova dva puta.
Mada, to je objasnjeno u psihologiji, i razmatrano, odavno.
Svejedno, nije na odmet ponoviti.
Tvoj problem/ radost / mogucnost, je taj sto imas jako puno pozitivnih iskustava i iskustava ljubavi, pa je proces – nepovratan, u smislu krajnjeg okretanja – PROTIV.
Uvek ce to da bude, koliko god da potraje, samo amplituda, periodi, cak i kratkotrajni u toku jednog dana, ali tesko da ce moci potpuno da zamene onu ljubav, koja je, ipak, cista, Bozanska, NEUSLOVLJENA, cak i tvojim protivljenjem, pobunama, kao sto sam vec napisao iz svog licnog iskustva.

pozz

Cudi me da nema novih pitanja.

Mozda je – vecanje, za diplomski, da li Tale [prolazi ili PADA, NA ISPITU.
Ne znam.

Profo, KAKO IDE – DALJE?

Ova tema i pitanja, konstatacije Tletove, su jako intrigantne.

Nadam se da ce Tale da nastavi, cak iako Profa digne ruke od Taleta.
Kao slucaj = par exelance, hahaha

pozz

i nadam se da cu da imam malo vise vremena, i ja, ako moze, da napisem neki svoj odgovor, na pomenuta pitanja.
pa makar i dobio - keca, i PAO, hahaha.

pozz
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 17:57 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::
ne znam da li sam ja dobro razumeo
a razumeo sam, otprilike

Važno je da se razume, da li ovako ili onako, manje je bitno. I dovoljno je da se razume otprilike.

Citat:
1. blizi se kraj sveta, na neki nacin, sa Biblijskom apokalipsom

Kako kome...

Citat:
2. sve je teze i teze, svakim sledecim danom.

"Svakog dana u svakom pogledu sve mi je gore i gore".

Citat:
3. sve sto se ne uradi danas, vec sledeceg dana, je skoro duplo.

Zatezna kamata!

Citat:
4. Talerman uopste ili veoma slabo prati predavanja, ne ide redovno na casove

U junu su razredni ispiti.

Citat:
6. iako ne prati predavanja, postoji i Tale moze da odmah, ili sto pre, da vidi tacku 3.

Tačno je da postoji Tale, a Tale može odmah, a može i kasnije, da vidi tačku 3.
Citat:

9. Ne znamo da li se diplomski polaze i u praksi?

Zavisi od pola, Tale - ne!

Citat:
Meni je izzetno drago sto vidim Cara, p[rofu, da je, konacno, izasao iz shupe,

Link

Citat:
E, sad, to sto jos uvek samo ume, to je, valjda, jedini nacin na koji zna?

Nije jedini, ima i drugih načina.

Citat:
Ali, PITANJA JESU – OSLIĆNA.

I oslićna, i skušna.

Obe vrste su bogate omegom-3.

Citat:
Zato me zanima i KOLIKO BI HTEO, hahaha???

Verovatno onoliko za koliko je sposoban.

Citat:
da li Tale PADA, NA ISPITU.

Ima i avgust.

Citat:
Tale
Kao slucaj = par exelance, hahaha

Ono... svi smo u ovo vreme pomalo slučajevi...
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 15 Jan, 2011 21:32 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Opisaću kako sam nedavno bila nahebala... Itd.

Caco, nisam ti odoleo, tj. tvojoj poruci - jedan deo sam cititrao, BEZ IMENOVANJA, na "Depresija Forumu". Confused

Tamo ti je i jedan mali komentar u vezi sa ovim tvojim opisom...
 Nazad na vrh »
Vera Bojičić
Mesija

Pridružio: 27 Okt 2008

Poruka Poslao: 16 Jan, 2011 00:49 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisam imala pristup Objava tri dana pa sad ispada da uvek imam nešto na kraju da dodam a imam. Ovo je ujedno i moja pomoć Taletu jer mi se čini da je krenuo na put prosvetljenja. Još samo da shvati da sve o čemu priča je jedno te isto. Tu nema Tvoraca.

Kada umre neko biče u zoni života u svetlosti ono nastavi da postoji samo kao sečanje ispisano mislima koje je proizveo. Te misli određuju, po težini i kojem nivou svesti će pripadati. Deo koi ostaje ide u transformaciju, crnu rupu da bi se ponovo pojavio kao kvazer, nova galaksija u drugom prostor vremenu. T ciklusi su razliciti, brže se obnavlja i češće teška misao.

Taj proces obnavljanja uvek radi Tvorac, on je spas.
Jedna tačka u centru i njen odraz kao svera su vera, ona je jedina besmrtna i obezbeđenje vaskrsenja svega unutra, u svakom prostor vremenu.
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 16 Jan, 2011 14:15 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

.

A da se niste ti i tvoj prijatelj samo dobro uradili?

Salim se... Smile
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 16 Jan, 2011 15:04 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

A sada salu na stranu...

U pravu je Plavi zrak,
Vrag je odneo šalu.

Takav je period i u takvom smo stadijumu.

Međutim, ja sam optimista, pa sam tako skoro 100 posto siguran da ćemo dobar deo ostatka života provesti u šali.

Postoji jedna odlicna slika. Evo je:

http://www.hermetics.org/solis/solis20.html

To je ilustracija S. Trismosina iz knjige Splendor Solis iz XVI veka.

Prikazuje matorce koji su dosegli mudrost prosvetljenja, pa im vise ne preostaje nista drugo nego da ostatak zivota provedu u sali, razbibrizi i veselju kao deca.

Obzervacija: Onaj golisavi na jastuku u prvom planu je nesumnjivo Aleks Radovic.
Plavi Zrak je onaj sto jase konjica.
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 16 Jan, 2011 15:53 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

Postoji jedna odlicna slika. Evo je:

http://www.hermetics.org/solis/solis20.html

To je ilustracija S. Trismosina iz knjige Splendor Solis iz XVI veka.

Prikazuje matorce koji su dosegli mudrost prosvetljenja, pa im vise ne preostaje nista drugo nego da ostatak zivota provedu u sali, razbibrizi i veselju kao deca.

Obzervacija: Onaj golisavi na jastuku u prvom planu je nesumnjivo Aleks Radovic.
Plavi Zrak je onaj sto jase konjica.

A vrana?!

Je l' sa ovog foruma?
 Nazad na vrh »
alex radovic
Mistik

Pridružio: 12 Okt 2009

Poruka Poslao: 16 Jan, 2011 16:38 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Brate Tale,

razumem ovo kao salu, naravno,
ALI

postoji na trulom Zapadu, najmanje 10 godina, a u Americi mozda i vise,
ZAKON
da se ne smeju koristiti fotografije i snimci dece, za reklamne svrhe.
bez specijalnog odobrenja roditelja.

a pogotovo ne slike gole dece, i jos i gde im se vide polni organi.
sve sa ciljem da se ne bi projektovala, kod nekih ljudi, energija sexualna, spram dece, t.j. pedofilija.

Ne znam sta ce ti reci Beba, ali povedi racuna o ovome,
mozda sutra Zakoni budu jos i stroziji, pa jos i slanje preko interneta, moze da prouzrokuje i da te neka drzava - potrazi,
ili ako budes ulazio, kao turista, raspitaj se za Zakone te drzave, za svaki slucaj.

mozda ovo sve izgleda naivno, ali, sudeci po nekim tendencijama, u svetu,
svasta je moguce, u nekoj buducnosti.

pozdrav
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji email Poseti sajt autora
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 16 Jan, 2011 16:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::

.

A da se niste ti i tvoj prijatelj samo dobro uradili?

Salim se... Smile

E kamo sreće da smo se uradili, pa upali u žestok negativni trip... ali nije tako bilo.
Kada se sve dobro završilo sada je i meni sve to smešno sa ove distance, ali daleko od toga da nam nije preselo to veče..
Aleksandra-Caca
Mesija

Poruka Poslao: 16 Jan, 2011 17:05 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::

Opisaću kako sam nedavno bila nahebala... Itd.

Caco, nisam ti odoleo, tj. tvojoj poruci - jedan deo sam cititrao, BEZ IMENOVANJA, na "Depresija Forumu". Confused

Tamo ti je i jedan mali komentar u vezi sa ovim tvojim opisom...

Pročitala sam. Taman si dobar deo izabrao za citat Very Happy
Plavi, imaš moju dozvolu da možeš da koristiš sve moje postove prošle, sadašnje i buduće, ako ti zatrebaju.
To što si izabrao da učestvuješ na "depresija forumu" je za svaku pohvalu, jer samo čitanje postova ljudi u kojima opisuju svoje duševne patnje može biti mukotrpno za empatične osobe, još i više kada si u interakciji sa depresivnim ljudima. Putem saosećanja preuzimamo od onih sa kojima saosećamo njihove teške energije, osećamo ih na svojoj koži i time ih sagorevamo...
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 16 Jan, 2011 18:29 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

alex radovic ::
Brate Tale,

razumem ovo kao salu, naravno,
ALI

postoji na trulom Zapadu, najmanje 10 godina, a u Americi mozda i vise,
ZAKON
da se ne smeju koristiti fotografije i snimci dece, za reklamne svrhe.
bez specijalnog odobrenja roditelja.

a pogotovo ne slike gole dece, i jos i gde im se vide polni organi.
sve sa ciljem da se ne bi projektovala, kod nekih ljudi, energija sexualna, spram dece, t.j. pedofilija.

Ne znam sta ce ti reci Beba, ali povedi racuna o ovome,
mozda sutra Zakoni budu jos i stroziji, pa jos i slanje preko interneta, moze da prouzrokuje i da te neka drzava - potrazi,
ili ako budes ulazio, kao turista, raspitaj se za Zakone te drzave, za svaki slucaj.

mozda ovo sve izgleda naivno, ali, sudeci po nekim tendencijama, u svetu,
svasta je moguce, u nekoj buducnosti.

pozdrav
Брате Тале,ако сумњаш да се брат Алекс шали погледај овај видео
[youtube]http://www.objave.com/phpBB2/posting.php?mode=quote&p=97922[/youtube]
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » ČUDESNA BIĆA I SVETOVI
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5  Sledeci
Strana 4 od 5

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka MOLITVA ... 91 Vakan Tanka 39578 26 Apr, 2011 01:33 am
Vesna Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka LEK PROTIV RAKA 91 Vesna 69650 06 Apr, 2011 14:37 pm
Mystic_Storm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SAMOSPOZNAJA 16 Vakan Tanka 16727 13 Jan, 2010 12:55 pm
Giba Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zaboravljena Povest Zemlje 6 adminfob 35321 04 Jan, 2010 23:41 pm
majstor Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ISTINA - to je moj dar za Tebe 18 Vakan Tanka 19675 06 Okt, 2009 05:19 am
MarkoJakšić Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka HRAM ČOVEKA 14 Vakan Tanka 6010 25 Sep, 2008 21:56 pm
Nema novih poruka Tvorac i zemlja 2 adminfob 42754 11 Maj, 2008 23:06 pm

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)