Jedna od mojih konacnih spoznaja
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeci
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Pogledaj prethodnu temu :: G :: Pogledaj sledeću temu  
Autor Poruka
talerman
Glavni urednik

Pridružio: 11 Jun 2008

Poruka Poslao: 24 Jan, 2011 05:31 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

plavizrak ::

HAJDE, ALEX, DA ZA TRENUTAK, ZA PROMENU, POKUŠAMO DA BUDEMO MALO OZBILJNIJI: TEMELJNO PITANJE ZA TEBE I TALETA JE - DA LI MISLITE DA JE DOVOLJNA SAMO TEŽNJA KA NEKIM SPECIJALNIM, ONOSTRANIM ISKUSTVIMA I EFEKTIMA (KOD TEBE SA REGRESOTERAPIJOM, KOD NJEGA SA ASTRALNIM PUTOVANJIMA), NEZAVISNO OD OČIŠĆENOSTI SVESTI?
Čekaj, pa to se ti sa tim svojim anđelom vrtiš kao na ringišpilu!

Vrlo egzotično!

Pa, vi se to u regresoterapiji vrtite na vrteškama i ljuljate na ljuljaškama! Fasciniran sam!

Za ove vaše onostrane avanture - sve je to smutno.

Toliko, da zaista počinjem da brinem za vas.

Poslušajte me na vreme! Obojica. Okan'te se ćorava posla!

Plavi zrače, ako na primer želiš da sanjaš Malkut, morao bi prvo da se upoznaš sa njegovim osnovnim karakteristikama, morao bi najpre par godina da provedeš u izučavanju kabalističke literature, morao bi da meditiraš, morao bi da postiš, da se moliš Bogu, morao bi da počneš da živiš duhovnost...i onda, kao nagrada, jednog dana bi ti se ukazao lucidni san u kome bi ti se obratio neki od BHS i preneo ti direktnu poruku, prvog reda i prvog izvora, a ne tako što bi ti je neko prikačio u attachmentu tvoga mejla.

Plavi zrače, ako hoćeš da preskočiš Ambis kome si se ti narugao, morao bi pre toga da se 25 godina baviš svakodnevnom duhovnom praksom koja se tiče astralnih projekcija, mentalnih putovanja, prenosa svesti, pa onda ponovo meditacijama, molitvama, askezom, a onda bi morao, takođe, posebno da posvetiš par godina u teorijsko-praktičnom izučavanju enohijanske magije...

Plavi zrače, na ulazu hramova gde su se održavale eleusinske misterije, grčki mudri hijerofanti su postavili tablu na kojoj je pisalo: NEPOSVEĆENIMA ULAZ ZABRANJEN!!!

Zašto?

Pa, da se ne bi neposvećenici rugali najtananijim, najdubljim i najintimnijim unutrašnjim istinama i spoznajama posvećenika!

Aleks je posvećenik. On je neke od svojih najintimnijih i najdubljih spoznaja preneo na Forum. A onda je od jednog neposvećenika dobio primedbu kako se na ringišpilu vrti sa anđelima.

Ja sam na ovom forumu iscedio najbolje od sebe...
I ja sam verovao da dolazi do ubrzanja vremena i mislio sam da moja iskustva mogu da pomognu drugima.

Za uzvrat, dešavalo mi se stalno da neko od neposvećenih naidje kako bi se narugao mojim najvećim svetinjama,
kao što si ti rušilački upao na moje sveto mesto u kome sam hteo da napišem nešto o Ambisu...

Iskreno još uvek ne znam da li ima smisla o svojim unutrašnjim svetinjama pisati na ovaj način na forumima...

Ili je bolje ćutati i raditi, sa okačenim natpisom NEPOSVEĆENICIMA ZABRANJEN ULAZ!!!!!!!!!!

Ipak, vredelo je utoliko što sam upoznao preko ovog foruma neke drage ljude među kojima će biti budućih posvećenika, a među kojima već neki i jesu posvećenici.
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 24 Jan, 2011 08:15 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

U svakom slučaju - obostrano korisno jeste!
Kaко хоћете само ја мислим да неће бити корисно ни за вас ни за Објаве као заједницу.
plavizrak
Mesija

Pridružio: 07 Jan 2008

Poruka Poslao: 24 Jan, 2011 11:52 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Lepo su me Tale i Alex upozoravali da se ne petljam sa njima, umišljenim duhovnim divovima, ali nisam poslušao na vreme, i – EVO ŠTA ME SNAŠLO, POČELI MI NEKI ČUDNI SNOVI!

Noćas...

Kao, ja sedam za kompjuter, uključujem ga. Na ekranu se pojavljuju tri lika sa maskama. Jedan kao srednjovekovni vitez, u oklopu, na grudima piše: „Čuvar Vetrenjače Prvog Reda“, na glavi, umesto kacige – lonac, sa otvorima za oči, u rukama, umesto koplja – motka koju koriste skakači uvis.

Drugi – sa nekom maskom koju nisam najbolje video, u bodi bilding opremi, podiže i spušta, to je ona vežba za ramene mišiće, veliku maketu crkvene kupole, od stirpora. Spusti je, pa zagleda svoje mišiće bicepse. Pokazuje ih trećem liku sa maskom, ali, on čita svoj „Plejboj“, i ne obraća pažnju. Dakle, taj treći lik, sa „Plejbojem“, pola lica-maske je ženski, sa dugom kosom, pola muški, sa jarećom bradicom.

Počnem ja da kucam poruku, da im se javim, kad, iz moje glave počnu da vrcaju plavičaste munjice, na sve strane. Od tih munjica formira se fotonski mali cunami, baš prema njima, tj. prema ekranu. Fotonski cunami po;ne da im razvlači i skida one maske, oni u onom cunami-vihoru kao da se nekako pretvoriše u puževe-golaće, pa počeše da pijuču, kao tovni pilići od nedelju dana. Ali, ovaj deo mi je bio nekako mutan, nisam siguran.

Dakle, Rale, pomagaj, tumači ovaj san!

Da li to stvarno Tale i Alex realizuju svoju pretnju, pa mi se svete preko astrala?!

"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
Pogledaj profil korisnika Pošalji privatnu poruku
rale
Mistik

Pridružio: 09 Nov 2008

Poruka Poslao: 24 Jan, 2011 18:33 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Belazastava pogledaj nemoguce
Aleksandra-Caca
Mesija

Pridružio: 23 Sep 2008

Poruka Poslao: 24 Jan, 2011 18:56 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Plavi, čekam da napustiš ovaj zagušljivi prostor (koji se nalazi paralelno i istovremeno na nekoliko tema) pa da se vratiš u mirnu atmosferu naše provetrene i blistave šupe:

http://www.objave.com/phpBB2/viewforum.php?f=76

Ps. Na osnovu ličnog iskustva tvrdim - na ovom forumu praktikovanje pisanja monologa je ipak zakon.
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 24 Jan, 2011 20:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Aleksandra-Caca ::
Plavi, čekam da napustiš ovaj zagušljivi prostor (koji se nalazi paralelno i istovremeno na nekoliko tema) pa da se vratiš u mirnu atmosferu naše provetrene i blistave šupe:

http://www.objave.com/phpBB2/viewforum.php?f=76

Ps. Na osnovu ličnog iskustva tvrdim - na ovom forumu praktikovanje pisanja monologa je ipak zakon.

Goldy

http://www.objave.com/phpBB2/viewtopic.php?p=98555#98555
"U ime JA JESAM TO ŠTO JA JESAM, Elohime Apolone, molim te da uzmeš pod svoju kontrolu prostranstvo koje me okružuje i da ga ispuniš samo Božanskim ispoljavanjima svuda, gde se ja budem nalazio: kod kuće, na poslu, na društvenim mestima!"
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 25 Jan, 2011 03:34 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Dao sam tamo tri komentara, čisto da ti pokažem, Plavi zrače, da si na samom početku pisanja, tamo napisao par teških pogrešaka...
Ali, kako hoćeš, ti želiš da nastaviš ovu besmislenu virtuelnu raspravu...Kažem da je besmislena, jer iz nje nisi izvukao nikakvu pouku. Ili se praviš da nisi. A skriveno beležiš sve što sam ti rekao, ali umesto da mi odaš priznanje što se konačno neko odvažio da ti pomogne, makar na bolan način u rusenju tvojih strahotnih iluzija, ti nastavljaš sa uvredama. Tvoj izbor...

Što se Aleksandre Cace tiče...ne dozvoli, molim te, Caco, da budeš sledeća...budi dobra prema meni...ne dozvoli da te pregazim...neka u nama vlada ljubav i mir...Zato se suzdrži od biranja strana...Mnogo toga bih ti mogao reći...A bolje da ti to kažem na neki drugačiji način...Ne izazivaj me...
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 25 Jan, 2011 11:55 am    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

talerman ::
Dao sam tamo tri komentara, čisto da ti pokažem, Plavi zrače, da si na samom početku pisanja, tamo napisao par teških pogrešaka...

Tale, Tale, lepo je što si pun samopouzdanja, A, NA DRUGOJ STRANI, ŽALOSNO ŠTO TOLIKO TOGA UMIŠLJAŠ!

Ti umišljaš da sve redom "režeš" svojim zapažanjima, a ne primećuješ da se samo smešno koprcaš!

A izbegavaš da se upuštaš u ozbiljnu analizu, čim ti je predočim, ili je ignorišeš, ili se zakašiš za neku marginaliju i u vezi sa njom ponavljaš svoje duhovno-inetelektualne stereotipe.

Citat:
Što se Aleksandre Cace tiče...ne dozvoli, molim te, Caco, da budeš sledeća...budi dobra prema meni...ne dozvoli da te pregazim...neka u nama vlada ljubav i mir...Zato se suzdrži od biranja strana...Mnogo toga bih ti mogao reći...A bolje da ti to kažem na neki drugačiji način...Ne izazivaj me...

Moćni diskustant Tale!

Smesno Smesno Smesno

Ima l' u blizini neka šolja za kafu, da gađam ovaj kompjuter?!

nono2

E, ovo ne da podseća na crtać u kojem Toma premlate neki psi, a on, klateći se i kolutajući očima, dok mu roj zvezda rotira oko glave, promuklo pokušava da viče: "Pobedio sam! Pobedio sam!"

Da mi je neko pričao, da ću na nekog sličnog polemičarskog "borca" da naiđem u virtuelnoj forumskoj realnosti, ne bih mu poverovao.

Ali, kao što reče Plotin, dok je kosio detelinu na obali Rajne: "Nikad ne reci "nikad"!"
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 25 Jan, 2011 12:17 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Smesno Smesno Smesno

Ima l' u blizini neka šolja za kafu, da gađam ovaj kompjuter?!

Ne mešaj se Plavi zrače, čekam Cacin odgovor....

Želim joj da bude pametnija, bolja, plemenitija i svetlija od tebe. U suprotnom, pregaziću je, kao sto sam i tebe pregazio (a nisam ti rekao jos ni 0,5 posto onoga sto imam da ti kazem)....
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 25 Jan, 2011 12:41 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisi mi odgovorio na mnoga pitanja:

1. Zašto misliš da kanalisanje ne spada u kabinetsku duhovnost?

2. Ako pak misliš da kanalisanje spada u kabinetsku duhovnost, zašto veruješ porukama koje pročitaš iz literature ili izvora koje ti koristiš?

3. Zašto sam nisi odlučio da naučiš kanalisanje?

4. Zbog čega ne meditiraš više?

5. Zbog čega tri godine nisi otkrivao izvore?

6. Zašto misliš da "kabinetska duhovnost" i "život u širem smislu" ne mogu da idu zajedno?

7. Zašto misliš da su svi putevi stranputice?

8. Koji to put nije stranputica?

9. Kome kakve iluzije rušiš i da li si spreman da neko počne rušiti i tvoje iluzije?

10. Zašto ne osnuješ školu BHS na način na koji sam ti ja predložio?

11. Zašto stalno moraš da boldiraš i uveličavaš svoja slova?

12. Zašto ne promeniš profesiju?

13. Ako maltretiraš decu, zašto ne pronađeš neki način da ih ne maltretiraš?

14. Da li si siguran da nisi žrtva nekih prevaranata?

15. Da li si siguran da ne možeš da nadiđeš svoju karmu tako što bi imao herca za to?

16. Da li si siguran da "život u širem smislu" bez "kabinetske duhovnosti" ne podrazumeva jedno puko darvinističko življenje po kome nastavljamo da budemo odvojeni od Boga?

17. Zar ne misliš da o tome što BHS govori, već ranije nisi rekli drevni mudraci?

imam još hiljadu pitanja...

nemam ni jedan odgovor...

sve što imam je to što me ismejavaš...i rugaš se tudjim svetinjama...

Hajde, Plavi zrače,
razuveri me...možeš ti i bolje od ovoga što si do sada ponudio u dosadašnjoj diskusiji.
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 25 Jan, 2011 12:47 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Nisi mi odgovorio na mnoga pitanja: ----

ZATO ŠTO NISI OZBILJAN DISKUTANT!

UMESTO ŠTO AUTISTIČKI PONAVLJAŠ SAMO SVOJE STAVOVE, ODGOVARAJ I NA MOJA MIŠLJENJA O TVOJIM STAVOVIMA!

(Napomena, za zlonamerne: podrazumeva se da je ovde "autistički" - metafora.)
 Nazad na vrh »
zvoncica
Mesija

Pridružio: 09 Jan 2009

Poruka Poslao: 25 Jan, 2011 12:58 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

Ja slutim ovdje maniru i kriterije ocjenjivanja učenika. Ko se sviđa Plaom zraku, dobije 5. uvjet za sviđanje je "ne talasanje" i čisto vježbanje menometehnike: ono što sam izdiktirao, to pitam i hoću da znate. Nema vrludanja! Ako neki učenik naleti na nelogičnost, pa je želi s profesorom razjansnit, sad je razvidno: dobit će keca čim otvori usta da pita!

"Nisi ti tu da pitaš, nego ja. Sjedi, jedan. Nisi dobar diskutant. Šta ti imaš propitkivat dogmu. ako ja kažem da je tako, onda je tako, a ko si ti da sumnjaš. Nisi se ni ispilio, a već bi da budeš pametniji od učitelja, e, pa ne može. I nek ti mama dođe u školu!"

Ne, ne čudi me. Čak mislim da su žvake slabi tretman ovakvog učitelja.
Trebalo bi da si učenici, namjerno kroz dogovor, dobiju 1 iz kontrolnog, tako da se uplete malo i prosvjetna komisija....

Ti ne znaš diskutirat, Plavi.
Hebo te onaj autor...pa to je najgluplja metoda o kojoj govori, metoda ogledala. to je toliko plitko, da ne mogu vjerovat kako netko puši takve stvari.
ne kažem da nema istine u njoj, samo što je ta plošna teoretska baza mediokritetima poslužila kao isključiva platforma, a ujedno je to i prva i krajnja razina dubine diskusije za koju su spremni.

Katastrofa.

Izjegavaš odgovor. Premda su ti postovi duga kao nekad autoput Bratstvo -jedinstvo.
 Nazad na vrh »
talerman
Glavni urednik

Poruka Poslao: 25 Jan, 2011 13:00 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ovaj neozbiljan diskutant ti je pomagao da u svom buducem radu zaista postanes ucitelj...
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 25 Jan, 2011 21:59 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

zvoncica ::
Ti ne znaš diskutirat, Plavi.
Hebo te onaj autor...pa to je najgluplja metoda o kojoj govori, metoda ogledala. to je toliko plitko, da ne mogu vjerovat kako netko puši takve stvari.
ne kažem da nema istine u njoj, samo što je ta plošna teoretska baza mediokritetima poslužila kao isključiva platforma, a ujedno je to i prva i krajnja razina dubine diskusije za koju su spremni.

Katastrofa.

Izjegavaš odgovor. Premda su ti postovi duga kao nekad autoput Bratstvo -jedinstvo.

O, Zvonce draga, pa zar se i ti toliko slabo snalaziš sa elementarnim principima diskutovanja, kao i naš dobri Tale?

Ako vam više puta ponoveljena objašnjenja ne pomažu, ja jedino da vam nacrtam?!

Da li bi vama dvoma pomoglo STRIPOVANO OBJAŠNJENJE?

Nažalost, Zvonce, nemam program za tu vrstu internet-komunikacije! Izvini...!

U vezi sa slabim učenicima u pravu si: ja se zbiljno potrudim da im nekoliko puta lepo nešto objasnim. Ako oni i dalje AUTISTIČKI teraju sa svojom pričom, a da se nisu ni potrudili da shvate šta sam i o čemu govorio - onda se prešaltujem na njima adekvatnu komunikaciju, na neozbiljnost.

Da li misliš da grešim?

Da li misliš da će mudar čovek petsto puta da ponovi jedno te isto na petsto puta ponovljenu jednu te istu primedbu "opnenta"?

Neće, Zvonce, veruj mi. Ukoliko slučajno poznaješ još nekog mudrog čoveka - proveri.
 Nazad na vrh »
plavizrak
Mesija

Poruka Poslao: 25 Jan, 2011 22:11 pm    Naslov:
Odgovoriti sa citatom

ovaj neozbiljan diskutant ti je pomagao da u svom buducem radu zaista postanes ucitelj...

Kao i svaka iskrena i poštena duša, i ja ne mogu, a da ne priznam, onda kada treba.

Ipak jeste zahvalno diskutovati sa onima koji su kao ti i Alex, evo, tu se i Zvončica pomalja kao vama slični talenat za diskusiju.

DISKUTOVATI SA ONIMA KOJI NEMAJU ARGUMENTE, A NASTUPAJU KAO LJUDI PUNI ARGUMENATA.

LJUDI, KOJI SE I NE UDUBLJUJU U ODGOVORE OPONENTA, VEĆ IZ MALOG MOZGA ZAČAS IZVUKU SVOJA NOVA I NOVA PITANJA I PRIMEDBE.

Snaći se sa takvima - iziskuje puno angažovanje potencijala ozbiljnih diskutanata, u koje, svakako si već primetio, ja spadam.

NE ANGAŽOVANJE POTENCIJALA DA SE PRONAĐU ADEKVATNI ARGUMENTI, JER TU SE VIŠE I NE BARATA ARGUMENTIMA, VEĆ DA SE PRONAĐE NJIMA PRIMERENA TAKTIKA.

Dodatno, takvi su nam potrebni i zbog stalnih testova za smireno suočavanje sa situacijom, koje nam ispostavljaju.

U tom smislu - HVALA VAM!

Poslednji izmenio plavizrak dana 25 Jan, 2011 22:14 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
 Nazad na vrh »
Prikaži poruke iz poslednjih:   
www.OBJAVE.com forum » MOJ DUHOVNI PUT
Ovaj forum je zaključan i ne možete pisati, odgovoriti ili menjati teme   Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Sva vremena su GMT + 1 sat
Idi na stranu Prethodni  
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeci
Strana 15 od 17

Skoči na:  
Ne možete pisati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete menjati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete brisati vaše poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u ovom forumu

Neke srodne teme
 Teme   Odgovori   Autor   Pogledano   Poslednja poruka 
Nema novih poruka JAHAČI APOKALIPSE 583 ENEMOON 246786 23 Avg, 2011 19:53 pm
ENEMOON Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tetoviranje maštom... Stihovi članova Foruma 228 Vakan Tanka 89673 01 Maj, 2011 00:16 am
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka DUHOVNOST za početnike..a i one koji misle da to nisu 111 5.element 58558 16 Dec, 2010 06:55 am
Sara Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Deset Božijih Zapovesti- DRUGA ZAPOVEST 139 Vera Bojičić 61712 17 Apr, 2010 23:33 pm
woman Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka SVETA ZNANJA - MESTA MOĆI - dr sci. Ljubiša Stojanović 64 drugar 47621 17 Apr, 2010 13:58 pm
drugar Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka IZVODI IZ OBJAVA 73 plavizrak 43874 25 Apr, 2009 23:40 pm
plavizrak Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zimski začini koji griju tijelo i duh 0 Vakan Tanka 16926 22 Jan, 2008 10:08 am
Vakan Tanka Pogledaj zadnje poruke

Home | Add to Favorites | Mapa sajta

Solaris 1.11 phpBB theme/template © 2003 - 2005 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)